HET NIEUWE AVONDBLAD ELZER'S HEERENMODEMAGAZIJN 21e JAARGANG No. 228 ZATERDAG 1 AUGUSTUS '36 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene DrukkefijJAV. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM De Spelen. TE£EF" De (U)muider (T)axi (O)nderneming UMUIDEN Naar den slooper. Voor een passende Lijst „ARTISTIEK" Schepen in het ijs. NAAR BOSCH EN ZEE, ZEEWEG 175 TELEFOON UO Drijfwantvisscherij wordt gesteund. TROMPSTRAAT 22 Autobestuurder na aanrijding doorgereden. Man ernstig gewond IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—6 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mede deelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DB NEVEN-EDITIE ffiJT NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood vac vt& of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.T- Bank te Schiedam. Ik hoop, dat de Olympische Spelen iets zul len bijdragen tot de internationale toenade ring. Die mogelijkheid zit er wel degelijk in, maar de huidige sfeer is er niet erg gunstig voor. Als alles op succes gebaseerd wordt, op het winnen van blikjes met de bekende ge zwollen rhetoriek van „de nationale eer" er achteraan, komt er niets van terecht. En toch weet iedereen, die veel aan wedstrijd-sport heeft gedaan, bij ervaring heel goed dat het meer waard is een feilen sportleven kamp ge leverd te hebben dan alleen maar de overwin ning te hebben behaald. Succes is een hol ding, het beklijft niet en ik ken sportsmen wier beste herinneringen een „dead heat" gel den, omdat die kamp zoo geweldig spannend is. Ik ken er zelfs wier mooiste ervaring een wedstrijd is geweest, die tenslotte op een ne derlaag uitliep: Iedere sportsman heeft wed strijden meegemaakt, die hij nooit vergeet, maar gemakkelijk-behaalde overwinningen zijn dat nooit. Als Arie van Vliet van Pola of Merkens ver liest met een half wiel, of als Rie Mastenbroek het „met handslag" aflegt op de 100 M. zal onze nationale eer daar volstrekt niet mee ge moeid zijn. Die is er nooit mee gemoeid. Vijf tig jaar geleden, toen er geen Olympische Spe len waren en geen enkel volk zich druk maak te over de weinige sportsmen die elkaar inter nationaal ontmoetten, zouden onze vaders en grootvaders zich tranen gelachen hebben bij de gedachte aan zooiets mals. En zij zouden te recht hebben gelachen. Nationale eer stelt heel andere en oneindig hoogere eischen dan het winnen van een wedstrijdje. Natuurlijk zullen we het aardig vinden als onze landgenooten ook wat overwinningen be halen. Allicht. Maar het is niet de hoofdzaak, zooals Karei Lotzy, opnieuw behept met den pleehtigen titel „chef de mission" bij de ont vangst van onze eerste zending afgevaardigden te Berlijn verklaarde. „Wij komen hier om ons beste kunnen te geven", zei Lotsy, „en dat te doen is de hoofdzaak". Ik ben het van harte met hem eens. De geduchte opschroeverij van de zaak moe ten we maar met de noodige Hollandsche nuchterheid slikken. Er is niets aan te doen en tenslotte zit er, voor hem die er zijn pro fijt mee weet te doen, een prettige gelegen heid in om te laclhen. Zie bijvoorbeeld het ge val van den Amerikaanschen athleet, die tij dens den overtocht tot wanhoop van zijn trainer acht pond aankwam, de komedie met Eleanor Holm die haar „champagne- diëet" in de schee psbar overdreef en deswege officieel van deelneming werd uitgesloten en de belangrijke mede deelingen over de hoogst- gewiohtige en deskundige