Het Olympisch Hockeytournooi begonnen. 't Opklapbeddenpalei RUIMT OP Moderne vijfkamp. De scherm wedstrijden. Zeilen. HET POLOTOURNOOI Cricket in Engeland. LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Personeel aanbiedingen Huizen gevraagd Huizen aangeboden Muziek** Instrumenten Auto's Rijwielen Watersport Tennis Het Programma voor heden. Pellenaers klopt Sylver Maes. Nederland—België eindigt met 2—2. Voor huishouding Voor bedrijf Voor huishouding Stof zuiger Kuis ELECTRO FORT" Voor bedrijf Het Schieten. Dinsdag was het de derde dag van de wed strijden voor den modernen vijf kamp, waar aan wordt deelgenomen door onze, landgenoo- ten de luitenants Van Geen, Van der Horst en Serre. Te half negen 's morgens werd begonnen met het z.g. duelschieten op een verdwijnende figuur op 25 meter afstand. Deze figuur blijft 3 seconden zichtbaar en de oefening bestaat uit vier series van elk vijf schoten. De resultaten van de Nederlanders waren tot dusver: lt. Van Geen 20 y2, lt. Van der Horst 24 1/2, lt. Serre 34 1/2. Luitenant Van Geen behaalde in de eerste serie 47 punten, in de tweede 48, in de 3e 47 en in de 4e 45 punten, totaal 187 punten. Luit. Van der Horst bereikte hetzelfde resul taat met 45, 46, 49 en 47. Er was nog een vijfkamper, die 17 schoot en In zoo'n geval wordt de plaats gegeven vol gens het puntenaantal der laatste serie, enz. Luit. Van Geen eindigde in dit onderdeel dan ook beneden luit Van der Horst. Luitenant Serre had last van zenuwen, schoot eenmaal in den grond en daarna was de draaibare figuur verdwenen. Hij bereikte met 35, 44,, 44 en 46 een totaal van 169. De beste prestatie leverde de Amerikaan Leonard, die liefst 20 tienen schoot en daar mede het hoogste aantal punten behaalde. Na drie onderd'eelen van den modernen vijfkamp (de 5000 meter terreinrit, het degen- schermen en het pistoolschieten) luidt de stand als volgt: 1 Handick (Duitschland) plaatsingscijfer 4.10 1/2 p., 2 Thofelt (Zweden) 6.20 p., 3 Leo nard (Ver. Staten) 1.26 p., 13 Van Geen (Ne derland) 15.47 1/2 p., 17 Van der Horst (Ne derland) 14.571/2 p., 35 Serre (Nederland) 30.85 1/2 p. De équipe-wedstrijden op floret. Dinsdagmorgen zijn in de halve finales de équipe-wedstrijden op floret voortgezet. De resultaten luiden als volgt: Poule 1. HongarijeOostenrijk 88; Hon garije 53, ontvangen en 63 gegeven treffers. Hongarije wint dus. Italië—Vereenigde Staten 133. Poule 2: DuitschlandBelgië 106, Frank rijkArgentinië 124. Italië wint den équipewedstrijd op floret. De resultaten van de laatste ronde van de équipe wedstrijden op floret luiden: Frank rijk—Oostenrijk 11—5, ItaliëDuitschland 60, ItaliëOostenrijk 133, Frankrijk— Duitschland 124, ItaliëFrankrijk 94, Duitschland—Oostenrijk 95. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen Ita lië; 2. Frankrijk; 3. Duitschland; 4. Oosten rijk. Het Dames-floretschermen. In het nummer persoonlijk floret-schermen dames hebben Dinsdagmorgen de ontmoetin gen der le ronde plaats gehad. Er werd ge schermd in 6 poules, de 4 besten hebben zich voor de demi-finale gequalificeerd. Zij waren: uit poule 1: Schacheren (Hongarije), Grasser (Oostenrijk), Kramer-Scholer (Zwitserland) en Van der Klaauw (Nederland). Uit poule 2: Helene Mayer (Duitschland), Bogathy (Hongarije), Christian (Zuid-Slavië), Von Puttkammer (Brazilië). Uit poule 3: Lachmann (Denemarken), Lloyd (Ver. Staten)Christiaens (België) Oelkers (Duitschland). Uit poule 4: Hass (Duitschland), Vargha (Hongarije), Barding (Denemarken), Scheel (Zwitserland) (na overschermen). Uit poule 5: Preiss (Oostenrijk), Turgis (Frankrijk), Screve (België), Olsen (Dene marken) Uit poule 6: Wenich (Oostenrijk), Addams (België), Penn-Hughes (Engeland), Locke /(Ver. Staten). Mej. Van der Klaauw uitgeschakeld. In de halve finales, waarbij vier groepen van zes schermsters elkaar bekampten, was onze landgenoote mej. C. M. van der Klaauw met drie zeer sterke schermsters ingedeeld, n.l. met mej. Schacheren Elek (Hongarije), frl. Hass (Duitschland) en Karen Lachmann (Denemarken). Deze drie partijen verloor zij, hoewel zij tegen frl. Hass drie en tegen frl. Schacheren 2 treffers wist te maken, Van haar beide andere tegenstandsters in deze ronde, Agathe Turgis (Frankrijk) en Denise Kramer (Zwitserland) wist zij te winnen, zoo dat zij in deze ronde twee wedstrijden won en dus 4 punten behaalde. Voor de derde plaats moest zij met mej. Schacheren Elek nog een barrage-partij trek ken, die zij verloor, zoodat zij dus uitgescha keld was. In totaal ontving zij 23 treffers. Goede partijen van Mej. Van der Klaauw. Hoewel onze landgenoote mej. C. M. van der Klaauw Dinsdagmiddag tijdens de kwart-fi nales van de floret-wedstrijden voor dames zeer goed geschermd heeft, is het haar niet mogen gelukken, tot de halve finale door te dringen. Zij heeft echter ongelukkig geloot. Tot haar groep behoorden de dames Schache- rer Elek (Hongarije), Hass (Duitschland) en Karen Lachmann (Denemarken),, welke drie schermsters tot de allersterksten behooren. Daar er drie van de zes deelneemsters in de halve finales konden komen, stond mej. Van der Klaauw wel haast voor een onmogelijke taak. Toch gaf zij buitengewoon goed partij. En nog was de kans om in de volgende ronde geplaatst te worden niet verloren. Tegen alle verwachting in verloor de Hongaarsche kam pioene van de Zwitsersche Denise Kramer, die door onze landgenoote verslagen werd, zoodat ze een gelijk aantal punten had als mej. Van der Klaauw. Beiden moesten voor de der de plaats een barrage-partij trekken, welke mej. Van der Klaauw verloor, zoodat zij voor de volgende ronde uitgeschakeld was. In de andere groepen was er steeds een schermster, die, geheel volgens de verwach tingen, haar tegenstandsters regelmatig ver sloeg. Het was in de eerste plaats Helen Mayer, die wel een zeer mooie prestatie leverde door in totaal slechts 2 treffers te ontvangen: Ellen Reis (Oostenrijk) verloor eveneens geen enkele partij en hetzelfde deed haar landgenoote Elisabeth Grasser, die echter meer moeite met haar tegenstandsters had en meer treffers moest incasseeren. Hedwig Hass werd in haar groep eerste zon der een partij te