HETNIEUWE AVONDBLAD 2Ie JAARGANG No. 227 VRIJDAG 31 JULI 1936 De Daders. IJMUIDEN De déconfiture der Boaz-Bank te IJmuiden. Aanrijding op den Rijks straatweg. WIELRIJDEN. De Tour de France. OLYMPISCHE SPELEN. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. SU. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelmgen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIETJWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Nog altijd is men niet uitgepraat over de vraag, welke mogendheid nu eigenlijk schul dig was aan het uitbreken van den wereld oorlog. In het verdrag van Versailles hebben de geallieerden de overwonnenen gedwon gen, hun eigen schuldbekentenis te onder teekenen, maar deze primitieve oplossing van het raadsel kon op den duur niet voor afdoende blijven doorgaan en wekte bij de neutraal-gebleven staten geen vertrouwen. In het neutrale buitenland zei men natuur lijk: nu ja, het kan wel waar wezen, maar het tegendeel is ook niet ondenkbaar. Later kwam de publicatie van allerlei documenten uit diplomatieke archieven de onzekerheid vergrooten zonder tot een beslist resultaat te leiden. Dat is niet nieuw, want zelfs de schuld aan het uitbreken van den Fransch- Duitschen oorlog in 1870 is nooit met volko men zekerheid vastgesteld. De „vervalschte dépêche van Ems" blijft daarin het vraag- teeken. Bovendien is sinds 1918 het begrip omtrent oorlogsoorzaken ongetwijfeld aan merkelijk verruimd. Psychologen zijn het vraagstuk op breeder terrein dan dat der enge nationale opvattingen gaan bestudee- ren en hebben de wetenschap der massa psychosen aanmerkelijk ontwikkeld. Het ge volg is dat vele ontwikkelde menschen tegen woordig hun schouders ophalen over het aanwijzen van bepaalde daders in een we reldconflict als dat van 1914, en veeleer ge neigd zijn den groei van een algemeene bel- Iicoseigezindheid in Europa, voortvloeiend uit een heele reeks verschillende oorzaken, als kiem van den oorlog aan te wijzen. De Franschman Henri Pozzi heeft evenwel in zijn boek „Les Coupables" (De Schuldigen) vastgehouden aan de oude methode, die persé schuldige en onschuldige staten wil aanwijzen. Onze Berlijnschie correspondent heeft in een artikel uiteengezet, waarom men in Duitschland met Pozzi's boek zoo ingenomen is. Deze Franscbe auteur komt namelijk tot de conclusie, dat Frank rijk en Duitschland beide onschuldig waren. Hij baseert zich op door hem ontdekte tele grammen van Spalaïkovitsch, die in 1914 Servisch gezant te St. Petersburg was en wijst Rusland en Servië als de daders aan. De diplomaten van deze twee mogendheden zouden met kunstige manoeuvres zoowel Frankrijk en Duitschland als de gansche reeks overige betrokkenen in den oorlog hebben gesleept. Erg waarschijnlijk klinkt het niet en het doet wel een tikje komisch aan dat juist Frankrijk en Duitschland, sinds lange tijden door hun vele conflicten als de twee gevaar lijkste ruziemakers van Europa beschouwd, ineens de onschuldige lammeren zouden zijn. Ook is de echtheid der bewuste telegrammen natuurlijk al aangevochten. En tenslotte geldt de bovenbedoelde ontwikkeling der psychologische wetenschap, die de oorzaken van een wereldoorlog op veel breeder terrein zoekt, als zwaarste bedenking. Maar schrijvers als Pozzi richten zich tot de licht te beïnvloeden openbare meening, die schuldigen wil aangewezen zien. Als zij bereiken kunnen dat de volksmassaas in Frankrijk en Duitschland niet alleen zichzelf maar ook elkaar als onschuldig gaan be schouwen, dan is dat in dezen tijd een goed ding. Onlangs heeft een Duitscher een zeer objectieve studie geschreven over het