Notities van een Grieksche reis. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN .WEERBERICHT IJMUIDEN BEVERWIJK. SANTPOORT DRIEHUIS. CASTRICUM De Adria op. Door dr. D. M. Hoogeveeri Indrukken uit Venetië. V1SSCHER1J EN SCHEEPVAART BURGERLIJKE STAND VERGADERING IN DE CHRISTELIJKE SCHOOL „UW KONINGKRIJK KOME" Hedenavond 8 uur vindt in het gymnastiek lokaal van bovengenoemde school een verga dering plaats, uitgaande van het voorloopig comité, dat is opgericht met het doel het 25- jarig bestaan dezer school in October a.s. eenigszins feestelijk te herdenken. Speciaal de oudleerlingen worden uitgenoodigd aanwezig te zijn etr bespreking van verdere plannen. ENGELSCH OORLOGSSCHIP BINNEN. De Engelsche oorlogsbodem LUPIN is he denmorgen door de Noordersluis geschut en opgestoomd naar Amsterdam. ONGEWENSCHT BEZOEK. Bij een bewoner aan de Kennemerlaan, die tijdelijk uitstedig is, bleek in den nacht van Zatrdag op Zondag ingebroken te zijn. Ook was de muntmeter gelicht. Door een bewoner van de Burg. Weertstraat is aangifte gedaan, dat in denzelfden nacht in zijn woning is ingebroken. Een geldkistje met eenige papieren van waarde wordt ver mist. De politie stelt een onderzoek in. ANRIJDING OP HET PUNT KANAALSTRAAT—KERKSTRAAT. Op het kruispunt Kanaalstraat—Kerkstraat had' Zaterdagmiddag een aanrijding plaats tusschen en vrachtauto een luxe-auto. Beide Beide motorrijtuigen worden beschadigd, maar persoonlijke ongelukken hadden daarbij niet plaats. Ook hier stelt de politie een onderzoek in. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt Amsterdam, IJM. 58 vangst: 100 manden Schelvisch, 170 m. Braadschevisch, 40 m. gul, 20 m. Platvisch, 20 m. Radio, 20 an. Wijting, totaal 370 manden en 40 st. stijve Kabeljauw. Mastenhoek, IJM. 283, vangst; 78 Kantjes groene Haring, 187 kantjes zoute Haring en 24 kantjes Steurharing, tataal 289 kantjes. OPENBARE VERKOOPING Bij de ter overstaan van notaris W. A. Dolleman te IJmuiden gehouden Openbare Verkooping van het Woonhuis met erf aan den Wllemsbeekweg no. 53 te IJmuiden-Oost is kooper geworden P. Jongejans voor 510. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 20 JULI Tarbot per K.G. 1.050.85 Griet per 50 K.G. 38—15 Tongen per K.G. 1.55—1.25 Middelschol per 50 K.G. 20. Zetschol per 50 K.G. 22.50—14 Kleine schol per 50 K.G. 20—9.50 cn v n f o Rnf A Rn ivit'ilit; sciiui per ju rv.vj. j auj j.ju Schar per 50 K.G. 9.50—4.50 Kleine poon per 50 KG. 4.502. Groote schelvisch per 50 K.G. 30— Middelschelvisch per 50 K.G. 16.50—8.50 tp" 1 Ai-vn a pnVinlTriCrtln nol1 rpi (~X ~P qf Miaaerscneiviscn per du n..u-. j ro.our. Kleine schelvisch per 50 K.G. 9—3.90 Kabeljauw per 125 K.G. 60—38 Groote gullen per 50 K.G. 1814 Kleine gullen per 50 K.G. 13.50—10.90 Wijting per 50 K.G. 5.50—1.80 Makreel per 50 K.G. 13—9 Heilbot per K.G. 0.80—0.78 Leng per stuk 1.18—1 Koolvisch per stuk 0.65—0.30 Versche haring per kist 6.40—4.— BESOMMINGEN Trawlers: Caroline IJM. 26, 630 manden f 2740. Glorja IJM. 37, 365 m., f 2050, Gerberdina Johanna, IJM. 38, 740 m. f 3040 Uiver, IJM. 384 250 m. f 1350, Liesbeth Betty, IJM. 183, 325 m. f 1940 Limburgia, IJM 54, 245 m. f 1360 Maria, IJM. 95, 260 m. f 1830 Claesje, RO 46, 500 m. f 2610. Loggers: RO 1 f 880, SCH 19 f 970, KW 89 f 470, 175 f 500, 101 f 480, 169 f 440 60 f 470, 58 f 360, 153 f 430, 104 f 500, 52 f 400, 132 f 440 105 f 510 64 f 340, 178 f 540, 108 g 480, 112 f 390, 59 f 460, 177 f 480, 27 f 400, 91 f 500, 155 f 620, 24 f 580, 114 f 510. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip „Ek" hetwelk van Amsterdam bij het Hoogovenbedrijf arriveer de om een partij ijzer bij te laden vertrok Za terdagmorgen hiermede naar Oslo. Passagiervervoer. Het Nederlandsche motorschip Boschfontein en het Duitsche motorschip Caribia kwamen hier van Hamburg binnen om passagiers in te schepen, resp. voor Zuid-Afrika en voor West- Indië. Geslaagde proeftocht. Het te Amsterdam gebouwde tank-motor schip „Miralda", dat Vrijdag j.l. voor het hou den van een proeftocht naar de Noordzee ver trok, is op zee overgenomen en direct naar Rotterdam verder gegaan. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 52 stoom- en 18 motorschepen, tezamen 70 schepen tegen 64 in de week tevoren. Naar zee vertrokken 52 stoom, en 19 motorschepen tezamen 71 schepen tegen 64 schepen in de voorafgaande week. Uit- en naar zee passeerden in de afgeloo pen week 141 schepen of 13 schepen meer dan in de voorlaatste week. AANGEKOMEN. 17 Juli: Hild s.s. Leith Marsden s.s. Newcastle Astarte s.s. Bremen 18 Juli: Tarakan m.s. Skjolden Acclivity m.s. Harburg Keti Chandri s.s. Archangel Boschfontein m.s. Hamburg Ganymedes s.s. Alexandrië Laertes s.s. Batavia 19 Juli: P. L. M. 15 s.s. Huelva Henca m.s. Londen Caribia m.s. Hamburg. Vliestroom s.s. Huil Ussurie s.s. Leningrad VERTROKKEN. 17 Juli: Sint Annaland s.s. Newcastle A. Andreev m.s. Moermansk Perseus s.s. Middell. Zee Orestes s.s. Middell. Zee Spröit s.s. Brussel Nereus s.s. Odense Velta s.s. Riga 18 Juli: Ek s.s. Oslo Danae s.s. Antwerpen Gateshead s.s. New Castle Euterpe s.s. Bordeaux Stronsa Firth s.s. Rotterdam Eemland s.s. Hamburg Springfontein sa. Beira Hermes s.s. Hamburg Borthwick s.s. Leith Irene s.s. Kopenhagen Astarte s.s. Bremen 19 Tarakan m.s. Skjolden Saleier s.s. Hamburg Wilbo m.s. Londen Boskoop s.s. Chili Acclivity s.s. Londen Surreybrook sa. Goole Polydorus s.s. Batavia Hild s.s. Odda Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Marsden s.s. New Castle Boschfontein m.s. Beira Juli: Caribia m.s, Curagao BEVORDERING VAN WERKVERRUIMING EN WERKVERSCHAFFING In de te vormen intercommunale commis sie tot bevordering van werkverruiming en werkverschaffing in den kring Beverwijk heeft de burgemeester benoemd: uit de werkgevers ir. Rai Snethlage, alhier; voor de werknemers uit de industrie A. v. d. Plas, voor de werkge vers in den tuinbouw R. W. A. Muyen, te Heemskerk en als werknemer uit den land en tuinbouw C. v. d. Ploeg, te Haarlem. ERNSTIGE AANRIJDING Zondagmiddag is op den Alkmaarschen weg ene enAmsterdamsch Graalmesije door den aanhangwagen van een auto gegrepen en te gen den grond geslagen. Het meisje bleef be- busteloos liggen. Zij werd op last van dr. Uterloo naar het Roode Kruis Ziekenhuis over gebracht. Hedenmorgen was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. De chauffeur was na de aanrijding zoo overstuur, dat hij in ejkaar zakte en in be- wusteloozen toestand bij omwonenden moest worden binnengedragen. De politie stelt een onderzoek in. AARDBEIENAANVOER Vrijdag en Zaterdag werden aan de Ver. Vei lingen in totaal aangevoerd. 