BEVERWIJK. Rijwielplaatje. BLOEMENDAAL Het overzicht van de f groentenveiling. KerKconcert. De nieuwe' bioscoop programma's. DONDERDAG 30 T U L T 1936 HEEMSKERK CASTRICUM LAWNTENNIS. De boonenoogst aangebroken. Alb. de Klerk, Cam. Jacobs en Frank Onnen. De aanvoeren aan de veilingen vertoonden over het algemeen genomen zoo ongeveer nog hetzelfde beeld van de vorige week. Het aanbod van snijboonen en stokspercieboonen was even als vorige week nog zeer matig en zal volgens den stand van het gewas voor velen dit jaar geen ruime oogst opleveren. De gang van zaken in den handel was wat groenten betreft voor sommige producten niet zoo standvastig, doch voor fruit werden geregeld behoorlijke prijzen besteed. Met den slahandel liep het de laatste dagen weer niet zoo vlot. De belangstelling bleek van korten duur te zijn geweest. Al kwamen voor enkele partijen nog mooie noteeringen voor, de massa bleef teveel aan den lagen kant. De noteeringen zijn thans weer op een peil van 2045 ct. per kist. Andijvie ging er niet op vooruit en maakte voor zoover dit product koopers vond zeer slechte prijzen, variee- rend van 1025 ct. per kist. Postelein was ge regeld goed te verhandelen en bleef meestal prijzen van 45—55 ct. per kist handhaven. Spinazie die nog werd aangeboden had vooral voor goede kwaliteit veel belangstelling en werd betaald met 50100 ct. per kist. Een ruime aanvoer van bospeen was ook deze week weer aanwezig met naar soort uit- eenloopende noteeringen, wisselend van 47 ct. per bos. Voor waschpeen werd naar kwa liteit van 60130 ct. per kist betaald. Rabarber moest de laatste dagen weer iets van den prijs inboeten. Door minder vlotte handel bewoog de prijs zich van 14 ct. per bos. Bloemkool blijft nog steeds het gevraagde product en handhaafde voor eerste kwaliteit mooie prijzen. Voor eerste soort kwamen prij zen van 1420 ct. voor en tweede soort werd eveneens willig afgenomen. De diverse soor ten doppers en capucijners, waarvan nog flinke partijen werden aangeboden, hadden meer malen onstandvastige prijzen en vertoonden daardoor nog al schommelingen. Ook wordt de kwaliteit van sommige partijen minder, waar door de prijzen sterk worden beïnvloed. Snij boonen werden nog niet veel aangeboden, waardoor de prijs ook nog zoo ongeveer op het peil van 1517 ct. per K.G. kon blijven. Dikke boonen kwamen heel wat ruimer los. De no teering was 810 ct. per K.G. In de fruitaf- deeling werden roode bessen verhandeld van 812 ct. per pond; per slof naar soort van 4560 ct. Kruisbessen van 4575 ct. en zwarte bessen van 90125 ct. per slof. Meloenen wis selden naar soort van 830 ct. per stuk en ap pelen varieerden in prijs van 818 ct. per K.G. DE RONDRITTEN VAN DE V.V.V. Woensdagmiddag werd de tweede van de serie rondritten door Kennemerland, die de V.V.V. in dit seizoen heeft georganiseerd, ge houden. De belangstelling daarvoor was beduidend grooter dan de vorige week. Toen het uui van vertrek was aangebroken was de animo plot seling zoo groot, dat de gids zich genood zaakt zag aan het vervoermateriaal uitbrei ding te geven. Ook nu slaagde de rondrit geheel naar wensch; de deelnemers toonden zich zeer voldaan over het tochtje, dat als naar ge woonte weer eindigde in de heerlijke omge ving van de buitenplaats „Scheybeeck". Woensdag 5 Augustus wordt deze rondrit voor de derde maal gehouden. In verband met de vacanties zal het wel gewenscht zijn dat men zich spoedig voor deelneming aan meldt bij de V.V.V.