HAAS BOOG-AZIJN Thijs IJs in het betooverde woud Bedreiging van Madrid minder ernstig? „Kan Khaemdd Va#' GEHEEL GEBIT MAANDAG 27 JU EI 1936 De regeering schijnt terrein te winnen. Steden in Zuid-Spanje en Marokko gebombardeerd. Von Papen wordt ambassa deur. V er sterking der nationale ver dediging tegen Japan? Wapenleveranties aan de Spaansche regeering? Duitsche legatie te Addis Abeba wordt consulaat- generaal. Massaoea in Oost-Afrika in brand. Vrachtauto met S. A.-mannen verongelukt. Het Orkest. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING TANDHEELKUNDIGE INRICHTING VOOR DEN MIDDENSTAND Rijksstraatweg 25, Haarlem-N. BUITENLAND De strijd om de macht in Spanje duurt nog steeds voort en blijft nog altijd slachtoffers eischen. Naar uit de laatste berichten op te maken is, schijnt de toestand voor de regeering er iets gunstiger op te wor den. Madrid is nog altijd in handen der regeering. Reeds Zaterdag berichtte Reuter, dat de hoofdstad weer een vol komen kalm beeld bood. Zondag achtte de regeering het niet langer noodig, d'at de roode militie in de straten pa trouilleerde. De bewakingsdienst is weer aan de politie overgedragen. De telefoonverbindingen met Alicante, Mur- cia en Cartagena zijn hersteld door de her overing van Albacete. Een vijfde regiment roode militie is gevormd, geheel bestaande uit jonge lieden, die bedreven moeten zijn In de behandeling van geweer, mitrailleur en in het werpen met handgra naten. Ook zal een bataillon worden gevormd, ge heel uit vrouwen bestaande. De regeering deelde mede, dat de herovering van Albacete en Villar Robbledo van groot be lang is, aangezien hierdoor de toegang tot de zee voor Madrid verzekerd is en dus ook de levensmiddelenvoorziening is gegarandeerd. De minister van binnenlandsche zaken heeft order gegeven, dat de leden van de Volksfront- militie geen arrestaties meer mogen verrichten. Zij mogen van niemand partijlidmaatschaps kaarten of dergelijke documenten vragen. Ieder burger moet tegen willekeurige han delingen beschermd zijn, indien hij een offici eel legitimatie-bewijs bij zich heeft. Overtre ding van deze beslissing wordt streng gestraft. De door de militie in beslag genomen auto's moeten aan de eigenaars worden terugge geven. De militie te Madrid moet des avonds te tien uur voor de kazernes aantreden en zich ter beschikking der officieren stellen. De strijd om de hoofdstad. In den strijd om de hoofdstad ls nog geen beslissing gevallen. Zaterdag meldde Reuter evenwel uit Londen, dat de druk op Madrid door de rebelleerende legers uit het Noorden aanzienlijk verminderd was. Ook gisteren meldde de regeering nieuwe successen. Te 14 uur heeft de minister van binnenland sche zaken medegedeeld, dat uit de binnenge komen berichten bleek, dat de toestand voor de regeering steeds gunstiger werd. De opstande lingen lijden gevoelige nederlagen. De lucht macht had een werkzaam deel in de gevechten. De correspondent van Havas had den indruk dat in de Sierra Guadarama de opstandelin gen langzaam terugtrekken op hun basis Se govia en Burgos. De regeeringstroepen be schoten voortdurend den Col Leon met artil lerie en langzaam drong in den namiddag de roode militie de Guardia de Usalto op. Volgens den correspondent van het D. N. B. daarentegen hadden de troepen van generaal Mola alle passen van de Guadarama bezet. De voorhoede van het leger van generaal Franco zou Aranjuez hebben bereikt. De beide Madrileensche waterleidingen zouden door de rebellen zijn afgesneden, zoodat de stad nog slechts voor 3 dagen watervoorraad zou hebben. Zij zou het, volgens dezen correspondent, nog hoogstens zes dagen kunnen uithouden. Te Barcelona is het de laatste dagen kalm gebleven. Het verkeer van autobussen en metro is hersteld. De banken zijn weer ge opend en het telefoonverkeer functionneert weer grootendeels normaal. Dat er de vorige week hevig gevochten