Hevdt's mTOni» Thijs IJs in het betooverde woud Een veelbewogen avond in Oostenrijkss hoofdstad. Wisselende kansen in den Spaanschen burgeroorlog. België. SLANK OF CORPULENT Reuzen sorteering Uitstekende pasvorm prima afwerking Pr ij zen zeer laag lÉ&éüttl PBOERAMMA VRIJDAG 31 JU EI 1936 Thans weer eenig succes voor de rebellen Valencia in handen der opstandelingen? Geen wapenleveranties aan Spanje. Minister Spaak houdt zich aan de traditioneele politiek. Drie Italiaansche vliegtuigen bij Oran geland. Eén der toestellen geheel vernield. Voor iedereen 'n passende broek! EN DE OP ALLE ZOMERBROEKEN 10 KORTING MM ANEGANG MM HAARLEM Britsch-Russische vloot- overeenkomst bereikt. Arrestaties te Weenen duren voort. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De ordeverstoring bij het Olympische feest Bliksem slaat in een kabel ballon. Kroonprins Umberto naar Berlijn. BUITENLAND Hoezeer de krachten van regeering en rebellen tegen elkaar opgewassen zijn, blijkt wel uit het feit, dat gis teren, in tegenstelling met den dag daarvoor, de rebellen weer eenigszins aan den winnenden kant waren. Het radiostation van Burgos, het hoofd kwartier van generaal Mola, deelde gisteren mede. dat de opstandige troepen hun op- marsch voortzetten ten Oosten en Westen van de Sierra Guadarrama. Tusschen Cartagena en Malaga staan de rebellen gereed, den tegen stand van de regeeringsgezinden te breken, zoo meldde deze zender. Het belangrijkste succes der rebel len is echter, de aansluiting van Va lencia bij den opstand. In een communiqué, dat het Fran- sche blad Liberté publiceert, deelt ge neraal Mola namelijk mede, dat Valen cia zich bij de nationale beweging heeft aangesloten. De geheele omgeving der stad zou in handen der militairen zijn. Volgens ditzelfde communiqué zouden drie colonnes der Marxistische regeering van Bar celona, die den communisten van Valencia te hulp waren gesreld, met achterlating van hun wapens op.de vlucht zijn geslagen. Bij den intocht der troepen in Valencia werd overal in de stad in de Spaansche kleuren gevlagd en de troepen zouden door de bevolking met grooten bijval zijn begroet. De orde is in de stad hersteld en overal wordt het werk her vat. In een te Hendaye ontvangen bericht van den militairen commandant van Teruel wor den de berichten omtrent de aansluiting van Valencia bij de nationalisten bevestigd. Ook Castellon, tusschen Valencia en Alican te, zou zich bij de militairen hebben aangeslo ten. Om Malaga wordt nog gevochten, doch de inneming der stad door militairen zou nog slechts een kwestie van één of twee dagen zijn. Uit dezelfde bron wordt vernomen, dat ge heel Noord-West Spanje zich in het bezit der opstandelingen bevindt. Lissabon bevestigt eveneens de aansluiting van Valencia bij de opstandige beweging. Daar wordt ook melding gemaakt van zware ge vechten te Terrol in het uiterste Noordwesten. De stad is in handen der opstandelingen. De regeering te Madrid spreekt de geruchten, volgens welke het garnizoen te Valencia in opstand zou zijn geko men, formeel tegen. Aanval op Madrid nog uitgesteld. Uit het hoofdkwartier van generaal Mola te Burgos meldt de Liberté, dat ten Noorden en Oosten van de Spaansche hoofdstad de mili tairen strategisch belangrijke stellingen heb ben betrokken. In de kringen der nationalisten ver zekert men, dat het offensief op Madrid slechts is uitgesteld, wegens de hinderpalen, die Franco in het Zuiden heeft ontmoet. De aanval op Madrid zelf zal pas dan weer beginnen, wanneer de colonnes, van generaal Franco de hoofdstad in het Zuiden tot op 45 K.M. zij genaderd. De berichten, die van de Noordgrens wor den ontvangen, luiden vrijwel alle gunstig voor de régeering. Alleen een bericht uit het Fransche grensplaats je Hendaye maakt mel ding van een succes der opstandelingen te Oyarzun. Men heeft daar dien indruk, dat zij een nieuw offensief willen