Vele wegen zullen naar Schiphol leiden. Snelle verbindingen met Kennemerland, Gooi en Zuid-Holland zijn op komst. Het uitbreidingswerk vordert snel. Schepen der K. N. S. M. nemen vluchtelingen aan boord. Te Barcelona en Malaga. Acht dooden bij twee vlieg ongelukken. Het BorgstellingsfonHs voor Haarlem. Een nieuwe industrie te Haarlem. Vragen over geweigerde radiolezing. DONDERDAG 30 'JUC1 1936 Nederlandsehe auto in Luxemburg verongelukt. Gestolen goederen opgespoord Gemeentebegrooting van Amsterdam voor 1937. Mr. A. M. Joekes spreekt over internationale samenwerking. Confiscaties te Barcelona. HONKBAL Op deze kaart zijn de wegen, die worden aangelegd en gedeeltelijk al klaar zijn en een snelle verbinding met Schiphol mogelijk maken, duidelijk zichtbaar. Er was eens een tijd, dat een paar- detrammetje over het Overtoom- schutsluisje in Amsterdam en langs den Sloterstraatweg naar Sloten rolde, tot groote stagnatie van alle verkeer wanneer de wagens moesten worden gekeerd. Daarna was er een tijd, dat een Fordje een voertuig, dat nadrukkelijk tram genoemd werd, naar het dorp aan de Ringvaart sleepte en er in den weg een tol was. Het is maar gelukkig, dat er toen nog geen vliegtuigmotoren boven de koeienkoppen in de Haarlemmer- meersche weiden daverden en dat de K.L.M. daar nog niet bestond zooals zij thans is, want dan had zij met de handen in het haar gezeten over het vraagstuk hoe haar vele passagiers naar en van het vliegveld te vervoeren. In de zestien jaar, dat zij nu bestaat, zal de kwestie toch wel moeilijk genoeg zijn ge weest, maar zij heeft de zorgen overleefd en vooral in de laatste jaren zijn ex enorme verbeteringen in de verbindingen met Schip hol gekomen. Het was wel noodig. Het kwam dikwijls voor dat de reis naar het vliegveld en er vandaan naar de plaats van bestem ming langer duurden dan de heele luchtreis zelf. Toen lag Schiphol ver van alle groote steden. Het K.L.M.-busje, dat tusschen het Leid- scheplein in Amsterdam en het stationsge bouw der K.L.M. dienst deed, had een uur noodig om over de Overtoom en de smalle landweggetjes, via Sloten naar de luchtha ven te komen. Vanuit het Gooi was Schiphol vrijwel niet langs directe wegen te bereiken. Uit Haar lem komende moest men smalle polderwe gen berijden, of over Amsterdam gaan, een heel eind om. Aan een vluggen tocht van Den Haag naar Schiphol viel niet te denken. Langzamerhand kwam er verbetering. Waar men eerst van Sloten den dijk langs de Ringvaart moest volgen om naar het vliegveld te komen, een meer dan slechte weg vol diepe gat,en en verraderlijke bulten, kon men na 1928 den Schipholweg volgen, die na verbreeding en asphalteering van den vroegeren Spaarnwouderdwarsweg was ont staan. Aangezien meteen het overige deel van den Spaarnwouderdwarsweg tot zes K.M. ten Westen van Sloten was verbeterd, was Schip hol vanuit Haarlem ook makkelijker te be reiken, dan via Hoofddorp of Halfweg en Sloten. Naar den Gooikant was men even wel nog lang op smalle wegen aangewezen. Al eenige jaren is de toestand be reikt, waarin Schiphol niet meer zoo geïsoleerd is. Van alle zijden kan de eerste vlieghaven van Nederland al worden benaderd. Tal van wegen, die nu goed vol doen, leiden er heen. Maar men heeft ook rekening te houden met de toekomst en met uitbreidingen. Daarom is het wegenplan, dat al ge deeltelijk uitgevoerd is en in uitvoe ring is of zal komen, zoo buitenge woon gunstig voor Schiphol. In de eerste plaats is er het groote werk: de „autostrada" AmsterdamDen Haag Zoo wel nabij Rijns burg bij Sassenheim, als bij Amsterdam's luchthaven, als over verschil lende wegen in de Haarlemmermeer zijn de viaducten voor den grooten, ononderbroken rijksweg gereed en aan de opritten voor die viaducten is men druk bezig. Het stuk tusschen den ringdijk om Am sterdam en het viaduct over den Schiphol weg is in gebruik, sinds November. Het zal altijd betrekkelijk gesproken, niet lang meer duren of de Hagenaar zal met een snellen wagen Schiphol in een half uur kunnen be reiken. Als deze weg klaar is, zal het ook voor Haarlemmers, Heemstedenaren, Benne- broekers, Hillegommers enz. makkelijker zijn vlug in Schiphol te komen, daar zij dan niet langer de smalle holliggende wegen tusschen den Kruisweg en door de Haarlemmermeer en den Spaamwouderweg hoeven te volgen, of over den weg langs de Ringvaart van Aalsmeer af moeten omrijden, doch voorbij Hoofddorp op den grooten verkeersweg kun nen gaan rijden. Voor Haarlem zal dan tevens een groote verbetering zijn, dat men niet langer over den weg langs de Ringvaart tusschen het bestaande einde van den Spaamwouderweg bij een der Liedeforten, over de Nieuwe Brug over de Ringvaart (die intusschen al aardig verouderd is) en langs de Zomervaart zal moeten rijden. Een nieuwe weg zal namelijk een directe aansluiting tot stand brengen tusschen den Spaamwouderweg en de Bui- tenrustbrug. De totale afstand naar Schip hol zal dan niet veer meer dan vijftien kilo meter zijn en de taxidienst die tusschen Haarlem en Schiphol loopt zal er dus nog korter over doen dan nu. De verbinding met het Gooi zal eveneens heel wat gemakkelijker worden. Een mo derne verkeersbrug is kort geleden geopend nabij het fort dat vlak bij Schiphol aan den Noordoostkant ligt. Hier was eerst een pont- veer, dat natuurlijk op drukke dagen den stroom van het verkeer dat langs den ta melijk smallen weg van Ouderkerk naar Amstelveen en naar Schiphol kwam, niet kon verwerken. Nu worden in dien weg een paar nieuwe gedeelten ingelascht, de smalle stukken verbreed en het geheel gemoderni seerd, terwijl een verbinding met Diemen zal worden uitgevoerd, vanwaar men via den modernen Amersfoortsohen Straatweg al gauw in het Gooi is Dit is de eene weg, die Schiphol voor het snelverkeer van alle kanten openstelt. De tweede ligt Zuidelijker. Hij begint met den Kruisweg van de Haarlemmermeer, loo- pende van Heemstede tot Aalsmeer. Door verbinding met het Utrechtsche en Gooi- sche bestond vrijwel niet. Vooral het weg- deel tusschen Kudelstaart en Uithoorn is berucht. Volgens het wegenplan zal een pri ma weg daarvoor in de plaats komen, die zal doorloopen tot in het Gooi. Verder zijn er nog ontwerpen voor wegen van Amsterdam rechtstreeks door de polders van Zuid-Holland naar Rotterdam, terwijl ook een weg naar Utrecht is uitgemeten. Zoo zal dan, naar de heeren U. F. M. Dellaert, havenmeester van Schip hol en Thomson, de stationschef van het vliegveld meedeelden op de pers conferentie die Dinsdag werd gehou den en waarbij ook de perschef der K.L.M. de heer J. A. Ages aanwezig was, Schiphol in het centrum komen te liggen van een heel net van mo derne eerste klas wegen, die een snelle verbinding vormen met het Gooi, met Kennemerland en ook met Zuid-Holland. Het zal zoowel van Bussum en Hilversum uit als van Den Haag uit binnen de drie kwar tier kunnen wordeh bereikt. De uitbreiding van 't vliegveld verkeert op het oogenblik in een gevorderd stadium. Om de