-bureaux Breestraat 29 of Julianaplein Wijk aan Zee. DE TWEEDE DAG VAN HET DUYNWIJCK- TOURNOOI. Net op tijd hield de regen des middags op, zoodat even na drie uur Merkelbach en Erd- man hun partij konden spelen. Er werd van weeszijden zeer goed gespeeld, met aanvankelijk Erdman maar gering in de meerderheid; een overwicht, dat naarmate de partij vorderde, steeds grooter werd. Hoewel de cijfers, waarmee Erdman won, 62; 62, een eenzijdigen kamp zouden doen vermoeden was dit geenszins het geval, daar Merkelbach geduchten tegenstand bleef bieden. Te 6 uur werd aan de rest van het pro gramma begonnen. De dames Doorn en Pran ger wonnen na spannenden strijd van de da mes van SwolMellegers. Mej. Teer speelde te goed voor mej. Zurlohe, die na twee sets haar minderheid moest erkennen. Van der Ploeg speelde een mooie partij tegen P. van Swol, die, eenige tactische fouten daar gelaten, een goeden wedstrijd speelde. Van der Ploeg was de sterkste, maar van Swol had voor zijn harde werken wel meer verdiend. De laatste partij ging Gakenholz en Soeters Deze partij duurde eenige uren en moest we gens de invallende dusternis gestaakt worden, waarbij gemeld mag worden, dat ieder der combattanten een set veroverd had, na zeer harden en moeizamen strijd. Uitslagen: Erdman sl. Merkelbach 62, 62. Mej. R. Teer sl. mej. J. Zurlohe 6—4, 63. Dames DoornPranger sl. dames Van Swol- Mellegers 26, 64, 64. Mej. Van Swol sl. mej. Doorn 6—1, 6—0. Van der Ploeg sl. P. van Swol 6—1, 61. Soeters tegen Gakenholz 64. 810. Drie jonge kunstenaars, Albert de Klerk (Haarlem), Camille Jacobs en Frank Onnen (beiden uit Amsterdam) concerteerden Woens dagavond in de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee. Wanneer men het gedegen programma met tal van voorname werken beschouwt, dan leek dit voor een zomeravondconcert in een badplaats weinig aanlokkelijks te bevatten: Sweelinck, Handel, Eccles, Bach, Mattheson, Telemann, e.a. streng klassieke meesters vul den het in rijke afwisseling. Dit bezwaar echter vervalt al spoedig na de openingsmaten van de Variationen over ,,Mein junges Leben hat ein End'' van Swee linck, gepakt als men wordt door de gloedvolle bezieling van deze drie jonge musici. Albert de Klerk uit Haarlem, toonde zich een organist met Zuidelijk temperament. Zon der twijfel behoort hij tot de organisten, die hun publiek „wat te zeggen hebben". Niet alleen de groot-opgezette Sweelinck-varia- ties, maar ook de geestige, bewogen Suite van Clérembault deed bespeuren, dat hier in tem peramentvol spel een sterke, artistieke per soonlijkheid aan het woord was. Al liet de eenvoudige dispositie van het kerkorgel een al te kleurrijke registratie niet toe, toch heeft zijn spel onze onverdeelde aandacht en bewondering gehad. Niet minder was dit voor den weeken, in spireerenden toon van den violist Camille Ja cobs. Zijn instrument droeg in het kleine maar stemmige oude kerkgebouw zeer goed. De meer dan zware opgave voor solo-viool, Bach's Chaconne in d-klein, werd daar ver tolkt op een wijze, die in muzikaal en tech nisch opzicht maar weinig menschen onbe vredigd lieten. Zijn voordracht was nobel en steeds boeiend, omdat zij „van binnen uit" kwam. Het meest heeft ons echter de bril- liante streek gepakt. Van Frank Onnen, den cellist, hoorden we de sonate in g-klein van Eccles, wei-overwo gen en met gevoelige muzikaliteit gespeeld. Vooral het Adagio er uit sprak van een ar tistieke overtuiging, evenals Air van Mat theson. Het geheele programma had cachet, zoo wel door de keuze der nummers als door de wijze van uitvoering. Een ding was jammer: het kerkgebouw had veel beter bezet kunnen zijn. Laten de exe cutanten daarom, den moed niet verliezen Talent bezit ieder hunner ongetwijfeld; zoo deze wereld slechts rechtvaardig was en bil lijk, dan zouden zij op