Olympische notities. HENCELEN GOLF. WIELRIJDEN LAWNTENNIS MAANDAG 3 AUGUSTUS 1936 toch worden vastgesteld, dat Osendarp een heel wat zwaarderen strijd zou krijgen dan Berger en Van Beveren. Behalve de uitste kende Engelschman Pennington, startte ook de zeer goede Canadeesche sprinter Orr in zijn serie. Alle loopers waren zeer goed weg, maar Osendarp had toch den besten start. Reeds na een kwart baan had hij een kleinen meter voorsprong, dien hij tot het einde behield. Om de tweede plaats werd tusschen Pennington en Orr een heftige strijd gevoerd. De Engelsch man wist op het laatst een kleinen voorsprong te nemen, waarbij Pennington ook nog eenigs zins op Osendarp inliep. Toen de speaker den uitslag bekend maak te, bleek dat Osendarp den tot op dat oogen- blik besten tijd van den dag had gemaakt. Wykoff,' de bekende Amerikaansche looper, had in de serie daarvoor den tijd van 10.6 sec. geloopen. die nog niet was genoteerd. Osen darp bleek de baan in 10.5 te hebben afgelegd. Bij het bekend worden van deze prestatie werd luid geapplaudisseerd. Pennington werd tweede in 10.6, welke tijd een der beste van den dag, ook door no. 3 (Orr) werd gemaakt. sec.; 4. Handley (Gr. Bittannië) 1. 58.9 sec. Vijfde serie: 1. Powell (Gr. Brittannië) 1 min. 56 sec.; 2. Lanzy (Italië) 1 min. 56.1 sec.; 3. Eichberger (Oostenrijk) 1 min. 56.3 sec.; 4. Vadas (Hongarije) 1 min. 56.5 sec. Zesde serie: 1. Anderson (Argentinië) 1 min. 55.1 sec.; 2. Koetsjarski (Polen) 1 min. 55.7 sec.; 3. Desserker (Duitschland) 1 min. 56 sec.; 4. Soulier (Frankrijk) 1 min. 56.1 sec. De 10.000 meter hardloopen. Salminen Olympisch kampioen. Het resultaat van de 10.000 meter hardloopen is als volgt: 1. en Olympisch kampioen Salminen (Fin land) 30 min. 15.4 sec.; 2. Askola (Finland) 30. min. 15.6 sec.; 4. Isso-Hollo (Finland) 30 min. 20.2 sec.; 4. Murakoso (Japan). Het Hoogspringen. Brasser geplaatst. Jesse Owens loopt in wereld- recordtijd. Toch maakte Osendarp niet den besten tijd van dezen morgen. In de laatste serie toch startte de phenomenale Amerikaansche ne ger-sprinter Jesse Owens. De verwachting be stond, dat hij niet zijn besten tijd zou maken, daar in zijn serie geen enkele looper van klasse startte. Dit bleek voor Owens geen beletsel te zijn om al zijn krachten te geven. Op een meer den phenomenale wijze liep de neger uit. Het scheen alsof zijn tegenstanders stil stonden. Met vele meters voorsprong be reikte hij de finish. Toen de tijd van Owens bekend werd gemaakt, bleek, dat hij het we reld- en Olympisch record had geëgaliseerd. Zijn tijd was 10.3 sec., no.2 bracht 't tot 11 sec. Series der 800 meter. De resultaten van de series der 800 meter hardloopen luidden als volgt: Eerste serie 1. Edwards (Canada) 1 min. 53.7 sec.; 2. Hornbostel (Ver. Staten) 1 min. 53.7 sec.;' 3. Verhaert (België) 1 min. 54.3 sec.; 4. Temesvari (Hongarije) 1 min. 55 sec. Tweede serie: 1. Williamson (Ver. Staten) 1 min. 56.2 sec.; 2. Conway (Canada) 1 min. 56.2 sec.; 3. Boot (Nieuw Zeeland) 1 min. 56.6 sec.; 4. Huebscher (Oostenrijk) 1 min. 57.3 sec. Derde serie: 1. Mae Cabe (Gr. Brittannië) 1 min. 54.5 sec.; 2. Petit (Frankrijk) 1 min. 54.8 sec.: 3. Johansson (Noorwegen) 1 min. 54.9 sec.; 4. Mertens (Duitschland) 1 min. 55.1 sec. Vierde serie: 1. Backhouse (Australië) 1 min. 57.7 sec., 2. Szabo (Hongarije) 1 min. 57.8 sec.; 3. Woodruff (Ver. Staten) 1 min. 58.8 Terwijl de series 100 Meter werden geloopen, was op de Westzijde van het terrein met het hoogspringen een begin gemaakt. Er werd in twee groepen gesprongen. Elke deelnemer kreeg drie maal gelegenheid om over de voor geschreven min. hoogte van 1.85 meter te springen. In totaal gelukte dit aan 21 athleten Een zelfde aantal viel af. Tot degenen, die zich niet wisten te plaatsen, behoorde ook onze landgenoot Carlier. Daarentegen wist onze recordhouder Bras ser, die op 17 Mei j.l. 1.94 meter heeft ge sprongen, het tot den eindstrijd te brengen. De uitslag van de finale hoogspringen voor heeren luidt als volgt: 1. Johnson (Vereenigde Staten 2.03 meter. 