HAARLEMSCHE VOETBALBOND HONKBAL BOKSEN GYMNASTIEK. LAWNTENNIS OLYMPISCHE SPELEN HENCELEN Nederland-België (9-12) Wedstrijden te Zandvoort. Tournament Groenendaal Om den Davis-Cup. ATilimLK De wedstrijden van A.V 1923 Het Voetbaltournooi. OFFICIEELE MEDEDEELINCEN MAANDAG 20 JU EI 19 3 6 Ondanks het slechte weer was het Ajax- stadion goed bezet, toen Zondagmiddag de wedstrijd NederlandBelgië begon. Het Nederlandsche negental bestond uit: Werper: Pijnakker. Vanger: Hunik. Ie honk Van den Heuvel Reynders, 2e honk J. Baas, korte stop Smit, 3e honk Wilders, verre vel- ders: Boscher, Hartog en Schaling. Pijnakker wierp zes innings en een gedeelte van de zevende, waarna hij door Besanger vervangen werd In de achtste beurt werden bovendien Hartog, Pijnakker, Baas en Smit vervangen door Bournan, Besanger, Bakker en Mulder. Dit gebeurde in de verwachting dat hun slagprestaties nog verandering in den uitslag zouden brengen. Veel heeft het niet geholpen want van de genoemden gaf alleen Bouman een honkslag, zonder het evenwel nog tot een punt te brengen. De Belgen gaan het eerst aan slag. Hoewel Pijnakker twee van hen vier wijd geeft, brengen zij het niet tut een punt. Wel zijn twee honken bezet. Van de Hollanders komt alleen Wilders binnen, dank zij een fout van Van Mol, en een tweehonkslag van Hunik. De drie nullen vallen allen door een vangbal, waarvan twee op rekening van Caluwé. Stand 1—0. De tweede slagbeurt der Belgen begint Pijnakker met twee maal drie slag, terwijl even later door zijn toedoen de derde man op het tweede honk sneuvelt. Weer zetten de Hollanders hier één punt tegenover. Hartog komt door vier wijd op het honk en een honkslag van Smit brengt h°m thuis. Voor dien honkslag sneuvelen Pijnakker en Baas aan drie slag, en er na haalt Schaling het eerste honk niet. Stand 2—0. Zoo goed Pijnakker de tweede beurt begon, zoo slecht begint hij de derde. Eerst geeft hij drie spelers vier wijd, zoodat alle honken bezet zijn en dan slaat Payne een home run. Hierop volgen echter onmiddellijk weer drie nullen. Dus zijn er vier man binnen Bij de Hollan ders blijft het bij één run, doordat Wilders, dank zij twee fouten in het veldwerk, een home run kan loopen. Ook Hunik komt door een fout op het eerste honk maar brengt het niet tot een punt. Stand 3—4. In de vierde beurt geven Van den Broek en Van Moll een honkslag, waardoor eerstge noemde binnen komt. De Maere krijgt drie slag en De Wit en Payne sneuvelen op het eerste honk. Door lionkslagen van Boscher en Wilders en fouten in het veldwerk komen Baas, Schaling en Boscher thuis, de laatste twee nog nadat al twee nullen gevallen zijn. Door deze drie runs staat dus nu Nederland weer voor. Stand 6—5. Dan gaan de Belgen door toedoen van Pijn akker weer voor nul uit. Alleen Gillet geeft een honkslag. Van Moll boekt echter hetzelfde succes, zelfs nog beter, doordat de honkslag achterwege blijft. Van den Heuvel Reynders, Hartog en Pijnakker slaan elk drie keei mis. Stand 6—5. In de zesde beurt zorgt Pijnakker wel v/eer voor de drie nullen, maar hij heeft er zes menschen voor noodig. Twee van drie, drie anderen brengen het tot een punt. Van onze landgenooten komen er maar drie aan slag. Baas, Smit en Schaling sneuvelen op het eerste honk, dank zij twee goede aan gooien van Van Moll en één van Caluwé. Nu is dus de Nederlandsche voorsprong weer verloren. Stand 