HET NIEUWE AVONDB LAD 21e JAARGANG No. 225 WOENSDAG 29 JULI 1936 VELSEN RAADSVERGADERING. Visscherijnieuws in een notedop. ZWEMMEN. VOOR DEN- -POLITIE RECHTER Vliegtuig naar Spanje? Om Nederlanders te halen. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden medeöselingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMEP. COURANT Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bii aigeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bii overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig de heeren v. d. Veer en Zwanen burg. De aangehouden gemeenterekening en de rekeningen van de bedrijven en de instel lingen voor maatschappelijk hulpbetoon wer den gesteld in handen der commissie van bijstand voor de financiën, Wijziging suppletoire begrooting. Het voorstel tot wijziging der 5e supple toire begrooting der gemeente, dienst 1935, werd goedgekeurd. Wederkeerige hulpverlee ning bij brand. Besloten werd met de gemeente Bloemen- daal een regeling te treffen tot wederkeerige hulpverleening bij de bestrijding van brand. Vaststelling straatnamen. Goedgekeurd werd het voorstel om aan twee nieuwe straten te Velsen de namen te geven van Meer weiden laan en Schoonoort- straat. Verlaging huurprijs. Bij het voorstel tot verlaging van den huurprijs van de woning Driehuiser kerk weg no. 8 meent de heer Roel sa. dat dit be sluit onbillijkheden zou scheppen, ftpr. was niet tegen huurverlagir.g, maar wilde dan een algemeene regeling. De heer Heeremans sprak in gelijken geest. De heer Vermeulen zeide dat !B. en W. niet anders kunnen, omdat het hier rijks voorschrift i^. Spr. verschilde met de andere leden van meening. omdat den ambtenaar ln kwestie de bedoelde woning aangewezen is. Wanneer een ambtenaar of beambte een woning van de gemeente huurt, is het geer. verplichting, dat de huur van die huizen ook verlaagd wordt. Wethouder D u n n b i e r zeide zich aan te sluiten bij het standpunt van den heer Vermeulen. De heer Luikman zeide dat men in de commissie van openbare werken den indruk gevestigd had, dat andere verlagingen zou den volgen. De voorzitter zeide dat B. en W. geen bezwaar hebben deze zaak in haar geheel te bezien, doch B. en W. kwamen met het voor stel. omdat adressant een verzoekschrift heeft gedaan. Het verzoek wordt aangehouden. Aankoop van grond. Het voorstel tot aankoopen van enkele grondstrooken bij den spoorwegovergang tusschen de Cederstraat en de Verloren van T-hemaatlaan werd goedgekeurd. Bijzondere lagere scholen. Het bedrag der vergoeding per leerling over het jaar 1934 aan de besturen der bijzon dere lagere scholen werd vastgesteld voor het lager onderwijs op f 11.01 per leerling, voor het uitgebreid lager onderwijs op f 13.28 en voor de P. W. A. Cort v. d. Lin- denschool op f 10. Nijverheidsonderwijs. In verhand met een verzoek van het be stuur der Vereeniging voor Nijverheidson derwijs in Kennemerland besloot de raad het in het belang van het nijverheidsonder wijs noodzakelijk te achten,dat aan de nij verheidsavondschool in verschillende vakken ook practisch onderwijs wordt gegeven en het leerplan dezer school dien overeenkom stig dient te worden uitgebreid. In verband met de intrekking van het ver zoek betreffende het instellen van een cur sus voor uitgebreid nijverheidsonderwijs cri- tiseerde de heer Sluiters, gedelegeerde dei- gemeente in het bestuur der vereeniging, de houding van den inspecteur van het nijver heidsonderwijs, die het voorstel eerst had gesteund, maar later aan B. en W. had ge adviseerd het; er niet