is, blijkt wel uit het officieele bericht, dat een doodental van 310 opgeeft Spoedig regeeringsaanval op Saragossa De berichten over de Catalaansche expe ditie, die op weg is naar Saragossa, zijn tot dusverre gunstig voor de regeering. Men ver wacht dat Saragossa bunnenkort door drie Catalaansche colonnes zal worden aangeval len. De bevelhebber der luchtmacht, Sandino, deelt mede, dat zijn eskaders den opmarsch der regeeringstroepen naar Saragossa heb ben gesteund. Zij hebben groepen opstande lingen gebombardeerd en op de vlucht ge jaagd. De regeeringstroepen zouden heden een punt bereiken, dat van groot strategisch belang is met het oog op den aaval op de stad. Volgens de Madrileensche bladen hebben soldaten, die gevlucht zijn uit het rebellen leger te Saragossa, verklaard, dat de toestand van het leger van generaal Cabanellas kritiek is, doordat niemand aan .den oproep om de wapens op te nemen heeft gehoorzaamd. Te San Sebastian heeft de regeering zich gehandhaafd. Gedurende de gevechten, die sedert 5 dagen geleverd zijn, zouden 300 personen gedood zijn. Te Bayonne wordt vernomen, dat een groep jeugdige fascisten, gekleed in uniformen van de Guardia Civil, de waakzaamheid van de wacht van het Volksfront en van de gendar men wist te verschalken en zich met machine geweren wist te installeeren op het terras van 't Casino te San Sebastian. De regeerings troepen beantwoordden weldra het vuur en na een gevecht van een uur heschen de fas cisten de witte vlag en deelden mede, dat zij zich overgaven. Nadat het Casino was ingenomen, vond men den commandant der fascisten, Moles, gewond in een kelder van het gebouw. Hij is gefusilleerd. Naar Reuter uit Hendaye meldt, werd daar Zondagochtend tusschen 7 en 8 uur nog het gebulder van de kanonnen gehoord uit de richting van San Sedastian doch tegen 10 uur verstomde dit geluid geheel. Het schijnt, dat de regeeringstroepen de kazernes van Loyola hebben gebombardeerd, waar eenige regimenten opstandige troepen zijn geconcentreerd. Rebellenleiders optimistisch. Generaal Franco heeft door middel van radio-Sevilla meegedeeld, dat de berichten uit Madrid onjuist waren. Hij vroeg ver trouwen en kondigde een spoedige overwin ning aan. Te middernacht hebben de rebellen zich 1 via radio-Sevilla opnieuw optimistisch uitge laten over het verloop van den strijd. Mede gedeeld werd, dat de troepen van generaal Mola op 40 K.M. afstand van Madrid staan en dat de stad niet lang meer weerstand zal kunnen bieden. De regeering, aldus de rebel len, is zich zoo zeer van den ernst der situatie bewust, dat zij al haar hoop vestigt op San Sebastian vanwaar zij naar het buitenland zou kunnen uitwijken. In Zuid-Spanje en Marokko is de strijd al zeer verwoed en behalve te Malaga dat in handen der communis ten is, en op de vloot, hebben de re bellen overal de macht in handen. Reeds Zaterdag werd gemeld, dat twee contingenten Marokkaansche troepen bij La Linea aan land waren gegaan om op te rukken naar Malaga. In deze laatste stad schijnen zich ontzettende tooneelen af te spelen. Brit- sche en Amerikaansche vluchtelingen, die te Gibraltar zijn aangekomen, hebben verklaard, dat te Malaga minstens 500 dooden en 2000 gewonden zouden zijn gevallen. De voor naamste gebouwen zijn vernield. De regeeringsgezinden hebben Zaterdag uit twee vliegtuigen de stad Algeciras gebombar deerd. Eén der vliegtuigen werd neergescho ten. zoo meld de radio-omroep der rebellen. Ook een aanval der regeeringstroepen op Cor dova is, volgens een mededeeling van gene raal Queipo de Llano door het garnizoen en de burgers afgeslagen. Noord-Afrikaansche steden gebombardeerd. De in Spaansch Noord-Afrika gele- gen stad Ceuta is in de laatste dagen door oorlogsschepen en vliegtuigen, herhaalde malen gebombardeerd Zaterdag werd te Londen bekend dat een deel der regeeringsgetrouwe vloot de stad Ceuta gebombardeerd