verliezen. Mej. Van der Klaauw won in deze groep twee partijen, behaalde hiermede vier .pun ten en ontving 23 treffers. Bob Maas verliest zijn mast. Uit Kiel: reeds op den eersten dag der Olym pische zeilwedstrijden heeft de Nederlandsche deelnemers Bob Maas, die met de „Bern 2" in de starklasse uitkomt, veel pech gehad. De mast van zijn vaartuig is gebroken, zoodat Maas moest opgeven. Kagchelland No. 4 bij de jollenwedstrijden. Uit Kiel: De resultaten van de eerste reeks in de jollenklasse luiden als volgt: 1. Engeland, 1 uur 30 min. 41 sec., 25 pnt. 2. Duitschland, 1 uur 31 min., 24 pnt. 3. Chili, 1 uur 32 min. 17 sec., 23 pnt. 4. Nederland (Kagchelland) 1 uur 32 min. 29 sec., 22 pnt. 5. Denemarken, l uur 34 min. 16 sec., 21 p. ,,De Ruyter" van Mr. Carp No. 10. Uit Kiel: Dinsdag was het hondenweer. Een harde zuidwestenwind en regen. Des morgens liepen er al geruchten over uitstel of zelfs af stel van de wedstrijden. Eindelijk kwam het bericht: „een uur uitstel", dat later tot an derhalf uur gerekt werd. Ongeveer 12 uur werd eindelijk gestart voor de 8 meter, zes meter en starklasse op de buiten-Foerne, voor de Olympiajollen in de haven. In de groote booten had Nederland pech. De „De Ruyter" in de zesmeterklasse kreeg voor de afvaart een scheur in het groote zeil, die al varende steeds grooter werd. Het was Carp daardoor onmogelijk, goed aan den wind te liggen; zijn zeil stond slecht en na aanvankelijk een goede plaats te hebben ingenomen, zakte hij steeds meer terug, om tenslotte als tiende van de 12 jachten te eindigen, met slechts Frankrijk en Polen achter zich. Bij de Olympiajollen ging het gelukkig beter. Er waren 25 jollen aanwezig, waarbij alleen Spanje ontbrak. Kagchelland startte als zesde of zevende. Na het eerste kruisrak had zich aan het hoofd een groep gevormd, be staande uit de Duitsche, Nederlandsche, En- gelsche, Chileensche en Finsche zeilers. In het laatste kruisrak gelukte het den Engelschman Scott, de leiders te passeeren, en als eerste over de eindstreep te gaan, toen kreeg de Chileen een gelukkig vlaagje, dat hem weer op de derde plaats bracht. Zoo werd de uit slag: 1. Engeland, 2. Duitschland, 3. Chili, 4. Nederland, een resultaat, waarmee wij Kagchelland zeker mogen gelukwenschen. 9.00: 9.00: 9.30: 10.30 11.00: 13.00: 14.00: 15.00 15.00: 15.30: 16.00: 16.30: 16.30: 17.00: 17.30: Moderne vijf kamp. Zwemmen. Schermen. Floret individueel. Zeilen. Athletiek. Series 110 Meter hordenloop. Polsstokhoogspringen, ziftingswedstrij - den. Discuswerpen, idem. Series 1500 Meter hardloopen. 50 K.M. snelwandelen. Start. Paardenpolo. Athletiek. 200 Meter halve beslissin gen. Discuswerpen beslissing. Schermen. Floret individueel. 80 Meter hordenloop voor dames, series. Polsstokhoogspringen, beslissing. Dames floret beslissing. Hockey wedstrij den. Series 1500 Meter. Voetbalwedstrijden. 17.45: 50 K.M. snelwandelen, aankomst. 18.00: 200 Meter beslissing. 20.00: Schermen. Floret individueel. 