De verfilming van „Merijntje Gijzen". Olympische notities .WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN. De 200 M. hardloopen. Prachtige Nederlandsche resultaten. BEVERWIJK Van Bever en en Osendarp beiden No. 1 in hun series. DINSDAG '4 AUG. 1936 Het veilinggebouw aan de Meerstraat. Buiten-opnamen in de buurt van Bergen-op-Zoom Jesse Owens' wereldrecord niet erkend. Engeland heeft Parijs nog niet geantwoord. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TOERISTENVERKEER. Het Engelsche stoomschip Vienna, dat Za terdag met een aantal Engelsche toeristen van Harwich naar Amsterdam passeerde, is Zondag naar Antwerpen verder gegaan. OPGELEGDE SCHEPEN. Te Amsterdam waren Zaterdag nog vijf schepen opgelegd, te weten: Bengkalis en Soemba van de Stoo'mv. Mij. Nederland; Bac chus en Mars van de Koninklijke Nederland- sche Stoomboot Mij. en Zaanstroom van de Hoilandsche Stoomboot Mij. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot-en de heeren B. Dunne bier en S. A. Doevendans, slaagden te Haarlem voor het examen voor de hoofdakte. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Antje, R.O. 15; vangst: 340 manden, waarvan 100 m. schelvisch. Catharina Duyvis, IJM. 60. Vangst: 50 m. schelvisch, 60 m. braadschelvisch, 50 m. gul, 40 m. platvisch, 50 m. radio, 40 m. wijting, 10 m. hake. 10 m. varia. Totaal 310 m. Henriëtte Jacoba, IJ.M. 190. Vangst: 50 m. schelvisch, 50 manden braadschelvisch, 60 m. gul en kabeljauw, 40 m. platvisch, 40 m. wij ting, 30 manden hake, 10 m. varia. Totaal 280 m., benecvens 50 stuks stijve ka beljauw. Mary. IJ.M. 189. Vangst 30 m. schelvisch, 30 m. braadschelvisch, 70 m. gul, 70 m. platvisch. 20 m. radio. 40 m. wijting, 10 m. makreel, 20 m. hake, 10 m. varia. Totaal 300 m. Clazina Luther, IJM. 59, Vangst: 140 kisten groote hake, 50 m. varia. BESOMMINGEN. Trawlers Witte Zee, IJ.M. 167, 425 manden 414-6 I. S. Groen, IJ.M. 130, 890 mnd. 2720 (steurharing niet inbegrepen! Christine, IJM. 2, 650 m. 1930 Pekelharing Martenshoek IJ.M. 283 2610 Kotters: E. 436 400; E. 45 1130. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.20. Griet per 50 K.G. 29—16.50. Tongen per K.G. 1.701.25. Zetschol per 50 K.G. 2017. Kleine schol per 50 K.G. 156.50. Schar per 50 K.G. 7.50. Vleet per stuk 1.250.60. Kleine poon per 50 K.G. 32. Groote schelvisch per 50 K.G. f 23—20. Middelschelvisch per 50 K.G. 18.5018. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 16 12.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 126.80. Kabeljauw per 125 K.G. 52.5033. Groote gullen per 50 K.G. 1211. Kleine gullen per 50 K.G. 83.90. Wijting per 50 K.G. 5.503. Makreel per 50 K.G. 83. Heilbot per K.G. 1.10. Koolvisch per stuk 0.650.20 Versche haring per kist 42.80. Groote hake per 125 K.G. 95. Middel hake per 125 92. Klein middel hake per 50 K.G. 2823. Kleine hake per 50 K.G. 22.50—20. De Bilt voorspelt: Matigen, aanvankelijk tijdelijk nog krachtigen Noordwestelijken tot Weste lijken wind. gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.1 m.M. te Valentia. Laagste 739.6 m.M. te Stensele. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedennacht 56 F Hoogste heden 60 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 756 m.M. Neiging; vooruit. Opgave van: MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 4.13. uur; n.m. 4.41 uur. Donderdag v.m 4.53 uur; n.m. 5.20 u. Vrijdag v.m. 5.36 uur; n.m. 6.03 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht Temperatuur water 60 F. 63 F. VISCHOMZET IN JULI. De vischvangst in den Rijksvischafslag ge durende de maand Juli 1936 bedroeg f 353,355 tegen f 396,035 in dezelfde maand van het vo rige jaar. De omzet in de eerste 7 maanden van 1936 was f 2,934.143 tegen f 3,117,527 in dezelfde periode van 1935. FESTIVITEITEN VOOR DE BADGASTEN. Ter voorbereiding van diverse festiviteiten voor de badgasten heeft zich uit de ingezete nen een commissie gevormd, waarin zitting hebben genomen de heeren F. R. C. Rijkens, Chr. de Goede, N. Klein, A. Smit, J. Raadveld en E. Belinfante. Maandagavond 10 Augustus zal een lampionoptocht worden gehouden. Medewerking wordt verleend door „Arion". Een strandfeest is in voorbereiding. DIEFSTAL DAMESPORTMONNAIE. Een bewoner van het tentenkamp „Von deloord" heeft aangifte gedaan, van diefstal van een damesportemonnaie, inhoudende f 17.50. MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist 0.45. Postelein, per kist 0.300.40 Andijvie, per kist 0.160.30. Wortelen per bos 0.080.12. Komkommers, per 100 f 13. Augurken per K.G. 0.040.14. Aardappelen, klei, per K.G. 0.020.03y2. Doppers per K.G. 0.120.18. Capucijners per K.G. 0.130.18. Raspers per K.G. 0.140.18. Tuinboonen per K.G. 0.050.10 Snijboonen per K.G. 0.15—0.20. Heerenboonen per K.G. 0.080.10. Roode kool per 100 f 3.50. Savoije kool per 100 f 6.50. Bloemkool per 100 f 6—18. Sla per kist 0.180.36. Rabarber, per 100 bos f 1. Pieterselie per bos 0.01. Appelen per K.G. 0.120.22 Per-en per K.G. 0.120.18. Framboozen per doosje 0.180.24. Bessen per K.G. 0.36. Kruisbessen per slof 0.56. J v. Oldenbarnevelt xt J, P. Coen x) Joh. de Witt x) AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 4 AUGUSTUS. Groote Kerk. Orgelbespeling. 8.15 tot 9.15 u. Palace-Filmac: 11—5 uur doorloopenn &c minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Jenny Jugo in „Meis jesjaren eener Koningin". 2.30, 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: Lawrence Tibbet in „Metropolitan" 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Dolly Haas in: „S. O. S. ik ben verloofd" 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Warner Baxter in „Broadway Bill" 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij WOENSDAG 5 AUGUSTUS. Palace-Filmac: 11 5 uit doortoopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. BERLIJN, 4 Aug. (Bijz dienst A.N.P.) De eerste series 200 M. heeren die vanochtend zijn geloopen, hebben het volgende resültaat gehad: Eerste serie: 1. Van Beven (Ned.) 21.4 sec.; 2. Beswick (Argentinië) 22.1 sec.; 3. Tani- goet-sji (Japan) 22.2 sec. Tweede serie: 1. Osendarp (Ned.) 21.7 sec.; 2. Schein (Duitschland) 22 sec.; 3. Penning- ton (Engeland) 22.1 sec. Naar wij van officiëele zijde vernemen, heb ben Ged. Staten het raadsbesluit der gemeente Beverwijk tot het bouwen van een veiling gebouw aan de Meerstraat, goedgekeurd. Ver wacht wordt dat in de hedenavond te houden raadsvergadering nadere inlichtingen ver strekt zullen worden. (Van onzen specialen medewerker) De Zondagmorgen zette voor die Nederland sche kolonie op de tribunes -beter in dan ooit tevoren een Olympisch aithletiekfesitijn voor hein is begonnen; -nadat de allereerste serie van de 100 meter een Zweedsche zege had opgeleverd kwamen in de tweede en in de derde serie een Nederlander aan den start en beide keeren wonnen zij met igedecideeir- dem voorsprong. Eerst was het Chris Berger, daarna Will van Beveren en we hielden nog onze sterkste troef over in den persoon van Tinus Osendarp, die met den prachttijd van 10.5 sec. in de tiende serie er voor zorg droeg dat alle drie oranje-athl-eten hun serie won nen. Amerika Nederland, Engeland, Zuid-Afrika en Japan bereikten met hun volledige sprint ploeg van drie personen (het maximum aan tal deelnemers per nummer) de kwartfinale. 