koks. Onze nationale kok in Berlijn moet oppassen dat hij zoo kookt dat de wielrenners niet te veel eten. Ze aten te veel. De Boliviaansche kok moet heel andere maaltijden op heel andere uren servee ren aan de Boliviaansche boksers dan aan de Boliviaansche zwemmers. Ja ja, dat is me eventjes een wetenschap! Ook disschen som mige bladen interviews met de deelnemers op, welker lezing een pretje op zichzelf is. Men moet dat den geïnterviewde niet euvel duiden, want meesterschap in den hinkstapsprong, de 100 M. rugzwemmen, het discuswerpen of zelfs den Marathonloop brengt nog volstrekt niet mee dat iemand iets van eenig belang te vertellen heeft. Het is zelfs mogelijk dat hij of zij er met geen mogelijkheid in heeft kun nen slagen, door zijn of haar toelatingsexa men voor een middelbare school te komen. Het intellect stelt nu eenmaal weer andere eischen dan de hinkstapsprong, de 100 M. ,-ug, het discuswerpen en de Marathonloop en de Natuur vereenigt niet immer die sterk-uiteen- loopende begaafdheden in één mensch. Dit moge ook die overgroote meerderheid der sportsmen en sportswomen troosten, die geen kans^hebben ooit ter Olympische Spelen afgevaardigd te worden laat staan ooit een Olympisch blikje te winnen. Er zijn massa's veel grooter prijzen in het leven te behalen, waaraan men bovendien veel meer plezier be leeft al gaan de meeste niet gepaard met la waai. Er is al veel te veel lawaai, en in den grond van de zaak heeft het allemaal een bit ter klein beetje om het lijf. Tenslotte hoop ik dat de gelegenheden voor royale sportieve gestes, voor edelmoe digheid jegens den tegenstander en zoo, die zich ongetwijfeld ook bij deze Olympische Spelen weer zullen voordoen, te haat zullen worden genomen. Dergelijke dingen leveren de mooiste op van alle herinneringen die eein sportsman vergaren kan. En de ruzies en protesten, waarvoor de gelegenheden zich nog veel ruimer voordoein, zorgen voor de katterigste herinneringen. Mogen zelfs schermen, zeilen, waterpolo en boksen, eenige critieke takken-van-sport als het op ruzie en protesten aankomt, er bevrijd van blijven! Onze Weensche correspondent merkt van daag op dat „het Olympische vuur" per fakkel 3 heeft door honderd duizenden 3 afgelegde kilometers haar O BETROUWBAARHEID BEWEZEN (Adv. Ingez. Med.) naar Berlijn vervoerd, in den Balkan een paar maal is uitgegaan en met een niet-Olympi- sche lucifer weer aangestoken. Dat hindert niet, als het vuur der sportiviteit bij de Spelen zelf maar hoog oplaait. Dan kunnen ze een goede uitwerking hebben in een tijd als deze, vol gevaarlijke politieke spanningen. Anders niet. R. P. VISSCHERIJNIEUWS VAN OVER ZEE. Nieuwe vischsoort: Ter hoogte van de kust van Queensland, bij Moreton Baai, heeft men 36 stuks viseh gevangen, waarvan men ge looft, dat dit een geheele nieuwe soort visch is. Zij behoort tot de klasse der oester-etenden en volgt de traditie van deze familie, die wan neer ze eten, loodrecht staan met den kop naar beneden. Onderzoekingen hebben uitgewezen, dat de ontdekte visch niet overeenkomt met eeniger- lei andere bekende soort en dus als een ge heel nieuwe moet worden beschouwd. De gevangen exemplaren wegen van 7—14 K.G. De bovenkant is van een metaalachtige blauw-groene kleur, de buik zilverachtig, ter wijl de staart van een praehig gele tint is. Nieuwe Reddingbooten: De Engelsche Red ding Maatschappij heeft besloten zoo spoedig mogelijk een viertal