HONKBAL OLYMPISCHE SPELEN ZWEMMEN WATERPOLO ATHLETIEK WANDELSPORT LAWNTENNIS MOTORWIELRIJDEN Bezoek van de Nederlandsche Sportjeugd aan Berlijn. De Olympische fakkelloop. Piet Stam zwemt de 100 M. in 1 minuut precies. Het Nat. Zwemfeest van „Haarlem". Om den Davis-Cup. MAANDAG 27 JUUT 1936 E. D. O.Haarlem (1611) In de eerste drie innings wist Haarlem een kleine voorsprong te verkrijgen. Van den Born gaf in de eerste beurt driemaal vier wijd en in de tweede en derde beurt, toen Schijvenaar wierp, kwamen daar nog vijf kee- ren bij. In de beurt van Van den Born gaf Kloos een honkslag en in de twee beurten van Schij venaar: Hunik, Vrugt, Wulfhorst en Kloos nog tweemaal. Echter bracht nog niet elke keer vier wijd een punt mee, want Smit haalde het tweede honk al niet, en Parson ging zelfs nog uit op het eerste. Voor Haarlem wierp in die beurten Blom- vliet. Geraakt werd hij alleen door Van den Born. Hij gaf echter in dien tijd liefst negen maal vier wijd. Zoo werd de stand na drie beurten 8—7 voor Haarlem. Hierna slaagden de Haarlemmers er slechts een enkele maal in, nog een punt te scoren. Er vielen nog wel enkele goede tikken, maar overigens werd er zoo slecht geslagen, dat het den E.D.O.-werper weinig moeite kostte met hulp van Van der Putten op het eerste honk den man uit te maken. Alleen op het eerste honk sneuvelden van Haarlem al negen spe lers. E.D.O. daarentegen kreeg in de vierde beurt nogmaals een goede kans, die ook uit stekend gebruikt werd. Negen spelers kwa men aan slag en vijf daarvan ook thuis voor de derde nul viel. Daarmee was de kans ten gunste van E.D.O. gekeerd. Stand 12—9. Na deze beurt ging Veenhof voor Haarlem wer pen. Veel succes met drie slag had hij niet. Hij gaf ook nog twee keer vier wijd, die beide tot een punt leidden. De E.D.O.-score klom echter maar langzaam meer. De Haarlem score echter nog langzamer. Tijdens de zevende slagbeurt van E.D.O. was de tijd verstreken en werd gestopt. Er waren toen twee nullen gevallen. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 2 5 1 1 0 2 totaal 11 E.D.O.: 1 4 2 5 0 2 2 totaal 16 Haarlem 2—Z. R. C. (28—8) Bedreigd heeft Haarlem zich geen oogen- blik gevoeld. Vooral in het begin wierp De Mon voor eiken Z.R.C.er te hard. In vier beurten wist alleen A. Meyer den bal te raken. In de tweede helft werd door Z. R. C. wat meer ge slagen. De punten kwamen echter slecht bin nen, want meestal viel de derde nul al als de spelers nog op de honken waren. De meesten durfden n.l. bij het honkloopen maar zeer weinig wagen. De Haarlemmers waren hard van stapel ge- loopen. Eerst wierp Holwerda niet veel an ders dan vier wijd en in de tweede beurt deed Van der Zwaan niet veel anders. De Man, Corsten, Mazee en Roosen wisten goed te ra ken. Max sloeg zelfs een home run, terwijl er twee honken bezet waren. Zoo was de stand al spoedig 16—1 Van de derde beurt af trad A. P. Meyer als werper op en dat beviel den Haarlemmers min der. Vier wijd gaf hij vrijwel niet, te slaan was hij ook zoo goed ais met, al sloeg Max dan ook nogmaals een home run, en op de honken was hij gevaarlijk. Van toen af ging de strijd aardig gelijk op. De in het begin verkregen voorsprong ginf dan ook niet meer verloren. De cijfers der innings zijn: Z. R. C. 0 1 0 1 2 2 0 2 totaal 8 Haarlem II 5 11 5 4 2 0 1 x totaal 28 AjaxQuick (2726) De strijd om de onderste plaats te ont vluchten wordt wel spannend. Zaterdag is Ajax er in geslaagd de eerste overwinning te behalen. De cijfers der innings zijn: Quick: 3 6 1 2 0 10 4 totaal 26 Ajax: 5 1 7 4 7 3 x totaal 27 Blauw Wit—V. V. G. A. (14—5) Zooals we reeds veronderstelden verscheen Blauw Wit met Ten Siethoff op de werpplaat en Damman als achtervanger. