Thijs IJs in het betooverde woud Frankrijk en de burgeroorlog in Spanje. De Volkenbondscommissie voor Intellectueele samenwerking. GEHEEL GEBIT Ramp met een Engelsche vliegboot. MAANDAG 3 AUG. 1936 BUITENLAND Regeering richt zich tot Londen en Rome. Noninterventie-voorstel. _Engclaiad. Binnenkort een Engelsch- Italiaansch vlootverdrag? Geen versterking der Duitsche garnizoenen in Rijnland? Fransch postvliegtuig verongelukt. Roosevelt noodigt koning Edward uit. Hoop op redding opgegeven. Addis Abeba en Dessie door Abessyniërs overvallen? Bruin, óók zonder zon, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC TANDHEELKUNDIGE INRICHTING VOOR DEN MIDDENSTAND Rijksstraatweg 25, Haarlem-N PR11EBAMMA m i Havas meldt uit Londen; Wel in gelichte Britsche kringen geven te kennen, dat de Fransche ambassadeur vanochtend op het ministerie van bui- tenlandsche zaken een mededeeling heeft overhandigd, waarin onderhan delingen worden voorgesteld inzake het sluiten van een overeenkomst tot niet-inmenging in de Spaansche bin- nenlandsche aangelegenheden. Men voegt hieraan toe, dat het document direct aan de bevoegde ministers is doorge zonden. Lord Halifax, die Eden tijdens diens verlof vervangt, en Baldwin hebben Zondag van den inhoud van het document kennis ge nomen. Zij hebben zich over het Fransche voorstel telefonisch onderhouden. De eerste indruk welken men van de Fransche suggestie ontving, was „sympathiek". Men zegt, dat het inderdaad van het grootste belang is dat het binnenlandsche conflict niet uitgroeit tot een buitenlandsche aangelegenheid. Reuter weet te melden, dat uit Londen nog geen formeel antwoord aan Parijs is gezonden, maar het verluidt dat besprekingen over in de Fransche nota te berde gebrachte punten tusschen die belanghebbende mogendheden langs diploma- tieken weg zullen worden gevoerd. Een zelfde telegram als aan Londen heeft de Fransche regeering aan Rome doen toekomen. Zoodra Engeland en Italië zich ermede accoord verklaard hebben, zal, naar aan De Crt. ge meld wordt, een gelijkluidende nota aan de andere belanghebbende regeeringen gezonden worden. Terwijl de luchtmacht der regeering Zater dag Palma de Majorca, Saragosse, Huesca, Cordova en Oviedo had gebombardeerd, had de artillerie het door de Carlisten bezette dorp Oyarsum geheel verwoest. De strijd om San Sebastiaan en Saragossa. Zaterdagavond werd uit Hendaye gemeld, dat men zeer binnenkort een offensief der re bellen op San Sebastiaan verwachtte. Dit in verband met het streven der rebellen naar een uitweg naar de zee. Naar verluidde zullen zij alles in het werk stellen om zich, behalve van San Sebastiaan van Pasajes en Bilbao meester te maken. De zee is namelijk van groot belang voor de levensmiddelenvoorziening. In Catalonië gaat de strijd nog steeds om Saragossa. De regeeringstroepen hebben zich Zaterdag tot ongeveer 60 K.M. van Saragossa moeten terugtrekken. In Almeria dat, volgens Britsche uitgeweke nen aan boord van een Britschen torpedojager, in handen der regeeringstroepen is. schijnt geen kerk of klooster aan plundering en brandstichting ontsnapt te zijn. Honderden opstandelingen zouden zijn te recht gesteld. Uit de haven van Tanger zijn de Spaansche oorlogsbodems vertrokken, behalve een, mili tair waardeloos, schip. Het blad ,,E1 Liberal" meldde, dat een regee- ringscolonne de rebellen te Naval Peral ver slagen heeft. Het ministerie van binnenlandsche zaken sprak Zondag de berichten tegen volgens welke de garnizoenen van Castelle en La Plana in opstand zouden zijn gekomen. Ook is onjuist, dat de