lichte reddingbooten te laten bouwen, bestemd voor de stations, waar de boot vanaf een wagen te water moet wor den gelaten. Er zullen 7 man op komen te va ren en de scheepjes zullen 30 menschen aan boord kunnen nemen. De reddingbooten kosten 3500 per stuk en zullen vroeg in het a.s. voorjaar moeten wor den opgeleverd. Makreel op jacht: In het zwembad Table Bocks bij Whitley Bay was het een dezer da gen bijna onmogelijk te baden; het water was als bezaaid met duizenden doode jonge wij tingen. Men vermoedt, dat deze er door scho len makreel ingejaagd zijn. Bijna alles in de vaart: Volgens een bericht van den havenmeester van Yarmouth zij.n alle drifters thans in de vaart en ter haringvangst, behalve zes, welke zijn opgelegd en een twee tal, dat gesloopt zal worden. Zilveren beker voor een drifter: Mad. Pru- nier, de eigenaresse van bekende restaurants te Londen en Parijs, die van vischschotels een specialiteit heeft weten te maken, is van plan een zilveren trophee en geldprijzen uit te lo ven voor .een wedstrij d, waar Schotsche en En gelsche visschers aan zullen kunnen deel nemen. De zilveren beker of eenig ander voorwerp zal ten deel vallen aan de bemanning van den drifter, die gedurende het herfstseizoen (van begin October tot eind November) te Lowe stoft of Yarmouth de grootste vangst binnen zal brengen. De bekroonde equipage zal behalve den beker een geldprijs van 25 ontvangen en zal te vens worden uitgenoodigd een paar dagen in Londen te komen doorbrengen en te eten in Mad. Prunier's restaurant. De tweede prijs bestaat enkel uit een be looning van 25. Indien de eerste prijswinnaars Engelschen zijn, zal de tweede prijs aan de meest succes volle Schotsche equipage worden toegewezen, en vice-versa. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer apo theek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. De apotheek „Velsen-Noord" is Zondag tot 8 uur nam. gesloten. Deze apotheek is in de< komende week ook 's nachts geopend. VISCHAANVOER TE LOWESTOFT IN JUNI. Het maandelijkschie overzicht van de tie Lowestoft aangevoerde visch vertoont over de maand Juni een stijging in kwantiteit vergeleken met de overeenkomstige periode van bet vorig jaar van bijna 72.000 K.G. maar de stijging in waarde bedroeg slechts 15 pd.st. De hoeveelheid over Juni 1936 bedroeg 649.000 K.G. tegen 20.162 pd.st. terwijl deze cijfers over Juni 1935 577.700 K.G tegein 20.147 pd.st. waren. De kleine prijsstijging vergeleken met de tamelijk groote vermeerdering van den aan voer moet wellicht toegeschreven wordien aan de buitengewoon groote vangsten tarbot, die echter slechts weinig opbrachten. Te Lowestoft kwam meer dan 50.000 K.G. tarbot aan de markt, doch dit was toch nog minder dan te Grimsby, waar die aanvoer viermaal zooveel bedroeg. Terwijl de tarbot van Grimsby 2 pnd 10 sh. per 50 K.G. op bracht, behaalde die van Lowestoft miet moeite 2 pd.st. De schol was weer rijk vertegenwoordigd. Bijna 350.000 K.G. werd aangevoerd en deze bracht 9560 op! Er was 29.950 K.G. tong tegen 5 pd.st. per 50 K.G.; 44.750 K.G. ka beljauw voor 1187 pd.st. en 35.450 K.G. wij ting tegen 878 pd.s't. iSchielvisch-aanvoer 15.950 K.G. tegen 482 pd.st. Vergeleken met Juni 1934 vertoonen de cijfers over Juni 1936 een daling dier hoe veelheid met 125.100 K.G. en in waarde met 3635 pd.st. Haring werd er in deze maand Juni niet aangevoerd, wel echter 8.950 K.G. makreel, die 186 