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A.: 0 0 1 1 0 0 0 0 3 totaal 5 Blauw Wit: 10430033x totaal 14 D. E. V.—A. F. C. (13—17) Heeft D. E. V. verleden week een kostbaar punt verspeeld aan Z. R. C., dezen keer heeft A. F. C. haar de beide punten weten te ont futselen. De cijfers der innings luiden: A. F. C.: 0 0 3 0 0 5 8 1 totaal 17 D. E. V.: 2 1 1 0 0 0 5 4 totaal 13 R. C. H.De Duvianen (1318) De R. C. H.'ers hebben deze nederlaag meer aan zichzelf dan aan De Duvianen te wijten. Een totaal van vijf honkslagen, waaronder één van twee honken, is toch niet voldoende om een over:. !g m gevaar te brengen. Te meer, daar R. C. H. hier negen honkslagen, waaronder ook een van twee honken, tegen over stelde! Voor R. C. H. wie'-n bijna den geheelen wedstrijd Van Thiel. Erg op dreef was hij niet, wat wel blijkt uit deze cijfers: elf maal vier wijd en acht maal drie slag. In de vierde beurt nam Van Eek zijn plaats in, maar na vier maal drie slag moest Van Thiel nog met drie slag voor de derde maal zorgen. Daar kwam nog bij dat, vooral in twee beurten, door R.C.H. massa's fouten in het veldwerk werden ge maakt. Die twee beurten brachten samen den Duvianen al elf punten op. Van Dijk, die den geheelen wedstrijd voor De Duvianen op de werpplaat stond, bracht het er beter af, dan de K°ar)emsche werpers. Hij noteerde slechts vijf maal vier wijd tegen zeven maal drie slag en hod meermalen de hand in anderer nullen, door een goeden aan gooi naar het eerste honk. In de zevende beurt noteerde R.C.H. een dubbelspel, doordat Van Geloven Damgen uit- ving, terwijl De Mooy al was gaan loopen. In de tweede beurt deed zich een grappig geval voor. Van Oostveen sloeg een hoogen bal, waarna Meyer als korte stop en Hóogen- doorn als verre velder beiden liepen. Gelukkig voor R. C. H. bleef Hoogendoorn op het laat ste oogenblik nog staan. Maar.... Meyer liet den bal uit den handschoen glippen. Een snel le beweging van Hoogendoorn en die had den bal, zoodat Van Oostveen toch uit was. Het gevolg van deze nederlaag is dat vooral A. M. V. J. nu weer een gevaarlijke concur rent voor de eerste plaats geworden is. De cijfers der innings zijn: De Duvianen 1:50620113 totaal 18 R.C.H. I: 2 3 0 0 1 3 1 3 totaal 13 De overige uitslagen. R. C. H. III: 2 5 4 3 9 4 totaal 27 Schoten II: 7 0 1111 totaal 11 Duvianen II: R.C.H. IV: Haarlem III: E.D.O. III: E.D.O. V: D.E.V. II: Schoten Swastika 3 2 0 2 0 0 1 totaal 8 1 0 5 1 3 13 8 totaal 31 2 3 2 7 3 1 x totaal 18 0 0 2 3 8 1 1 totaal 15 1 4 2 0 6 1 totaal 14 5 3 1 4 9 5 totaal 27 1 10 1 6 15 x totaal 33 4 3 2 0 1 1 totaal 11 H. J. Slingenberg. Duitschland laat niets na om den op zet van de Olympi sche Speleq, zoo grootsch mogelijk te maken. Hoezeer men overtuigd is van de propagandistische waarde van dit we- reldsport gebeuren moge blijken uit het feit. dat door het ge- heele land, tot zelfs in de kleinste en verst verwijderde dor pen, de bevolking aan de belangrijk heid van dit evene ment wordt herin nerd door de overal aangebrachte spreuk: „Die Olympiade ist eine nationale Aufgabe". Men kan overtuigd zijn, dat de organisa tie tot in kleinigheden verzorgd is. Niet slechts heeft het comité al het mogelijke gedaan om de deelnemers op waardige wijze te ontvangen, doch bovendien heeft men een dertigtal jongelui uit alle daarvoor in aan merking komende landen in de gelegenheid gesteld, de Spelen te komen bijwonen. Ook uit ons land zijn dertig jeugdige sportsmen, vertegenwoordigend de voornaamste sport bonden, uitgenoodigd eenige weken in Ber lijn door te brengen. Zoo zal dan Donderdagmorgen a.s. een ge zelschap sportbeoefenaren, w.o. voetballers, boksers, kanovaarders, roeiers, zeilers, athle- ten, enz. onder leiding van onzen stadge noot H. J. (Dick) Slingenberg de reis naai de Duitsche hoofdstad aanvaarden. Aan vankelijk zou deze tocht gemaakt worden on der de hoede van den heer A. Wijt, die echter op het allerlaatste oogenblik verhinderd bleek te zijn. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft toen naar een plaatsvervanger moeten omzien en den heer Slingenberg be reid gevonden, deze veel omvattende, doch aangename taak op zich te nemen. De aangezochte functionaris is in sport kringen geen onbekende. Reeds jaren is hij grensrechter van H.F.C., in welke vereeni- ging hij meermalen op organisatorisch ge bied werkzaam was, o.a bij de adspiranten- competitie en bij het sixes-tournooi. Ook een viertal Haarlemsche jongelui zal den tocht meemaken. Donderdagsavonds 30 Juli arriveert het gezelschap aan het Bahn- hof Friedrichstrasse te Berlijn. Reeds aan de grens zal een Duitsch official hen opwach ten en hen tot het einde van de reis bege leiden. Na aankomst begeeft men zich onmiddel lijk naar het tot verblijf ingerichte kamp, waarin ook de andere nationaliteiten zijn ondergebracht. De Nederlandsche afgevaar digden. alsmede de leider, zullen gekleed zijn in gelijksoortig tenue, bestaande uit licht grijze broek, blauw jasje met den Neder- landschen leeuw als embleem, lichtblauw overhemd en blauwe das, het geheel gecom pleteerd door een blauwe „cap". De dag na aankomst zal direct benut wor den om een bezoek aan de verschillende sta dions te brengen. De Zaterdag is een der belangrijkste dagen, daar op dien dag de opening der Spelen zal plaats vinden, nadat de fakkeldrager het Olympisch vuur heeft binnen gedragen. Eiken dag zal vervolgens een bezoek aan de Spelen worden gebracht, zocdat de jongelui een volledigen indruk van het geheel zullen krijgen. Het is wel interessant hier de dag-indee ling even te vermelden: Om half zeven is het réveille, tien minuten later aantreden voor lichamelijke oefenin gen. Eiken morgen worden de vlaggen gehe- schen, waarna de hongerige magen worden gevuld. Het kampement wordt door de jon gelui zelf onderhouden, die om beurten cor- véediensten moeten verrichten, zooals bed den maken, poetsen, enz. Na het appèl worden de Spelen bezocht of wel is er gelegenheid tot het persoonlijk be oefenen van sporten, al naar gelang het pro gramma zulks toelaat. De lunch wordt ge volgd door een verplichten rusttijd, waarna men zich wederom naar het Stadion begeeft om daar den verderen middag door te bren gen. Des avonds, na het avondeten, staan er verschillende attracties op het programma, zooals voordrachten, schouwburgbezoek, enz. Om tien uur is het bedtijd, zoodat er vol doende tijd voor de nachtrust overblijft. Men kan er derhalve van verzekerd zijn, dat de jongelui zich geen oogenblik zullen vervelen. De Ned. Jeugdgroep voor de Olympische Spelen. Dertig jongens naar het tentenkamp. Ter gelegenheid van de Olympische Spelen is er een tentenkamp opgericht, waarnaar door alle aan de spelen deelnemende landen een dertigtal jongens kan worden afgevaar digd, die door de verschillende sportbonden daarvoor zijn aangewezen. Ook Nederland zal dertig jeugdige athleten naar dit jeugdkamp uitzenden. Donderdag a.s. zullen te 11.33 uur van het Centraal Station te Amsterdam vertrekken: J. W. H. Hulskes, B. A. van Ees, W. J. M. Calkoen. F. Pasdeloup en W. F. Staargaard (allen Amsterdam; G. Gerkens (Wormerveer), J. C. Burghart (Zaandijk); J. Bartels (Hoorn), D. Allebrandi (Bussum), W. Zwart (Haarlem), E. W. H. van Renesse en P. A. de Jong (beiden Overveen), R. W. Bais (Heemstede), E. Wit- mans en