Fran- sche volk, die hij in zijn eigen land heeft gepubliceerd en waaruit veel waardeering voor de Franschen spreekt. Die studie was op een lang verblijf van den auteur in Frankrijk gebaseerd. Nu komt Henri Pozzi voor den dag en zegt tot de Duitschers: Jul lie zijn even onschuldig aan dien oorlog als wij; we zijn er samen ingeloopen. Dergelijk geschrijf kan de Fransch-Duitsche toenadering alleen dienen, en al de buren van de twee kemphanen zullen zeggen: Laten ze op dezen toon maar doorgaan. Niets liever dan dat. Hoe meer nobele eigenschappen en groote talenten en hoe meer onschuld zij el kaar toekennen hoe liever het ons is. Raken zij werkelijk ervan overtuigd dat zij er samen ingeloopen zijn dan moet de kans dat zij het opnieuw doen meteen aanzienlijk afnemen. De nieuwe gedachte ,,wij worden blijkbaar ge bezigd om de Europeesche ruzies uit te vech ten" zou het onschuldige paar wellicht in eikaars armen kunnen drijven, waarbij al de buren zich ongetwijfeld gaarne als juichende bruiloftsstoet zouden aansluiten. R. P. HARINGVISSCHERIJ BIJ DE FAR-OER. Van Faroer wordt gemeld, dat geduren de de laatste week een opleving in de haring visscherij is gekomen. De vangsten zijn zeer groot en de haring is van zeer goede kwali teit, waardoor flinke besommingen verkregen worden. OOK IN DE VAART. De Reiger, IJM. 106, is eveneens weer in de 8/aart gebracht. Spaarders in vergadering bijeen. De ongeveer 250 spaanders van de Boaz-bank te IJmuiden, waren Don derdagavond in het Kon. Willemshuis door het bestuur van de Boaz-bank bijeengeroepen, teneinde over de situatie, waarin de bank geraakt was, te beraadslagen. Deze beraadslagingen, waarbij het niet altijd even gemoedelijk toeging en tot het bestuur door de spaar ders scherpe verwijten gericht wer den betreffende het beheer der gel den, hadden tot gevolg, dat een com missie uit de spaarders benoemd werd. Deze commissie werd aange vuld met een bestuurslid en een lid van den Raad van Toezicht der bank. Na afloop van de druk bezochte vergade ring verstrekte het bestuur de pers het vol gende communiqué: In de Donderdagavond bijeengeroepen vergadering va.n spaarders der Coöp. Spaar en Voorschotbank „Boaz" alhier, heeft het bestuur medegedeeld, dat de banik niet meer aan de terugbetaling dier op te vragen gelden kan voldoen. Als oorzaken werden genoemd, dat d>e in- leigging van spaargelden ongunstig beïn vloed is door elders failleerende- of in liqui datie getreden spaarbanken en den slechten gang van zaken in 't algemeen en in 't bij zonder van die te IJmuiden. De voorzitter noemde enkele globale cij fers en zeide, dat de vorderingen f 56.000 be dragen, terwijl de schulden (vermoedelijk het tegoed der spaarders red.) f 54.500 beloopen. Bij liquidatie op langen termijn (pl.m. 3 jaar) zal er waarschijnlijk 50 pet. van het tegoed der spaarders terecht komen, terwijl bij onmiddellijke liquidatie (faillisse ment dus) niet meer dan 20 a 25 pet. aan de spaarders zal kunnen worden uitgekeerd. Het bestuur meent, dat slechts liquidatie een goede oplossing genoemd kan worden. Na gehouden besprekingen met de spaar ders werd tenslotte besloten een commissie te benoemen, die binnen 4 weken aan de spaarders een rapport zal uitbrengen over dten stand van zaken. In deze commissie zijn benoemd het be stuurslid, de heer H. Mulder, voorts Mr. A. W. Hellema, lid van den Raad van Toezicht op de Boaz-bank, de heer C. Suwerink, oud- kassier-boekhouder dezer bank als vertegen woordiger der spaarders, waarvoor tevens zitting hebben genomen mej. Mr. Molenburg (Noordwijk) en de heeren F. J. Gillissen en Ph. de