Het internationaal tournooi te Zandvoort. VOETBALNIEUWS WATERPOLO HONKBAL Sylvère Maes winf den Tour de France. ZWEMMEN SCHAKEN De laatste ronde. Fine wint het tournooi. Haarl. Scheidsrechters- vereeniging. Het Schaaktournooi te Zandvoort NEDERL. CRICKETBOND. Hermes-D. V. S.—V. V. V. V. V. G. A.—E. D. O. (5—15) n HMpFlj- gg WËÊËÊÊKÊÊÊr*j11 WIELRIJDEN. Euwe No. 2. r. Zoo was dan de laatste dag aangebroken. Ofschoon vrijwel zeker vast stond, dat Fine den eersten prijs zooi behalen, overtrof de be langstelling alle verwachtingen. Velen koesterden de stille optimistische hoop, dat Fine een veer zou laten en Euwe door van Spielmann te winnen nog beslag zou leggen op den eersten prijs, gedeeld met Fine. Doch geen oogenblik was Fine bedreigd. Integendeel hij schiep zich zelfs winstkansen en stuurde regelrecht op remise aan, waardoor hij zich van den eersten prijs verzekerde. Meer spanning' heerschte in het begin van de partij Spielmann—Euwe. Laatstgenoemde bekommerde zich niet oen remiseneigingen van zijn tegenstander en compliceerde het spel om de partij zoo lang mogelijk te rekken. Doch Spielmann liet niet met zich spotten en beet van zich af. Hij bereikte eenig voordeel, doch de wereld-kampioen passeerde alle dreigingen met groot gemak. Toen de uitslag van Van Doesburgh—Fine bekend werd, gaven beiden elke winstpoging op. Door dezen uitslag ein digde Euwe als nummer twee. Het verloop der partijen was als volgt: BogoljubowBecker. Becker verdedigde zich tegen het dame gambiet op orthodoxe wijze; de Weensche theoreticus speelde zijn lievelingsvariant. 7. a7—a6. Bogoljubow ruilde op d5 en viel op den damevleugel aan. Bij den 19den zet verzon Bogoljubow een valletje, doch hij zag niet, dat zijn tegenstander zelf op een valle tje uit was. Bogoljubow verloor een pion. Door een onvoorzichtigen zet van Becker kreeg Bo goljubow de gelegenheid, een prachtaanval te ondernemen. Van nu af aan speelde hij bui tengewoon sterk en stelde zijn tegenstander steeds voor nieuwe problemen. Toen Bogol jubow een geraffineerd pion'offer bracht, ver zuimde de Oostenrijker de juiste voortzetting, waardoor hij tot capitulatie gedwongen werd. Van DoesburghFine. Beide spelers waren vreedzaam gestemd. Immers Fine had slechts een half punt noodig om den eersten prijs te bemachtigen, terwijl Van Doesburgh met remise tegen den eersten prijswinnaar ruimschoots tevreden was. In een Fransche partij koos wit den afruil-variant. De meeste stukken verdwenen spoedig van het bord' en men verwachtte dat tot remise zou be sloten worden, doch plotseling bleek het, dat Fine beter kwam te staan. Deze bood thans remise aan, welke de Bussumer van de hand wees. Toen echter eenige zetten later bijna alle stukken van het bord waren, werd op dien dertigstén zet tot remise besloten. Maroczy—Gruenfeld. In deze partij, die misschien wel de merk waardigste was van het tournooi, opende wit met den koningspion. Er ontstond een vier- paardenspei, dat volkomen symetrisch verliep. Op den 24sten zet was na ruil der loopers de stelling nog geheel symetrisch gebleven; na herhaling van zetten werden de punten ge deeld'. SpielmannEuwe. Tegen het e4 van Spielmann koos de we reldkampioen de Fransche verdediging, welke Euwe ook in zijn match met Aljechin bij voor keur toepaste. Spielmann verried, door den af- ruilvariant te kiezen, dat hij niet op winst wenschte te spelen en met remise tevreden was. Euwe echter, hoewel met zwart spelend, legde eenige scherpte in