Vervelingscontact. BEVERWIJK Belangrijke verkooping in ,,Oud Meerenstein". ontslag als leerares. raadsvergadering. ambtenaren van den burgerlijken stand. credieten voor kapitaal verstrekking. aquariumvereeniging „kennemer- land". hartmans-tijdschrift-fonds. de bloemententoonstelling in „marquette". goedkeuring van verordeningen. geslaagd. personalia. postduivenvereen. „de reisduif". de boottocht van „plan west". vereeniging „bid en werk". schooljeugd huldigt jubileerenden priester. gevonden en verloren. vacantiebonnen. verhuring van grasgewas. de voortzetting der sigaren fabriek. HEEMSKERK personalia. verkooping. ATHLETIEK. wedstrijden van concordia. WATERPOLO. h. p. c. 2—ij 2 (1—3). a. z. 2—h. p. c. 3 (1—2). kring haarlem. aangekomen. vertrokken. EXAMENS. examens m. U. t. o.-diploma. BURGERLIJKE STAND Gebouwen van de sigarenfabriek in veiling. Onder groote belangstelling werden Don derdagmiddag in hotel „Oud-Meerenstein ten overstaan van notaris J. H. Brommers de fabrieks- en Kantoorgebouwen van de N.V. Sigarettenfabriek voorheen Gebrs. Mei chers en van de N.V. Sigarenfabriek v. h. Gebrs. Majoor geveild. De uitslag van deze verkooping was als volgt: 1. De fabrieksgebouwen, gelegen aan de Koningstraat groot 10 A. 25 e.A. met de zich daarin bevindende machinerieën. Hoogste bieder J. F. Moerel, Beverwijk, f 12.100. Bij afslag niet gemijnd. Koopster Twentsche Bank N.V. 2. Ben kantoorgebouw met aangebouwde Lipskluis en erf aan de Breestraat no. 60 groot 2 A. 65 c.A. Hoogste bieder J. F. Moe- rel, Beverwijk f 28000. Bij afslag niet ge mijnd. Koopster Twentsche Bank N.V. 3. Een woon- en winkelhuis no. 64 groot 1 A. 8 c.A. Hoogste bieder J. F. Moerel f 1600. Koopster Twentsche Bank N.V. Combinatie perceelen 1, 2 en 3 samen groot 13 A. 98 c.A., in bod staande op f 56100, bij afslag gemijnd op f 4000 door den heer J. F. Moerel voor de Twentsche Bank N.V. Deze perceelen waren eigendom van de n.V. Sigarettenfabriek v.h. Gebrs Melchers, alhier. 4. Ben kantoorgebouw en een gedeelte fa brieksgebouw met erf aan de Breestraat no. 68, groot 3 A. 18 c.A. Hoogste bieder J. F. Moerel f 30.000. Koop ster Twentsche Bank N.V. 5. Ben fabrieksgebouw, portiershuisje en erf aan de Koningstraat, groot 5 A. 20 c.A Hoogste bieder J. F. Moerel f 12000. Koop ster Twentsche Bank N.V. Combinatie perceelen 4 en 5 samen groot 8 A. 38 c.A., in bod staande op f 42000 bij afslag niet gemijnd. 6. Éen portierswoning met erf aan de Ko ningstraat no. 55, groot 2 A. 35 c.A. Hoogste bieder J. F. Moerel f 3000. Op f 1 gemijnd door den heer G. W. P. Stoutenbeek. Koopster N.V. Stoutenbeek's Modemagazij nen. Combinatie der perceelen 4, 5 en 6. samen groot 1073 c.A. in bod staande op f 45001, bij afslag niet gemijnd. 7. Een perceel grond met de daarop staan de onbewoonbaar verklaarde woningen en schuurtjes, groot 6 A. 88 c.A. Hoogste bieder J. F. Moerel f 3000. Bij afslag op f 1 gemijnd door de N.V. Smit en Riezenkamp, alhier. Opbrengst f 3001. 8. Een fabrieksgebouw met schuurtje, en erf aan de Koningstraat no. 90, groot 8 A. 61 c.A. Hoogste bieder J. F. Moerel f 12000. Koopster Twentsche Bank N.V. Combinatie van de perceelen 7 en 8, sa men groot 15 A. 49 c.A., in bod staande op f 15001, bij afslag niet gemijnd. De perceelen 4, 5, 6, 7 en 8 waren eigendom van de N.V. Sigarenfabriek v.h. Gebrs. Ma joor. Alle perceelen werden toegewezen. Ook werd nog verkocht een woonhuis in de Dr. Schuitstraat no. 19, groot 1 A. 96 c.A. Hoogste bieder P. .7. J. Haazevoet f 3450. Bij" afslag niet gemijnd. Bij den Raad is een verzoek om eervol ont slag ingekomen van mej. I. van Straaten als leerares in het vak huishoud kunde aan de Huishoud- en Industrieschool met ingang van 1 September a.s. De gemeenteraad zal voor de laatste maal in zijn oude samenstelling een openbare ver gadering houden op Dinsdag 4 Augustus des avonds te 8 uur. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrieven der n,ieuw-be- noemde leden van den Raad. 2. Vaststelling kohier straatbelasting, dienst 1936 voor de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. 3. Vaststelling 3e en 4e suppletoir kohier Hondenbelasting, dienst 1936. 4. Voorstel tot opheffing der plaatselijke schoolcommissie. 5. Voorstel tot schrapping van artikel 3 der Sc had evergoedings v erorden ing 6. Voorstel tot wijziging der lagesverorde- ning. 7. Voorstel tot het toestaan van credieten voor kapitaalverstrekking aan besturen van bijzondere scholen ingevolge art. 205 der l.o. wet 1920. 8. Financieele voorzieningen, dienst 1935 en 1936. 9. Mededeelingen en ingekomen stukken. 10. Belastingzaken. De heeren Th. J. Cornelisse en Ph. M. Pattes, oud-wethouders van Beverwijk en de heeren D. Kruithof, oud-wethouder en J. J. de Wildt oud-raadslid der voormalige ge meente Wijk aan Zee en Duin hebben den Raad verzocht om ontslag uit hun betrek king van ambtenaar van den Burgerlijken Stand. B. en W. hebben den Raad voorgesteld het ontsla? eervol te verleenen. Ter aanvulling op hun voordracht van 16 Juni jl„ berichten B. en W. den Raad, dat na genoemden datum nog verzoeken om ka pitaalverstrekking zijn ingekomen van het bestuur van de R -K. Jongensschool en R.-K. Meisjesschool te Beverwijk. Bij inwilliging van deze verzoeken moeten de navolgende bedragen beschikbaar worden gesteld: De R.-K. School te Wijk aan Zee, 80 pet. van f 50.500 f 40.400; de R.-K. Jongensschool Beverwijk, 80 pet. van f 29.000 f 23.200; de R.-K. Meisjesschool, Beverwijk. 80 pet van f 45.000 f 36.000, totaal f 99.600. Hierdoor wordt de gemeente bevrijd van een j aarlij ksche uitkeering ad 5 pet. van f 124.500. B. en W. stellen den Raad voor, hen in staat te stellen ook deze verzoeken in te wil ligen door het benoodigde bedrag daarvoor beschikbaar te stellen. Dinsdag 4 Augustus houdt de aquarium vereeniging „Kennemerland" haar maande- lijksche vergadering in de bovenzaal van hotel ter Burg. De agenda vermeldt o.m. be sprekingen over de eventueele deelneming aan de tentoonstelling tijdens de V.V.V.- feestweek Voor de beoordeeling van de inzendingen op de door het Harmans-tijdschrift-fonds uitge schreven prijsvraag: Geef een systematisch en beredeneerd overzicht van de beslissingen ge geven met betrekking tot de toelichting van leden van den gemeenteraad, heeft zich o.m. bereid verklaard de heer: J. W. A. C. van Loe- nen, oud-secretaris van Beverwijk, oud-redac teur van genoemd tijdschrift. De afdeeling Heemskerk van Bloembollen cultuur en de V.V.V. te Heemskerk hebben bij den Raad een verzoek ingediend om een garantie te willen verstrekken van f 300 en een subsidie van f 50 voor de in 1937 in „Marquette" te houden bloembollententoon stelling. B. en W. zullen den Raad voorstellen dit adres in hun handen te stellen om prae- advies. Bij het gemeentebestuur is bericht inge komen, dat de door den Raad vastgestelde verordeningen tot vaststelling van opcenten op de gemeentefondsbelasting, opcenten op de personeele belasting en tot wijziging der slachthuisrechten en van leges wegens af gifte van bouwvergunningen. Koninklijk