JJ. L. de Troye (beiden Oegstgeest), G. M. van Rossum en A. P. Schilperoort (beiden Den Haag), F. Spaans (Rotterdam), A. Wellerdieck, R. L. Storm van 's Graven- zande, J. Daudey en H. F. J. Migo (allen Utrecht), L. van Diggelen, F. Dubbelman, K. Schenk en A. Verdaasdonk (allen Breda), W. H. van Setten (Arnhem), A. G. Wunde- rink (Deventer), H. J. Los (Amersfoort) en J. Heemstra (Sneek). De jongens zullen van een opgewekt kamp leven kunnen genieten in een prachtige om geving en verschillende Olympische wedstrij den kunen bijwonen. Te Sofia. Uit SOFIA: Met grooten luister is het Olym pisch vuur te Sofia binnengehaald. Vele kilo meterslang, stonden menseden in rijen de loo- pers af te wachten. Onder hen waren minister president Kusseiwanoff en vele leden van het kabinet. Voor het altaar, waar het vuur werd ont stoken, sprak de burgemeester van Sofia eenige plechtige woorden tot de verzamelde menigte. Daarna werd dé volgende fakkel ontstoken en het vuur verder door Bulgarije gedragen. Na een tocht van 23 uur bereikte de fakkel de Joego-Slavische grens, waar een 10 K.M. lange bergspleet doortrokken moest worden. Bij de grens, waar de Bulgaarsche looper het vuur aan een Joego-Slavischen fakkeldrager overdroeg, stonden de Bulgaarsche en Joego slavische douanebeambten broederlijk naast elkaar opgesteld. En voort ging het weer op den 575 K.M. langen weg door Joego-Slavië, Door leden van het Joego-Slavische Olympisch comité werd het vuur de feestelijk versierde stad Za- ribrod binnengedragen. Te 2 uur 55 Zondag morgen werd Pirot bereikt, vanwaar het Ni- schawa-dal werd gevolgd. Tenslotte bereikte de fakkeldrager te half tien Zondagavond de stad Kragujewatz, waar een plechtige ontvangst was voorbereid. Bij de Zondagmiddag gehouden wedstrijden om het zwemkampioenschap van den kring Den Haag van den K. N. Z. B. heeft de Ne derlandsche Olympische afgevaardigde P. Stam de 100 meter vrije slag afgelegd in 1 minuut precies, hetgeen een nieuw Neder landsch record zou beteekenen. Dit record kan echter niet erkend worden, aangezien te vo ren geen aanvrage voor recordverbetering was ingediend. De sterren deden niet mee. Voor dit zwemfeest, dat Zaterdagavond in Stoops bad werd gehouden, was een kort pro gramma samengesteld, dat nagenoeg geheel uit Olympische nummers bestond. De afwer king van de nummers geschiedde op een zeer vlotte wijze, waardoor binnen anderhalf uur alle wedstrijden geëindigd waren, zoodat nog vóór half negen kon worden begonnen met den wedstrijd schoonspringen voor heeren. Het was jammer, dat eenige vooraanstaande krachten hun inschrijving niet gestand de den. o.a. Tini Wagner, Jopie Selbach, Annie Timmermans en de recordhouder 200 Meter schoolslag H. Mayer. Hierdoor verloren enkele nummers veel van hun aantrekkelijkheid; de 400 Meter vrije slag voor dames moest zelfs vervallen. Dit was voor het publiek een tegenvaller. Begonnen werd met het nummer 200 Meter vrije slag heeren. Stam liet verstek gaan en Sipkema was niet ingeschreven, waardoor de Y-man Moolenaar onbedreigd als eerste aan kwam. Zijn tijd bedroeg 2 minuten 22 secon den, een keurige prestatie. Aan de 100 Meter vrije slag voor dames nam geen enkele kracht van beteekenis deel, het geen wel blijkt uit het feit, dat de eerstaanko- mende voor deznn afstand 1 minuut 16 2/5 sec. noodig had, 'tgeen slechts 2/5 sec. min der is dan de tijd, dien Nida Senff zwom over de 100 Meter rugslag. Een werkelijk fraaie strijd werd geleverd bij het nummer 100 Meter rugslag heeren. Schef- fer en Metman. die den laatsten tijd herhaal delijk tegen elkaar uitkwamen en zóó goed zwemmen, dat zij ons land in Berlijn zullen vertegenwoordigen, bekampten