NA REGEN KOMT!! „VELSEREND" Het internationaal tournooi te Zandvoort. VRIJDAG 31' JUT! 1936 Moerdijkbrug moet snel voltooid zijn. Levenslang tegen administra teur geëischt. SCHAKEN De tiende ronde. Ernstig auto-ongeluk in Indië. Geen staking bij de Ver. Glas fabrieken. De tweede primaire weg naar het Gooi. Bij het baden in zee verdronken. aan het woord. HONKBAL Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. Van Doesburgh geeft afgebroken party tegen Euwe op. OLYMPISCHE SPELEN. Vernietigend rapport over zwendelbanken. Fietsrijder door auto gedood. HEERLIJK NATUURBADEN Spoorkaart Haarlem Santpoort met inbegrip toegang bad 10.50 Kinderen 10.30 (Adv. Ingez. Med.) Voor het einde van dit jaar hoopt men de brug te kunnen openstellen. De K.N.A.C. meldt: met groote snelheid en voortvarendheid is de Moerdijkbrug tot stand gekomen. Op 17 Juli 1.1. werd de laatste overspanning op haar rustpunten neerge laten, waarna in hoofdzaak nog slechts het betonnen wegdek moet worden aangebracht om de brug voor het verkeer gereed te heb ben. Met de brug alleen is men er echter nog niet; het wachten zal tenslotte zijn op het gereedkomen van de opritten en wel spe ciaal van den ongeveer 3.5 K.M. langen zui delijken toegangsweg, waarvan het bestek thans opentoara is gemaakt. Als termijn voor de eerste oplevering is 16 December 1936 vastgesteld. Uit de mede in het bestek opge nomen boetebepalingen blijkt, dat er alles op wordt gezet de brug voor het eind van het jaar te voltooien. Verwacht mag dus worden dat tegen dien tijd het verkeer daadwerkelijk van de nieuw geschapen noord-zuid verbin ding bezit zal kunnen nemen. De oprit verkrijgt over het algemeen voor- loopig een enkele rijbaan van 6.25 M. breedte van een gewalste fundeering met slijtlaag, nabij de brug verbreedt de weg zich tot 11.50 Meter binnen de kantstrooken, terwijl bij de kruispunten met den weg naar Lage Zwaluwe en met den ouden weg MoerdijkBreda dub bele rijbanen aanwezig zijn. Ter weerszijden komen vrijliggende rijwiel paden van normaal 2.05 M. breedte. DOODELIJK ONGEVAL IN SPEELTUIN. Woensdagmiddag had in een speeltuin te Velp (N.-B.) de 12-jarige zoon van den heer Kuiper uit Herpen het ongeluk tijdens het spelen onder de „Hobbelende geit" terecht te komen. Ernstig gewond werd de knaap naar het ziekenhuis te Nijmegen overgebracht, waar hij thans is overleden. Twee dooden. Aneta meldt uit Padang Sidempoean: Bij het passeeren van een andere auto is een groote vrachtwagen nabij Sibolga omgesla gen. Twee der inzittenden werden op slag gedood, terwijl twee anderen licht gewond werden. Opening begin Augustus. Wanneer zich geen onverwachte hinderpa len meer voordoen, zal de 2de groote pri maire weg naar het Gooi, waaraan reeds eenige jaren gewerkt wordt, de volgende week waarschijnlijk a.s. Maandag voor het verkeer worden opengesteld. Wel is de nieuwe vaste brug over het Merwedekanaal nog in aanbouw, zoodat het korte tracé tusschen het Merwedekanaal en de Geinbrug nog via het oude Weesper Zandpad moet loopen, maar nu de weg overigens over de geheele lengte bere den kan worden, wilde de directeur-hoofdin genieur van den Provinciale Waterstaat met de openstelling niet langer wachten. Het belangrijke tracé dat het laatst gereed kwam, loopt van het Merwedekanaal tot de Vecht bij het fort Uitermeer en is 4.1 K.M. lang. Dit gedeelte van den nieuwen primairen weg heeft nog heel wat voeten in de aarde ge had, omdat deze weg voor het snelverkeer de uitgestrekte landerijen van den Aetsveldsche polder doorsnijdt, en de, aan den Utrechtsche- weg te Weesperkarspel wonende veehouders, hun weilanden door den nieuwen weg in 2 gedeelten zagen