Koning. ZONNESTRAAL-COLLECTE. De Zonnestraal-collecte wordt op Zater dag 1 Augustus a.s. in deze gemeente ge houden. Zooals men weet houdt „Zonnestraal" zich bezig met de verpleging en de nazorg van T.B.C. patiënten aller gezindten, in haar sana torium te Hilversum. Op andere dagen zal men reeds hebben ge lezen op welke overwegingen men opwekt deze collecte te steunen. Het comité doet wederom vol vertrouwen een beroep op haar vaste medewerk (st)ers, haar weder als collect (ant) rice ter zijde te staan en op het publiek om de collecte wel te willen gedenken HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen de volgende Hinderwetsvergunningen zijn verleend a. aan de N. V. Vereenigde Koninklijke Pa pierfabrieken der firma Van Gelder Zonen te Amsterdam, tot het uitbreiden van haar scha kelhuis op haar fabrieksterrein te Velsen; b. aan W. C. C. Duller te IJmuiden, tot het uitbreiden en wijzigen van zijn stoomwas- scherij en strijkinrichting in het perceel Huij- gensstraat no. 71. NAAR DE WESTKUST. De Petten, IJ.M. 49, en de Alkmaar, IJM. 31, zijn wederom naar de Westkust vertrokken. ZOMERAVONDCOMPETITIE. De voor hedenavond vastgestelde wedstrijd D.V.O.R.V.V. is van belang voor den strijd om de bovenste plaats. De IJmuidenaren hebben den laatsten tiid weinig gepresteerd en zijn bij een nederlaag practisch uitge schakeld. Na de debacle tegen S.J.K., is het elftal grondig gewijzigd en voor heden zijn o.m. de vroegere Enschedé-middenvoor De Joode en de ex-Holla,ndiaan Dekker opge steld. R.V.V. is in haar kampioensillusies onver wacht door S.D.O gestoord. Het bleek in dien wedstrijd, dat er nog enkele zwakke plekken in het team schuilen en men heeft dan ook eenige spelers van plaats doen ver wisselen. De club van het Roode Dorp heeft intusschen het heft nog geheel in eigen han den. Wint zij haar twee laatste wedstrijden dan kan zij d.e kampioenswimpel hijschen. Zeevogels behaalde Woensdag een 2—0 overwinning op Kennemierplein. De stand der laagste geplaatste clubs is thans; 7 IJmuider Boys 7 2 5 4 1419 0.57 8 Zeevogels 7 2 5 4 11.34 0.57 9 Kennemerpl. 8 1 1 6 3 921 0.38 10 Blauw Wit 7 1 r- 6 2 11—22 0.29 De Olympische fakkel volbrengt in snel tempo de tocht van Olympia in Griekenland naar Berlijn. Bij de aankomst te Belgrado neemt de burgemeester van de Joego-Slavische hoofdstad de fakkel over. Sylver Maes werd eerste met een tijd van 1 uur 46 min. 53 sec. In de groep, waarin ook onze landgenooten waren ingedeeld werd er even eens keurig gereden. Alleen Anton van Schen del kwam eerst 9 min. later aan. In den eind sprint toonde Middelkamp zioh de sterkste en hij kwam als eerste van de groep en als elfde in het klassement aan in den tijd van 1 uur 50 min. 14 sec. Albert van Schendel kwam als dertiende in denzelfde tijd aan, terwijl zijn broer Anton negen minuten later over de eind streep ging. De uitslag luidde: 1. Sylver Maes (België) 1 uur 46 min. 53 sec.; 2. Vervaecke (België); 3. Kint (België); 4. Hendrickx (België), allen in denzelfden tijd; 5. Magne (Frankrij.k), 1 uur 47 min. 13 sec.; 11. Middelkamp (Nederland), 1 uur 50 min. 14 sec.; 13 Albert van Schendel (Nederland) in denzelfden tijd. 41. Anton van Schendel (Ne derland) 1 uur 59 min. Algemeen klassement: 1. Silver Maes (België), 120 uur 29 min. 40 sec.; 2. Magne (Frankrijk), 120 uur 57 min. 49 sec.; 3. Vervaecke (België), 120 uur 59 min. 9 sec.; 4. P. Clemens (Luxemburg), 121 uur 10 min. 53 sec.; 5. Mersch (Luxemburg), 121 uur 28 min. 33 sec.; 17. Albert van Schendel (Ne derland), 122 uur 24 min. 46 sec. 24. Middel kamp .