elkaar heftig. De Nederlandsche kampioen kon Scheffer niet houden en verloor met één seconde verschil. De tijd van Scheffer bedroeg 1 minuut 12 1/5 seconde. Bij de dames zwom Nida Senff bui tengewoon goed; de hierboven vermelde tijd ligt slechts één seconde boven het wereldre cord van Rie Mastenbroek. Op het nummer 200 Meter schoolslag voor heeren werden over het algemeen geen goede tijden gemaakt; nagenoeg alle deelnemers bleven boven de drie minuten. Slechts H. Smitshuyzen van A. Z. 1870 en de veteraan Korpershoek van V. Z. C. legden den afstand in minder tijd af, nl. 2 minuten 59 2/5 sec., resp. 2 minuten 59 4/5 sec. Korpershoek heeft het den jeugdigen Amsterdammers dus wel lastig gemaakt. Het zelfde nummer voor dames leverde een fraaie overwinning op voor Jopie Waal- berg van de A. D. Z. Mej. Stroomberg was een goede tweede. Er waren slechts twee estafettes, nl. één voor dames, de 3 x 50 Meter wisselslag, en één voor heeren, de 10 x 50 Meter vrije slag. Bij de dames was de O.D.Z. verreweg de sterkste, hetgeen mede was toe te schrijven aan het formidabele zwemmen van Rie Mas tenbroek op de laatste baan. terwijl „Haar lem" het spannende nummer der heeren wist te winnen. Nummer twee, H.V.G.B., tikte vijf seconden later aan, verschil dat reeds na 100 Meter zwemmen bestond. Gelukkig dat Stam bij den wedstrijd over 400 Meter voor heeren wel present was. Hij startte met Moolenaar (IJ.) en Sipkema (H.P.C.). Onmiddellijk na het fluitsignaal nam Stam de leiding. Het was duidelijk te zien, dat hij sinds zijn komst in Holland reeds vorderingen heeft gemaakt, wat stijl betreft. Ook zijn ademhaling, waardoor hij in Gouda op de laatste 50 Meter leelijk achterop raakte, is beter geworden. Daar Sip kema het veel te kalm opnam, won de In dischman op overtuigende wijze in 4 1/5 sec., dat is 10 seconden sneller dan tijdens de na tionale kampioenschappen te Gouda! Het publiek heeft volop kunnen genieten van het schoonspringen. Haasmann heeft prachtig gesprongen en ook de Amsterdam mer Denneboom behaalde soms fraaie cijfers. De Belgische kampioen L. van der Ven, viel eenigszins tegen; deze eindigde als nummer laatst van dit drietal. De polowedstrijd tusschen Haarlem en U.Z.C. eindigde in een 3—3 gelijk spel. U.Z.C. had na 17 seconden reeds de leiding door Wolters. Daatselaar bracht den stand zelfs op 0—2. Hierna scoorde Bannink tegen. De ge lijkmaker werd door Van Hemsbergen ge scoord. Het spel werd te hard, waardoor de scheidsrechter enkele vrije worpen moest uit- deelen. Wolters scoorde uit een strafworp (2—3), doch Van Hemsbergen zorgde wederom voor den gelijkmaker. (33). De uitslagen luiden als volgt: 200 Meter vrije slag heeren: 1. S. Moolenaar. het IJ, 2,22; 2. D. van der Kuil S.Z.C. 2,31; 3. H. J. Kollerie, D.W.R. 2,39 2/5. 100 Meter vrije slag dames: 1. D. Hüsken A.D.Z. 1.16 2/5, 2. C. Prijde, O.D.Z.1.18, 3. T. Burggraaff 1,18 2/5. 100 Meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer, D.J.K., 1,12 2/5, 2. J. P. Metman, Het IJ 1,13 2/5. 100 Meter rugslag dames: 1. Nida Senff. A.D.Z. 1.16 4/5, 2. I. van Feggelen, het IJ. 1.19 2/5. 200 Meter schoolslag heeren: 1. H. Smits- huvzen, A.Z. 1870, 2,59 2/5, 2. L. Korpershoek V.Z.C., 2.59 4/5. 200 Meter schoolslag dames: J. Waalberg, A.D.Z. 3.09 3/5, 2. J. Stroomberg. het IJ, 3,11 3/5. 3 x 50 Meter wisselslag-estafette voor da mes: 1. O.D.Z. 1,46 4/5, 2. A.D.Z. 1,51 3/5, 3. O D Z 2 1 53 10 X 50 Meter vrije slag voor heeren: 1. Haarlem 5.17 2/5; 2. H.V.G.B. 5,22 2/5, 3. H.P.C. gediskw. 400 Meter vrije slag heeren: 1. P. Stam, Neptunus 5.04 1/5, 2. S. Moolenaar het IJ 5.15 1/5. 