HET NIEUWE AVONDBLAD Aetherwinst. 21e JAARGANG No. 221 VRIJDAG 24 JULI 1936 IJMUIDEN Eeh nieuwe conserveerings- methode. Het lek in den zinker. AUTOMOBILISME. TAFELTENNIS. CRICKET. IJMUID COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 V«rschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuïtgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- 5eJinnd u®en, gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van viji of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Gekruide haring als a.s. volksvoedsel. Dezer dagen brachten wij een bezoek aan het pakhuis van den heer Nic. Hol, waar eenige ondernemende IJmuidenaren met nog gezond vertrouwen in de toekomst aan een voor Nederland geheel nieuw procédé voor het conserveeren van haring een begin van uitvoering hebben gegeven. De heer E. de Pee, die reeds 13 jaar in den vischhandel werkzaam is en zich altijd zeer voor het duurzaam maken van visch geïn teresseerd heeft, heeft zich, nadat hij de Deutsche Hochseefischerei A. Gesellschaft Nordsee en de firma KI. van Pel verlaten had, te Braunschweig gespecialiseerd aan het eenige instituut dat voor dit vak opieidt, nl. het Konservierungs-Technikum. Tezamen met een Zweedsch conservenspe- cialist, L. J. Otto, besloot de heer de Pee het initiatief te nemen een nieuw bedrijf te IJmuiden te stichten. De van eerste kwaliteit zijnde versche haring, wordt in tonnen inge maakt waarbij rijkelijk bijzondere kruiden soorten met de visch verwerkt worden. Dicht- gekui.pt verblijven deze vaten dan 2 maanden in een koelhuis, om de haring z.g. te laten „rij pen". Wanneer deze tij d om is, wordt de haring die er harder (en niet slapper, zooals men zou denken) op geworden is, geheel gefileerd en verpakt in kleine kwantums, bijv. bussen van 10, 5, 2, 1 K.G. en minder. Oesterharing. Het artikel zal in den handel gebracht wor den in blikjes en den naam krijgen van oes terharing, zoo genoemd naar de combinatie, de vischconservenfabriek „De Oester". Het is een niet te onderschatten voordeel dat het product voor den consument verkrijg baar zal zijn tegen een prijs, die thans voor zoute haring betaald wordt. In ons land kennen wij weliswaar reeds verschillende soorten dezer geconserveerde haring, maar deze worden alle uit Noorwegen, en Zweden geïmporteerd en zijn voor een algemeen dagelijksch gebruik nog te duur. Reeds meer dan een eeuw wordt in de Scan dinavische landen de visch geconserveerd, zij het dan dat de werkwijze van 1936 verschilt .met die van 1836. Maar het product is er een volksvoedsel geworden en dat is het hier niet. In gouden tijd geen interesse voor het binnenland. In goede jaren bestond er in IJmuiden zoo goed als geen interesse voor den vischafzet naar het binnenland. Nu de buitenlandsehe handel ineengeschrompeld is en men zich vol verwachting tot het binnenland wendt, blijkt de Nederlandsche consument het visch- eten hoegenaamd niet geleerd te hebben. En wreekt zich deze veronachtzaming dubbel. Andere landen ons vooruit. Niet alleen Scandinavië maar ook Duitsch- land heeft zich na den oorlog naarstig op de conserveeringstechniek toegelegd en is de an dere landen reeds ver vooruit. Daartoe werd het land nog meer aangespoord omdat de in voer uit Noorwegen en Zweden zoo enorm groot was. Toch heeft men, dank zij de goed bewaarde fabricage-geheimen der Noren, het niet verder gebracht dan het bereiden van een tweede soort geconserveerde haring. Het be reiden der echte pilchards e.d. bleef het ge heim van het Noorden. De recepten, volgens welke de heeren de Pee c.s. te werk gaan, zijn wettig gedeponeerd en het eigendom van de combinatie. De behan delde haring