Het internationaal tournooi te Zandvoort. WIELRIJDEN MAANDAG 27 JU Dl 1936 SCHAKEN. Zesde en zevende ronde. De Sport der Stillen. De resultaten van het Schaak tournooi te Zandvoort. Eerste ronde: Tweede ronde: Derde ronde: Vierde ronde. Vijfde ronde. Zesde ronde. De Haarlemsche Vijfkamp. Pin ifl Gerrit van Wees naar Berlijn. Haarlemsche Wielerkampioen schappen. UITSLAGEN ZESDE RONDE: Tartakower wint van Prins. Keres wint van Bogoljubow. Gruenfeld remise met Fine. Euwe remise met Landau. Becker verliest van Maroczy. Spielmann remise met van Doesburgh De zesde ronde trok Zaterdag enorme be langstelling. De race tusschen Fine, Euwe en Bogoljubow is dan ook bijzonder spannend. Euwe—Landau Een orthodoxe damegambiet. Landau koos den variant, die Tartakower tegen Bogoljubow in de vorige partij speelde. Euwe, die scherp op winst speelde, rocheerde naar de lange zij de, om een aanval tegen den vijandelijken koningsvleugel te ondernemen. Hierdoor werd Landau ook genoodzaakt tot een scherpen te genaanval. Euwe wikkelde af om tot een gun stig eindspel te komen. Een pionoffer van zwart kon niet aangenomen worden. In het vervolg bezorgde Euwe aan Landau een zwak ken c-pion, maar hiervoor had zwart de open b-lijn, welke hij met zijn torens tegen den wit ten koning richtte. Er ontstonden toen groote complicaties; beide spelers geraakten in tijd nood. De dames werden geruild, waarna een eindspel ontstond, waarin Landau betere kan sen had, doordat Euwe een dubbelpion op de e-lijn bezat. Toen Landau verzuimde het bin nendringen van de torens op de zevende lijn te beletten, kreeg Euwe ondanks zijn pion minder, nog goede kansen. Bij het afbreken bezat Euwe twee verbonden vrijpionnen op den damesvleugel, terwijl Landau een pionnen meerderheid op den koningsvleugel had. Na de hervatting werden nog vier zetten gedaan, toen werd er tot remise besloten. TartakowerPr i ns De Fransch-Poolsche meester verlangde blijkbaar een „vroolijken krijg". Immers hij opende met 1 f4 en Prins was naar onze mee ning zoo onverstandig, aan die roepstem ge volg te geven. Binnen enkele zetten zat hij volop in de verwikkelingen en daarin voelt een Tartakower zich kiplekker. Hij offerde de qualiteit, waarmede hij een krachtigen aan val inleidde en bij den 20sten zet was het pleit beslecht. Spielmann—Van Doesburgh De Oosterijksche meester probeerde ook tegen Van Doesburg in een 4d opening den zet 21 f4, maar deze nuchtere Hollander is van alle markten thuis. Weldra gingen de dames van het bord en zonder eenige merkbare in spanning was Van Doesburgh de openings moeilijkheden te boven gekomen. De stel lingen waren gelijk en bleven gelijk, want het gelukte Spielmann niet, zijn tegenstander, die voortdurend op zijn hoede was, te verschalken. Bij den 30sten zet stelde Spielmann, die op dat oogenblik het nuttelooze van verder strij den inzag, remise voor. GruenfeldFine Fine koos in een d4 opening de verdediging van Nimzowitsch. waarbij hij later den Zwit- serschen variant met pc6 en e5 koos. De Ame rikaan kreeg het initiatief en nam met zijn paarden in het centrum een dreigende stel ling in. Maar den Weenschen meester loopt men niet gemakkelijk onder den voet en welke pogingen Fine ook in het werk stelde, om eenig voordeel te behalen, het gelukte hem niet. Gruenfeld verdedigde zich zeer omzich tig en bij den 30sten zet werd het remise uit gesproken. Keres—Bogoljubow Keres, die gewoonlijk met e4 opent, verras te zijn tegenstander met de Zuckertort-ope- ning. Bogoljubow volgde een systeem, dat hij meermalen heeft aangewend en bracht vroeg tijdig zijn partij naar e4. Keres bezorgde hem een