Thijs IJs in het betooverde woud In Zuid-Spanje wordt hevig gevochten. Welk doel heeft Engeland met zijn ening? België. DINSDAG 28 JULI 1936 BUITENLAND Vele dooden en gewonden bij La Linea. Nog geen beslissende slag bij Madrid. Minister Spaak verantwoordt zich voor zijn partij. Eden zet nogmaals zijn buiten landsche politiek uiteen. Groote rede in het Lagerhuis. Uiteenloopende verklaringen der kabinetsleden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING fHPUfiRAMMA In het Zuiden van Spanje zijn gis teren bloedige gevechten geleverd, die nog schijnen voort te duren. Velen zouden hierbij gesneuveld zijn. Ten Noorden van Madrid is de beslissende slag nog steeds niet gevallen. De Ma- drileensche bladen, die gisteren weer verschenen zijn, melden successen voor de regeering. Te La Linea werden gisteren berichten ont vangen volgens welke driehonderd personen, voor het grootste deel behoorende tot de re- geeringstroepen, gedood zijn in een veldslag, die nabij deze stad is geleverd. De correspon dent van Reuter, die machtiging gekregen had een bezoek te brengen aan de infanterie- kazerne van La Linea zag daar ruim 100 ge vangenen, leden van het Volksfront in de ka zernes. Later werd te Gibraltar bekend, dat de com munisten krachtig weerstand boden aan 1200 legioensoldaten uit Marokko, die Estepona om ringden. 400 Communisten en ruim 120 op standelingen zijn reeds gedood. In totaal zijn aan beide zijden tot dusverre 1200 gewonden gevallen. De communisten trekken terug en steken daarbij de bosschen in brand om den opmarsch der opstandelingen te vertragen. Vanuit Gibraltar ziet men duidelijk groote uit gestrektheden in vlammen staan. Legioen soldaten worden thans per vliegtuig uit Ceuta gebracht en te Algeciras aan land gezet. Nadere berichten uit Gibraltar mel den: Een af deeling regeeringstroepen van eenige honderden manschappen is nabij La Linea volkomen in de pan ge hakt. Niet één man is levend uit dezen strijd te voorschijn gekomen. De rebel len verloren zestig dooden. Een legioensoldaat verklaarde tegenover een specialen correspondent van Reuter het vol gende: „Wij hadden strenge instructies ge kregen geen gevangenen te maken en alle communisten te onthoofden." Men raamt het aantal gevallenen op ruim 600. Ongeveer 1200 menschen werden gewond. De regeeringstroepen leveren thans een hardnek- kigen strijd in de achterhoede voor Estepona, dat door de rebellen omsingeld is. Uit Tanger wordt vernomen, dat de Spaan- sche vloot inderhaast naar Estepona gediri geerd wordt, teneinde het oprukken van Fran co naar Malaga te stuiten. Generaal Franco zou per vliegtuig uit Te- toean naar Sevilla vertrokken zijn. Berichten van Madrid. De Madrileensche bladen zijn gisteren weer verschenen. „El Socialista" publiceert een be richt uit Huelva, volgens hetwelk de opstan delingen in Sevilla volkomen gedemoraliseerd zijn. Generaal Queipo de Llano zou een deel van zijn troepen opdracht hebben gegeven, te trachten zich een weg te banen door de pro vincie Huelva naar Portugal. De voor deze operatie bestemde troepen, aldus het blad, zijn vrij belangrijk en zullen derhalve den tegen stand van Sevilla door hun vertrek verzwak ken. Verder meldt het blad, dat belangrijke strijdkrachten van de Guardia Civil, de Guar- dia de Asalto en de militie de opstandelingen tegemoet trekken in de hoop hen snel te kun nen overwinnen. Een correspondent van het blad voegt hieraan toe, dat berichten uit Huelva ontvangen zijn, volgens welke de re- geeringsgetrouwe troepen daar thans meester zouden zijn van een belangrijken sector in het centrum der stad. De minister van binnenlandsche zaken heeft Maandagavond in een officieele radioredevoe ring