20.00: Gewichtheffen middengewicht. Beslis sing zwaargewicht idem. Dinsdag is het Polotournooi voortgezet met de ontmoeting DuitschlandHongarije, welke met een 88 gelijk spel is geëindigd. De Hon garen waren technisch in de meerderheid, doch de Duitschers wisten door hard werken en grooteren strijdlust een gelijk spel te bereiken. Dit maakte een verlenging noodzakelijk, doch aangezien er geen doelpunt meer werd ge maakt, zal deze match Donderdag worden overgespeeld, totdat een beslissing zal zijn gekregen. Uit Brussel: Dinsdag is den Belgischen win naar van den Tour de France Sylver Maes en zijn teamgenooten een grootsche huldiging bereid, die door een geweldige menigte werd bijgewoond. De renners werden op het stad huis in Brussel ontvangen, waar Maes door burgemeester Max werd gehuldigd. Daar reden zij door een geestdriftige menigte naar het gebouw van den Belgischen wielerbond, waar zij opnieuw op de gebruikelijke manier werden gefeliciteerd. Vervolgens ging men gezamen lijk naar Schaerbeek om er aan de „ronde van Schaerbeek" deel te nemen. Het was echter een Nederlander, die deze ronde won, n.l. Kees Pellenaars. Behalve door Pellenaars was ons land vertegenwoordigd door onzen Tour de France-renner Middel kamp en door Valentijn. Het werd een zeer fraaie wedstrijd, waarin Middelkamp door pech moest opgeven. Pellenaars wist in een lange eindsprint, waarin niemand hem kon houden, als eerste het 125 K.M. lange traject te eindigen in 2 uur 40 min. 31 sec. Op de tweede plaats kwamen in 2 uur 40 min. 57 sec. achtereenvolgens binnen de Belgen Sylver Maes, Alfons Deloor, Somers en Vissers. Van die 4 wedstrijden waarin Dinsdag eene beslissing verkregen kon worden, hadden er 2 waarbij de leidende Counties Derby en Notts betrokken waren, een zeer spannend verloop. Essex 219 en 81 had slechts 102 runs noodig om Derby 80 en 240 te slaan. Mitchell met 628 bowlde zoo prachtig dat Essex 20 runs tekort kwam. Notts 174 en 118 was even eens tegen Surrey 117 en 130 in gevaar. Gover en Larwood. die in de 2e innings weer 642 nam en de match voor Notts won, hadden geducht de hand in de lage totalen. Middlesex 337 (Hulme 118) won met in nings van Sussex 115 en 114. Glamorgan 238 won met innings van de Britsch-Indiërs 112 en 114 (J. C. Clay 843) een fraaie presta tie. Yorkshire 2469 en 100 zag zich tegen Lancs 202 en 174 voor de aooveelste maal in dit seizoen wegens regen een overwinning ontgaan. In een draw indigden: Gloucester 281 en 1595 tegen Somerset 133 (Barneth 531) en 995. Hants 125 en 2178 tegen Kent 108 (Boyes 654) en 1484. Worcester 2105 tegen Warwick 197 (regen). Northants 168 en 297 (Bakewell 151) tegen Leicester 211 en 175—6, De stand is thans: 1 Derby, 2 Notts, 3 Hants, 4 Yorkshir, 5 Kent. Nederland heeft het op den eersten dag van het Olympisch hockeytournooi tegen België niet verder dan tot een 22 gelijk spel kun nen brengen, een uitslag waarmede de Bel gen tevreden waren, getuige ook hun uitbun dig gejubel na het eindsignaal. Over het geheel genomen is Nederland meer in den aanval geweest, vooral in de tweede helft, toen de Oranjehemden vrijwel voort durend domineerden en 't Belgische doel her haaldelijk in gevaar