HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 223 MAANDAG 27 JULI 193<§ V«rschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uftgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Onze Kleine Chaos. IJMUIDEN Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven". Bioscoop De Pont in andere handen. Het Excelsior Damtournooi. Weer een nieuwe industrie. De Engelsche schipbreuke lingen. SANTPOORT WANDGEDIERTE. èuci/eeu*g.&OKdectt,,lladUaal'' De inbraak in de Kleine Houtstraat. De dader aangehouden. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - XJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel mem- J 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel I meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijtf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA,V.- Bank te Schiedam. DE ZWEMWEDSTRIJDEN DER V. Z. V. De eindspurtspanningde tijdopnemer zal uitwijzen, wie den IJmuider Courantbeker gewonnen heeft. Er zou thans vrijwel komkommertijd heer- schen hetgeen wil zeggen: een periode van weldadige nieuws-rust voor het vacantie-lie- vei.d menschdom als in het buitenland de Groote Chaos van Spanje en in het binnenland de spelling-chaos niet op den voorgrond tra den. De eenige overeenkomst tusschen het tweetal is, dat zij geen van beide ooit tot een oplossing schijnen te komen. Ieder volk heeft de regeering die het verdienthet Spaan- sche volk verdient blijkbaar geen regeering, die stand kan houden en gaat door met alle „ismen" onder de zon te probeeren en erin te falen. Heeft ieder volk ook de spelling die het verdient? Dan verdienen wij blijkbaar een heele staalkaart van spellingen, zonder orde. Maar laat ons blij zijn dat we niet in het Spaansche geval verkeeren. Onze Kleine Cha os is tenminste volkomen onbloedig Minister Slotemaker de Bruïne heeft waar schijnlijk bij voorkeur dezen tijd des jaars ge kozen om met zijn nieuwe wijzigingen voor den dag te komen. De meerderheid der vakkundige bestrijders is nu met vacantie en buiten vak kringen is men wee van de zaak. Werd er een referendum over gehouden, met een vraag erbij „Acht gij het gewenscht er eenige jaren over te zwijgen?" dan zou ongetwijfeld een overweldigende meerderheid bevestigend ant woorden. De regeering neemt de nieuwe spelling nog niet over, is het laatste bericht. Nu, dan doen wij het ook niet. De dagbladen zullen het zeker niet doen zoolang de regeering het voorbeeld niet geeft. Het is haar taak te regeeren en in zake de spelling heeft zij dat nog steeds niet gedaan, evenmin als haar onmiddellijke voor gangsters. Voor ons was er geen nieuwe spel ling, toen minister Marchant zijn product al leen op de scholen invoerde en de regeering er niet toe kon besluiten haar universeel toe te passen; voor ons is er evenmin een nieuwe spelling nu minister Slotemaker er een decre teert waar de regeering haar „nog niet over neemt". Wij blijven bij de Vries en te Winkel tot de Nederlandsche regeering besluit tot al gemeene invoering, ook in alle officiëele stuk ken, dus, van een nieuwe spelling. Wij doen niet mee aan de chaos. Bij dit o.i. eenige ge zonde standpunt hebben wij ons wel bevonden, althans zoo wel als in de omstandigheden mo gelijk is, en wij zullen het blijven huldigen. Er komt nu ook weer een nieuwe commissie die in overleg en in overeenstemming met de Belgische regeering zal samengesteld worden. Die zal rapporteeren over „het vraagstuk van de geslachten en in verband daarmede over de