HET NIEUWE AVONDBLAD Het nieuwste uitbreidingsplan. Olympiade. 21e JAARGANG No. 231 WOENSDAG 5 AUG. 1936 VELSEN. Alle grond is geen bouwgrond. Bezwaren van allerlei aard. Maar een uitbreidingsplan regelt de bebouwing en niet de financiën van den grondeigenaar. De vischornzet in Juli. Groote aanvoer van motor kustvisschers. De feestweek van IJ mu id en- Centrum". IJMUIDER COURANT ABöÜSÏlóiSï TIM: pe.r week 18 cis., per maaitwi 4e cente i&m saüir incasso. par kwartaal f 1.30 plus i m>m tosmMG, S cents. Kantoor: Rtsinemerlaan 42 - TJïr.airfenTetef. 52-01 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOQM en ROBERT PEEREBOOM A ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke ««el meer I 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 36 ct., elke '5®©e> meer 15 ct. Ingezonden tsededeelhvgan dat*»*» prijs. AIDE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD OB KENNEMEH COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers sijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore raa dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor o* navolgende bedragen 2090.- bij algeheele invaliditeit; *600.- bij mdljdw; fiM.- N3 verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ISO,- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- ot autobusongca.!: ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden, 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen ens. j i#0.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Niet minder dan 27 bezwaarschrif ten zijn tegen het nieuwste uitbrei dingsplan ingediend. Ze zijn van aller lei aard, doch komen voor een groot gedeelte op rekening van het feit, dat het plan van Ir. Verhoef het voor gaande, dat tot nu toe als richtsnoer voor de bebouwing onzer gemeente diende, radicaal omverwerpt. In het artikel in ons blad van gisteren heb ben wij in het bijzonder die bezwaar schriften naar voren gebracht, die als een gevolg van deze wijziging be schouwd kunnen worden. Het zijn als t ware de noodkreten van teleurge stelde en benadeelde grondeigenaars, die in verband met huil gedane toe zeggingen grond kochten, grond ruil den met of „om niet" afstonden aan de gemeente, in de hoop hunne per- ceelen voordeelig te kunnen bebou wen, doch welke hoop door het nieuwe plan in rook vervlogen is. Wij spraken gisteren over „uitbreidings plan-psychose"; laten wij hieraan toevoegen, dat deze psychose min of meer bevorderd wordt door de woningwet, die in een uitbrei dingsplan, theoretisch althans, een bebou- wingsplan ziet. Ook Ir. Verhoef heeft feitelijk voor de geheele gemeente zulk een bebou wingsplan, hetzij in hoofdzaak, hetzij in on- derdeelen in zijn uitbreidingsplan ontworpen, immers van het totale oppervlak der gemeen te, groot 4658 H.A. zijn ongeveer 3200 H.A. in het plan opgenomen. Van de ongeveer 1458 H.A. die buiten het plan zijn gehouden behoo- ren ongeveer 33'8 H.A. tot de bebouwde dee- len, 490 H.A. tot de havencomplexen en groote vaarwaters, terwijl, volgens de toelichting van den ontwerper het vaststellen van een uit breidingsplan over een gebied van circa 580 H.A. in verband met de werkzaamheden van de Streekplancommissie IJmond-Noord tot latere tijden wordt uitgesteld. „Een uitbreidingsplan dient ter regeling der bebouwing". Voor een juiste beoordeeling van de waarde der ingediende bezwaarschriften, voortvloeien de uit niet anders dan het plan zelve, die dus niet gebaseerd zijn op gedane toezeggingen of aanspraken, mogen we nog eens wijzen op de beschouwing', door den ontwerper gehoor den ter gelegenheid van het openbaar maken van zijn plannen; „Ten einde de vraag