3. A. H. Sipkema H.P.C. 5.16 2/5. Schoonspringen heeren: 1. J. Haasmann, Batavia, 121.16 p., 2. B. Denneboom A.Z. 1870, 115,71 p., 3. L. van der Ven, A.Z.C. Antwerpen 108,02 p. Zwem- en Polowedstrijden om het Kampioenschap van den Kring Haarlem. P. Swier wint de IJm. Cour. Wisselbeker. Zondagmiddag werden onder groote be langstelling in de Velser Zwem Inrichting de wedstrijden gehouden om het kampioen schap van den kring Haarlem en de beste prestaties van den kring voor adspiranten benevens lange afstand wedstrijden voor da mes en heeren. Tevens werd de IJmuider Cou rant Wisselbeker verzwommen. De organisatie van deze wedstrijden berust te bij de Velser Zwem Inrichting. De deelnemende vereenigingen waren: Heemsteedsche Poloclub, Zwemclub „Haar lem", Haarlemsche Zwem en Poloclub H. V. G. B., Zwemvereeniging „Velserend", Kenne- mer Zwemclub, Zwemclub „Zandvoort", Haar lemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten" Velser Zwem Vereeniging. De Jury werd gevormd door de heeren P. Borst, voorz. kampr., G. L. Vriend, starter, J. Rol Sr., tijdopnemer, J. J. Aufderheyde, tijd opnemer, A. J. B. v. Huissteden, tijdopnemer, C. Janus, tijdopnemer, J. de Mayer, keerpunt C; P. Visman, keerpunt C; J. W. Schacht- schabel, secretaris. 100 Meter rugslag Dames: 1. E. C. Luttik- huizen-Kollerie, DWR 1 min. 35 sec. En daar mede kampioene v. d. Kring Haarlem. 2. H. Zieren DWR 1 min. 37 1/5 sec. 100 Meter rugslag Heeren. 1. J. Ketelaar HVGB 1 min. 21 sec. En daarmede kampioen v. d. kring Haarlem. 2. F. Polak, Haarlem 1 min. 24 3/5 sec. 3 x 50 Meter Wisselslag persoonlijk Dames: 1. M. Steenhuysen HPC 2 min. 32 1/5 sec. En daarmede kampioene van den kring Haarlem. 2. M, Kuyper, DWR 2 min. 32 3/5 sec. Wedstrijd om de beste prestatie van den kring 50 M. schoolslag meisjes adspiranten. 1. R. Lommerse HPC 47 2/5 sec. 2. A. Nol ZVV 48 sec. 3. A. Kampman ZVV 48 3/5 sec. 50 Meter schoolslag jangens adspiranten. 1. J. Lenderink HPC 40 3/5 sec. 2. W. Bremer HVGB 421/5 sec. 3. B. v. Wateren, Haarlem 43 2/5 sec. 50 Meter schoolslag jongens adspiranten. M. Kuyper DWR 37 2/5 sec. 2. A Sevensma HPC 38 2/5 sec. 3. W. Compiet DWR 38 2/5 sec. 5 x 50 Meter estafette vrijeslag jongens ad spiranten: Eerste werd de ploeg van HVGB gestaande uit: F. Otterspoor, Scholte, San ger, W. Bremer, Frankenthal in 2 min. 56 1/5 sec. Tweede werd de ploeg van VZV bestaan de uit: Cor Broek, P. Gottmer, P. Kraak, P. Schachtschabel, P. Swier in 3 min. 5 3/5 sec. Derde werd de ploeg van KZ bestaande uit: C. v. d. Lem, A. Coppens, A. de Jong, R. Zoet, H. Bruin in 3 min. 35 2/5 sec. 1500 Meter schoolslag Dames: 1. M. Steen huysen, HPC 29 min. 47 2/5 sec. 2. M. G. van Looy, Haarlem 36 min.2 3/5 sec. 3. A. Roskam, ZVV 38 min. 11 3/5 sec. 1500 Meter schoolslag Heeren: 1. D. v. Vier- sen DWR 27 min, 46 sec. 2. P. de Ridder HPC 30 min. 9 3/5 sec. 3. J. Kemp HVGB 30 min. 47 3/5 sec. P. Vissink, VZV 31 min. 23 3/5 sec. eerstaankomende VZV-er wint den VZV-wis- selbeker voor 1936. 1500 Meter vrijeslag Dames: M. J. van Bee- len, DV/R 33 min, 3 sec. 1500 Meter vrijeslag Heeren: 1. A. H. Sip kema HPC 23 min. 13 sec. 2. A. v. d. Meer, Haarlem 26 min. 45 2/5 sec. 3. P. Swier VZV 28 min. 7 sec. Pum Swier, de eerst aankomende VZV-er, wint den IJmuider Courant Wissel beker voor 1936. Waterpolowedstrijden. VZV Adsp.Haarl. Comb. Adsp. 31 VZV IHaarl. Combinatie 28 De competitie van den K. N. Z. B. De H. P. C.