gescheiden. Het gevolg was, dat nieuwe bermslooten gegraven moesten worden, maar ook en dat was van méér beteekenis dat er op tal van plaatsen z.g. damhekken geplaatst moesten worden. Daar nu, zoowel aan de Noord- als aan de Zuidzijde van den weg dergelijke landhekken (ten be hoeve van elke boerderij) geplaatst moesten worden, zag de Provinciale Waterstaat zich genoodzaakt, niet minder dan52 van die hekken te laten vervaardigen. Doch vóór het zoover kwam, was er een schrijven van een 5-tal landeigenaren gezon den naar den Minister van Waterstaat, waarin verzocht werd, zijn bemiddeling te willen ver- leenen, opdat de door de boeren gevraagde landhekken inderdaad ook geplaatst zouden worden. Wat toch was het geval? Toen door den Provinciale Waterstaat de hekdammen op beonnen grontdslag waren gelegd, meende men van die zijde, dat er genoeg gedaan was en dat de boeren nu maar voor het aanbren gen van de landhekken moesten zorgen. Doch daarin hadden de eigenaren van de betrokken landerijen heel weinig zin, waarom zij dan ook den vorenbedoelden brief aan den Mi nister schreven, met het resultaat dat de Pro vinciale Waterstaat er toe over moest gaan, voor zijn rekening de 52 landhekken te plaat sen. Een merkwaardige brug. De Officier van Justitie bij den raad van Justitie te Soerabaja heeft levenslange gevan genisstraf geëischt tegen den vroegeren ad ministrateur van Soember Bopong. De officier achtte moord op den inlander Kasimin, die door verdachte was neergeschoten, bewezen, evenals de uitlokking tot moord op de inland- sche vrouw Wagi. Ter bepaling van de strafmaat merkte de officier op, dat uit de vele verklaringen is gebleken dat op Soember Bopong een ter reur heerschte. Beklaagde kwam van het trek ken van een revolver tot schieten in de lucht en van dit tot raakschieten. Dit wijst op een Tropen-koller, waarvoor de eenzaamheid geen excuus is. Voor beklaagde is geen plaats meer in de vrije samenleving; hij mag daarin niet terug- keeren. Ook de geraffineerdheid in den opzet der verschillende misdaden maakte volgens den officier, hier een zeer zware straf noodza kelijk. Donderdagmiddag is de landbouwer Vegter uit Appingedam op Schiermonnikoog bij het baden in zee verdronken. Het slachtoffer was vroeger officier-machinist bij de Koninklijke Hollandsche Lloyd. De heer Vegter dreef af in zee en toen de boot, waarin de badman die het ongeluk zag gebeuren, te hulp wilde komen, sloeg zij in de branding om, zoodat redding niet meer moge lijk was. Het lijk is later aan de westzijde op het strand aangespoeld. Voor dev. Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Geachte redactie, Mag ik door uw blad de aandacht van auto riteiten eens vestigen op den levensgevaarlij ken toestand voor voetgangers onder de tun nels op den Stationsweg alhier? Meermalen heb ik met derden besproken, dat voor den voetganger geen plaats is om zich te bergen voor het woeste rijden, vooral als onder die veel te nauwe tunnels 2 groote wagens elkaar passeeren. Mijn vrouw is er hedenmiddag omstreeks half zes bijna het slachtoffer van geworden. Van de pont komende liep zij rechts op het zeer smalle trottoir toen uit de richting IJmuiden een bus en van de richting pont een vrachtauto naderde. In razenden gang natuurlijk, zij waren niet te ontwijken dan door vlak tegen den muur te gaan staan. Maar dat verhinderde niet, dat ze van het achter einde van de vrachtauto een klap tegen den bovenarm kreeg, hetgeen een diepe vleesch- wonde tot gevolg had. De wond moest op zes plaatsen gehecht worden. Moeten op dezen weg nu met alle geweld eerst groote ongelukken gebeuren, voordat er verandering komt? Is een menschenleven niet mèèr waard dan dat z.g.n. snelverkeer? Wordt het niet hoog tijd, dat terwille van de veilig heid, dat wilde verkeer eens wordt beperkt? Hoogachtend, G. 2. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag meldt o.a. de volgende wedstrijden: Eerste klasse: Blauw Wit 1—H. H. C. 1. V.V.G.A. 1—E.D.O. 1. 2de klasse: A.F.C. 1Haarelm 2. 3e klasse: E.D.O. 5De Duvianen 2. Ir. de eerste klasse zal de mseste belang stelling wel uitgaan naar den wedstrijd Blauw WitH. H. C. Blauw-Wit zal het H. H. C. geducht moeilijk maken; het zou dan ook best de eerste nederlaag van H. H. C. kunnen worden. De andere wedstrijd gaat tusschen V.V.G.A. en E.D.O. We achten E.D.O. sterker, zoowel wat de slag- als de werpprestatie betreft en wij geven E.D.O. dan ook de beste kansen. Haarlem 2 gaat Zaterdag naar den Zui delijken Wandelweg om daar den belangrijken strijd aan te binden tegen A.F.C.dat door haar overwinning op D.E.V. ook nog een kans op het kampioenschap heeft. Hoewel Haarlem 2 geducht zal moeten oppassen gelooven wij toch niet, dat A. F. C. zal kunnen beletten dat Haarlem 2 Zaterdagavond kampioen zal zijn. Voor de Haarlemsche derde klasse worden Zaterdag gespeeld: E.D.O. 5De Duvianen 2 om 3 uur in het Noorder Sportpark. 31 Juli: Op Woensdag 4 Augustus a.s. zal er te Zandvoort een volksfeest plaats hebben, dat te één uur des namiddags zal be ginnen. De spelen, die gegeven worden, zijn boegsprietloopen, zakloopen, hard- loopen met hindernissen, stroop- en meelhappen, wedrennen met ponnies en ezels (alles om prijzen en premiën). De avond zal worden opgeluisterd met vuur werk, tevens zal er alsdan concert en bal zijn. De entree tot het feestterrein is f 0.25 per persoon. De netto-opbrengst zal strekken ten voordeele van het oude mannen -en vrouwenhuis te Zandvoort. Des avonds te 10.30 uur zal er een extra- trein uit Zandvoort vertrekken, welke te Overveen stopt en aansluit aan den expres-trein van 10.57 van Haarlem naar Amsterdam. Bogoljubow door Landau mat gezet. De tiende ronde kenmerkte zich door een aantal spannende partijen. Het was te ver wachten dat in deze voorlaatste ronde iedere meester er alles op zou zetten, zijn positie in het klassement te verbeteren. Euwe begon reeds goed, doordat Van Doesburgh zijn partij uit de vorige ronde zonder verder spelen op gaf. Door dit resultaat plaatste Euwe zich op de tweede plaats, met één punt achterstand op Fine. Het was dus te verwachten, dat Euwe Donderdagmiddag een geweldig offensief zou inzetten om Maroczy te overrompelen, tenein de nog een kans te behouden op Fine in te lcopen. Wel won hij op éclatante wijze van Maroczy, doch Fine liep Prins onder den voet en behield een punt voorsprong op Euwe. Hier door is de eerste prijs voor Fine reeds verze kerd. Slechts een nederlaag in de laatste ronde tegen Van Doesburgh zou hem bij een over winning van Euwe op Spielmann noodzaken, den eersten prijs met den wereldkampioen te deelen. Een sensationeele strijd speelde zich af aan het bord Landau-Bogoljubow. Landau bleek thans eerst goed ingespeeld. Na een hoogst interessante partij vol met offer-combinaties en fraaie wendingen werd Bogoljubow over rompeld en zelfs mat gezet. Door deze over winning heeft Landau nog goede kansen op een der lagere prijzen. Het verloop der partijen was als volgt; GruenfeldVan Doesburg. Van Doesburgh leverde ook ditmaal een goe de prestatie. In een orthodoxe dame-gambiet koos hij een ongewone voortzetting. Gruen- Gruenfeld. feld vermocht deze niet te weerleggen. Ja, de Weensche theoreticus moest zelfs toestaan, dat geleidelijk loopers en paarden geruild werden. In het dame-toren-eindspel kon geen der partijen iets bereiken. Door