groote, groene vlakte sluit een enorm donker veld. De zware bonken klei liggen te wachten op bewerking door de Nederland- sche Heide Maatschappij, die het veld „be- vliegbaar" zal maken. Waar tot nu toe de afmetingen 800 bij 800 meter waren zullen zij in de toekomst 1600 bij 1200 meter be dragen. In westelijke richting is 800 m. land bij het vliegveld getrokken dat thans tot zeer dicht aan den nieuwen weg naar Den Haag reikt. In zuidelijke richting heeft men er 400 M. bijgetrokken. In dit stuk land liggen 200 kilometers draineerbuis. Om de zeven meter zijn buizen gelegd, die voor een ruime afwatering moeten zorgen. Aan den Schipholweg in het noord westen van het vliegveld is door de K.L.M. een pomp-stationnetje gebouwd dat het overtollige water zal moeten wegwerken. Zoo is dan over eenigen tijd Schiphol een vliegveld geworden dat in grootte met vele buitenlandsche luchthavens kan wedijveren. Het zal kunnen voldoen aan de strengste eischen die aan een modern vliegveld kun nen worden gesteld; uit alle windrichtingen zullen de vliegtuigen uit verschillende lan den van Europa hier onder vrijwel alle om standigheden kunnen dalen. En dan wacht den reizigers een prima lunch of diner in het gezellige nieuwe restau rant, dat boven het hoofdgebouw ligt. Van hieruit zullen zij op hun gemak, aan de welvoorziene disch gezeten, de toestellen kunnen zien opstijgen en landen, de trac tors zien af- en aanrijden. Of in den daktuin, die ook is aangelegd, van het mooie weer en het vergezicht over de wijde poldervlakte kunnen genieten. Nog een Nederlandsch schip naar Spanje? AMSTERDAM, 29 Juli. Naar wij vernemen is de „Agamemnon" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., welk schip in overleg met de regeering naar Barcelona was gezonden om daar vluchtelingen aan boord te ne men, gisteren met 47 passagiers uit deze stad naar Marseille vertrokken. Voorts is het s.s. „Tiberius" van de zelfde maatschappij gisteren van Malaga vertrokken, waar 17 passa giers zijn opgenomen, die naar Lis sabon worden vervoerd, of het hier uitsluitend Nederlanders betreft, is niet bekend. Wij vernemen voorts dat de K.N. S.M. nog een derde schip ter beschik king van de regeering heeft gesteld, voor zoover het noodig mocht blij ken om deze week ook in Valencia vluchtelingen aan boord te nemen. Angstige parachutist veroorzaakt ongeluk. Uit Wladiwostok wordt gemeld, dat een leerling-parachute-springer, die niet durfde springen, een vliegtuig heeft doen verongeluk ken. Hij stond op den vleugel, doch durfde zich niet omlaag te werpen, met het gevolg, dat de bestuurder de macht over het toestel verloor, zoodat het omlaag stortte. De vier in zittenden kwamen allen om het leven. Nabij Chartres in Frankrijk is een bombar dementsvliegtuig omlaag gestort. Vier der in zittenden zijn om het leven gekomen. Een wist zich met behulp van zijn valscherm te redden. EXAMENS MULO HAARLEM. Geslaagd 27 Juli 1936. H. R. Vos, Haarlem; J. L. Sterke, Haarlem; C. Schut, Zandvoort (dipl. B); A. J. Nijhof, Overveen; W. van Kessel, Velsen; C. K. v. d. Werff, Zandvoort; M. Piek. Zandvoort; M. C. Linders, Haarlem; A. M. Koopman, Heemstede; F. Valenkamp, Heemstede; J. W. Wiegand, Heemstede; J. Meeuwig, Hoofddorp; J. den Boef, Hoofddorp; W. E. M. Hout, Velsen; P. C. Roos, Velsen; B. Glendenning, Heemstede; P. v. d. Bos, Haarlem; A. Molhoek, Haarlem; M. H. E. Linke, Haarlem; Th. van Ledden Hul sebosch, Haarlem. Geslaagd 28 Juli 