zijn goedgekeurd. De heer A. Modoo, te Wijk aan Zee, is ge slaagd voor L.O. Duitsch. Ds. D. J. Haspels hulpprediker der Ned. Herv. Kerk heeft in verband met zijn beroep te Wamel en Dreumel tegen 1 September a.s. zijn ontslag aangevraagd. De postduivenvereen. „De Reisduif" heeft deel genomen aan de wedvluchten uit St. Ka- thalyne Waver voor oude en jonge duiven. De af te leggen afstand was 158 K.M. De uitslag van deze vluchten is: Oude duiven: P. Outenaar 5, 8, 45; G. van der Winden 2, 13, 46; M. van 't Hof 3, 37; W. Zoutman 4, 33; H. Claus 6, 38; A. Kat 7, 10, 14, 24; Gebr. van Roon 9, 28, 36; J. Exalto 11, 22, 25; J. Dingerdis 12, 17, 34; P. Dekker 15; J. Luntz 16; J. de Vriess 18, 23, 26, 32; S. Zoet 19; mevrouw Claus 20, 27, 31; S. de Pryker 21; J. Schipper 29, 39; M. Koorn 30, 41; C. van der Wal 35; A. Michel 40; P. van der Hout 42, 43, 44, 47, 49; S. Weststrate 48; E. Crombeen 50. Jonge duiven: A. de Kraker 1, 12; C. Duine- veld 2, 15; G. Rekveld 3, 14; L. Traa 4, 11; J. Klein 5, 6; A. Valk 7; J. Keunen 8, 9; P. Bruins 10 W. Kossen 13. Donderdagavond werd in het gebouw „Odeon" een vergadering gehouden van het bestuur van de Winkeliersvereeniging „Plan West" met de dames en heeren, die tijdens de op Donderdag 6 Augustus te houden boottocht voor kinderen als geleidsters en geleiders zul len fungeeren. De voorzitter, de heer W. Akse sprak een openingswoord, waarin hij zei, dat de boottocht evenals vorige jaren weer tot in de kleinste bijzonderheden was georganiseerd. Hij wees op de verantwoordelijke taak van de dames en heeren en vertrouwde er op, dat zij allen hun uiterste best zouden doen, om den boottocht weer ten volle te doen slagen. De secretaris, de heer E. van Rookhuizen, maakte daarna de indeeling van de verschil lende groepen bekend. Des morgens te 7 uur zal de stoet op het ge meentelijk parkeerterrein worden opgesteld. Met muziek worden de kinderen naar de Slachthuiskade gebracht, waar twee booten gereed zullen liggen, om het gezelschap aan boord te nemen. Te 8 uur wordt afgevaren. Des middags tegen 12 uur zal het gezelschap te Huizen aankomen. De kinderen zullen met autobussen naar den speeltuin „Oud-Valken veen" worden vervoerd. Vermelding verdient nog, dat op elke boot leden van de E. H. B. O. en van de Haarlemsche Reddingsbrigade aan wezig zullen zijn. Het bestuur zal er naar streven en deed daartoe een beroep op aller medewerking, om niet later dan des avonds half negen in Be verwijk terug te zijn. Op het C. H. Moensplein zal de stoet worden ontbonden. De Zwitsersche National Zeitung stelt voor, mensehen die zich ver velen, in de gelegenheid te stellen, door de telefoonjuffrouw verbin ding te krijgen met gelijkgestem den om in telefonische conversatie de verveling te bestrijden.) Hallo juffrouw, ik wou u even melden, Dat 'k me verveel, als 'k het u eerlijk zeg, Dit is dan ook de reden dat ik belde: Geeft u nog nummertjes verveling weg? Ik wil wel graag met iemand anders praten, Die zich verveelt, zoo gruwelijk als ik.... Meneer, ik zal 't u daadlijk weten laten, Ik kijk het na. wacht u een oogenblik? Het spijt me erg, maar zij die zich vervelen, Zijn allen in gesprek volgens mijn staat, Ik zie geen kans u nu al in te deelen, Bel nog eens op, misschien dat het dan gaat. Juffrouw, 'k verzoek u nu niet af te breken, Ik hou 't met die verveling niet meer uit, Blijft u tenminste dan wat met mij spreken, U hebt zoo'n lief, zoo'n vriendelijk geluid. Welk onderwerp kan u het meest bekoren, Zegt u het maar, ik praat op elk