2. Al Britton (Ver. Staten), 2 meter (bij overspringen 1,97 meter). 4. Kotkas (Finland) 2 meterbij oversprin gen afgevallen op 1,95). Resultaten van de demi-finale. De eerste ontmoetingen van de halve finale der équipewedstrijden op floret duurden tot na middernacht. De resultaten luiden: Poule 1: ItaliëHongarije 133; Oosten rijk—Vereenigde Staten 124. Tweede poule: BelgiëArgentinië 115; FrankrijkDuitschland 97. Deze wedstrijden worden Dinsdag voortge zet. Het worsteltournooi. De stand na de eerste ronde van de wed strijden in het vrij worstelen luidt als volgt lichtgewicht: 0 strafpunten: Kazama (Japan); Meier (Denemarken). 1 strafpunt: Ehrl (Duitschland), Strong, (Ver. Staten), Romagnoli (Italië), Karpati (Hongarije). 2. Strafpunten: Soganli (Turkije). Weltergewicht: 0 strafpunten Andersson (Zweden), Angst (Zwitserland), Lewis (Ver. Staten), en Schleimer (Canada). 1 strafpunt: Paar (Duitschland), Bietilae (Finland), Jourlin (Frankrijk), Fox (Groot Brittannië) 2 strafpunten: Ohara (Australië), Ercetin (Turkije).. Het gewichtheffen. De resultaten van het gewichtheffen (Olym pische driekamp: tweehandig drukken, trek ken en stooten) luiden als volgt: Vedergewicht: 1. Olympisch kampioen: Terlazzo (Ver. Staten) 312.5 K.G. (drukken 92.5 K.G. trekken 97.7 K.G., stooten 122.5 K.G. 2. Soliman (Egypte). 305 K.G.. 85, 93 en 125 K.G.; 3. Ibrahim (Egypte) 300 K.G. (80, 95 en 125). De Egyptenaar Mohammed Ashmed Mesbak werd Olympisch kampioen in het lichtgewicht met 342.5 K.G. (drukken 92.5, trekken 105, stooten 145 K.G.). De Egyptenaar heeft hiermee een nieuw wereldrecord gevestigd. Het oude wereld record stond met 141.5 K.G. op naam van zijn landgenoot Attia. Première Olympisch jeugdspel. BERLIJN, 1 Aug. (Bijz. dienst A.N.P.) Een geheel aparte sfeer heerschte er Zaterdag avond in het Olympisch Stadion. Wij hooren het geroezemoes van een ont zaglijke menschenmassa, maar kunnen geen rijen onderscheiden. Zwart is het stadion, in twee deelen gescheiden door de verlichte wan delgang op de eerste etage. Zoeklichten, die in grooten getale aan alle kanten op de tinnen zijn opgesteld, flitsen hier en daar aan. Dui delijk blijft de rood-gele vlam, van het Olym pische vuur. De Olympische klok roept opnieuw de jeugd der wereld op, weliswaar niet voor een spor tleven strijd, maar om een massaal spel op te voeren, dat werd samengesteld door dr. Diem. Nauwelijks vertoonen zich in het schijnwer- perslicht de eerste groepen jonge danseressen, gekleed in bauw en geel, rood groen en zwart, de kleuren der Olympische ringen, of het pu bliek klapt luid. Het spel bestaat uit vijf tafereelen, die zon der pauze in elkaar overgaan; 3500 meisjes dansen eerst op het grastapijt. Zij werden daarna afgelost door 1000 jongens, die in de formatie der Olympische ringen een dans uit voeren. De eerste groep verdwijnt in het duister en van de andere zijde stroomen nieuwe meisjes- groepen aan, die bevallig een menuet dansen. De kring sluit zich nauwer in tegengestelde beweging. De reien volgen elkaar op: jongens en meis jes spelend met hoepels en ballen, duizenden jongens bouwen een tentenkamp van zijden vlaggen, drie Zwitsers vertoonen vendel- zwaaien, Harald