Kattenrennen. BEVERWIJK De stand der werkloosKeïd. Ballet Tilly Sylon. SANTPOORT CASTRICUM RAADSVERGADERING. ZATERD'A'G 25 J U EI 1936 VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemei'land en Vrije Veiling. Waschpeen per kist 4055 ct. Sla per kist 20—50 ct. Postelein per kist 4854 ct. Andijvie per kist 10—25 ct. Wortelen per bos 48 ct. Rabarber per bos 2 V25 ct. Peterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 12 ct. Bloemkool le soort per stuk 1425 ct. Idem, 2e per stuk 68 ct. Tomaten per K.G. 410 ct. Peulen per K.G. 1216 ct. Doppers per K.G. 816 ct. Capucijners W. per K.G. 816 ct. Capucijners B per K.G. 1018 ct. Raspers per K.G. 1420 ct. Groentjes per K.G. 1012 ct. Snijboonen per K.G. 1218 ct. Dikke boonen 911 ct. Sperc. b. z. dr. per K.G. 1417 ct. Sperc. m. dr. 1415 ct per K.G. Tuinboonen per K.G. 48 ct. Komkommers per stuk 12 ct. Aardbeien per doosje 1015 ct. Frambozen per doosje 1219 ct. Bramen per slof 85 ct. Zwarte bessen per slof 7590 ct. Kruisbessen per slof 4070 ct. Roode bessen per slof 4555 ct. Meloenen per stuk 1030 ct. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: C. Th. Wolterman, tuinder, Alkm. weg 188 Van Velsen. H. M. v. d. Kolk, dienstbode, Sanatorium „Heliomare" van Velsen. P. M. van Santen, gedl. verpleegster, Von dellaan 13, van Amsterdam. R. de Ruiter, Baanstraat 39, van Amster dam. Wed. C. P. H. M. Joostde Bie, Creutz- berglaan 132, van Stompwijk. J. W. Obrink, maréchaussee, Maréchaussee kazerne, van Aalten. B. de Voos, leidster, Beecksanghlaan 1, v. Amsterdam. G. van Dierman, tuinder, Munnikenweg 7, van Heemskerk. ''4. P. G. van Dam, Gr. Houtweg 103, van Heemskerk. Th. M. Bronkhorst, Iepenlaan 7, van Bloe- mendaal. W. H. A. de Vos, vertegenwoordiger, C. Amsestraat 5, van Haarlem. M. A. van Hattum, dienstbode, Romerkerk- weg 59a, van Bloemendaal. A. van Lint en gez. sigarenmaker, Gr. Hout weg 66, van Utrecht. M. Schroevers, kruidenier, Munnikenweg 53, Van Velsen. E. A. Rozenbroek, dienstbode, Boeweg 50, Van Velsen. P. Koning, kapper, Arendsweg 48, van Zaandam. A. P. Langendijk, landbouwer, Breestr. 91, Van Velsen. L. Vervelde en gez., timmerman, Vondellaan 11, van Velsen. B. Munter, bankwerker, Groenelaan 11, van Rotterdam. C. Piekema, slager, Alkm. weg 47, van Velsen. A. Marx, Arendsweg 41, v. Amsterdam. J. J. Fiseier, landarb., H. Hoflanderweg 24, van Nieuwer-Amstel. J. F. Schintz, Gr. Houtweg 232, van Bode graven. Wed. A. J. SchoutenKiekebosch, Peper straat 36 van Velsen. H. H. Koppers, scheik. ingenieur, H. Bur gerstraat 20, van Rotterdam. A. H. de Groen, costuumleerares, Baanstr. 84, van Wormerveer. E. de Groen, naaister, Baanstraat 84, van Wormerveer. Wed. J. W. ZuidervaartKoole en gez., Dr. Schuitstraat 17, van Rotterdam. A. Kooman en gez., gepens., Alkm. weg 325, van 's-Gravenhage. C. G. Duin, dienstbode, Waterleidingweg 25, van Haarlem. H. J. v. d. Laan en gez., accountant, Von dellaan 32, van Velsen. C. M. Kraakman, religieuse, Heliomare, van Ginneken en Bavel. Th. Brandjes, smid-bankwerker, Groene laan 24, van Velsen. Vertrokken: M. Nooy, naar Wormer, Zandweg 114. J. L. Peetoom, naar Amsterdam, Borger- straat 239 III. M. van Assendorp, huishoudster, naar Haar-, lem, Prinsen Bolwerk 54. C. J. M. Rensing, onderwijzer, naar 's Gra- venhage, C. Jolstraat 91. G. J. Groot, naar Hoorn, Kruisstraat 21. A. Gerritse, dienstbode, naar Haarlem, Santpoorterstraat 20. Wed. A. M. FraymanRijs en gez., naar Bennebroek. J. van Eig, naar Velsen, Broekberger- laan 17. M. M. Kroone, naar Schagen, Molen straat C. 11. J. M. H. Fabert, telefoniste, naar Oude Tonge Voorstraat 25. H. A. Aarssen, mag. bed., naar Groningen, Boumanstraat 1. A. Kluck en gez. monteur, naar Oudendijk, De Beets 66. K. L. v. d. Werf en gez., veldarb., naar Den Haag, Van Galenstraat 52. C. Kaay, dienstbode, naar Amsterdam, Ra penburgerplein 10. J. Hofland en gez., loodgieter, naar Beem- ster, Zuiderweg 129. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 941 werkloozen ingeschreven tegen 868 aan het einde der vorige week. Voor .de twee bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 874 (vorige week 811) en Heemskerk 67 (57). DE VERLICHTING VAN DEN TOREN. Tijdens de van 15 tot 23 Augustus te houden V.V.V.-feestweek zal de aloude Wij- kertoren geïllumineerd zijn. De 65 M. hooge toren zal met zijn verlichte contouren uren in den omtrek de aandacht trekken en onge twijfeld evenals in 1927 een feeëriek schouw spel opleveren. Voor deze illuminatie zullen langs de spits langs den mantel en rondom de galmgaten 1000 electrische lampjes worden aangebracht. Met dit gevaarlijke werkje hebben de mon teurs een begin gemaakt. KRANIGE TIPPELAARS. Onze plaatsgenooten, die hebben deelge nomen aan de vierdaagsche afstandsmar- schen te Nijmegen, hebben een kranige prestatie geleverd door allen den marsch tot een goed einde te brengen. De heer D. Brand wijk volbracht de vierdaagsche reeds voor de veertiende maal, de heer Dibbits voor de 3de en de heer Houtwipper voor de tweede maal; de heeren Dors en Van Kralingen zagen hun poging voor de eerste keer met succes be kroond. Zij zijn allen leden van de Kennemer Wandelclub. De bekende ér - ar de heer Gaart- huis legde de voorgescreven afstanden in bijzonder snel tempo af. Hij volbracht den tocht voor de derde maal. KENNEMER ORKEST VEREENIGING. De K. O. V. heeft in de Vrijdagavond ge houden ledenvergadering de viering van het tweede lustrum besproken. De voorzitter, de heer J. Vester, heeft een uiteenzetting ge geven van de plannen, om dit jubileum op luisterrijke wijze te vieren. Ter voorbereiding werd een propagandacommissie gevormd. Over deze plannen werd een geanimeerde ■bespreking gevoerd. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. De Zondagsdienst wordt op 26 Juli voor spoedgevallen waargenomen door Dr. Jac. v. d. Ree, Dr. Schuitstraat 44, tel. 2251. In de week van 2631 Juli is de Duinwijk- apotheek, Populierenlaan 44, tel. 2514, dag en nacht geopend. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: D. P. van Hoolwerff en C. Maenhout; P. G. van Amersfoort en Tr. Calf; N. Vinke en R. de Ruiter; G. A. Boon en C. M. Steenbakker. Getrouwd: G. J. Strobbe en F. van der Meijs; S. Lodewijks en Th. G. Arisz; W. van den berg en B. Bos. Bevallen; A. H. M. Korsvan Kampen, d.; G. J. W. ScholtenWibier, d.; E. C. Beentjes de Jong, z.; J. C. Hoovenstat-van Balen, d.; R. Alberd&van Aalst, d.; M. C. van Wijn gaardenHeinhuis, z.; J. M. KoperNanna, z.; M. E. WarmenhovenParandier, z.; H. KuijlWaterlander, d.; A. Gerrits—Hendriks, wonende te Utrecht, z.; M. van der Lemvan der Wardt d. Overleden: J. Snijders, 85 j., weduwe van A. Snijders; J. Groot, 6 jaar; C. van der Wurf, oud 67 j., gehuwd met G. Huisenga. (In de buurt van Londen zijn de eerste rennen voor katten achter een gemotoriseerde muis georga niseerd.) Naast de paarden-, hazewinden- En