gebied Meneer, ik heb geen tijd u aan te hooren, Ik heb het druk en ik verveel mij niet. Maar wacht, daar is er net een afgeloopen, Daar is een nummertje verveling klaar, Ik sluit u aan en wil het beste hopen, Dus spreken maar, meneer verveel elkaar! P. GASUS. BAZAR VAN DE CHRISTELIJKE VROUWEN-»V P TT D A G 31 TU tl 1936 In verband met de vacanties hebben de leer lingen van de R.K. scholen in de parochie van de H. Agatha reeds Donderdag hun kinderlijke hulde gebracht aan Deken P. J. Simons, die op 15 Augustus a.s. vijf en twintig jaren priester zal zijn. De kinderhulde vond plaats in het gebouw der K. S. A. Des morgens heb ben de meisjes den Deken in bloemrijke verzen en keurige symbolische voorstellingen gehul digd, nadat de a.s. feesteling, die vergezeld was van de parochie-geestelijke op plechtige wijze was ingehaald. Onder leiding van de Eerw. zusters werd een aantrekkelijk programma uitgevoerd. Des middags waren de jongens aan de beurt. Ook zij lieten zich niet onbetuigd den a.s. ju bilaris van hun gevoelens te doen blijken. Het was een spontane hulde van de schooljeugd waarvoor Deken Simons zoowel des morgens als des middags in hartelijke bewoordingen zijn dank betuigde. HET GESCHENK VAN DE OUD INGEZETENEN. Geruimen tijd geleden hebben wij reeds be richt, dat zich een comité heeft gevormd van oud-inwoners van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, dat voornemens was een geschenk aan te bieden ter gelegenheid van de vereeni ging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. B. en W. hebben met groote belangstelling en waardeering van dit voornemen kennis ge nomen en aan het comité bericht, dat hun college in overleg met den Raad nader zal be slissen, wanneer dit geschenk persoonlijk door het comité kan worden aangeboden. Aan den politiepost te Wijk aan Zee zijn in lichtingen te verkrijgen betreffende de navol- ;ende gevonden voorwerpen: Een grijze heeren regenjas, een zwarte hee- renparapluie; een collier; een belastingmerk in leeren band; een schakelarmband; een da- mestasch; een belastingmerk; een raket; een hondenketting; een rozenkrans en een arm band. Verloren voorwerpen: een blauw badpak; een bankbiljet van f 10; een rood damesvest; een zwart badpak; een zilveren sierspeld, een polshorloge en een zwart badpak. Dinsdag 4 en Woensdag 5 Augustus houdt de Christelijke Vrouwen vereeniging Bid en Werk een bazar in het gebouwtje der Ned. Herv. kerk. De opbrengst van dezen bazar, die Dinsdagmiddag 2 uur geopend zal worden door de presidente mevr. IJ. v. AmersfoortLouwe, is bestemd voor het verwarmingsfonds der Ned. Herv. Kerk. De uitbetaling der vacantiebonnen voor de bouwvakarbeiders zal plaats hebben Zater dag 1 Augustus van 6 tot 7 uur Relweg 38. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage te Velsen, werd Donderdagmdidag in Hotel „Oud Meerenstein" een openbare verhuring gehouden van het grasgewas langs de bermen en wegen, benevens het recht van visscherij in den Zuidwij kermeerpolder voor den tijd van 5 jaar. De jaarlijksche huurprijs werd bij opbod vastgesteld. De bermen werden verhuurd aan L.