medegedeeld, dat de republikeinsche re geering de opstandige beweging heeft onder drukt. De minister voegde aan zijn mededee- lingen toe, dat de operaties met grooter he vigheid worden voortgezet tegen Saragossa, Sevilla, Cordova en eenige plaatsen van min der belang, welke zich nog steeds in handen der opstandelingen bevinden. De rebellen in de bergen bij Madrid zijn gedwongen zich terug te trekken. Zij hebben ernstige verliezen ge leden. De regeering laat voortdurend Sara gossa bombardeeren. Uit Lissabon wordt bericht, dat beide par tijen er van overtuigd zijn, dat een beslissende slag kan worden verwacht, waarvoor zij al hun machtmiddelen concentreeren. Volgens een Reuter-telegram, dat te Lon den uit Madrid is ontvangen zouden de re bellen binnenkort den genadestoot ontvangen. De regeeringstroepen treffen schikkingen voor een laatsten aanval om de rebellen uit hun stellingen te verdrijven. Artillerie en luchtmacht zullen daarbij samenwerken. Het spoorwegverkeer tusschen Madrid en Valencia is hersteld. Het hoofdkwartier van generaal Queipo de Llano te Sevilla heeft de berichten van Ma drid tegengesproken. Het deelt mede, dat te Madrid een tekort aan levensmiddelen is ont staan. Voorts zou het onjuist zijn, dat de hoofdstad via Valencia zou kunnen worden geravitailleerd, daar de militairen, die zich bij de opstandige beweging hebben aangeslo ten alle verbindingswegen met de hoofdstad hebben afgesneden. De Colonne van Mola, welke zich ten Noorden van Madrid bevindt, heeft de watervoorraden van Losoya in han den. De situatie te Madrid wordt steeds moei lijker. In de hoofdstad zelf is het blijkbaar rustig. De regeering heeft medegedeeld, dat de be zittingen der buitenlander,s geen schade heb ben geleden. Alle vreemdelingen, die in het bezit zijn van hun identiteitspapieren, kun nen zich vrijelijk bewegen. Verschillende te Madrid vertegenwoordigde legaties hebben gezamenlijk stappen gedaan bij de Spaansche regeering en verzocht om be scherming der ambassades, gezantschappen en consulaten en volledige vrijheid om met hun resp. regeeringen in verbinding te blijven, alsmede de waarborg, dat voldoende voorra den te hunner beschikking zullen staan. Het vijfde regiment roode militie heeft een op roep gepubliceerd tot vorming van een vrij willigerscorps, dat gebruikt zal worden voor bijzonder gevaarlijke strategische onderne mingen. Zij, die zich hiervoor opgeven, moe ten een medisch attest overleggen, dat zij lichamelijk geschikt zijn; moeten bewijzen, dat zij verbitterde anti-fascisten zijn en moe ten bedreven zijn in het hanteeren van ge weer, mitrailleur en handgranaat De roode militie heeft verder te Madrid een klooster geconfiskeerd en het omgedoopt tot „Maxim-Gorki-huis". Volgens berichten uit de bladen heeft de kanonneerboot „Xauen", klaarblijkelijk de eenige, welke zich in handen van de opstan delingen bevond, zich ter beschikkig van de regeering gesteld. De bemanning heeft de of ficieren overmeesterd. Regeering spoedig meester van Saragossa De chef van de luchtstrijdkrachten in Catalonië, Sandino, deelt mede, dat het bom bardement van Saragossa gisteren den ge- heelen dag werd voortgezet, De regeerings troepen maken op bevredigende wijze voort gang. Verscheidene strategische punten zijn bezet. Met spoed zijn manschappen der repu blikeinsche militie uit Madrid overgekomen Van oogenblik tot oogenblik verwacht men, een beslissenden aanval op Saragossa. Ver der zijn gisteren vijf jachtvliegtuigen en ver scheidene bommenwerpers aangekomen ter versterking van de luchtstrijdkrachten, welke zich in Catalonië bevinden. Volgens een bericht uit Barcelona zou de commandant van Saragossa, generaal Cabanelias, met de