6—7. De zevende beurt begint met twee maal vier Wijd van Pijnakker. Na één keer drie slag pn een fó'ut van Van den Heuvel Reynders volgt nog een keer vier wijd van Pijnakker, waarna Besanger er nog een keer bij doet. Ook Boscher maakt nog een fout in het verre veld en dan geeft Besanger aan Van Looy drie slag. Ondertusschen zijn er echter vijf Belgen thuisgekomen! Dat is wel de slechtste beurt der Hollanders geweest. Zij stellen er bovendien niets tegenover. Wel komt Wilders door vier wijd op het honk, maar kort daarna sneuvelt hij op het tweede honk. Stand 612. De achtste beurt neemt Besanger geheel voor zijn rekening, tweemaal drie slag en een aangooi naar het eerste honk. Wel geeft Gil let een honkslag, maar verder dan het eerste komt hij niet. De Hollanders zetten nu hun reserves aan slag. Van hen geeft alleen Bouman een honk slag, nadat Van den Heuvel Reynders er ook al een gegeven heeft. De volgende drie sneu velen echter allen door toedoen van den Bel gischen werper. Stand 6—12. Dan gaan de Belgen voor de laatste maal aan slag. Caluwé begint goed met een twee honkslag, maar de Maere wordt uitgevangen door Wilders, die nu op het tweede honk staat. Payne sneuvelt op het eerste door toedoen van Besanger nadat Van Moll het eerste ge haald heeft door een fout van Bakker. Pun ten levert deze beurt echter niet op. Nu is dus de taak der Hollanders: in de ne gende zeurt zeven runs te maken. Zij falen daarin echter geducht. Wel komen Schaling en Hunik door vier wijd op het eerste honk en brengen zij het later ook tot een punt, wel geeft Wilders een honkslag en komt hij thuis door een fout van den achtervanger, maar dan is het ook afgeloopen. Boscher heeft drie slag gekregen, Van den Heuvel Reynders sneuvel de door een goeden aangooi van den korten stop naar het eerste honk en ten slotte werd Bouman in het verre veld uitgevangen, Dat- was het einde en een verdiende overwinning der Belgen. Over het geheel ontliepen de ploegen elkaar zeer weinig. Het verschil zat voornamelijk in het werpen, dat aan Belgische zijde sterker was. De cijfers der innings zijn: België: 004102500 totaal 12 Nederland: 111300003 totaal 9 Uitslagen derde klasse. ken ter wa&rde van twee honken van De Mon en Hoeben. Toen Van den Heuvel eenige kee- ren vier wijd begon te werpen, werd hij ver vangen door Jansen. Die raakte er echter na korten tijd ook uit; nu volgde Ensel hem op. Diens succes was echter ook maar matig. In de tweede innings kreeg Max drie slag, maar de achtervanger liet den bal vallen. In plaats van den bal bij zich te houden wierp hij hem naar het eerste honk. De Haarlem mers profiteerden er van: de verwarring in de G. A. gelederen was weer groot. Tweemaal kregen de G. A.'ers een eenvou dige kans op een dubbelspel, maar beide koe ren ging de kans ongebruikt voorbij. Zoo was 't geen wonder dat Haarlem gemakkelijk won. De cijfers der innings ziin: V.V.G.A. n: 0 0 0 0 0 1 1 totaal 2 Haarlem II: 2 10 2 7 1 3 3 totaal 28 DuvianenShell. (gestaakt) De ontmoeting Duvianen I—Shell was een slappe vertooning. Scheidsrechters waren niet verschenen, de wedstrijd bego?r ongeveer een uur te laat, terwij' beide partijen met slechts acht man in het veld kwamen. Bovendien was de bal al spoedig drijfnat; ook moest eenige keeren wegens hevigen regen gestaakt wor den. De Duvianen-werper Van Dijk was er dezen keer heel erg