Britsch Debat over den Toestand. .WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMU1DEN CASTRICUM VRIJDAG 31 JUUT 1936 De toedracht van het incident te Weenen. BEVERWIJK VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Vaagheid in politiek bevestigd. De mandatenkwestie moet rusten. CRICKET. Flamingo'sFree Foresters. ZWEMWEDSTRIJDEN AAN HET STRAND. Feest op de Semaphore. De semaphore-bewoners, de gevestigde Zoowel als de tijdelijke, hebben Donderdag avond een interessan ten zwemwedstrijd ge organiseerd en dezen gecombineerd met een gecostumeerden wedstrijd. Er werd gezwommen over een afstand van 1000 200 en 100 meter.. Voor de winnaars hadden de semaphore-bewoners aardige prij zijn beschikbaar gesteld. 1000 M. Ie pr. L. Lippens, 2e. T. Koene, 3e C. Blonden. 4e P. Goedhart. 200 M. Ie pr. L. Lippers, 2e T. Stam, 3e W. Sterteveld. 100 M. Ie pr. T. Oldenburg, 2e D. Stam, 3e W. Hartenberg. De fraaie costuums maakten het de jury niet gemakkelijk een beslissing te nemen, zoodat er voor iedere groep een prijs extra beschikbaar werd gesteld. De eerste prijs werd toegewezen aan Albert Gravemaker als ouderwetsche baker; leuke groepen waren ook: De Kippetjes; de Moor' man of Negus; de Muizen, St. Nicolaas enz. De prijsuitdeeling geschiedde in de bar van den heer Goedhart, waar men in een ge animeerde stemming nog eenigen tijd ge zellig bijeen bleef. V. G. S.—TWEEDE JEUGD. Hedenavond 7 uur zal een ontmoeting plaats hebben tusschen het eerste elftal van Van Gelders Sportvereeniging en een van de elftallen Tweede Jeugd. De match wordt gespeeld op het terrein aan den Vergierdeweg te Haarlem. VERGADERING VISCHKNECHTS. Hedenavond 8 uur zal voor de leden-visch- knechts der IJmuider Federatie een leden vergadering worden gehouden in de boven zaal van het Federatiegebouw. DE DAMMATCH DUKEL—MERTENS. Donderdagavond j.l. zou in café Parkzicht tie derde partij van de match DukelMertens gespeeld worden. Door verschillende omstan digheden is deze match, die uit 5 partijen bestond en waarvan reeds twee zijn gespeeld, voorloopig uitgesteld tot de maand October. BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje R.O. 46 685 manden f 3780. Maria IJm. 95 215 m. f 1800. Loggers: Sch. 19 ƒ1200; KW. 153 ƒ320. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur: Lucht 61. Water 64 ONBESCHADIGD. De trawler, die Woensdag bij Ayr gestrand en weer vlot gekomen was, „Rotterdam" IJm. 112, blijkt bij nader onderzoek niet lek te zijn en ook geen verdere schade gekregen te hebben. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 31 JULI. Tarbot per K.G. f 1—0.56. Tongen per K.G. f 1.401,02. Groote schol per 50 K.G. f 17,50. Middelschol per 50 K.G. f 1514. Zetschol per 50 K.G. f 18—13. Kleine schol per 50 K.G. f 13—4.30. Schar per 50 K.G. f 7—3,60. Vleet per stuk f 1,10. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 2115 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 148.40. Kabeljauw per 125 K.G. f 48—26. Groote gullen per 50 K.G. f 86.