regeering onderhandelen over de overgave van de stad. Een bevestiging hiervan ziet men in het feit, dat de fusilleering van generaal Goded, welke reeds had moeten plaats hebben, is uitgesteld. Men vermoedt, dat Cabanellas dit als voorwaarde heeft gesteld. Verder wordt gemeld, dat te Barcelona 50 regeeringsvliegtuigen zijn aangekomen, welke den opmarsch naar Saragossa moeten onder steunen. Te Barcelona heeft zich sinds gisteren geen wijziging van belang in den toestand voorge daan. De levensmiddelenvoorziening function- neert, maar de fabrieken en handelszaken zijn over het algemeen gesloten. De arrestaties van fascisten en verdachten gaan voort. De po litie wordt gereorganiseerd ter voorkoming van plunderingen. De spoorlijn van Terasa en Manresa en die langs de kust naar Gerona functionneert "rij normaal. De banken heb ben hun loketten voor zeer beperkte zaken geopend, zulks in overleg met de Catalonische regeering. Het aantak in de laatste dagen gevallen doo den in Barcelona alleen bedraagt 460. Bij San Sebastian wordt nog gevochten. Naar uit San Sebastiaan vernomen werd, zouden de regeeringstroepen trachten, de op standige regimenten in de buiten de stad ge legen kazerne Loyola aan te vallen. Zij zou den volgens hun zeggen de taktiek willen toe passen, de naar de kazerne oprukkende troe pen vooraf te doen gaan door vrouwen en kinderen, om op deze wijze den opstandelin gen het schieten onmogelijk te maken. Te St. Jean de Luz zijn uit San Sebastian vluchtelingen aangekomen, die vertellen, dat daar ernstige troe belen zijn uitgebroken en dat men er de winkels heeft geplunderd, Regeering optimistisch gestemd. De minister van binnenlandsche zaken heeft hedenmorgen medegedeeld, dat radioberich ten zijn opgevangen, uitgezonden te Sara gossa, waarin aan Valladolid om versterkingen wordt verzocht. De regeeringsvliegtuigen hebben alle ste den gebombardeerd, welke door de opstan delingen zijn bezet. De marine blijft de Straat van Gibraltar bewaken, ten einde het ver voer van de troepen van generaal Franco te beletten. Te Madrid gaat het leven zijn ge wonen gang. De oogst wordt binnengehaald door de boeren, die niet zijn vertrokken om de milities te versterken. De regeeringstroe pen achtervolgen de troepen van generaal Mola. De mededeeling besluit: „De overwin ning is overal en uitsluitend met de loyale republikeinsche troepen." Generaal Queipo de Llano heeft via Radio- Sevilla de berichten van Madrid en Barce lona:, volgens welke o.a. in de straten van Se villa zou worden gevochten, tegengesproken. Tegenstrijdige mededeelingen. Radio-Madrid heeft hedenmorgen een over zicht gegeven van den algemeenen toestand en medegedeeld.dat de steden in het bezit der rebellen gebombardeerd waren. Voorts werd medegedeeld, dat de Sierra Guadarrama geheel in handen der reeringstroepen was. De in het bezit der opstandelingen zijnde zenders beweren daarentegen dat de troepen der militaire beweging in het Guadarrama- gebergte een beslissende overwinning op de Marxisten hebben behaald. Naar uit Lissabon wordt gemeld, heeft Ge neraal Franco den Portugeeschen consul te Tanger medegedeeld, dat aan alle buitenland- sche mogendheden mededeeling zal worden gedaan van de samenstelling der nieuwe re geering te Burgos, onder generaal Cabanellas. Uit Brussel: Het bestuur der socialistische partij heeft zich gisteren bezig gehouden met de rede, die minister Spaak verleden week voor de buitenlandsche persvereeniging heeft gehouden. Minister Spaak ontkende een volledig plan voor de buitenlandsche politiek te hebben wil len ontwikkelen en de meening der regeering over de verschillende vraagstukken, die erme de samenhangen, te hebben weergegeven. Hij