had, waarop de forten het vuur beantwoordden. De schepen vertrok ken en gingen daarna in Oostelijke richting steeds doorvurend. Het resultaat van dit vuur gevecht is niet bekend. De kruiser Jaime I, die na eenigen tijd in handen der rebellen te zijn geweest, thans weer voor de regeering strijdt, heeft later op den dag Ceuta opnieuw gebombardeerd en belangrijke schade aangericht. Madrid meldt, dat de lucthtmacht der re geering Zondag Melilla en Ceuta heeft ge bombardeerd. De rebellen zouden zware ver liezen geleden hebben en er van hebben afge- zin naar Spanje over te steken. Hun toestand zou zeer benard zijn. Tevoren was Melilla ook door oorlogsschepen gebombardeerd, waarbij geen groote schade zou zijn aange richt. Hedenmorgen verneemt Reuter uit Gibral tar, dat te Algeciras versterkingen der rebel len uit Marokko zijn aangekomen, die naar Malaga oorukken. Zij zouden 250 regeerings gezinden óp de vlucht hebben gedreven en een honderdtal gedood of gewond hebben. Laatste berichten van regeering en rebellen. De regeering heeft per radio bekend laten maken, dat de geregelde troepen de opstan delingen te Villa Nueva, Seresha en in de pro vincie Badajox belegeren, en dat verwacht kan worden, dat deze zich spoedig zullen over geven. Uit Madrid wordt hedenmorgen voorts ge- meldt, dat Cartagena na een verwoed gevecht in handen der regeeringstroepen is gevallen. Het blad „ïnformaciones" verneemt, dat een krachtig offensief door de regeeringstroepen is ingezet op het Sierra-de-Guadarrama-front. Hieraan wordt door vliegtuigen, artillerie en infanterie deelgenomen. De regeering heeft per radio o.a. het vol gende medegedeeld: „Aan het Noordelijk front is de macht der opstandelingen in het Gua- darrama-gebergte gebroken. Het gemeentebestuur van Madrid deelt ten slotte mede, dat de spoorwegverbindingen tus schen Valencia en Madrid hersteld zijn. Uit Valencia is een trein met levensmiddelen te Madrid aangekomen. De levensmiddelentoe voer voor de rebellen te Oviedo is afgesneden. Van de zijde der rebellen is vanmorgen nog bekend gemaakt, dat gisteravond te Madrid twee regimenten, die tot dusver de regeering trouw waren gebleven, in opstand zijn geko men, en er in geslaagd zijn, uit de Spaansche hoofdstad te ontvluchten, om zich bij de mi litaire beweging aan te sluiten. Generaal Franco heeft in een interview met Reuter verklaard, dat de opstandelingen op het schiereiland goede vorderingen maakten, en dat hij spoedig zijn hoofdkwartier te Se- villa zou vestigen. Hij zeide voortsdat de bron nen voor de levensmiddelenvoorziening van Madrid in handen der rebellen zijn, doch dat deze niet den watertoevoer hebben afge sneden." Uit Berlijn: De Fuehrer en Rijkskanselier heeft den Duitschen gezant te Weenen, Von Papen, bevorderd tot ambassadeur Het Ween- sche gezantschap wordt verheven tot een am bassade. Berichten in de bladen uit Sjanghai melden, dat een conferentie is bijeengeroepen door maarschalk Tsjang-Kai-Sjek. Volgens deze be richten zou het zwaartepunt der besprekingen gelegen zijn in de versterking der nationale verdediging tegen Japan, het bevorderen van de vriendschap met Amerika en Europeesche landen, o.a. met Groot-Brittannië, Frankrijk, Sovjet-Rusland en Duitschland. Deze berichten voegen hieraan toe, dat China reeds credietovereenkomsten heeft ge sloten of tracht te sluiten met deze mogend heden en voornemens is minutie te koopen, teneinde Japan weerstand te bieden. (Adv. Ingez. Med.J Politieke kringen in Tokio zijn in verband hiermede van meening, dat de buitenlandsche politiek van China kortgeleden in de richting ging van een vriendschap sluiten met Europa en Amerika op grond van de veronderstelling, dat Japan de vijand is en dat China Europee- schen bijstand zoekt niet alleen op economisch, maar ook op militair gebied, hetgeen klaarblij kelijk een bedreiging vormt voor vrede en orde in