regeeringtroepen aan het front van Guadarrama 20 K.M. zouden hebben moeten terugtrekken. De civiele gouverneeur van San Sebastiaan heeft Zondag tegenover een correspondent van Havas verklaard: ,,De opstandelingen hebben getracht zich meester te maken van Irun, Oyarsun, Renteria en Tolosa. Wij hebben ze afgeslagen. Wij vormen twee vrij sterke co lonnes om naar Pamplona en Logrono op te rukken. De voor samenwerking tegen de opstande lingen in Guadarrama naar Madrid gedirigeer de troepen van het garnizoen van Valencia zijn daar aangekomen. De oud-premier Ricardo Samper is te Valen cia gearresteerd op het oogenblik. waarop hij zich inscheepte op een Fransche boot. Regeeringstroepen naderen Granada. Officieuze berichten miaakiten Zondag ver der melding van een succes der regeerings- troepen, die er in geslaagd waren heit dorp Sasfaago te heroveren, waar zich de voor naamste fabrieken bevinden, die Saragossa van het noodige vooralen. De regeeringstroepen naderen Granada. Zij waren Zondagmiddag nog slechts 8 K.M. van de stad. Kolonel Puig, die het commando voerde over een der regeeringscolonnes aan het front van Guadarrama, is door miitrailleur- vuur der rebellen gedood. Uit Leperthuis werd vernomen, dat de Spaansche grenswacht opdracht heeft ont vangen niemand de grens te laten over schrijden naar Spanje. Generaal Franco heeft verklaard in het vervolg alle interviews met de pers te wei geren. De correspondent van Havas is te Tetoean te woord gestaan door den chef van den staf van Franco, Armada. Deze verklaarde, dat de Italiaansche vliegtuigen, die naar Ma rokko zijn gekomen, toestellen waren, welke toestemming hadden de Italiaansche onder danen uit de streek te komen halen. Op de vraag van den correspondent waarom de toestellen zoo zwaar bewapend waren ant woordde Armada, dat hij aan het boven staande niets had toe te voegen. Generaal Denain, inspecteur over de lucht strijdkrachten in Noord-Afrikia, die gekomen was om een onderzoek in te stellen naar de gelande Italiaansche vliegtuigen is naar Frankrijk vertrokken. Nader seint Reuter nog uit Bayonne; De opstandelingen hebben Tolosa omsingeld, dat door loyale troepen en lieden van het Volks front wordt bezet. Er worden overal gevechten geleverd, tot zelfs op de begraafplaats. Tolosa bevindt zich op bijna 60 K.M. van San Sebastian. Uit van de grens ontvangen berichten blijkt, dat de artillerie der forten van San Marcos en Guadalupe de rebellen in Navarra hebben verspreid. Thans probeeren regeeringstroepen en vrijwilligers de opstandelingen naar Navar ra terug te drijven. Den geheelen dag wordt aan de Fransche grens duidelijk geschutvuur gehoord. Hevig gevecht bij Gibraltar. Een hevig gevecht, dat 50 minuten heeft ge duurd, is op zes mijlen ten Oosten van de rots van Gibraltar geleverd tusschen twee oorlogs schepen der regeering en twee vliegtuigen der opstandelingen. Honderden badgasten sloegen den strijd in angstige spanning gade. Het schijnt evenwel, dat noch de schepen, noch de vliegtuigen getroffen zijn. De vliegtuigen vertrokken later in de rich ting van Ceuta, terwijl de oorlogsbodems naar Malaga koers zetten. Nieuwe Catalaansche regeering gevormd. Nicolaus Dolwer, oud-minister van de repu bliek en leider van de „Catalaansche actie" verklaarde in een interview, dat een nieuwe Catalaansche regeering is gevormd op een breede basis, teneinde met alle kracht op te treden tegen hen, die de orde willen verstoren. De Catalaansche regeering moest de eenige regeering zijn in Catalonië en alle loyale Cata lanen moeten zich snel onder