is de beste versche haring, die aangevoerd' wordt; de smaak is een zacht-ge- kruide, zeer geurig en z.g. „afgerond" en zal voor iedereen, zoowel in hotels, restaurants als in de vischwinkels en op de tafels van huis gezinnen een smakelijk hapje kunnen zijn. Zij laat zich gemakkelijk eten, omdat de visch geheel gefileerd, dus zonder kop, staart, graat en vel is, Wij mogen verwachten, dat dit artikel weldra als een nieuw volksvoedsel zijn intrede zal doen en dat oesterharing een populaire naam wor den zal. De leiders van „De Oester" hebben een vast vertrouwen in het welslagen der onderneming- die zij het dan voorloopig nog op bescheiden voet, h.i. voldoende levensvatbaarheid in zich hebben moet. In de toekomst hopen de heeren de Pee en Hol het bedrijf nog uit te breiden met het conserveeren van kuit, waarmede op kleine schaal reeds resultaten zijn bereikt. TRAWLER VERKOCHT. De stoomtrawler „Frisia" van de N.V. Vis- scherij Mij. „Frisia" te IJmuiden, gebouwd in 1905 door Hawthorns Co. te Leith, bruto 167 ton, is door bemiddeling van den Ma kelaar Arie Schippers te Rotterdam aan de N.V. Frank Rijsdijk Industrieele Ondernemin gen verkocht. Het schip zal gesloopt worden. VISSCHERIJNIEUWS. De Silvain heeft tonnen en zout meegeno men voor het maken van steurharing. De Azimuth is Donderdag weer naar zee vertrokken. De Martenshoek is wederom op de haring- visscherij gegaan. GESLAAGD. Op het vorige maand te Amsterdam gehou den Mercurius-examen behaalden onze plaats genooten de heeren J. van Gelder en W. P. Mets Jr. het Diploma voor Engelsche Handels correspondentie. BIOSCOOP DE PONT. De directie van de bioscoop „De Pont" is, als altijd, weer actief. Want de rolprent, welke deze week in het theater draait, is eerst kort geleden uitgebracht in het Tuschinsky-theater te Amsterdam. „De jonge Graaf", zooals de geschiedenis is getiteld, is de laatste succesfilm van Anny Ondra, die wederom van alles beleeft. Het is met haar weer: „De liefde leidt tot alles..." en zoo kan het gebeuren, dat een graven zoon door de liefde voor een schoone paard- rijdster in het circus belandt om daar voor taan zelfs als muzikale clown op te treden. Natuurlijk tot groot verdriet van zijn grafe lijken vader, die voortaan niets meer van zijn zoon wil weten. Maar een gravenzoon heeft zijn trots, ook al verdient hij zijn brood als clown en zoo denkt hij er niet aan om als de verloren zoon naar huis terug te keeren. Jaren gaan er voorhij en de adelijke clown treedt thans samen op met zijn dochter Billy die een poging wil wagen of zij geen einde kan maken aan de afkeer van haar groot vader voor zijn zoon. De grootvader, de oude Graaf Priessnitz, verkeert in de meening dat hij een klein zoon en geen kleindochter bezit en besluit zich over dezen kleinzoon te ontfermen. Van zijn zoon wil hij echter nog steeds niets weten „De omstandigehden hebben mij tot man ge maakt!" zegt Billy en als een jongeman doet zij haar intrede in het kasteel vah haar grootvader. Voor haar opvoeding heeft groot papa een leeraar in dienst genomen, wiens allereerste opdracht luidt, dat hij den „jonge man" een zoo groot mogelijke afschuw voor het andere geslacht moet inprenten. Billy meent echter terecht, dat zij van vrouwen meer verstand heeft dan haar leeraar Flint en zij wacht op een gunstige ge legenheid om hem te bekeeren. Al gauw blijkt dat Flint niet zoo'n vrouwenhater is, als Billy uit zijn woorden meent te moeten be sluiten. Hij maakt tenminste Marianne ern stig het hof en noodigt haar zelfs uit met hem naar een gecostumeerd tuinfeest te gaan terwijl Billy gedwongen wordt thuis te blij ven. Billy ziende, dat haar