geïsoleerden pion op d4 en even later moest Bogoljubow zijn looperpaar afstaan. In het verdere verloop dwong Keres hem, zijn koningsstelling te verzwakken, waardoor wit gelegenheid kreeg door h4 -lijn te openen. Wit ondernam langs deze lijn een aanval en dreef den zwarten koning op de vlucht. Keres offerde de dame voor een toren, doch kreeg deze twee zetten later terug, benevens winst der kwaliteit. Na de hervatting gaf Keres zijn tegenstander geen kans meer, zoodat Bogol jubow zijn eerste nederlaag in dit tournooi moest boeken. BeckerMaroczy Een orthodox damegambiet, zooals er reeds duizenden gespeeld zijn. In het middenspel kreeg de anders kalme Becker plotseling een ingeving. Hij had een combinatie uitgedacht, waarvan hij zich moest hebben voorgesteld dat deze met het mat van den vijandelijken koning zou eindigen. Daarvoor offerde hij er lustig op los en Maroczy, die geen gevaar zag (het bleek er ook inderdaad niet te zijn), nam wat hem geboden werd. Tenslotte bleef Becker met dame en paard over, zonder eenige kans op de zoo vurig verlangde matstelling en daar op dat oogenblik de Hongaarsche meester kasteel en raadsheer meer had, vond Becker het welletjes en streek de vlag. Deze partij was als volgt: Wit: dr. Becker Zwart; Geza Maroczy 1. d2—d4, dl—d5; 2. c2—c4, e7—e6; 3 Pbl— c3, Pg8—f6; 4. Rel—g'5, Rf8—e7; 5. e2—e3, Pb8d76. Pgl—f3, 0—0; 7. Tal—cl, c7—c6; 8 ^fl—d3, d5xc4; 9. Rd3xc4, Pf6—d5; 10. Rg5 [X' Dd8 Xe711. Pc3—e4. Pd5—f6. Pe4—g3, i .5; 13. 0—0, Tf8d8; 14. Ddl—b3, c5xd4; 15. Pf3xd4, Pd7b6; 16. Rc4—e2. Pf6—d5; 17. Re2—f3, Rc8d717. P,f3Xd5, Rd7—a4; 19 Db3c3, Td8xd5; 20. e3—e4, Td5—d8; 21. b2— b3, Ta8c8. 22. Dc3—e3, Ra4—e8; 25. h2—h4, Da3— xa2; 26. Pg3—h5. f7—f6; 27. Ph5xf6t, g7xf6; 28. Df4xf6, Da2xb3; 29. Pf3—e5, Tc8 Xcl; 30. Df6 X d8, TceXflt; 31. Kgl—h2, Db3 b5; 32. Pe5—g4, h6-h5; 33. Pg4—h6t, Kg8— g7; 34. Dd8—e7t, Kg7Xh6; 35. De7—f6t, Kh6 h7; 36. Df6e7t, Kh7—g8 Wit geeft op. Uitslagen der zevende ronde: Fine wint van Becker. Prins verliest van Keres. Van Doesburgh remise met Tartakower Maroczy remise met Spielmann. LandauGrünfeld afgebroken. BogoljubowEuwe afgebroken. Onder zeer groote belangstelling werd Zon dag de 7de ronde gespeeld. De wedloop tus schen Fine, Euwe en Bogoljubow is in een stadium, waar iedere misstap beslissend kan zijn. In het centrum der belangstelling stond na tuurlijk de partij tusschen Bogoljubow en Euwe. In deze partij wist Euwe door agressief spel reeds spoedig het initiatief te nemen. Daarbij bleef het echter, toen Euwe een voort zetting, die hem voordeel had kunnen bren gen, verzuimde. Op den 36sten zet had Euwe nog steeds de beste kansen, doch toen maak te de wereldkampioen een ernstige fout, die hem materieel zoowel als positioneel in een verloren stelling bracht. Bogoljubow wikkelde naar behooren af en stond in een gewonnen stelling bij het afbreken. Zijn naaste concurrent Fine verrichtte uit stekend werk tegen Becker. Met zijn bekende minutieuze spelwijze wist hij op een even fijne als sterke wijze Becker in het nauw te bren gen. Door een subtiele manoeuvre won hij snel. Door deze overwinning heeft de Ameri kaan zijn voorsprong op Euwe vergroot. De overige Nederlanders speelden met wis selend succes. Prins speelde goed tegen Keres, doch verloor door ernstige fouten zijn partij. Van Doesburgh bevocht een uitstekende re mise tegen Tartakower; Landau weerde zich goed tegen Grünfeld en kreeg in de afwikke ling een goed eindspel. De partijen waren als volgt: MaroczySpielmann. In een zeer vreedzame bui speelden deze twee meesters het rustige vierpaardspel. Ge- ruimen tijd bleef de stelling volkomen