-dames hebben het seizoen met twee overwinningen besloten, n.l. op A.D.Z. 2 en Zignea. Het wachten is nu op een neder laag van Nereus 1. In dat geval is H. P. C. kampioen. Winnen de Zaanache dames ech ter hun laatsten wedstrijd, dan zijn deze kampioen. Bij een gelijk spel is een beslissings wedstrijd noodzakelijk. De competitie der heeren heeft een vlot verloop, echter met uitzondering van de eerste klasse A, waarin Maarlem en H. P. C. uitkomen. Deze week zijn wederom twee wedstrijd-n uit gesteld, die het IJ had moeten spelen. H^t ge volg hiervan is, dat de Amsterdammers nog zes wedstrijden voor den boeg hebben. De Haarlemsche tweede-klassers behaalden in de afgeloopen week fraaie overwinningen. D. W. R. wist van D. J. K. in Sloten met 31 te winnen. H. V. G. B. gaf aan De Ham in eigen huis een lesje. Hoewel de Haarlemmers vijf invallers hadden, was de uitslag 8—1 in hun voordeel. Jammer, dat dit herstel wel wat laat komt. Het programma voor deze week is slechts klein, maar niettemin belangrijk; de volgende ontmoetingen zullen worden gespeeld: Dames tweede klasse. 28 Juli: ZIGNEA Nereus 2. Heeren eerste klasse A: 28 Juli: Haarlem H. P. C.; 29 Juli: H. P. C.—Het IJ; 30 Juli: L. Z. C.—Het IJ; 31 Juli: Dolfijn—L. Z. C. Heeren eerste klasse B: 29 Juli: H. Z. P. C.—U. Z. C. Promotie/Degradatie eerstetweede klasse heeren: 29 Juli: D. W. R.L. Z. C. Heeren tweede klasse: 30 Juli: H. V. G. B. Nereus. Heerene reserve eerste klasse: 29 Juli H. P. C. 2—Het IJ 2. Heeren reserve tweede klasse: 29 Juli: A. Z. 1870—H. P. C. 3; 30 Juli: Het IJ 4— H. P. C. 3; 30 Juli: L. Z. C. 2—H. V. G. B. 2. H. P. C. speelt twee belangrijke wedstrijden. A.s. Dinsdag wordt tegen Haarlem in Stoop's Bad gespeeld. Vermoedelijk winnen de Heem stedenaren deze ontmoeting. Een dag later heeft in Groenendaal de wedstrijd van het seizoen plaats, n.l. tegen het IJ. Reeds jaren achtereen is H. P. C. het kampioenschap op het nippertje ontgaan, het vorige jaar was er zelfs een beslissingswedstrijd noodig. Als H. P. C. Woensdag wint en de kans is er, dan zal de lang begeerde titel aan Braam en zijn me despelers komen. D. W. R. doet a.s. Woensdag de eerste schre den op den weg naar de eerste klasse. L. Z. C„j h.-kkensluiter van afdeeling A, komt op be-1 -ek. De overwinning der Leidenaars op Haar- ,em is een bewijs, dat zij niet mogen worden onderschat. D. R. zal goed doen, van het begin af aan flnk aan te pakken. Kring Haarlem. Het programma voor deze week luidt al3 volgt: Dames: 30 Juli: HalfwegH. V. Z. Heeren eerste klasse: 29 Juli: H. P. C. 5— H. V. G. B. 4. Heeren tweede klasse: 28 Juli: H. Z. V. H. P. C. 6; 30 Juli: Halfweg—H. P. C. 6; 31 Juli: H. V. G. B. 5—H. Z. V. 1. Heeren derde klasse: 30 Juli: Halfweg 2 Zandvoort; 31 Juli: D. W. R. 4Zandvoort. Adspiranten: 30 Juli: H. V. G. B. aV. Z. V. a De H. V. G. B. b-adspiranten hebben zich uit de competitie terug getrokken. Tournooi L. Z. C. H. P. C. WINT DEN EERSTEN PRIJS In de eerste ronde kwam H. P. C. tegen het IJ, Deze wedstrijd werd met 43 door H. P. C. gewonnen. Het IJ telde invallers, terwijl bij H. P. C. Mooi verhinderd was, waarvoor Eldering in viel. Het IJ nam direct de leiding (01), maar Kooyman maakte weer gelijk; voor rust gaf hij H. P. C. de leiding (21). Het IJ maakte weer gelijk. Kooyman bracht echter met 2 goede schoten den stand op 4-2. Wel verkleinde het IJ den achterstand, maar de tijd was te kort om de H. P. C.