pd.st. opbrachten. De stoomtrawler „Ninette" dleed een re cord-vangst door in één reis de grootste hoeveelheid tarbot aan te voeren, -die ooit te Lowestoft binnen gebracht was, nl. 1800 KG. vermeerderd met 1100 KG. tong. Uitverkoop van oude trawlers. De sedert geruimen tijd opgelegde stoom trawler Mascotte, IJM. 104, in 1892 te Middles- borough gebouwd, is door de N. V. Visscherij Mij. De Vier Kinderen voor den sloop naar Henrik-Ido-Ambacht verkocht. In een korte spanne tijds zijn thans reeds meer dan 30 oude trawlers voor de sloop ver kocht, de 6 booten van de VEM, die Donder dag verkocht werden, daarbij inbegrepen. Van laatstgenoemde maatschappij liggen nog on geveer 24 booten op, die ouder zijn dan 30 jaar, PERSONALIA. Bij besluit van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië is met ingang van 2 Augustus benoemd tot 2e luitenant bij het wapen der infanterie van het Ned.-Indische leger onze plaatsgenoot, de heer W. A. Blaauboer. STORMVOGELS SUPPORTERSVER. BLAUW-WIT. In aansluiting aan ons vorig bericht deelt het bestuur nog mede, dat de Stormvogels- supporters Vereeniging Blauw-Wit, Zondag middag 12 uur van het Willemsplein vertrekt en uit Bergen weder om 6 uur. Liefhebbers, die den tocht wenschen mede te maken kunnen zich vervoegen bij den heer Jac. Hoogendijk, Enschedéstraat 33. Westertorentournooi. Zondag 9 Augustus a.s. organiseert de Stormvogelssupportersvereeniging Blauw-Wit een grooten fietstocht naar bovengenoemd tournooi. om Uw Foto's, Plaatwerk enz. naar Zeeweg 261 IJmuiden-Oost Parkwijk (Adv. Ingez. Med.) UIT ZIJN ROER GELOOPEN. Het Zweedsche s.s. Oscar, dat te Göteborg thuisbehoort en dat van Calais op weg naar Amsterdam te IJmuiden binnenkwam liep Vrijdagmiddag ter hoogte van de Westpunt van het eerste sluiseiland uit zijn roer. On middellijk door den stijven Z.W.-wind gegre pen, nam het ledige schip, dat hoog op de golven lag (het lag niet meer dan 6 voet diep) snel een zwaai, zoodat het kans liep op de bazaltkeien van het Sluiseiland te gera ken. Het uitgebrachte anker krabde, zoodat er om sleepboothulp gefloten werd. Alvorens deze arriveerde zag de „Oscar" weer kans slaags te geraken, lag echter met den kop naar zee en poogde dus te zwaaien. Midden in deze manoeuvre, toen de wind op den hoog oprijzenden scheepsromp weer vat kreeg, ging het echter weer mis. Nu werd het snel door wind en stroom voort gedreven en liep met zulk een vaart op het Zuidelijk hoofd van het Noorder buitentoe- leidingskanaal, dat het knarsen der ijzeren huidplaten over de bazaltkeien tientallen me ters ver hoorbaar was. De sleepboot „Heine Goedkoop" wist toen een tros over te krijgen en heeft de ongehoor zame „Oscar" slaags getrokken en naar de Middensluis geassisteerd. Het schip is daarop naar Amsterdam opge varen en zal zoo spoedig mogelijk voor bo demonderzoek in het dok worden opgenomen. De „Oscar" is van 1914 en 1368 ton bruto groot. GEREF. EVANGELISATIE. Met medewerking van het zangkoor „Gera" zal hedenavond een samenkomst gehouden worden op het Willemsplein. Als sprekers zul len optreden Ds. R. J. v. d. Meulen en de heer G. de Groot. SPREEKUUR DIR. MAATSCH. HULPBETOON De directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon is verhinderd Dinsdag 4, 11 en 18 Augus tus a.s. zijn gebruikelijk spreekuur te houden PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer K. J. Jongerling, is geslaagd voor het examen Fransche Han delscorrespondentie Liteh en Mercurius; hij is opgeleid door den heer H. van Dijk. TERAARDEBESTELLING WIJLEN I. H. BRANDENBURG. Vrijdagmiddag' vond op de Algem. Begraaf plaats de teraardebestelling plaats van den op Woensdag 22 Juli j.l. bij het zwemmen verdronken onderwijzer I. H. Brandenburg. Ondanks den stroomenden regen en den sterken Z. W.