gelijk en symetrisch. Spielmann kon toen door een offercombinatie eeuwig schaak forceeren, wat hij dan ook deed. Misschien vonden deze twee oude „rotten", dat zij een extra-rustdag noo- dig hadden. Van DoesburghTartakower. Ook Zondag weerde de Bussummer zich weer voortreffelijk. In een Nimco-Indische opening wist hij het initiatief te behouden. Tartakower koos een variant, die den laat sten tijd zeer in de mode is, n.l. de z.g. Züri- cher variant. Dr. Tartakower vermocht geen verwikkelingen in het leven te roepen. Wel verdween er veel hout van het bord. In een eindspel van dametorenpionnen tegen een gelijke macht, had Van Doesburgh zelfs de betere kansen, door de beheersching van de eenige open lijn. Dit voordeel wist de listige Poolsche meester te neutraliseeren, door een zetherhaling af te dwingen. Deze remise is we derom een goede prestatie van Van.Doesburgh, die zich uitstekend houdt in dit zoo sterke milieu. PrinsKeres. Een colle-opening, waarin Keres zich volgens een door Bogoljubow aanbevolen systeem ver dedigde. Prins kreeg toen een fraaie aanvals- stelling. De aanval was tegen de taaie verde- ging van Keres echter moeilijk door te zetten. Bovendien kwam Prins in hevigen tijdnood. Helaas miste hij een voortreffelijke kans om een zeer voordeelige stelling te krijgen. Hij bracht een kwaliteitsoffer, dat snel weerlegd werd. Het hopeloos staande eindspel kon Prins snel opgeven. FineBecker. Ook hier dezelfde variant van de Nimco- Indische verdediging als in de partij Van DoesburghTartakower. De Amerikaan toon de zich uitstekend met de theorie op de hoogte en kreeg eenig openingsvoordeel. Toen boven dien Becker eenigszins bevangen speelde, wist Fine zijn tegenstander in te sluiten. In een dame-toreneindspel wist Fine de koningstel ling van Becker te verzwakken en daarna op fraaie wijze te winnen. LandauGrünfeld. Grünfeld speelde wederom het aangenomen damegambiet. Landau week bij den negenden zet van de gebruikelijke voortzetting af, waar op Grünfeld zeer lang nadacht. Echter kon hij geen weerlegging vinden en kwam zelf slecht» te staan. Landau kreeg voor zijn paarden de voortreffelijke velden c5 en e5x. Grünfeld ver dedigde zeer voorzichtig en wist de ergste ge varen te bezweren. Tenslotte werden de dames geruild en ontstond er een eindspel, dat aan wit goede kansen gaf. Deze partij is voor de tweede maal afgebroken in een iets gunstiger stelling voor Landau. BogoljubowEuwe. Een Engelsche opening (c4), die door Euwe met e5 beantwoord werd. Euwe speelde de opening zeer energiek en kreeg een veel betere stelling. Helaas verzuimde hij een gunstige manoeuvre, die echter zeer verborgen lag. Steeds hield Euwe het initiatief. Zijn stelling was echter zoo, dat het moeilijk was iets te beginnen. Hij wilde door een zetherhaling iets tijd winnen, wat ook gelukte. Op den laatsten zet echter wilde hij dit nog eens doen, doch Bogoljubow liet dadelijk zien, dat Euwe een ernstige fout gemaakt had, die hem de partij moet doen verliezen. Bogoljubow speelde zeer goed verder. De partij werd afgebroken. De stand. De stand na de 7e ronde is: 1. Fine 5 V2 punt. 2. Keres 4y2 punt. 3. 4 en 5. Tartakower, Maroczy en Euwe, ieder 4 punten (Euwe nog een afgebroken partij). 6 en 7. Spielmann en Bogoljubow ieder 3% punt, (Bogoljubow nog een afgebroken partij) 8. Van Doesburgh 3 pnt. 9 en 10. Becker en Grünfeld, ieder 2y2 pnt (Grünfeld nog een afgebroken partij). 11. Landau 2 pnt en nog een afgebroken partij. 