verklaarde zich te houden aan de grondstel lingen, die de basis vormen van de buitenland sche politiek der partij. Na afloop der debatten heeft de algemeene raad der Belgische werkliedenpartij met alge meene stemmen een motie aangenomen waarbij het vertrouwen werd uitgesproken ir de parlementaire groep om tezamen met dt regeering een buitenlandsche politiek te voe ren, welke gebaseerd is op de principes de collectieve veiligheid en wederzij dsche hulp verleening. Alle belangrijke kwesties besproken. Ter inleiding van de debatten over de buitenlandsche politiek heeft de minister van buitenlandsche zaken, Eden, gisteren in het Lagerhuis een groote redevoering uit gesproken. Ten aanzien van de besprekingen der Lo- carno-mogendheden zeide hij, dat uit het slotcommuniqué blijkt, dat men zich niet op het verleden blind staart, maar de oogen op de toekomst gericht houdt. Frankrijk en België wenschen evenzeer als Engeland een Europeesche regeling en een nieuw Locarno. Wij hopen een gunstig antwoord van Berlijn en Rome te ontvangen. Wat de toekomst betreft: het voorbereidende stadium is ach ter den rug, maar dit is niet meer geweest dan het voorbereidende stadium. De resultaten van de conferentie van Montreux achtte Eden buitengewoon bevre digend, aangezien de conferentie heeft ge toond, dat verdragsherziening door onder handelingen en accoorden in overeenstem ming met de normale procedure van inter nationale betrekkingen en gebruiken tot een gunstiger regeling kan leiden voor alle belanghebbenden dan de methode van ver- dragsverwerping. De Middellandsche Zee afspraken. In verband met het ter conferentie van Montreux bereikte, besprak Eden vervolgens de toezeggingen, die door Engeland gedaan zijn aan zekere Middellandsche Zee-mogend- Minister Eden. heden met betrekking tot de periode van on zekerheid, die op de opheffing der sancties volgde Deze toestand van onzekerheid is thans gelukkig ten einde. Half Juli heeft de Italiaansche regeering zich spontaan gericht tot de Zuid-Slavische, Griëksche en Turksche regeering met een verklaring, waaruit blijkt, dat de Italiaansche regeering zich uit eigen beweging tot die mogendheden wendde en haar de zeer duidelijke verzekering gaf, dat Italië geen enkele agressieve actie jegens haar onder oogen zag op grond van de voor bije sanctionnistische politiek. Italië achtte het hoofdstuk der sanct-ies definitief geslo ten en zag met vertrouwen een nieuwe poli tiek van onderlinge samenwerking tusschen de naties tegemoet. Deze feiten rechtvaardigen ten volle de conclusie, dat de toestand, die het wenschelijk maakte, die toe zeggingen te geven, niet meer be staat en dat bijgevolg naar Britsche opvatting er geèn noodzakelijkheid meer bestaat, die toezeggingen voort te zetten. Overgaande tot de Britsch-Egyptische on derhandelingen deelde Eden mede, dat de clausules van hét verdrag, welke thans ge parafeerd zijn, onderling afhankelijk zijn, dw.z. dat een volledige overeenstemming ten aanzien van het algeheele verdrag noodza kelijk is. De Spaansche burger oorlog. Wat Spanje betreft, de Britsche regeering betreurt den ongelukkigen toestand, die zich daar heeft ontwikkeld. Het is niet mogelijk thans te bepalen, welke de uitslag zal zijn van den strijd. Eden gaf in dit verband een overzicht van de maatregelen, die Engeland genomen had ter beveiliging en evacuatie van de Britsche onderdanen in Spanje en van de stappen, die bij de Spaansche regeering zijn gedaan. Op de vraag, of de persberichten juist zijn, volgens welke de Britsche regeering de Fransche zou hebben verzocht niet toe te staan, dat wapenen zouden worden geleverd aan de Spaansche regeering, antwoordde Eden, dat niets van dien