zetherhaling werd de partij op de 23sten zet reeds remise. EuweMaroczy. De Hongaar verdedigde zich tegen de dame pion-opening van zijn oud-leerling met de orthodoxe verdediging. Euwe koos de z.g. tempo-variant, d. w. z. hij stelde de ontwikkeling van den konings-lo-oper zoo lang mogelijk uit. Beide partijen kregen kan sen, Maroczy op den damevleugel, Euwe op een koningsaanval. Hij bracht daarbij een offer van een stuk tegen 3 pionnen. Hoewel Ma roczy zich goed verdedigde, bleek het offer correct te zijn. Maroczy trachtte Euwe te ver zoenen door een tegenoffer der kwaliteit. Toen de Hongaar bovendien nog een stuk verloor, gaf hij het op. Een van de beste partijen van het tournooi KeresSpielmann. Een Zuckertort-opening. die snel in de Tsje chische verdediging overging. Door een ruil op d5 nam het spel een remisekarakter aan. Keres wist toen nog eenige verwikkelingen te scheppen. De loopers verdwenen echter allen van het bord. Beide meesters posteerden hun paarden op de beste velden. Hoewel beide partijen nog wat trachtten te manoeuvreeren, kon noch Keres, noch Spielmann iets berei ken. Spoedig werd daarom tot remise beslo ten. BeckerTartakower. Becker, die in dit tournooi nog weinig van zijn kunnen heeft laten zien, trachtte ditmaal aan zijn partij een scherp karakter te geven, door met den koningspion te openen. Tartako wer speelde de Aljechin-opening. De Ween sche professor wist de rochade van zijn te genstander door een pion-offer onmogelijk te maken. Het zag er toen dreigend voor Tarta kower uit. Zet voor zet wist de Poolsche mees ter zijn tegenstander terug te dwingen en zelf het initiatief te krijgen. De kansen ble ken toen geheel omgekeerd, want het was Tar takower, die een koningsaanval kon onder nemen en door zeer listig spel de winst af dwong. FinePrins. Een reti-opening, die snel in de z.g. Gruen- feld-verdediging overging. Geruimen tijd schenen de stellingen gelijkwaardig, doch de Amerikaan dacht er niet aan, zich met re mise tevreden te stellen. Hij wist spoedig verwikkelingen te scheppen. Prins wilde door vuil de stelling vereenvoudigen, maar moest spoedig inzien, dat zijn positie eenige zwakke plaatsen vertoonde, Toen de torens van Fine een zwaren druk uitoefenden, trachtte hij zich te bevrijden door een pion te geven. Fine wist zijn voordeel echter vast te houden en rukte langzaam met zijn pionnen op. Toen Prins in tijdnood nog een fout maakte, be sliste Fine met eenige krachtzetten de partij. LandauBogoljubow. Landau speelde tegen de Cambridge-springs- verdediging van zijn tegenstander zijn lieve- lingsvariant, nl.: c4xd5, gevolgd door Db3. Bogoljubouw koos de scherpste voortzetting. Toen Landau van de theoide afweek, dacht men reeds dat hij een stuk zou moeten verlie zen. Hij had echter verder gerekend, want het bleek dat Bogoljubow op stukwinst niet mocht ingaan. Eenige zetten later gaf Landau weer de gelegenheid het stuk te winnen; nu joeg Bogoljubow er op in. De grootmeester kreeg een zwaren aanval te verduren. Lan dau speelde met veel élan en dwong niet al leen zijn tegenstander materiaal terug te ge ven, doch deed hem ook in tijdnood gera ken. De zwarte koning trachtte zich door een vlucht uit zijn onveilige positie te redden. Door 't openen van lijnen, gespaarl met pion- offer wist Landau de spanning te bewaren en het matnet dichter toe te halen. Bogolju bow verhaastte toen het einde, door in opwin ding een toren te verzetten. Hij werd nl. toen in lén zet mat gezet. De stand. De stand van het tournooi is thans: 1. Fine 8 punten. 2. Euwe 7 punten. 3. en 4. Keres en Tartakower, ieder 6 pnt. 5. Maroczy 5j/2 punt. 6. Bogoljubow 5 punten. 7. 