Kreutzberg en Mary Wigman dansen twee korte nummers en dan weerklinkt wellicht 's werelds grootste ode aan den vrede, het slotkoor uit de negende symphonie van Beethoven, uitgevoerd door het beroemde Ber- lijnsch Philharmonisch Orkest met groot ge mengd koor en solisten. En terwijl deze onsterfelijke muziek nog weerklinkt, vlamt achter de muren van het stadion magnesiumlicht op en boven in de lucht, als tegen den avondhemel geplakt ver schijnt een lichtende koepel, dien wij kennen van het groote slotfeest der Olympische win terspelen in Garmisch-Partenkirchen. De medewerkenden lossen zich dan weer in de donkere hallen op. De Kunst-Olympiade. Na afloop van de athletiek-wedstrijden, die tot laat in den middag duurden, werden Zon dag nog een aantal ceremonies protocolaires olympiques gehouden ten eere van de winnaars in de diverse onderdeelen van de kunst-olym piade. Achtereenvolgens verschenen op het kleine podium tusschen de afrastering voor de eereloge de Olympische winnaars van een gouden medaille met de tweede en derde ge plaatsten in de bouwkunst, schilderkunst en grafiek, beeldhouwkunst, muziek (composities voor solo- en koorzang en instrumentale com posities) en tenslotte de winnaars in literatuur, hetzij in lyrische of epische werken. Steeds weer gingen de vlaggen der landen in de hoog te aan de eeremasten en herhaaldelijk weer klonken de volksliederen. Hiermede werd de eerste wedstrijddag in het Olympisch stadion besloten. Olympisch allerlei. In de tweede serie van de kwart finales 100 meter hardloopen verbeterde Jesse Owens het wereld- en Olympisch record 100 m. hardloo pen door dezen afstand te loopen in 10,2 sec. Het oude record stond op naam van Williams, Tolan, Metcalfe, Berger en Peacock, allen met een tijd van 10,3 sec. Alle Spaansche inschrijvingen geannuleerd Het Spaansche Olympisch comité heeft thans alle inschrijvingen voor de Olympische Spelen ingetrokken, wegens den verwarden politieken toestand in Spanje. Het comité heeft de hoop uitgesproken, dat Spanje in 1940 te Tokio door een sterke ploeg vertegen woordigd zal zijn. Het voetbal-troosttournooi ver vallen De technische commissie voor het Olympisch voetbaltournooi heeft met goedvinden van alle betrokken landen besloten, het aanvankelijk vastgestelde troosttournooi voor de verliezers te laten vervallen. Waarschijnlijk zal een aan tal buitenlandsche ploegen in verscheidene Duitsche steden wedstrijden spelen tegen de diverse Duitsche districts-elftallen. Groote geestdrift te Tokio Uit Tokio: De beslissing van het I. O. C„ om de Olympische Spelen in 1940 in Tokio te doen houden, is hier met groote geestdrift ontvangen. De sirenes van schepen en fabrie ken loeiden, terwijl op de pleinen vuurwerk werd afgestoken. Overal wapperen de Olympi sche en nationale vlaggen. De bladen publi- ceeren bouwplannen voor het nieuwe stadion en nieuwe hotels. Graaf Soejima, de Japansche gedelegeerde in het I. O. C., is tot lid van het Japansche Hoogerhuis gekozen. Het Japansche Olym pisch comité heeft thans reeds een begin ge maakt met de voorbereidingen voor de Olym pische Spelen in 1940. Een bedrag van 15 mil- lioen yen is beschikbaar gesteld, waarvan vijf millioen door de regeering. Een som van on geveer tien millioen zal worden besteed voor de uitbreiding en de voltooiing van het Meiji- stadion. Voor de dekking van dereiskosten der buitenlandsche deelnemers is 1 millioen yen uitgetrokken. (Van een specialen mederweker) BERLIJN, Zaterdag. „Twee gouden medailles voor Duitschland!" schreeuwden de Berlijnsehe krantenjongens reeds Zaterdagmorgen in de straten voordat