d'e partij en kwam eenigszins in gevaar. Een fijne opstelling dei- paarden bezwoer echter alle dreigingen. Toen een pion van Spielmann gevaarlijk dreigde te worden, wist Euwe door goed manoeuvreeren den aanval van Spielmann te stoppen; men besloot tot remise. Prins—Landau. Prins, die in zijn partijen tegen Keres en Gruenfeld met d'e Colle-opening goed spel had weten te verkrijgen, wendde ook thans dit sy steem tegen zijn landgenoot aan. Landau, die hierop voorbereid was, verdedigde zich echter met een variant, die aan Prins minder bekend was. Nadat Prins een vreemden zet had ge daan, ontstonden schermutselingen op den damevleugel. Het ging nu om de open c-lijn. Prins meende, door zijn toren op c5 te plaat sen, de behe'ersching van deze lijn in zijn macht te hebben, hij werd echter door een paar krachtige tegenzetten van Landau te rug gedreven. Vervolgens drong Landau met zijn toren op de twede lijn en toen ook nog zijn dame met mat-aanval zich tussen de witte figuren posteerde, moest Prins een stuk ge ven, waarvoor hij twee pionnen kreeg. Landau forceerde daarna ruil der dames en torens en bleek tenslotte met een looper en vier pionnen tegen zes pionnen de sterkste te zijn. Prins zag het hopelooze van zijn stelling in en gaf op. Tartakower—Keres. Een Weensche opening. Keres bracht in deze partij het bekende schijnoffer en het scheen een oogenblik, alsof Tartakower onder den voet zou worden geloopen. Deze Poolsche meester had echter verder gerekend; Keres kon zijn aanval moeilijk doorzetten, doordat hij nog niet gerocheerd had en zijn koning in gevaar dreigde te komen. Er ontstond een levendig middenspel, waarbij Tartakower steeds het betere spel had. Ondanks nijpen- Secretariaat: Marnixstaaat 152. VOETBALTOURNOOI VOOR SCHEIDS RECHTERS TE AMERSFOORT. Aan de leden wordt meegedeeld, dat de bus thans vol geboekt is, zoodat geen deel nemers (sters) meer genoteerd kunnen wor den. Wij rekenen erop, dat alle spelers, die aan het tournooi deelnemen, Zondag 9 Augustus a.s. op het Heemstede-terrein present zullen zijn om een oefenwedstrijd te spelen. Con vocaties worden verzonden. JAARL. ALGEMEENE LEDENVERGADERING. Deze vergadering wordt gehouden in de „Bilderdijk-zaal" van Café-Rest. Gebr. Brink- mann, Groote Markt, aanvang 8 uur precies op Woensdag 12 Augustus a.s. In verband met de belangrijke agenda rekent het bestuur op een groote opkomst. den tijdnood wikkelde Tartakower goed af en handhaafde zijn voordeel. Bij het afbreken stond hij gunstiger, doordat zijn pionnenstel- ling beter was, dan die van zijn tegenstander. Na de hervatting echter bleek dit voordeel niet voldoende te zijn om te kunnen winnen. Na twee uur spelen werd de partij remise. De eindstand. De eindstand van het tournooi luidt: Fine 8V% punt. Euwe 744 p. Keres en Tartakower 644 p. Bogoljubow en Maraczy 6 p. Gruenfeld, Landau en Spielmann 544 p. Van Doesburgh 4 p. Becker 3 p. Prins P/3 p. De prijsuitreiking. Zondagavond heeft in het Grand Hotel ondier groote belangstelling de prijsuitrei king van het internationale schaaktournooi door burgemeester van Alphen plaats gehad. Nadat hij in een korte rede het nut van een diergelijk tournooi releveerde, ging hij tolt de prijsuitreiking over. Behalve de vaste prijzen waren nog eenige extra prijzen beschikbaar gesteld. Dr. Euwe ontving behalve den twee den prijs nog een extra prijs voor die schoon ste partij in dit tournooi gespeeld, hl. die tegen Maroczy. Landau ontving' een zilveren medaille