12. Prins 1 punt. Heden de hangpartijen. De rustdag van heden wordt gebruikt voor het spelen van de afgebroken partijen Lan dau—Gruenfeld en BogoljubowEuwe. Het programma voor Dinsdag. Voor de achtste ronde worden Dinsdag de volgende partijen gespeeld: BeckerSpielmann Tartakower-Maroczy. KeresVan Doesburgh EuwePrins. GruenfeldBogoljubow Finer—Landau. De laatste dagen van het schaaktournooi. Dit is het spel der wijzen. Zij rennen niet, Zij vliegen niet langs het lijntje, zij zwoegen niet onder arm- en beengezwaai over een tochtig grasveld, zij zetten zich stil en den ken. Onverbiddelijke klokken schrijven on verstoorbaar de rekening van dit denken en mannen met blocnota's loopen rond en no- teeren de oogst. In de achterzaal van het Grand Hotel te Zandvoort, want hierheen nemen wij u mee om de sport der stillen te zien, heerscht een bedwongen opgewondenheid. Dit moet de sfeer geweest zijn, waarin men ver keerde aan den vooravond van den slag bij Wa terloo. Doch geen mannen in prachtige uni formen, met schoudermantels en rinkelende sporen loopen hier rond om de dames het hof te maken. Neen, de mannen daar dragen prozaïsche colberts, geen sporen om de stilte te verbreken en er zijn geen dames om het hof te maken. Achter het koord zitten de meesters. Er schijnen weer verrassingen te zijn geweest, verrassingen waarvan wij in onze betreurens waardige onkundigheid niet veel begrijpen, verrassingen van vooruitgeschoven pion, van geweigerd dame-gambiet of iets van die klank. Men spreekt opgewonden over deze verras- sigen. Wat zij behelzen? Er staan hier inter nationale regulateurs op het spel, waarbij een geweigerde konings-opening of hoe het hee- ten mag, een wereld beteekent. Meesters schaken. Een menigte ziet toe, no teert, schouwt, ademloos bijna naar het bord aan den muur. En boven ons strekken zich kleurige rimpels uit, fantastische gordijnen met groote bloemen op roze fond zeeven het daglicht en vallen neer uit donkere fluweelen kappen uit een vorig tijdperk. Meesterschappen worden hier verspeeld. Er heerscht ernst, diepe ernst. Euwe remise met Tartakower. Bogoljubow wint van Prins. Landau wint van Van Doesburgh. Fine wint van Maroczy. Gruenfeld remise met Spielmann. Keres wint van Becker. Becker remise met Prins. Van Doesburgh remise met Bogoljubow. Maroczy wint van Landau. Spielmann remise met Fine. Tartakower remise met Gruenfeld. Keres verliest van Euwe. Euwe remise met Becker. Landau remise met Spielmann Bogoljubow remise met Maroczy. Fine wint van Tartakower. Gruenfeld remise met Keres. Prins verliest van Van Doesburgh. Euwe wint van Gruenfeld. Tartakower wint van Landau. Becker wint van Van Doesburgh. Spielmann verliest van Bogoljubow. Maroczy remise met Prins. Keres verliest van Fine. Bogoljubow remise met Tartakower. Gruenfeld remise met Becker. Fine remise met Euwe. Maroczy remise met Van Doesburgh. Landau verliest van Keres. Prins verliest van Spielmann. Tartakower wint van Prins. Keres wint van Bogoljubow. Gruenfeld remise met Fine. Euwe remise met Landau. Becker verliest van Maroczy. Spielmann remise met Van Doesburgh. Zevende ronde. Fine wint van Becke.r Prins verliest van Keres. Van Doesburg remise met Tartakower. Maroczy remise met Spielmann. LandauGrünfeld afgebroken. BogoljubowEuwe afgebroken. Het tournooi te Podebrad. FLOHR WINT HET TOURNOOI. Uit Podebrad wordt aan de Tel. gemeld, dat Flohr het Schaaktournooi aldaar gewon nen heeft, met een half punt voorsprong op Aljechin. Flohr behaalde 13 p. en Aljechin 12 1/2, Hieronder de partij SchmitzMinnema. Wit: H. Schmitz. Zwart: F. Minnema. Indisch. 1. d4, Pf6; 2. c4, e6; 3. Pc3, d5; 4. Lg4, Pbd7; 5. e3, Le7; 6. Dc2, 0—0; 7. Tdl, c6; 8. Pf3, Da5; 9. a3, Te8; 10. Ld3, dc4:; 11. Lc4:, b6; 12. Ld3 b4; 13. ab4Db4:; 14. 