de autoriteit van deze regeering plaatsen, opdat spoedig de eco nomische orde in het land wordt hersteld. Dolwer voegde hieraan toe: „We zijn allen ervan overtuigd, dat de actie van de militai ren een orde wil scheppen, welke wij revolu- tionnair noemen, doch laat deze orde zoo re- volutionnair zijn als men wil, laat het in ieder geval orde zijn." De „Morning Post" meent te weten, dat bin nenkort een Engelsch-Italiaansch vlootver drag zal worden gesloten. De opheffing der sancties en de terugkeer van normale omstan digheden in de Middellandsche Zee hebben elk beletsel voor deelneming van Italië aan een vlootaccoord uit den weg geruimd aldus het blad. In officieuze kringen te Berlijn verklaart men niets te weten van een versterking der Duitsche garnizoenen in een vroegere gede militariseerde zone, welke Zaterdag zou heb ben plaats gehad. Drie inzittenden verongelukt. Uit Toulouse, 2 Augustus: Men heeft in de bergen ten zuiden van Mazamet het post vliegtuig gevonden dat den dienst onderhield tusschen Le Bourget en Toulouse. Van ochtend is het in een storm geraakt en tegen de berg rotsen te pletter gevlogen. De uit drie koppen bestaande bemanning werd bij het ongeluk op slag gedood. De mail, welke aan boord van het toestel was, is te recht, daar 't vliegtuig wel werd vernield, maar niet in brand geraakte. Verschillende Amerikaansch-Canadeesche belangen besproken. QUEBEC, 31 Juli. De president Roosevelt is Vrijdag te Quebec aangekomen op uitnoo- diginig van den gouverneur-generaal. Roose velt is de eerste president der Vereenigde Staten, die een officieel bezoek aan Canada breingt. Hij werd verwelkomd door den gouver neur-generaal en andere vertegenwoordigers der regeering en door een groote menigte die van haar belangstelling blijk gaf. Roosevelt noodlgde tenslotte gouveimeur- genieraal Lord Tweedsmuir en minister-pre sident Mackenzie King uit tot een bezoek aan de Vereenigde Staten. De president der Ver. Staten heeft met de vertegenwoordigers va,n Canada verscheidlemie kwesties besproken, welke de beide landen interesse eren, o.m. kwesties betreffende de uitbreiding van eleotrische centrales. In zijn redevoering waarin Roosevelt de Canadee- sche rageerinig dank zeide voor de ontvangst vervatte hij ook een uitnoodiging aan den Koning van Engeland. Met tien inzittenden verdwenen. Te Londen vreest men, dat de vlieg boot „Cloud of Iona" tusschen Jersey en Guernsey verongelukt is. De „Cloud of Iona" is een tweemotorige vliegboot, waarvan de romp in vier water dichte compartimenten is verdeeld, waardoor het toestel ook bij ruw weer kan blijven drij ven. Aan boord bevinden zich behalve de piloot en een mecanicien 8 passagiers. Van verschillende havens zijn vlieg tuigen en vrachtschepen vertrokken om het toestel op te sporen. De vertegenwoordiger der British Airways te Jersey verklaarde aan de pers, dat een der vliegtuigen die aan het opsporingswerk deel nemen, op zee nabij Aurigny een wrak heeft opgemerkt, dat gelijkenis vertoonde met de romp van een vliegtuig. Verder heeft de bemanning van een mari ne vliegtuig een groote olievlek waargenomen op ongeveer 5 mijlen ten Zuid-Oosten van Aurigny. Nader wordt uit Londen gemeld: Motorbooten hebben Zondag de wrakstuk ken van het watervliegtuig „Cloud of Iona" aangetroffen bij de Minquiers' eilandjes. In verband hiermede, heeft men de hoop opgegeven voor de inzittenden van het toestel, daar het thans on waarschijnlijk wordt geacht, dat zij het ongeluk hebben overleefd. Ras Seyoem zou Dessie hebben bezet. De correspondent van de „Excelsior te