natuurlijk kippenren, Heeft men nu zoowaar in Londen, Kattenrennen uitgevonden, En daarover, waarde vrinden, Moet mij toch iets uit de pen. Je mag dan de kat vereeren, Maar een rendier is ze niet. Dat zal niemand mij bestrijden. Ook al kan de kat bij tijden, Door de dakgoot snelverkeeren, Als z' een prooi of onheil ziet. Denk u in, een race voor katten, Met een enthousiast publiek. Dat bereid is geld te dokken, Om op 't resultaat te gokken. In de hoop op aardsche schatten. Dat 's de nieuwe kathletiek. Poes moet op haar kussen spinnen, Of moet dwalen om het huis, Maar zich niet aan katzwijm wagen, Door als loopkat voort te jagen, Om een kattenren te winnen Achter 'n nagemaakte muis. 'k Vind zulk katjesspel niet aardig En ik hoop dat deze sport, Voor de lieden, die haar schiepen En het risico dus liepen, Als een poespas, menschonwaardig. Gauw een kat-astrofe wordt. Men hoort toch de kat te sparen, Voor 't verwekken van de roes, Die wat gokbeluste menschen Zich nu eenmaal altijd wenschen, Moge men het snel ervaren: Rennen is niet voor de poes! P. GASUS. Succesvolle avond in „Velserend". GESLAAGD. Geslaagd voor het examen diploma Mercu- rius boekhouden onze plaatsgenoot G. P. Kraan. 't Is maar gelukkig dat van uitstel geen afstel is gekomen, want zij, die nu Vrijdag naar „Velserend", het bekende Natuurbad te Santpoort gegaan waren om den wegens on gunstige weersomstandigheden uitgestelden dansavond van het Ballet Tilly Sylon, met medewerking van de Haarlemsche Orkest- Vereeniging onder leiding van Marinus Adam bij te wonen, zouden dan veel gemist heb ben. Dit was werkelijk een mooie en dus ook succesvolle avond. De prestaties van Tilly Sylon's Ballet zijn in dit blad reeds herhaalde malen geprezen; het heeft zich een uitstekenden naam weten te verwerven in Haarlem en daarbuiten. Er kan nog gróóter danskunst bestaan dan de kunst die deze groep danseressen te genieten geeft, maar wat zij biedt is af, is fleurig en artistiek en boeiend van begin tot einde. Tilly Sylon's ballet verdient ten volle, de be langrijke plaats die het zich onder uitstekende leiding heeft weten te veroveren. Vooral in de mooie omgeving van het Na tuurbad, met hoog geboomte op den achter grond, eerst nog- bij daglicht, later bij het licht van „schijnwerpers", terwijl de sterren in het luchtruim flonkerden, maakte het op treden van het ballet diepen indruk. Na elk nummer was het publiek dat zich niet had laten afschrikken zooals wel eens gebeurt door het feit dat deze avond eerst uitgesteld was en dat in grooten getale was opgekomen, gul met applaus. De H.O.V. stelde zich niet alleen tevreden met begeleiding van de verschillende dansen, maar trad ook „zelfstandig" op met een zevental bekende nummers, die eveneens een groot succes hadden. Wéér eens bleek, welk een waardevol bezit voor Haarlem en om geving de H.O.V. is, wéér ook toonde Marinus Adam zich een orkestleider, die groote waar deering verdient. Nadat het eerste gedeelte van het concert was geëindigd bood de organisator van dezen avond, de heer H. H. Luyken, Tilly Sylon bloemen aan. Het was inderdaad een mooie en succes volle avond. Kolonel Lindbergh heeft een bezoek aan Duitschland gebracht. Hier ziet men hem kort na aankomst op het vliegveld Staaken. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Lommen. Afwezig de heer Aukes. Na opening der vergadering werd mevr. Bakker-Pieters, die als opvolgster van den heer v. d. Vijgh in den raad zitting zal ne men, toegelaten. Met haar deed het eerste vrouwelijke lid in den Castricumschen raad haar intrede. De voorzitter sprak haar een welkomst woord toe. Mevr. Bakker vond op haar plaats als vriendelijk attentie van haar fractie een bloemstukje. Tot lid van de commissie voor de bedrijven werd in de vacature-v. d. Vijgh benoemd mevr. Bakker-Pieters. De 'neer B. Res werd bnoemd als lid van Commissie voor georganiseerd overleg. Hij wenschte daarvoor niet in aanmerking te komen. Toen werd mevr. Bakker-Pieters be noemd. Het voorstel van B. en W. tot verhooging van het crediet voor den aanleg van rij wielpaden langs den Heerenweg met f 1800 werd met algemeene stemmen aangenomen. Op de vraag van den heer G. Res deelde wethouder Hemmer mede, dat in overleg met den Provincialen Waterstaat het werk is opgedragen aan op^één na den laagsten in schrijver. Het prijsverschil was gering en een groot voordeel was, dat de arbeiders uit de gemeente te werk gesteld werden. Opmerkingen over de begrooting. Daarna werd behandeld de nota van op merkingen over de begrooting van 1936 van Ged. Staten. Zij maakten o.a. bezwaar tegen de bestrating van het Schoutenbosch. Ten einde goedkeuring van de begrooting te ver krijgen werd deze post van de begrooting af gevoerd. In verband met de overdracht van het electriciteitsbedrijf aan de provincie werd een voorstel tot extra aflossing van geldlee- ningen aangenomen. De raad stemde in met het voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een crediet van f 25 ten behoeve van de feestweek en van f 25 voor gemaakte kosten bij het af scheid van den gemeente-ontvanger. Goedgekeurd werden de suppletoire be grootingen voor 1935 en 1936. Het voorstel van het gemeentebestuur van Alkmaar tot wijziging van de regeling van hulp bij brand door de gemeente Alkmaar ondervond bestrijding van de heeren B. en G. Res. Zij waren van oordeel, dat deze hulp niet noodig is, omdat Castricum beschikt over een goede automobiel-brandspuit. Bo vendien brengt het maar kosten met zich. De heer H e 11 i n g a daarentegen achtte het voortbestaan van de regeling met Alk maar zeer noodzakelijk. De veiligheid wordt daarmede gediend. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. het risico niet willen loopen bij eventueele groote branden niet over voldoende blusch- middelen te kunnen beschikken. De kosten van de regeling zullen bovendien slechts be taald worden, wanneer ook werkelijk hulp moet worden verleend. Het voorstel van B. en W. werd met 6 te gen 4 stemmen aangenomen. Tegen de heeren B, Res, G. Res, Borst en P. de Wild* Stroomlevering door het P.E.N. Hierna kwamen in behandeling de voor stellen tot: a. het aangaan van een contract voor stroomlevering door het P.E.N. voor de ge meentegasfabriek; b. het invoeren van een abonnementstarief voor gasafnemers; c. het uitbreiden van de toonkamergele- genheid aan de gasfabriek en het verleenen van een crediet van f 900; d. het verleenen van een crediet voor di verse uitbreidingswerken aan de gemeente gasfabriek; e. zekerheidsstelling voor den klerk van de gasfabriek tot een bedrag van f 1000. De heer G. Res achtte het tarief wel in het belang van de burgers. Men zal echter moeten afwachten of dit tarief in de toe komst kan worden gehandhaafd. Spr. vond het overbodig om de toonkamerruimte te vergrooten. De plaatselijke installateurs heb ben daarvoor ook hun ruimte beschikbaar. De