uitgeloofd door den burgemeester van Zandvoort voor de beste prestatie door een Nederla.ndschen speler (uitgesloten Euwe verricht. Tevens ontving hij een extira prijs voor de mooiste partij, welke door een Ne derlander (ook weer met uitzondering van Euwe) was gespeeld, nl. zijn partij tegen Becker. Tenslotte ontving Gruenfeld een extra prijs, uitgeloofd voor het beste resul taat van een niet-prijswinnaar, behaald te gen een prijswinnaar. Na afloop zat men gezamenlijk aan een diner aan. Nabeschouwing. Het is dus weer voorbij, het groote schaak tournooi te Zandvoort, dat bescheiden feesit voor de schaakmimnendien. In het Grand Hotel zal men 's avonds geen bridgende schaakberoemdheden meer Vinden. Enfin, ihet is mooi geweest; wij hebben ons plezier beleefd aan h»t spel dier meesters en kunnen tevreden zijn. Tevreden, ook wat het resultaat betreft, al iis ons aller hoop, dat Dr. Euwe nummer één zou worden, niet be waarheid. Tenslotte kan men zooiets wel hopen, maar ook van een wereldkampioen niet eischen. Bovendien: het wereldkampioenschap wordt in matches van man tegen man verspeeld, en eên groot matchspeler is no geen groot tourmooispeler! Dr. Euwe heeft zelf ver klaard, dat hij een beter matchspeler, dan tournooispeler is, terwijl Fiinie, evenals Flohr door zijn glad, eenvoudig en mdet zoo eng zwaar geladen spel juist voor tounmooien in de wieg gelegd schijnt te zijn. En verder kent men Euwe's eigen verkla ring voor de belangrijke steken, die hij hier en daar liet vallen; „Vermoeidheid, niets dain vermoeidheid". Het is geen kleinigheid om dadelijk na den examentijd op school een zoo zwaar bezet schaaktournooi te moeten spelen. Rueben Fine heeft zijn eersten prijs in- tusschen wei verdiend door zijn sterk en vooral vast en zeker spel. Hij is ongetwijfeld één van de grootste spelers ter wereld; hij doet niet veel, schuift schijnbaar maar zoo'n beetje, maar wint de partij! „Fine speelt niet, en wint" zegt men. Zijn stijl is vrijwel geheel gericht op het eindspel; hij behaalt het een of andere kleine voordeeltje daarvoor en buit dat dain vervolgens ongelooflijk strak uit. Op d:it ge bied is hij inderdaad niet te evenaren. Ten duidelijkste bleek dat uit zijn partij met dir. Becker, die iedereen in gedachten al remise gegeven had. Het was een Dame-toren-eind- spel, waarin dr. Becker die open a-lijn in zijn bezit had en Fin-e de d-lijn. En verder was er niets aan de hand, scheen het; dr. Becker zelf rekende trouwens ook op remise. Echter, tien zetten later kon iiedier eeniiger- mate geoefend speler zien, dat Fine glad ge wonnen stond, toch had zijn tegenstander geen enkele fout gemaakt. Is dat tooverij? Zijin hier geheime krach ten in het spel? Neen, toch niet; de Ame rikaan heeft alleen 'n weergaloos zuiver oor deel over en gevoel voor die voordeeltjes zijn, welke niet in de theorieboeken staan! Zoo zag hij hier, waarschijnlijk zoowat als eenige in de zaal, dat, gezien de bijzonderheden van de pionnenformatie de d-lijin veel be langrijker was dan de a-lijn. Derhalve was in die schijnbare remisestelling in deze merk waardige partij de winst al in. de kiem, maar volledig aanwezig. Iets dergelijks heeft hij trouwens gepres teerd in de hier gepubliceerde partij tegen Maroczy, waarin hij zijn tegenstander bet looperpaar en de meerderheid op den Dame vleugel gunde, en zichzelf „vergenoegde" met enkele niet theoretisch geregistreerde en erkende voordeeltjes. Wie die partij heeft na gespeeld, zal zich