den duur met vlag en wimpel het pleit moeten kunnen winnen. Al leen: wie al eenige jaren meeloopt weet maar al te goed, dat billijkheid niet steeds de fac tor is, die voor succes den doorslag geeft. Hij kent te grondig alle componenten van de be langstelling en ook van het gebrek aan be langstelling om zich illusies over de recht vaardigheid van een publiek te maken. En hij heeft er reeds zoovelen zien vechten en zoovelen hun poover geld, hun energie en heel hun warme kunstenaarsziel zien geven en zien offeren. Het zou de rechtvaardiging van heel veel toegewijde studie en van zeer veel ernstig werk beteekenen als dit trio musici nog meer- concerten na dit kan geven en de grillige godin, die Succes heeft, dezen jongen kun stenaars dus werkelijk gunstig gezind zal zijn. W. DE NADERENDE FEESTWEEK. Op het feestterrein aan den Munniken- weg maakt de bouw van de groote hallen voor de tentoonstellingen van Handel en Industrie, Bloemen, Groenten en Fruit snelle vorderingen. Ook is intusschen reeds een begin gemaakt met den bouw van de tribunes voor het openluchtspel en met de oprichting van de daarvoor te gebruiken facade, waarvan de torens hoog boven de omgeving uitsteken. Er begint dus thans teekening te komen in de maandenlange voorbereidingen voor de eerste feestweek, die de V.V.V. in haar kort bestaan organiseert. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Noteering van 29 Juli 1936. Waschpeen per kist 501.30 Spinazie per kist 6070 Sla per kist 1545 Postelein per kist 3848 Andijvie per kist 10—25 Wortelen per bos 47 Rabarber per bos 24 Peterselie per bos 1IV2 Selderie per bos 1IV2 Bloemkool le per stuk 1219 Idem 2e per stuk 69 Tomaten per K.G. 48 Aardappelen per 100 K.G. 2.703.30 Doppers per K.G. 915 Capucijners W. per K.G. 915 Idem B. per K.G. 1016 Raspers per K.G. 1016 Groentjes per K.G. 910 Snijboonen per K.G. 1116 Dikke boonen per K.G. 810 Spec. b. z. dr. per K.G. 1314 Sperc.b. m. dr. per K.G. 1314 Tuinboonen per K.G. 47 Komkommers per stuk 12 Roode kool per stuk 36 Groene kool per stuk i35 Aardbeien per doosje 2022 Framboozen per doosje 1423 Appelen per K.G. 918 Zwarte bessen per slof 901.25 Roode bessen per slof 45—60 Kruisbessen per slof 5560 Meloenen per stuk 828. (Kan vrijelijk gezongen worden, wijze: Hebt u nog sigarenbandjes? Mits heel zachtjes, met het oog op de buren.) Hebt u al een rijwielplaatje? 't Oude heeft weer afgedaan. Voor een nieuw belastingslaatje. Biedt de staat het nieuwe aan. Niemand is verplicht tot koopen. Weigering is toegestaan, Maar dan moet u verder loopen. Of per tram of auto gaan. Hebt u al een rijwielplaatje? Hebt u al een riks gespaard, Die u ergens in een laadje Voor den fiscus hebt bewaard Denk eraan, als het spendeeren, U misschien wat erg bezwaart, 't Is, wanneer ze controleeren, Meer dan een rijksdaalder waard. Hebt u al een rijwielplaatje? Denk erom, het is nu tijd, 's Is dan wel geen mooi plakkaatje, Maar 't is een noodzaaklijkheid. Een van die zoo dure plichten, Waaraan je je morrend wijdt, Maar u moet haar nu verrichten, Dat u straks in vrede rijdt. P. GASUS. SPANNENDE FILMS IN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als eerste hoofd nummer de boeiende film „De Wandelende Dood" met Boris Karloff in de hoofdrol. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende: John Ellman heeft zijn straftijd van tien jaar in de gevangenis uitgezeten. Nauwelijks vrijgekomen, is er een politieke bende, die hem tot de electrische stoel doet veroordee- len. Hij is volmaakt onschuldig aan het straf bare feit, dat men hem ten laste legt, moord op den rechter, die hem eens veroordeelde. Dr. Beaumont, de bekende arts en natuuronder zoeker, wiens experimenten om gestorvenen in het leven terug te brengen, alom bekend zijn, hoort van zijn beide assistenten, Jimmy en Nancy, dat Ellman onschuldig veroordeeld is Zij beiden zijn ooggetuigen geweest van een misdaad, die door een ander dan den ver oordeelde begaan werd. Eenige seconden slechts te laat, weet ook de gouverneur dat Ellman onschuldig veroordeeld is. En onschul dig sterft hij den dood op de stoel. Dr. Beaumont verkrijgt vergunning om het lichaam van den veroordeelde voor zijn proef nemingen te gebruiken. Na een opwindende operatie, waarbij de allernieuwste hartappa raten worden gebruikt, wordt Ellman weer levend. Dit strookt in geenen deele met de be doelingen van de bende, die hem in den dood heeft gedreven. Dr. Beaumont wordt alom toegejuicht, om het groote wonder, door hem bedreven. Hij wil zijn onderzoekingen nog ver der uitstrekken, en tracht van Ellman zijn bevindingen omtrent het leven hiernamaals te weten te komen. Ellman is er zich van bewust, dat men hem onschuldig heeft doen lijden, en hij op zijn beurt is verantwoordelijk voor den plot selingen dood van Blackstone, Merritt en Trigger. De laatste twee der misdadigers, advocaat Noland en Loder, zijn bang dat ook zij door Ellman zullen worden vermoord. Op een kerkhof, waar Ellman vaak des nachts ronddwaalt, schieten zij den aan het leven teruggegeve dood. Met hun auto spoe den zij zich van de plaats der misdaad, om den dood te vinden bij een botsing tegen een onder hoogspanning staande paal. „De Wan delende Dood", het arme slachtoffer van po litieke intriges, is niet meer en Dr. Beau mont, die den sterfelijken mensch aan het leven mocht teruggeven, is er nu van over tuigd, dat het niet aan bewoners der aarde gegeven is, om de geheimen van „Het Leven na den Dood" op te lossen Het tweede hoofdnummer is „Dreytus", de banneling van het Duivelseiland." LUXOR THEATER, Het Luxor Theater brengt Boris Karloff, Jack Holt en Constance Cummings in de dra matische film „Achter het Masker". De geheime politie is afgemat. Sedert maan den achtervolgt zij, zonder resultaat, een in richting van handelaars in verdoovende mid delen, wier vermaardheid oneindig groot blijkt. Zij wordt geleid door een wreede en lis tige kerel, die voor iedereen doorgaat als Mr. X en niet aarzelt hen te verwijderen, die zijn identiteit verraden zouden. Drie agenten van de geheime dienst, die erin slaagden, verdwe nen alvorens een woord geuit te hebben. Een lid der nieuwsgierigen, wordt door Mr. X zelf aan de politie overgeleverd. In de gevangenis maakt deze kennis met Quinn, eveneens een gevangene, die al heel spoedig zijn vertrou wen weet te winnen en wien hij overhaalt ze kere waar te verhandelen. Wanneer Quinn verklaart te willen ontvluchten, zendt Hen derson hem naar Arnold, een belangrijk lid der bende, die hem als chauffeur aanstelt. Quinn is in werkelijkheid Jacques Hart, agent van den geheimen dienst, die een list ge bruikt, teneinde zich in het vijandelijke kamp te kunnen dringen. Hij ondervindt dat Arnold niet gunstig bij zijn hoofdman staat aangeschreven, die hem verwijt, niet ijverig genoeg te zijn en dat zijn dochter Julie niets van het vak van haar vader afweet. B'urke, een medewerker van Hart, lokt Henderson, die uit de gevangenis komt, mee naar Steiner, een vermaard heelkundige. Hij vraagt om een raadpleging. Achterdochtig doorstraalt hij hem en ontdekt zijn kenteeken als speurder. Den anderen dag telt de geheime politie een agent minder. Hart wordt door Henderson ge last om op 50 mijlen per vliegtuig een vracht cocaine te halen. Alvorens te vertrekken, ver