heer B. R e s zei, dat de uitgave voor de vergrooting van de toonkamer zeer noo dig is. Ook wethouder D e Vries was van die meening. Het geldt hier geen concurren tie met de winkeliers, integendeel er wordt op prettige wijze samengewerkt. De heer De Nij s veroordeelde het ge schrijf over het gasbedrijf door een raadslid. Hij betreurde dit en meende, dat het niet in het belang van het bedrijf was, Bovendien waren de feiten niet juist en spr. hoopte dan ook, dat dit raadslid voorzichtiger zal zijn. De heer De Wi 1 dt betoogde, dat het ge schrevene absoluut de waarheid was. Spr. zei, steeds voorzichtig te zijn. Wanneer hij inderdaad alles naar waarheid zou schrijven, zou er nog heel wat anders voor den dag komen. De heer G. Res: wij schenken altijd kla ren wijn en iedere burger heeft er recht op de waarheid te weten. De heer H e 11 i n g a protesterde tegen het stemming maken in de gemeente. Wethouder De Vries was van meenmg, dat de heer De Wildt blijk heeft gegeven volkomen onkundig te zijn omtrent het be heer van de gasfabriek. Daardoor heeft hii_ een verkeerden indruk gewekt. De heer De Wildt antwoordde dat de schuldenlast steeds grooter wordt. Deze zal op den duur niet te dragen zijn. Van ver mindering is geen sprake. De voorzitter veroordeelde de wijze, waarop over deze aangelegenheid wordt ge sproken. Objectief bekeken kost het gasbe drijf den gemeentenaar geen cent en het levert goed gas, waarvan een ieder kan pro- f it)66rGn. Alle voorstellen van B. en W. werden met algemeene stemmen aangenomen. De heer De N ij s vond het goed gezien, dat in de nieuwe verordening op de heffing en in vordering van schoolgeld meer rekening was gehouden met de grootte van het gezin. Vol gens spr. verdiende dit reductiestelsel alle aanbeveling. Spr. stelde voor de verordening aan te vullen met" de bepaling, dat vanaf het zevende kind vrijstelling van schoolgeld wordt verleend. De voorzitter zei, na de gemaakte op merkingen, dat de verordening ook voor B. en W. nog een raadsel is. Het is dan ook, gelet op de moeilijkheden, niet doenlijk in deze verga dering de regeling te wijzigen. B. en W. waren van oordeel, dat deze ver ordening goed zal werken, maar zij verklaar den zich gaarne bereid later zoo mogelijk aan eventueele bezwaren tegemoet te komen. Op voorstel van den heer De N.ij s werd de verordening aangevuld met een bepaling, dat een schoolgeldplichtige ontheffing kan verzoe ken, wanneer hij door ziekte of werkloosheid tijdelijk geen schoolgeld kan betalen. De verordeningen werden daarna vastge steld. Ten behoeve van de t.b.c.-bestrijding werd het subsidie over 1936 verhoogd met een be drag van f 1100. Tenslotte boden B. en W. de gemeentereke ning 1935 aan. Zij sloot met onderstaande cijfers: Gewone dienst ontvangsten f 277632.82, uitgaven f 272054,60, batig slot f 5777,62. Ka- pitaaldienst ontvangsten f 41322,99, uitgaven f 42008,26, nadeelig saldo f 685,27. De rekening werd in handen gesteld van een commissie, waarin zitting kregen de heeren B. Res, Tol, Hellinga en Aukes. Interpellatie niet gehouden. De heer G. Res had verlof gevraagd te mo gen interpelleeren over „onjuiste handelingen inzake de aansluitingen op gas en electrici- teit". B. en W. merkten op, dat de heer Res tweemaal was uitgenoodigd deze feiten schrif telijk ter kennis van B. en W. te brengen, dan kon het college de zaak onderzoeken en daar van de resultaten aan den raad mededeelen. De heer Res