Djiboeti seide Zondag: „volgens uit het bin nenland van het Abessynisch gebied ontvan gen berichten en volgens verhalen van reizi gers, die hier zijn aangekomen, zijn Addis Abeba en Dessie aangevallen door Abessy- nische krijgers. Tengevolge van den neerstroomenden regen kunnen de Italiaansche vliegtuigen niet wor den gebruikt. Talrijke berichten verzekeren, dat Ethiopische groepen de hoofdstad zijn bin. nengerukt en dat er aan beide kanten ern stige verliezen geleden zijn. Onder de be volking is een paniek uitgebroken. Ras Seyoem val-t, aan het hoofd van een leger, dat is samengesteld uit Walla en Galla-stammen, Dessie aan. Volgens niet bevestigde berichten zou Ras Seyoem de stad na een buitengewoon hevigen strijd hebben bezet. Daarbij zouden zeven duizend dooden zijn gevallen. Ook in de om geving van Dessie duurt de strijd voort. ROME ONTKENT DE BEZETTING VAN DESSIE. Uit ROME: Van gezaghebbende zijde worden de berichten tegengesproken, die melding ma ken van een bezetting van Dessie door Abes- synische troepen onder bevel van Ras Seyoem. Hieraan wordt toegevoegd, dat de toestand in Italiaansch-Oost-Afrika volkomen normaal is. De negus wil niet in ballingschap blijven. In een interview met een vertegenwoordiger van den „Sunday Chronicle" heeft de negus verklaard, dat hij zijn leven niet in balling schap zou eindigen. Hij is voornemens zich bij zijn troepen te voegen in het nog niet door de Italianen bezette Zuid-Westelijke deel van Abessynië. „Ik zal den strijd voor de onafhan kelijkheid van mijn land nooit opgeven. Ik heb alle hoop, dat ik elders de leeningen zal kunnen krijgen, die mij te Genève voor de voortzetting van den oorlog geweigerd zijn. Er is te Londen een comité gevormd voor dit doel en de verkregen resultaten zijn zeer be vredigend. Van nu af aan zijn mijn troepen in het Noorden en Zuid-Westen er zeker van geen gebrek te hebben aan levensmiddelen, wapens, of munitie." door de snelle, huidbruinende werking van AMILDA-zonnebruincrëme, welke ook zonder zon, alleen reeds door den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) „Die onvoorzichtigheid moet je duur bekoopen, vriend", zegt de rare vogel. „Weet je niet, dat je hier in een betooverd bosch bent, waar niemand ooit meer uitkomt, die er eenmaal in verdwaald raakt? Nu ben je mijn buit en moet je met me naar boven!" Gelukkig, dat Thijs niet van zijn zinnen beroofd is. Snel haalt hij uit zijn broekzak de veer te voorschijn, die hij als belooning voor het redden van een jong vogeltje kreeg. Daar kijkt de rare vogel vreemd van op. „O," zegt het dier eindelijk, „Ben jij een vriend van alle vogels. Nu, had me dat maar eerder ge zegd, dan had Ik je niet zoo ruw behandeld." Haar achttiende zitting. Internationale gedachten- wisseling tusschen letterkundigen, mannen der wetenschap en studenten. Het streven naar zuivering der school boeken van uitlatingen, die de goede verstandhouding tus schen de volkeren schaden kunnen. Bevordering der Volkenbondsgedachte door het onderwijs. De Parijsche Wereldtentoonstelling-! 