mee eens te zijn. Benoeming onder wijzer. Tot onderwijzer aan de U.L.O. school werd met 24 stemmen benoemd de heer J P. Eriks te Hoorn. De heer Bosman en de gebroken gaszinker. Van den heer Bosman was een schrijven ingekomen, waarin hij verklaart, uit zijn voorstel inzake den gaszinker terug te ne men de zinsnede „En maken op mij den in druk van opzettelijk misleidend te zijn". Naar aanleiding hiervan namen B. en W. hun advies terug, om het schrijven terzijde te leggen. B. en W. stelden voor niet over te gaan tot het benoemen van een commissie, als door den heer Bosman bedoeld. De heer Bosman zeide dat het ging om een zinn, die gewraakt werd. Toen B. en W. daarop een rectificatie op de inlichtingen gaven, had spr. geen bezwaar den gewraak- ten zin terug te nemen. Spr. wil alsnog ver klaren. dat het toch nog juist kan zijn, dat de zinker te vroeg gevallen was. Nu de zaak zoo loopt, stelde spr. geen prijs meer op een commissie van onderzoek. Wethouder Dunnebier zeide te willen verklaren, dat B. en W. er geen moment aan hebben gedacht, om den heer Bosman on aangenaam te zijn. De heer Vermeulen zeide nog graag enkele dingen te willen bespreken. Uit cou rantenberichten, die niet tegengesproken zijn, hebben we vernomen, dat de breuk veel verder is geconstateerd van den kant, dan gedacht werd. De zinker zou op het bedoelde punt 3V2 M. onder water liggen, op andere plaatsen dieper. Spr. zou willen, dat B. en W. over de geheele breedte van het kanaal wilden nagaan, hoe diep de zinker ligt. Wethouder Dunnebier zeide dat B. en W. den raad volkomen op de hoogte zullen houden. Er is dagelijksch deskundig toezicht. De heer Bosman zeide dat het verklaar baar Is, als de zinker overal niet eve.n diep ligt, zulks in verband :met het feit, dat de diepte van het kanaal niet overal gelijk is en de zinker juist ligt in de bocht,'waar de verschillende diepten voorkomen. Verpachting Velserbeek. Na een besloten zitting wordt besloten het hotel-pension Velserbeek met ingang van 1 October te verpachten voor f 1000 per jaar. Rondvraag. De heer Mets klaagde er over, dat de be antwoording van vragen soms lang op zich laat wachten. Verder zeide de heer Mets, dat bij het bouwen van een koelhuis in de Prins Hen drikstraat de bestrating der Vischstraat ge heel werd vernield en vroeg wie de schade moet betalen. Wethouder Dunnebier: De aannemer. De heer Vermeulen zeide een vergade ring der commissie voor openbare werken noodig te achten. Spr. zou de bezwaarschrif ten op het uitbreidingsplan willen bespreken. Het belang van het publiek eischt, dat de be slissingen zoo spoedig mogelijk worden geno men. Verder zou spr. het over de begraafplaats willen hebben en over de verbetering der Rooswijkerlaan. Wethouder Dunnebier zeide dat genoem de bezwaarschriften niet in de commissie voor O.W. zullen worden besproken. Dr. de Groot zeide dat er in de gemeente veel huizen met rieten daken gebouwd worden en vroeg of dat met 't oog op de bosschen geen gevaar opleverde. Wethouder Dunnebier antwoordt dat het riet brandvrij moet zijn. Verder sprak Dr. de Groot over de beta ling van huipverleening voor ziekenautover- voer hij ongelukken op den weg. Wethouder Visser antwoordde dat deze kwestie met den heer v. Gameren tot diens vol doening besproken was. Dde Groot vroeg tenslotte verbetering van den Hagelingerweg. Wethouder Dunnebier zeide dat B. en W. van deze verbetering zoo overtuigd zijn. dat ze noodzakelijk is, dat zij hiervoor de f 12.000 willen bestemmen, verkregen uit den verkoop van een gedeelte