's Middags in de kwartfinales werd van deze 24 sprintcracks weer de helft uitgescha keld, Nederland verloor daarbij Berger, maar opnieuw konden we toch tevreden zijn doordat Osendarp en van Beveren zich bij de twaalf cracks plaatsten, die in de demifinales zullen uitkomen. De groote man van dezen Zondag was Jesse Owens, de slank gebouwde neger, die de snelste mensch ter wereld is. Zonder den minsten tegenstand te ondervinden (de Zwitser Hanni bleef vier meter achter en de anderen nog meer) verbeterde hij, met den wind in den rug, het wereldrecord op de 100 meter tot 10,2 sec. en met deze fenomenale prestatie is hij de aangewezen winnaar van dit sprintnummer. Twee Duitsche overwinningen aanschouw den we, één Amernkaansche en één Finsche. Een verwachte Duitsche zege bij het speer werpen voor dames (Tilly Fleischer 45.18 M.) en een onverwachte Duitsche zege bij het kogelstooten (Wöllke met 16.20 M.), beide met nieuwe Olympische recordprestaties, deden de Duiteche toeschouwers uitermate tevreden zijn. Schip Almkerk Amstelland x) Aurora (Ned.) Berkel 3odegraven Bennekom Beme Barneveld Bloemfontein x) Baam Budeny Birgit Ceres (Ned.) Cordillera x) Crijnssen van Everanna Eurypylus Essen Eurymedon Fauna Granicos Gera Heidelberg Kreta Luneburg Michalios Montferland x) Maaskerk Martin Marga Malmen Meliskerk Norvinn x) Odysseus (Ned.) P. L. M. 23 Phoenicia Poelau Tello x) Patricia Peisander x) Phrontis x) Pluto (Ned.) Poseidon (Ned.) Perseus (Ned.) Randfontein x) Reggestroom Rhea Runa Sirrah Salabangka x) Serooskerk x) Sembilan x) S-tuyvesant Semiramis Salland x) Samnanger Saturnus (Ned.) Theseus (Ned.) Tarakan x) Tiberius Trajanus - Tabian x) Tajandoen x). (Jckermark x) Ulysses (Ned.) Waterland x) Vulcanus Zuiderkerk x) Japan Buenos Aires Danzig. Archangel Chili Chili Constantza Chili Beira Hamburg Archangel Archangel. Bourgas West Indië West Indië Archangel Batavia Ned. Indië Batavia. Hamburg. Sante Fe Ned. Indië Ned.-Indië. Batavia Batavia Batavia West-Indië. Ned. Indië Zarate Buenos Aires West Afrika Londen Mesane. West-Afrika Zuid-Afrika Pt. Arthur. Stettin. Bona (v. IJm.) West Indië Batavia West Indië Batavia Batavia Stettin Midd. Zee. Santander. Z. Afrika W. Afrika Midd. Zee Ornskolsvik (v. Velsen) Archangel (v. Velsen) Batavia Japan Ned. Indië Paramaribo Curacao Hamburg. Archangel Santander Hamburg Skjolden Midd. Zee Alexandrië Ned. Indië Hamburg Ned Indië Bourgas Buenos Aires Bourgas Japan verm. aankomst Laatste bericht 21 Aug. 9 Aug. 4 Aug. 19 Aug. 5 Aug. 9 Aug. 22 Aug. 7 Aug. 4 Aug. 4 Aug. 12 Aug. 12 Sept. 12 Sept. 8 Aug. 20 Aug. 21 Sept. 6 Aug. 27 Aug. 22 Aug. 2 Sept. 11 Aug. 5 Aug. 8 Aug. 4 Aug. 7 Aug. 10 Aug. 11 Aug. 14 Aug. 13 Aug. 31 Juli 16 Aug. 31 Aug. 4 Aug. 26 Aug. 6 Aug. 10 Aug. 4 Aug. 4 Aug. 17 Aug. 5 Aug. 12 Aug. 9 Aug. 4 Aug. 3 Aug. 8 Aug. 7 Aug. 12 Aug. 9 Aug. 4 Sept. 4 Aug. 4 Aug. van Havre. 1 Aug. van Rio Janeiro. 4 Aug. vertrokken. 28 Juli v. d. Noordkaap. 30 Juli v. d. Azoren. 24 Juli van Arica. in lading. 29 Juli van Corral. 1 Aug. van Mombassa. vertrekt 15 Aug. 27 Juli vertrokken. 30 Juli vertrokken. 1 Aug. van Izmir. 27 Juli van Barbados. 