dat wellicht herinneren. Intusschen, met alle respect voor zijn bij kans supernormale gaven voor het eindspel dr. Euwe had hem dam toch maar volko men ovei'speeid, terwijl ook Bogoljubow te gen hem in het voordeel was gekomen. Mis schien wijst dat er op, dat hijhoe voortref felijk tournooispeler ook, toch in een even- tueele match met één der al langer erkende, grootmeesters, niet zoo'n overweldigend suc ces zou hebben. Een .gevaarlijke wereldkam- pioenschapscandidaat schijnt hij mij dan ook nog wel te verstaan; nóg niet te zijn. Misschien is het eeniige, dat daarvoor nog aan kracht moet toenemen bij hem: zijn persoonlijkheid. Dr. Euwe heeft intusschen toch wel als een ware wereldkampioen gespeeld. Om zich daarvan te overtuigen behoeft mem slechts één van zijn vele magistrale winstpairtijem na te spelen. Die tegen Keres,. tegen Gruen feld en last not least, tegen Maroczy, en ten slotte ook zijn remise tegen Fine, ze zijn allemaal even krachtig van opzet en fraai van uitvoering. Als Dr. Euwe in Nottingham wat beter uitgerust is en voor de rest zóó speelt als hier, dan zal hij zeker wel méér bereiken. (Wegens overvloed van kopij wordt die tweedie helft van deze nabeschouwing in oins volgend nummer opgenomen. Reid.) De K. N. Z. B.-competitie. Wat de onderste plaatsen in de beide eerste klas-afdeelingen der heeren betreft, zijn in de afgeloopen week de beslissingen gevallen. L.Z.C. staat definitief onderaan in de A-afdeeling, nu zij van Dolfijn verloor. Zwemlust bezet door de nederlaag tegen Maas en het gelijke spel tegen Zian de laatste plaats in de andere afdeeling. Deze clubs zzul- len hun plaats in de eerste klasse moeten ver dedigen tegen D.W.R., Star, Utrecht en S.V.H. uit Hillegersberg. V.Z.V., dat ongeslagen kampioen der derde klasse werd, verloor haar eersten promotie wedstrijd tegen Brandenburg met 3IC Zij zal nu nog tegen de tweede-klassers Triton en de BHam moeten spelen, alsmede tegen een anderen derde klasse-kampioen, n.l. de Kromme Rijn uit Utrecht. Dat is een zware opgave voor de Velsenaren; niettemin ge- looven wij, dat Visman c.s. wel een redelijke kans hebben. Vermoedelijk speelt V.Z.V. op op Woensdag 5 Augustus te Weesp tegen Triton en op 10 Augustus in Utrecht tegen de Kromme Rijn. De eerste wedstrijd voor D.W.R. is vastgesteld op 12, Augustus, dan komt Star op bezoek aan de Houtvaart. Kol- lerie c.s. moeten dus nog wat geduld oefe nen. 01 Voor de gewone competitie resten flog eenige wedstrijden in afdeeling A der eerste klasse heeren. Daar de wedstrijd tegen het IJ helaas weer werd uitgesteld, is nog niet uitgemaakt of H.P.C. kampioen is. Vermoedelijk wordt dat eerst op 19 Augustus beslist. De HFC-ploeg zal dus nog eenige weken in training moeten blij ven. Kring Haarlem. Het programma voor deze week luidt als volgt: Dames. 7 Augustus H.Z.V.—H.P.C. 2. Heeren. Eerste klasse: 5 Augustus H.P.C. 5 D.W.R. 3. 7 Augustus: Haarlem 3-jH.V.G.B. 4. Heeren. Tweede klasse: 4 Augustus H.Z.V. Halfweg. 5. Augustus H.P.C. 6—H.V.G.B. 5 Heeren. Derde klasse. 4 Augustus KZ 2 D.W.R. 4. 6 Augustus Halfweg 2—V.Z.V. 3. 6 Augustus VelserendK.Z. 2. 7 Augustus: D.W.R. 4Velserend. Adspiranten A: 6 Augustus V.Z.V.Haarlem Adspiranten B. 6 Augustus V.Z.V. bH.P.C. b De eenige voor Zondag vastgestelde eerste klas wedstrijd is geëindigd in een draw. Her mes 138, V.V.V. 23 voor 2. Bij dezen stand moest de wedstrijd wegens regen gestaakt worden. H. H. C.Blauw Wit (6S) H.H.C. was gehandicapt wegens het niet medespelen van haar eersten honkman Heu vel Reynders. De verzwakking van de H.H.C.