8, en 9. Landau, Gruenfeld en Spielmann, ieder 4V2 punt (Grunefeld en Spielmann ieder nog 1 afgebroken partij). 10. Van Doesburgh zy2 punt. 11. Becker 2y2 punt plus 1 afgebroken partij. 12. Prins 1 punt plus 1 afgebroken partij. Heden de hangpartijen. Heden worden alleen de volgende afgebro ken partijen gespeeld: Be ekerSpielmann PrinsGruenfeld. Zaterdag laatste ronde. Voor de elfde en laatste ronde is het pro gramma als volgt: Bogol j ubo wBecker. PrinsLandau Van Doesburgh—Fine MaroczyGruenfeld Spielmann—Euwe TartakowerKeres GENERALE REPETITIE VAN DE OPENINGS PLECHTIGHEID. Uit Berlijn: Donderdagavond is het Olym pisch Stadion voor het eerst geheel gevuld geweest; de Duitsch-e organisatoren van da Olympische. Spelen hebben een proef kun nen nemen, welke moest aantoonen, dat alles zou loopen, zooals zij het w-einschten. De toegangswegen naar het Stadion zijn tegen het avonduur overvol geweest; het ver keer was ontzaglijk, maar het werd voorbeel dig geleid. Geweldige menschenmassa's wer den per auto, ondergrond, trams en bussen aangevoerd. En aan het Stadion waren die zelfde krachtige maatregelen genomen, wel ke Zaterdag bij de officieele opening zullen gelden. De tienduizenden toeschouwers en de dui zenden deelnemers en deelneemsters aan de generale repetitie werden in igroote ordie toe gelaten en opgesteld. Geen plaats in het Stadion was onbezet. De indruk van die menschemmassa, in een zee van licht van de schijnwerpers, was overweldigend. Voor de Berlijners, die Zaterdagavond geen gelegenheid hebben, het plechtig openinjgs- spel bij te wonen, was dit een grootsche avond. De organisatoren kunnen dezen avond als zeer geslaagd beschouwen. Ook de uittocht der geweldige menschen massa's gaf een indruk van het opnemings vermogen der pleinen en toegangswegen. HET CONGRES VAN HET I. O. C. Uit Berlijn: Donderdagmiddaig is het con gres van het internationaal olympisch co mité in Hote) Adlon voortgezet. Nadat des ochtends de Japansche vertegenwoordigers er- op hadden aangedrongen, de Olympische Spelen van 1940 in Tokio te houden, kwa men des middags de vertegenwoordigers van Finland aan het woord, die een pleidooi hielden voor Helsingfors. Die leider van de Finsche delegatie lichtte de Finsche voor stellen uitvoerig toe. Uit de vergadering werdlen verschillende vragen gesteld omtrent de mogelijkheid van het houden der winterspelen in Finland en inzake de huisvesting der talrijke deelne mers. Er werd breedvoerig over de zaak ge discussieerd, doch tot een definitieve beslis sing is het nog niet gekomen. Die is waar schijnlijk heden te wachten. Beslissing omtrent de win terspelen tot volgend jaar uit gesteld. Het Intern. Olympisch Comité heeft be sloten, de beslissing omtrent de plaats van de Olympische winterspelen van 1940 tot het volgend jaar aan te houden. In dit verband vernemen wij, dat Noorwegen en Canada hebben verzocht, met de organisatie der winterspelen te worden belast. KONING EDWARD ZENDT EEN BOODSCHAP. Uit Londen: De Engelsche Koning heeft een boodschap gezonden aan de Britsche Olympische ploeg, waarin hij zijn beste wen- schen voor de Olympische Spelen uitspreekt en tevens verklaart er van overtuigd te zijn, dat de leden der ploeg zullen handelen in overeenstemming met de traditie van den Britschen sportgeest. DE NEDERLANDSCHE JEUGDGROEP VERTROKKEN. Met den D-trein van 11.33 uur is Donder dagmorgen, onder leiding van den heer H. J. Slingenberg de Nederlandsche jeugdgroep, die voor het Olympische j-eu.gd-tentenka.mp is uitgenoodigd, vertrokken. De jongelui zou den reeds van de grens af door een Duiitsch official worden begeleid tot Berlijn. Zij zul len in het tentenkamp in contact komen