verkeerde. Maar pech met schieten en schitterend' verdedigen van het Belgische achtertrio waren de oorzaken, dat verdere doelpunten uitbleven. Vlak voor tijd wist België den gelijkmaker te scoren en in de resteerende minuten was menige landgenoot bevreesd, dat Nederland nog zou verliezen. Gelukkig is het zoo ver niet gekomen. De wedstrijden tegen België blijven altijd lastig, hetzij in Nederland, in België of elders ge speeld. Dat hebben onze jongens ook Dinsdag middag weer ondervonden. Laat men er voor zorgen, dat het Donderdag a.s. een ferme over winning op Zwitserland wordt, dan is ons land practisch zeker van een plaats in de halve eindstrijden. Frankrijk won met 1—0 van Zwitserland in een match, die niet op een bijzonder hoog peil stond. Met rust was de stand nog altijd blank. Eerst enkele minuten voor het einde scoorde de rechtsbuiten Sartorius voor Frankrijk het winnende punt. Door de uitslagen van Dinsdag is de stand in groep C. geworden: gesp.gew.gel.verljpnt. v.-t. Frankrijk 1 1 0 0 2 1—0 België 10 10 1 2—2 Nederland 10 10 1 2—2 Zwitserland 1 0 0 1 0 01 NederlandBelgië. Het gezellige hockeystadion was met eenige duizenden toeschouwers gevuld, toen te 6 uur met de ontmoeting NederlandBelgië werd begonnen: De opstelling der elftallen was: Nederland: Doel: J. de Looper Jr. Achter: De Waal en Westerkamp. Midden: H. de Looper Sr., Van den Haar, en Van Lierop. Voor; Gunning, Schnitger, Van den Berg, De Roos en Sparenberg. België: Doel: Van den Merghel. Achter: Adelot en Wellens. Midden; Leplat, Rensburg en Putz. Voor: Van der Branden, Delaval, Portielje, Delheid en Van der Putte. De leiding berustte bij de heeren Reinberg (Duitschland) en Furgeot (Frankrijk). Aanvankelijk waren de oranjehemden meer in den aanval; Ernst van den Berg c.s. tracht ten eenige malen door te breken, doch tot ge vaarlijke situaties voor het Belgische doel kwam het voorshands niet. Na 10 minuten na men de Belgen den aanval over. Energiek zet ten zij enkele attaques op en toen de midvoor Portielje den bal in vrije positie voor den stick DAMESKAPLES gevraagd, ge deeltelijk bekend. Br. met prijs- opg. G 3770 bur. v. d. blad ENGELSCHE LES aangeb., door Heer, 's avonds, voor bijw. v. leerl. Ook conv. Lesgeld na over leg. Br. G 3806 bur. v. d. blad BOEKHOUDEN, TALEN, STENO Typen, Handschriftverbeteren. In stituut „Mercurius", Houtplein lr. Hrl. Gratis plaatsingbureau voor onze leerlingen. kreeg, scoorde deze met een hoog onhoudbaar schot (0—1). Fel vielen de Oranjehemden toen aan. Zij kregen een strafcorner toegewezen, die door Sparenberg genomen, door Schnitger ingezet werd. Een der Belgen deed den bal van rich ting veranderen, zoodat keeper Van den Merghel tevergeefs poogde, het leder uit zijn doel te houden (1—1). Er waren toen 13 minuten gespeeld. De strijd droeg een zeer afwisselend karak ter. De aanvallen onzer landgenooten waren beter van opzet, doch de Belgen speelden zóó enthousiast en met zooveel energie, dat hun aanvallen minstens zoo gevaarlijk waren. Na ruim 20 minuten had een schot van Schnitger succes. Hoewel menigeen