937. (Van onzen correspondent te Genève). De Volkenbondscommissie voor Intellec tueele Samenwerking, die diezer dagen haar achttiende zitting heeft beëindigd, werd oorspronkelijk in het leven geroepen in de hoop, dat de internationale aaneensluiting van de intellectueelen der verschilende lan den zou leiden tot de vorming van een krach tig blok van intellectueelen. die zonder on derscheid van nationaliteit in dagen van internationale spanning eendrachtig voor het behoud van den vrede zouden blijven strijden. Het is reeds gebleken, dat men zich geen al te groote verwachtingen mag maken van het nut der Volkenbondscommissie voor In tellectueele Samenwerking in tijden van crisis. Toen Japan oneenigheid met den Volkenbond kreeg over Mandsjoerije, keur den de Japansche leden dezer Volkenbonds commissie alle daden van hun regeering goed. Toen Duitschland zich uit den Volkenbond terugtrok, zegden tevens alle Duitsche leden der Volkenbondscommissie voor Intellectueele Samenwerking hun lidmaatschap op. Nu Mus solini de relaties met Genève nog niet heeft hervat, blijven alle Italiaansche leden der Volkenbondscommissie eveneens uit de zit ting'! Neen, in dagen van ernstig oorlogsge vaar zal ook van deze Volkenbondscommissie en van de met haar samenwerkende natio nale commissies voor intellectueele samen werking de redding niet komen. Dit neemt niet weg, dat ook dit Volken bondsorgaan op den duur een heilzamen invloed op de internationale verstandhouding zal kunnen hebben. Op het oogenblik is 't echter zeer te betreuren dat Duitschland ook op intellectueel gebied zich afgezonderd houdt, voor zooverre de intellectueele samen werking door tusschenkomst van den Volken bond wordt nagestreefd. Laat ons hopen, dat de „Locarno-besprekingen" te Londen tus schen België, Engeland en Frankrijk 't voor spel zullen geweest zijn tot den terugkeer van Duitschland in den Volkenbond en dus ook tot de hervatting der Duitsche samenwerking met de Volkenbondsstaten op intellectueel gebied. Zal men van de Volkenbondscommissie voor Intellectueele Samenwerking vooralsnog geenerlei directen invloed op de vredespolitiek der verschillende staten mogen verwachten, haar werk op langen termijn ter bevordering van een betere internationale verstandhou ding is desniettemin verdienstelijk. Het nut tigste wat zij tot dusverre verricht heeft, is misschien wel haar poging de school boeken te zuiveren van uitlatingen, die de goede betrekkingen tusschen de volkeren zouden kunnen schaden. De Volkenbondscom missie kon in deze zitting met genoegen vast stellen, dat het aan de nationale commissies voor intellectueele samenwerking van Frank rijk en Italië, van Estland en Letland, van Finland en Litauen gelukt was door onder ling overleg verschillende gevaarlijke plekken uit de geschiedenisboeken dier landen weg te werken. Bovendien kon de Volkenbonds commissie met niet minder groote voldoening vaststellen, dat de schoolboeken van ver schillende kleinere staten, waaronder ook Nederland, een aantal beschrijvingen over de beteekenis van eenige internationale strijdvragen bevatten, die als een model van onpartijdigheid kunnen worden aanbevo len. Een van de belangrijkste onderdeelen der Volkenbondscommissie voor Intellectueele Samenwerking vormt de commissie voor het onderwijs inzake den Volkenbond. Deze com missie, die in vorige jaren vooral de vraag besproken heeft, hoe de Volkenbondsgedachte het best bij het onderwijs in de geschiedenis zou kunnen worden aangekweekt, heeft thans haar aandacht gewijd aan het onderwijs in de aardrijkskunde en in de moderne talen. Verschillende aanbevelingen werden geuit, hoe ook bij dit onderwijs den kinderen een goed begrip van de afhankelijkheid der volke ren van elkander en van de verdiensten van ieder volk voor de zaak der algemeene be schaving zou kunnen worden bijgebracht. Eenige jaren geleden heeft de Volkenbonds commissie voorts pogingen gedaan, om be kende letterkundigen uit verschillende lan den beter met elkander in contact te brengen dan op de groote P.E.N.