-ploeg deed zich het meest gevoelen op het tweede honk, waar invaller Freymuth stond. Deze had geen gelukkigen dag; hij kostte H.H.C. in totaal drie punten, wat tenslotte de nederlaag voor H.H.C. beteekende. Toen H.H.C. de eerste innings gespeeld had, leek het er veel op, dat zij een betrekkelijk ge makkelijke overwinning zou behalen. Hoewel er slechts twee honkslagen werden gegeven, kwamen vier H.H.C.'ers binnen. Dit kwam hoofdzakelijk door slecht veldwerk van Blauw wit. In de volgende innings herstelde Blauw Wit zich. Toen er twee honken bezet waren, sloeg Boscher een pracht twee honkslag, waar op twee speiers binnen kwamen. Toen Dam man hierna een zacht tikje gaf, kwam hij wel veilig op het eerste honk, doch Boscher werd bij de thuisplaat uitgetikt. Nu sloeg Rietbergen een eenvoudigen vangbal naar Freymuth, die miste, waarop Damman thuis kwam. Als Riet bergen dan het tweede honk tracht te stelen, sneuvelt hij door een mooien aangooi van J. Baas. Deze innings heeft Blauw-Wit drie pun ten opgeleverd. In de volgende drie innings scoort H.H.C. slechts een punt. Blauw-Wit gaat in de tweede en derde innings voor nul aan den kant, doch in de vierde scoort zij drie punten. Toen er reeds twee Blauw-Witters uit waren en drie honken bezet, sloeg Damman een hoogen bal, dien Freymuth zeer gemakkelijk had kunnen vangen, doch hij miste en twee spelers pas seerden de thuisplaat. Direct hierna kreeg Rietbergen drie slag. Blauw-Wit had dus de leiding. (65). In de vijfde, zesde en zevende innings kwa men slechts twaalf H.H.C.'ers aan slag. Het werpen en veldwerk van Blauw Wit was prima; geen H.H.C.'er zag dan ook kans om thuis te komen. Bij Blauw-Wit kwamen 17 spelers aan slag; het zat de Amsterdammers niet mee. Tot twee keer toe viel de derde nul, toen alle honken bezet waren; deze drie innings brachten slechts één punt op. Wanneer beide partijen in de achtste innings een punt aan haar totaal toevoegen, is de stand 86 in het voordeel van Blauw-Wit, waarna H.H.C. onder groote spanning voor het laatst „in" gaat. D. Baas gaat uit op drie slag, waarna Moll een twee honkslag slaat, doch Pijnakker sneuvelt op het eerste honk en als Hartog Sr. dan een vangkans aan Boscher geeft, wordt deze geaccepteerd. Blauw-Wit heeft verdiend gewonnen. De cijfers der innings zijn: H.H.C. 1 4-1-0-0-0-0-0-1-0 totaal 6. Blauw-Wit 1 3-0-0-3-0-1-0-1-totaal 8. Hoewel het werpen bij E.D.O. zeer matig was, had Schijvenaar toch succes. Niet minder dan acht ballen werden er gevangen, waar van zes in het binnenveld. Besanger, de pitcher der G.A., was er niet erg in. Hij gooide zes maal vier wijd en vier maal drie slag. Tot aan de vijfde innings gaat de strijd ge lijk op; dan is de stand 24. Dan gaat V.V.G.A. drie maal voor nul uit. In de zesde innings boekte E.D.O. nog een dubbel spel. E.D.O. legt er dan geducht het hout op. Als de zevende innings voorbij is heeft E.D.O. een veiligen voorsprong genomen (211). In de achtste innings komt V.V.G.A. even los. Van de negen spelers, die aan slag komen geven er vier een honkslag en één krijgt vier wijd. Toen eindelijk de derde nul viel, waren drip. ..spelers de thuisplaat gepasseerd. Ook E.D.O! liet zich in deze innings niet on betuigd; door drie honkslagen en twee fou ten in het veld scoorde zij vier punten. Toen E.D.O. voor het laatst aan slag ging was deze innings spoedig afgeloopen. Ook de gemeente-ambtenaren