aard geschied was. (Van onzen correspondent te Londen) Het debat over de maatregelen voor verhoo ging van de weermacht, dat juist in het La gerhuis is gevoerd, is niet zoo leerzaam geweest als velen hier en in liet buitenland hebben ge hoopt. Het tijdperk, dat zich kenmerkt door universeelen bewapeningsijver, verleende aan het debat bijzonder belang. Het onderwerp houdt de gansche wereld, voor zoover zij mee telt in internationale politiek en voorzoöver zij internationale gevaren moet duchten, be zig. Het is echter geen enkelvoudige zaak. Be wapening moet worden gezien in het verband van een internationale politiek; ze is er als het ware het complement van. Men mocht ho pen, dat wat de regeering in het Lagerhuis zou vertellen over haar bewapeningsmaatregelen, tegelijk zou doen beseffen wat haar doel is in de internationale politiek. Die hoop is niet in vervulling' gegaan. Het debat heeft de wereld op dit punt niet wijzer gemaakt. Regeerings- sprekers hebben èn in het Lagerhuis èn er bui ten in den loop der laatste vier of vijf weken voor minstens drie verschillende soorten van buitenlandsche politiek gepleit. Neville Cham berlain heeft heil gezocht in een stelsel van regionale pacten, losjes bijeengehouden door een Volkenbond, dien zijn tegenstanders een bordpapieren en zijn medestanders een sym- bolischen bond hebben genoemd. Duff Cooper heeft te kennen gegeven dat het te doen is om een Engelsch-Fransch verdedigend verbond. Maar in reeksen regeeringsspeeches in het La gerhuis is ook duidelijk te kennen gegeven, dat de huidige bewindsmannen hier niet wil len hooren van een omsingeling van Duitsch- land, dat zij blijven streven naar een vredes regeling voor geheel Europa, dat zij pogingen om van de collectieve veiligheid een reëel ding te maken, willen voortzetten. De laatste weken heeft men zelfs, indien men goed zocht, symp tomen kunnen ontdekken, die schenen te wij zen op nieuwe hartverheffende, want expan sieve, vredesplannen in den boezem van het Kabinet, plannen, die alleen konden opkomen in gemoederen die over de defaitistische stem- Ten aanzien van Dantzig zeide Eden ver der, dat de toestand daar niet zonder onge rustheid kon worden gezien. De Volken bondsraad heeft verscheidene malen te ver staan gegeven, dat hij van meening is, dat Lester zijn plichten op bewonderenswaar dige wijze ten uitvoer legt. Hij heeft het volledige vertrouwen van den Volkenbonds raad verworven en verdient het. Welke ook de politieke opvatting moge zijn ten opzichte van de functies van zijn post, ik ben er van overtuigd, aldus Eden, dat hij recht heeft op een hoffelijke en behoorlijke behandeling. Engeland bestudeert her vorming van den Volkenbond. De hervorming van den Volkenbond was het volgende door Eden ter sprake gebrach te punt. De Engelsche regeering bestudeert deze aangelegenheid met zorg en met vol ledig gevoel voor de verantwoordelijkheid voor het antwoord, dat zij op uitnoodiging van den Volkenbond zal moeten geven. Het zou voorbarig zijn thans reeds een gedetailleerde verklaring in het openbaar over dit onder werp af te leggen. „Wij houden ons niet al leen bezig met de toekomst van den Volken bond als ideaal, maar met practische pro blemen en op dit oogenblik streven wij naar een regeling van problemen, waarvoor Europa geplaatst staat. Daarbij moet het uitbreiden en versterken van de bases van internationale samenwerking niet uit het oog worden verloren. De Britsche regeering is volkomen bereid op een conferentie onder auspiciën van den Volkenbond de problemen te bespreken met betrekking tot de noodzakelijkheid of wen- schelijkheid van het treffen van. maatrege len, welke vreemde landen een vrijer toe gang