Oost-Azië. Interpellaties in het Lagerhuis; Fransche ontkenning. De komende week zullen in het Britsche Lagerhuis een aantal interpellaties worden in gediend over den toestand in Spanje, zoo luidt een Reuter-bericht uit Londen. De conserva tief, kolonel Sandeman zal vragen, welke de houding van de regeering is ten aanzien van de levering van wapenen aan Spanje, terwijl ook anderen over de levering van wapenen vragen willen stellen. Inzake de berichten, dat de Spaansche re geering de levering van oorlogsmateriaal door Frankrijk zou hebben verzocht, verklaarden officieele kringen na afloop van den minister raad; „Het is onwaar, dat de Fransche regee ring besloten is, een interventiepolitiek te voeren. Tevens werd op de stelligste wijze tegengesproken, dat een met munitie beladen trein thans naar Spanje onderweg is. Erkenning van het Italiaansche keizerrijk? Reuter meldt uit Rome: De Duit sche regeering heeft mededeeling ge daan van haar besluit, het gezant schap te Addis Abeba op te heffen en het te vervangen door een consulaat- generaal. Men beschouwt dit als de erkenning van het Italiaansche keizerrijk door Duitschland. De Italiaansche pers leverde gunstig com mentaar op dit besluit van de Duitsche regee ring. De „Lavoro Fascista" schrijft: „Men kan het besluit der Duitsche regeering beschouwen als een nieuw teeken van loyale vriendschap, welke de Duitsche politiek gekenmerkt heeft gedurende het Italiaansch-Abessynische con flict."-- a Munitiemagazijn ontploft? Uit Massaoea te Aden aangekomen reizigers melden, dat Massaoea in brand staat. Kortgeleden opgerichte petroleumtanks zouden in brand zijn gevlogen, waarna de vlammen zich uitbreidden tot de opslagplaatsen en tevens het vliegveld aantastten. Niet minder dan 50 vliegtuigen zouden door het vuur zijn vernield, terwijl honderden personen om het leven zou den zijn gekomen. Uit een later Stefani-bericht blijkt, dat de brand niet zulk een omvang heeft alsmen aanvankelijk dacht. Tengevolge van zelfontbranding heeft een ontploffing in een munitiemagazijn plaats ge had. De brand, die op de ontploffing volgde, werd snel gelocaliseerd en gebluscht. De schade bleef beperkt tot het verlies van een deel der munitie. Er zijn geen slachtoffers te betreuren, terwijl ook het in de nabijheid lig gende vliegveld geen schade heeft geleden. Uit Rome wordt gemeld: bij den brand te Massaoea zouden tien personen lichte verwon dingen hebben opgeloopen. Ongeluk in het Zwarte WoucJ eischt 20 dooden. Het D. N. B. meldt uit Stuttgart Zondagmiddag heeft op een hellenden weg bij Besenfeld een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij twintig menschen het leven hebben verloren. Een S.A.-afdeeling uit Mannheim maakte een uitstapje naar het Zwarte Woud. In een vrachtauto met aanhangwagen hadden 63 mannen plaats genomen. De auto reed uit het Neckardal over Altensteig naar Besenfeld en moest vandaar langs de Besenfelder hel ling naar het Murgdal afdalen. De bestuurder kende dezen weg blijkbaar niet en reed op de verkeerde versnelliing, zoodat de vaart van de wagens steeds grooter werd en tenslotte min stens 60 kilometer bedroeg. In een bocht gebeurde het ongeluk. De v/agens reden over den wegrand en stortten bijna verticaal naar beneden. Zij vielen onge veer 8 Meter. Alle inzittenden werden uit de wagens geslingerd en verschillende kwamen daaronder terecht. Vijftien S.A.