inzetten om den weg naar San Sebastian te versperren. In deze laatste stad keert de kalmte lang zamerhand terug, zoo berichtte Havas giste ren. Het leven heeft er echter nog lang zijn normalen loop niet hervat. De militairen hebben San Sebastian verlaten en trekken met die roode militie op naar het centrum van het land. Te Barcelona is gisteren weer een groot aantal winkels geopend. Het gerucht gaat, dat het Cata- laansche kabinet zal worden uitge breid door de opneming er in van vertegenwoordigers der politieke partijen en arbeidersorganisaties der uiterste linkerzijde, die trouw zijn aan de republiek. Naar te Madrid wordt vernomen is op nieuw Catalaansche roode militie opgerukt naar Saragossa onder leiding van Ferez Farraz. Generaal Goded, die door de reigeerings- troepen gevangen was genomen, is overge bracht naar het gevangenenschip „Uruguay". Diplomatieke interventie te Tanger. Naar men te Londen gelooft wor den diplomatieke besprekingen ge voerd tusschen de regeeringen van Engeland, Frankrijk, Italië en Portu gal, teneinde de wenschelijkheid na te gaan van een nieuwe démarche te Madrid, opdat de Spaansche oor logsschepen de reede van Tanger verlaten, en de maatregelen te be studeer en, die eventueel genomen zouden moeten worden, indien deze stappen zonder resultaat mochten blijven. Er is op dit punt nog geen enkele beslissing genomen Naar uit betrouwbare bron wordt verno men, is het grootste gedeelte van de Brit- sche Middellandsehe Zeevloot, onder com mando van admiraal Pound, van Malta naar Gibraltar vertrokken. Reeds bevinden zich, volgens een mede- deeling van Londen., 37 Britsche oorlogsbo dems in de Spaansche wateren, waarvan 7 in de buurt van Barcelona. Madrid waarborgt veiligheid der vreemdelingen. De minister van buitenlandsche zaken heeft het volgende medegedeeld: De regeering stelt er bijzonder prijs op te laten weten, dat te Madrid de eerbied voor het leven en eigendommen van vreemdelin gen wordt gewaarborgd. In de hoofdstad is de distributie van le vensmiddelen normaal. In de Fransche senaatscommissie van buitenlandsche zaken hebben Léon Blum en Delbos formeel alle ge ruchten tegengesproken betreffende de z.g. leveringen van wapens en oor logsvliegtuigen aan Spanje. De sènaatscommissie van buitenlandsche za ken heeft kennis genomen van de verklaring- van den minister van buitenlandsche zaken, Spaak, naar aanleiding van diens redevoering over de buitenlandsche politiek van België. Spaak antwoordde ontkennend op de vraag, of het zijn bedoeling was geweest een nieuwe oriënteering aan te geven en verklaarde het eens te zijn, met de uiteenzetting van één der senatoren, dat de grondslagen van de buiten landsche politiek van België het Volkenbonds verdrag en de overeenkomst van Locarno moeten zijn. Ten aanzien van de a.s. beraad slagingen over een hervorming van den Vol kenbond verklaarde Spaak, dat het van belang is de hiërarchie te regelen der internationale verplichtingen. De commissie keurde unaniem de mededee- lingen van minister Spaak goed. Zij zouden op weg geweest zijn naar Marokko. Drie van de zes Italiaansche diriemotorige vlieigtuige.n, die op weg waren van Sardinië naar Marokko, zijn gisteren genoodzaakt ge weest in de buurt van Oran (in Algiers) te dalen. Eén der drie toestellen werd bij de daling op 40 K.M. van Nemours ge heel vernield. Van de vijf inzitten den werden twee personen gedood en drie gewond. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich V ^en an'^er toestel, waar schijnlijk een der beide andere verongelukte vliegtuigen, bevond zich volgens een mede- deeling van den gezagvoerder van een lijn- toestel der Sabena op 50 mijlen afstand van Oran. Aan boord van dit driemotorig water vliegtuig, een Savoia, bevonden zich drie personen. Met betrekking tot dit ongeluk wordt na der uit Oran gemeld, dat het derde toestel aan de Moulouya is aangetroffen. De uit zes koppen bestaande bemanning was on gedeerd. Eén hunner verklaarde, dat zij belast wa ren met een zending naar Nador, dat in het Zuiden van Mellila is gelagen en zich in handen der opstandelingen bevindt. Het toestel was niet voorzien van registratie nummers of andere kenmerken. (Adv. Ingez. Med.) Spoedig onderhandelingen met Denemarken? De Engelsch-Russische vlootonder- handelingen ter afsluiting van een bilateraal vlootaceoord zijn beëindigd. Er is overeenstemming bereikt op alle punten. Het accoord is nog niet geparafeerd, want de Britsche regeering moet voordien van dit accoord kennis geven aan alle onderteekenaars van het vlootverdrag van Washington, bene vens aan Polen en Duitschland. Het accoord komt overeen met te Londen gesloten verdragen tusschen Frankrijk, Ame rika en Engeland. In verband hiermede wordt verder medegedeeld, dat eind Augustus vloot- besprekingen met denemarken zullen worden begonnen. Ook een handelsaccoord. In het Lagerhuis deelde minister Runciman mede, dat tusschen Engeland en Sovjet-Rus land een overeenkomst is gesloten, waarbij exportcredieten zijn gegarandeerd voor be stellingen van Sovjet-Russische import-orga nisaties, voor een totaal van 10 millioen pond aan Britsche goederen. Na het incident bij het Olympische feest. Na de incidenten ter gelegenheid van de Olympische plechtigheid zijn te Weenen we- deroih 43 arrestaties verricht. Het betreft hier in hoofdzaak vooraanstaande nationaal-socia- listen, die indertijd amnestie hebben ont vangen. In gewoonlijk welingelichte kringen te Weenen gelooft men, dat het onder zoek naar de incidenten het volgende resultaat heeft opgeleverd: le. Verscheidene gearresteerde na- tionaal-socialisten zijn van Duitsche nationaliteit. 2e Een aanzienlijke som was besteed voor het koopen van plaatsbewijzen. 3e. De arrestanten hadden tevoren hun verdediging over legd. In totaal werden ongeveer 300 personen ge arresteerd, waarvan 150 in hechtenis werden gehouden. Naar officieel wordt medegedeeld zal de amnestie niet worden toegepast op hen, die veroordeeld zijn overeenkomstig de zoogenaamde disciplinaire procedure. Van welingelichte zijn wordt vernomen, dat dit besluit werd genomen na een langdurige zitting van den ministerraad. Het aantal personen, dat hierdoor in hech tenis zal blijven, bedraagt ongeveer 5000. Stefani meldt dat de nationaal-socialisten, die in verband met de ongeregeldheden ge arresteerd zijn, verklaren, dat zij wilden de- monstreeren tegen den vroegeren vice-kanse- lier Starhemberg, die belette, dat Oostenrij kers deelnamen aan de Olympische Winter spelen en niet tegen Bondskanselier Schusch- nigg. In nationaal-socialistische kringen te Ber lijn hebben de politieke incidenten, bij de aan. komst van de Olympische fakkel te Weenen tot tal van protesten aanleiding gegeven. Die ontmoeting is dus tenslotte nogal meegevallen, al zag het er in het begin niet al te mooi uit. Thijs vervolgt zijn weg met frisschen moed en hij denkt al, dat hij nu tegen alle betoovering beveiligd is. Maar dat heeft hij toch verkeerd bekeken. Er zijn nog andere vreem de dingen in het betooverde bosch. En bovendien daalt de nacht langzaam maar zeker over het geboomteMaar Thijs bekommert zich daarover weinig. Hij is er nu eenmaal vast van overtuigd, dat het bosch ergens een schat verborgen houdt en gaat daarom dapper voort met speuren. Daar komt eensklaps een rare vogel aanvliegen. Het dier gaat regelrecht op Thijs af! Wat zal deze ontmoeting opleveren? (Van onzen Weenschen correspondent). De Olympische Vlamwanneer het ten minste werkelijk nog het échte Olympische vuur was, dat de Oostenrijksche grenzen werd binnengedragen, want het schijnt onderweg, op den Balkan (één of twee maal?) te zijn uitgegaan en men beweert, dat men de fakkel toen maar weer met een (niet uit Olympia af komstige) licifer heeft aangestoken!.... de Olympische