voornaamwoordelijke aanduidingen". Zij zal o.a. een lijst moeten maken van hetgeen minister Slotemaker noemt „de kennelijke mannelijke zelfstandigheden". Dat zal een heel werkje wezen. Ik ben maar een leek maar heb den indruk dat er heel wat kennelijke manne lijke zelfstandigheden bestaan. Onze kleinkin deren zullen in de toekomst ook heel wat na righeid beleven aan het uit hun hoofd leeren van die lijst. Wat kan iets toch ingewikkeld worden als men deskundigen bijeen gaat roe pen om het te vereenvoudigen en wat was in mijn vooroorlogschen schooltijd de spelling nog een eenvoudige zaak! De Nederlandsch-Belgische commissie kan nu een wedstrijd beginnen op de lange baan, met de. diplomaten van beide landen die pas zeventien jaar nadenken en praten over de herziening van de verdragen van 1339. U weet wel: betreffende de Schelde en zoo. Wie zal het 't langst uithouden? Intusschen blijven wij, evenais alle uit gevers, behept met den chaos. Men zendt ons stukken toe in allerlei spellingen. Wij krijgen nieuwe medewerkers, af en toe eens nieuwe redactieleden, die in kleurige variatie uit de school-De Vries en Te Winkel, de school- Terpstra, de school-Marchant en ook wel uit de combinatie van alle stammen. Het is onze taak alles te De Vries en Te Winkelen, zoo lang er geen regeeringsbesluit is dat deze spel ling afschaft. Het is vervelend en tijdroovend, maar we zijn er aan gewend geraakt en zullen straks de variëteit-Slotemaker ook weer moe ten gaan corrigeeren. Tot eens de groote, schoone, klare dag zal gloren, waarop er een triomfeert Ik wensch minister Slotemaker toe, dat hij het zijn zal, met zijn lijst kennelijke manne lijke zelfstandigheden; waarop triomfantelijk bovenaan zal staan: de Baard R. P. IN DE VAART. De Cathrine Duyvis, IJM. 60, en de Henriëtta Jacoba, IJM. 190, zijn Zaterdag, na geruimen tijd uit de vaart te zijn geweest, ter Noordzee- visscherij vertrokken. De Christine, IJM. 2, die Donderdag reeds naar zee vertrokken is, is op de versche haring vangst. Geslaagd eerste lustrumfeest. Zaterdagmiddag hebben de kinderen van de speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" een prettigen middag gehad. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der vereeniging had men een kinderfeest georganiseerd. Vanaf het Tiberiusplein, waar zich al de kinderen hadden verzameld, ging het, voor afgegaan door de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid", in optocht naar den speeltuin. Hier wachtten de kinderen de noodige versna peringen en spelletjes. Voordien echter richtte de voorzitter, de heer S. Kluft, zich tot de kin deren en de in grooten getale aanwezige ouders. Na een kort welkomstwoord te hebben ge sproken releveerde spreker het ontstaan der vereeniging. Hiebij bracht hij in herinnering, hoe in Juli 1930 de dames Wierlee, Reek, e.a. het plan opvatten om tot oprichting van een speeltuinvereeniging te komen. De eerste ver gadering had plaats op 17 Juli 1930. Deze ver gadering werd bijgewoond door 27 personen, die zich allen als lid aansloten. Door ijverig aanpakken van bestuur en leden was het mogelijk op 13 Juli van het volgende jaar den speeltuin te openen. Van de toen ge kozen bestuursleden zijn thans nog in het be stuur aanwezig de heer en mevrouw Reek, me vrouw Luster en de heer Kwast. Spoedig na de opening van den tuin telde de vereeniging 600 leden en mocht men zich verheugen in f 1000 subsidie. Door het stichten van een tweede speeltuinvereeniging en veranderde