te kunnen beantwoor den, waarom de weg tot vaststelling van een plan in hoofdzaak voor nagenoeg de geheele gemeente, met plannen in onderdeelen voor slechts enkele gronden, is gevolgd, kan een algemeene beschouwing van stedebouwkun digen aard en een bespreking van de plaat selijke omstandigheden van Velsen niet wor den gemist. We dienen daartoe wel even het woord „uitbreidingsplan" onder de loupe te nemen. Te veel heerscht nog de meening, dat uit breidingsplannen dienen ter bevordering van door enkele categorieën van inwoners ge- wenschte, „uitbreiding" der bebouwing. Dit moet stellig' als onjuist worden aangemerkt. Een uitbreidingsplan dient (het wordt de laatste jaren weliswaar allerwege verno men, maar ook nu is een herhaling van dit thema niet overbodig) ter „regeling" van de bebouwing en dit kan duis zelfs met zich mede brengen een breidelen der bebouwing. We zouden dan dus moeten spreken van een breidelingsplan. Dat de gemeenschap orde op haar zaken stelt wordt in het algemeen wel als juist erkend; teveel echter achten velen die bij de bouwgrondexploitaties (of -speculaties) betrokken zijn, zich in hun vrije cotncurren tierecht gedwarsboomd. Toch kan van een gloed uitbreidingsplan slechts gezegd worden, dat het velen, die hun verwachtingen basee ren op slecht gefundeerde speculatiedroo- men, van onberaden stappen kan weer houden". Iedereen, die de zaak van een onbevooroor deeld standpunt beschouwt, moet het hier mede eens zijn. Daar staat echter tegenover dat de overheid het mislukken van bouwspecu laties door min of meer hinkende uitbreidings plannen niet in de hand dient te werken. Hieronder volgt een resumé, ontleend aan eenige der bezwaarschriften: Joha. E. Th. Schouwenburg, weduwe van P. Th. van Hoorn te Bloemendaal, mede-eige nares o.a. van ruim 350 H.A. grond, bekend onder den naam van het Heerenduin schrijft: dat, indien, aan deze terreinen van verzoe kers inderdaad bovengenoemde bestemming wordt gegeven, daardoor de belangen var. ver zoekers .in ems'ige mate zulten worden ge schaad; dat verzoekers in het bijzonder de navol gende bezwaren tegen het ontwerp hebben a. het aanwijzen van een groot complex als het Heerenduin voor bebouwing met villa's met ten minste 10 H.A. terrein kan niet wor den beschouwd als een maatregel in hot be lang der volkshuisvesting en is derhalve niet in overeenstemming met het doel en strekking van de Woningwet. In werkelijkheid wordt op deze wijze op de bedoelde gronden een bouwverbod gelegd zon der dat de voorschriften bedoeld in art. 35 der Woningwet, welke ten doel hebben zekere waarborgen voor de eigenaren in het leven te loepen, zijn nageleefd. Dit is in elk geval in strijd met de bedoe ling van den wetgever. b. verzoekers hebben er in het bijzonder bezwaar tegen dat op voormeld duinterrein een openbare begraafplaats wordt geprojec teerd. Voor bedoelde gronden is slechts een ont- werp-plan in hoofdzaak gemaakt, waarop zelfs geen enkele verkeersweg' is aangegeven. Niette min wordt een gedeelte als begraafplaats aan gewezen, hetgeen op zich zelf slechts behoor de te geschieden in een plan, dat in onder deelen is uitgewerkt. Het bezwaar van verzoekers is, dat door het projecteeren van een openbare begraafplaats op hun gronden de waarde daarvan en even eens die van de in de nabijheid liggende ter reinen, sterk wordt gedéprecieerd. Verzoekers hebben daartegen bezwaar, indien hun de schade, die zij door de waardevermindering lijden, niet tegelijkertijd wordt vergoed. c. een belangrijk deel van de gronden, be- hoorende bij de boerderij „Hageveld" wordt in het plan bestemd voor een strook voor