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 73,60. Wijting per 50 K.G. f 4.100.75. Makree,1 per 50 K.G. f 14—9. Heilbot per K.G. f 0.78. Leng per stuk f 1,301. Koolvisch per stuk f 0.500.12. Versche haring per kist f 7.806.60. Groote hake per 125 K.G. f 80. Middel hake per 125 K.G. f 86. Kleii middel hake per 50 K.G. f 3828. Kleine hake per 50 K.G. f 24. zinnen geschiedt, die steun genieten, dertig procent van de verdiensten voor de steunbe- rekening niet in mindering zullen worden ge bracht. Uit deze dertig procent moeten de on dersteunden de onkosten voor karrenhuur en dergelijke doeleinden betalen. BIJEENKOMST IN DE BADGASTENKERK. In de Gereformeerde badigastenkerk in Wijk aan Zee is Donderdagavond onder lei ding van ds. F. de Vries uit Den Haag een druk bezochte bijeenkomst gehouden. Ds. H. Holtrop. Gereformeerd predikant te Bever wijk, eertijds te Batavia, heeft een rede ge houden over het kerkelijk leven in Neder- landsch-Indië. Spr. gaf een overzicht van de ontwikkeling van het kerkelijk leven van den tijd van de Oost-Indische Compagnie af. In 1877 werd de eerste Gereformeerde kerk op Java gesticht. Ds. Holtrop heeft vervol gens gesproken over de moeilijkheden van het Indische kerkelijke leven in verband met de vele mutaties en bet Indo-vraagstuk. Daarna wees hij op de 'geestelijke verzor ging van de verstrooide 'gemeenten. Zoo be sloeg het werkterrein een oppervlakte, die acht keer zoo groot was als Nederland. Ten slotte heeft ds. Holtrop herinnerd aan het evangelisatie- en zendingswerk in Indië, dat van de kerk uitgaat. Nadat ds. Van Loon leenige mededeelingen had gedaan over de financieele aangelegen heden van de badgastenkerk heeft ds. Hol trop een tiental naar aanleiding van zijn rede gestelde vragen op uitvoerige wijze be antwoord. Ds. F. de Vries heeft daarna de bijeen komst met gebed gesloten. FEESTELIJKHEDEN VOOR DE BADGASTEN. Op initiatief van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Wijk aan Zee zul len in de eerstkomende weken, in tegen stelling met de geruchten die de ronde doen, verschillende feestelijkheden voor de bad gasten worden georganiseerd. Er is daarvoor een comité van aanbeveling gevormd, waar van de burgemeester het eere-voorzitter- schap aanvaard heeft. AUTO IN DE SLOOT. Bij het achteruitrijden in de Eerste Groe- nelaan is de auto van dr. Leenaerts in een droge sloot gereden. De dokter bleef onge deerd. De auto was vrijwel onbeschadigd. Landarbeiders, die in de omgeving werk zaam waren, hebben de auto met vereende krachten weer op den weg gebracht, waarna die dokter zijn weg kon vea-volgen. VOETBALPROGRAMMA. Zondag a.s. zal worden gespeeld de wed strijd Vitesse 1 (comb.)Vitesse II (comb.) Aanvang- 3 uur. De Bilt voorspelt: Matigen aanvankelijk toenemenden, later afnemenden Zuidwestelijken tot Westelijken of Noordwestelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt met eeni gen regen. Later waarschijnlijk opkla rend. Waarschijnlijk iets warmer. BAROMETERSTAND: Hoogste 771.8 m.M. te Biarritz. Laagste 741.2 m.M. te Vardö. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur Stilstand. 64 F. 57 F. 62 F. 761 m.M. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 1.28 uur; n.m. 1.57 uur. Zondag v.m. 2.10 uur; n.m. 2.41 uur. Maandag v.m. 2.53 uur; n.m. 3.22 uur. Redevoering van Starhemberg verstoord. Omtrent het incident, dat de nationaal- socialisten hebben veroorzaakt tijdens de plechtigheid van de aankomst van den Olym- pischen fakkel in Weenen, meldt de „Times" nog het ovlgende; Langs de Ringstrasse en op het Heldenplatz stonden groepen nationaal-socialisten opge steld, die herhaaldelijk „Deutschland ueber alles" en het Horst Wessellied zongen, terwijl zij verder schreeuwden: „Heil Hitier" en „Eén volk, eén rijk", en dergelijke uitroepen. Tijdens de redevoering van prins Starhem berg werd luid gejoeld en geschreeuwd. Na de plechtigheid gingen de nationaal-socialisten uiteen, hun