geven tot de grondstoffen en produc ten der koloniën of onder mandaat staande gebieden. Deze kwestie zou zeer wel aange sneden kunnen worden inde eerstvolgende Volkenbondsassemblée in September. Eden zeide vervolgens, dat de vréde in Europa alle landen aangaat. Indien alle landen bereid waren een aangevallen staat te hulp te koipen,. dan .zou het probleem op gelost zijn. Dit ideaal is op 't oogenblik éch ter nog niet te verwezenlijken. Eden besloot zijn rede met de verklaring, dat de regeering nog steeds de collectieve veiligheid voorstaat en dat de bewapenings politiek deze moet Waarborgen. In den loop van de op deze rede gevolgde debatten werd een door de liberaie oppositie ingediende motie tot het verlagen der .cre- dieten voor buitenlandsche zaken verworpen met 290 tegen 143 stemmen. ming ontstaan door de mislukking van de sanctie-politiek heen waren. Desniettemin heeft het bewapeningsdebat verzuimd, aanwijzingen te verstrekken, die Engeland's internationale politiek en haar richting buiten allen twijfel hadden kunnen stellen. Nog hebben de sprekers van de oppo sitie en nog heeft de oppositiepers eenige rechtvaardiging voor het verwijt, dat de re geering geen buitenlandsche politiek heeft, dat zij in haar besluiteloosheid niets beters weet te doen dan in het wilde weg strijdmid delen produceeren en het productievermogen van het land voor dat doel mobiliseeren. Er is thans geen verzet van belang meer in het land tegen de verhooging van de weer macht. De politieke partijen kunnen bij den bestaanden toestand in Europa niet van mee ning verschillen over de noodzakelijkheid van een ontzagwekkender weerbaarheid dan het land na 1918 heeft gehad. Voorzoover er ver zet is van Liberalen en Labour geldt dit den geest, waarin de herbewapening plaats heeft. Heeft de bewapening plaats op de beste ma nier? Is er een plan, is er orde in de toebereid selen? Wordt er bij deze maatregelen rekening gehouden met de strategische omstandighe den, waarvoor het land zich in de toekomst gesteld kan zien? Wordt bij de bekostiging binnen redelijke grenzen gewaakt voor de beurzen der belastingbetalers? Op de punten in deze vragen aangegeven, en op deze punten alleen, kan de oppositie haar historische en constitutioneele taak ver vullen. Antwoorden op deze vragen zijn ach terwege gebleven. Sir Thomas Inskip gaf een indrukwekkend overzicht van hetgeen was on dernomen in munitie-productie, in versterking van de luchtmacht en de vloot. Men kreeg er één algemeenen indruk van: dat de weerga- looze hulpmiddelen van de Britsche industrie de regeering in staat stellen groote vaart te zetten achter de bewapening. Maar Sir Tho mas Inskip is in de eerste plaats een minister voor co-ordinatie van de weermiddelen, d.w.z. de drie hoofdwapens, leger, vloot en lucht macht. In zijn voorstellingen bleek weinig van die co-ordineerende maatregelen, voor het ne men waarvan de minister blijkens zijn titel werd benoemd. En dit versterkte den indruk dat de regeering voorloopig een oplossing zoekt uit de dreigende moeilijkheden van den internationalen toestand op de simpelste, maar niet noodzakelijkerwijze de beste manier, n.l. door met den meesten spoed het land zoo sterk te maken, dat het tegen alle eventuali teiten beschermd zal zijn en dat het in staat zal zijn met succes het hoofd te bieden aan alle tegenstanders. De eerste zorg is blijkbaar van eik hoofdwapen een ontzagwekkende macht te maken. De co-ordinatie, die feite lijk eerst moet worden vastgesteld op de basis van strategische mogelijkheden en waarnaar de behoeften der drie wapens moeten worden bepaald, is naar het schijnt nog niet aan de orde. Sir Archibald Sinclair, de leider van de Liberale