maatschap pelijke toestanden, die een funesten invloed op het vereenigingsleven hadden, is dit getal geslonken tot 200 leden en kon de gemeente geen subsidie meer toekennen. Een en ander is oorzaak, dat de financieele lasten van de vereeniging vrij zwaar zijn. Daarom deed de voorzitter een beroep op de hulp en het mede leven van de kindervrienden. Vervolgens bracht hij nog een woord van dank aan allen, die de gepasseerde 5 jaren de vereeniging hebben gesteund en geholpen heb ben dit feest te organiseeren. Na de rede van den voorzitter was het direct een en al bedrij vigheid. Terwijl de muzikanten hun talenten ten beste gaven hadden verschillende wedstrij den, zooals mastklimmen, koekhappen, ring steken, blokjesrapen enz. plaats en was Oome Piet met zijn poppenkast bezig de lachspieren der aanwezigen in beweging te brengen. Ter wijl het feest in vollen gang was, hadden zich in het clubgebouw de besturen van de speel tuinvereeniging „Kindervreugd" Velsen Noord en van de speeltuinvereeniging' ,,de Moerberg" vereenigd. Het bestuur van „In Veilige Haven" werd daarop door den heer M. v. d. Kooi na mens „Kindervreugd" en door den heer K. Broekhuis namens „de Moerberg" gefeliciteerd met het eerste lustrum. Hierna nam men of ficieel de nieuwe fietsmolen in gebruik. „In Veilige Haven" is men er steeds op uit om den speeltuin zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De tuin is nu weer verrijkt met een fietsmolen! Dat is iets nieuws voor een speel tuin. Jammer is het, zooals men ons van be stuurszijde mededeelde, dat er 's avonds na het sluiten van den speeltuin, maar al te dikwijls ongewenschte gasten komen. Trots de goede omheining en het prikkeldraad weten de heihamels binnen te komen en maken dan op al te ruwe manier gebruik van de speeltuigen, zoodat er dikwijls maar al te veel vernield wordt. Niet alleen de speeltuin, maar ook de ruiten van het nabij den tuin staande club gebouw der A.J.C. moeten het dikwijls ont gelden. De prijswinnaars der gehouden spelen waren in groep I (jongens van 5 en 6 jaar) blikjes rapen: le prijs Gijsbert Taag, 2e prijs Joopje Meydema, 3e prijs Anne Geert Kremer, troost prijs Piet Bakker; in groep I (meisjes van 5 en 6 jaar), blokjes rapen: le prijs Aafje Commandeur, 2e prijs Bapje Warmenhoven, 3e prijs Tinie Haring, troostprijs Jansje Stichter. in groep II (jongens van 7 en 8 jaar), zak- loopen: le prijs Sijbe Meydema, 2e prijs Simon Meydema, 3e prijs Joopje de Dikke, troostprijs Dirk Looman; In groep II (meisjes van 7 en 8 jaar), eieren dragen; le prijs Mientje Nabben, 2e prijs Ida Jaspers, 3e prijs Bebje Scheffers, troostprijs Jannie Jongejans. in groep III (jongens 9, 10 en 11 jaar), hin- dernisloopenle prijs Ben Schellevis, 2e prijs Klaas Nat, 3e prijs Rienus Duin, troostprijs Gerard Spreeuw; in groep III (meisjes 9, 10 en 11 jaar), koek happen: le prijs Marietje Wolterman, 2e prijs Annie Zeeuw, 3e prijs Annie Barg, troostprijs Jannie Krul. in groep IV (meisjes 12, 13 en 14 jaar), ring steken op glijbaan: le prijs Marie de Bruin, 2e prijs Rie Verhoef, 3e prijs Willy Spreeuw; in groep V (jongens 12, 13 en 14 jaar), mast klimmen: Als le kwam Jacob Visser tot boven in den mast waar hij dan ook een prijs be machtigde, vervolgens Pieter v. d. Braber, T. Kooystra, K. Taag, Verdikt, E. Dik en J. Spreeuw, die allen een prijs veroverd hebben. GEREPAREERD. De Neptunus, IJM. 87, welke voor een be langrijke machinereparatie geruimen tijd in Amsterdam heeft