slagzinnen in koor op den thuis weg uitroepende. Over het algemeen greep de politie niet in. Toch werden eenige honderden arrestaties verricht en een aantal nationaal socialisten zal naar het concentratiekamp Woellersdorf worden gezonden. DE RESTAURATIE VAN DEN KERKTOREN TE WIJK AAN ZEE. Naar wij vernemen is de restauratie van den toren van de Ned. Herv. Kerk in de badplaats opgedragen aan de laagste inschrijfster de firma Den Hertog uit Ter Aar. voor een be drag van f 14.180. Met de werkzaamheden zal zoo spoedig mo gelijk een aanvang worden gemaakt. DE TENTOONSTELLING VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. De Vereeniging voor Handel en Industrie alhier heeft een fraai luxe-voorwerp beschik baar gesteld voor de beste inzending van een plaatselijke industrieele- of handelsonderne ming op de tentoonstelling voor Nijverheid en Handel die tijdens de V. V. V. Feestweek van 15 tot 23 Augusctus a.s. zal worden ge houden. AFTREK VAN INKOMSTEN UIT HUISARBEID. Nu het boonenseizoen is aangebroken en in vele huisgezinnen bijverdiensten worden ge noten uit het afhalen van de boonen voor de fabrieken heeft Maatschappelijk Hulpbetoon besloten, dat voor zoover deze arbeid in ge- AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 31 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 56 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Jenny Jugo in „Meis jesjaren eener Koningin". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Lawrence Tibbet in „Metropolitan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Dolly Haar in: „S. O. S. ik ben verloofd" 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Warner Baxter in „Broadway Bill" 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 1 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11- 5 uur- doorloopend 5(' minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Schip van verin aankomst Laatste bericht Tarragona 8 Aug. 28 Juli van Carthagena. Agamemnon Bari 29 Juli van Merseille. Almkerk Japan 26 Juli van Algiers. Alkmaar x) Hamburg 2 Aug. 30 Juli te Antwerpen. Amstelland x) Buenos Aires 21 Aug. 24 Juli vertrokken. Berkel Archangel 4 Aug. 28 Juli v. d. Noordkaap. Chili 20 Juli te Curaqao. Bennekom Chili 24 Juli van Arica. Beme Constantza in lading. Barneveld Chili 28 Juli te Corral. Bloemfontein x) Beira 29 Juli van Zanzibar. Baarn Hamburg 19 Aug. vertrekt 15 Aug. Curran Swansea 1 Aug. 29 Juli vertrokken. Ceres (Ned.) Bourgas 22 Aug. 29 Juli van Piraeus. Cordillera x) West Indië 8 Aug. 27 Juli van Barbados. Crijnssen West Indië 4 Aug. 21 Juli van Barbados. Everanna Archangel 4 Aug. 25 Juli vertrokken. Eurypylus Batavia 12 Aug. 16 Juli van Padang. Ned. Indië 12 Sept. 28 Juli van Batavia. Santé Fé 8 Aug. 18 Juli van Pernambuco. Ned Indië 20 Aug. 22 Juli van Colombo. Hedda Archangel 31 Juli 22 Juli van Mesane. Hercules Hamburg 2 Aug. vertrekt 1 Aug. Irene (Ned.) Danzig 2 Aug. 30 Juli van Kopenhagen. Jagersfontein x) Z. Afrika 31 Juli 30 Juli van Hamburg. J. v. Oldenbarnevelt x) Batavia 6 Aug. 29 Juli van Genua. J. P. Coen x) Batavia 27 Aug. 29 Juli vertrokken. Joh. de Witt x) Batavia 22 Aug. 26 Juli van Sabang. Karl Lepin Archangel 2 Aug. 26 Juli Lodingen gepass. Ned. Indië 11 Aug. 27 Juli van Port Said. Kotka 31 Juli 25 Juli vertrokken. Merope Hamburg 30 Juli 29 Juli vertrokken. Japan 31 Juli 27 Juli te Rotterdam. Batavia 1 Aug. 27 Juli van Gibraltar. Michalios Zarate 5 Aug. 3 Juli van Necochea. Montferland