twijfelde of de bal over de doellijn was geweest, wees de scheidsrechter op besliste wijze naar het midden (2 Aan beide zijden werden nog energieke po gingen ondernomen om te scoren, doch dit mocht niet gelukken, zoodat de rust met een 2—1 voorsprong voor Nederland inging. De tweede helft. Na slechts vijf minuten rust werd het spel hervat. Westerkamp geraakte even gebles seerd bij een aanval der Belgen, doch kon on middellijk weer meespelen, gelukkig maar, want invallers werden niet toegestaan. Holland was direct sterk in den aanval. En kele corners werden genomen, doch het Bel gische doel ontsnapte vaak op het nippertje aan een doorboring. Zoo was Van den Berg na een soloren op een gegeven moment door de geheele Belgische verdediging gekomen, doch naar links zwenkend kwam hij in zulk een ongunstige positie, dat zijn schot mislukte. Er werd in snel tempo gespeeld, maar Ne derland bleef beslist sterker. Op het Belgische doel werden talrijke cor ners genomen; het mocht een wonder heeten, dat het niet doorboord werd. Vijf minuten voor het einde slaagde mid voor Portielje er in, uit een doelworsteling ge lijk te maken, op volkomen onverwachte wijze (2—2). In de resteerende minuten ontkwamen bei de doelen nog enkele malen op het nippertje aan een doorboring. Zoo kwam het einde met een 22 gelijk spel. AfghanistanDenemarken (6-6). In groep 2 van het Hockeytournooi is Dins dag de wedstrijd Afghanistan—Denemarken gespeeld, die met den merkwaardigen uitslag 66 eindigde. Reeds spoedig komen de Denen met 31 voor, waarna Afghanistan den stand op 33 weet te brengen. Opnieuw nam Denemarken de leiding, dioch met rust was de stand 54 ten gunste van Afghanistan. Na de hervatting haalde Denemarken op; het maakte gelijk en kwam een doelpunt voor, doch tien minuten voor het einde scoorden de Afghanen opnieuw, zoodat het einde met 6—6 gelijk spel kwam. Gevr. NET MEISJE, 16 a 17 jr., v. d. dag. Aanm. na 7 uur Scho- terweg 57 rd„ H.Nrd. Gevr. een eerlijk, vlijtig, ontwikk. en beschaafd MEISJE, intern, huisel. verk. Goede behand. 20 p. m„ bij Blauwe br. Br. G 3827 bur. van dit blad Gevr. in kl. gezin v. 1 Sept. NET MEISJE, zelfst. k. werken en eenv. koken, van 8half 8. V. g. g. v. Loon 6. Zondags vrij. Mevr. Kleyn, Or. Nassaulaan 142, Over- veen. Mevr. Pit, Wilheiminapark 29, Hrl., vraagt met 1 Sept. een KIN DERJUFFROUW, tevens hulp i. d. huishouding, goed kunnende naaien en strijken. Z. a.m. Woens dag- en Donderdagavond na 8 u. NET, FL. MEISJE gevr., van 8 tot 1 uur. Vrijdag geh. dag, bo ven 15 jaar. Aanm. na 8 uur 's av. Mevr. v.d. Valk, Jos. Cuypersstr. 2 h. Westergraeht, Haarlem Gevraagd voor terstond FLINK MEISJE, halve dagen. Bosch en Vaartstraat 13 rood, Haarlem. NETTE WERKSTER gevr., voor Dinsdags en een NET MEISJE gevr. voor Donderdags voor naai en strijkwerk. Br. met opg. v. sa laris, leeftijd, getuigen aan mevr. Boissevain, Boekenrodeweg 4, Aerdenhout. NET MEISJE gevraagd voor de huishouding van 9 tot 4 u. Spek- straat 4, Haarlem KEUKEN-WERKMEISJE gevr., 1 September. Z. g. g. onn. z. a. te melden 's avonds na 7.30 uur Oudemansl. 