3 Aug van Havre. 30 Juli van Lodingen. 2 Aug. van Perim. 1 Aug van Padang. vertrekt 8 Aug. in lading. 18 Juii van Pernambuco. 2 Aug. van Aden. 23 Juli te Batavia. 2 Aug. van Gibraltar. 1 Aug. te Belawan. 26 Juli van Sabang. vertr. 5 Aug. v. Colon. 31 Juli van Malta. 3 Juli van Necochea. 30 Juli van Dakar. 1 Aug. van Lagos. 3 Aug. vertrokken. 28 Juli vertrokken. 24 Juli te Takoradi. 3 Aug. van Beira. 23 Juli vertrokken. vertrekt 8 Aug. in lading. 31 Juli v. Trinidad. 1 Aug. van Triëst. 27 Juli van de Azoren. 1 Aug. van Perim. 1 Aug. van Belawan. 2 Aug. van Brunsbuttel. 1 Aug. te Fünne. in lading. 3 Aug. te Hamburg. 27 Juli van Dakar. 1 Aug. van Algiers. 29 Juli vertrokken. 2 Aug. van Utsire. in lading. 30 Juli van Sabang. 1 Aug. van Triëst. 30 Juli van Madeira. 23 Juli vertrokken, vertrekt 8 Aug. 28 Juli van Honningsvaag. 31 Juli vertrokken. 2 Aug. vertrokken, vertrekt 6 Aug. 31 Juli van Lissabon. 31 Juli van Susak. 31 Juli te Belawan. in lading. 31 Juli van Genua. 2 Aug. te Stamboul. vertrekt 7 Aug. 1 Aug. te Rotterdam. 29 Juli te Osaka. ue finish van de 100 Meter hardloopen bij de Olympische Spelen, waarbij onze landgenoot Osendarp (x) derde is geworden. Vóór hem Owens en Metcalfe. x) Schepen voorzien van een x) zijn groot-et dan 6000 bruto register ton Hoe het mogelijk is begrijpt niemand om zer, maar twee dagen lang heeft die zon geschenen! Nu ja, het zonnetje scheen niet „als maar door" aan een helderen hemel zoo iets phenomenaals kun je van een Hol- landschen zomer n-u eenmaal niet verwach ten neen, Hare Majesteit liet zich af en toe voor een half uur, drie kwartier of daar omtrent bewonderen, om daarna weer schie lijk achter een dikke wolkendeken te ver dwijnen, maar het feit alleen, dat wij haar te zien kregen, was zóó overweldigend en verbijsterend, dat wij hoofdschuddend tegen elkaar zeiden: „Hoe bestaat 't, hoe be staat 't?" Naar Bergen op Zoom En toen het werkelijk tot ons begon door te dringen, dat wij niet ten prooi waren aan hevige hallucinaties of een tijdelijke ver standsverbijstering, veroorzaakt door het geduldige, wekenlange wachten op dat ééne onmisbare voor film-operaties in de buiten lucht, namelijk: zonlicht! toen hebben wij ons gehaast naar de karavaan van toon wagens, materiaal-dito's, verhuiskarre-n en gewone auto's, di-e, met bagage en al, bereids een maand gereed stonden, om de wereld van Filmstad naar de contreien van Ber gen-op-Zoom te verplaatsen. Wij hebben ons zelf en al ons hebben en houem op de di verse vehikels geheschen en zijn op weg -ge togen naar het gezegende Brabantsche land, waar het boek van A. M. de Jong zich af speelt. De tocht naar de aloude stad kenmerkte zich door weinig bijzondere voorvallen. Er maakten wagens deel uit van dien optocht, die honderd kilometer en meer haalden, maar er waren er ook onder, zooals de kost bare toonwagen, met al zijn dure en sub tiele instrumenten en apparaten, die niet harder mogen en kunnen rijden dan 40 K.M. per uur, en zoo was het niet te verwon deren, dat de troep niet bij elkaar bleef en wij één voor één de veste „op Zoom" binnen sijpelden. De welbekende herberg en taveerne „De Draak" kon deze film-invasie niet alleen ver werken en dus moest ook „Het Gouden Hoofd" er aan te pas komen, om het hoofd te kunnen bieden aan deze plotselinge en waarschijnlijk niet onwelkome opleving in het vreemdelingenverkeer van het meer dan gezellige Brabantsche stedeke, waaraan tal- looze militairen alleraangenaamste herinne ringen bewaren. Den avond van onze aankomst brachten wij door met de toebereidselen voor de opna men van den komenden dag. Verfilmd zou worden de scène, waarin Me rijntje en De Kruik tezamen in een bootje spelevaren op de Steenbergsche Vliet, en der halve reed de gansche karavaan anderdaags met zonneschijn en toenemende bewolking, zooals De Bilt dat pleegt uit te drukken, in de richting van Steenbergen. Marcel Krols, alias Merijntje, en Piet Bron als ,de Kruik" scheepten zich in aan boord van een net soort pieremagoggel en gingen knusjes uit spelevaren op het tintelende, in het gouden zonlicht flonkerende water van het stroompje, dat den naam draagt van het dorp. De Kruik gaat net zoolang... Merijntje en „De Kruik" dreven dan ge zapig op het woelige water rond en wij zaten juist te philosofeeren, dat „de kruik toch maar net zoo lang te water gaat, tot-ie breekt", of eenig geschreeuw, dat weerklonk over het watervlak, kondigde aan, dat de waarheid van dit spreekwoord inderdaad on weerlegbaar is, want „De Kruik" bleek wer kelijk net zoo lang te water te zijn geweest, tot, ditmaal niet hij zelf, maar het vaartuig, dreigde te -brekenhet schuitje bleek lek te zijn geslagen en verkeerde in min of meer zinkenden toestand, weshalve het met be kwame spoed naar den wallekant werd ge haald, om te worden opgekalefaterd. Toen dit met eenige mo-eite was geschied, gingen „De Kruik" en Merijntje opnieuw te water en ditmaal ging alles goed. Wij, op den oever van de snelle vliet, had den ons inmiddels onledig gehouden met het in stelling brengen van de camera-bat terij. Eenige haast was onvermijdelijk, want de zon dreigde weer telkenmale met een al- geheele verduistering, maar vóórdat zij hiertoe des middags werkelijk overging, wa ren de evolutieën van Piet Bron en zijn vriendje op de Steenbergsche Vliet voor lan ge jaren in vele opnamen vastgelegd. Toen was het voor dien dag genoeg ge weest, en dat vond de zonne blijkbaar ook. want zij eclipseerde met bekwamen spoed, om niet voor den volgenden morgein weer te voorschijn te komen. Fotografeeren van klokgelui... Deze volgende schoone ochtend werd zoek gebracht met het vastleggen der klanken van de Steenbergsche klokken door de ge luidscamera om straks bij het mont-eerem van „Merijntje", daarin te worden opgeno men. rende naar den schoonen naam van „Olie rook", regisseur Gerron, alias .Pappie", hadi in ee.n fantastisch oogenblik van „Olierook" „Oliekop" gemaakt en dit al spoedig over eenkomstig zijn moerstaal getransporteerd in „ölkopf". Deze menieeir „ölkopf" nu dekte reeds lang zijn kostbaar oliehoofd met een onuitstaanbaren Garibaldi-hoed, een gewel denaar van een ding, hetwelk reeds lang ons aller misnoegen had opgewekt. Op dezen schoonen avond in Bergen-op- Zoom nu hadden wij den heer Oliekop na drukkelijk er op gewezen, dat thans het oogenblik was aangebroken, om de verfoei lijke Garibaldi door een meer gangbaar hoofddeksel te vervangen en -deze was einde lijk voor onzen gezamenlijken aandrang be zweken. Daartoe unisono gesommeerd, betrad de heer ölkopf in gezelschap vam 16 genootem een winkel in hoofddeksels en bestelde met ons aller bijstand een stroohoed, model Pa nama, mitsgaders een pet, model Bergen- op-Zoom, a-nno 1915 of daaromtrent. De prijs van den strooien hoed bleek zoo ongelooflijk schappelijk te zijn, dat zelfs de uitermate schrale beurzen van film-arties ten, film-technici, journalisten en andere minimumlijders, deze uitgave zonder oogen- bli-kkelijke