wisten in hun laatste beurt niet meer te scoren. De cijfers der innings zijn; E.D.O. 2-0-0-2-4-0-3-4-0 totaal 15. V.V.G.A. 1-0-1-0-0-0-0-3-0 totaal 5. HaarlemAjax (257) In de eerste drie innings werden er door Ajax zeven fouten gemaakt en hoewel Haarlem maar één honkslag had gegeven, leverden deze drie innings negen punten op. Voor Haarlem stond Veenhof weer eens op de werpplaat. In de eerste innings had hij succes door twee maal drie slag te gooien, doch toen in de tweede innings de honken door vier wijd vol kwamen, liet hij zich vervangen door Blom- vliet, die den wedstrijd verder uitgooide en met succes. Hij gooide 10 maal drie slag en 3 maal vier wijd. Toen na drie innings de stand 93 was, kwamen de Haarlemmers aan slag eerst goed los. Ajax, dat in het veld nog maar enkele fouten maakte, kon door het geweldige slaan van Haarlem niet beletten, dat de score regelmatig steeg. Aan den anderen kant werd de score door Haarlem laag gehouden en toen na zeven innings de speeltijd verstreken was, stond Haarlem ver voor. vX w ilrnirri De cijfers der innings zijn: Ajax 1 0-3-0-2-0-2-0 totaal 7. Haarlem 1 4-2-3-4-1-6-5 totaal 25. De verdere uitslagen zijn: D.E.V. 1 4- 5-1-4-2-0-3-3-3 totaal 25. E.D.O. 2 3-11-0-0-0-0-2-2-2 totaal 20. A.F.C. 1—Haarlem 2 (2—8 gestaakt). De wedstrijd De Duvianen 1H.H.C. 2 werd, nadat er eenige innings gespeeld waren, ge staakt. De regen was hier spelbreker. Door de overwinning van A.M.V.J. 1 op Shell 1 (27—15) zal R.C.H. 1 haar laatsten wedstrijd moeten winnen, willen de Haarlem mers aanspraak maken op het kampioenschap. Albert v. Schendel No. 15. Middelkamp No. 23. Ant. v. Schendel No. 32. Uit Vire: De voorlaatste étappe leidde van Angers naar Caen over 259 K.M. Het tweede gedeelte van deze étappe, van Vire naar Caen over 55 K.M., was weer een rit tegen het hor loge. De streek, waardoor de eerste ronde ging was niet gemakkelijk; de renners moesten door een heuvelachtige streek, welke soms zelfs eenigszins bergachtig werd. Maar wie de reus achtige Cols van de Alpen en de Pyreneeën achter den rug heeft, heeft geen angst voor het beklimmen van dergelijke heuvels. In een kalm tempo draaide het geheele peloton achter elkaar aan. Vlak voor het einde van het tra ject schoten eenige onafhankelij ken naar voren, waarbij zich ook de Franschman Le Greves bevond, die in de eindsprint gemakke lijk won in 7 uur 38 min. 20 sec. Achtereen volgens kwamen toen binnen de onafhanke- lijken Thietard. Bertocco, Ducazeaux, Mar- caillou, dan de Belg Neuville, terwijl vervol gens alle overige renners (waaronder ook Mid delkamp en de gebrs. Van Schendel) in den zelfden tijd als de winnaar de eindstreep pas- geerden. Het 55 K.M. lange traject van Vire naar Caen werd dus tegen het horloge gereden. De Fransehen, die verrassend goed reden, wonnen ditmaal dezen rit voor de Belgen. De Franschen hebben er 1 min. 4 sec. sneller over gereden, dan de Belgen. Van de groep, waarin ook de Nederlanders zaten, was het wederom Middelkamp die de snelste bleek, ter wijl Albert en Anton van Schendel- in den zelfden tijd binnen kwamen, resp. als 11e en 12e. Sylver Maes wint den strijd. Sylver Maes heeft gewonnen! Van die ne gende étappe heeft de Belg die gelte trui aangehad en geen enkele maal heeft hij dieze weer moeten uittrekken. Schitterend, heeft hij gereden en heit is ongetwijfeld de besté en sterkste renner, die dezen 30sitien mon sterrit rond Frankrijk heeft gewonnen. Vain onze landgenooten heeft Gijsen