uit; geen der andere spelers is in staat zijn taak korter of langer over te nemen. Shell heeft dan ook van heel wat kee ren vier wip.! geprofiteerd. Ook het spel van de twee spelers, die als achtervangers fun geerden, was zwak. Geslagen werd er door De Duvianen ook zeer weinig en ongelukkig waren zij ook al, want eenige keeren viel de derde nul als drie honken bezet waren. Hoewel de score van Shell ook maar lang zaam omhoog ging. raakten De Duvianen toch steeds meer achter. In de zevende beurt nam Shell nog een grootcn stap, door acht runs te scoren. Toen zag het er voor De Duvianen heelemaal slecht uit. De stand was nu 16—3. Een hevigs regenbui dwong toen echter den waavnemenden scheidsrechter, nogmaals de stoppen. Hij deed dit nu voor goed, zoodat de wedstrijd toch nog opnieuw zal moeten wor den vastgesteld. E.D.O. III R.C.H. II Duvianen II: E.D.O. V: Schoten I: Haarlem III: E.D.O. IV: Schoten II: 6 1 2 2 6 1 4 2 totaal 24 06720200 totaal 17 2 3 3 0 8 7 2 totaal 25 3 1110 2 1 totaal 9 4 1 1 14 1 3 7 totaal 31 0 2 0 1 0 0 3 totaal 6 1 2 7 5 6 totaal 21 8 7 3 3 7 totaal 28 Haarlem 2—V.V.G.A. 2 (28—2). Ondanks den natten bal heeft De Mon ver scheidene keeren drie slag geworpen. Pas te gen het einde werd zijn werpen wat minder en gaf hij eenige keeren vier wijd. In de ze vende innings werd de eerste en tegelijk eeni ge fout gemaakt. Het succes van den Haarlem-aanval blijkt wel duidelijk uit deze cijfers: in één beurt kwamen zes ambtenaren aan slag, in één beurt vijf, in vier beurten vier en in één zelfs maar drie. Alleen Hermans en Meenhorst brachten het tot een honkslag en het duur de dan ook tot de zesde beurt eer het eerste punt gescoord werd. De Haarlem-reserves speelden beter. Zij pro duceerden zestien honkslagen, waaronder tik Zondagavond hadden in het Noorderbad de nationale bokswedstrijden plaats, uitgeschre ven door de boksvereeniging „De Ring" te Haarlem. Onder leiding van scheidsrechter Cornelis- sen begon de eerste partij: De BieVan Dijk, die voor de eerste op punten werd gewonnen. De tweede partij KropsveldOosterveen (Ban. tamgew.) werd door Oosterveen gewonnen op punten. 3e KooijKerkwijk (Weltergewicht). Hoe wel Kooij eenige harde slagen op zijn kaak en lichaam te incasseeren krijgt, houdt hij moedig vol, doch moest ten slotte in Kerkwijk zijn meerdere erkennen. 4e TatenhovenRoeg (Lichtgewcht). In deze aardige partij mat Roeg zijn tegenstander af, door lichte goed geplaatste tikken. Wei weet Tatenhoven in de tweede ronde een har de rechtsche op de kaak van Roeg te plaatsen, doch in de derde ronde toont Roeg zoodanig zijn meerderheid, dat de jury hem tot over winnaar verklaart. 5e Smit (De Ring, Haarlem"!Gendering (Olympia, A'dam) (Lichtgewicht). Hoewel Smit in de eerste ronde een aardige partij bokste, moest hij in de 2e en 3e ronde de meer derheid erkennen van Gendering, die op pun ten overwinnaar werd. 6e Heldoorn (kamp. Amsterdam 1936) Dekkers (kampioen van Nederland 1935). (Weltergewicht). Reeds in de eerste ronde kreeg Heldoorn een paar harde slagen te in casseeren. Dekkers kwam er evenwel weinig beter af. Ook hij maakte een paar maal ken nis met de vuist van zijn tegenstander. In de tweede ronde was Dekkers wel iets in de meer derheid, dank zij zijn zeer snellen aanval. De derde ronde ging weer gelijk op en de jury verklaarde de zeer aantrekkelijke partij dan ook voor onbeslist. Na de pauze trad de heer Van Zoeten op als scheidsrechter. 