Vlam dan heeft de stad Weenen bereikt en werd hier feestelijk, met alle mo gelijke eerbetoon ontvangen. Honderdduizen den Weeners waren saamgestroomd en had den zich op den Sohwarzenbergplatz, aan beide zijden van den Ring én op den uitgestrekten Heldenplatz vóór den Hofburg, het voormalige keizerlijke paleis, opgesteld. Dichte drommen menschen waren ook per trein en per boot, per auto en met motorfietsen en gewone rij wielen uit alle deelen van Oostenrijk naar- de hoofdstad gekomen om bij de groote gebeurte nis, die eerst in de avonduren zou plaats vin den, tegenwoordig te kunnen zijn. Er heerschte reeds den geheelen dag een groote bedrijvigheid in de straten van de binnenstad en op den Ring. Druk werden briefkaarten met speciale Olympische Vlam-nostzegels en een bijzonder stempel gekocht. Op de route, waarlangs het vuur gedragen zou worden, wa ren kleine van hout en bordpapièr en beschil derd doek vervaardigde poortjes opgesteld, die de negen Oostenrijksche bondslanden moesten symboliseeren. De looper met de toorts zou er onderdoor moeten gaan. Klein en eigen lijk vermakelijk 't leken wel namaak- schildwachthuisjes of imitatie-gebouwtjes van het een of andere Lunapark-dorp! zagen die poortjes er uit temidden van de hen om ringende hooge Weensche gebouwen. Er heerschte den heelen dag reeds spanning en algemeen verwachtte men, dat het des avonds bij het feest voor het vuur, dat naar Duitsch land gedragen zou worden, wel tot nationaal- socialistische betoogingen zou komen. Men re kende er zelfs op en de politie was er ook op voorbereid. Aanvankelijk deden de agenten dan ook niet veel en later konden zij niet veel meer tegen de overgroote overmacht uitrich ten. Het geroep van den Olympiagroet „Sieg- Heil! Sieg Heil! Sieg Heil!, in koor gezongen, ging allengs ove rin „Hit-Ier! Hit-Ier! Hit-Ier!" en weldra hoorde men ook, zoowel op den Ring alsop den Heldenplatz, waar zich de ge reserveerde plaatsen voor de eeregasten be vonden, door duizenden „Ein volk, ein Reich! Ein Volk, ein Reich!", Heil Adolf Hitler!" schreeuwen en luidkeels het „Deutschland, Deutschland über Alles....!" en het Horst Wessel-lied zingen. Politieagenten stonden te midden van groepen zingende nazi's, die allen den rechterarm omhoog gestrekt hadden, den Hitler-groet brengende. Toen Schafer, de be roemde Oostenrijksche kunstschaatsenrijder, die het vorige jaar ook in ons land zooveel succes geoogst heeft, met een flambouw het Olympische vuur ontstak op het dak van het Burgtor, de groote poort aan den Ring, wel ke indertijd ter herinnering aan den grooten slag bij Leipzig opgericht werd en waarin thans het Oostenrijksche heldenmonument is opge richt, namen de nazi-betoogingen nóg in om vang toe. Hoewel machtige luidsprekers met een veelvoudig versterkt geluid in. werking waren, kon op een groot gedeelte van het ter rein niets van de redevoering van prins Starhemberg verstaan worden, die in zijn hoe danigheid van „Oberster Sportführer" aan het woord was, zóó luid was het geschreeuw en ge joel en zóó schril werd er geloeid en „Pfui! geroepen en gefloten. Agenten te paard voer den een charge uit en dreven de opgewonden menigte den kant van het bordes en den hoofd ingang van den Neuen Hofbrug, het nieuwere gedeelte van het complex der voormalige kei zerlijke paleizen, uit. Hetgeen er op den Hel denplatz gebeurde, werd door de Ravag, de Oostenrijksche radio-omroepmaatschappij opgevangen en in het luchtruim gezonden. De spreker Reischek, de zoon van een beroemden Oostenrijksohen ontdekkingsreiziger, trachtte te verhinderen, dat men overal in de wereld getuige van het schandaal zou worden door Nabij Gdingen is de bliksem geslagen in een met twee Poolsche officieren bemande kabel ballon, die dientengevolge in brand vloog. Een der beide officieren kon zich met een val scherm redden. De tweede viel te pletter, daar zijn valscherm met