vertoefd, is Zaterdag terug gekeerd. Na hier het dek te hebben hersteld, zal het schip in de vaart worden gebracht. OM SCHOON TE MAKEN. De zeesleepboot Utrecht is hier van Nieuwe- diep aangekomen, na eerst den kruiser Noord- Brabant van Schiedam naar Vlissingen te heb ben gesleept, om hier schoon te maken en te dokken. TOERISTENREIS. Nadat de jongelieden, die met het motor schip Tarakan naar de Noorsche fjorden een reisje gemaakt hadden, waren ontscheept is het motorschip met een nieuw aantal passa giers naar Skjölden in zee gegaan en maakt dus zijn derde fcoeristenreis in dit seizoen. Het hotel zal gesloten worden. In verband' met de geruchten, diat de bios coop „de Pont" zou worden gesloten, hebben wij ons om inlichtingen gewend tot den di recteur, den heer H. Wiese. Naar aanleiding van dit onderhoud kunnen wij melden, dat er van sluiting geen sprake is. De exploitatie van genoemde inrichting gaat met ingang van 1 Augustus over in handen van den heer P. Twisk te Den Helder. De heer Twisk exploiteert in Den Helder het Tivoli- theater, de Witte- en de Rialto-bioscoop. Naar de heer Twisk heeft medegedeeld zal het hotel en het cafe-restaurant met kegelbanen ge sloten worden. Het geheele pand zal voor het bioscoopbedrijf benut worden. HARMONIE VEREEN. CONCORDIA. Tuinconcert in Velserbeek. Het door de harmonie-vereeniging Concordia te geven tuinconcert in Velserbeek is thans de finitief vastgesteld op Donderdag 28 Juli a.s. van zeven uur tot half tien. Het onder leiding van dir. Philip S. Vlessing uit te voeren programma luidt als volgt: Jubileummarsch Sam Vlesing Herinneringen aan l'Arlesienne, BizetS. Vlessing Finlandia SibeliusS. Vlessing Militaire Marsch SchubertS. Vlessing Huldigingsmarsch GriegPh. S. Vlessing Fantaisie over het ballet Coppelia Delibes—S. Vlessing Potpourri 1936 „Wij zijn niet bang" gearran geerd door den dirigent en Steeds Voorwaarts, marsch van Nico Gerharz. Nog geen beslissing. In de achtste ronde ontmoetten Dukel en Laros elkander. Laros speelde hoewel geheel kansloos een zeer fraaie partij tegen Dukel, die in remise eindigde. Zondag won Dukel in de laatste ronde van De Boer en heeft daarmede een puntenaantal veroverd, dat alleen nog door den kampioen van Nederland, Rustenburg, behaald kan wor den. Indien deze tenminste zijn laatste twee partijen tegen Westra en Hovingh wint. De stand der deelnemers luidt: B. Dukel 9 gesp. 14 p., Scherpenisse 9 gesp. 11 p., Rustenburg 7 gesp. 10 p., Sopar 9 gesp. 10 p., Laros 9 gesp. 9 p., Stahlberg en De Boer 8 gesp. 5 p., Druif 7 gesp. 4 p., Westra 3 gesp. 2 p., Hovingh 3 gesp. 1 p. Mocht Rustenburg er in slagen gelijk aan te komen dan zal een match van drie partijen moeten uitmaken, wie de winnaar van dit tournooi is. SCHEEPVAARTRERICHTEN. Koleninvoer. Het Nederlandsche stoomschip Friesland is hier van New Castle aangekomen met een la ding' steenkolen voor het Hoogovenbedrijf. Schade hersteld. De Deensehe motor kotter Eja uit Esbjerg welke de vorige maand hier door den motor- botter E. H. 4 met motorschade binnenge sleept werd, heeft deze schade hersteld en is weer naar de visscherij vertrokken. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Sarimner is hier van Vasteras aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 58 stoomschepen en 17 motorschepen, te zamen 75 schepen tegen 70 schepen in de voor laatste week. Naar zee vertrokken 57 stoom schepen en 17 motorschepen, tezamen 74 sche pen tegen 71 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 149 schepen of 8 schepen meer dan in de voorlaatste week. Een vischconservenfabriek. Naar we vernemen zal de N.V. Vischhandel De Bijenkorf alhier met September een vischconservenfabriek openen. Daartoe heeft zij op een pand aan de Trawlerkade beslag weten te leggen. Inzake de vischconserven is ons land geheel afhankelijk van het buiten land en jaarlijks wordt er voor anderhalf millioen gulden aan deze conserven in ons land ingevoerd. Daar ons land reeds eeuwen bekend is om haar haringvisscherij en onze pekelharing in flinke hoeveelheden naar Noord-Amerika en andere landen gaat, is het bijna niet te gelooven, dat groote hoeveel heden gemarineerde haring in ons land worden ingevoerd uit Amerika en Japan. De nieuwe fabriek, Neco (Nederlandsche Conser- venfabriek) genaamd, zal die vischsoorten conserveeren, welke hier worden aangebracht De machines zijn besteld en met het plaatsen daarvan is men bezig. Op bescheiden schaal zal worden begonnen en daar de concurrentie van de buitenlandsche fabrieken groot is, in 't begin uitsluitend voor de binnenlandsche consumptie worden gewerkt. Maar indien mogelijk zal later ook de export ter hand worden genomen en wellicht is in Indië voor de artikelen afzet te vinden. In de fabriek zullen hoofdzakelijk vrouwen en meisjes worden te werk gesteld. Het be- teekent echter weer werkverruiming en dat is voor onze gemeente een verblijdend ver schijnsel. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen, zal worden gehouden op Woensdag 29 Juli a.s. ten kantore van het Bouw- en Woningtoezicht. Spreekuur der commissie van 10.3-0 tot 11.30 uur. GEKOZEN TOT LID VAN DEN LEDENRAAD. De heer J. Stark, voorzitter der Coöpera tieve Handels- en Productievereeniging „De Eendracht" is gekozen tot lid van den leden raad der groothandelsvereeniging „De Han delskamer" te Rotterdam. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer Th. Bruijnzeel Jr. slaagde voor Engelsche Handelscorrespon dentie Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen en voor „Mercurius". TRAWLER OPGEBRACHT. De Engelsche stoomtrawler Rebando uit Grimsby is door de IJslandsche tropedoboot Gautur na-ar Nordfjord opgebracht wegens visschen in verboden water. De schipper werd veroordeeld tot een boete en kostenberekening van 20.100 Kronen en het vischtuig werd verbeurd verklaard. Tegen dit vonnis is appèl aangeteekend. VEERTIGJARIG JUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. Woensdag 5 Augustus herdenkt de heer K. Kok den dag waarop hij vóór -10 jaar in dienst betrekking kwam bij de firma Van Gelder- Zonen. Geboren in het jaar 1884 te Wormer, werd hij daar reeds in 1896 aangenomen als jonge werkkracht. Al heel spoedig volgde zijn over plaatsing naar de fabriek te Velsen, om er te worden opgeleid tot machinedrijver. In ai deze jaren heeft de a.s. jubilaris heel veel zien ve,randeren in het bedrijf. Van leerling ma chinist is hij opgeklommen tot chef-machi nist over een groote machinehal waarin zich de nieuwste snufjes bevinden op het gebied van turbines, dynamo's en schakelkasten. Al deze jaren bracht hij door in de ma chinekamers der fabriek, en vele malen doet hij dienst als chef-machinist wel een bewijs dat de directie zijn arbeid niet gering schat. Deze jubileumdag zal niet onopgemerkt voorbij gaan en velen zullen hem op 5 Augus tus komen complimenteeren. Naar Amsterdam vertrokken. De drie Engelschen, die zulk een benauwd avontuur ter hoogte van het