9 bij Hugo de Vries- plein, Heemstede MEISJE GEVRAAGD voor de morgenuren, Altenastraat 10, Hrl. Noord Per 15 Aug. gevr. NOODHULP 3e DAGMEISJE van 10.307.30 u. Aanm. 's avonds 910 Gross, Aer denhout, Clematislaan 6 Fl. nette WERKSTER gevraagd, voor Vrijdags. Brieven no. G3846 bur. van dit blad Gevraagd FLINKE LOOP KNECHT in meubel- en tapijt zaak. Brieven met opgaaf leeftijd, vorige en tegenwoordige betrekk. en verlangd loon onder no. G 3744 bur. van dit blad Gevr. z. sp. m. flinke KAPSTER, prima ond., watergolven vereisch- te. Kappersbedrijf Alb. Meijer, Berckheydestraat 19 Gevraagd een EERSTE KAP STER, prima kunnende ondulee- ren en watergolven. Br. met opg. verlangd salaris G 3749 bur. van dit blad MEISJES gevraagd voor carton' nagewerk. Vernhout en Van Sluy- ters, Bakenessergracht 3, Haarl. VERTEGENWOORDIGER. Gez. jong, net, bespr. persoon als ver- tegenw. voor drukkerij. Brieven met cond. en inl. G 3807 bur. van dit blad KAPPERSBEDIENDE GEVR., goed kunn. knippen en scheren Br. met opgaaf verl. salaris G3810 bur. van dit blad Gevr. KAPSTER. 346 Haarlem Leidschevaart H.H. KAPPERS. Bediende gevr. v. Heerensalon, v. dir. Br. G 3838 bur. van dit blad JUFFR., P.G., zoekt zelfstandige betrekk. p. 1 Sept. bij 1 of 2 pers, Prima k. koken en alle huiselijke bezigh. verr. Br. met inl. G 3760 bur. van dit blad Biedt zich aan' NET 2e MEISJE voor dag en nacht tegen 1 Sept., v. g. g. v. Br. G 3818 bur. v.d. bl. B. z. a. voor direct of 15 Aug. net D. MEISJE v. d. en n., liefst in kl. gezin, van pr. get. voorz. Br. G 3753 bur. van dit blad NET MEISJE, P.G., 29 j„ v. g. g. v., z. betr. als huish. b. H. of D., ook gen. als meisje alleen, v. d. GROOTE HOUTSTRAAT 94 TELEFOON 170; Het sinds jaren bekende STOFZUIGERHUIS, heeft alle bekenq merken STOFZUIGERS voorradig, tegen de bekende LAG; PRIJZEN, onder coulante garantie, o.a. Hoover f 40.Hami% Beach f 35.—, El. Lux f 15.—, Excelsior 15.—, Premier 12,jj Premier Duplex f 25.Regina f 7.50 enz. enz. Betaling regelen wij desgewenscht met U. KOMT U EVEN KIJKEN BESCHAAFD MEISJE vraagt brei- en haakhandwerk, kinder jurken, Pullovers en costuums, chic, naar gewenscht model. Goed koop. Ripperdapark 20, Haarlem B. z. a. NET BUITENMEISJE als werkster, v. g. g. v. Br. G 3788 bur. van dit blad B. z. a. NET BUITENMEISJE v. d. en n., leeft. 17 j., zelfst. k. w. en k„ v. g. g. v, voor direct of la ter. Br. G 3795 bur. v. d. blad BESCH. PERSOON, 28 jr., alg. ontw., flink figuur, gezond, be spraakt, goede ref. en getuigschr., zoekt per begin Sept. plaatsing te Haarlem als winkel- of magazijn bediende, reiziger, huisbediende of iets dergelijks. Kalm, serieus type; ook genegen goederen te be zorgen, of onverschillig welk werk te verrichten. Loon pl.m. 15 p. week. Wil ook wel betr. aanvaar den voor eenige dagen per week, of enkele uren per dag. Br. G 378 0 bur. van dit blad NETTE JONGEN, 17 j., b. z. a. voor melkwijk, van goede getui gen voorz. Spaarndamscheweg 52 8, Haarlem JONGEDAME, vlot handschrift, b. z. a. thuis adressen te schrijven. Br. G 3745 bur. van dit blad