-congressen en andere internationale bijeenkomsten van kunste naars, die meer aan de gezelligheid geweid zijn, mogelijk is. De Volkenbondscommissie heeft voor dit doel het initiatief genomen tot de zoogenaamde „Entretiens" (gesprek ken), waarop één enkel actueel vraagstuk grondig in internationale gedachtenwisseling wordt behandeld. Zoo vond in 1934 een „Entretien" plaats over „De Kunst en de Staat". Op deze samenkomst in Venetië volgde in 1935 een dergelijke te Nizza, waar besproken werd „De vorming van den modernen mensch", daarna in Juni van dit jaar een „Entretien" te Budapest over „De rol van het Humanisme bij de vorming van den mo dernen mensch". Het volgende „Entretien" zal over een jaar te Parijs gehouden worden en „De naaste toekomst van de Literatuur" behandelen. Deze internationale gedachtenwisselingen tusschen letterkundigen zullen het volgende jaar navolging vinden bij de mannen der wetenschap en bij studenten. Geleerden op het gebied der natuurwetenschappen zullen te Warschau bijeen komen voor een bespre king over „De algemeene gevolgen van de nieuwste theorieën op het gebied der na tuurwetenschap". Vertegenwoordigers van alle groote internationale studentenorgani saties zullen een „Entretien" te Parijs hou den over „De verlangens der moderne jeugd". Onder de talrijke andere pogingen van deze Volkenbondscommissie, om de intellectueele krachten der wereld, van de jonge studenten af tot de vergrijsde steunpilaren der Acade mies van Wetenschappen toe, met elkander in verbinding te brengen, hun werkzaamhe den zoo goed mogelijk internationaal te or denen en den volkeren zooveel mogelijk een beter begrip te geven van hetgeen zij op in tellectueel gebied nastreven en volbrachten, wil ik slechts nog de volgende noemen. Algemeen betreurt men dat de meesterwer ken der literatuur van vele kleinere staten onvoldoende in de geheele wereld bekend zijn. Slechts weinige romans en andere let terkundige werken, die niet in het Duitsch, Engelsch of Fransch geschreven zijn, heb ben het tot die algemeene bekendheid kun nen brengen, die aan de meesterwerken der drie groote moderne talen te beurt gevallen is. De Volkenbondscommissie tracht thans deze fout te herstellen. Met financieele hulp van een aantal Zuid-Amerikaansche staten en van de regeering van Japan worden thans klassieke en moderne meesterwerken uit die landen in een Fransche vertaling voor hen toegankelijk gemaakt, die het Spaansch, Portugeesch en Japansch niet lezen kunnen. Het denkbeeld, om ook onvoldoend bekende romans, enz. uit de kleinere staten van Europa vertaald te doen verschijnen, wordt overwogen. Veel zal echter afhangen van de bereidwilligheid der regeeringen dier staten, om dit streven financieel te ondersteunen. Aantrekkelijk is ook het plan, dat op voor stel van het Amerikaansche lid prof. Shot- well ondernomen zal worden, om zich eens wetenschappelijk bezig te houden met de ontdekking van Amerika door Christoforus Columbus! Tal van geleerden zullen samen werken, om te beschrijven, welken graad van beschaving de verschillende volken van Amerika reeds bereikt hadden, voordat zij dank zij Columbus, met de beschaving der Oude Wereld in aanraking kwamen, en wat de uitwerking van Columbus' ontdekking zoo wel op de Nieuwe als op de Oude Wereld geweest is! Ten slotte besloot de Volkenbondscommis sie, met alle krachten te zullen medewerken tot het slagen van de „intellectueele maand van Parijs", die bij gelegenheid van de We reldtentoonstelling-Parijs 1937 aldaar het volgende jaar in de maand Juli zal georga niseerd worden. Alle nationale commissies voor intellectueele samenwerking zullen daar dan onder de leiding der Volkenbondscom missie bijeen komen, om plannen voor de toekomst te bespreken, waarbij de kernge dachte, die aan de stichting der Volkenbonds commissie ten grondslag lag, de bevestiging van den Vrede door de samenwerking der in tellectueele krachten uit alle staten der we reld, natuurlijk op den voorgrond der bespre kingen zal staan. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Tegenover het oude Raadhuis Minimum tarief met inbegrip van trekken met garantie. T «3 Spreekuren alle werkdagen van 94 uur. Avondspreekuren Maandags, Dinsdags, Donderdags van 7—9 uur. (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 4 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Olympisch nieuws; 8.45 Gram.platen; 10.00 Morginwijding, Gram.platen; 10.30 Viool en piano; 11.00 Kookpraatje; 11.30 Kovacs Lajos' orkest; 12.30 Gram.platen; 1.30 Arrn- hemsch Strijkkwartet en declamatie; 2.45 Causerie; 3.05 Lyra-Trio, 4.00 Dansmuziek; 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Kinderhalfuur; 5.30 Olympisch nieuws; 6.15 Gram.platen; 6.30 Piano-recital; 7.05 Schaakpraatje; 7.20 Olym pisch nieuws; 8.00 B'eirichten A.N.P. Mede- deelingen; 8.15 Geva.r. programma; 10.30 Gram.platen; 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. KRO.-Uitzending. 8.00 en 10.00 Gram.platen; 11.30 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.platen en de KRO-Me- lodisten; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Gram.pla ten; 4.00 KRO-orkest en Gram .platen; 5.45 Felicitatiebezoek; 6.00 Gram.platen; 6.10 KRO-orkest; 7.00 Berichten; 7.15 Causerie over de geheelonthouding; 7.35 Sporbhalf- uur; 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen; 8.10 Kon. Milit. Kapel; 8.50 Muzikale cause rie; 9.00 Carillonconcert; 9.20 Kon. Milt. Ka pel; 9.40 Gram.platen; 10.00 KRO-Boys; 10.30 Berichten A.N.P.; 10.35 Gram.platen; 10.45 KRO-Boys; 11.15 Gram.platen. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 Gram.platen; 12.20 BBC-Midland-orkest m.m.v. solist; 1.35 Het Wethmar-Trio; 2.35 Gram.platen; 3.20 Jack Wilson's kwintet; 4.05 Gram.platen; 4.50 Het Carlton Hotel-orkest; 5.20 Sport-reportage; 5.35 Gram.platen; 5.45 Reportage uit Berlijn; 6.20 Berichten; 6.50 Fred Hartley's kwintet m.m.v. solist; 7.35 Voordracht; 7.50 BBC- Variété-orkest; 8.20 Radio-tooneel; 9.50 Be richten; 10.10 Het Crook-kwintet m.m.v. so listen; 11.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen; 11.20 Orkestcon cert; 2.50 Gram.platen; 4.20 dito. 5.50 Or- kestconoert; 9.05 Zang, voordracht en revue, 11.05 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.20 Blaaskwintet en accordeonduet; 8.20 Solisten concert; 9.20 Dansmuziek; 10.20 Mi litair concert; 12.20 Volksmuziek; 120 Hans Bund's orkest; 2.20 Gevar. concert; 3.20 Gram.platen; 8.30 Populair concert; 11.05 Omroeporkest m.m.v. solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.platen; 1.30 Max Alexys' orkest; 5.20 J. Schnijders' orkest; 8.20 Gram platen en voordracht; 9.20 De Co median Harmonists. Hierna tot 11.30 Repor tage uit Berlijn. 484 M.: 12.20 Max Alexys orkest; 1.30 Gra- mofoonplaten; 5.20 Concert; 6.35 Gram.pla ten; 6.50 Concert; 8.20 Radio-tooneel. Hiernai J. Schnyders' orkest; 10.30 Gram.platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Fr Hauck's orkest, Zwabische Dorps muzikanten en solisten; 10.20 Berichten; 1035 Olympia-Echo; 11.05 Weerbericht; 11.20 Omroeporkest en solisten 1.10 Sluiting.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2