de Spelen der Elfde Olympiade waren begon nen. Goed en wel beschouwd hadden ze gelijk, want Duitschland had twee eerste prijzen ge wonnen bij het Olympische Kunsttournooi 1936, dat in 1928 voor Nederland heel wat suc cesvoller was geweest dan thans. De moderne Olympische Spelen bestaan uit sport en kunst, dat blijkt reeds uit het boven staande, er bestaat een nieuwe relatie daar- tusschen. Dit werd op den openingsdag ge accentueerd door de monumentale openings plechtigheid, waarin met een massa-regie a 'a Cecil de Mille een resultaat bereikt wordt, dat bij het telkens talrijker worden der Olympische deelnemers ook telkens imponeerender wordt. De openingsplechtigheid uit Amsterdam in 1928 zal nimmer vergeten worden door de duizenden landgenooten die het voorrecht hadden deze bij te wonen, maar in Berlijn was alles nog weer veel grooter en massaler. Het stadion is er driemaal zoo groot, het aantal deelnemers is er grooter en de „regie", als we dezen tooneelterm mogen leenen, was eenvoudig verbluffend. Het was een première zonder eenig première foutje; op de generale repetitie, eenige dagen tevoren, waren de laatste foutjes weggeslepen en de honderduieznd Duitschers en niet- Duifcschers zaten in diepe bewondering bij een openingsceremonie, die nu eens verbluffend van massawerk en dan weer ontroerend van eenvoud was. Onder doodsche stilte steeg de Olympische vlag in de top van den eeremast, het luiden van de Olympische klok sloot zich er waardig bij aan en dan was er de aankomst van den fakkellooper, die het in Griekenland ontsto ken Olympische vuur naar den drievoet bracht, waar het tot 16 Augustus zal blijven branden. Een eenvoudige symbolische daad, maar toch iets waarbij velen moeite hadden, hun tranen te bedwingen. Grootsch was de intocht der deelnemers. Vijftig minuten duurde dit défilé, het was om in Cineac-termen te spreken, een „reis om de wereld in vijftig minuten", waarbij in een bonte, zij het dan ook alphabetische volgorde, alle landen ter wereld volgden op het oude Griekenland met voorop de oude schaapher der Louys, die veertig jaar geleden den Mara thonloop te Athene had gewonnen en nu nog eens in zijn nationale costuum voor het forum der sportwereld kwam. Een bonte rij van landen, verschillend in costuums en.in hoofddeksels. We zagen de roode fez der Egyptenaren, de tropenhelmen van Bermuda, de jockeypetjes van Chili, de lichtblauwe tulbans van Britsch-Indië, de Baskenpetjes der Franschen, de zeilpetten van Argentinië, de blauwe kwartiermutsjes van de Tsjechen met daartusschendoor verschillende hoofddeksels van de dames. Er waren zelfs dames uit Turkije, waar men vroeger de vrou wen in de harem inplaats van op het sport veld zag; de kleine Japansche vrouwtjes leken nog kleiner dan ze al waren, doordat vlak op hen de pootige Joego Slaven volgden. We constateerden dat de Belgen er heel wat beter uitzagen, dan in 1928, toen ze aan den gladiatorentroep van een boerenkermis deden denken, en we constateerden ook dat de Hol landers, met Karei Lotsy aan het hoofd, een gunstigen indruk maakten, al konden we hun hoofddeksels niet bewonderen. Doordat de helft van de Nederlandsche ploeg nog niet in Berlijn is gearriveerd, bleven we aanmerkelijk beneden de 150 deelnemers, die het programma van Nederland aangaf, we tel den er ruim zestig! De Nederlandsche groep groette de eere tribune door het afnemen van den hoed; ver schillende landen brachten met opgeheven rechterarm den Olympischen groet, die door het Duitsche publiek abusievelijk werd aange zien voor den Duitschen groet, waarvoor spe ciaal Frankrijk en Oostenrijk een