Terschellinger= bank vuurschip hebben beleefd, zijn naar Amsterdam ver-trokken. Zij waren Woensdag middag nog te Den Helder binnengeweest en vermoedden weinig, dat zij den volgenden dag door den krachtigen Z.W. wind in zulk een hachelijke positie zouden geraken. Dien Donderdag hebben zij onafgebroken noodseinen gegeven en 's middags, toen een schip in het zicht kwam, hun laatste vuurpijl afgestoken. Aan boord van het vaartuig wer den hun signalen echter niet opgemerkt het stoomschip vervolgde zijn reisDe „Drixe", zoo was de naam van het jacht, het vorig jaar in Berlijn gekocht voor 50, was door de aanvallen, welke het van wind en golven te doorstaan had gehad, geheel onzee waardig geworden, zoodat de drie opvarenden wel een zeer angstigen nacht van Donderdag op Vrijdag hebben doorgemaakt. Eindelijk, na een spanning, die eeuwig scheen te duren, werden hun signalen door de bemanning van de KW. 166 opgemerkt. Dit was Vrijdagmiddag 12 uur. Weldra was toen het leed geleden en werden zij aan boord van den logger liefderijk opgenomen en verzorgd. De Engelsche jongelui zijn uit een voor stadje van Londen, Abboth-Langley, afkom stig. Zij heeten: A. Hesketh-Prichar-d, oud 27 jaar, ingenieur; M. Russell, oud 22 jaar, adsp.- ingenieur en W. Russell, oud 26 jaar, jour nalist. Beide laa.tsten, broers, studeeren aan de Stow-e-Universiteit te Buckingham. R.-K. SPEELTUINVEREENIGING. Ten bate der R.K. Speeltuinvereeniging „Vrij en Blij" zal op 29, 30 en 31 Juli en 1 Augustus een fancy-fair worden gehouden in het Patronaatsgebouw. De opbrengst zal in 't bijzonder bestemd zijn voor het te organi seeren St. Nicolaasfeest voor de kinderen. De bazar zal Woensdagmiddag 3 uur geopend worden. VELSER ZWEMINRICHTING. I-n de afgeloopen week van Zaterdag 13 Juli t.m. Vrijdag 24 Juli bedroeg het aantal bezoe kers aan de Velser Zweminrichting 2162. Zon dag 19 Juli werd het laagste aantal bezoekers genoteerd n.l. 80, en Woensdag 22 JVli het hoogste aantal, n.l. 499. PRIESTERFEEST Op Zaterdag 15 Augustus a.s. hoopt pastoor A. F. F. Goossens zijn 2'5-jarig priesterfeest te vieren. PERSONALIA. Voor het gehouden Boekhouden-examen van de Vereen, van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagde de heer M. H. O. Visse te Santpoort (Station). ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftelijke garantie. Talrijke tevre denheidsbetuigingen ter inzage. Overai te ontbieden. GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARLEM-N. TELEFOON 11657. (Adv. Ingez. Med.) Heeft nog meer inbraken gepleegd. HAARLEM Zaterdag. In ons nummer van Woensdag hebben we medegedeeld, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag in den winkel van den heer G. M. Kostermans aan de Kleine Houtstraat is ingebroken waarbij een geldkistje met 800 ontvreemd werd. De Haarlemsche recherche heeft den dader, den 27-jarigen aardewerker G. S., Vrijdag middag in een logement te Arnhem aange houden. Hij had nog slechts een rolletje centen in zijn bezit. Aan de politie vertelde hij, dat hij het gestolen geld aan de eigenares van het logement had gegeven, maar deze ontkende dit ten stelligste. Natuurlijk werd daar een grondig' onderzoek ingesteld, maar het geld werd niet gevonden. De man bekende vervolgens zich ook schul dig te hebben gemaakt aan inbraken in Den Haag, Rotterdam en Groningen. Vrijdagavond is hij naar Haarlem overge bracht, waar bij in verzekerde bewaring ge steld werd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1