7e. De Vos (De Ring, Haarlem)Joustra (D. A. B., Amsterdam). Joustra, wiens stijl zeer goed was, bleek niet bestand te zijn tegen de harde klappen van De Vos. Binnen de eerste minuut kreeg hij er niet minder dan 3 te in casseeren, waardoor hij volkomen buiten ge vecht werd gesteld. De Vos won door knock out. 8e Rijntjes (De Ring)Cohen (Olympia). Vedergewicht. Rijntjes toont zich een dapper vechter, die evenwel technisch achter staat bij Cohen en wat onbesuisd er op ls slaat. Pas in de derde ronde vond hij voldoende zelfbeheer- sohing om zijn snelle linksche zuiver te plaatsen. De partij bleef onbeslist. 9e. Van Kleef (Amsterdam)Post (Amster dam) (Lichtgewicht) boksen een zeer fana tieke partij en ondanks de rake klappen, die Van Kleef kreeg bleef hij toch steeds maar aanvallen. Reeds in de 2e ronde was hij groggy, toch ving hij de 3e ronde aan met enkele goed geplaatste stooten. Voor het einde werd hij evenwel uitgeteld en Post, die een uitstekende partij bokste tot winnaar verklaard. 10e. Vrenegoor (De Ring)Kerkwijk (Kru- ger). Weltergewicht. Hoewel Kerkwijk schijn baar slecht dekt, is het toch Vrenegoor, die de klappen te incasseeren krijgt, en reeds in de eerste ronde even down gaat. Wel is hij in de 3e ronde in de meerderheid, doch de meer ge routineerde Kerkwijk wordt tot overwinnaar uitgeroepen. 11e. Onsia (Jac. Sars)Nienaber (Half zwaar gewicht). In deze weinig aantrekkelijke,partij werd veel lijf aan lijf gebokst. Voor nastooten en telkens vasthouden kreeg Nienaber enkele malen een waarschuwing. De partij bleef on beslist. 12e. Massee (D. A. B.)De Moor (D. O. S.). In deze vlugge aantrekkelijke partij worden in de eerste ronde rake klappen uitgedeeld. Technisch toont De Moor zich beter. Vooral zijn linksche directe zijn zeer gevaarlijk. In de tweede ronde weet Massee enkele harde stooten zuiver te plaatsen. Moor wordt tot overwinnaar verklaard. Na afloop werden door den heer De Jong de prijzen uitgereikt. Onderlinge wedstrijden Bato. Bovengenoemde vereeniging zal op Dinsdag 21 dezer in haar oefenlokaal aan de Badhuis straat haar jaarlijksche onderlinge wedstrij den beginnen met de jongste meisjes te 7uur, waarna te 8.30 uur met de damesafdeeling. Woensdag de oudste meisjes en Donderdag de jongste en oudste jongens. Vooral in de Damesafdeeling is een spannen de strijd te wachten, daar mej. Th. Smal voor de vierde maal den Borkent-wisselbeker zal verdedigen. Of het haar zal gelukken, '1- beker thans voor het vierde jaar in haar te houden, zal Dinsdag blijken. Hoewel zij voriet is, heeft zij ernstige tegenstandsters. De finales van dit zeer geslaagde tourna ment zijn niet zoo spannend geweest, als de halve eindstrijden en de voorronden. In het heerenenkelspel heeft van Meegeren voor dit jaar beslag gelegd op den wissel beker. In het damesenkelspel werd mej. Kerk hoven de nieuwe bekerhoudster. In de finale sloeg zij mej. Blikslager de houdster van 1935, met 86, 62. Na afloop reikte de heer H. v. Tetterode de prijzen uit. Namens de deelnmers overhan digden de heeren Van Heek en Lazet aan de commissie-leden Tetterode en J. A. Plak, blijken van waardeering voor hun prettige tournooileiding. Heerenenkelspel, derde ronde: A. J, van Meegeren slaat Bierenbroodspot 6—3, 6—3. Halve eindstrijden: J. L. van Heek slaat C. A. Erdman 75. 