x) Buenos Aires 7 Aug. 22 Juli van Bahia. Maaskerk West Afrika heden 28 Juli van Duala. Michalis Poutous Penarth 29 Juli van Dumgeness. Orion (Ned.) Alexandrië 1 Aug. 28 Juli van Setubal. P. L. M. 23 Bona (v. IJm.) 9 Aug. in lading. Pres. Sergent x) Constantza 24 Juli van Stamboul. Phoenicia West Indië 14 Aug. 28 Juli van Curacao. Poelau Tello x) Batavia 13 Aug. 28 Juli van Perim. Patricia West Indië 31 Juli 27 Juli van de Azoren. Peisander x) Batavia 16 Aug. 23 Juli van Colombo. Batavia 31 Aug. 28 Juli van Padang. Huelva 23 Juli vertrokken. Pluto (Ned.) Stettin 4 Aug. vertrekt 1 Aug. Trangsund 31 Juli 28 Juli van Helsingborg. Randfontein x) Z Afrika 6 Aug. 30 Juli te Antwerpen. Reggestroom W. Afrika 27 Juli van Dakar. Midd. Zee 10 Aug. 28 Juli van Catania. Archangel (v. Velsen) 3 Aug. 28 Juli van Honnigsvaag. Salabangka x) Batavia in lading. Saturnus Santa Cruz vertrekt 31 Juli v. Bilbao. Serooskerk x) Japan 17 Aug. 30 Juli van Sabang. Sembilan x) Ned. Indië 26 Juli van Pt. Said. Stuyvesant raaramaribo 5 Aug. 20 Juli vertrokken. St. Annaland Newcastle 31 Juli 30 Juli vertrokken. Semiramis Curacao 12 Aug. 23 Juli vertrokken. Samn anger Archangel 4 Aug. 25 Juli vertrokken. Theseus (Ned.) Hamburg in lading. Tarakan x) Skjolden 1 Aug. vertrekt 30 Juli. Tiberius Midd. Zee 10 Aug. 30 Juli te Lissabon. Alexandrië 12 Aug. 25 Juli te Susak. Torborg x) Houston 31 Juli 29 Juli te Antwerpen. Tabian x) Ned. Indië 29 Juli van Singapore. Uckermark x) Ned Indië 9 Aug. 28 Juli te Barcelona. Waterland x) Buenos Aires 4 Sept. vertrekt 7 Aug. Vulcanus Bourgas 4 Aug. 26 Juli van Gibraltar. Zuiderkerk x) Japan 27 Juli van Yokohama. x) Schepen voorzien van een ft> zijn erooter dan 6000 bruto register ton TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Sir Austen Chamberlain's „bijdrage Binnenhaven Papierfabriek Nederl. Zweedsch m.s. s.s. Mulan Embla Wasklot Oscarshamn bijlegger cellulose LONDEN, 29 Juli. Het was niet te verwachten dat de regee- ring binnen een week na het bewapenings debat, waarin de internationale toestand vanzelf werd betrokken, in het debat over buitenlandsche zaken van gisteren meer op heldering zou willen of kunnen geven over haar voornemens in Europa, met den Vol kenbond, met collectieve veiligheid. Lloyd George vroeg om een duidelijke verklaring. Hij had noch recht noch reden ze te verwach ten. Duidelijk is inderdaad dat de regeering door de omstandigheden van den tijd tot een opportuniteitspolitiek wordt gedwongen. Toen de uitdagende oude Welshman verlang de dat de regeering haar vaagheid zou prijs geven en ondubbelzinnig haar houding zou aangeven kreeg hij van een ontstelden en verontwaardigden minister van Buitenland sche Zaken ten antwoord dat hij dat zeker niet kon doen, dat hij dat onmogelijk kon doen, dat hij de ernstigste fout zou maken indien hij op dit oogenblik zou beproeven Engeland's positie onveranderlijk te om schrijven. Minister Eden is met recht schuw geworden van positieve verklaringen. Hij zal zich nog wel het slot van zijn vragenlijst aan Duitschland herinneren waarin opheldering (op de punten in de vragenlijst aangeroerd) noodzakelijk werd verklaard alvorens alge- meene onderhandelingen konden beginnen. De opheldering die noodzakelijk was is ach terwege gebleven en de weg naar algemeene onderhandelingen is thans betreden alsof nooit om opheldering was gevraagd. Dit is een voorbeeld van een positief aangegeven gedragslijn die men heeft verlaten. Velen zullen