financieele catastrofen konden verdragen, en zoo werd op dien gedenk- waardigen ^.vond in Juli de club geboren van de bloemkoolen, opgericht onder het motto: „Leeft onder uw eigen strooien dak!" Trotsch en kind-gelukkig met ons nieuw verworven bezit, trokken wij, welgeteld met z'n negentienen door Bergen's straten, ge dekt door de glimmende, blinkende blanke bloemkoolen, toen wij een ontmoeting had den met een fanfarecorps, dat onder het blazern van schetterende tonen, blijkbaar zoo juist terugkeerde van -een serenade, ge bracht aan den een of anderen notabel. Deze muzikale ontmoeting viel aan beide zijden in goede aarde en derhalve duurde het niet lang, pf wij hadden het heele geval op instignatie van den assistent-persleider, voor ei-gen gebruik afgehuurd en trokken, met slaande trom en vliegende bloemkoolen, naar het huis, waar die schrijver van „Me- rijmtje", A. M. de Jong gelogeerd was en alwaar deze, om hem ombekende redenen, een serenade werd gebracht. En niet alleen werd A. M. de Jong een serenade gebracht, doch ook een bloemkool panama, welke attentie op zoo hoogen prijs werd gesteld, dat hij dit heuglijk gebeuren meende niet beter te kunnen vieren dan met een champagne-fuif. De Rergenaars van de Zoom weten nu, dat „Merijntje" verfilmd wordt. Maandags hebben-wij onder een dreigen den hemel, waarin onweer broeide, n-og met groote moeite de scène opgenomen, waarin Merijntje achterop een echte Brabantsche sjees klimt en zoo een eindje gratis mee rijdt. Dit geval had plaats op een peppel-om zoomden weg (een der beruchte „gruwelwe- gen" uit deze streek!), in de buurt van Nieuw-Vosmeer, nabij het eiland Tholen. De sjees werd getrokken door een daartoe geëngageerd boertje uit Nieuw-Vosmeer, ter wijl de camera-wagen er over in-derhaas-t gelegde houten „rails" achteraan sukkelde, totdat de wagen uit de „rails" liep, hetgeen nog al eens voor kwam, en de ge heele ge schiedenis van voren af aan kon beginnen. Wij hebben gezwoegd, dat het een aard had, „Pappie" raakte uit z'n humeur en wij allemaal van den weeromstuit ook, en toen eindelijk het klokje van 6 uur had geslagen en de dag besloten dreigde te worden met een daverend onweer, wel, toen slaakten wij allemaal een verzuchting: hoe moeilijk het was en hoe warml JAN VAN ZIJST. Er stond te veel wind. BERLIJN, 3 Aug. (Bijz. dienst A. N. P.). Naar wij vernemen, kan het wereldrecord van Jesse Owens, dat hij gisteren vestigde door de 100 Meter in 10.2 seconden te loopen, niet wor den erkend, daar gebleken is, dat de loopers begunstigd werden door een sterken wind in den rug. Ook Londen wenscht complicaties te voorkomen. Binnenhaven Hoogovens TE IJMUIDEN Nederlandsch Fransch AANGEKOMEN SCHEPEN ms. ss. Kortenaer, Daphné Nyköping Caen bijlegger erts Bloemkoolen... De Zaterdagavond vond ons filmgezel schap in min of meer feestelijke stemming Dat zat zoo: in ons midden verkeerde een persoon van de mannelijke kunne, luiste- LONDEN, 3 Augustus (Reut'er). Er is nog geen officieel antwoord geformuleerd op het voorstel der Fransche regeering tot niet- inmenging in de binnenlandsche aangelegen heden van Spanje, doch naar men meent te weten, is de Engelsche regeering het volkomen eens met Parijs wat betreft de noodzakelijk heid, internationale complicaties te vermijden. Naar vernomen wordt, zullen de besprekingen betreffende de ter sprake gebrachte punten Langs diplomatieken weg worden gevoerd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6