1936; F. H. Heyerman, Haarlem; J. A. Remmé, Haarlem; J. Zalm, Haarlem; S. v. d. Bos, Zandvoort (dipl. B)A. Th. Arons, Haarlem; P. J. Griffioen, Haarlem; A. Rose, Haarlem; P. Eekhout, H'lem; J. R. C. Schipper, Beverwijk; B. de Groot, Beverwijk; A. Löwensteyn, Heem stede; E. J. Diepenhorst, Haarlem; M. B. Bouckaert, Haarlem; E. C. van Groningen, Heemstede; J. Broerse, Haarlem (dipl. B); J. Verbeek, Bloemendaal; C. H. T. Th. de Brou wer, Heemstede; J. Berghuis, Heemstede. De bekende Paitroxmoien „De Eenhoorn", te Zuid Schalkwijk, blijft, zooals wij meldden, behouden en zal worden hersteld, dank zij de medewerking van verschillende Haarlemsche vereenigingen, die financiëelen steun hebben toegezegd. VRIJDAG 31 JULI HILVERSUM I, 1875 M. 8— VARA 2— AVRO 4.— VARA 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en gram. muziek. 12.De Violiers en gram.pl. 2.Voordracht 2.30 Orgel concert 3.Dansmuziek (gr.pl.) 4.Gram.pl. 5.Voor de kinderen 5.30 Gram.pl. 6.15 Schaakcauserie 6.20 VARA-orkest 7.15 Gram.- platen. 7.50 Berichten ANP. 7.57 Herh. SOS- Berichten. 8.Vrijz. Gods. Persbureau. 8.05 Cursus „Het beloofde land". 8.30 Concert. 9.— „De mensch en het wetensch. leven". 9.30 Ver volg concert. 10.Lezing en declamatie. 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding 11.Be richten ANP. 11.05 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.35 12.Gram.muziek. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.0012'.Cello-recital 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble Van der Horst en Gram.pl. 2.Gram.pl. 2.30 Chr. lectuur 3. 3.45 Gram pl. 4.Piano-recital en gram.pl. 4.45 Gram.pl. 5.30 Zang en piano. 6.30 Tuin- bouwpraatje 7.Berichten 7.15 Literair half uur. T.45 Reportage 8.Berichten ANP 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging mmv. solist. 9.Causerie over het zeilen. 9.30 Vervolg con cert (om 10.05 Berichten ANP). 10.3011.30 Gram.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 Callender's orkest 12,50 Dansmuziek 1.35 Birminghamsch Philh. Strijk orkest 2.20 Het Garrick Theater-orkest. 3.20 Het BBC-Northern-orkest mmv. solist. 4.20 E. Colombo's orkest 4.50 Reportage 5.50 Het Krish-Septet. 6 20 Berichten 6.50 BBC-orkest. 7.35 E. Pini's tango-orkest 8.05 Reportage 8.50 Revue-programma 9.50 Berichten 10.20 Cau serie over de zeevisscherij. 10.40 Het BBC- Theater-orkest mmv. solist 11.3512.20 Dans muziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram pl. 11.20 en 12.35 Con cert 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 en 6.50 Orkest concert 8.20 Vocaal kwartet 9.05 Operetteuit zending. 11.051.05 Orkestconcert KEULEN, 456 M. 6.20 Populair concert. 8.20 Trioconcert en zang. 9.20 Bruinierkwartet en solisten 10.20 Volksliederen en -dansen. 11.20 Kwintetcon cert en Blaas-ensemble 12.05 Reportage 12.20 Reportage en Orkestconcert 2.20 Gram.pl. 3.20 Voor de jeugd. 4.20 Gram.pl. 6.20 Reportage. Populair concert. 8.30 Wagner-concert mmv. solisten. 10 201.15 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Omroeporkest 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Salon-orkest 6 20 Gram.pl. 6.35 Omroep orkest. 7.20 Dito. 8.20 Gram.pl. 8.50 Operette uitzending 11.00—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Salon orkest 1.50 Klarinet-recital 2 002.20 Gram.pl. 5.20 Zang en piano 5.35 Gram.pl. 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-recital 7 35 Gram.pl. 8.20 Sympho- nie-concert. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Wagnerconcert mmv. solisten 10.20 Be richten 10.35 Olympisch nieuws. 