6—1. A. J. van Meegeren slaat J. Slinter 60, 62 Finale A. J. van Meegeren slaat J. L. van Heck 16, 6—3, 6—4, 3—6, 6—1. Damesenkelspel, halve eindstrijden: Mej. Blikslager slaat mej. van Rooy 62. 6—4. Mej. Kerkhoven slaat mevr. v. d Klashorst 6—4. 6—3. Finale: Mej. Kerkhoven slaat mej. Blikslager 86, 6—2. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Mevr. Melse en „van Stederen" slaan mevr. Veenhoven en Briet 62, 64 Derde ronde: Mevr. Bierenbroodspot en Bierenbroodspot slaan mevr. Melse en „van Stederen" 64, 6—3. Halve eindstrijden: Mevr. Kühn en Melse slaan mej. Blikslager en Seveke 62, 26, 62. Mevr. v. d. Klashorst en Lazet slaan mevr. Bierenbroodspot en Bierenbroodspot 86, 9—7. Finale Mevr. v. d. Klashorst en Lazet slaan mevr. Kühn en Melse 75. 16, 63. Heerendubbelspel, tweede ronde: De Ruiter en „van Stederen" slaan Bieren broodspot en Scholten 61, 62. Heek en v. Meegeren slaan Lazet en Aarts 6—0, 6—3. Erdman en v. d. Bliek slaan Sluiter en van Huissteden 62, 75. Halve eindstrijden: De Ruiter en „van Stederen" slaan v. Bellen en Vermeulen 1113, 63, 62. Erdman en v. d. Bliek slaan v. Heek en v. Meegeren 62, 57, 64. Finale: Erdman en v. d. Bliek slaan de Ruiter en „van Stederen" 16, 64, 63, 6—3. Dames dubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. Kotte en mevr. v. Renesse, slaan mevri v. d. Klashorst en mevr. Kramer 86, 63. Finale: Mej. Blikslager en mej. v. Rooy slaan mevr. Kotte en mevr. v. Renesse 97, 62. Troosttournooi heerenenkelspel, eerste ronde: Hub. Janssen slaat J. Bijlmer 6—0, 64. Th. Scholten w.o. van Renesse. W. Aarts w.o. A. J. Nieland. S. Hiemstra slaat ,N Leemans 61, 86. H. J. Lazet w.o. J. Th. Blom. Tweede ronde: Hub. Jansen slaat P. J. Wellinghoff 61, 6—3. H. Borgerding slaat Th. Scholten 46, 63 31, retired. S. Hiemstra slaat W. Aarts 26, 64, 63 H. J. Lazet w.o. P. H. Schut. Halve eindstrijden: H. Borgerding w.o. Hub. Jansen. H. J. Lazet slaat S. Hiemstra 61, 62. Finalee H. Borgerding slaat H. J. Lazet 62, 61. Troosttournooi damesenkelspel, eerste ronde: Mevr. v. Heek sl. mevr. Samplonius 6—3 6—1. Tweede ronde: Mevr. Saarberg slaat mevr. v. Heca 62 61 Mevr. Bierenbroodspot slaat mej. Teer 63 6—4. Halve eindstrijden: Mej. v. Essen slaat mevr. Saarberg 64, 16 8—6. Mevr.l Bierenbroodspot w.o. mej. Veendorp. Finale: Mevr. Bierenbroodspot slaat mej. v. Essen 6—1, 6—3. EngelandVer. Staten (2—3) Uit Eastbourne: De alhier gespeelde oefen wedstrijd tuschen Engeland en de Vereenigde Staten in verband met de a.s. challenge-round voor den Davisbeker is Zaterdag geëindigd met de laatste enkelspelen. Austin sloeg Grant met 60, 62, 62, ter wijl B'udge verraste met een zege op Perry met de cijfers 97, 75, 810, 7—5, zoodat de Vereenigde Staten deze match met 3—2 heb ben gewonnen. DuitschlandAustralië. Zaterdag begon te Wimbledon de interzone- finale voor den Daviscup tusschen Duitschland en Australië. De resultaten waren: Crawford (Australië) sloeog Henkei (Duitsch land) 62, 62, ret. Von Cramm (Duitschland) sloeg Quist (Australië) 46, 64, 46, 64, 11—9. Stand na den eersten dag: 11. Mej. Koning' op 100 M. geklopt. (Van onzen correspondent). De „Groote Generale voor de Olympische Spelen" zooals de wedstrijd, die Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam werd gehouden, heeft het met het weer niet bijster getrof fen. Het was op de baan den geheelen mid dag