het wijs vinden dat die gedragslijn is verlaten. Maar het geval toont aan dat bin dende verklaringen in buitenlandsche poli tiek op het oogenblik niet raadzaam zijn. Eden vertelde wel wat. Maar het was, zooals gezegd, vaag. De Britsche regeering zou geen ingrijpende veranderingen in het handvest van den Volkenbond voorstellen, niet zoo danige veranderingen dat ze de hoofdbegin selen van den Volkenbond zouden aantasen. Een van die hoofdbeginselen was het ver hoeden van oorlog door aanwending van middelen waarmede disputen vreedzaam konden worden beslecht, .grieven konden worden opgeheven. Een andier hoofdbeginsel was het streven naar een internationaal ver gelijk voor vermindering en beperking van bewapening. De regeering blijft zich op het standpunt stellen dat de Volkenbond een zekere dwin gende macht moet kunnen doen gelden maar ze ziet geen heil in zoodanige verbin tenissen onder den Bond dat al zijn leden automatische en militair tegen een aange wezen aanvaller zullen optreden. Dit laatste ziet ze als een utopischen wensch; want geen natie kan bereid worden geacht ten oorlog te trekken voor een wie weet hoe ver verwij derd internationaal geschil dat haar belan gen niet raakt. Dat weten wij dus van het Britsche stand punt. De rest is onbestemd als mist. Het eerste doel is nu het West-Europeesch Pact, dat althans ons deel van de wereld vredig en onverlet moet houden. Dat Pact, als het tot stand komt, moet hoezeer het naar allen schijn geen Volkenbond noodig heeft noch tans onder de hoede van dien Bond komen, blijkbaar om aldus symbolisch de beteekenis en het gezag van Genève aan te geven. Men mag aannemen dat de Britsche regee ring zich wel zoowat een voorstelling heeft gemaakt van een neuwe Volkenbondsorde, maar ze acht den tijd niet gekomen en wie kan het haar werkelijk euvel duiden mede te deelen hoe zij zich die orde denkt. De gezaghebbende stem van Sir Austen Chamberlain getuigde opnieuw van het wan trouwen in Duitschland, dat door een in vloedrijke groep van Britsche politici wordt gekoesterd. Hij herinnerde aan de vragen lijst en haar lot en verklaarde geen voor beeld te kennen van een regeering die be weerde vrede en vriendschappelijke betrek kingen te verlangen en meteen zulk een be studeerde minachting had getoond voor vriendschappelijke toenadering. Nu de Brit sche regeering zooveel moeite doet de teere plant der verzoening te 'doen groeien kan deze opmerking uit zulk een gezaghebben- den mond haar niet welkom zijn geweest. Lloyd George trachtte het evenwicht te her stellen door op zijn beurt ernstige kritiek te oefenen op de houding van gepasseerde Fransche regeeringen. Maar hij erkende zelf, dat zijn stem lang niet zoo luid en opschud dend over de wereld zou klinken als die van zijn oud-coalitie-genoot. Eenig belang in het debat had de man daatkwestie. Men moest uit Eden's woorden hierover den indruk krijgen, dat een rege ling van deze kwestie sedert de laatste re- geeringsverklaringen er over, enkele weken geleden, verder achteruit is gezet. Baldwin heeft er zich onlangs toe bepaald te zeggen, dat de kwestie niet overwogen was en niet overwogen werd. Eden als men zijn woorden goed weegt heeft er twijfel over uitgesproken of de zaak ooit overwogen zal kunnen worden, in dien zin dat mandaatge bied aan een andere mogendheid kan wor den overgedragen. Dit zou zooveel moreele, politieke en juridische moeilijkheden geven dat, bekende hij, de regeering (die blijkbaar de