extra- applaus in ontvangst hadden te nemen. Ne derland waagde zich niet aan dit te verwach ten misverstand! Ons land werd voorafgegaan door Haïti, dat een reusachtigen neger als vaandeldrager en tevens als eenig deelnemer had gezonden; de Britsch-Indische ploeg met haar karakteristie ke tulbans volgde op de onzen. Verschillende miniatuurstaatjes kwamen nog aardig voor den dag: Liechtenstein met zeven man en Monaco met een zestal, dat ruiten zeven (of was het harten zeven?) als symbool van deze bankstaat op de borst droeg. Zwitser land oogstte een groot succes door een vendel- zwaaier mee te nemen, wiens kunststukken als vlaggenjongleur daverend applaus behaalden. Apropos, als Nederland in 1940 eens bij de ven- delzwaaiers van Huissen ging zoeken Bij deze première, die tevens de laatste voor stelling van dit nauwgezet ingestudeerde werk was, kwam de kunstenaar nog meer in bewonde ring dan de sportman; hetzelfde deed zich 's avonds voor, toen het „Festspiel" in het Olympisch stadion een sprookje van licht en donker werd. Het eenige wat beter had kun nen zijn, was het druilerige weer; een warm zonnetje zooals in 1928 te Amsterdam zou alles nog fleuriger gemaakt hebben dan het nu al was! IIIIIIIIIII1IIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIII1IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIII11IIIIII1IIIIIIIIIIIII1IW Haarlemsche Hengelaarsbond. Zondag werd ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan een groot concours op Wit- visch gehouden, waaraan door alle Vereeni- gingen op Hengelsportgebied uit Haarlem en omstreken werd deelgenomen. In totaal werden 586 stuks Witvisch be machtigd, welke ter plaatse weder werden vrijgelaten. De uitslag was als volgt: 1. Het Baarsje 79 stuks, 2. Morgenrood 74, Dageraad H.N. 56 4. de Forel 46, 5. de Grundel 44, 6. Onder Ons 38, 7. Dageraad Heemstede, 8. D.V.V., 9. Mor genstond Heemstede, 10. Vischlust, 11. Mor genstond H.N., 12. Sport na Strijd, 13. D.L.N., 14. de Ruischvoorn, 15. de Vrije Hengel, 16. D.O.N. De H.HJ3. vischte buiten mededinging (47 stuks) „Held van den dag" was Smit Jongbloed met 32 stuks. Extra prijs voor het laatste vischje J. van Dijk. De uitslag werd na den wedstrijd door den leider van het concours bekend gemaakt in het clublokaal Hommels aan de Zomervaart De feestelijke prijsuitreiking geschiedt op Zaterdag 8 Augustus in Musis Sacrum aan de Ged. Oude Gracht. Kennemer Golfclub. De Zondag te Zandvoort gespeelde Maan- lelijksche wedstrijd (18 holes handicap medalplay) eindigde in een overwinning voor H. Kendrick Jones (25) 64. Heemsteedsche Wielerbaan. Wegens de slechte weersomstandigheden zijn de wedstrijden, die Zondagmiddag op de Heemsteedsche Wielerbaan zouden plaats hebben, tot de volgende week uitgesteld. Van Egmond verliest in Kopenhagen. V Uit KOPENHAGEN: Zondag werd alhier de groote prijs van Kopenhagen verreden. Hier aan werd deelgenomen door de beste sprin ters van Europa. Scherens, Michard en Falck Hansen kwamen in dé finale. Na een feilen strijd tusschen Scherens en Falck Hansen wist de Belg de overwinning te behalen en kwam. daardoor in het bezit van den grooten prijs van Kopenhagen. Onze landgenoot Van Egmond werd reeds in de voorronden uitgeschakeld'. Tournament „Rijnegom". Ook dit tournament is nog niet uitge speeld. De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel. Tweede ronde: Meijer w.o. van Kampen. Derde ronde: Overwijn slaat Meijer 62, 62, Rogmam slaat Treur niet 64, 6—3. Vierdie ronde: Overwijn slaat ■ten Hou te de La nge 64, 61; Go eist slaat Rechter 62, 63. Dames-enkelspel: Tweede roodie: mej. Sa lomon