Roeiboot op de Lek omgeslagen. BEVERWIJK Raadsvergadering. Het nieuwe Veilinggebouw. HEEMSKERK SANTPOORT Hoofdonderwijzer en twee kinderen verdronken. Ambulancemateriaal naar Nederland teruggezonden. BURGERLIJKE STAND 179 BOEKJES INGELEVERD. Bij de winkelierscombinatie-Plan-West wer den in de maand Juli 179 boekjes ingeleverd. De geluksdag' was 25 Juli en de gelukkigen waren: Mevrouw Heidoorn Assumburgstraat 32. C. v. Donselaar, Arendsweg 84. J. Beentjes, Heemskerkerweg 163. Mevr. v. d. Leden, Creutzbergerlaan 35 a. DANS EN BALLET IN HET V.V.V.- LANDSSPEL. B. G. V. Turnlust heeft voor het Landsspel ,,Kennemerland's Glorie" de verzorging op zich genomen van de voor Floris V en zijn gevolg uit te voeren dansen en van het slot-ballet. Voor eerstgenoemden dans wordt gebruik ge maakt van desbetreffende muziek uit de 13e eeuw, gereproduceerd op een gramofoonplaat uit een nieuwe serie, die juist vorige maand is verschenen. Deze muziek wordt uitgevoerd met behulp van instrumenten uit de middeleeuwen zoodat zij in stijl met het landsspel ais geheel blijft. Natuurlijk worden de klanken ter gelegen heid van de opvoeringen versterkt, wat ook het geval zal zijn met de muziek voor het ballet, uitgevoerd door een symphonie-orkest. Als muziek voor laatstgenoemde dansen-serie werd gekozen de ballet-muziek uit de Duit- sche sprookjes-opera „Undine" van Lortzing, niet alleen, omdat deze opera evenals het Landsspel in de middeleeuwen speelt, maar vooral, omdat het volksche karakter van de muziek zoo nauw sluit met den aard van het Landsspel. De inhoud van de muziek geeft bovendien gelegenheid tot de samenstelling van een alle gorisch ballet, en wel in groote trekken op de volgende wijze. Het ballet bestaat uit vier deelen De eerste twee deelen geven uiting van Beverwijksche levenslust en onbezorgd heid, die slechts in het tweede deel door een ernstiger passage worden onderbroken. Het derde deel geeft verandering van tijden weer; het vertolkt de zorgen waaronder de bevolking gebukt gaat. In het vierde (laatste) deel klin ken plotseling opgewekte tonen: de bevol king herstelt zich en in de hoopvolle stem ming worden achtereenvolgens alle dansgroe pen "opgenomen, zoodat tenslotte alle mede werkenden zich tot een blijden dans vereeni- gen. De dans voor Floris V. wordt uitgevoerd door 20 meisjes, het ballet door 42 dames en meisjes. Voor den dans werd in de bewegingen en figuren gebruik gemaakt van Middeleeuw- sche motieven, die uiteraard eenvoudig zijn. Het ballet, van vorm veel ingewikkelder, is evenwel geheel oorspronkelijk. JEUGDKAMPEN JONGE OUD-KATHOLIEKEN. Deze en de volgende week vinden voor meis jes de Bondsjeugdkampen plaats van den Bond van Vereenigingen van Jonge Oud-Katholie ken in Nederland. De meisjes kampeeren in de leegstaande boerderij „Kaag" op het landgoed van Jhr. Boreel. Deze boerderij is schitterend gelegen aan den voet van het duin, geheel vrij en om geven door een prachtig speelterrein, waar de meisjes zich naar hartelust kunnen vermaken. Des Zondags worden de kerkdiensten in de Oud-Katholieke kerk te IJmuiden bijgewoond, terwijl de meisjes na deze kerkdiensten den inwendigen mensch gaan versterken in het Oud-Katholiek Vereenigingsgebouw aldaar. Jammer is het dat de vele regens een dergelijk vacantieverblijf zooveel afbreuk doen; doch de meisjes weten zich toch op voortreffelijke wijze te amuseeren, al moet dit ook veelal binnenshuis geschieden. DE BLOEMEN- EN FRUITTENTOON STEL- LING TIJDENS DE V.V.V.-FEESTWEEK. Voor de tentoonstelling van bloemen- en fruit zijn de volgende inzendingen binnenge komen: Bloemkweekersvereeniging „Flora" Bever wijk, Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinb.' en Plantkunde afd. Beverwijk; C. Broeze en Chr. Duijn, Beverwijk; Gebr. Van Buggenum, Be verwijk; Jac. Groot Bloemenmagazijn, Velsen (N.)N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk; J. Steijn en Co., Bloemenmagazijn, Beverwijk; D. v. d. Wel, handelskweeker, Beverwijk; Geert van der Wel, bloemwerken, Beverwijk. Afd. groenten en fruit: Vereenigde Veilin gen, Beverwijk; B.E.T.-veilingen, Beverwijk; Tuinbouwclub V.Z.O.S., Heemskerk; R. W. A. Muijen en Zonen, Heemskerk; J. van der Kolk en Zoon, Beverwijk; A. H. Maks, Beverwijk. Buitenbeplantingen en aanleg: K. J. Baar se, Aalsmeer; Fa. W. van der Volk, Beverwijk; Jac. Groot, Velsen (N.); J. v. d. Heijden, Santpoort; K. Houtwipper Wz., Beverwijk; J. W. van der Meij, Beverwijk. Diverse inzendingen: Wed. P. Evelans en Zonen, Champions Aalsmeer; Ir. Bunnemeijer, R.K. Tuinbouwwinterschool, Beverwijk; Aqua rium Vereeniging „Kennemerland", Bever wijk; J. de Meza, dir. „Mellona" .