wittigt hij Julie, dat haar vader in gevaar verkeert en smeekt haar met hem te vluch ten, belovende hen beiden te zullen bescher men bij zijn terugkomst. Arnolds verwittigt zijn dochter, zij het ook te laat, dat Hart nim mer zal weer keeren, daar Steiner in hem een speuragent ontdekt heeft en besloten hem te verwijderen zoo gauw hij zijn gevaarlijke zen ding volbracht heeft Hart trotseert de som bere plannen van zijn vijanden en ontsnapt alzoo aan hun wraak. Hart stelt zijn collega's op de hoogte, ten einde hem de hulpzame hand te reiken. Zijn zending wordt onderschept en de moedige speurhond valt, zonder verdediging, in de handen van zijn vijanden. Gebonden op de heelkundige tafel, ondergaat hij, onmachtig, de schimprede van Steiner, die hem langdu rige en vreeselijke folteringen belooft. Eens klaps gaat de deur open een knal weerklinkt en de heelkundige stort neer. Hart vrij en los gemaakt, herkent in de verpleegster Julie, die eveneens toegesneld kwam om hulp te bieden. Door middel van chloroform, welke zij dade lijk in haar bereik vond, heeft zij de hulpver pleegster, die haar bewaakte, overmeesterd en haar kleeren aangetrokken, om zoo de ope ratiekamer te bereiken op het juiste oogen- blik. Eindelijk zal men het geheim ontdekken dat reeds velen het leven kostte. Het masker oplichtend van Steiner, ontdekt men het we zen van Munsel, de geheimzinnige Mr. X. Het tweede hoofdnummer is de aangrijpen de film „Uit de wereld van het onbewuste" met Claudette Colbert in de hoofdrol. OPENLUCHTSPEL „KENNEMERLAND'S GLORIE". Woensdagavond bestond er groote belang stelling voor de gemeenschappelijke repetitie van koor en orkest voor de opvoeringen van het landsspel „Kennemerland's Glorie" in de van 15—23 Augustus te houden V.V.V.-feest week. De componist, de heer Jos. de Klerk en de musicus Haazebroek, beiden uit Haarlem, hebben de repetitie bijgewoond. Nadat de koren waren gezongen nam de componist zelf den dirigeerstok ter hand en leidde het tweede deel van de repetitie. Onder zijn lei ding werd het eerst recht duidelijk, dat de heer Jos. de Kierk een stuk werk heeft ge leverd, dat ongetwijfeld bij de opvoeringen van het openluchtspel een grooten indruk zal maken. De muziek past zich volkomen aan bij het karakter van een volksspel, dat de auteur, de heer Joh. N. Tromp, aan „Ken nemerland's Glorie" ten grondslag heeft ge legd. De muziek is eenvoudig, hier en daar pastoraal, zonder ooit banaal te worden. De componist schreef rondom de zangstemmen een zeer effectvolle orkestratie Zeer terecht betreurde de heer De Klerk het, dat niet veel meer zangeressen en zan gers, waaraan Beverwijk naar hij uit erva ring wist, toch zoo rijk is, zich gedrongen hadden gevoeld aan de opvoeringen van het openluchtspel hun medewerking te yerlee- nen. Zulks te meer. omdat het hier met geldt het belang van de een of andere vereem- ging, maar een algemeen plaatselijk belang, ïn dit verband herinnerde de componist aan de uitvoering van de Rubenscantate te Haar lem, waaraan onder zijn leiding 1590 perso nen spontaan hun medewerking verleenden. De heer Jos. de Klerk deed tenslotte de toezegging ook op Woensdag 5 Augustus zijn werk op den repetitie-avond nogmaals te zullen leiden. On het Meerensteinplein hebben gister avond velen van den zang en de muziek ge noten. BEEN GEBROKEN. Mej. Baltusde Ruyter had het ongeluk in haar woning te struikelen met het noodlottig gevolg, dat zij een harer beenen brak. R. K. KORFBAL. De R.K. korfbalclub O.N.A. speelde Woens dagavond te Castricum en won met 31. A.D.O. Zondagmiddag 2.30 uur speelt A.D.O. 2 een wedstrijd tegen Zeevogels I te