koud en zeer winderig en dit heeft na tuurlijk invloed gehad op de verrichtingen. Een groote verrassing was de nederlaag van mej. Koning van „Gita" op de 100 M. Reeds bij den start was zij direct achter en dezen achterstand kon zij geen oogenblik te niet doen. Het was telkens of zij zou vallen, zoo moeilijk liep zij; hiervan profiteerden dan ook de dames De Vries en Koen. Mej. Koning was door den tegenwind volkomen de kluts kwijt. Chris Berger deed het beter. De Amster dammer voelde zich klaarblijkelijk weer ge heel in zijn element, nu hij concurrenten als Osendarp en Van Beveren miste. Fel, even als vroeger, legde hij dezen 100 M. af. Hij zat direct aan den kop en liep aan het eind nog uit, iets, waartoe hij niet meer in staat moest worden geacht, gezien zijn regelma tige inzinking gedurende dit seizoen. Doch de Amsterdammer heeft een euvel en hier haperde het ook hedenmiddag weer aan. Hij maakte nl. wederom 2 valsche starts. Wel werd hij ook heden niet uitgesloten, doch zoo hij over eenige weken te Berlijn het zelfde mocht doen, kan hij er op rekenen, dat men hem geen stap zal zien loopen. Er waren vele spannende kampen, terwijl de 1500 M. zelfs nog een nieuw Nederlandsch record opleverde. Het geval wilde echter, dat niet Petit, die een poging had aangevraagd, met de eer ging strijken, doch de Rotterdam mer Kalkman, die reeds bij de kampioen schappen verrast had. Om beurten leidden de loopers, want zoo was de afspraak. Petit zou profiteeren van Kalkman's „gangmake rij", om beurten derhalve aan den kop, doch Kalkman het meest. Met nog 300 M. te loo pen nam Petit de leiding, doch de Rotter dammer liet hem geen moment los. Toen gebeurde in de laatste bocht het onver wachte. Kalkman ging nogmaals Petit voor bij en op het rechte einde aanschouwde men de felle pogingen van den Limburger om voorbij te spurten. Dit gelukte evenwel niet en toen de Rotterdammer kort voor de finish nog even aanzette, won hij tenslotte nog met flink verschil. De tijd van 4 min. 4.3 sec. is overigens nog verre van internationaal. Op de 800 M. moest Vic Mans, nadat hij steeds fraai in den strijd gelegen had, opge ven. Op 700 M. ging hij uit de baan en Bou man was daardoor heer en meester, hoewel de Haarlemmer toch niet had kunnen win nen. Bouman gebruikte een gangmaker, waardoor de eerste ronde zóó snel ging, dat hij niet alleen zichzelf, doch tevens zijn te genstanders afmatte. Rinkel won de 100 M. voor veteranen in 12 sec., doch toen de loop geëindigd was, hoorde hij plotseling bekend maken, dat hij eigenlijk nog geen veteraan is, zoodat de prijs hem ontging. Inmiddels is voor Rin kel, die in ieder geval een looper is met een langen staat van dienst, deze 12 sec. heel fraai en legt er getuigenis van af, dat hii in de Haarlem-estafette nog goed op zijn plaats is. Bij dit nummer bereikte „Haarlem" de finale niet, doordat het eerste wisselpunt mislukte, waardoor diskwalificatie volgde. De nationale ploeg liep met 41.9 sec. den besten tijd in dit seizoen, doch het wisselen was nog niet „Olympiade-rijp". Voor het overige verwijzen wij naar de re sultaten: 110 M. horden A klasse: 1 B. Mesman "'•hultz (A.V. 1923) 16.1 se. 2 A. Jansz (V. en to 9 sec. 200 M. A klasse finale: 1 H. Eikema Jr. (AA.C.) 23.4 sec. 2 F. Kok (A.D.O.) 23.9 sec. Discuswerpen dames: 1 A. Niesink (A.V.A.) 35.03 M. 2 T. Koopmans (Atalanta) 32.50 M. 100 M. hardloopen: 1 A. de Vries (A.D.A.) 12.8 sec. 2 F. Koen (A.D.A.) 12.9 sec. 3 L. Koning (G.I.T.A.) 12.9 sec. 100 M. heeren: 1 Chr. Berger (A.A.C.) 10.4 sec. 2 K. Baumgarten (Trekvog.) 