oppositie illustreerde dit door er op te wijzen, dat men geen flauw idee had van de rol, die aan het leger zou worden toegewe zen. Zal er, vroeg hij, eventueel weer een groot strijdleger naar het. vasteland worden gezon den? Of zal men terugkeeren naar de tradi- tioneele politiek van voor den oorlog en bond- genooten steunen met de vloot, met geld en, misschien met het nieuwe luchtwapen? Sir Thomas Inskip bleef het antwoord schuldig. En zoo lang men er geen antwoord op heeft is het onmogelijk te zeggen op wat soort oorlog Engeland zich voorbereidt en met het oog op welkè eventualiteiten het is gaan deelnemen aan den bewapeningswedloop. A. K. v. R. Steeds meer armen omstrengelen den armen Thijs. Als deze weer wat tot zichzelf gekomen is, roept hij boos: „Hé, wil je me wel eens loslaten, ik heb je toch zeker niets gedaan!" „Ik denk er niet aan," antwoordt de bloem, „ik laat je niet meer loopen. Ieder, die in mijn buurt komt, grijp ik beet en eet ik op. Dan had je maar wat voor zichtiger moeten zijn. Ik geloof wel, dat je een smakelijk boutje voor me zal zijn." Met die woorden trekt de bloem ons Thijsje snel naar zich toe! WOENSDAG 29 JULI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending; 10.00—10.15 v.m. VPRO. 8.00 Gram.platen; 9.30 Keukenpraatje; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voordracht en Gram. platen; 12.00 Orgelspel; 12.30 VARA-orkest; 1.30 Gram.platen; 2.00 Gram.platen; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Kinderuur; 4.30 Gram. platen; 6.00 Dansmuziek; 6.25 Schaakcause rie; 6.30 Vervolg dansmuziek; 7.00 Sport; 7.15 De Flierefluiters m.m.v. solisten; 7.40 Schaak causerie; 8.03 Berichten; 8.05 Berichten A.N. P. VARA-Varia. 8.15 Operette-uitzending (Gr.platen)9.00 Radio-tooneel; 9.15 VARA- Orkest; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 Gram. platen; 10.15 Schaakcauserie; 1030 VARA- Orkest; 11.00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. NRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Meisjeszangkoor; 12.15 Gram.platen; 1.00 Kwintetconcert; 230 Voor postzegelverzamelaars; 3.00 Gram.platen; 4.00 Orgelspel; 5 00 Kinderuurtje; 6.00 Zen dingspraatje; 6.30 Afgestaan; 7.00 Berichten, 7.15 Declamatie; 7.45 Reportage; 8.00 Be richten A.N.P. 8.15 Kon. Mil. Kapel; 9.15 Causerie: Zelfopvoeding; 9.40 Vervolg con cert (Om 10.05 Berichten A.N.P.) 10.30 Gram. platen. Na afloop Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 F. Lionel Johns en zijn orkest; 12.20 Orgelspel; 12.50 Gram.platen; 1.20 Het Ox ford New Theatre Orkest; 2.20 Geiger en zijn orkest; 3.05 Piano-recital; 3.35 Het Sted. Har monieorkest Cheltenham m.m.v. soliste; 4.20 Vesper; 5.10 Gram.platen; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Opera-concert m.m.v. solisten, kooren orkest; 7.50 Dansmuziek; 8.20 BBC-orkest, m.m.v. solist; 9.40 Triocon cert; 9.50 Berichten; 10.20 Cabaretprogram ma; 10.50 L. Bridge water's Kwintet; 11.35 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen; 11.20 en 12.35 Or kestconcert; 2.50 Concert; 4.20 Gram.platen; 5.50 en 6.50 Orkestconcert; 8.20 Zang; 9.05 Radiotooneel; 11.05 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M, 6.20 Orkestconcert en mandolineconcert; 8.20 Blaasconcert; 9.20 Populair concert; 10 20 Kamermuziek; 11.20 Hans Bund's or kest; 12.20 Reportage. Orkestconcert; 2.20 Gram.platen; 3.20 Schumann-concert; 4.20 Reportage. Orkestconcert; 6.20 Gram.platen; 8.30 Operette-uitzending; 10.20 Zie Deutsch- landsender. 4NDSENDER 1571 M. 8.30 Militaire muziek. Hierna berichten en dansmuziek; 10.20 Berichten; 10.35 Repor tage; 10.50 Populair concert en dansmuziek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3