had dat geweigerd. De heeren Hellinga en Tol vonden het onnoodig deze feiten in het openbaar te doen bespreken, omdat daarop toch geen antwoord kan worden gegeven. De voorzitter betoogde-, dat deze feiten bij schriftelijke indiening veel beter onder zocht kunnen worden. Zoo behooren alle klachten over gemeentelijke instellingen te worden ingediend. Dat is in het belang van de gemeente. De heer De Wildt stelde voor de gevraag de toestemming te verleenen. Dit voorstel werd met 3 tegen 7 stemmen verworpen. De heeren G. Res en P. de Wildt hadden niet minder dan 13 vragen gesteld, waarop B. en W. antwoorden hadden gegeven. De heer D e Wildt was door deze antwoorden geenszins bevredigd. Vooral ten aanzien van het optre den van Maatschappelijk Hulpbetoon, dat een ondersteunde dwong voor een huurprijsver- schil van een kwartje per week een andere woning te gaan betrekken, toonde hij zich zeer ontstemd. Bovendien was hij van oordeel, dat Maatschappelijk Hulpbetoon geenszins de mo gelijkheden onderzocht of in sommige geval len ook van opheffing van een ondersteunde sprake kon zijn. Ook voor de tuinders, die in groote armoede verkeeren, brak de heer De Wildt een lans. Het is volgens spr. absoluut noodzakelijk, dat daarvoor vaste normen wor den bepaald. Hij herinnerde in dit verband aan de circulaire van den Minister, dat de steun niet afhankelijk mag worden gesteld van den financieelen toestand der gemeente, maar dat het vast te stellen bedrag berekend moet zijn naar de behoefte. De voorzitter zei, vaste normen uit den booze te achten. Het beoordeelen van ieder ge val afzonderlijk verdient verre de voorkeur. Overigens verklaarde spreker zich altijd bereid de helpende hand te reiken zooveel in zijn ver mogen is. De heer De Wildt gaf te kennen daarop dan maar te zullen vertrouwen, want anders vreesde hij de bitterste armoede, vooral onder de tuinders, met wie hij uit hoofde van zijn functie in de organisatie dagelijks omgang heeft en dus hun nooden beter dan wie ook kan beoordeelen. De vergadering werd hierna gesloten. PERSONALIA. Voor het diploma 4-jarige cursus Huis houdschool te Alkmaar slaagden de dames A. Hesse, G. Stolk, en C. Stolte alhier. KRUISER VERTROKKEN. De Britsche kruiser* „Lupin" is na een verblijf van drie dagen in de hoofdstad weer naar de Noordzee vertrokken voor het voort zetten van zijn kruistocht. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, 24 van Melilla te Vlaard. Flensburg, 23 van Lulea n. Rott.-Vlaard. Vredenburg, 23 v. Oxelosund n. Rott.-Vlaard. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rott. n. New-Orleans 24 te Ant werpen. Rotterdam, New-York n. Oostzee 23 van Helsingfors. Nictheroy, Rott. n. Vancouver 22 v. Cristobal Spaarndam, Philadelphia n. Rott. 23 te Norfolk. Boschdijk, 23 v. Rott. te New-York. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 24 van Bombay. Nijkerk (thuisr.) 23 van Albany. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 24 van Teneriffe. Randfontein (thuisreis) pass. 24 Ouessant. Bloemfontein, 22 van Beira n. Rott. Jagersfontein (thuisr.) 23 (8.14 v.m.) 450 öoijl Zuid van Land's End. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 23 te Singapore. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 24 v. Hamburg te Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, Kopenhagen. Nereus, 24 van Uddevalla n. Aarhuus. Oranje Nassau, 24 v. Amst. n. Paramaribo. Costa Rica, 24 v. Amsterdam n. Barbados. Hebe, Valencia n. Amst. p. 24 Ouessant. Luna, 24 v. New-York n. Port-au-Prince. Poseidon, 23 v. Savona n. Cast. di. Stabia. Rhea, 23 van Susak n. Venetië. Ulysses, 23 van Izmir n. Stamboul. Venus, 23 van Vigo te Lissabon. Euterpe, 24 v. Bordeaux n. Amst. KON. HOLL. LLOYD. Montferland (thuisr.) 22 van Bahia. Waterland (uitr.) 22 te Santos. Salland (thuisr.) 22 (4.40 n.m.) 420 mijl ZZW. van Land's End. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba, 25 (4 v.m.) v. B.-Ayres te Rott. verw. BOTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (thuisr.) 24 v. Belawan, Baloerar «uitr.) 24 v. Marseille. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 22 van Soesoe n. Singapore. Agnita 18 te Curacao, n. Houston, waarsch. Rott., Rouaan. Mirza, 28 te Curacao verw. n. New-York, Golf van Mexico. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Laertes, 23 v. Batavia n. Amst. te Londen. City of Brisbane, Saigon n. Rott. 24 te Suez. City of Mobile, Japan n. Rott. 23 (n.m.) van Havre via Londen. Memnon, Japan n. Rott. 24 te Penang. Philoctetes, 23 van Dairen n. Rott. Radnorshire, Dairen n. Rott. 24 v. Port Said. Glenapp, Hankow n. Rott. 23 te Taku Bar. City of Christchurch, Taku Bar n. Rott. 22 v. Kolambugan. Antenor, Japan n. Rott. 21 v. Kobe. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Johan van Oldenbarnévelt (thuisr.) 24 van Suez. Salawati, Amst. n. Colon p. 23 Dungeness. Vrouwen bij de vïschindustrie. Door het beginnende haringseizoen zijn in Cuxhaven vele krachten noodig voor het ver werken der aangevoerde haring. De-zer dagen zijn uit het Roergebied reeds 100 arbeidsters aangekomen, die in de vrouwentehuizen on derdak vinden. Vermoedelijk zullen bij aan houdende drukte nog meer vrouwen uit het binnenland naar Cuxhaven komen. 23 Juli: AANGEKOMEN. Vechtstroom s.s. Huil Hermes s.s. Hamburg Pelikaan m.s. Danzig Surreybrook s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen 24 Juli: Jaarstroom s.s. Hamburg Socombel s.s. Duinkerken Skjoldheim s.s. Onega Casamance s.s. Duala Soesterberg s.s. Leningrad Raket m.s. Swansea Midsland s.s. Goole VERTROKKEN. 23 Juli: Lupin kr. Noordzee Simon Bolivar s.s. Noordkaap Trito s.s. Rotterdam Solsikin s.s. Blyth Ardgantock s.s. Brussel Stella s.s. Curacao Texelstroom s.s. Liverpool 24 Juli: Saxen s.s. Otterbacken Trsat s.s. Blyth Toeristenreis. Het stoomschip „Simon Bolivar" van de K. N. S. M. is met een aantal passagiers aan boord naar zee vertrokken voor het maken van een toeristenreis naar de Noordkaap. GEEN VERANDERING VAN RICHTING AANGEGEVEN. En door een auto gegrepas. Op den Rijksstraatweg AmersfoortNijkerk heeft gistermiddag een zeer ernstig verkeers ongeluk plaats gehad. Nabij de exportslagerij te Slichtenhorst fietste de vrouw van den landbouwer Van S., wonende te Nijkerker- veen. Zij wilde een links van haar gelegen zijweg inslaan, doch liet na, het vereischte teeken te geven. Het gevolg was, dat zij door een auto, waarvan de bestuurder haar juist wilde vorobijrijden, werd gegrepen en tegen den grond geworpen. Dr. B. uit Nijkerk con stateerde, dat de vrouw ernstig letsel aan hoofd, armen en beenen, benevens een her senschudding had opgeloopen. Haar toestand was van dien aard, dat zij niet naar een ziekenhuis kon worden vervoerd, als gevolg waarvan zij ter verpleging in een nabij ge legen woning werd opgenomen A

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5