ver- keersdloeleinden. De heer D. Bus, makelaar te Velsen schrijft mede namens de mede-eigenaren van terrei nen te Velsen-Noord: dat deze pereeelen voor het grootste deel in het oude uitbreidingsplan voor alle bebou wing zijn aangewezen; dat de eerste bebouwing in het noordelijk deel van Velsen is begonnen aan de Kanaal kant, nabij de brug thans pontveer en dat hunne pereeelen grenzen aan het oudst bebouwde deel van noordelijk Velsen; dat zij enkele weken geleden aan de gemeen te Velsen vergunning hebben gegeven voor het leggen van een hoofdriool door hunne per eeelen in het vaste vertrouwen dat d'it in de naaste toekomst ook zou dienen voor exploi tatie als bouwterrein van een deel hunner pereeelen. Bij de besprekingen die aan 't ver- leenen der vergunning zijn voorafgegaan, is steeds naar voren gebracht, dat het riool van zelfsprekend tot gevolg zal hebben, dat onze pereeelen voor exploitatie van bouwterrein worden aangewezen; dat de veel noordelijker gelegen gronden tot aan de grens van de gemeente Beverwijk wel voor bebouwing op het nieuwe plan voor komen; dat deze bebouwing zonder het in ons land te leggen riool zeer moeilijk uit te voeren zou zijn; dat onze medewerking voor het tot stand komen van dat riool alzoo ten gevolge zal heb ben, dat andere belanghebbenden daardoor in staat worden gesteld hunne gronden te be bouwen en die kans aan ons voorloopig wordt ontnomen; dat wij dit als een groote onbillijkheid be schouwen. Jhr. Mr. J. W. G. Bareel van Hogelanden te Overveen heeft eveneens ernstige bezwaren, omdat bij vaststelling en goedkeuring van het plan „slechts een uiterst klein gedeelte van de aan verzoeker toebehoor en de, in de gemeente Velsen liggende gronden voor bebouwing in aanmerking komt". Hij motiveert zijn bezwaren nader als volgt: a. dat de aan verzoeker toebehoorende duin- en boschterreinen, het zoogenaamde Heerenduin en het landgoed „Waterland", in het ontwerp bestemd zijn voor bebouwing' met villa's met een terrein van tenminste 10 H.A. per woning; dat een dergelijke bestemming practisch neerkomt op een bouwverbod; dat de ontwerper van het plan bedoelde gronden blijkbaar heeft willen reserveeren voor andere doeleinden dan voor bebouwing; dat het leggen van een bouwverbod op ter reinen van honderden hectaren, zooals het Heerenduin, niet behoort tot maatregelen ten dienste der Volkshuisvesting', zoodat een der gelijk doel niet met de bepalingen der Wo ningwet, in casu door een uitbreidingsplan, mag worden nagestreefd; dat uit de omstandigheid, dat in net ontwerp in de bedoelde duinterreinen in strijd met ar tikel 11 sub la van het Woningbesiuit geen en kele weg is ontworpen, op zich zelf reeds blijkt, dat de terreinen alleen in het ontwerp zijn opgenomen om bebouwing er van te voor komen; dat het voorschrift, dat op genoemde gron den alleen villa's mogen worden gebouwd met een terrein van tenminste 10 H.A. per woning, een bebouwingsvoorschrift is, dat involge ar tikel 39 der Woningwet slechts gegeven mag worden voor gronden, waarvoor een plan van uitbreiding' in onderdeelen bestaat, hetgeen voor de onderhavige gronden niet het ge val is; dat tenslotte door een dergelijk verkapt bouwverbod in strijd met de bedoeling der Woningwet het inachtnemen van de bij ar tikel 35 dier wet gegeven voorschriften wordt ontgaan en de waarborgen, die deze voor schriften aan de eigenaren bedoelden te ver schaffen, aan hen worden ontnomen; In een slotartikel zullen wij nog eenige be zwaarschriften behandelen. HOUT VOOR VELSEN. Het Letlandsche stoomschip Spidola is hier van Riga aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Wij zijn in de sfeer