10.807 K.G., te gen den gemiddelden prijs van 21.39 per 100 K.G. op Vrijdag en 19.47 op Zaterdag. BALLETAVOND TILLY SYLON UITGESTELD Wegens de minder gunstige weersomstan digheden is de balletavond van Tilly Sylon Zondag niet doorgegaan. Hij is nu uitgesteld tot Vrijdag a.s. om 8.30 uur. DE FEESTWEEK. Het programma van de Santpoortsche feest- week is thans bekend. Op 5 Augustus vindt de traditioneele ringrijderij per fiets en per til bury plaats, welke thans niet alleen door „Santpoorts Ringrijden", doch in samenwer king met „Santpoorts Bloei" georganiseerd wordt. Den volgenden dag wordt de kortebaan-dra- verij gehouden (maximum afstand 325 M.) in Mft'ANDXG 20 JU Cl 1936 het Rijkenspark om geldprijzen van f 250, f 125, f 75 en f 25. Als speciale attractie vindt na den tweeden omloop een pony-draverij plaats. Vrijdag 7 Augustus d.a.v. houdt „Santpoorts Bloei" haar kinder-bloemencorso. Tenslotte zijn er van 5 tot en met 8 Augus tus kermis-vermakelijkheden. VOETBALWEDSTRIJD. Hedenavond heeft op het terrein van den N. A. S. B. de eindstrijd plaats om den zilve ren beker. Voor dezen eindstrijd hebben zich geklasseerd Sparta uit IJmuiden, voor welke vereeniging o.a. de oud-Stormvogels Koster en Bakker uitkomen en de Meyer-Boys uit Velsen-Noord. De ontmoeting vangt om half 8 aan. Na afloop vindt de uitreiking plaats in ,,'t Huis te VeLsen". ERNSTIG ONGELUK. Zondagmiddag omstreeks twee uur bevond zich het 11-jarig zoontje van P. Hollenberg alhier, al spelende op den Provincialen weg. Op een gegeven moment stak hij dwars den weg over, toen juist een passeerende luxe auto voorbijreed uit de richting Limmen. Het knaapje kreeg een klap van den knop van het zijportier op zijn schouder en bleef ter plaatse liggen. De bestuurder der auto, af komstig van Amsterdam stopte onmiddellijk, nam den knaap op en vervoerde hem naar den dichtbij zijn den geneesheer Dr. v. d. Sluis te Bakkum. De bestuurder heeft vermoedelijk geen schuld. Proces-verbaal is opgemaakt. V. V. V. Op de bijeenkomst der buurtcommissie Dorpstraat is besloten gedurende de a.s. Feest week een z.g. lichtzuil te plaatsen voor het pand van den heer Driesen aan de Dorpstraat DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen in onze gemeente be droeg in de afgeloopen week 92. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Veiling van Zaterdag. Aardbeien per slof 4048 Idem per K.G. 10y>—13 Vz. Idem per doosje 5!/2IV2 Frambozen per doosje 11—lli/2 Roode bessen per slof 28 Zwarte bessen per slof 81 LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. G. A. Bakhoven en gezin van Ned. Indië, G. Nijman van Zanövoort, G. H. J. Goes van de Rijp, S. Sluiter van de Rijp, C Borst van Bergen. Schip van Almkerk Amstelkerk Ariadne (Ned.) Alkmaar x) Amstelland x) Bodegraven Bennekom Beme Berenice Bameveld Costa Rica x) Ceres (Ned.) Cordillera x) Capt. Prieur Dorine Eurypylus Essen Eemland Granicos Gera Hercules Hebe (Ned.) Hermes Jagersfontein x) J. v. Oldenbarnevelt x) Juno (Ned.) Karl Lepin Luneburg Meerkerk x) Menes Melampus Michalios Merope Montferland x) Maret Neieus x) Oberon Orion (Ned.) Odysseus (Ned.) Osmussaar Oljaren x) Palatia Poelau Tello x) Patricia Peisander x) Phrontis x) P. L. M. 14 Randfontein x) Reggestroom x) Salabangka Salland x) Saturnus Serooskerk x) Sembilan x) Simon Bolivar Soesterberg Stuyvesant Saleier x) Skoldheim Siirto Tarakan x) Tiberius Uckermark x) Ulysses (Ned.) Vulcanus Japan W. Afrika Danzig Buenos Aires 23 Juli 19 Juli 2 Aug. 21 Aug. Chili Chili Constantza Danzig Chili 26 Juli Hamburg