-wind bevonden zich een groot aantal vrienden en belangstellenden op het kerkhof, om wijlen Brandenburg de laat ste eer te bewijzen. Aan de groeve werd eerst het woord ge voerd door Ds. L. W. Erdman, die tot de diep bedroefde en zwaar beproefde ouders ge voelvolle en troostrijke woorden sprak. Na mens den kerkeraad der Bethlehemkerk sprak de heer J. Strating, die herinnerde aan het werkzame aandeel, dat de overledene gehad heeft in den arbeid van de Jeugdkerk en den straatzang der Ned. Herv. Kerk. Door eenige leden van het Jeugdkerkkoor werd daarna een der door den overledene gaarne gezongen lie deren uitgevoerd. De heer K. Hoeksema, een neef van den overledene, dankte hierna namens de familie voor de laatste eer den omgekomene bewe zen. Benauwd avontuur bij Kaap Hoorn. Velen onzer herinneren zich inog de ramp aan het reuzenschip Titanic overkomein, toen dit schip op zijn eerste reis van Emge- land naar New-York op 15 April 1912 in den Noord-Atlantischen Oceaan in botsing kwam met een ijsberg, en daarbij zoo zwaar onder water beschadigd werd, dat het een paar uur later zonk. 1513 menschenlevens gingen daarbij verloren, zoodat heit de grootste scheepsramp is van den modernen tijd. Bij de ramp van de Lusitania, welke op 7 Med 1917 door een Duitschen onderzeeër werd getorpedeerd en dientengevolge zonk lieten 1198 menschen het leven. Het mag met zekerheid worden aangeno men, dat talrijke zeilschepen, die in vroegere jaren op hun reizen rond Kaap Hoorn en Kaap de Goede Hoop spoorloos verdwenen zijn, hun ondergang door een botsing met een ijsberg hebben gevonden. Wie kan zeg gen hoeveel tragedieën zich in de zuidelijke zeeën hebben afgespeeld en welke geheimen er verborgen zijn in de wateren „rond de Hoorn". Sterke schepen, welbemand en uitgerust met alle mogelijke hulpmiddelen van die dagen, onder bevel van bekwame zeelui, zijn uitgezeild en van velen hunner werd nooit meer iets vernomen. Van eenige schepen, die ontmoetingen met ijsbergen hebben gehad en die er zonder schade zijin afgekomen of daarbij averij hebben opgeloopen vertelt „White Wings". Heit driemastschip „City of Auckland" ver trok in Februari 1877 van Nieuw-Zeeland naar Londen. Kapitein Ralls was die gezag voerder, een ras-zeeman en een hoogst be kwaam navigateur, in het besturen van een zeilschip zeer ervaren. Het schip was gela den met wol en gom-copal. De eerste 3 weken had men goed weer. Op zekeren namiddag, omstreeks 2 uur, toen men ongeveer 1200 mijl W.N.W. van Kaap Hoorn was, werd het eensklaps dik van mist, om 2 u. 45 rapporteerde de uitkijk: „ijs recht vooruit"; het was een kleine ijsberg 1317 Meter hoog. Er werd geloefd en alle hands aan dek gecommandeerd. Door een handige manoeuvre wist men vrij van den ijsberg te komen, doch bevond zich plotseling tusschen Stukken ijs, die langs die zijden van het zeilschip schuurden. Alle be.