der Olympische Spelen, Geraakt in den ban van 't sportieve festijn, Ook ditmaal zal ik in de glorie niet deelen, Mijn vaderland zond mij niet uit naar Berlijn. Ik ben te veelzijdig, dat zal het wel wezen, Ik ben niet voldoende gespecialiseerd, En dat is wel noodig, als 'k goed heb gelezen, Voordat je iets waarlijk bijzonders presteert. Maar loopen, om daar nu eens mee te beginnen, Ik ren in mijn loopbaan vast iederen dag, En horden moet ik bij de vleet overwinnen, Hoezeer ik dan ook weieens struikelen mag. Ik moet altijd worstelen om er te komen, Ik boks me van dag tot dag door het bestaan, 'k Heb dikwijls vreemdsoortige sprongen genomen, Wanneer ik eens niet op den loop wensch te gaan. Al zwem ik dan niet zooals Willy den Ouden, Ik ben in de nattigheid steeds aan den slag. Ik weet daarbij 't hoofd boven water te houden. En duik in de zorgen van iederen dag. En schermen hoe moet ik niet steevast pareeren, Ik moet wel in training zijn op dit gebied, Van tijd tot tijd slaag ik erin te toucheeren Al lukt mij de aanval ook af en toe niet. 'k Moet tusschen de klippen vaak door zien te zeilen. Met veel gelaveer, want niet steeds voor den wind, 'k Roei tegen den stroom op bij tijd en bij wijle, Met riemen, die 'k tot mijn beschikking dan vind. Ik ben altijd bezig gewichten te heffen, De drukkende last op het menschlijk bestaan Ook tracht ik als schutter het doelwit te treffen Al schiet ik daarbij ook een bok weieens aan Maar 'k mag in d' Olympische Spelen niet strij den Ofschoon u toch steeds het bewijs ervan krijgt. Dat 'k op het gevleugelde paard pleeg te rijden Dat dagelijks juist den Olympus bestijgt. Maar ach, het is waar, ik ben ook te veelzij dig En trouwens, dat euvel geldt evenzeer U, Een candidatuur is voor ons nog ontijdig, Ons nummer staat niet op 't Olympisch menu De vijfkamp, ja tienkamp, zijn ons te bescheiden Daarom was voor ons ook geen plaats in Berlijn De tijd komt, zoodra ze een honderdkamp strijden, Voor ons, om Olympische helden te zijn. P. GASUS. Gevolgen van de staking nog merkbaar. Doordat pas 15 Juli de eerste traw lers na de staking aan de markt kwamen, is het niet te verwonderen dat het omzetcijfer over de vorige maand aanzienlijk minder was dan in dezelfde maand van 1935. De achter stand van meer dan 100.000, veroor zaakt doordat er 55 trawlers en bijna 100 motorloggers minder binnenkwa men dan in Juli 1935 werd ten deele ingehaald door de veel drukkere kust- visscherij en door een drukker bezoek van Duitsche trawlers. De omzet bedroeg 353.355, tegen 396.035 in Juli 1935. Voor de eerste 7 maanden waren deze cijfers resp. 2.934.143 en 3.117.527. Er is dus thans een achterstand van ca. 77000, vergeleken bij de eerste 7 maanden van 1935, welke achterstand wel niet gemakkelijk inge haald zal kunnen worden. Veel zal afhangen van de resultaten der trawlharingvisscherij, een visscherij die nog al wisselvallig is. Voor de maand Augustus zal er ook nog wel een achterstand te boeken zijn; we gelooven niet, dat we evenals in Augustus 1935 de vier ton zullen overschrijden. Het is echter een ver heugend feit, dat er thans vrij wat meer trawlers in de vaart zijn dan voor de staking en dat de besommingen behoorlijk zijn. Er kwamen binnen van de trawl- en zeevischzegenvisscherij50 (105) Nederlandsche stoom- en motortrawlers met een besomming van 114.320 'J 200.364) 173 (268) motorloggers met 94.191 111.853), 866 (473) motorkustvisschers met 83.098 41.045), 1 (0) zeilkustvisscher met5.20, 45 (33) open booten met 1027 166), 10 (5) Duitsche stoomtrawlers met 26.920 15.180), 7 (36) Deensche motorkotters met 5268 17930), 1 (0) Zweedsche