(Nederland) 122 uur 42 min. 16 sec.; 33. Anton van Schendel (Nederland) 123 uur 36 min. 55 sec. 11-jarig knaapje gedood. Donderdagmiddag is op den Wij- kerstraatweg te Velsen-Noord een ernstig ongeluk gebeurd, da;t een knaap het leven heeft gekost. De 11-jarige C. Duineveld, die aan dien weg woonachtig is, need met zijn kleine racefiets achter een auto, die echter tusschen de Duinvlietstraat en de Melklaan plot seling moest stoppen. De fietser kon echter niet 000 plotseling remmen, haalde uit en passeerde de nu stilstaande auto aan den linkerkant. Juist kwam van die zijde van het pontveer een file auto's, waarvan de voorste een vrachtauto was. De chauffeur van den zwaren wagen was op dit plotselinge verschijnen van den jongen, die ver naar links uithaalde, niet verdacht en kon niet spoedig genoeg meer remmen. De knaap reed pardoes tegen den wa gen op, werd tegen den grond ge smakt en kreeg een zware hersen schudding. Dr. R. W. Fierstra was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. In een zorgwekkendien toestand werd de aangereden® naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ver voerd, waar hij in dien loop van den namiddag is overleden. Het ongeval is des te tragischer, omdat de ouders door een auto-uit stapje afwezig zijn. IN HET DOK. De Vios 4, IJM. 96, is in het dok opgenomen teneinde voor de visscherij te worden klaarge maakt. PERSONALIA. Voor het examen K 12 (boekhouden M.O.) is geslaagd de heer P. C. Cremer, te Velsen. VISSCHERIJNIEUWS VAN OVER ZEE. Nieuwe trawler uit Fleetwood: De „Northern Pride", een nieuw gebouwde trawler uit Fleet wood, behaalde op haar eerste reis een vaart van 13.9 mijl. Ze vertrok van Grimsby en maakte deze eerste reis naar IJsland in 18 da gen. De Northern Pride is de eerste van een groep van 15 te bouwen schepen van hetzelfde type en verbruikt minder dan 10 ton kolen per dag. Oude trawlers, dure visch? De secretaris van de N. E. Fish Friers Assoc. had als zijn meening te kennnen gegeven, dat de hooge vischprijzen te North Shields, hoofdzakelijk waren te wijten aan het feit, dat de trawler- vloot zoo verouderd was. Deze opinie wordt fel door een reeder be streden. Deze zegt, dat er weliswaar vele oude vaartuigen in bedrijf zijn, die nog vele jaren mee zullen kunnen, maar dat dit toch van geen invloed op de prijzen der aangevoerde visch mag zijn. De secretaris vergeleek, zegt de reeder in zijn repliek, weliswaar de ge middelde prijzen van Hull met die van noor delijker havens, die niet zulk een moderne vloot hebben, maar hij verwees niet naar het verschil in kwaliteit. Geen van de North Shields trawlers zal ooit een reis maken, die langer dan 10 dagen duurt. En de aangebrachte vangst is steeds in een uitstekende conditie. Vele van de kleinere booten maken slechts reisjes van een enkelen nacht en de visch is inderdaad springlevend wanneer ze aan de markt gebracht wordt. Een mooie besommiug: De trawler Lin colnshire, die van gekoelde en geisoleerde i vischruimen is voorzien, voerde aan de markt te Grimsby een lading visch aan. waarbij een partij van.3000 kabeljauwen was. Deze laatste welke van een uitstekende kwaliteit was, bracht 1018 Eng. ponden op. Een goede be somming voor een reis van slechts 16 dagen. Groenlandvisscherij: Een mooi schip visch had de trawler „Loch Laggan", die op de beugvisscherij was geweest. Bij de vangst, die hij te Aberdeen binnenbracht was ook een 100 tal heilbot. Ongelukkigerwijze was de visch over het geheel genomen nogal klein en bracht niet zooveel op als ze wel gedaan zou hebben, indien de afmeting grooter was geweest. Behalve heilbot had de „Log Laggan" nog dertig kisten andere visch en ongeveer 