aangelegenheid wel grondig heeft bespro ken, niet in staat was een oplossing te vin den. Eden ontraadde elke behandeling van de kwestie, daar reeds zooveel stekelige in ternationale kwesties om een oplossing rie pen. Ook op dit punt had Sir Austen het zijne te zeggen. Hij herinnerde er aan dat Hitler in zijn levensboek er de keizerlijke regeering in Duitschland een verwijt van had gemaakt, dat zij zich met dwaze koloniale ondernemingen had ingelaten. Waarom, vroeg Chamberlain, was de koloniale aan spraak in Duitschland thans officieel ge worden? Hij beantwoordde de vraag met een verwijt aan de regeering, dat zij door haar uitlatingen de Duitschers had aangemoedigd. Chamberlain betoogde dat Engeland het recht niet had afstand te doen van man daat- of koloniaal gebied, tenzij het een af stand was aan de volken dier gebieden. Maar hij zou niet schuldig willen staan aan het brengen van één menschelijk wezen onder een regeering die in haar eigen land haar eigen volk burgerrechten onthoudt en het tot lijfeigenen maakt. Zoo zulke uitlatingen in dezen tijd geen goed kunnen doen, ze bewijzen dat er in de Conservatieve Partij in Engeland bij belang rijke personen (want Chamberlain spreekt niet alleen voor zichzelf) gevoelens heer- schen die lijnrecht in strijd zijn met die van de zoogenaamde Londonderry-groep, dié emotioneel wordt gedreven door Commu nistenvrees in haar streven naar warme vriendschap met Duitschland. A. K. VAN R. Tweede dag. DE ENGELSCHEN WINNEN MET 4 WICKETS. Bij den stand 1288 vervolgden Capt. Stanley en Ballance Donderdagmorgen te 1.35 uur hun innings op het bowlen van Bakker en Koeleman. Ballance kan slechts twee runs aan zijn totaal (22) toevoegen, want op 130 wordt hij door Jansen op Koe- leman's bowlen gevangen. Nevinson slaat een 4, doch op 135 velt Koeleman ook zijn palen. De Free foresters verkrijgen een voor sprong van 62 runs op de 1ste innings. Max Jansen bowlde ongetwijfeld stukken beter dan zijn cijfers zouden doen vermoeden, hij had weinig geluk. Bakker had een bijzon der goeden dag, hij nam 5 wickets a 6 runs per stuk in 20 overs, deed een prachtcatch en scoorde 15 runs. De Flamingo's verloren in hun tweede in nings in de eerste over Schill, die niet van een buiten de offstump pitchenden en hoog opkomenden bal af kon blijven. Op Nevin son, de fastbowler, was het scoren wederom moeilijk. In circa een uur kregen Hartog en Jansen slechts 25 runs op het scoringboid, nadat Hartog op 18 een gemakkelijke vang- kans gegeven had. Even voor de lunchpauze valt het wicket van Hartog op 25. Na de pauze zagen ook de volgende bats- men geen kans, het scoringstempo noemens waardig te verhoogen, alvorens aan Nevin son rust gegeven werd. Stroink kwam er na een zwak begin beter in en kreeg, al was het niet lang, steun van Van Manen, Van den Bosch en Bakker. Op 82 viel het 6de wicket, als Bakker na een harde 6 op Hzazleriq van een return ge vangen wordt. Stroink en Van Tienhoven weten een paar maal met harde slagen door het goed uitstaande veld heen te komen. De 100 gaan op; eerst op 120 doet Pawle een fraaie vang welke een einde aan Stroink's innings maakt. De Enschedé'er stond 1 1/2 uur op de mat voor 29 runs. Eten run later neemt Nevinson Van Tienhoven's wicket met een extra snellen bal. Een der bails wordt 30 Meter achter het wicket terug gevonden. Nevinson neemt de laatste wickets. Op 129 komt het einde. De cijfers van den fastbowler 21 1/610 237 zeggen genoeg. Ook in de tweede innings