10.50 Dans muziek en Schrammelmuziek 12.25 Reportage 12.351.15 Kamermuziek. Zooals onze lezers weten heeft de secretaris van de Kamer van Koophandel, jhr. dr. J. C. Mollerus, in een der laatste zittingen dezer Kamer uitvoerige mededeelingen gedaan over de oprichting van het Borgstellingfonds, waarvan de bijzonderheden in ons blad gepu bliceerd werden. Dinsdag is de acte gepasseerd voor dit Borg stellingsfonds, uitsluitend voor consumptieve doeleinden voor de stad Haarlem. Hiermee is de grondslag voor dit fonds, dat een apart bestuur heeft, gelegd. Maar de in terne organisatie is nog niet gereed gekomen. Eerst als die klaar is kan het fonds in wer king treden. Eenigen tijd geleden hebben wij mededee lingen gedaan over de aanstaande vestiging van een nieuwe industrie te Haarlem. Naar wij thans vernemen is de voormalige fabriek van ijzer en staafwerken aan het Noorder-Buitenspaame verhuurd aan de fir ma „Het Westen" te Amsterdam, die er een meubelfabriek in zal openen. Het Tweede Kamerlid Westerman heeft aan de ministers van binnenlandsche zaken en van handel, nijverheid en scheepvaart de volgende schriftelijke vragen gesteld. Is het den minister bekend, dat de radio- omroep controle commissie aan mr. dr. W. J. A. Nijgh toestemming geweigerd heeft om op 23 Juli jl. voor de P. H. O. H. I. een lezing te houden over de figuur van den Italiaan- schen minister-president Mussolini? Zijn de ministers bereid aan deze commis sie mede te deelen, dat zij het oordeel van de commissie als zoude deze lezing, waarin voor den huidigen Italiaanschen minister-president en het huidige Italiaansche regeerstelsel waardeering wordt uitgesproken, zonder meer verboden behoort te worden, niet deelen, te minder nu van de zijde der Nederlandsehe regeering door de zending van twee hoofd ambtenaren naar Rome getracht wordt de oude economische banden met Italië weder opnieuw aan te knoopen? Eindhovenaar om het leven gekomen. EINDHOVEN, 29 Juli. Gisternamiddag is op de Luxemburgsch-Belgische grens een auto, waarin zes Nederlanders zaten, ver ongelukt. Hierbij is de 47-jarige heer F. van Agt, textielfabrikant te Eindhoven, die den wagen bestuurde, om het leven gekomen. Zijn schoonzuster, mejuffrouw Ropke uit Amsterdam werd ernstig gewond, terwijl de drie kinderen van den heer van Agt en een inzittend nichtje, mejuffrouw van Pinsteren uit Amsterdam, lichte verwondingen oplie pen. De oorzaak van het ongeluk is onbe kend. De heer van Agt was weduwnaar. Vermoedelijke daders van inbraak te Amsterdam aangehouden. AMSTERDAM, 29 Juli. De politie van het bureau Warmoesstraat heeft twee per sonen gearresteerd, die er van worden ver dacht betrokken te zijn bij een inbraak, die onlangs is gepleegd in een perceel aan de Rechtboomsloot. Uit de opslagplaats werd een groote hoeveelheid manufacturen gesto len tot een waarde van vijf a zes duizend gulden. Twee personen, die verdacht werden meer van de inbraak te weten en die de po litie terdege in het oog hield, gingen giste ren een winkel in de binnenstad binnen. Zij droegen een zwaar pak en het was ken nelijk de bedoeling den inhoud te koop aan te bieden Zij werden gearresteerd en naar het bureau overgebracht. Het pak bleek in derdaad een deel van de gestolen manufac turen te bevatten Bij een huiszoeking, ver richt bij de gearresteerden, werd een groot deel van het gestolen goed gevonden. De twee arrestanten-recidivisten beweren de manufacturen