-overwinning in gevaar te brengen. Daar Haarlem met 41 van L. Z. C. won, kwam H. P. C. in de finale tegen Haarlem. Dit is voor de Haarlem-ploeg een débacle gewor den. Eldering 3 x, Uiterdaal 2 x en Kooyman 2 x brachten den stand op 70. Door deze overwinning kwam H.P.C. thans definitief in het bezit van den fraaien beker. Onderlinge wedstrijden H. A. V. „Haarlem". Voor deze wedstrijden bestond ook uit de kringen der voetballers, die op de nieuwelin gennummers deelnamen, een behoorlijke be langstelling. De resultaten, die eenigszins onder den vrij sterken wind te lijden hadden, waren evenwel niet slecht en als selectie hebben ze zeker eenige nieuwe gezichtspunten naar voren ge bracht. De wedstrijden worden de volgende week voortgezet. De voornaamste uitslagen luiden: Finale 150 M. A en B: 1. v. Geenhuizen 17.4 sec.; 2. v. Lier 17.6 sec. Finale 300 M. A en B: 1. Herfst 38 sec.; 2. V. Mans 38.7 sec. Finale 1000 M. A en B: 1. Figee 2 m. 49.2 sec.; 2. Paap 2 m. 49.5 sec. Finale 100 M. nieuwelingen: 1. Lenselink 12.7 sec.; 2. Schimmelpenning 12.8 sec. Finale 300 M. nieuwelingen: 1. Stouten 41.8 sec.; 2. Lenselink 42 sec. Finale 1000 M. nieuwelingen: 1. Keesmaat 3 m. 2.6 sec.; 2. Schulz 3 m. 2.6 sec. Discus A en B: 1. S. Visser 32.90 M.; 2. Veur- man 31.53 M. Hoog A en B: 1. Spoor 1.75 M.; 2. Klinken berg 1.75 M. Ver A en B: 1. V. Mans 6.48 M.; 2. Lamore 6.35% M. Speer A en B: 1. Visser 43.33 M.; 2. Lamore 42 M. Ver nieuwelingen: 1. Stouten 5.63 M.; 2. Lenselink 5.60 M. Nieuw Russisch wereldrecord twee handig discuswerpen. Uit Moskou: Tijdens athletiekwedstrijden te Moskou won Liakof het tweehandig dis cuswerpen met een totaalprestatie van 92.14 Meter. Dit is precies 2 .01 M. beter dan het wereldrecord, dat de Fin Nicklander op 20 Juli 1913 (dus 13 jaar geleden) te Helsingfors vestigde. De prestatie van Liakof zal echter niet als wereldrecord kunnen worden erkend, daar Sovjet-Rusland niet bij den I. A. A. F. is aangesloten. De Vierdaagsche Afstandsmarschen. Onder hen die de Vierdaagsche afstands marschen met succes hebben volbracht, behoo- ren ook de dames H. Blom, M. van Duynen, H. Visser en Harmse, allen leden van de Wandel- sport-afdeeling van „Viribus Unitis" te Sant poort-station. Mevrouw A. J. Abegg, te Heemstede, die tot de groep deelneemsters van boven de 50 jaar behoorde, liep eveneens met veel succes mee. Zij marcheerde eiken dag 40 K.M. en vond dit zóó prettig, dat zij het volgend jaar weer mee hoopt te doen. Engeland leidt met 20 tegen Australië. Uit Londen: Zaterdag is op het Central- Court. van Wimbledon de beslissende strijd om den Daviscup begonnen met de enkelspelen tusschen Engeland (den houder) en Austra lië in den Chall-nge-round. Hoewel het weer verre van id—val voor tennis wu regenach tig en wind-—g waren de Tribunps toch uit verkocht. H-t p**Mek he»rt var. twee prachti ge partij-n kunn-n gem-t-n, w*«.ri>tj vooral die .tusschen P-rry en Q-fst opviel d -^r het ongemeen harde karakt-r, da' deze partij kenmerkte. Reeds de eerste partij leverde een verras sing op. Austin sloeg Jack Crawford met 46, 63. 61, 61. en deze cijfers gaven precies de verhouding weer. De tweede partij tus schen de eerste spelers van Engeland en Australië Perry en Quist had een geheel ander verloop; deze partij gaf de spanning, die het publiek in de eerste had gemist. Perry won met 61, 46, 75, 62, Perry moest alles op alles zetten om van Quist te winnen en indien deze geen enkelblessure had gehad, zou een omgekeerd resultaat niet tot de on mogelijkheden hebben behoord. Na dezen eersten dag leidt Engeland dus met 20. De houders van den Davis-cup be hoeven dus nog slechts het dubbe'stvel of een der enkelspelen te winnen, om voor ce derde achtereenvolgende maal in het bezit van het felbegeerde kleinood te geraken. De groote prijs van België. Uit Namen: Zondag werd hier de groote prijs van België voor motorwielrijders ver reden. Deze prijs werd door J. Guthrie (En geland) in de 500 c.c.m.-klasse gewonnen in 2 uur 24 min. 47 sec. Geiss (Duitschland) werd No. 1 in de 250 c.c.m.-klasse in 2 uur 19 min. 11 sec. De Nederlander Van Hamersveld gaf in de 1.7e ronde den strijd op.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8