Egmond-Bmnen. Beide partijen hebben in de nederlaagwedstrij- den tegen E.S.V. een gelijk doelsaldo behaald, zoodat thans een beslissingswedstrijd noodig is om uit te maken wie den uitgeloofden beker zal winnen. De Junioren A. spelen thuis tegen I.E.V. a te 1 uur ZWEMMEN. Ter gelegenheid van het eerste lustrum or ganiseert de Heemskerksche Zwemclub zwem wedstrijden. Er zullen o.a. verschillende zwem slagen 'op 25, 50 en 100 m. verzwommen wor den. Voorts gekleed- en gecostumeerd zwem men. Voor den 1 kilometer zwemwedstrijd vrije slag, die hierna wordt gehouden, is een wissel beker beschikbaar gesteld. Boris Karloff in „De Wandelende Dood". (Kennemer Theater, Beverwijk.) SCHOUW. De jaarlijksche schouw in de Castricum- polder zal plaats hebben op Donderdag 13 Augustus a.s. over alle wateringen, aan de Hooi, Bouw, Bosch en Etlanden (Binnen en Buitendijken). TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Woensdag 29 Juli. Andijvie per kist 1516 ets. Bloemkool I per stuk 1016 ets. Idem II per stuk 4V29V2 ets. Aardappelen per 100 K.G. f 2.50. Dubb. boonen per K.G. 810 ets. Snijboonen per K.G. 18 ets. Tuinboonen per K.G. 3V27 ets. Bliss (Abodance) per .K.G. 913 ets. Krombekken per K.G. 9V213 ets. Groentjes per K.G. 8V210 ets. Capucijners B. per K.G. 914 ets. Capucijners W. per K.G. 12 ets. Frambozen per doosje 1521 ets. Zwarte bessen per slof 62 ets. TOURNAMENT „JATILOO". De uitslagen van Woensdagavond luiden: Heerenenkelspel tweede ronde: v. Bellen slaat Hartevelt 63, 61. Damesenkelspel eerste ronde: mevr. Harte velt w.o. mevr. Kramer; frl. v. Randwijck slaat mevr. Saarberg 62, 62. Heerendubbelspel eerste ronde: Plak en v. Houtum slaan Saarberg en Riechelman 86, 6—3. Gemengd dubbelspel: eerste ronde; mevr. v. d. Klashorst en J. v. d. Stadt slaan mevr. Wildeboer en Wildeboer 63, 64; mevr. Melse en „van Stederen" slaan mevr. Jacobs en Jacobs 63, 62; mevr. v. Bellen en v. Bellen slaan mevr. Hartevelt en Hartevelt 68, 62, 63; mej. Fonkert en ten Have slaan mej. v. Amerongen en de Kadt 61, 63; mevr. Niel sen en Nielsen slaan mevr. Giesberts en Saar berg 61, 63. Damesdubbelspel eerste ronde: mem. Nielsen en mej. Leeuwenberg slaan mevr. Egas en mej. Egas 63, 60; mevr. v. d. Klashorst en mej. Blikslager w.o. mevr. Scholten en mevr. Kramer; mevr. Hartevelt en mej. van Rooy slaan frl. van Randwijck en mevr. Bouman 8—6, 7—5. Troosttournooi heerenenkelspel eerste ronde: Dickmann slaat ten Have 64, 16. 61. HOLLAND—AMERIKA LIJN Statendam N.-York n. Rott. 29 v. Plymouth. Lochgoil Rott. n.Vancouver 28 v. Londen. Burgerdijk New-Orleans n. Rotterdam 28 van Antwerpen. Damsterdijk Rotterdam naar Vancouver 28 te Cristobal. Blommersdijk 28 v. Rotterdam te Galveston. Rotterdam 28 v. Leningrad n. Rotterdam. Bilderdijk 29 v. Rotterdam te Velsen. Binnendijk Rotterdam n. N.-Orleans 27 te Houlston. Burgerdijk 29 v. N.-Orleans te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk 29 van Amsterdam n. W.-Afrika. Maaskerk (thuisr.) 28 van Duala. Reggestroom (thuisr.) 27 van Dakar. HALCYONLIJN. Flensburg 29 van Lulea te Vlaai-dingen. Maasburg 29 van Narvik te Rotterdam. Stad Zwolle 29 v. Bilbao te Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 27 v. Yokohama, gerooskerk (thuisreis) 28 van Penang. HOLLAND—AFRIKALIJN. Randfontein (thuisr.) 29 (n.m.) v. Duinkerk. Jagersfontein 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Meliskerk (uitr.) 29 van Pt. Natal. Springfontein (uitr.) 29 van Marseille. Bloemfontein (thuisr.) 