met jeugdige athleten uit de geheele wereld, met wie zij dagelijks Olympische wedstrijden zullen kunnen bijwonen. De jongens zullen het echte kampleven in een schitterende omgeving kunnen meemaken. Uitgeleide gedaan door talrijke familiele den en kennissen, stond die vroolijke groep op het Centraal Station te Amsterdam. Het af scheid nemen was van belang. Het verliep echter zeer ord-eliik onder die rustige leiding van den heer Slingenberg Even later zette de trein met de wuivende jongens zich in beweging, richting Berlijin. Overeenstemming bereikt. In verband met het dreigend conflict bij de vereenigde glasfabrieken te Schiedam werd Donderdagavond een bespreking gehouden tusschen de directie van de vereenigde glas fabrieken en de vertegenwoordigers der6 vijf samenwerkende organisaties. Daar ten aanzien van de loonen geen prin cipieel geschil bestond-aldus een aan het A. N. P. verstrekt communiqué maakten deze geen onderwerp tvan bespreking uit. Ten aan zien van het bezwaar der directie tegen het aangaan van een collectieve arbeidsovereen komst werd een formule gevonden, welke alle partijen bevredigde. De verkregen overeen stemming werd vastgelegd in een contract, loopend tot 31 December 1937. JONGETJE WILDE AAN VRACHTAUTO GAAN HANGEN. Gevallen en op slag gedood. In de Wognumsche buurt te Alkmaar was Donderdagmiddag het zes-jarig zoontje van den heer Bijl aan het spelen, toen een vrachtauto langzaam achteruit de doodloo- pende straat inreed om er te draaien. Het ventje wilde achter aan de vrachtauto gaan hangen, doch greep mis, met het noodlot tig gevolg dat hij viel en onder de auto te recht kwam. Het ventje was op slag dood. Naar wij vernemen is door den rijks accountant L. Stil, een rapport ingediend in de strafzaak tegen de directie van de Ani- meerbank G. A. ten Hope en Co en de Hol landsche Collectiefbank, vroeger gevestigd aan de Keizersgracht te Amsterdam,. De firmanten zijn, verdacht van zwendel- practijken, geruimen tijd geleden nadat de justitie een inval had gedaan gearresteerd. De instructie is zeer tijdroovend geweest, daar beide verdachten ontkennen en veel getuigen uit alle deelen des lands moeten worden ge hoord. Eenigen tijd geleden is mr. dr. v. O. door de raadkamer der rechtbank in vrijheid ge steld wegens gezondheidsredenen. Het rapport, uitgebracht door den accoun tant, is vernietigend voor de leiding van de banken en vele bezwarende feiten zijn hierin naar voren gebracht. (A.N.P.) MOLEN DOOR BLIKSEM BESCHADIGD. Tijdens een hevig on weder, dat gepaard ging met hevige plasregens, sloeg de bliksem in de korenmolen van den heer de J. te Meer- veldhoven. Een der zoons, die in den molen aan het werk was, werd door den bliksem neergeslagen en kreeg hevige brandwonden aan armen en beenen en aan het lichaam. De bliksem zocht verder nog zijn weg door enkele balken die vernield werden en door den meeltrechter, die geheel uit elkaar werd ge slagen om tenslotte tegen een granieten vloer te stuiten, waarin een groot gat werd gesla gen. De molenaar en zijn knecht, die ook in den molen waren, kregen geen letsel. Er ont stond geen brand. BLOEMBOLLENSANEERINGSPLAN. Donderdag zijn uitgegeven de Staatsbladen: no. 765. Besluit van den 29sten Juli 1936, tot wijziging van het Bloembollensaneeringsplan 1935 (Handel). No. 766. Besluit van den 29sten Juli 1936, tot wijziging van het Bloembollen saneeringsplan 1935 (Export). No. 767. Be sluit van den 29sten Juli 1936, houdende: a. intrekking van het Bloembollensaneerings plan 1935 (Teelt); b. toepassing van de arti kelen 9 en 14 der Landbouw-Crisiswet 1933, van het Crisis-Organisatiebesluit 1933 en het Crisis-Heffingsbesluit 1933 