80 ka beljauwen. Ondaks deze vangst besomde ze slechts 433 Eng. ponden. Billingsgate gaat verbouwen: De Londen- sche gemeenteraad heeft een belangrijk be sluit genomen: De bekende vikchmarkt te Bil lingsgate zal worden verbouwd en vergroot. Dit is wel hoog noodig, want er bestond reeds langen tijd een nijpend gebrek aan ruimte. Zoo groot zelfs, dat men spreekt van verbou wingsplannen, die men 50 jaar eerder had behooren uit te voeren. De totale kosten worden geraamd op 600.000 Eng. ponden. Verschillende perceelen en stuk ken grond rondom Billingsgate zullen worden aangekocht. Er komt een geheel nieuwe visch- hal met twee sousterrains, een te gebruiken als vischbergplaats en -kelders, het andere bestemd voor parkeerruimte. Eveneens zullen nieuwe verbindingswegen met den waterkant worden aangelegd benevens grootere kade ruimte. De bestaande hal zal worden uitge breid opdat er meer ruimte beschikbaar komt voor de markt „stands". Ook zal er zoodoende een overdekte parkeer ruimte ontstaan vooar 148 vrachtauto's. Op de étages zal dan gelegenheid komen meer nieuwe kantoren te vestigen. Billingsgate is zeker wel een der belang rijkste vischmarkten van Engeland. Van de in dat land aangevoerde visch ter waarde van 15V2 millioen Eng. ponden ging 1/41/5 via Billingsgate market. Meulenberg wint de eerste helft der 18e étappe. Uit Saintes: Donderdag werd de achttiende étappe verreden van Bordeaux naar La Ro- chelle over een afstand van 192 K.M. Deze étappe is echter in twee stukken verdeeld, nl. van Bordeaux naar Saintes over een afstand van 117 K.M. en van Saintes naar Le Rochelle over 75 K.M. Dit laatste stuk was echter een rit tegen het horloge. Het eerste gedeelte werd gewonnen in de sprint, door Meulenberg (België), die nu eens zijn grooten rivaal, den Franschman Le Gre- ves versloeg. Het traject, dat door het prach tige zachtglooiende wijnlandschap van Zuid- Frankrijk voert, bood den renners geen moeilijkheden; er werd dan ook in gesloten peloton gereden in een tempo van gemiddeld 35 K.M. In de eindspurt won Meulenberg in 3 uur 30 min. 7 sec. Met zeer gering verschil werd de Franschman Le Greves tweede. Ver volgens kwamen achter elkaar in den zelfden tijd als de winnaar binnen Berrendero (Spanje), Thietard (Frankrijk), Amberg (Zwitserland), Ducazeoux (Frankrijk), Neu- ville (België), Albert van Schendel, Level (Frankrijk) Pages (Frankrijk). Vervolgens ar riveerden de overige renners, waaronder ook Anton van Schendel en Middelkamp. Donderdagmiddag werd de tweede helft van de achttiende etappe van de Ronde van Frank rijk, welke van Saintes naar La Rochelle over een afstand van 75 K.M. liep, tegen het hor loge verreden. Het eerste gedeelte van de etappe, welke van Bordeaux naar Saintes voer de, over een afstand van 117 K.M. werd ge wonnen door den Belg Meulenberg, terwijl Anton van Schendel achtste werd in den zelfden tijd als den winnaar, n.l. 3 uur 30 min. 7 sec. Albert van Schendel en Middelkamp kwamen als 23ste en 24tse door in den tijd van 3 uur 33 min. 32 sec. in dezelfde groep, waarin ook Sylver Maes, Vervaecke en Magne reden. In den rit tegen het horloge werden achter eenvolgens om de vijf minuten gestart de Bel gische ploeg, de Spaansch-Luxemburgsche ploeg tezamen met de Nederlanders en den Zwitser Amberg, een groep onafhankelijken. daarna de Fransche ploeg en vervolgens weel een groep onafhankelijken. De Belgen reden weer een prachtigen koers; zij deden er 20 sec. sneler over dan het Fran- sohe team, dat overigens ook uitstekend reed. HET WATERPOLO-TOURNOOI. Uit Berlijn: Het programma van de wed strijden in het waterpolotournooi