weg aan de papierfabriek. Maar er moeten nog enkele moeilijkheden worden overwonnen. De heer War men hoven vroeg of 't juist is, dat ongeorganiseerde werkloozen anders behandeld worden dan georganiseerde en of de B-steun niet sneller kan worden uitgekeerd. Voorts vraagt hij meer sorteering bij de ge meentelijke groentendistributie. Wethouder Visser antwoordde, dat nooit gevraagd wordt, of de werkloozen wel of niet georganiseerd zijn, dat de B-steun niet sneller kan uitgekeerd worden, in verband met het weinige personeel en dat die groenten verkocht worden, welke worden doorgedraaid. De heer Homburg zeide dat de distributie van vermengde margarine geschiedt door de winkeliers, doch dat de winstmarge is verkleind en nu nog maar even 2 pet. zal bedragen. Spr. vraagt of dit niet nu 5 pet. kan worden. Wethouders Visser zeide pas een bespre king te hebben gehad met de organisatie van winkeliers en dat deze prijs bleven stellen op de distributie. De heer Meyer vroeg hoe het stond met deelname aan het Kennemer Borgstelllngs- fonds. Wethouder Visser zeide dat daaromtrent voor de volgende vergadering waarschijnlijk voorstellen zijn te verwachten. De heer Heeremans dankte voor het prachtig in orde maken van den Bloemendaal- schen straatweg, maar zeide dat de werkloozen te Santpoort getroffen waren, dat er wel Gro ningers en Drentenaren aan gewerkt hadden, terwijl zij konden toezien. Verder vroeg spr. of een man, die vergun ning had gekregen om met een consumptie wagen in de Hoofdstraat te Santpoort te staan, welke vergunning echter ingetrokken was, deze niet weer kon worden verleend. Wethouder Dunnebier zeide dat de heer Heeremans toch niet kon verlangen, dat Sant poort voor de Santpoorters was en IJmuiden voor de IJmuidenaren. Die Groningers en Drentenaren zijn ingezetenen en wel langer dan een jaar. Ook rouleeren de werkloozen bij werkverschaffing steeds. De voorzitter zeide dat de vergunning voor een standplaats was ingetrokken, omdat die plaats zeer ongewenscht was. Daarna werd de vergadering gesloten. FANCY-FAIR VRIJ EN BLIJ. Hedenmiddag heeft de opening plaats van de fancy-fair, die tot en met Zaterdag gehou den wordt in het Patronaatsgebouw ten bate van de Speeltuin vereeniging „Vrij en blij". De opzet van deze fancy-fair getuigt van willen en kunnen. Het geheel is goed verzorgd. Tal van vermakelijkheden zijn in de keurig ver sierde zaal onder gebracht. Het tooneel is in genomen door een spiegeisalon. Wie om zich zelf eens hartelijk wil lachen, moet niet ver geten de spiegeisalon binnen te treden. Ver der zijn er de klimmende varkens, lucky shot, een blaaswedstrijd, de vroolijke keuken, een balerospel, enz. Deze fancy-fair is ten volle een bezoek waard. De „Roland von Bremen", die den trans-Atlantischen wedstrijd van de Bermuda eilanden naar Cuxhafen zeer waarschijnlijk heeft gewonnen. Weer gereedgemaakt. De Reiger, IJM. 106, en de Martha, IJM. 165, worden beide wederom voor de visscheiij klaargemaakt. In het dok. De Jacqueline Clasina, IJM. 10, is voor bodemonderzoek in het dok geplaatst. Wie is nr. 1? De Maria van Hattum, de nieuw-aangekochte trawler van de Marezaten, krijgt als vischnummer IJM. 1. Van de Westkust. De Alkmaar IJM. 31, kwam gisteren binnen van de Westkust. Het IJmuidensche contract. Ook de Rijn stroom, IJM. 86, zal op IJmuidensche voor waarden naar zee gaan. LIJK GEVONDEN De sleepboot „Noordwijk" van de Sleep boot Exploitatie Mij. „IJmuiden" (Vischploeg) heeft Dinsdagavond in zee ten Zuiden van de Zuidpier drijvende gevonden het lijk