-mannen wa ren op slag dood, vier stierven korten tijd later. Bovendien is een meisje bij het ongeluk om het leven gekomen. De overige inzittenden werden allen gewond. Sommigen zwaar, anderen minder ernstig. De bestuurder is gearresteerd en in een cel van een ziekenhuis opgenomen. Mark ontwaakte in de vreemde kamer van de vreemde stad. Veel animo tot opstaan had hij niet; er wachtte hem niemand, er werd niet naar hem gevraagd. Hij was den vorigen avond aangekomen, een engagement als violist in een orkest had hem naar hier doen verhuizen. Een bof was dat engagement in dezen tijd, nu zoovelen van zijn collega's werkloos rondliepen. Hij moest blij zijn. Jawel, maar hij was niet blij, 't gaf dan niet veel of je al tegen je zelf zei, dat de redenen er wel waren. Met een ruk draaide hij zich nog eens om. Nee, hij voelde zich nog altijd totaal overbodig in deze wereld, werk loos of niet. Dat was al zoo geweest in de stad waar hij vandaan kwam, hij had daar ook weinig achtergelaten. Als hij maar heim wee naar iets had kunnen hebben zou hij zich minder eenzaam hebben gevoeld. Nu voelde hij pas goed hoe leeg zijn leven was. zoo leeg, dat hem niet eens iets ontnomen kon worden. Hij was een middelmatig violist zooals er zoovelen zijn; zijn ouders waren gestorven, een vrouw met wie hij lief en leed deelen kon, had hij nog niet gevonden. Het leven kon nog veel brengen, dat was waar. Maar wat eigen lijk? Wat was goed beschouwd de moeite waard? Het leven leek een doellooze, leege tocht. En zoo'n tocht kun je moeilijk met animo beginnen. Toch moest Mark ééns opstaan. Er was dien middag repetitie. Daar moest hij heen. Niet omdat hij daar onmisbaar was, maar voor z'n boterham. Je sloofde je uit om in een leven te blijven, dat je eigenlijk niet interesseerde. Gapend en zuchtend stond hij eindelijk op. De kamer was koud en ongezellig. Maar het viel mee, dat er beneden nog een ontbijt stond te wachten en een moederlijke juffrouw hem een kopje thee inschonk, 't Was gek, maar dat gaf hem weer een beetje spirit. Alsof zoo iets zin aan je leven kon geven! Hij kuierde daarna de stad eens in. Een echt provinciestadje. Een paar winkelstraten, een oud buurtje er achter, dan wat deftige singels en meer naar buiten vredige villatjes en een nieuwe arbeidersbuurt. Hij wist 't wel weer. Er liep een meisje voor hem; ze zocht in een tasch met papieren, er fladderde iets uit. Ze zag 't niet, liep door. Nog een heelen tijd loopt Thijs door het bosch, zonder dat er iets bijzonders gebeurt. Het wordt koud, maar Thijs is in zijn wollen trui goed ingepakt, zoodat hij daarvan weinig merkt. De gedachte, dat hier ergens een schat verborgen moet zijn, laat hem niet los en daar om stapt hij dapper en onvermoeid voort. Dan ineens gebeurt er iets onverwachts. Zonder dat Thijs onraad bespeurt, wordt hij plotseling door een onzichtbaren arm vast gegrepen. Verschrikt kijkt hij achterom. Een groote, vreemde bloem heeft hem gegrepen! Een bloem met armen als die van een inktvisch en daarmee trekt zij Thijs naar zich toe. 't Papier streek langs Mark heen, een vodje papier, een kwitantie misschien? Hij had het al gegrepen, ja, een kwitantie. Dom kind, had ze natuurlijk last mee gekregen! Hij haalde haar vlug in en gaf haar de kwitantie terug. Ze bedankte verrast en geschrokken. Verbeeld je, dat ze 'm kwijt geweest was! Na een groot ging Mark verder. Al weer veel meer tevreden dan voor dit gebeuren. Waar om? 't Was me nog al wat! Had hij soms een antwoord op z'n vraag naar het levensdoel gekregen? Na wat ronddwalen kwam hij in het gebouw waar gerepeteerd moest worden. Er was bene den een kantoortje waar hij binnen ging om zich aan te melden en op de anderen te wachten. Hij was een kwartier te vroeg. In het kantoortje zat een jongen te zwoe gen over een brief. Hij zuchtte, streepte door, zuchtte nog eens. Mark keek er geamuseerd naar, vroeg of 't zoo moeilijk was en of hij soms helpen kon. De jongen bloosde. Ja, het was een brief aan. een Franschen impressario; hij had tegen zijn chef nog al hoog op gege ven van zijn Fransch, maar als je zoo'n brief moest schrijven liet je school-Fransch je leelijk in den steek. Stonden er geheimen in? Niet? Dan wou Mark wel eens kijken. Twee weten meer dan één. Samen stelden ze toen een brief op, die werkelijk wel iets leek. De jongen herademde, Mark hoorde hem fluiten toen hij de trap op ging