bekeeringswerk een averechtsch gevolg dreigt te nemen want zij had alleen haar eigenbelang op het oog en wilde Flint de oogen openen voor haar eigen aantrekkelijkheden besluit ondanks het verbod toch naar het tuinfeest te gaan. Gekleed in een historisch costuum uit de gar derobe-van het kasteel weet zij de aandacht van Flint op zich te vestigen, die zijn Marian ne vergeet. Billy weet het zelfs zoover te brengen, dat Flint haar belooft de volgende dag om 5 uur in het prieel te zullen komen Dit is nog geenszins het einde der avonturen van Billy-boy, maar de geschiedenis is te amusant om haar hier verder te vertellen. Als tweede hoofdnumer draait „Waar is Teddy?" VERFRAAIING. Op de „beurs" te IJmuiden-Oost, tusschen het Nederl. Herv. Vereenigingsgebouw en het Friesche koffiehuis stonden drie onooglijke huisjes, die daar gebouwd waren in den eer sten tijd van IJmuiden's opkomst, toen IJmuiden-Oost nog de Heide werd genoemd. Tot nu toe hebben deze huisjes daar .gestaan, soms werd in een er van eens een winkeltje of een uitdragerij geopend, maar de gevels bleven onveranderd. De tegenwoordige eigenaar heeft nu een kloek besluit genomen, de huisjes zijn afge broken en er voor in de plaats komen drie moderne winkelhuizen. Daardoor zal dit punt een groote verandering ondergaan, die ze ker ook een verfraaiing zal beteekenen. Het zou een goed ding zijn, wanneer dit centrale punt van vier wegen een verbete ring kon ondergaan, De gemeente heeft eenige jaren geleden het tegenover liggende winkelhuis op den hoek van Zeeweg en Stationsweg aangekocht, doch het zou veel beter zijn, wanneer het Friesche koffiehuis kon verdwijnen en men vanuit het gedeelte van den Zeeweg, dat vroeger Kanaalweg ge naamd was, een goed uitzicht had op het deel van den Zeeweg voorbij den Stations weg. Intusschen zou het al een stuk heter worden, als het door de gemeente aange kochte winkelhuis werd gesloopt. Een andere verfraaiing in IJmuiden-Oost beteekent de bebouwing van een open ter rein op den hoek van den Zeeweg en Tus- schenbeeksweg bij den Groeneweg. Dat open terrein lag er al jaren en het gaf aan dien hoek een doodsch aanzien. Thans wordt deze hoek bebouwd en zet de heer H. M. v. d. Pieterman er vier woonhuizen neer, waar van drie aan den Zeeweg en één aan den Tusschenbeeksweg. Het mag een lichtpunt genoemd worden, dat üi dezen economisch zeer slechten tijd er ondernemingsgeest gevonden wordt en dat er nieuwe winkelhuizen en woningen worden gebouwd, (De Amerikaansche radiomaat schappijen beschikken gezamen lijk over 561 zendstations en zij hebben over 1935 een winst ge maakt van 86V2 millioen dollar.) Hier hebt u radio in 't groot, Wij roeren, bij zoo'n waardemeter, Nog met een stokje in de goot, Of, wilt u liever, in den aether. O. welk een zee, een oceaan Van kris kras kruisende geluiden, Waar aethergolven hoogop staan, Moet daar de radio beduiden. Dat is nu nog eens een bedrijf Dat in zoo zeer benarde tijden, Elk man van zaken buiten kijf In stillen afgunst moet benijden. Worden de winsten zoo geducht, Dan mag men er toch wel van spreken, Dat men muziek bracht in de lucht, Ook zuiver financiëel bekeken. En bij het vele wijs vermaan, Dat men de jeugd pleegt mee te geven, Staat altijd nog de leus vooraan: Van lucht alleen kun je niet leven. Dit oude denkbeeld is gewraakt, Dat valt niet langer te betwisten, Er wordt thans goud uit lucht gemaakt, Door 's werelds aether-alchimisten. P. GASUS. EEN EXCURSIE NAAR DE NIEUWE VOLTANA. De melkinrichting „Algemeen Belang" heeft in de laatste tijden niet over gebrek aan be langstelling te klagen. In de laatste drie we ken is de inrichting door verschillende