10.8 sec. Verspringen heeren: 1 M. Klasema (VI. en L.) 7.23y2 M„ 2 R. Braser (A.A.C.) 6.91 M. 800 M. klasse A: 1 S. Bouman (A.A.C.) 1 min. 58.4 sec. 2 W. Wernink (Olympia) 2 min. 00.6 sec. Speerwerpen dames: 1 G. de Koek (A.D.A.) 36.36 M. 2 P. Dieben (Brunhilde 1) 34.64 M. 3000 M. nieuwelingen: 1 J. Rijkelijkhuisen (K.N.A.U., Leiden) 9 min. 41.4 sec. Hoogspringen dames: 1 F. Koen (Ada) 1.50 M„ 2 N. van Balen Blanken (Olympia) 1.45 Meter. Hoogspringen heeren: 1 G. Carlier (A.V. 1923) 1.80 M. 2 W. A. Spanjerdt (BI. Wit) 1.70 M. 440 yards a-klasse: 1 K. Baumgarten (Trek vogels) 50.5 sec. 2 M. N. W. Herfst (H.A.V.) 52.2 sec. 200 M. klasse b-finale: 1 M. J. v. d. Berg (Trekvogels) 23.5 sec. 2 K. Peereboom (A.A. C.) 23.9 sec. Speerwerpen heeren: 1 J. v. d. Poll (A.V. 1923) 62.13 M. 2 N. Lutkeweld (A.A.C.) 58.51 Meter. 3000 M. klasse A: 1 J. de Groot (Trekvo gels) 9 min. 7.7 sec. 2 C. Kamps (A.V.G. '26) 9 min. 7.7 sec. 80 M. horden dames: 1 A. Doorgeest (A. D.A.) 12.3 sec. 2 C. ter Braake (A.D.A.) 12.4 sec. 100 M. veteranen: a-klasse: 1 G. N. Rinkel (H.A.V.) 12 sec. 2 A. Kok (BI. Wit) 12.1 sec. Idem b-klasse: 1 H. Bonte (Donar) 12.3 sec. 2 E. Bierman. Kogel stooten heeren: 1 A. G. J. de Bruyn (Olympia) 14.17 M. 2 M. R. Brasser (A.A.C.) 13.16 M. 1500 M. hardloopen klasse A: 1 Kalkman (Sportclub Rotterdam) 4 min. 4.3 sec. (nieuw Ned. record) 2 S. Petit (A.V.O.N.) 4 min. 5.8 sec. 4 maal 100 M. estafette dames: 1 Nationa le ploeg met de dames Ter Braake Koen, De Vries en Koning 50.1 sec., 2 A.D.A. (Amster dam) 51.8 sec. 3 (A.V. Amsterdam) 55,4 sec. 4 maal 100 M. estafette heeren: 1 Natio nale ploeg met Boersma, Van Beveren, Ber ger en Osendarp tijd 41.9 sec. 2 A.A.C. (Am sterdam) 44.1 sec., 3 Vlug en Lenig 44.9 sec. Nieuw wereldrecord 80 M. dames. Zestien landen in twee groepen verdeeld. Uit Berlijn: De commissie, die voor de F.I.F.A. het Olympisch voetbaltournooi orga niseert en waarin zitting hebben de heeren K. J. J. Lotsy (Nederland), dr. Bauwens (Duitschland) en ir. Fischer (Hongarije), kwam Zondag te Berlijn bijeen, ten einde de ingeschreven landen in twee groepen in de dee,len en naar aanleiding daarvan de loting voor de eerste ronde te houden. Medegedeeld werd, dat 16 landen definitief aan het tournooi zullen deelnemen. Deze wer den in twee groepen gesplitst en wel: groep A: met Duitschland, Egypte, Engeland, Italië, Noorwegen, Peru, Polen, Zweden; groep B: met Oostenrijk, China, Vereenigde Staten, Finland, Hongarije, Japan, Luxemburg en Turkije. De loting had tot resultaat, dat in de eerste ronde de volgende wedstrijden worden ge speeld: EgypteOostenrijk (wedstrijd a), Polen Hongarije (b). ItaliëVereenigde Staten (c), Zweden—Ja pan (d), NoorwegenTurkije (e), EngelandChina (f). DuitschlandLuxemburg (g), en Peru Finland (h), Het wedstrij drooster ziet er thans als volgt uit: Maandag 3 Augustus: ItaliëVereenigde Staten (Poststadion). NoorwegenTurkije (Mommsenstadion). Dinsdag 4 Augustus: DuitschlandLuxemburg (Poststadion) ZwedenJapan (Hertha-terrein). Woensdag 5 Augustus: PolenHongarije (Poststadion). EgypteOostenrijk (Mommsenstadion) Donderdag 6 Augustus: EngelandChina (Mommsenstadion). PeruFinland (Hertha-terrein). Kwarteindstrijden: Vrijdag 7 Augustus: Winnaar NoorwegenTurkije tegen win naar Duitschland—Luxemburg (Poststadion), Winnaar Italië—Vereenigde Staten tegen winnaar ZwedenJapan (Mommsenstadion). Zaterdag 8 Augustus: Winnaar EgypteOostenrijk tegen win naar Peru—Finland (Hertha-terrein). Winnaar Polen—Hongarije tegen winnaar EngelandChina (Poststadion) Maandag 10 Augustus: halve eindstrijd tusschen de winnaars der beide ontmoetingen van Vrijdag 7 Augustus (Olympisch Stadion)' Dinsdag 11 Augustus: Tweede halve eind strijd tusschen de winnaars der beide ont moetingen van Zaterdag 8 Augustus (Olym pisch Stadion). Donderdag 13 Augustus. Ontmoeting voor de derde en vierde plaats (Olympisch Sta dion). Zaterdag 15 Augustus: Eindstrijd (Olym pisch Stadion) i De wielrenners. Naar wij vernemen is de Nederlandsche Wiel- renploeg, die deel zal nemen aan de Olympi schs wedstrijden te Berlijn, definitief als volgt samengesteld: Sprint 1000 Meter: A. G. van Vliet en B. Beene en A. G. van Vliet en N. Buchly. Zoowel in de sprint- als in de tijdrace kan slechts één renner per land worden toegela ten, zoodat te Berlijn een van beiden zal worden teruggetrokken. Tandemwedstrijd 2000 meter: H. Ooms met B. Leene en J. J. Duyn met J. H. Meijer. Aangezien slechts één tandempaar aan den start wordt toegelaten, zal te Berlijn een paar moe.ten worden teruggetrokken. Inhaalwedstrijd 4000 Meter (vierman schap): Chr. Kropman, B. J. v. d. Voort, A. Zwartepoorte, G. J. van Wees, A. Hellemons en J. H. Meyer. Omdat per land slechts vier ren ners mogen deelnemen, zal te Berlijn een na dere keuze geschieden. Wegwedstrijd 100 K.M.: G. B. Schulte, P. Vethaak, N. van Gageldonk, R. van Hove, J. Saarloos en W. Reuter. Omdat maar vier renners mogen starten, zullen te Berlijn twee renners moeten worden teruggetrokken. „De Dageraad" te Heemstede. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan hield bovengemelde vischclub een concours van de vrijstaande vereenigingen in de Ring vaart tusschen Bennebroek en Heemstede. Er werd door 10 vereenigingen aan deelgeno men. Na afloop werd in het clublokaal „Het Wapen van Heemstede" de uitslag bekend gemaakt. Deze was als volgt: 1 Morgenrood, 47 stuks, 2 Morgenstond, Heemstede 45 stuks: 3 H.H.B. 40 stuks: 4 Forel, 32 stuks, 5 Vischlust, 30 stuks, 6 N. H. N. 29 stuks; 7 Onder Ons, 25 stuks; 8 Sport na strijd, 21 stuks; 9 D.L.V., 18 stuks; 10 Vrije Hengel, 17 stuks. „Held van den dag" was Smit-Jongbloed met 21 stuks. Uit WARSCHAU: Mej. Stanislawa Wala- siewicz verbeterde Zondag het wereldrecord 80 Meter hardloopen voor dames door dezen afstand af te leggen in 9.6 sec. Het oude wereldrecord van 9.8 sec. stond eveneens op haar naam en dateerde uit 1933. SECRETARIAAT: DUVENVOORDERSTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juli en Augustus wordt geen spreekuur ge houden. De Secretaris zal van 20 Juli tot 8 Augustus uitstedig zijn. Officieele mededee- lingen zullen in die periode niet gepubliceerd worden. LIJST SCHEIDSRECHTERS. Bedankt door den heer G. A. Hekelaar. Zuidpolder straat 50 te Haarlem. Verhuist: G. Smit naar Arendsweg 157 te Beverwijk. ROYEMENTEN. Geroyeerd door DeCeO en overgenomen door den H.V.B.: B. Spaan, wonende te Haarlem, Eendjespoortstraat 10; J. Valkman, wonende te Haarlem, A. Pier- sonstraat 36 Haarlem.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8