- schikbare mannen werden nu opgecomman deerd; de hofmeesters, koks en eenige man nelijke passagiers brachten onder toezicht van den chef-hofmeester reeds proviand en water in de sloepen. Plotseling doemde een groote ijsberg uit dien mist op; hij scheen als het ware eens klaps uit het water omhoog te rijzen. De spleten waren gevuld met sneeuw en het geheel leverde een prachtig, doch angstwek kend gezicht op. Toen klonk uit kapitein Rails' miood: „Roer hard aan lij" en als een jacht ging het schip rond en over diein anderen boeg- liggen. Elke man, slechts gekleed in hemd en broek, vocht voor zijn leven. De gezag voerder stond naast den roerganger, de 1ste officier bij den uitkijk op den bak en iedere man gereed op zijn post. Steeds meer ijs werd er gerapporteerd. Een volgende manoeuvre en iweer liep het schip vrij van een kleinen ijsberg, ongeveer 25 M. hoog. Toen .kreeg men een paar minuten om op verhaal te komen en werd het ijs nu eens aan stuur- dan weer aan bakboordzijde ge zien. Gelukkig was het niet zoo gesloten of mem kon er doorheen komen. En zoo ging het voort: de kapitein, snel in zijn beslui ten, gaf zijn orders op het juiste oogenblik en altijd even nauwkeurig. Elke man der equipage stond op het eerste commando ge reed om aan te pakken, en alle mogelijke kracht en zeemanschap werden bij het werk toegepast om een gegeven bevel zoo spoe dig' mogelijk te volbrengen. Om 5 u. 30 klaarde de mist op en spoedig zeilde de „City of Auckland" uit de mist bank in een heldere lucht, waar geen ijs meer te zien was. De groote keten van ijsbergen en gebroken ijs en in vereeniging met het warme water, hadiden den mist veroorzaakt en toen men eenmaal buiten dien invloed was, werd de lucht weer helder. Andere schepen op hun reis rond Kaap Hoorn gedurende dien zomer zagen meer ijs dan de „City of Auckland"'. Van 2 schepen (een van de Loch-lijn met een lading tarwe van Melbourne en een der schepen van Ti- ma.ru) werd nimmer meer iets vernomen. Algemeen wordt verondersteld, dat deze schepen met het ijs in aanraking zijn geko men en zoo hun ondergang hébben gevon den. Indien de „City of Auckland" gedu rende dien nacht tusschen het ijs was ge komen had zij ongetwijfeld eveneens op Lloyds-lijst van vermiste schepen geplaatst kunnen worden W. EEN BOOTTOCHT MET HINDERNISSEN Het Chr. gemengd koor „Excelsior", dir. Jan Beider, had Vrijdag een boottocht naar Urk georganiseerd. Men had daartoe de passagiers boot „Koningin Wilhelmina" van de Alkmaar Packet afgehuurd en dit schip vertrok met 250 leden en donateurs naar dit eiland. Men liet zich door het langzaam slechter wordende weer niet ontmoedigen en welgemoed kwam men in de thuishaven der botters aan. Daar werden al spoedig oude kennismakingen her nieuwd en familieleden bezocht. Nadat men op het eiland was uitgekeken keerden de excursisten naar den aanlegstei ger terug. De zee bood echter zulk een woes- ten aanblik en de golven werden door den stijven Zuidwester tot zulk een hoogte boven den dijk omhoog gezweept, dat de havenmees ter het onverantwoordelijk achtte met de „Ko- Met VREESVVIJK'S taxi mee. STADSRITTEN vanaf 25 cent. Voorkomen inbegrepen. (Adv. Ingez. Med.) ningin Wilhelmina" te vertrekken en dit dan ook den kapitein niet toestond. Natuurlijk veroorzaakte dit besluit groote ontsteltenis onder de passagiers, die zich nu gedwongen zagen op een schip te overnachten, dat geenszins op nachtverblijf van zoovelen berekend was. Ook het feit, dat de huisgenooten te IJmui den van deze verhindering onkundig zouden blijven, droeg er niet toe bij de stemming on middellijk te verhoogen. Dat was echter zon der reden, want