luidt als volgt: Zaterdag 8 Augustus: groep 1: Nederland Amerika, BelgiëUrugay; groep 2: Honga rije.Zuid-Slavië, MaltaGroot-Brittannië; groep 3: DuitschlandFrankrijk, Cechoslo- vakijeJapan; groep 4: ZwedenOostenrijk, IJslandZwitserland. Zondag 9 Augustus: groep 1: Nederland België, AmerikaUrugay; groep 2; Honga rijeMalta, Zuid-SlaviëGroot-Brittannië groep 3: DuitschlandCechoslovakije, Frank rijkJapan; groep 4: ZwedenIJsland, Oos tenrijk—Zwitserland. Maandag 10 Augustus: groep 1: Nederland Uruguay, BelgiëAmerika; groep 2: Hon garijeGroot-Brittannië; Zuid-SlaviëMal ta; groep 3: DuitschlandJapan, Frankrijk Cechoslovakije, groep 4: ZwedenZwitser land, OostenrijkIJsland. De beide laatste aankomenden van elke groep vallen af. De acht overblijvende lan den komen in twee groepen, a en b, waarvoor he speelschema als volgt is samengesteld; Dinsdag 11 Augustus: Groep A: winnaar groep 1winnaar groep 2, tweede van groep 1tweedie van groep 2. Groep B: winnaar groep 3.winnaar groep 4, tweede van groep 3tweede van groep 4. Woensdag 12 Augustus: Groep A: winnaar groep 1tweede groep 2, tweede groep 1winnaar groep 2. Groep B: tweede groep 3winnaar groep 4, winnaar groep 3tweedie groep 4. De landen, die reeds in de eerste groeps- indeeling tegen elkaar gespeeld hebben, ont moeten elkaar niet opnieuw, de resultaten in de cijfergroepen blijven geldig voor die lettergroepen. De landen, die in groep A en B als 3 en 4 eindigen, spelen om de vijf die tot achtste plaats. De landen, die als 1 en 2 eindigen, spelen om de eerste tot vierde plaats. Hier worden geen dubbele wedstrijden ge speeld. Het programma voor de finale der winnaars luidt: Donderdag 13 Augustus: winnaar groep Awinnaar groep B, twee de groep Atweede groep B. Vrijdag 14 Augustus: winnaar groep Atweede groep B; Zaterdag 15 Augustus: winnaar groep Btweede groep A. Het programma voor de wedstrijden om de vijfde tot achtste plaats luidt: Donderdag 13 Augustus: Derde groep Aderde groep B, vierde groep Avierde groep B. Vrijdag 14 Augustus: Vierde groep A.derde groep B. Zaterdag 15 Augustus: Derde groep Avierde groep B. INSCHRIJVING ROEIWEDSTRIJDEN. Uit Berlijn: De definitieve lijst van in schrijvingen voor de Olympische roeiwed- strijden luidt als volgt: SkiffArgentinië, Australië, Brazilië, Canada Duitschland, Estland, Frankrijk, Groot- Britannië, Hongarije, Italië, Nederland, Noor wegen, Oostenrijk, Polen, Spanje Tsjechoslo- wakije, Uruguay, Vereenigde Staten, Zuid- Afrika, Zuid-Slavië en Zwitserland. Double scull: Australië, België, Duitschland Frankrijk, Groot-Brittannië, Hongarije, Oos tenrijk, Polen, Tsjechoslowakije,' Vereenigde Staten Zuid-Slavië, Zwitserland. Twee zonder stuurman: Argentinië, Australië, België, Brazilië, Denemarken, Duitschland, Hongarije, Nederland, Oosten rijk, Polen, Uruguay, Vereenigde Staten, Zwitserland. Twee met stuurman: Denemarken, Duitsch land, Frankrijk, Groot Brittannië, Hongarije, Italië, Japan, Nederland, Polen, Vereenigde Staten, Zuid-Slavië en Zwitserland. Vier zonder stuurman: Dene marken, Duitschland, Hongarije, Italië, Ne derland, Oostenrijk. Vereenigde Staten en Zwitserland. Vier met stuurman: België, Brazilië, Dene marken, Duitschland, Frankrijk, Groot Brit tannië, Hongarije, Italië, Japan, Nederland, Polen, Tsjechoslowakije, Uruguay, Vereenigde Staten, Zuid-Slavië, Zweden en Zwitser land. Achten: Australië, Canada Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Groot Brittannië, Hongarije, Italië, Japan, Tsjecho-Slowakije, Vereenigde Staten, Zuid-Slavië en Zwitser.-, land., "'j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1