groe pen excursisten bezocht geworden. Donder dag is weer een gezelschap op bezoek geweest. De aanleidende oorzaak hiervan is, dat men in den laatsten tijd nog al eens gelezen heeft van Voltana-melk en het doel der excursies is dan ook om wat meer te weten te komen van deze Voltanamelk. De heer P. Ebbing, be drijfsleider der inrichting, gaf hieromtrent een duidelijke uiteenzetting. De naam Voltana ontleent zich aan eer. machine van dien naam Het is een machine, waarin de melk gezuiverd wordt van alle schadelijke bacteriën. De melk komt de inrichting binnen en wordt eerst on derzocht. Indien het blijkt, dat deze niet aan de gestelde eischen voldoet wordt ze af gekeurd en gaat naar den boer terug. Is de melk goed, dan gaat ze door een filter in een grooten bak, en vandaar naar een centrifuge om gereinigd te worden. Dat gefiltreerde melk nog veel vuil bevat, kon men zien toen de centrifuge later uit elkander genomen werd. Via de centrifuge komt de melk in de Voltana machine en wordt, wat men noemt: gevol- terniseerd. Dit gebeurt door de melk tusschen een serie platen, die op onderlingen afstand van pl.m. 1 m.M. staan, snel te verhitten en onmiddellijk daarop sterk af te koelen. De eventueel in de melk aanwezige schadelijke bacteriën worden daardoor met zekerheid gedood. De snelheid der behandeling is zoo groot, dat de melk a.h.w. geen tijd heeft hier op te reageeren, zoodat de structuur van de melk verbeterd is ten opzichte van de rauwe melk. Deze melk bezit dus alle goede en mist alle slechte eigenschappen van rauwe melk. Met veel belangstelling werd de uiteenzet ting, die de heer Ebbing hierover gaf, ge volgd. Hierop bezichtigde men gezamenlijk de inrichting, waarover allen hun groote tevre denheid uitspraken. Alles werd den bezoekers getoond, tot zelfs het laboratorium, waar de heer Ebbing nog eenige scheikundige proeven liet zien met betrekking tot het melkonder- zoek. Na afloop vereenigden zich allen in het kantoor en werd met kwistige hand Voltana melk rondgediend. POLITIEHONDEN-COMPETITIE. Zondag 26 Juli zal er voor de „Koninklijke Nederlandsche Politiehonden Vereeniging" een competitiewedstrijd gehouden worden op het terrein aan de Breesaap met honden uit Amsterdam en Hilversum. De wedstrijd vangt aan 9 uur en eindigt circa 4 uur. LICHTSCHIP WEER UITGELEGD. Op 22 Juli 1.1, is het normale lichtschip „Terschellingerbank" wederom uitgelegd en het reservelichtschip binnengehaald. Belangrijk onderzoek met succes bekroond. Zooals reeds gisteren door ons gemeld is, heeft men het lek in den zinker gevonden. Toen men tot de ontdekking kwam dat er een lek was ontstaan, stond men voor de vraag, hoe het lek op te sporen, vooral daar het zich op zoo'n groote diepte onder water bevindt. Dank zij de geconstrueerde duik- toren van Ir. W. van Wienen werd dit zoe ken vergemakkelijkt. Weliswaar had men door middel van duikers naar het lek kun nen laten speuren, maar hoe dit dan onder water te repareeren. Of de zinker zou in zijn geheel naar boven gehaald moeten worden, of dit had door middel van kuipen moeten gebeuren. Maar hoe het ook zij, het was op die ma nier een groot en moeilijk karwei gewor den. Het lek is thans eenvoudiger gevonden en kan men ter plaatse tot reparatie over gaan. Het euvel ligt ongeveer 50 Meter van den Zuidwal af. Aanvankelijk dacht men, dat het zich wel eens kon bevinden in het schuine gedeelte langs de glooiing van den kanaaldijk. Dit vermoeden berustte op het feit, dat daar twee jaar geleden een grond- afschuiving heeft plaats gehad. Daarna was nieuwe en zwaardere grond aangebracht en wellicht is deze te zwaar voor de buis ge weest. Zooals