slaat mej. Hendriks 63, 61. Halve eindstrijd: mevr. Laimbock slaat mej. Schro der 63, 64; mej. Zwanenburg slaat mej. Salomon 62, 64. Gemengd dubbelspel. Twede ronde: mej. Goelst en Goelst slaan mej. v. d. Bos en Koks 60, 63; mej. Zwanenburg en Treur niet slaan mej. Redieker en Sitniakowsky 61, 60. Derde ronde: mevr. Scholten en Overwijn slaan mej. Engelhard en Laporte 63, 61; mej. Goelst en Goelst slaan mevr. Laimböck en Rogmans 60, 57, 64; mej. Zwanenburg en Treurniet slaan mevr. Raai- kema en Meijer 6—4, 68, 62; mej. Eldie- ring en Koks slaan mej. v. Balen en v. d. Mey 6—3, 6—1. Heeren-dubbelspel. Eerste rooide: Overwijn en Rogmans slaan Meijier en Pieterse 63, 63. Tweede ronde: v. d. Kolk en de Vries slaan Kristian en Luweier 62, 46, 62; Overwijn en Rogmans slaan Roorda en A. J. N. 6—4, 63; v. Dijk en Ahrends slaan, Treurniet en Bgas 63, 86; Pieterse en Düsterbeck slaan Redeker en Sitniakowsky 60, 62; Schoner en Goelst slaan Hooge- veen en Steger 62, 60, v. d. Broeit en v. d. Veer slaan Rahusen en Baars 75, 63. Derde ronde: J. Diekmann en P. Diekmamri slaan v. d. Kolk en de Vries 63, 64; Scho ner en -Goelst slaan v. d. Broeit en v. d. Veer 6—2, 6—4. Dames-dubbelspel. Eerste ronde: mevr. Rankema en mevr. Saarberg slaan mej. Roo- zen en mej. Noorman van der Dussen 60, 60. Halve eindstrijd: mevr. Rankema en mevr. Saarberg w.o. mej. Kits van Waveren en mej. Jongeneel. Troosttournooi heeren-enkelspel. Eerste ronde: Steger slaat Hoogenkamp 75, 64; Hooyen slaat Rahusen 61, 61,. Tweedie ronde: de Vries slaat P. Hoogeveen 60, 36, 64; J. Diekmann slaat Schoner 62, 4—6, 7—5. Troosttournooi dames-enkelspel. Eerste! ronde: mej. v. d. Bas slaat mej. Eldering 63, 64; mej. v. Balen slaat mej. Pond man 61, 6 3. Tournament „Jatiloo". De vrijwel onophoudelijk dalende regen is spelbreker geworden. Met nog drie finales te spelen moest het spel gestaakt worden. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel. Derde ronde. v. Löben Seis slaat Giesberts 97, 64. v. Driessum slaat Saarberg 62, 62. Halve eindstrijd. Erdman slaat v. Löben Seis 63, 62. Van Driessen slaat v. Bellen 64, 6—4. Damesenkelspel. Tweede ronde. Mej. van Rooy slaat mevr. Becker 62. 97. Mevr. Hartevelt slaat frl. van Randwijck 60, 61. Halve eindstrijd. Mej. Hulshoff slaat mej. van Rooy 60, 64. Mevr. v. d. Klashorst slaat mevr. Hartevelt 63, 36, 64. Finale Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. Huls hoff 6—4 6—4. Gemengddubbelspel. Eerste ronde. Mej. N. Fonkert en Baas slaan mej. v. Gelder en Plak 62, 64. Tweede ronde mevr. v. d. Klashorst en v. d. Stadt slaan mevr. Metse en ,,van Stederen" 62, 108, mej. Huls hoff en Melsche slaan mevrouw v. Bellen en van Bellen 63,86, mej. N. Fonkert en Baas slaan mej. v. Rooy en Kramer 75, 97, mevr. Nielsen en E. Nielsen slaan mej. E. Fonkert en ten Have 86, 63. Halve eind strijd mej. Hulshoff en Nielse slaan mevr. v. d. Klashorst en v. d. Stadt 75, 64, mevr. Nielsen en E. Nielsen slaan mej. N. Fonkert en Baas 64, 63. Heerendubbelspel, tweede ronde. v. Dries sum en Seveke slaan van Benten en Veld- huyzen 6—2, 60. Nielsen en v. d. Stadt slaan L. Jacobs en J. Jacobs 62, 64. De Ruiter en Melse slaan „van Stederen" en Hartevelt 6—2, 75, v. Bellen en Vermeulen slaan Plak en v. Houtum 64, 75. Halve eindstrijd Nielsen en v. d. Stadt slaat v. Driessum en Seveke 7—5, 75, v. Bellen en Vermeulen slaan de Ruiter en Melse 61, 64. Finale Nielsen en v. d. Stadt slaan v. Bellen en Vermeulen 60, 61. Damesdubbelspel. Eerste ronde. Mej. N. Fonkert en mej. E. Fonkert slaan mevr. Melse en mevr. Giesberts 61, 62, Halve eind strijd. Mej. E. Fonkert