WONING. Nette jongelui vr. wo ning, omtrek Hout, voor direct. Huurprijs 4.505.Br. G 3817 bur. van dit blad TE HUUR GEVR., vrij beneden- huisje, liefst nieuwb., huurpr. niet boven 5.75 p. w. Geen H.Nrd. Br. G 3815 bur. van dit blad Een jong echtpaar vr. VRIJE ETAGE m. keuken. Br. met prijs- opg. G 3747 bur. van dit blad HEERENHUIS te huur gevr. Oct./Nov. goede stand, omgeving Overveen-Haarlem (Z.) Zuider- houtpark-Heemstéde, 540 tot 650 per jaar. Br. G 3779 bur. van dit blad TE HUUR GEVR. voor kl. gezin bovenhuisje of gr. bovenh. of vrij huis, dat met 2 gez. bew. kan wor den. Br. G 3851 bur. van dit blad TE HUUR in heerenhuis op prachtigen stand (Fonteinlaan) riante 1ste étage met zolderver dieping, centr. verw. enz. a 800 per jaar. Br. G 3813 bur. van dit blad MOOI BOVENHUIS te huur. Kl. Heiligland 71 rd. Te bevr. Hooi- markt 12 zw. Haarlem TE HUUR modern bovenhuis, 5 k., achter balcon en erker. Nieuw- b. Centr. Jacobijnestr. 7. BOVENHUIS 30 p.m. N. Spaar- ne 292. Nieuwbouw. Schitt. uitz., veel zon. PR. GEST. SUITE m. serre (par terre) b. d. Hout, modern comfort m. of z. p., pr. n. o. te k., zeer ge schikt voor echtpaar. Adres te 20 modellen Belachelijk lage prijzen. Monsterkamers; ORIONWEG 8, HAARLEM Nrd, (gesl. huis) Telefoon 239!) RADIO. Eenige demonstratietoe stellen type 1936 van 137 voor 52.50 met garantie. Zaanenlaan 9, Hrl. Nrd. PIANO te huur of te koop gevr,; tegen zeer billijken prijs. Br. 0 3833 bur. van dit blad TE KOOP GEA'R. bruine eiken piano, besl. goeden staat. Uit. pr, Cont. bet. Br. G 3777 bur. van dit blad PRIMA RADIOTOESTEL te koop gevraagd, a contant. Br. G 3830 bur. van dit blad TE KOOP Studebaker 7 pers., in prima staat. Te bevragen Klever laan 168, Hrl., na 8 uur. TE KOOP g. o.h. Ford' '29. To bevr. Rozenprieelstraat 34. FORD CABRIOLET 2 zitter, pri ma in orde, met wegenbelasting 95. Leidschestraat 95, Hillegom, D.K.W. sportmodel twoseater bill, te koop. Garage Bronstee, Heem st. Dreef, Heemstede TE KOOP Chevrolet '31, two seater. Garage Bronstee, Heem st. Dreef, Heemstede AUTO te koop gevr., voord., zui nige 4 pers. gesl. wagen, d. han delsreiziger. Uitv. inl. G 3803 bur, van dit blad AUTOMOBIELEN voor de sloop gevraagd. Br. G 3797 bur. v.d. bl, TE KOOP Belgische weg-racefiet! in prima staat, tegen elk aann. bod. Burgwal 23 r., 78 uur. en n. Br. G 3783 bur. van dit blad vern. bur. van dit blad VACANTIE? Luxe auto, 5 pers., per dag 8, per week 35, m. chauffeur, z. benzine. Duvenvoor- destraat 19, Haarlem Moet weg. F.N. 1928 500 c.c., k.k, t. e. a. b., pr. loopend. Fred, van Eedenplein 24, Heemstede TE KOOP wegens omst.h., 5 P-K, Harley Davidson, geh. compleet, Ideaal Duo, Jeffy st„ K.M.-teller enz. Schneevoogtstr. 13 zw. Hrl. NEW HUDSON '30'31 te koop aangeboden, met duo. Uiterste pr. 35. Adres te vern. bur. v.d. bi, ZEILJACHT JE TE KOOP Verb, B.M. huid en dek blank gelakt, prima in orde, tnet compl. invent, dektent enz. Br. G 3828 bur. v.d. blad TENNISRACKET te koop met foudraal m. 11 y2, als nieuw voos 4. Weteringstr. 12 H.N.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4