motorkotter met 644. Van de drijfnetvisscherij1 (1) Nederland sche stoomlogger met 3123 2497), 3 (1) Nederlandsche motorloggers met 3939 2497) en 1 (0) Engelsche drifter met 1383 De opbrengst der consignatiezendingen was onder den invloed der staking aanzienlijk hooger n.l. 19.433 tegen 3.766 in Juli 1935. Uit bovenstaande gegevens blijkt, dat de opbrengst der motorvisschers die van Juli 1935 met meer dan 100% overtrof, terwijl het aan tal schepen, dat de kleine kustvisscherij uit oefende slechts ruim 80% grooter was, zoodat de resultaaten der eenheid ook beter waren, n.l. resp. 96 en 87. Maar ook de trawlers boekten betere resul taten; terwijl de vorige maand gemiddeld 2285 werd besomd, bedroeg dit in Juli 1935 1900. De eerste zeven maanden. Gedurende de eerste 7 maanden kwamen o.a. binnen 814 (934) stoom- en motortrawlers met 1.609.984 1.890.871), 1614 (1545) mo torloggers met 794.190 (791.677), 3351 (1868) motorkustvisschers met 249.102 143.910), 10 (6) Duitsche stoomtrawlers met 26.920 17.086), 57 (117) Deensche motorkotters met 35.122 65.648) enz. De motorkustvisschers zijn dus reeds meer dan 105.000 hooger dan over hetzelfde tijd vak van 1935. (Tusschen haakjes zijn geplaats de cijfers van het overeenkomstige tijdvak in 1935). Het belooft heel wat. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Op Donderdag zal er een herhaling plaats vinden van de oefening der leden der trans portcolonne en helpers in het Heerenduin achter het Stormvogels-terrein, des avonds 8 uur. Voor de door de buurtvereeniging IJmuiden- Centrum in oud IJmuiden georganiseerde feestweek is men reeds begonnen met de voor bereidende werkzaamheden. Tot groot vermaak van de jeugd is men reeds bezig met het op zetten van kramen en andere kermisattrac ties. Marschwedstrijd. De feestweek wordt ingezet met een marsch wedstrijd waaraan een vijftal muziekkorpsen zal deeinemen. Deze korpsen komen Zaterdag middag half drie bijeen op het Kennemerplein om daarna af te marcheeren naar het Sluis- plein. Behoudens gdedkeuring der autoritei ten marcheeren de korpsen langs Kennemer- iaan, Wilhelminakade, Oranjestraat, Kanaal straat, Amstelstraat naar het Sluisplein, waar, indien mogelijk, het feest officieel geopend zal worden. Hierna heeft de marschwedstrijd plaats. De vijf korpsen die hieraan deelnemen zullen volgens loting afmarcheeren: 1. „Ju liana" IJmuiden-Oost, 2. „Kunstgenot", Haar lem, 3. „Wilhelmina", IJmuiden, 4. „Voor waarts", IJmuiden-Oost, 5. „Concordia", IJmuiden. De leiding van den marschwedstrijd berust bij den heer Ph. Vlessing. Alvorens de marschwedstrijd plaats heeft spelen de geza menlijke korpsen den Jubileummarsch van wijlen S. Vlessing. De route voor den marsch wedstrijd is van de Loodsensociëteit langs de sluis, richting ijsfabriek Ericssonstraat, Ka naalstraat tot het sigarenmagazijn van den heer Jac. Tellier. Na afloop van den marschwedstrijd heeft de prijsuitreiking plaats in Hotel Augusta. 's Middags 4 uur heeft de opening der ver makelijkheden plaats die voortduren tot 12 uur 's avonds. Op Zondag hebben geen verma kelijkheden plaats en blijft dus alles gesloten. A.s. Maandagmiddag half drie begint de pret opnieuw. Dit belooft een fijne middag voor liefhebbers van de watersport te worden. Een roeiwedstrijd wordt dan gehouden in het ka naal voor de sluizen. Hiervoor was de animo zoo groot, dat de Commissie tijdig de inschrij ving heeft moeten sluiten. Eveneens vindt dan een kanowedstrijd plaats. Deze laatste is meêr ter opluistering en wordt dan ook gehouden voor de finale van den roeiwedstrijd. Geroeid wordt in tweepersoons vletten over een baan van circa 