naar het repetitie-zaaltje. Hij nam de trap met twee treden en het was een vroolijke nieuweling, die zijn collega's begroette. Het leken hem geschikte kerels en hij wou zijn best doen een goede kameraad te zijn in de komende maanden. Zin en doel van het leven? Mark stemde zijn viool. Die viool moest klinken in het groote geheel. Hij en de anderen, groote en kleine musici, allemaal waren ze noodig voor het geheel. Er was vreugde in zijn hart toen hij zijn viool hief en de eerste maten door het zaaltje klonken. Een mooi geheel, vol en klankrijk, een geheel van bruikbare instrumenten. Noodig was ook hij, een mensch onder men schen, vragend en gevend. Een toon in het orkest, dat zuiver en vol zal klinken als de spelers toegewijde spelers zijn. Het spelen zelf is de zin, het spelen zelf geeft de vreugde. BE1P OTTEN. Tegenover het oude Raadhuis Minimum tarief met inbegrip van trekken a met garantie. 4$9a"* Spreekuren alle werkdagen van 94 uur. Avondspreekuren Maandags,- Dinsdags. Donderdags van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 28 JULI 1936. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Vervolg ensemble J. Kroon. 12.45 Gram. platen. 1.30 Omroeporkest en gram.pl. 3.00 Liedjes a. d. vleugel, pianospel en gram.pl. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Vliegles. 7.00 Concert door „De Staalmeesters". 7.40 Cause rie-„Sleepen en Sjouwen". 8.00 Berichten ANP. Mededeeelingen. 8.15 Gevar. programma mmv. De Violiers, de AVRO-Girls en solisten. 10.30 Gram.pl. 11.00 Berichten ANP. 11.10—12.00 Dansmuziek. HILVERSUM II 301 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 2.00 Vrouwen uur. 3.00 KRO-orkest. 3.45 Gram.pl. 4.15 KRO- Kamer-orkest mmv. solist. 5.00 Gram.pl. 5.15 Vervolg KRO-orkest. 5.45 Felieitatiebezoek. 6.00 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Techniek der Luchtbescherming. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Sted or kest Maastricht. 9.00 Gram.pl. 9.1-5 Populair concert. 9.45 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Sprato Calza en zijn orkest mmv. solist. 11.1512.00 Grampl. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gram.pl. 12.20 Sport verslag 12.35 BBC-Schotsch-orkest, mmv. so liste. 1.45 Sportverslag. 1.55 Het Sharpe Sextet. 2.35 Gram.pl. 3.20 Sportverslag. 3.35 Het Clif ford kwintet. 4.20 Gram.pl. 4.45 Sportverslag. 4.55 Het Carlton-Hotel-orkest. 5.35 Het Vario- Trio mmv. soliste. 6.50 Het BBC-Militair- orkest. 7.20 Komische dialoog. 7.35 declamatie. 7.50 Ch. Ernesco's kwintet. 7.20 Komische dialoog. 7.35 Declamatie. 7.50 Ch. Ernesco's kwintet. 8.20 Korte causerie. 8.25 Dansmuziek. 9.00 Radio-tooneel. 9.50 Berichten. 10.20 Zang en Het New London-Trio. 11.3512.20 Dans muziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Vervolg concert. 2.50 Gram.pl. 5.50 en 6.50 Orkestconcert. 9.05 Cabaret-programma. 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.20 Populair concert. 8.20 A. Goronzy's or kest. 9.20 Blaasconcert. 10.20 Hans Bund's Kapel. Ferdy Kauffman's orkest en solisten. 12.20 Omroep-amusementsorkest en solisten. 2.20 Gevar. concert. 3.20 Fransche operamuziek. 4.20 Populair concert. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Gram.pl. 8.301.15 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Dans muziek. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek en gram.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Klein- orkest. 8.40 Voordracht. 9.05 Klein-orkest 9 20 Cabaret. 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Klein- orkest. 1.50 Gram.pl. (tot 2.20). 5.20 Solisten concert. 6.35 Gram.pl. 6.50 Salonorkest. 8.20 Fauré-concert. 9.20 Opera-uitzending. 11.00— 11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Volksconcert. 10.20 Berichten. 10.35 Re portage. 10.50 Gram.pl. 10.55—1.15 Dans muziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2