der Free Fo resters laat het batten geen beteren indruk achter, dan in de eerste. Howell wordt schit terend door Jansen in de slips gevangen. Hazzleriq scoort onder applaus van zijn team genooten eindelijk zijn eerste run op dezen toer doch na 30—2 blijven de wickets regel matig vallen. Op 6—57 hebben de Flamin go's nog een kans om de Engelschen onder de 73, benoodigd voor de overwinning, te houden. Brodhurst en Ballance slagen er dan in de runs te maken. De Free Foresters winnen de match met 4 wickets. Zij hadden ruim IV2 uur voor de 73 runs noodig gehad. Nevinson nam in totaal 10 wickets voor 5 runs per stuk uit een totaal van 207 in twee innings, door de Flamingo's gescoord. Ballance is niettemin een bowler die de meeste onzer batsmen voor moeilijk heden zal plaatsen. Hij was evenmin als Jansen fortuinlijk. De Free Foresters bewaren meestal hun beste spel voor den laatsten wedstrijd en mogelijk is dat ook nu het geval. SOUTH HAMPSTEAD—R. G. INGELSE XI. Onder aanvoering van den bekenden V. O. C.-speler R. G. Ingelse speelt deze week een vrij sterk elftal Nederlandsche cricketers waaronder ook onze stadgenootr Drs. B. Kleefstra, een viertal cricketwedstrijden in de omgeving van Londen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen South Hampstead en eindigde na een groote spanning in een draw. De Hollanders waren namelijk eerst gaan batten, doch de meesten bleken zich op de graswickets nog niet erg thuis te gevoelen; met uitzondering van A. Loggere en Judge, een Middelsex amateur faalden zij dan ook allen. Het totaal sloot op 116. Na deze Hollandsche innings moest wegens den regen langen tijd gestopt worden; zoo kon eerst om half zes weer worden begonnen terwijl tot zeven uur gespeeld zou worden. De Engelschen hadden dus tot taak in an derhalf uur 117 runs te maken. Dit bleek echter geen gemakkelijke opgaaf te zijn, niet alleen dat de runs lang niet zoo snel kwa men als verwacht werd, maar ook de kickets vielen zeer regelmatig. De spanning bleef zoodoende tot het einde cn toen te zeven uur de bails werden weggenomen, was de stand 109 voor 8. Wallach (M.C.C.) scoorde een fraaie 38. HAARLEM-COMB—A.C.C.-COMB. De wedstrijd, die verleden week in Am sterdam door de regen gestopt werd en waarin Haarlem 88 runs gemaakt had, werd nu eerst verder gespeeld. A.C.C. begon te batten, doch de eerste wickets vielen voor slechts weinig runs. Als één van de laatste batsmen wist S. de Groot nog voor eenige runs te zorgen. Met inbegrip van 7 extra's was het totaal slechts 51, zoo dat Haarlem deze eerste ontmoeting met 37 runs gewonnen had. Voor Haarlem bowlden: P. de Lugt 513, J. Voogd 115, J. Elsinger 112 en J. de la Mar 14. Hierna begon dus pas de returnwedstrijd, waarbij Haarlem begon te batten. Er was slechts één batsman, n.l. P. de Lugt, die met 11 kans zag de dubbele cijfers te behalen. Zoo werd het totaal slechts 32, inclusief 5 extra's. Voor A. C. C. bowlden: D. Prent 2—12, D. Disselkoen 610, A. Haalmeyer 1—20, H. Im- mig 0—0 en G. Stallmann 03. A.C.C. zag kans, 135 runs te maken voor het verlies van 5 wickets. Vooral de innings van Disselkoen. die in het zicht van z'n cen tury sneuvelde, was uitstekend. Met 95 werd hij topscorer. Verder J. Immig 16 en H. Im- mlg 14. Voor Haarlem bowlden: P. de Lugt 024, J. de la Mar 1—24, P. Kruyt 1—39, J. Elsinger 2—20, J. Voogd 219 en H. v. Vreden 05. A. C. C. won dus met 103 runs en 5 wickets,.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6