Bourgas West Indië Casablanca 22 Juli 22 Aug. 8 Aug. 23 Juli Casablanca 25 Juli Batavia Ned. Indië Hamburg 12 Aug. 12 Sept. 26 Juli Santé Fé Ned. Indië 8 Aug. 19 Aug. Midd. Zee Valencia Hamburg 26 Juli 26 Juli Z. Afrika Batavia Barcelona 29 Juli 5 Aug. 20 Juli Leningrad ("V. Velsen) 23 Juli Ned. Indië 9 Aug. Japan Ned. Indië Batavia Zarate Midd. Zee Buenos Aires Archangel 27 Juli 27 Juli 31 Juli 5 Aug. 21 Juli 7 Aug. 26 Juli Batavia 26 Juli Alexandrië Alexandrië Stettin Archangel Constantza 4 Aug. 21 Juli 20 Juli 31 Juli Tampico Batavia West Indië Batavia Batavia Huelva 23 Juli 31 Juli 16 Aug. 31 Aug. Z. Afrika W. Afrika 6 Aug. Batavia Buenos Aires Santa Cruz Japan Ned. Indië West Indië Leningrad Paramaribo Hamburg Onega Trangsund 25 Juli 17 Aug. 20 Juli 23 Juli 5 Aug. 23 Juli 23 Juli Skjolden Midd. Zee 25 Juli 10 Aug. Ned Indië Patras 12 Aug. Bourgas 2 Aug. verm, aankomst Laatste bericht 3 Juli van Saigon. 19 Juli te Havre. 16 Juli van Kopenhagen, vertrekt 29 Juli. vertrekt 24 Juli. 16 Juli van Cristobal. 14 Juli van Valparaiso in lading. vertrekt 21 Juli. 13 Juli van Callao. vertrekt 21 Juli. 17 Juli te Stamboul. 20 Juli van Cristobal. 15 Juli vertrokken. 17 Juli vertrokken. 16 Juli van Padang. 15 Juli van Tjilatjap. vertrekt 25 Juli. 6 Juli van San Nicolas. 16 Juli van Padang. 16 Juli van Algiers. 17 Juli van Malaga, in lading. 16 Juli te Genua. 15 Juli van Colombo. 18 Juli te Rotterdam. 17 Juli vertrokken. 11 Juli van Colombo. 13 Juli van Haifa. 12 Juli van Port Said. 15 Juli van Perim. 3 Juli van Necochea. 14 Juli van Gibraltar. 16 Juli van Santos. 16 Juli vertrokken. 17 Juli van Pt. Said. 13 Juli te Londen. 17 Juli van Trapani. 18 Juli vertrokken. 10 Juli vertrokken. 15 Juli van Stamboul. 16 Juli v. d. Azoren. 16 Juli van Belawan. 17 Juli van Trinidad. 18 Juli van Belawan. vertrekt 25 Juli. in lading. 14 Juli van Dakar. 17 Juli van Lagos. in lading. 8 Juli van Bahia. 6 Juli te Bordeaux. 16 Juli te Manilla 4 Juli van Sabang. 14 Juli van Madeira. 17 Juli vertrokken, vertrekt 20 Juli. in lading. 12 Juli vertrokken. 17 Juli vertrokken. vertrekt 23 Juli. 17 Juli van Piraeus. 17 Juli te Pt. Sudan. 16 Juli te Pireaus 11 Juli te Izmir. c) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Nederl. m.s. Tarakan Skjolden toeristen Hoogovens Noorsch s.s. Ek Amsterdam laden Buitenhaven Nederl. m.s. Boschfontein Hamburg passagiers Buitenhaven Duitsch m.s. Caribia Hamburg passagiers Door allerlei omstandigheden had ik mijn plan, een reis naar Griekenland te maken, langen tijd niet ten uitvoer gebracht. Dit voor jaar moest het er toch eens van komen, maar daar de Hollandsche studiereis, voor het deel nemen waaraan we ons reeds hadden opge geven, bleek niet door te gaan, waren we ge noodzaakt naar een andere gelegenheid om te zien en lieten ten slotte onze keuze vallen op een „grosze Hellasfahrt" van de Nord- deutsche Lloyd te Bremen. Dus passage be sproken en wel voor twee, want mijn vrouw vergezelde mij. Hier volgt dan een verslag van de reis, waar bij ik me steeds bewust blijf, dat het lezen eener beschrijving in de verste verte niet den indruk van het werkelijk aanschouwen kan wekken. Wat er volgt, is een „vera historia", maar dan één, die werkelijk „vera" is. Wat de organisatie betreft: we moeten er kennen, dat die over 't geheel uitstekend was. Zeker, op sommige plaatsen werd wel eens wat heel snel „doorgewerkt", zoodat men een ver langen kreeg wat langer te blijven om iets nog beter in zich te kunnen opnemen; toch heb ben we alles, wat er te zien was, gezien om eens schooltermen te gebruiken voldoende tot uitmuntend. De bootreis begon in Venetië. Van de spoor- reis daarheen is niet veel te vertellen. Alleen moet ik de overweldigende bloesempracht in het Rijndal vermelden. We zijn dankbaar als eindelijk de lagune, waarachter Venetië ligt, zichtbaar wordt. Op Zaterdag 4 April komen we er 's avonds laat aan. Na de aanwezigheid onzer groote bagage ge constateerd te hebben, nemen we tijdens een mild regentje in de gondel plaats, die ons naar hotel Bauer-Griinwald brengt. Verrukkelijk is na de langdurige treinrit die gondelvaart! We worden in een nacht, aan een zomernacht bij ons gelijk, naar ons hotel gewiegd door de droomerige stilte. We gaan eenige binnenka- nalen door en hooren alleen het geplas van de riem en af en toe de waarschuwingsroep van den gondelier, wanneer we een hoek om varen. Dan het „Groote Kanaal" oversteken de zien we in het breede zilverkleurige water vlak het door de maan beschenen wolkendek weerspiegeld. De marmeren huizen-als-palei zen staan als stomme getuigen van vergane feestelijkheid op beide oevers geschaard. Op 'n stoep omspoeld door het heldere zachtgroene water stappen we uit en met enthousiasme betaal ik de 12 Lire, die dit heerlijke tochtje naar ons hotel heeft gekost. De kamer met „half pension" (d.i. ontbijt en één maaltijd) kost voor ons beiden 90 L. per dag. Van de hitte en de muskieten, die mijn vorig verblijf hier in den zomer ongenietbaar maakten, heb ben we nu niet de minste last. Van de klam boes bevinden zich alleen de stangen aan de bedden. Daar onze boot pas Maandagmiddag vertrekt, hebben we nog even tijd om van deze wonderlijke stad met haar geheel eigen at mosfeer te genieten. Zondag 5 April. Ons hotel ligt in de on middellijke nabijheid van het Marcusplein, waarheen we dan ook onze eerste schreden richten. De aanblik is schitterend. In het heerlijke voorjaarsweer ligt het daar als een reusachtige openluchtzaal; een groote drukte heersoht er, maar alleen van voetgangers en van duiven. Een man is druk in de weer om elk vuiltje, dat er komt, weg te nemen. De af wezigheid van auto's, trams, paarden enz. geeft een voorname rust. Verkeersproblemen bestaan hier niet behalve dan op het wa ter. Ongetwijfeld krijgt de geboren en getogen Venetiaan een vreemden indruk van iedere andere groote stad. Aan de Oostkant van het plein staat de Marcuskerk met de drukke gevel, waartoe de vier bronzen paarden uit de oudheid het hunne bijdragen. Het is hier niet de plaats om op de historische bijzonderheden van dit bui tengewoon belangwekkende bouwwerk in te gaan die kan men in ieder kunstlexicon vinden. Majestueus verheft zich de Campa nile, de apart staande klokketoren, in de blauwe lucht. Na de bezichtiging van het in terieur van de Markus-kerk met de vele, en velerlei marmeren zuilen uit de oudheid,'met zijn Byzantijnsche goudmozaieken zetten we ons aan een cafétafeltje op het plein: prettig blinkt het bestelde in de voorjaarszon. Reeds zijn er onder het publiek hier vele Duitschers, die de Grieksche reis zullen meemaken. Als we bij het Dogenpaleis over het water kijken, mer ken we oogenblikkelijk de reusachtige boot op, die daar gereed ligt om ons naar Griekenland te voeren. Natuurlijk