van den op Dinsdag 21 Juli j.l. bij het zwemmen verdronken 19-jarigen onderwijzer J. H. Br. Het stoffelijk overschot is door den sleepboot geborgen. NOG MEER VISOHCONSERVENFABRIEKEN Zooals bekend is, heeft de minister van Landbouw en Visscherij een commissie be noemd, die de mogelijkheid moet onderzoeken tot het vestigen van een vischeonserven- industrie in Nederland. De commissie is nog niet met haar taak gereed en het is merk waardig, dat IJmuiden thans, zonder dat we een rapport der commissie kennen en zonder eenigen steun der regeering, deze mogelijk heid inziet en vischconservenfabrieken gaat vestigen. En er komt niet één fabriek, doch minstens komen er drie. Wij hebben reeds bericht dat de heeren de Pee en N. Hol en de N.V. De Bijenkorf (fa. Wijnschenk) vischconservenfabrieken zullen openen, thans kunnen we mededeelen dat ook de heer Job Gouda zulk een fabriek zal oprichten aan de Zuidzijde der Visschers- haven. De machines voor deze fabrieken zijn ook reeds besteld. Ondanks den zeer zwaren druk der crisis, kan men niet zeggen dat het den vischhandelaren alhier aan onderne mingsgeest ontbreekt., POLITIE-SCHIETVEREENIGING NAAR DEN WEDSTRIJD. Heden worden door de schietvereeniging ..Heer Hugowaard" ter gelegenheid van haar één-jarig bestaan schietwedstrijden gehou den. Hieraan wordt ook deelgenomen door de Politie Schietvereeniging „Velsen" met 5 le den. Het zijn de heeren: H. Oostindië, H. Bakker, K. Haak, A. van Beek en P. van Dijk. Als reserve gaat mede, maj. Boerema, bri gade-commandant van de Rij ksveld wacht. VACANTIE IN HET BOUWBEDRIJF. Ingevolge het besluit der N. A. P. B. is de vacantie in het bouwbedrijf in onze gemeente bepaald op 37 Augustus. Gedurende deze dagen ligt dus het geheele bouwbedrijf stil. De voor het loonverzuim gedurende die da gen ingeleverde vacantiebonnen worden door den A. N. B. uitbetaald op Vrijdag 31 Juli in de wachtkamer der Gem. Arbeidsbeurs, 's avonds van 78.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Bevallen; J. P. LagerbergLubbers d., D. Hartoghdwarsstraat 10, IJmuiden; E. van Slootenvan Dijk d., Jac. v. Heemskerkstraat 12 rood. IJmuiden; J. van der Schansde Jong z., Rooswijklaan 84, Velsen-N., W. A. WilmsFloet., Zeeweg 126, IJmuiren; G. Th. TijmanTimmermans z., Tusschenbeeks- weg, 21 IJmuiden; L. J. Maselévan de Plas- sche d„ Hobbemastraat 24, IJmuiden; G. Plug- van Houwelingen z., Middenhavenstraat 4, IJmuiden. Overleden: Geen. NEDERIANDSOHE ROODE KRUIS. Op Donderdag 30 Juli zal door de transport colonne in samenwerking met de afdeeling helpsters een oefening worden gehouden in het duinterrein vtui het Heerenbosch achter het StormvogelveiJ. De oefening vangt aan des avonds 8 uur. EEN RONDJE VAN 4000 M. Donderdagavond 30 Juli a.s. zullen eenige ondernemende jongelui een zwemwedstrijd organiseeren, van welke de baan niets meer of minder dan het fort zal omvatten, een lengte van ongeveer 4000 M. Voor dezen wedstrijd zijn door de bewo ners van het strand en enkele badgasten eenige fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De deelnemers zijn zoowel dames als heeren en voornamelijk bewoners der semaphore en logeerende badgasten. De adspirant-kampioenen hebben reeds geoefend en de heeren T. Retz, L. Lippers en G. Retz legden dit traject met het grootste gemak en genoegen af. Wel een bewijs dat aan de semaphore waterratten wonen! WEDSTRIJD VAN HARMONIE - CORPSEN. De hoogste afdeelingen van Noord-Holland Te Oostwoud is vrijwel het beste van wat Noord-Holland's Noorderkwartier aan har moniecorpsen