moe ten opgeven. Buitengewoon moedig heeft hij in het begin gereden, doch tenslotte bleek déze krachttoer wel te zwaar voor hem. Albert van Schendel, heeft het er van onze landgenoot-en het beste afgebracht. Steeds was hij een van de besten en dat dieze ren ner, die nog nooit in een ronde van Frankrijk heeft meegereden, de vijftiende plaats in ,het algemeen klassement heeft weten te verm overen, stempelt hem tot een rijder van bij zondere klasse. Middelkamp heeft'in deze ronde bewezen, ook ee-n groot renner 'te zijn. Dat hij in de toekomst van zich zal doen spreken, staat vast. Anton van Schendel heeft hét er mindier goed afgebracht. Toch blijft ook zijn rijden een wel ze-er bevredigende prestatie; onge twijfeld zal ook hij van deze ronde geleerd hebben, wat tenslotte ook zijn voordeel heeft. Be laatste étappe, welke Zondag werd ver reden, voerde van Caen naar Parijs over een afstand van 234 K.M. Toen de renners in Parijs aankwamen, stonden de toeschouwers vele rij en dik om ze itoe te juichen.. Als eerste kwa.m die Luxemburger Meirsch binnen, meit een tijd van 7 uur 7 min. 50 sec. Onder groot enthousiasme kwamen daarna de overige renners binnen en toen de eind uitslag werd bekend gemaakt en de ren ners hu-n ©ererondje reden, werd hun door 50.000 toeschouwers een 'donderende ovatie gebracht. Het laindienklassemient luidt: 1 België, 2 Spanje.Luxemburg, 3 Frankrijk, 4 Neder land, 5 Zwitserland. De plechtigheid der opening van de Olympische Spelen tijdens de eedsaflegging door Rudolf Ismayr. Heemsteedsche Reddingsbrigade. D-e Heemsteedsche brigade heeft heit Zon dagmiddag niet getroffen met haar zwem feest. Onder 'n flink zomer regent je kwamen velen in dien zwemvijver om te genieten van hetgeen de H.R.B. had te bieden. D-e heer L. C. Band, voorzitter, heette dé aanwezigen welkom en weldra sprongen 16 leden te water om een démonstratie te ge ven van bet op juiste wijze vervoeren van een dlrenlkelimg. Hindernis zwemmen, voor jongens van 8 tot 14 jaar (niet leden der H.R.B.) volgde en had tot uitslag: 1 Jan ©tal, in 32 sec., 2 Wim van Wirdum 35. Demonstratie met de aute-cabinie. De heer Dekker, instructeur haalde op vlotte wijze een duikpop naar boven en gaf die ter ver voer over aan een helper; daarna werd op snelle wijze pop no. 2 naar boven gebracht. Gecostumeerd zwemmen voor meisjes van 8 to.t 14 jaar (niet leden). Eerst werden die aardige costuumpjes nauwlettend gekeurd en daarna had het zwemnummer, 25 M. plaats. Costuumprijs no. 1 Mia Dankelman, (bloemverkoopstertje), no. 2 Ella Dankelman (het blauwe matroosje). De zwemprijze-n werden behaald door: 1 Gerda Slulsdam in 29.2, no. 2 Bep Hiliegan- ger, ook 29.2 (dus na loting), 3 Mia Dankel man 30 en Stientje Maas 30.2 sec. Popduiken, volgens Bondseisch. Uitslag da mes: 1 mej. D. Jagt 4 punten, tijd 57 sec., 2 Truus Broekman, 3 p. en 65 sec. Heeren: 1 R. Abrahams, IV2 p., tijd 44.5 sec., 2 H. Rietveld 7 p. 48.5. Abrahams won den wisselbeker thans v-oor die 3e maal, dus blijft de beker in zijn bezit. In stroomenden regen gingen 16 dames van den Ned. Arb. Sportbond te water om e-en nummer figuurzwemmen te geven, wat mooi werd uitgevoerd. Aan dé dames weird een bloemenmand geschonken. Bijna alemeen vluchtte het publiek weg; het bestuur' besloot het waterfeest voor ge ëindigd te beschouwen. De heer Meijerink reikte op verzoek aan de prijswinnende meisjes en jongens -die be- 1 haalde prijzen uit.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3