0—0, Lb7; 15. Tal, c5; 16. Pb5, cd5:17 ed4:, Tec8? Stand na 17. Tec8. 18. Ld2! (wint de kwaliteit of een stuk) Tc2:19. Lb4:, Lb4:; 20. Lc2:, a5; 21. Ld3, Pd5; 22. Tfcl, Pf4; 23. Fc7, Tc8; 24. Lb5, Pf6; 25. Pa6, TdS; 26. Pb4:, ab4:; 27. Ta7, Le4; 28. Tlc7, Tb8; 29. Lc4, Lf3:; 30. gf3:, Pd5; 31 Ld5:, Zwart geeft op. De voorzitter van de jury, de heer H. J. A. van Duynen wenschte den renner G. van Wees, die aanwezig was, namens de directie der baan veel succes toe bij de Olympische Spelen te Berlijn. De uitslagen luiden: Sprint voor amateurs en onafhankelijken over 3 ronden: le serie: 1. C. de Best laatste 200 M. 13.4 sec.) 2. J. Rijneveld. 2e serie 1. N. Kemp (13.4 sec.) 2. J. Henzen. 3e serie: 1. W. Metz (14 sec.), 2. T. Wester. 4e serie: 1. M. Peetoom (13.2 sec.), 2. R. Groot 5e serie: 1. J. de Brey (14.2 sec.), 2. P. Jon- geneelen. 6e serie; 1. B. van Dijk (14 sec.), 2. A. Scha- per. t Herkansingsrittenle rit: 1. J. Rijnevela (13.6. sec.), 2. A. Schaper. 2e rit: 1. R. Groot (14.8 sec.) 2. P. Jongenee- len. Kwartfinale: le rit: 1. B. van Dijk (15.6 sec.), 2, J. de Brey (2 lengten) 2e rit; 1. W. Metz (13.6 sec.), 2. A. Schaper (wiel). 3e rit: 1. N. Kemp (13 sec.), 2. C. de Best (wiel). Herkansingsrit no.s 2: 1. C. de Best (13.8 sec.), 2. A. Schaper (banddikte). Demi-finale: le rit: 1. B. van Dijk (12.8 sec.), 2. N. Kemp (2 lengten). 2e rit: 1. W. Metz (13.6 sec.), 2. C. de Best (banddikte). Finale- Om de 3e en 4e plaats: 1. N. Kemp (13.4 sec!), 2. C. de Best (banddikte). Om de le en 2e plaats: 1. B. van Dijk (12.6 sec.), kampioen, 2. W Metz (ver). Om het Kampioenschap van Haarlem voor amateurs en onafhankelijken over 50 K.M., 250 ronden: 1. M. Peetoom, 2. J. Rusman, 3. C. de Best, 4. D. Drost, 5. A. Buys, 6. P. Jongeneelen. Wedstrijden te Halfweg. Zondag hield de A. R. en T. C. „Le Cham pion" op de baan te Halfweg wielerwedstrij den, waarvan de uitslagen luidden: Koppelwedstrijd over 30 K.M.: 1. Van Rijn- Cramer; op een ronde: 2. Huisinga-B. van Gemen; op twee ronden: 3. Demmers-J. van Gemen. Nieuwelingenwedstrijd over 20 K.M.: 1. Huising, 2. Bakker, 3. Ruiter, 4. Ternede. Dezer dagen ontvingen wij de mededeeeling, dat de Haarlemmer Gerrit van Wees officieel werd aangewezen om ons land te Berlijn op de Olympiade te vertegenwoordigen en wel in de ploegachtervolging. Dit is niet alleen een succes voor Van Wees, doch ook voor „Achilles", van welke club hij van de oprichting af, nu ongeveer 2V2 jaar ge leden, lid is. B. VAN DIJK EN M. PEETOOM WINNEN. Onder vrij groote belangstelling zijn Zon dagmiddag wedstrijden gehouden op de Heem- steedsche Wielerbaan, waarbij gekampt werd om het kampioenschap van Haarlem op den korten en den langen afstand. Voor den sprinttitel waren er een kleine twintig gega digden, die elkaar fel bestreden. Ten slotte kwamen in de demi-finale uit twee amateurs en twee onafhankelijken, n.l. Kemp, De Best, Van Dijk én Metz. De amateurs moesten om de derde en vierde plaats rijden. Na een uiterst spannenden strijd slaagde Kemp (Achilles) er in, De Best (H.S.V. De Kampioen) met band dikte te kloppen. Met spanning werd uitgezien naar den be- slissenden rit voor de eerste plaats. Metz nam na het startschot de leiding, en bewaakte zijn tegenstander voortdurend. Even voor het lui den van de bel ging hij iets naar boven; hier van maakte Van Dijk gebruik door onderlangs naar voren te schieten. Terstond was hij ruim tien meter voor. Wel poogde Metz nog, hem in te halen, maar te vergeefs. En met een groo- ten voorsprong won Van Dijk (H.S.V. De Kam pioen). Flohr. B. van Dijk. Ongeveer vijf en twintig renners verschenen aan den start