op bloembollen en op producten van de bloementeelt. Een der belangrijkste werken in den straks te openen primairen Provincialen weg naar het Gooi is ongetwijfeld de groote brug over de Vecht, in de onmiddellijke nabijheid van het fort Uitermeer. Deze brug, welke een leng te heeft van 100 M., bij een breedte van 10 M., werd 3 jaar geleden voltooid. Het merkwaar dige van deze kloeke brug is, dat zij destijds gebouwd werd, zonder dat er bouwputten ge maakt behoefden te worden. De Vecht is dus niet zooals destijds bij den bouw van de brug bij Muiden het geval was bij Uiter meer afgedamd behoeven te worden. De nieuwe primaire weg heeft een rijweg van niet meer dan 6 M. breedte, met terzijde een rij wiel-tegelpad van 2.50 M.; ter weerszij den van den rijweg is een berm van 1 M. breedte en een te beplanten strook van 50 c.M. vrijgehouden. Aan de tegenovergestelde zijde van het rijwielpad is een voetpad aange legd van 1.5-0 M. breedte. Velen komt de breedte van den rijweg onvoldoende voor, met het oog op het drukke auto-verkeer dat langs dezen weg te wachten is, in welk geval men vreest voor dezelfde complicaties als welke zich op den rijksweg via Muiden voordeden, en waar men zich genoodzaakt zag, tot be langrijke verbreeding van den rijweg over te gaan. Een tijdelijke maatregel. Zoolang de nieuwe brug over het Merwede kanaal nog niet gereed is, zullen de automo bilisten, wainneer zij de smalle draaibrug over het kanaal gepasseerd zijn, komende van het Weesper Zandpad, gebruik moeten ma ken van den ongeveer 300 M. langen parallel weg, welke in vrij sterke helling van den ka naaldijk voert naar den nieuwen weg. Deze parallelweg bevindt zich ook aan de andere zijde van den primairen weg en zal in de toe komst dienen voor het verkeer dat van Nigte- vecht komt en gebruik moet maken van den nieuwen weg. Voorloopig zullen zich nog wel eens verkeersopstoppingen voordoen bij de smalle draaibrug over het kanaal, omdat over deze brug slechts één-richting-verkeer voor auto's mogelijk is. Maar deze minder ge- wenschte toestand zal worden opgeheven, zoo dra de nieuwe kanaalbrug gereed is, hetgeen vermoedelijk begin volgend jaar het geval zal zijn. TERA ARDEBE STELLING G. J. P. A. THOMSON. Op Nieuw Eik en Duinen, te 's GrSvenhage is Donderdagmiddag onder groote belang stelling het stoffelijk overschot van den ge- pensiónneerden kolonel der Koninklijke Marechaussée, G. J. P. A. Thomson, ter aarde besteld. In de rouwkapel, waar een eerewacht rond de met bloemen bedekte kist stond opge steld, spraken achtereenvolgens de heeren A. W. Slager, namens het villapark Vught en de vereeniging Oranjedag aldaar, S. W. Sluyterman van Loo namens de vereeniging van Roode Kruishonden, luitenant-kolonel J. van Selm namens Overste Laman Trip, voorzitter der Kon. Ned. Politiehonden Ver eeniging en tenslotte luitenant-kolonel H. A. Kooy namens de jaargenoten van den ont slapene. Op den weg NijmegenVenlo, onder Mal den, is de 25-jarige J. P. Arts, uit Cuyk door een auto gegrepen en gedood. De jongeman, die met de fiets onderweg was van Nijmegen naar Malden, werd, toen hij op het fiets pad reed. van achteren aangereden door een auto, bestuurd door den heer J. H., fabrikant te Tegelen. Hij werd eerst een eindweegs me- c'egesleurd en tenslotte weggeslingerd. Het slachtoffer bleef dood liggen.'t Stoffelijk over schot is naar 't Canisiusziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Tegen den heer H. is proces-verbaal opgemaakt. Vermoed wordt, dat de bestuurder niet voldoende rekening heeft gehouden met een bocht in den weg ter plaatse waar het ongeluk gebeurde.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2