van een onbekenden man te hebben gekocth. Wat de crisis aan de hoofdstad gekost heeft. In het kamp op Saxenheim der Vrijzin nig-Democratische Jongeren Organisatie hield de hoofdkampleider Mr. A. M. Joekes gistermiddag een inleiding over nationalis me en internationale samenwerking. De heer Joekes sprak over de twijfel aan de mogelijkheid van internationale samen werking, die de laatste jaren gerezen is. Spr. noemde het nationale volksbestaan -een wezenlijke factor in de samenleving. Maar wat is het criterium voor het natio nale. voor de onderscheiding tusschen de af zonderlijke volkeren? De grondslag van het nationale volksbe staan moet gezocht worden in de samen- hoorigheid en de lotsverbondenheid, die het resultaat zijn van verscheidene factoren, waarbij de gemeenschappelijke geschiedenis en cultuur op den voorgrond staan. Conflicten kunnen in het internationale verkeer evenmin worden vermeden als tus schen de leden van een volk, maar zooals daar de politie, zoo dient op internationaal gebied een algemeene rechtsorganisatie te voorkomen, dat deze conflicten met wapen geweld worden beslecht. De internationale samenwerking dient niet slechts van staatkundigen aard, maar even-' zeer van socialoen en economischen aard te zijn. De staatkundige samenwerking is on der de huidige omstandigheden van het meeste belang, en vindt sedert 1919 haar be lichaming in den Volkenbond. Mr. Joekes ging vervolgens de verschil lende oorzaken na van het falen van den Volkenbond in de recente geschillen. In de eerste plaats zal er voor moeten worden gezorgd dat de Volkenbond algemeen wordt. Het ontbreken van staten als Duitsch- land en de Vereenigde Staten vormt thans een ernstige belemmering. Voorts moet de openbare meening worden opgevoed in den geest van internationale samenwerking. Op deze met aandacht gevolgde lezing volgde nog een langdurige en zeer geanh meerde nabespreking. AMSTERDAM, 29 Juli. De gemeentebe grooting voor 1937 is gereed. De wethouder voor de financiën, de heer Jac. Rustige heeft, zooals dat jaarlijks gebruikelijk is, ten stadhuize aan de pers er een uiteenzetting van gegeven. Zooals begrijpelijk is het samenstellen van deze begrooting niet gemakkelijk geweest. De moeilijkheden om het evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven te bewaren nemen nog steeds toe. In zeer belangrijke mate demonstreert zich de invloed van de crisis in de uitgaven voor steun. De steun was in normale jaren te stellen op 6 a 7 millioen, terwijl dit voor 1936 be droeg: f 30.850.000. Gemiddeld wordt per week dus f 600.000 aan steun uitgekeerd. Weliswaar draagt de regeering bij, maar desondanks vormen de uitgaven voor steun en ook voor werkverschaffing nog een enor me last op de begrooting. Mocht in 1931—'32 uit het Gemeentefonds een uitkeering verkregen worden van rond f 18 900.000, ondanks de stijging van het aan tal inwoners mag thans op slechts fl4.000.000 gerekend worden, of 5 millioen minder. Ook de opbrengst der belastingen is sterk verminderd. Ook de financieele uitkomsten van de be drijven vertoonen een achteruitgang. De totale schade, welke Amster dam over de jaren 1931 tot en met 1936 ten gevolge van de crisis heeft geleden, kan zonder overdrijving ge steld worden op f 150.000.000. Er zijn dus wel zeer ingrijpende maatre gelen noodig geweest. Op den gewonen dienst alleen is 31 millioen bezuinigd. De perso neelsuitgaven dragen hiervan een belang rijk deel. Wat de begrooting 1937 betreft deelde