1000 M. Dinsdagmiddag half drie is er een ballon nenwedstrijd. Hieraan mogen alle kinderen deelnemen die in het bezit zijn van twee bon nen. Winkeliers in oud IJmuiden geven bij aankoop van winkelwaren deze bonnen uit. Deze hebben een waarde van IVi cent en kunnen ook in betaling worden gegeven bij de verschillende vermakelijkheden. Men kan er oliebollen voor koopen, in den draaimolen gaan enz. De kinderen die aan den ballonnen wedstrijd deelnemen verzamelen zich half drie op het Stationsplein, ontvangen daar nog een tractatie en gaan in optocht via de Oranje straat en de Kanaalstraat naar het Sluisplein. Voor dezen wedstrijd zijn fraaie prijzen, zooals autopeds, Vliegende Hollanders enz. beschik- fociEir. Donderdag worden Volksfeesten georgani seerd. Deze vangen aan 's middags 2 uur en zullen bestaan uit oud-Hollandsche spelen. Voor jongens en meisjes van 1315 jaar ton netje steken en zakloopen, voor_ jongens van 1618 jaar kussenslaan. Van 19 jaar en daar boven sprietloopen, boven een zeil gevuld met meel. mastklimmen enz. Zaterdag zal er, behoudens goedkeuring van den minister van Waterstaat, een sprintwed strijd volgens het reglement der Ned. Wiel rijders Unie plaats hebben. Een 10-tal vereeni- gingen heeft toegezegd haar beste sprinters hieraan te doen deelnemen. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsohe Orkest Vereeniging geeft Donderdagavond a.s. een zomeravond-concert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem Soliste is Bertha Kalff (viool); dirigent Marinus Adam. Het orkest bevat o.a. Concert voor strijkorkest van G. B. Lully, het vioolconcert in A-groot van W. A. Mozart en Ant. Dvorak's Vijfde Symfonie „Aus der neuen Welt" DE ITAL1AANSCHE KROONPRINS IN HET OLYMPISCHE DORP. Kroonprins Umberto, die de Olympische Spelen bijwoont, bracht een bezoek aan het Italiaansche „kamp", waar hij enthousiast ontvangen werd. Op Koninginnedag. Ofschoon de feestweek hiermede ten einde is heeft de feestcommissie van de buurtver eeniging IJmuiden-Centrum voor Koninginne dag ook nog bijzondere plannen. Een dezer plannen is, om aan de Oranjevereeniging een grootsch vuurwerk aan te bieden. Ter gelege ner tijd komen wij hierop terug. Omtrent de attracties bij de feestweek kan nog worden gemeld, dat op het Willemsplein o.a. komen zweef- en draaimolens, lucht- schommel en shimmytrap en op het terrein van wijlen „de Veertig" een autoscooter, een „Steilwand", fietsmolen enz. AUTOTOCHT NAAR „BOSCH EN HEI". De afdeeling „Kennemerland" van den C. B. P. T. T. orgoaniseert op Zondag 6 September a.s. een autotocht naar het vacantie-oord van dien bond, „Bosch en Hei", aan het Uddeler- meer. De tocht gaat via het Gooi en het mooiste gedeelte van de Veluwe, de middag wordt be steed aan de bezichtiging van het gebouw en een zwerftocht door de omgeving. ZOMERAVONDCOMPETITIE. De uitslagen van de vorige week luiden: S. D. O.—Blauw Wit 6—0 Kennemerplein—Zeevogels 02 D. W. S.IJmuider Boys 31 D. V. O.—R. V. V. (afgelast) Voor de komende dagen is het programma: Woensdag: Blauw WitKennemerplein. Vrijdag: S. D. O.Zeevogels. Voor Donderdag is het terrein afgestaan aan de Winkeliers-reclamevereeniging IJ. O. V. Het ranglijstje was Zaterdag j.l.: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. R. V. V. 7 5 1 1 11 19—15 1.57 S. D. O. 8 5 2 1 12 22— 6 1.50 T. D. O. 6 4 119 17— 8 1.50 ID. J. K. 7 5 0 2 10 28— 9 1.43 D. V. O. 6 3 2 1 8 16—12 1.33 D. W, S. 8 4 1 3 9 12—11 1.13 Zeevogels 7 2 - 5 4 1134 0.57 IJm. Boys 8 2 - 6 4 15—22 0.50 Kennemerplein 8 1 1 6 3 921 0.38 Blauw Wit 7 1-82 11—22 O.Sg

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1