ons van deskundige zijde werd me degedeeld, is de buis in het talud van den kanaaldijk door den zwaarderen grond naar beneden gedrukt. Dientengevolge is verderop in het kanaal de zinker iets om hoog gewerkt en ontstond er dus een bocht. De platen in de ommanteling zijn zoodoende los geraakt en de een boven de andere ge schoven, waardoor een opening van ongeveer 3 centimeter is ontstaan. Eveneens is in de gasbuis een opening van ongeveer 1 centi meter gekomen. Om deze lekkage op te spo ren had het gasbedrijf luchtdruk op de gas buis gezet. In den toren luisterde men of ook iets van borrelen kon worden waarge nomen opdat men ongeveer kon nagaan waar de breuk zich bevond. Toen men echter de plek had gevonden was men er nog niet, want de zinker ligt hier 4 Meter diep en onder zand bedolven. Dit moest eerst weggespoeld worden. Bij het ver werken hiervan werd een staaldraad van eenige meters lengte boven gebracht. Ge vonden voorwerpen! Wanneer nu ook het zand dat door de ontstane opening is bin nen gekomen, uit den zinker verwijderd is, kan men overgaan -tot het herstellen. Als dit geschied is, zal men verder onderzoeken of er mogelijk meerder letsel van öergelijken aard is. Van den kanaaldijk af ziet men slechts den in het water neergelaten toren en het borrelen van het water, maar van het mooie stuk werk onder den waterspiegel door de N.V. Van Wienen's slib-zuig- en zand maatschappij verricht, zullen weinigen een vermoeden hebben. NIEUWE WINKELHUIZEN. Het bouwen van een winkelhuls c.a. aan het Velserduinplein te IJmuiden-Oost, voor rekening van de N.V. P. de Gruyter en Co. te 's-Hertogenbosch, is opgedragen aan op twee na den laagsten inschrijver, den heer P. Tuin te 't Zandt. Het bouwen van drie nieuwe winkelhuizen in de Kalverstraat te IJmuiden-Oost, voor rekening van den heer P. Kolk, is opgedra gen aan den heer J. de Kort te Haarlem. SPEELTUINNIEUWS. Zaterdag geeft de speeltuinvereniging „In veiliige Haven" voor de kinderen der leden een tuinfeest, 's Middags 2 uur komen de kinderen bijeen op het Tiberiusplein bij de H.B.S. teneinde voorafgegaan door muziek, in optocht naar den tuin te gaan, waar ver schillende wedstrijden voor kinderen van 514 jaar plaats zullen hebben. De speeltuin vereeniging „De Moerberg" is voornemens 15 Augustus a.s. een boottocht naar Amsterdam te maken met een bezoek aan Artis. De tooneelclub begint in Augustus weer met het houden van repetities om in het a.s. winterseizoen weer uitvoeringen ten bate van het speeltuinwerk te kunnen geven. GROOT SPORTFEEST VAN DEN N. A. S. B. A.s Zondag vindt het dlstrictsfeest van den N.A.S.B. plaats op het sportterrein aan den Hagelingerweg. Alle afdeelingen uit N.-Holland zullen aan dit feest deelnemen. Om 9 uur begint het ochtendprogramma dat tot 12.30 uur duurt met voet-, hand- en korfbalwedstrijden, 2e en 3e graad wedstrijd turnen en voorwedstrijden athletiek. Het middag-programma vangt pl.m. 1.30 uur aan, met massa-vrije-oefeningen, uitge voerd door alle aanwezige turners, le graad wedstrijdturnen in de finales van diverse loopnummers. Gezien het aantrekkelijke programma Is een tocht naar Driehuis-Westerveld de moei te waard. ENGELSCHE PADVÏNDSTERS. Op Maandag 27 Juli a.s. zal een Padvind- sters-demonstratie gegeven worden, door de Engelsche P.V, Troep vanuit Suttom, in de zaal van het Leger des Heils. Deze troep kampeert een tiental dagen In de omgeving van Santpoort en was direct bereid gedurende haar verblijf in Holland in IJmuiden een demonstratie te geven. HARDDRAVERIJ VEREENIGING „IJMUIDEN". De voorzitter van bovengenoemde vereeni ging deelt ons mede, dat door B. en W. van Velsen thans