voor den kampioenstitel over 50 K.M. Al spoedig werd er in snel tempo gereden. Voortdurend was er strijd, want telkens had den er uitlooppogingen plaats. Zes renners, allen amateurs, hadden kort voor het einde, een ronde uitgeloopen. Om nu zoo'n zuiver mogelijken uitslag te verkrijgen, liet de jury dit zestal de laatste tien ronden alleen in de baan, daar zij van meening was, dat de renners met achterstand dien toch niet meer konden inhalen. Peetoom (H.S.V. De Kampioen) passeerde het eerst de eindstreep en werd daarmee kampioen van Haarlem. Tweede was Rusman (Achilles). Ook zijn dezen middag nog wedstrijden voor nieuwelingen verreden. ïn een clubwedstrijd ontmoetten „De Kampioen" en „Achilles" el kaar. Laatstgenoemde toonde zich in de ach tervolgingsrace superieur; „De Kampioen" won den klassementewedstrijd. Gerrit van Wees. In deze club is Van Wees onder de deskun dige leiding van het bestuur, zijn training be- begonnen en heeft zich steeds stipt gehouden aan de raadgevingen (o.m. wat betreft zijn versnellingen, e.d.) hem door den heer Van Duynen verstrekt. Groote opofferingen heeft hij zich getroost; hij heeft dan ook getoond, dat wil men wat bereiken in de wielersport, serieuse training en taai volhouden een heel groote rol spelen. Hieraan kunnen zeer veel wielrenners een voorbeeld nemen. Toen hij ruim twee jaar geleden voor het eerst op een geleende racefiets aan een wed strijd deelnam, toonde hij direct, dat er pit in hem zat. Reeds dadelijk behoorde hij tot de prijswinnaars. En later, toen hij op zijn eigen fiets meereed, deed hij het al niet minder, want meestal was het de eerste of tweede plaats, waar hij beslag op legde. Ook voor de club kwam hij herhaaldelijk uit, en wel het meest in ploegachtervolgingen, waarin hij steeds de groote stuwkracht was, want bijna altijd kwam de ploeg van „Achilles" als overwinnaar uit den strijd. Het eerste jaar eindigde Van Wees met be slag te leggen op het clubkampioenschap. Het volgende jaar (dus in 1935) ging het steeds beter. Hoewel hij overgegaan was naar de amateurs-klasse en dus veel sterkere tegen standers kreeg, wist hij den openingswedstrijd te Heemstede op overtuigende wijze te winnen. Hierin vond de directie der Heemsteedsche Baan aanleiding om Van Wees om de z.g. Heemstede-Brassard te laten rijden, op welken prijs hij eveneens beslag wist te leggen, door op één na alle ritten te winnen. Door deze prestaties was zijn rijden ook bij de N.W.U. opgevallen, hetgeen bleek uit het feit, dat hij toen reeds werd aangewezen voor de ploegachtervolging in Rijswijk tegen een Duitsche ploeg. Jammer genoeg verloor de Hollandsche ploeg, doordat de renners in het geheel niet in ploegverband met elkaar getraind hadden. Dit jaar werd de zaak beter aangepakt. Reeds eenige maanden geleden werden de diverse candidaten voor deelneming aan de Olympiade uitgenoodigd, op het Stadion te Amsterdam en op de Rijswijksche wielerbaan te trainen. Na herhaalde wedstrijden en schiftingen werd de achtervolgingspfoeg als volgt samen gesteld; Van Wees, v. d. Voort, Kropman en Zwartepoorte, met als reserves Hellemons en Meyer. De vier eerstgenoemden tramden dagelijks met elkaar op het Stadion en reden reeds ver schillende wedstrijden, o.a. te Heemstede, Am sterdam, Utrecht, Nijmegen en Den Haag en wisten steeds te winnen. Vol vertrouwen zien wij dan ook dit viertal naar Berlijn vertrekken. Met spanning worden in Haarlem en omstre ken, in het bijzonder door de leden van „Achilles", de verrichtingen van Van Wees ge volgd. Hedenmorgen half acht vertrok hij uit Haarlem.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7