moet mijn vrouw met de duiven spelen: een zakje maïskorrels gekocht en weldra zitten de aardige diertjes haar op de arm en op den hoed. Een vaart met het ge meentestoombootje door het Canal Grande kost weinig en geeft, als men kan uitzien naar links en naar rechts, een goeden indruk van de „paleizen" met hun aanlegpalen voor de stoepen. In een dezer paleizen is Richard Wag ner gestorven, die voor herstel van gezondheid Venetië had opgezocht. Men kan zich voorstel len, dat de musicus moegestreden zich tot de gelukkige combinatie van idyllische rust en pralend stadsschoon aangetrokken gevoelde. In de Merceria, „de" winkelstraat, wordt de drukte op Zondagmiddag hier en daar tot een gedrang. Vele winkels lokken tot koopen, maar men moet niet denken, dat men met z'n Hol landsche gulden hier extra voordeelig uit is; wat bij ons een gulden kost, kost daar 10 Lire. Het Italiaansche geld is en passant gezegd weinig practisch: bij niet te best licht kan men de nikkelen munten (bijv. van 1 Lire) niet onderscheiden van de zilveren (bijv. van 10 Lire). We dolen nog wat rond door straatjes en over pleinen; want behalve een machtig aantal kanalen is er daarvan een zeer groot aantal. Alle honden zijn gemuilkorfd. Of dit een tijdelijke of blijvende maatregel is, kan ik niet zeggen, 's Avonds maken we nog een gon delvaart door de kleine kanalen. Maandag 6 April. Het overbrengen van de groote bagage van het station naar de boot gaat minder vlot, dan we hadden gedacht. Van ons bezoek aan het Dogenpaleis dezen morgen kan niets komen. Gelukkig kunnen we ons in verbinding stellen met de bemanning van één der landingsbootjes van de groote boot en dan zijn we spoedig' van deze zorg verlost. Daar onze handbagage nog in het ho tel ligt, gaan we vlug met het gemeentebootje erheen en vandaar heeft per gondel onze in scheping plaats. We zien tientallen gondels met passagiers en bagage zich al wiegelend naar hezelfde doel voortbewogen: een verma kelijk gezicht. Op de boot vallen ons dadelijk de groote af metingen en de prettige ruimte op evenals het groote aantal passagiers. De hut, ons „home" voor drie weken is niet al te klein en geeft uit zicht op het water; we gevoelen ons dadelijk min of meer thuis. Om 12 uur is het vertrek: een blazersensemble van prima kwaliteit speelt opwekkende marschmuziek. Nog eenmaal ont rolt zich het typische Venetiaansche stads beeld voor onze oogen en, daar het schip met zijn dubbele schroef snel vaart, bevinden we gangen en het aantal medepassagiers is zoo groot, dat we op het einde van de reis nog tien tallen gezichten opmerken, die ons nog volko men onbekend zijn. Men kan dan ook aan het gezelschapsleven zooveel of zoo weinig deel nemen als men zelf wenscht. Overigens zullen we genoeg te doen hebben: op vele dagen een excursie aan land, soms zeer inspannend door het vele klimmen. Geregeld worden er voor drachten gehouden over reistechnische aan gelegenheden en over wat den volgenden dag te zien zal zijn. We moeten ons tijdig van excurticsiekaarten voorziein en van een nummer voor de auto, waarin onze twee plaatsen gereserveerd zijn. De sluiting van verschillende bureau's en ge legenheden wordt op eenige plaatsen duide lijk aangegeven; men moet intusschen maar zorgen er tijdig bij te zijn. Bovendien is er ruimschoots gelegenheid voor sport en ver maak. De uitgaven aan boord (bijv. dranken, boe