definitief toestemming is gege ven tot het houden van de harddraverij op Donderdag 10 September a.s. in de prachtig gelegen Trompstraat. In de vergunningsvoor waarden schuilt nog een enkele moeilijkheid, doch het bestuur vertrouwt dat deze in over leg met de bevoegde instanties zal worden opgelost. Er wordt thans nog onderhandeld met andere vereenigingen om te trachten op den avond van de harddraverij een groot vuurwerk af te steken. Eveneens zal een mu ziekcorps 's avonds een rondgang door IJmuiden-Oost maken. De grootste zorgen van het bestuur waren vanaf de oprichting de financiën. Daarom maakt het bestuur met groote erkentelijkheid melding, dat de heer Cor. v, d. Heijden zich voor een bedrag van f 250 garant stelt en dat onder zeer vrijgevige voorwaarden. Het bestuur brengt voor deze daad van goeden burgerzin nu reeds hartelij- ken dank. Het staat dus, dank zij deze ga rantie, vast dat IJmuiden-Oost zijn eerste Nationale Harddraverij op 10 Sept. zal be leven. Van alle zijden ondervindt de vereeniging de zoozeer gewaardeerde medewerking, maar toch kunnen er te IJmuiden nog veel meer leden toetreden. Het bestuur overweegt nog andere attracties die nader bekend gemaakt zullen worden. Aan het comité Schoolvoeding is toestemming verleend tot het verkoopen van bloempjes op de baan. WEDEROM EEN FRANSCHE COUREUR OVERLEDEN. Uit Deauville: De autoraces om den grooten prijs van Deauville, die Zondag j.l. werd verreden, zijn wel zeer noodlottig geweest Zooals men weet botste de Franschman Lehoux met zijn wagen tegen dien van den Italiaanschen coureur Farina, waarbij Lehoux gedood werd. Thans heeft de wedstrijd zijn tweeden slachtoffer geëischt. De Fransche renner Chambots, die met zijn wagen uit de baan was geslingerd en een schedelbreuk had op- geloopen, is aan de gevolgen in het zieken huis overleden HAARLEMSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag 25 en Zondag 26 Juli zullen In de Kroonzaal van Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt de Haarlemsche Tafeltennis kampioenschappen 1936 plaats hebben. Het gaat om den Rijnegom-wisselbeker. Gespeeld wordt: Dames enkelspel 1 en 2; Heeren enkelspel 1, 2 en 3; Dames dubbelspel 1; Heeren dub belspel 1 en 2; Gemengd dubbelspel 1 en 2. Het Sportmagazijn Gretha de Bruin stelt een eersten prijs voor het dames enkelspel beschikbaar. Tot en met 24 Juli kan worden ingeschreven Dit fraaie zeilschip is de Almirante Salaanta, een Braziiiaansch opleidingsschip, dat onder commando van den fregat-kapitein Duba een bezoek aan dc haven van Kiel heeft gebracht, FLAMINGO—BOOTLEGGERS. Het Flamingo-elftal dat a.s. Zondag op het terrein van H.C.C. in Den Haag tegen de Bootleggers zal spelen, is als volgt samen gesteld: Mr. H. van Manen (aanvoerder); K. J. Leeser, wicketkeeper; H. van Booven, ir. A. Fokker, ir. G. Bouwmeester, C. W. V. Bakker, E. J. A. Schill, jhr. W. v. d. Bosch, W. H. Eversheim, L. W. Sillevis en W. Prins. Tegen de Harrow-Wanderers op 5 en 6 Augustus a.s. te Laren is het elftal als volgt samengesteld: mr. G. Hamburger, aanvoer der; jhr. mr. F. F. Hooft Graafland, keeper; jhr. j. van den Bosch. dr. M. Jansen, A. M. J. de Beus, W. D. F. Wittebol, J. J. van Tien hoven, P. G. East, A. Maas, P. de Ruig. E. J. Inglis Arkell. Het Flamingo-elftal dat op 29 en 30 dezer te Laren tegen Free Foresters zal uitkomeh, is als volgt samengesteld: mr. G. Hamburger, aanvoerder; jhr. J. van van Bosch, wicket keeper; mr. I-I. van Manen, dr. M. Jansen, mr. J. J. Koeleman, E. J. A. Schill, A. Stroink, C. W. V. Bakker, J. J. van Tienhoven. M. Hartog en W. D. F, Wittebol,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1