en mej. N. Fonkert w.o. mevr. Nielsen en mej. Leeuwenberg. Troostronde heerenenkelspel. Eerste ron de. Hartevelt w.o. L. de Kadt. Tweede ronde, v. Benten slaat Diekmann 6—4, 46, 64. Hartevelt slaat Veldhuiyzen 62, 61. Van Eckelt w.o. de Winter. Halve eindstrijd. Van Benten slaat Wildeboer 64, 64, Hartevelt slaat v. Eckelt 86, 63. Finale Hartevelt slaat- v. Benten 46, 64, 61. Troosttournooi damesenkelspel halve eind strijd. Mevr. v. Bellen slaat mej. Efas 6—3, 61. mevr. Saarberg slaat mevr. van Eckelt 60, 86. Finale mevr. v. Bellen slaat mevr. Saarberg 6—1, 62. NederlandFrankrijk profs. Zaterdag is te Noordwijk de tenniswedstrijd' NederlandFrankrijk voor professionals om den Bonnardel-beker begonnen. De uitslagen luidden: Ramillon (Frankrijk) sl. Waasdorp (Neder land) 6—2, 6—2, 6—4. Cochet (Frankrijk) sl. Hemmes (Nederland) 6—2, 6—3, 6—4. Frankrijk leidde dus na den eersten dag met 20. De uitslagen van Zondag waren: Plaa (Frankrijk) wint van Hemmes (Neder land) met 75, 75, 63. De partij Cochet (Frankrijk)—Waasdorp (Nederland) werd niet uitgespeeld. Cochet leidde met 3—6, 75, 64, 34. toen wegens regen gestopt moest worden. Frankrijk won dus met 30. In de finale speelt Frankrijk tegen de Ver. St.q fay De uitslagen. Hier volgen de uitslagen: le serie: 1. Strandberg (Zweden) 10.7 sec., 2.Yishido (Japan), 10.8 sec., 3. Kersch (Duitschland) 10.8 sec. 2e serie: 1. Berger (Nederland) 10.8 sec., 2. Dannaher (Zuid-Afrika)11 sec., 3. Marchand (Zwitser land) 11,2 sec. 3e serie: 2 1. Van Beveren (Nederland) 10.8 sec., 2. Grimbeek (Zuid-Afrika) 10.9 sec., 3. Toomsalu (Estland). 4e serie: 1. Gyenes (Hongarije), 10.7 sec.. 2. Soezoeki (Japan) 10.7 sec., 3. Virtanen (Finland) 10.9 sec. 5e serie: 1. Macphee (Canada) 10.8 sec, 2. Lindgren (Zweden), 10,8 sec., 3. Paul (Frankrijk) 11 sec. 6e serie: 1. Theunissen (Zuid-Afrika) 10.7 sec., 2. Homberger (Duitschland), 10.7 sec., 3. Beswick (Argentinië). 10.9 sec. 7e serie: 1. Metcalfe (Ver. Staten), 10.8 sec., 2. Sir (Hongarije) 10,8 sec., 3. Guzman (Philippij- nen) 11,1 sec. 8e serie: 1. Borchmeyer (Duitschland, 10.7 sec., 2. Humber (Canada) 10.8 sec., 3. Geroe (Hon garije) 11,3 sec. 9e serie: 1. Wykoff (Ver. Staten) 10.6 sec., 2. Sweeney (Engeland) 10.7 sec., 3. Fondevila (Argenti nië), 11 sec. 10e serie: 1. Osendarp (Nederland) 10.5 sec., 2. Pen nington (Engeland) 10,6 sec., 3. Orr (Canada) 10,7 sec. 11e serie: 1. Haenni (Zwitserland) 10,7 sec., 2. Holmes (Engeland) 10.8 sec., 3. Trangoudis (Grieken land) 10,8 sec. 12e (laatste) serie: 1. Owens (Ver. Staten) 10.3 sec. (wereldrecord geëvenaard), 2. Sasaki (Japan) 11 sec., 3. Al meida (Brazilië), 11,1 sec. De eerste twee van elke serie kwamen in de kwart-finales, die 's middags werden geloo pen. De kwart-finales 100 M. heeren. De resultaten van de kwart-finales van het nummer honderd meter heeren luiden: le kwart-finale: 1. Strandberg (Zweden), 10.5 sec.; 2. Osendarp (Nederland), 10.6 sec.; 3. Wykoff (Ver. Staten) 10.6 sec. 2e kwart-finale: 1. Jesse Owens (Ver. Sta ten) 10.2 sec. (nieuw wereldrecord)2. Haenni (Zwitserland) 10.6 sec., 3. Sir (Hongarije) 10.7 sec. 3e kwart-finale: 1. Metcalfe (Ver. Staten) 10.5 sec.; 2. Pennington (Engeland) 10.6 sec.; 3. Van Beveren (Nederland) 10.7 sec. 4e kwart-finale: 1. Borchmeyer (Duitsch land) 10.5 sec.; 2. Sweeney (Engeland) 10.6 sec.; 3. Macphee (Canada) en Soezoeki (Ja pan). Deze twee gingen zonder zichtbaar ver schil over de eindstreep. Met behulp van de filmopneming werd beslist, dat de Canadees in de demi-finale komt. Berger valt af. Voor de vierde kwart-finale werd gestart: 1. Macphee, 2. Susuki, 