de vallende gondel in aan raking kwam. De bliksem, die den ballon getroffen had, werd via het ankertouw naar de aarde geleid, waar nog 11 man van de grondploeg werden gewond. EEN MAN MET TWEE STEL HERSENEN? Groot opzien baarde in de Australische we tenschappelijke wereld een jongeling uit Syd ney, Stirling Wilkinson geheeten, thans be kend als „de mensch met twee stel hersenen". Hij kan tegelijk met beide handen verschillen de teksten neerschrijven, verschillende figu ren teekenen, zelfs verschillende rekenkundige vraagstukken oplossen; de daarvoor noodige optellingen, aftrekkingen, vermenigvuldigingen en deelingen worden tegelijkertijd links en rechts op lei of papier uitgewerkt. Ook kan hij met beide handen tegelijk verschillende teksten in spiegelschrift schrijven. Deze zeldzame eigenschap werd toevallig ontdekt, toen hij als jongen van elf jaar op school vierhonderd strafregels moest maken, waarmede hij in een ongelooflijk korten tijd gereed was. De onderwijzer dacht dat een vriend een gedeelte had overgenomen, vooral, omdat het rechtsche en linksche schrift iets van elkaar afweek. Toen bleek, dat de jongen als een wondermensch was te beschouwen. Sinds heeft hij zijn aangeboren gave tot een buitengewone ontwikkeling weten te brengen. Geen uitsluitend particulier bezoek. De Prins van Piemont is Woensdagavond naar Berlijn vertrokken, vergezeld door den minister voor pers en propaganda, Alfieri, die door Goebbels is uitgenoodigd.De prins zal een tiental dagen in Berlijn blijven. De reis staat in verband met de Olympische Spelen, maar heeft geen uitsluitend particu lier karakter. (Reuter.) op handige wijze (een resultaat van vroegere ondervinding) zijn hoofd dichter bij de micro foon te brengen en deze meer met zijn eigen stemgeluid te vullen, maar toch moest de radio uitzending af en toe afgebroken worden. De politie kon, zooals ik reeds gezegd heb, niet veel tegen de groote groepen van schreeuwende en zingende nazis uitrichten, maar toch werden er in het geheel circa vijf honderd personen, zoowel mannen en opge schoten jongens als ook vrouwen, gearres teerd. Vaak brulden de nazis om het hardst, in koor: „Volksabstimmung! Volksabstim- munig!", daarmede den wensch te kennen gevend, dat men het volk zou vragen wat voor een regeering en wat voor een staat kundig systeem het zou willen hebben. Later verplaatste zich het tumult van den. Heldenplatz naar buiten, naar den anderen kant van de breede Burg-poort, op den Rinig. Toen de president van het Oostenrijksche Olympische comité d,r. Theodor von Schmidt (die zich er altijd, wanneer men hem ont moet, op beroemt, dat hij ook Nederlandsch spreekt) op den Heldenplatz aan het woord was, maakte men bij de radio-uitzending van zijn rede gebruik van een applausma chine. Hij sprak telkens een paar kort af gebroken woorden en hield dan op, dan maakte een applaus-machine geruisch en daarop zette hij zijn toespraak voort. Men zag en hoorde hem spreken en men zag nie mand klappen of juichen, maar hoorde dat merkwaardigerwijze wel, hetgeen een bui tengewoon grappig effect opleverde! Niet alleen de nazis, maar ook 'de socia listen hebben van de gelegenheid van het bijeen-zijn van zulk een groote menschen- menigte en de aanwezigheid van verschillen de vooraanstaande personen gebruik ge maakt ook propaganda voor hun denkbeelden en opvattingen te maken. Doch zij deden dat niet zoo luidruchtig als de na zis en vermoedelijk ook niet in zoo grooten getale. Op den Ring, in de buurt van het voor malige parlementsgebouw, strooiden zij on telbaar veel kleine roode papiertjes uit met het socialistische symbool der drie pijlen en met verschillende propagandistische op schriften. Kortom, het is een veelbewogen avond ge weest. De Weensche bladen hebben, als ge woonlijk, niet veel over het gebeurde mogen schrijven. Het antwoord van de rageering op de stormachtige nazi-betoagingen is, dat dé zoogenaamde „administratieve amnestie", waarbij nog aan tal van nazis gratie ver leend zou worden, onmiddellijk geschorst werd. Voor de zooveelste maal, nu weer eens heel duidelijk, heeft mén kunnen zien, dat de gemoederen in Oostenrijk nog niet be daard zijn en dat hier nog groote ontevre denheid en opgewondenheid heerscht, alle beweringen van het tegendeel ten spijt. W. M. BEKAAR. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 7.00 n.m. VRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding.. 10.15 Voordracht, de Flierefluiters, m.m.v. solist, VARA-orkest. 12.00—1.45 Grarn.pl. 2.00 Orgel spel. 2.30 Gram.pl. 3.00 Cauesrie over de Volks- Olympiade, Barcelona. 3.15 Opera-uitzending (Gr.pl.). 4.15 Esperanto-uitzending. 4.35 Ver volg opera-uitzending. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Dansmuziek. 6.25 Sschaakcauserie. 6.30 Vervolg dansmuziek, 7.00 VRO. 8.01 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten A.N.P. VARA-Varia. 8.15 Filmreportage. 8.45 Radiotooneel. 9.05 Gram.pl. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Gram.pl. 10.15 Schaakcauserie. 10.45 De Bohemians. 11.3012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.30 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. (Om 1.30 Post- duivenber.) 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO- Orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.30 KRO- Melodisten. 6.00 Gram.pl. 6.20 Journ. Weekover zicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Reli gieuze causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P., Mededeelingen. 8.10 Over peinzing en concert. 8.30 KRO.Orkest, KRO- Boys, solist en de Twinkling Three. (Om 9.30 Filmpraatje). 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Gram.pl: 10.50 Populair concert. 11.5012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest, m.m.v. solist. 12.35 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand Orkest. 2.20 Het BBC-Schotsche Orkest, m.m.v. solist. 3.20 Orgelspel. 3.50 Militair concert. 4.35 Het Crook Kwintet. 5.05 Sportverslag. 5.15 Rep. opening der Olympische Spelen. 5.40 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Cabaretpro gramma. 7.05 Pianorecital. 7.25 Uit Salzburg: Opera-uitzending. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Relais uit Amerika. 10.40 Het Walford Hyden Zigeuner-orkest, m.m.v. soliste. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Het Cha- pelier-oa-kest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Solistencon cert. 6.50 Pascal-orkest. 8.20 Zang. 8.50 Opera- uitzendinga 11.5012.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.20 Fanfares, Orkestconcert. 8.20 Blaascon- oert. Reportage. 12.05 Blaasconcert en Repor tage. 1.20 Omroep-Amusements-orkest. 2.50 Reportage. 4.20 Opening Olympische Spelen. 6.20 Orkestconcert m.m.v. solist. 7.20 Solisten- concert. 8.301.15 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Dansmuziek. 1.30 Gram.pl. 2.35 M. Alexys' orkest. 3.20 Gram.pl. 3.50 Orgelconcert. 4.50 Gram.pl. 5.20 Muzik. causerie (met gr.pl.). 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.20 Schubert-liederen. 8.20 Gram.pl. 9.05 Populair programma. 9.20 Symphonieconcert. 11.00 Reportage. 11.30 Dansmuziek. 11.5012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 Max Alexys' orkest. 2.20 Gram.pl. 3.20 Orgelconcert. 3.50 Gram.pl. 4.35 J. Schnyder's orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.35 J. Schnyder's orkest. 7.20 Gram.pl. 8.20 Koor concert, m.m.v. orgel en orkest. 9.50 Gram.pl. 10.30 Dito. 11.2012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Het Berl. Philh. Orkest, m.m.v. solisten. 10.20 Berichten. 10.35 Het Lutz-kwartet. 11 05 Berichten. 11.20 Zangspel. 11.50 Populair con cert en dansmuziek. 1.101.15 Plechtige sluiting.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3