zoodra ons de tijding om zeven uur bereikte, werd het op ons nieuws- bord gepubliceerd. Als een loopend vuurtje werd het bericht toen bekend en velen kwa men zich eigen-oogig overtuigen voor het bu reau van ons blad. Ook via den radio-omroep heeft men ge tracht de huisgenooten te bereiken. Zij, die familie of kennissen op Urk hadden vonden daar een gastvrij onthaal, de anderen hebben den nacht op min of meer primitieve wijze doorgebracht. Zoo spoedig het weer het zou toelaten, zouden de Excelsior-supporters naar huis terugkeer en. Een tochtje, dat hen in ieder geval heugen zal. NAAR HET CONCOURS. De gemengde zangvereeniging „Polyhym nia" directeur Jan Beider, neemt op Donder dag 13 Augustus a.s. deel aan het nationaal concours, dat te Zwolle gedurende dien week gehouden zal worden. Polyhymnia zal uitkomen in de afdeeling Uitmuntendheid, Met ten hoogste 23.000. In de Staatscourant van Vrijdag is opge nomen een ministerieele beschikking krach tens welke steun zal worden verleend aan de drijfwandvisscherij. Uit het landbouwcrisisfonds zal door be middeling van de Nederlandsehe Visscherij Centrale aan de visschers steun worden ver leend tot een totaal bedrag van ten hoogste f 23.000. Speciaal adres voor Hoeden en Overhemden (Adv. Ingez. Med.) Chauffeur zegt niets gemerkt te hebben. In den nacht van Donderdag op Vrijdag te omstreeks twee uur, zag de bestuurder van een uit de richting Gouda komende auto, dat een man die midden op den weg aan den Pias- zoom nabij Rotterdam stond, met de armen zwaaide tegen een bestuurder van een uit de richting Rotterdam komende auto, vermoede lijk met de bedoeling dezen te vragen mee te mogen rijden. Vervolgens zag hij, dat de man door de auto werd gegrepen, op de motorkap terecht kwam om daarna op den weg te vallen. De autobestuurder reed, zonder gestopt te hebben, door. De autobestuurder, die dit alles gezien had, spoedde zich naar de plaats waar de gewonde lag en heeft, toen een andere wagen passeer de, den bestuurder verzocht de aanrijdende auto te achterhalen. Deze is hierin geslaagd en na eenigen tijd keerde hij met dezen wa gen en zijn bestuurder terug. Deze bleek te zijn zekere H. D. J., 42 jaar oud, bedrijfsleider, wonende te Gouda. Hij verklaarde van de aan rijding niets te hebben bemerkt en ook niet te hebben gezien dat er een man op den weg stond. De toestand van den man, de 56-jarige A. Slingerland, uit Stolwijkersluis, is zorgwek kend. BOERDERIJ DOOR HOOIBROEI AFGEBRAND. Ten gevolge van hooibroei is Vrijdagavond om 8 uur brand ontstaan in de boerderij van den veehouder G. ten Klooster in de buurt schap Te Velde onder Zwartsluis. Hoewel er zeer weinig wind was, stond in minder dan geen tijd het geheele complex van schuren, groote hooimijten en woonhuis in lichter laaie. Zeer groote hoeveelheden hooi zijn ver loren gegaan. Het vee kon worden gered, als« ook veel huisraad. DE SPOORWEGWERKEN ROND AMSTERDAM. De N.V. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat schappij te Utrecht heeft de uitvoering van de werken, omschreven in bestek no. 1535 H. S. (het dempen van twee spoorweghavens op het goederenstation Oostenburgergracht nabij den Cruquiusweg met bijkomende werken, te Am sterdam) gegund aan den heer K. Scheffer, aannemer te Haarlem, voor een bedrag van .f 20980.—, met verplicht gebruik van grooten- deels Amsterdamsche werkkrachten, j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1