- Sprangers f 74; J. Hofland f 70, G. Al f 70 en J. Heynen f 68 per jaar. De zes deelen van den Kagerweg aan A. Schaap f 2, A. Schaap f 2, Schoorl f 1, G. Heijne f 2. J. Koomen f 26 en J. Wey f 10. De Noorder-Kanaalweg aan A. v. d. Bosch f 1, H. v. d. Does f 9 en H. J. van Roon f 4; de Noorderweg aan H. Hoogland f 2, H. Dekker f 4, H. Dekker f 8, C. Al f 18 en H. Geerling f 12. Voor het vischrecht in de Ringsloot was de animo al zeer gering. Pachter werd de heer A. Schaap voor den tijd van 5 jaren voor f 1 per jaar. Naar wij vernemen is na de Donderdag mdidag gehouden openbare verkooping het fabrieksgebouw aan de Koningstraat, in openbare veiling aangekocht door de Twent sche Bank N.V., overgegaan aan de N.V. Sigarenfabriek Beverwijk, directeuren P. W. en W. P. Majoor. Men deelde ons mede, dat zoo spoedig mogelijk naar dit gebouw de machines en de voorraden tabak en sigaren, die dank zij de medewerking van de regeering en de betrok ken bankinstelling ter beschikking van de nieuwe combinatie kwamen, zullen worden overgebracht. Geleidelijk zal dan de fabriek in bedrijf kunnen worden gesteld. Voor het examen costumière slaagde te Har- lingen aan het St. Annapensionaat mej. A. Blankendaal, alhier. In het hotel van den heer C. P. Goeman te Uitgeest werd door notaris F. J. M. Pinkschen te Schoorldam publiek verkocht een landhuis toebehoorende aan de N.V. de Wolbaai en liggende te Beverwijk. Perceel I landhuis met schuur en erf, groot 3.75 A., aan den tolweg tegenover Kasteel Assumburg, opgeboden door den heer Jac. Klinkenberg voor de som van f 1855; gemijnd door den heer I. Schuil de Boer op f 1. Perceel II bouwterrein aan den Jan van Kuik- weg alhier groot 4.30 A. opgeboden door den heer J. P. Duyn te Beverwijk, op f 135 en niet gemijnd. Perceel III bouwterrein aan de J. van Kuikweg groot 4.50 A. opgeboden door den heer L. Schipper Jr. te Heemskerk op f 140 niet afgemijnd. Combinatie II en III stond op f 275 ge mijnd op f 1 door J. P. Duyn te Beverwijk; perceel IV groot 4.50 A. opgeboden door den heer J. P. Duyn op f 115; niet gemijnd; per ceel V groot 4.50 A. opgeboden door den heer Johs. Henneman te Heemskerk op f 120, niet gemijnd. Combinatie IV en V groot f 235 gemijnd door den heer J. P. Duyn te Beverwijk op f 1.—. De 4 perceelen bouwterrein in combinatie op f 512, gemijnd door den heer Johs' Henne man op f 2. Combinatie 1 tot en met 5 stond op f 2370 gemijnd door den heer J. P. Duyn te Bever wijk op f 25. Totale opbrengst f 2395. Zondag 2 Augustus houdt „Concordia" haar jaarlijksche Onderlinge Athletiek-wedstrijden op de Kleverlaan van 8.30 tot 1 uur, onder leiding van den directeur den heer Berre- voets. 1 Dit jaar worden deze wedstrijden gehouden ook voor de adspiranten. De dames krijgen een acht-kamp te verwerken n.l. 60 M. hard- loopen, speerwerpen, discuswerpen, handbal- werpen, hoogspringen, verspringen, Duitsche drie-sprong en 100 M. De heeren-afd. A. eveneens een acht-kamp n.l. 100 M. hardloopen, speerwerpen, kogel- stooten, handbalwerpen, hoogspringen, ver springen hink-stap-sprong en 400 M. De heeren afd. B een zevenkamp, n.l. de zelfde nummers als afd. A behalve 400 M. hardloopen. De jongste en oudste meisjes, zoowel als de jongste en oudste jongens, verwerken een drie-kamp n.l. 60 M. of 80 M., kastibal-wer- pen en verspringen. Voor de jongens en meisjes sluit de in schrijving Zondagmorgen om 9 uur op het veld. De strijd bij de dames en heeren A, gaat om den wisselbeker, terwijl verder medailles worden uitgereikt aan de drie bestgeplaatsten van elke groep. Ten tweeden male hebben de IJ-reserve's met 3—1 van de H. P. C. reserve's gewonnen. Het IJ is thans kampioen harer afdeeling ge worden met H. P. C. op de tweede plaats. Het IJ slaagde er het eerst in een doelpunt te maken 01. Het is Ten Hacke die gelijk maakt (11). Na de rust speelt H. P. C. veel slechter, al leen Slefels speelt nog een goede partij. Het is het IJ dat door twee goede doelpunten den stand tot 13 opvoert, waarmede het einde kwam. Voor de rust scoorde Kemper twee doelpun ten (02). Na rust wist A. Z. den achterstand te ver kleinen. H. P. C. 3 is thans nog ongeslagen. Nu volgt nog de laatste wedstrijd tegen IJ 4. Het rooster voor de promtotiewedstrijden is nu bekend. Op Woensdag 5 Aug. om 8 uur in Groenen- daal H. P. C. 3Zian 4 (den Haag) en op 7 Aug. eveneens 8 uur in Amsterdam Dolfijn 3 H. P. C. 3. Daarna weer een uitwedstrijd, tegenstander Zian 3 of Star 2. Woensdag 12 Aug. H. P. C. 3—S. V. H. 2, 8 uur in Groenendaal. H. Z. v. i—H. P. C. 6 H. P. C. 5—H. v. G. b. 4 2—3 8—0 Ten Noorden van Madrid is deze week hevig gestreden in het Guadarrama- gebergte. Om den opmarsch der opstandelingen tegen te houden, hebben de regeeringstroepen een brug over de Guadarrama-rivier in de lucht doen springen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Vancr. n. Rott. 2 te L'pool verw. Veendam 31 (6.30 v.m.) v. Aalborg voorgaats Waterwag verwacht. Statendam 30 v. N.-York te Rotterdam. Lochgoil Rotterdam n. Vancouver p. 29 Dung. Narenta Vancouver n. Rotterdam 20 van Los Angeles. Drechtdijk 27 v. Vancouver n. Rotterdam. Boschdijk 27 v. Boston n. New York en Rott. Breedijk N. Orleans n. Rott. via Londen 29 (1.5 n.m.) 395 mijl W.Z.W. v. Bishops. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitr.) p. 29 Dover. HALCYON LIJN. Vredenburg Vlaardingen n. Oxelosund p. 30 Holtenau. Stad Haarlem Rotterdam n. Napels p. 29 Dungeness. Stad Vlaardingen 26 v. Vlaard. te Narvik vertr. 30 n. Rott.-Vlaard. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 29 van Alleppey. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 30 van Sabang. Almkerk (thuisreis p. 30 Ouessant. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) p. 30 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 30 te Antwerpen. Jagersfontein 30 v. Rotterdam te Hamburg. Bloemfontein (thuisr.) 20 v. Zanzibar. KON. NED. STOOMB. MIJ. Agamemnon 29 v. Marseille n. Algiers. Alkmaar 29 v. Hamburg n. Amsterdam. Ceres 29 v. Piraeus n. Izmir. Costa Rica Amst. n. Barbados 29 v. Madeira. Triton Para n. Bilbao p. 29 Madeira. Merope 30 Juli van Hamburg te Amsterdam. Oberon 30 Juli van Amsterdam n. Rotterdam. Achilles 30 Juli v. Amsterdam n. Rotterdam. Ganymedes 30 Juli v. Amsterdam naar Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam via Plymouth 30 Juli van Madeira. Crijnssen, Barbados n. Amsterdam via Ply mouth 29 Juli van St. Michaels. Barneveld Chili n. Amst. 28 te Corral. Vulcanus Bourgas n. Rott. 29 (5.2 v.m.) 350 mijl Z.W. v. Land's End. Tiberius Malaga n. Lissabon p. 28 Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. Eemland 30 v. Amsterdam n. b. Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan 29 v. Rott. te Hamburg. Kertosono (uitr.) p. 29 Kaap de Goede Hoop. Kedoe (thuisr.) p. 29 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 29 van Angra dos Reis. SILVER JAVA PACIFIC LIJN. Manoeran Calcutta n. Vancouver 28 van Dahikan. Bintang Bombay n. Vancouver 28 v. Batavia. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 29 van Genua. Tabian (thuisr.) 29 te Singapore. Poelau Laut (uitr.) 28 v. Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion 30 v. Japan te Rotterdam. Polydorus Amst. n. Java 30 v. Suez. Antenor Japan n. Rott. 29 van Hongkong. Glenafferic Dairen n. Rott. 30 te Padang. Eurybates Liverpool n. Java p. 28 Gibraltar. Phrontis Batavia n. Amsterdam 28 v. Padang. Radnorshire, Dairen n. Rott. 30 van Oran. Groote diepgang. Het Belgische motor-tankschip „Laurent Meeus", passeerde van Houston naar Amster dam het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.6 Meter. Het naar Batavia vertrokken Nederlandsche passagiers-motorschip „Christiaan Huygens" passeerde met een diepgang van 8.2 Meter. Bijlegger. Het Nederlandsche motorschip „Mulan" is van Wasklot in de Binnenhaven aangekomen als bijlegger, bestemd voor Scheveningen. 30 Juli: Mulan m.s. Wasklot Gateshead s.s. Newcastle Therese s.s. Goole Embla s.s. Oscarshamn Borthwick s.s. Leith Dietrich Hasseldieck m.s. Exeter Vechtstroom s.s. Huil Hontest»oom s.s. Londen 29 Juli: Jolly Days m.s. King's-Lynn Henca m.s. Aberdeen Oljaren m.s. Athene Chr. Huygens m.s. Batavia Saleier s.s. Macassar Rhein s.s. Hamburg Odysseus s.s. Kopenhagen Theseus s.s. Hamburg Marina s.s. Gdynia Ostmark m.s. Bremen 30 Juli: Eemland s.s. Beunos-Aires Theano s.s. Rotterdam D. Grapendaal, Velsen; H. Bakker, Velsen; K. Grondhout, Heemstede; B. J. Bruyn, Haar lem; N. A. Bagnay, Heemstede; P. Ruiter, Be verwijk; J. W. A. Uittenbogaard, Heemstede; W. J. Wakker, Haarlem; B. W. Meeuwig, Bloe- mendaal; J. Boer, Haarlem; Th. de Haen, Heemstede; A. J. D. Ouwerkerk, Heemstede; s. C. Peetoom, Haari.meer; A. Sloog, Heem stede; A. Paap, Zandvoort (B)C. v. d. Pol, Hoofddorp (BM. E. Bolhuis, Schoten; J. C. Knipper, Beverwijk; A. v. d. Sluijs, Haar lem (B). A. A. Nederkoorn, A. Kees, E. van Esveld, B. G. A. Olivier, P. de Vries, J. Voerman, W. de Best, A. J. Köper, C. M. M. Wiese, C. A. M. Verbeek, A. Stam, J. B. v. d. Klooster, C. H. Kloos, G. van Leeuwen, J. Zweedijk, M. C. Hel- frich, A. Schipper, J. M. Heeres, L. Velleman, D. Lodders, J. Sterk, M. Keus, A. Kampman, F. van Hees, J. P. de Jong, M. Kilian, A. Schuy- lenburg, M. D. de Kruyff, A. M. Habermehl, S. IJff, A. C. Pruissen, B. J. H. Mooiweer, A. F. Hulshof, P. de Jong, A. J. Blom, K. Linkweg, J. H. Teljeur, R. C. Snel, W. L. Siebelink, B. Blankenaar. J. van Dok, M. de Jong, J. Korf, A. J. Alle- bes, N. Polak, J. A. v. d. Velden, T. Feenstra, I. J. van Delft, H. B. Bloemendaal, J. Hekker, J. C. Bakker, S. Grüteke, W. J. Meuring, C. W J. van Leeuwen, D. Kerkstra, H. Roelofsen, H. van Asten, M. Meppelink, F. Lanson, S. A Koebrugge, J. Kaper, A. Dercksen, M. M. Boel houwer, W. Bollebakker, R. e. Hartendorp, A. Bakker, H. C. Polderman, J. J. Plant, A. Oost- meyer, J. R. Kwantes, R. Vettewinkel, N. G A Hartog, A. C. Knuyt, J. H. Wolff, G. Th. Maas, S\aV Booren> W. J. M. Groenendaal, M. E Oderkerk, a. Prins. J F. a. M. Bijvoet. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip „Embla" is van Oscai shamn bij de papierfabriek aangekomen met een lading cellulose. Na deze lading al daar gelost te hebben zal het schip verder de lading stukgoed naar Amsterdam brengen. Haarlem, 30 Juli 1936. Ondertrouwd: 30 Juli: IJ. Molenaar en A C. Stremming, P. G. van Engelen en M A. Schoorl, P. Westerling en M. Gonlag, A. de Jong en G. A. G. Schiering. Getrouwd: 30 Juli: O. Th. Dantuma en I M. Kummer, A. A. G. I. Borst en M. H. Kol, E. Hos en G. M. Creemers, W. O. Klipp en C J. Slieker, H. Scheffer en A. H. Kok, J. Bun- gener en W. C. Wiggers, D J. Galle en I. Chr. W. Meppelink. Bevallen: 28 Juli: j. M. MostertmanJor- dens, z. 29 Juli: N. A. RijnekerHubert, d„ M. M. Vermeijs—Huijboom, d., C. Lucas—Willem- se, zM. J. van Winsen—Loogman, z. 30 Juli: Chr. OostenrijkMebus, d. Overleden: 29 Juli: M. A. M. Mooren—Hiet- brink, 71 j„ Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5