3. Berger, 4. Borch- meijer, 5. Sweeney, 6. Dannaher. De eerste start mislukte, doordat Berger direct na het commando „fertig" wegging, zonder dat het schot had geklonken. De handi cap van dezen valschen start was zeer groot. Berger moest, om niet gediskwalificeerd te worden, de volgende maal de grootste voor zichtigheid in acht nemen. Dit had vermoede lijk tot gevolg, dat Berger's tweede start zeer slecht was. Hij raakte zóó ver achter, dat hij 20 meter vóór de finish den strijd eigenlijk reeds opgaf. De achterstand was toen niet meer in te halen. Hij eindigde als vijfde. Het kogelstooten. De Duitscher Woellke Olympisch kampioen De resultaten van de finale van het kogel stooten luiden: 1. en Olympisch kampioen Woellke (Duitsch land) 16.20 meter (nieuw Olympisch record); 2. Baerlund (Finland) 16.12 meter (eveneens een verbetering van het oude Olympisch re cord, dat 16.005 meter bedroeg) 3. Stoeck (Duitschland) 15,56 meter. Het speerwerpen voor dames. De gouden en zilveren medaille voor Duitschland De finale van het speerwerpen voor dames had het volgende resultaat: 1. en Olympisch kampioene Tilly Fleischer (Duitschland). 45.18 meter (nieuw Olympisch record) 2. Luise Krueger (Duitschland) 43.29 meter; 3. Marja Kwasniewska (Polen) 41.80 meter. Toen volgde de Ceremonie Protocolaire. Aan den middelsten mast boven het scoringbord werd de hakenkruisvlag geheschen, links de zelfde en rechts het Poolsche wit-roode dun doek. De drie Olympische medailles werden uitge reikt. De moderne Vijfkamp. De resultaten van den 5000 M. terreinrit met hindernissen, het eerste onderdeel van den modernen vijf kamp, luidden als volgt: 1. Abba (Italië) 9 min. 2,5 sec. 2. Handrick (Duitsch land) en 3. Mollet (België), beiden 9 min. 9,6 sec. 4. Von Arban (Hongarije) 9 min. 10,3 sec. 12. Luit. jhr. A. van Geen (Nederland) 9 min. 34.8 sec. 20 luit. J. P. F. van der Horst (Neder land) 10 min. 5,3 sec. 22. Luit. J. Serre (Neder land) 10 min. 14,6 sec. Het Schermtournooi. De équipewedstrijden floret Zondag is een begin gemaakt met de equi pewedstrijden floret. Aangezien het onderlinge krachtsverschil zeer groot was, stonden de deelnemers aan de kwartfinales na de tweede ronde reeds vast. De resultaten luiden: Eerste poule: Zwitserland-Griekenland 8-8 (68 gegeven treffers, 64 ontvangen treffers); België-Griekenland 9—2 (afgebroken) Tweede poule: Zuid Slavië—Brazilië 9—7, Frankrijk—Brazilië 16—0. Derde poule: Tsjecho-Slowakije—Denemar ken 13—3. Argentinië—Denemarken 14—2. Vierde poule: Engeland—Canada 14—2, DuitschlandCanada 15—1. Vijfde poule: Oostenrijk—Egypte 11—5, Ita lië—Egypte 13—3. Zesde poule: Hongarije—Noorwegen 10—6, Vereenigde Staten—Noorwegen 12—4. De indeeling der kwartfinale is als volgt: Eerste poule: Duitschland, Argentinië en Groot-Brittannië; tweede poule: Vereenigde Staten, Zwitserland en Italië; derde poule: Hongarije, Zuid Slavië en Frankrijk. Vierde poule: Oostenrijk, Tsjecho Slowakije en Bel gië. Resultaten van de kwartfinale. De resultaten van de kwartfinale der equipe wedstrijden op floret luiden als volgt: Eerste poule: ArgentiniëEngeland 88, (Argentinië 57 ontvangen en 62 gegeven tref fers: Argentinië wint dus. Duitschland—Groot Brittannië 92 (opgegeven) Groot Brittannië valt uit. Tweede poule: Vereenigde StatenZwitser land 133, ItaliëZwitserland 151; Zwit serland valt uit. Derde poule: HongarijeZuid-Slavië 142, FrankrijkZuid-Slavië 91 (opgegeven); Zuid-Slavië valt uit. Vierde poule: OostenrijkTsjecho Slowakije 124, België-Tsjecho Slowakije 115; Tsje cho Slowakije valt uit).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8