bezit bijeen geweest om te kampen om de hoogste eer. In de jury zaten de heeren Joh. Schuitemaker, A. L. Hazebroek en G. Groen. In de superieure eere-afdeeling harmonie luidde hun uitspraak: Zaanlandsche Kapel (dir. W. G. Steijn) 159.5 punten; Forzando, Amsterdam (dir. Alb. Meyns) 160.5 punten; Diemer Harmonie (dir. P. Swager) 176.5 punten; Kunst na Arbeid, Hoorn (dir. Gerard H. Boedijn) 180 punten. Alle 4 hadden dus een lsten prijs. In den eerewedstrijd was het verloop al dus: Diemen 84 punten; Hoorn 82.5 punten en Zaanland 81 punten. Hoorn werd winnares van de groote zilveren medaille van H.M. de Koningin (hoogste aantal punten over het geheele concours) In de afdeeling fanfare won Kunst na Arbeid, Zuid-Scharwoude (dir. P. Pranger) met het hoogste aantal punten (171.5 punten) van de fanfare-corpsen, de zilveren medaille van Prinses Juliana. NEUTRALE ZIEKENHUIS VEREENIGING. In de vorige week gehouden bestuurs vergadering van de Neutrale Ziekenhuis Ver eeniging is in de vacature wijlen den heer B. Slikkerveer tot penningmeestef gekozen de heer H. Medik. koper als gevonden goed te deponeeren. Nu, op weg naar het bureau was hij, dat is waar, maar het deponeeren deed de agent voor hem. Zijn vroeger gedrag was niet bepaald on gunstig, tenminste, hij had niet veel met de politie kennis gemaakt, maar de officier ging op het verzoek om voorwaardelijk toch niet in en eischte 3 maanden gevangenisstraf. Ook de politierechter was niet voor een voorwaar delijke straf te vinden, doch gaf 2 maanden met aftrek van een maand voorarrest. De oneerlijke loopknecht. i Dat er 6 maanden gevangenisstraf geëischt wordt tegen een loopknecht, die tien gulden, welke hij voor zijn baas had ontvangen, ach- cergehouden had, komt niet veel voor. In den regel wordt een voorwaardelijke straf ge- i vraagd en opgelegd en worden de oneerlijke bedienden niet in voorarrest gezet. Dat dit ier wel gebeurd was, wijst er reeds op, dat de ;onge man, die terecht stond, geen schoone j lei had. Hij was dan ook al meermalen voor I verduistering veroordeeld, den laatsten keer zelfs tot 5 maanden gevangenisstraf en de fficier zag in hem iemand, die niet voor ver- betering vatbaar is, waarom nu 6 maanden geëischt werd. j De jongen vertelde toen, dat hij niets liever wilde dan zijn leven beteren en op een be hoorlijke manier zijn brood verdienen, maar de menschen hadden het hem onmogelijk ge maakt. Hij had nog oude schulden gehad en toen de crediteuren hem in zijn mooi uniform pakje bij den wagen van zijn patroon zagen loopen, zonder te weten, dat hij maar 8 gulden in de week verdiende, vielen ze hem lastig om gelei en dat werd tenslotte zoo hinderlijk, dat hij maar wat betaalde, doch hij deed het met geld, dat hij moest afdragen. Aan den patroon vertelde hij toen, dat hij zijn portemonnaie verloren had. Hij wou graag anders en vroeg om een voorwaardelijke straf. De politierechter zal een rapport aanvra gen; misschien zijn er nog lichtpunten, die de officier niet heeft opgemerkt en dan is er kans op een voorwaardelijke straf. I Slachtoffer van de staking. De 60-jarige stoker, die te IJmuiden uit een trawler machine-onderdeelen had gesloopt en daarvoor terecht stond, wilde den rechter doen gelooven, dat hij een slachtoffer was van de, inmiddels geëindigde, zeeliedensta king. Zonder eenige inkomsten, vertelde hij, had hij wat koper gestolen om dit voor en kele dubbeltjes te verkoopen ten einde een paar dagen zijn honger te kunnen stillen. Nu is het waar, dat hij zonder werk was geweest en geen geld