28 te Zanzibar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 28 van Barcelona n. Marseille. Ajax 28 v. Carthagena naar Gibraltar. Ceres 28 v. Mutzuna naar Piraeus. Irene 28 v. Danzig naar Kopenhagen. Orestes 28 van Malat naar Patras. Orion 28 van Setubal naar Amsterdam. Poseidon 28 van Catania naar Triëst. Rhea 28 van Catania n. Palermo. Tiberius 28 van Malaga naar Lissabon. Amar 27 van W.-Indië te N.-York. Barneveld 27 van Talcahuano naar Corral. Odysseus, 29 van Amst. naar Kopenhagen. Theseus 29 van Amsterdam naar Hamburg. Ulysses 29 v. Stamboul te Bourgas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe 29 van Rotterdam n. Hamburg. Baloeran (uitr.) 29 van Suez. Kota Gede (thuisr.) 29 van Padang. Modjokerto (uitr.) p. 28 Gibraltar. Slamat 29 van Batavia te Rotterdam. Dempo (thuisr.) p. 28 Perim. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alchiba, 29 van Rotterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Perseus, Japan n. Rott. via Londen, pass. 29 Wight. Polydorus Amsterdam n. Java 29 te Pt. Said. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 28 v. Singapore. Bengloe 29 v. Otaru te Rotterdam. City of Mobile 29 van Dairen te Rotterdam. Neleus 29 van Batavia te Amsterdam. Laertes 29 van Hamburg te Amsterdam. Dolius, Rott. n. Japan 29 te Shanghai. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut Amst. n. Batavia 28 te Sabang. J. P. Coen 29 v. Batavia n. Amst. Chr. Huygens 29 van Amsterdam n." Batavia Saleier 29 van Amsterdam naar Macassar. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 29 te Genua. Tarakan 29 van Nordheimsund te Skjolden. Poelau Bras (uitr.) p. 28 Dungeness. IJsinvoer. Het Noorsche motorschip „Rim" is alhier in de Visschershaven aangekomen van Kragerö met een lading ijs. IJzel-verscheping. Het Nederlandsche stoomschip „Bilderdijk" is van Rotterdam bij het Hoogovenbedrijf aan gekomen om een lading ijzer in te nemen, be stemd voor Noord-Amerika. Het schip zal echter eerst van hier naar Rotterdam vertrek ken om stukgoed bij te laden. 28 Juli: AANGEKOMEN. Norma s.s. Leningrad Oljaren m.s. Constantza 29 Juli: Bilderdijk s.s. Rotterdam Rim m.s. Kragerö Neleus s.s. Batavia Laertes s.s. Hamburg Theano s.s. Fowey Laurent Meeus m.s. Houston Albula m.s. Danzig Groenlo s.s. Calais Cyril s.s. Archangel. VERTROKKEN. 28 Juli: Atland s.s. Narvik Nugget s.s. Antwerpen Hercules s.s. Hamburg Dorine s.s. Duinkerken Lotte Halm s.s. Rotterdam Amstelstroom m.s. Leith Betswood s.s. Methil Margareta sa. Wiborg Friesland s.s. Leningrad Vliestroom s.s. Huil 29 Juli: Elsa s.s. Lübeck Gunnar s.s. Gdynia Amstelkerk s.s. West Afrika Starling s.s. Londen Het zusterschip van de Queen Mary". Naar uit Londen wordt gemeld is er thans in het Lagerhuis officieel medegedeeld dat de bouw van een zusterschip van de „Queen Mary" is opgedragen aan de werf van John Brown Co. aan de Clyde, dezelfde werf waar de „Queen Mary" van stapel geloopen is. Het schip zal waarschijnlijk een bruto-tonnen- maat krijgen van 83.000 ton, terwijl de „Queen Mary" 80.773 ton meet. UITBREIDING VAN HET BLOEMENDAAL- SCHE RAADHUIS AANBESTEED. Hedenmorgen is in het Bloemendaalsche raadhuis aanbesteed de uitbreiding van dat raadhuis met aanbouw van een kantoor voor den gemeente-ontvanger. Er waren veertien inschrijvingsbiljetten binnengekomen. Ingeschreven werd als volgt: G. J. Evers, Haarlem f 11.584; Gebrs. Schiphorst f 11.340; Fa. Cupido f 12.830; Fa. van Breevoort f 12,700; Aann. Mij. Noord-Holland te Heemskerk f 11.971; F. A. Broersma f 14.250; Fa. Van Oers f 11.600; Fa. De Hoop f 11.976; Fa. Keizer f 10.640; C. Noord f 13.789; Fa. Doedens en Schilder f 12.487; Fa. Cobelens en Zn. f 13.820; P. Scheepsbouwer, Castricum f 14.620; Gebrs, De Vries f 12.740.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5