ken, postzegels) kunnen met registermarken worden betaald, evenals de geheele bootreis zelf, echter niet de landexcursies. Hiervoor mag men zelfs niet voor een gedeelte Register marken in betaling geven en de rest bijbeta len met gewoon in mijn geval: Hollandsch geld. Ik betaalde steeds de genoemde excur sies geheel met Hollandsch geld. Men moet er voor zorgen niet te veel Registermarken die men ontvangt in de vorm van papiergeld spe ciaal voor gebruik aan boord op vertoon van zijn chequeboekje op te nemen, daar- men ze later niet weer voor gewoon geld kan in wisselen. Men went ten slotte aan alles. 's Avonds vindt een „Begrüssungsessen" plaats, dat eindigt met een oorverdoovend la waai van pistaches, fluitjes enz. Wel goed om alle stijfheid te breken. Het eten is overvloe dig en zuiver en dat laatste is in die zuidelijke streken wat waard! ZWIJGENDE VROUWEN. Russische geleerden hebben op hun terug tocht van een expeditie in de Kaukasus dorpen ontdekt, waar de inwoners zich verstaanbaar maakten door gebaren, doch met gebaren die niet, als bij doofstommen letters aanduiden, doch die een woord of zelfs een geheelen zin vervangen. De geleerden zagen dat dit algemeen ge bruikelijk was tusschen de getrouwde vrou wen en hun mannen in bepaalde afgelegen deelen van Armenië, Azerberdjan. Karabah en in Georgië. De Bilt voorspelt t Matigen, tijdelijk wellicht nog krachti- gen Zuidwesteiijken tot Noordwestelijken wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Waarschijnlijk nog regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 763.6 m.M. te Akureyri. Laagste 744.2 m.M. te Stensele. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 67 F. Laagste hedennacht 58 F. Hoogste heden 58 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Dinsdag v.m. 4.39 uur; n.m. 5.05 uur. Woensdag v.m. 5.15 uur; n.m. 5.40 uur. Donderdag v.m. 5.51 uur; n.m. 6.13 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht Temperatuur water 56 F. 65 F. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. MAANDAG 20 JULI Bioscoop de Pont: „Om hun Kind" en „Gitta entdeckt ihr Herz". 8 uur. DINSDAG 2'1 JULI Bioscoop de Pont: „Om kun kind" en „Gitta entdeckt ihr Herz", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: MAANDAG 20 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Een liefde aan de Donau". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Richard Tauber en Diana Napier in „M'n hartewensch", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „O, Moeder die zeeman!" met o.a. Joan Blondell, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Jonge Harten", een Nederlandsche film, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. DINSDAG 21 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds HAARLEM, 18 Juli 1936 Bevallen: 15 Juli, C. Langeveld—Oppe, d., 1'6 Juli, J. de GraaffDalstra, d., I. v. Alten Boerma, d., 17 Juli, J. LeijsJalving, d., L. F. M. Daams—Ostendorf, d„ M. C. KunisKool, z., 18 Juli, A. J. BeukmanBriene, z., G. T, Huisman—Switser, d., E. de Ruiter—v. d. Plas, z. Overleden: 16 Juli, M„ 23 mnd., d. v. K. Kemper, Heerensingel, A. M. Koning, 81 j., Jansstraat, 17 Juli, J. J. Wanders—Buijs, 65 ons zeer spoedig op de Adriatische Zee. Tel-j., Verspronckweg, W. HeijnermanVoerman, sens weer verdwalen we in het labyrint van 65 j„ L. Poellaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6