bezat, maar dat dit een reeht- streeksch gevolg van de staking was is eenigs- zins twijfelachtig en de rechter merkte op, dat hij niet de eenige werklooze was; de menschen die werkloos worden, gaan toch niet stelen. De man wilde de staking zoo'n beetje uit buiten om zijn dieverij goed te praten, maar de officier vertelde, dat er ook uit andere trawlers koperen machinedeelen waren ge stolen en verdacht den man er sterk van, dat hij zich al eenigen tijd op die slooperij had toegelegd. Toen een agent hem op straat met een zak gestolen kranen, buizen en dergelijke had aangehouden, was zijn houding ook niet die van den wanhopige, die van honger ver gaat, maar trachtte hij er zich op echte die- venmanier uit te praten door te zeggen, dat hij op weg was naar het politiebureau om het Mogelijkheid wordt onderzocht. Naar aanleiding van berichten, dat overwogen zou worden, een vlieg tuig (de F 36) naar Madrid te zen den. om de daar verblijvende Neder landers aan boord te nemen en bui ten Spanje te brengen, vernemen wij, dat inderdaad de mogelijkheid daarvan onder oogen wordt gezien. Wanneer het echter mogelijk zou blijken, dat onze landgenooten Valencia bereiken, dan zal getracht worden hen vandaar per schip af te halen. Op het oogenblik worden er zoowel door de regeering als door de K.LM. inlichtingen ingewonnen naar de kans, dat deze expe ditie op veilige wijze zou kunnen worden uit gevoerd. Tevens wordt ook onderzocht in hoeverre de groote vliegmachine veilig nabij Madrid zal kunnen landen en natuurlijk houdt men rekening met de vraag, of de F 36 over Spaansch gebied zal kunnen vliegen zonder dat een van beide partijen op het toestel zal schieten met mitrailleurs of luchtafweerge schut. -Vooral in verband met de alles overheer- schende vraag of volkomen veiligheid wel gegarandeerd zal zijn, zoowel op de heen als terugreis, wordt deze zaak op het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken nog ver der overwogen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 28 Juli 1936. C. J. Opdam, aannemer, wonende te Haar lem, Zaanenlaan 78; curatrice: Mevr. Mr. A. E. J. ScheltemaConradi te Haarlem. A. C. Kleer, aannemer, wonende te Haar- lemmerliede en Spaarnwoude; curator: Mr. J. van der Vegt te Haarlem. Petrus Johannes Stut, slager, wonende te Haarlem, Dolfijnstraat 35; curatrice; Mevr. Mr. A. E. J. ScheltmaConradi te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. A. L .M. van Berckel alhier. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: A. N. Mulder, timmerman-aannemer, wo nende te Haarlem; curator: Jhr. Mr. W. A. Baud te Haarlem. J. J. van der Weele, kruidenier, wonende te Hoofddorp, gemeente Haarlemmermeer; cura tor: Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccema te Hoofddorp. Geëindigd zijn de navolgende faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst van: W. C. M. Holt, winkelier in strandkleeding, wonende te Zand voort; curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. Johannes van Egmond, weduwe P. A. Lan- gendijk, wonende te Velsen; curator: Mr. J. O. Baron te Beverwijk. De Naamlooze Vennootschap Terwoort Jonkheer's Handelsmaatschappij voor Land en Tuinbouwartikelen, gevestigd te Hillegom; curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem. G. Uytenhooren, wonende te Heemstede; cu rator: Mr. H. A. M. Smits te Haarlem. S. Schuyt (firma B. Hooyen), fouragehan- del, gevestigd te Beverwijk; curator: Mr. A, W. Hellema te IJmuiden, gemeente Velsen,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1