de wethouder mede, dat het voorontwerp een te kort gaf van f 14.250.000. Om in dit tekort te voorzien zijn alle pos ten met de betrokken diensthoofden nage gaan. Er bleef toen nog een tekort van f 12.900.000, een bedrag dat nog aanzienlijk grooter is dan het maximum-bedrag van de extra- en de belastingbijdrage uit het Werkloosheids- subsidiefonds nl. f 9.928 000. Nadat dit bedrag op de begrooting was gebracht hebben B. en W. om in het res- teerende tekort te voorzien besloten een on geveer gelijk bedrag als in 1936 niet-jaar- lijksch terugkeerende middelen aan te wen den. nl. vermindering der afschrijvingen bij de telefoon f 1.280.000. te beschikken over reserves ad f 1.200.000 en schrapping van bij dragen aan den kapitaaldienst ad f 570.000. Of in bet geheel f 3.050.000. De geheele begrooting sluit dan aan in komsten en uitgaven met een bedrag van f 129.381.957. MARSEILLE, 29 Juli (A. N. P.). De vertegenwoordiger van de General Mo tors en Ford te Barcelona, William Butler, is te Marseille aangekomen. Hij verklaarde, dat de Catalaansche regeering de eigendommen van beide maatschappijen te Barcelona in beslag heeft genomen. Ook de bankrekeningen, waarvan de maat schappijen hun employé's uitbetalen, zijn in beslag genomen. COMPETITIESTANDEN. Na de Zaterdag en Zondag gespeelde wed strijden is de stand der Haarlemsche negen tallen als volgt: Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. H. H. C. I 6 5 1 0 11 Haarlem I 7 5 0 2 10 E. D. O. I 7 4 0 3 8 V. V. G. A. I 7 4 0 3 8 Blauw Wit I 6 2 0 4 4 Quick I 6 1 1 4 3 Ajax I 7 1 0 6 2 Tweede klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt. R. C. H. I 9 7 0 2 14 A. M, V. J. I 8 6 0 2 12 Catchers I 8 5 0 3 10 Duvianen I 8 3 0 5 6 H. H. C. II 8 3 0 5 6 Shell I 7 0 0 7 0 In deze afdeeling nadert de competitie dus al haar einde. R. C. H. moet nog spelen: uit tegen Shell, A. M. V. J„ nog: uit tegen Catchers en Shell, Catchers nog. thuis tegen A. M. V. J. en uit tegen H. H. C. II. Daar R. C. H. in elk geval wel van Shell winnen zal is de kans groot dat R. C. H. en A. M. V. J. met een gelijk puntenaantal zullen eindigen. Echter bestaat ook nog de kans dat A. M. V. J. van Catchers verliest, de vorige uitslag was 26—22 voor A. M. V. J.). In dat ge val is R. C. H. nog kampioen van 2 A. ShellR. C. H. en CatchersA. M. V. J. zijn beide vastgesteld op 1 Augustus. Tweede klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt. Haarlem II 8 7 0 1 14 A. F. C. I 8 6 0 2 12 D. E. V. I 9 6 1 2 13 E. D. O. II 8 4 0 4 8 Z. R. C. I 10 2 1 7 5 V. V. G. A. II 9 0 0 9 0 Hier is het einde nog meer nabij. Z. R. C. is zelfs al uitgespeeld. Haarlem II moet nog spelen: thuis tegen E. D. O. II en uit tegen A. F. C„ A. F. C. nog thuis tegen Haarlem II en uit tegen V. V. G. A. II, D. E. V. nog: uit tegen E. D. O. II. Daar A. F. C. stellig van V. V. G. A II wint en dan 14 punten bezit en D E. V. wel kans heeft om van E. D. O. II te winnen en dan 15 punten bezit, zal Haarlem II beide wedstrijden moeten winnen om kampioen te kunnen zijn. Derde klasse A (Haarlem) gesp. gew. gel. verl. pnt. E. D. O. III 8 6 0 2 12 Schoten I 8 5 0 3 10 Haarlem III - 9 5 0 4 10 R. C. H. II 7 4 0 3 8 I. V. O. 7 2 0 5 4 Swastika 7 10 6 2 Derde klasse B (Haarlem) gesp. gew. gel. verl. pnt,. D. E. V. II 8 6 0 2 12 Duvianen n 8 5 0 3 10 R. C. H. III 8 5 0 3 10 E. D. O. IV 8 4 0 4 8 Schoten II 8 4 0 4 8 E. D. O. V 8 3 0 5 6 R. C. H. IV 8 10 7 2

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7