(Bijenstand), Santpoort; Floralia, dir. J. F. Ch. Dix, Heem stede. Zaden en kunstmest zijn eveneens inge schreven. Voorts zijn er nog onderhandelingen over bloemeninzendingen van Boskoop en Aals meer; het slagen van deze tentoonstelling is in alle opzichten reeds verzekerd. Keuring, beoordeelingen enz. geschieden door de leden van de Vaste Keurings Commis sie der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De burgemeester houdt een afscheidsrede tot den ouden raad. Mr. H. J. J. Scholtens. Dinsdagavond vergaderdie voor de laatste maal de oude raad der gemeente Beverwijk, onder voorzitterschap van dien Burgemees ter Mr. H. J. J. Scholtens. Afwezig wegens ziekte mevr. T. Kemp- Haan. De voorzitter hoopt mevr. Kemp-Haan weer spoedig in den raad te mogen terugzien. Spr. wenschte wethouder Bisschop die voor het eerst na zijn ziekte weer aanwezig was een langdurige gezondheid toe. De geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den raad worden hierna door de heeren Post, Versteeg en H. Tromp onder zocht en in orde bevonden. Op voorstel van B. en W. wordt Mr. J. Kale als 2e waarnemend secretaris met algemeene stemmen benoemd, waarna de nieuw be noemde functionaris den ambtseed aflegt. De punten 2 en 3 der agenda (respectieve lijk vaststelling kohier straatbelasting dienst 1936 voor de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin en vaststelling 3e en 4e supple- toire kohier hondenbelasting dienst 1936), warden zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Punt 4: Voorstel tot opheffing der plaat selijke schoolcommissi ontlokt e.enige oritiek bij monde van den heer Visser. De heer Visser kan zich er niet mee ver eenigen dat deze commissie die dikwijls veel en nuttig werk verricht heeft wordit opge heven en dient een voorstel in tot instand houding dezer commissie dat me,t 4 voor en 8 stemmen tegen wordt verworpen. (Voor stemden de heeren H. Tromp, Van Meurs, de Ruiter en Visser). Met hetzelfde aantal stemmen voor en te gen wordt een 2e voorstel van den heer Visser om dit punt aan te houden tot de nieuwe raad bijeen komt verworpen. Ook punt 5 en 6 der agenda, voorstellen tot schrapping van art. 3 der Schadevergoe- dingsverordening en wijziging dier legesver- ordeuine ondervinden geen bezwaren. Goedgekeurd wordt vervolgens het voor stel tot het toestaan van credieten voor ka pitaalverstrekking aan besturen van bijzon dere scholen ingevolge art. 205 der L. O. wet 1920 en de financieele voorzieningen dienst 1935 en 1936. Aan de orde is vervolgens, benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 3 wegens het ontstaan van een vacature. Na eenige discussie over het niet plaatsen op de voor dracht van een sollicitante-in woonster van Beverwijk wordt no. 1 van de voordracht mej. J. C. ter Brugge, onderwij zeres te Anna Paulowna, benoemd. Daarna wordt aan den heer Meurs toe stemming verleend om zijn interpellatie te houden over de woningen van „De Voor zorg" in de Deken Waarestraat. Wij publi ceerden reeds uitvoerig de schriftelijke vra gen die de Iheer v. Meurs hierover aan B. en W. heeft gericht en ook de antwoorden die B. en W. daarop gegeven hebben. Aan het einde van deze raadszitting sprak de voorzitter de volgende rede uit: Het is waarschijnlijk, dat deze vergadering de laatste is van de oude gemeente Bever wijk. Geleidelijk is bezig zich te voltrekken hetgeen ingevolge de fusiewet behoort te ge schieden. Ik mag dus deze zitting niet be sluiten zonder u allen dank te zeggen voor uwen arbeid bij het besturen niet alleen van het voormalige Beverwijk maar ook van de nieuwe gemeente. Een betrekkelijk korte werkperiode wordt thans afgesloten, doch al is dit tijdvak kort geweest het mag geens zins ontvruchtbaar worden genoemd. Wie zich de moeite wil nemen om het verhandel de na te gaan, moet erkennen, dat menig belangrijk besluit werd igeniomen, menige ge wichtige stap is gedaan op het zoo veelzijdige terrein der gemeente bemoeiingen. Moge daarvan in latere jaren getuigd kunnen worden, dat zij wezenlijk aan den bloei en de ontwikkeling onzer gemeente ten goede zijn gekomen. De omstandigheden hebben er toe geleid, dat niet minder dan 8 uwer straks niet meer aan deze tafel zullen zijn gezeten. Hun in het bijzonder zij erkentelijkheid betuigd voor hu-n gewaardeerde mede-arbeid. Onder hen bevinden zich ook de beide heeren, die se dert September 1935 met mij het college van Burgemeester en Wethouders hebben ge vormd. Van hen vooral is in het eigenaar dige tijdsbestek, dat achter ons ligt, veel ge vergd. Er was in hen zeer te waarde eren, dat zij nimmer blijk hebben gegeven van ver moeidheid of bezwaren, wanneer een beroep werd gedaan op hun tijd en op hun persoon, gelijk in de afgeloopen maanden veelvuldig is voorgekomen. Wethouder Bisschop gaat heen na een 5 tal jaren hier zitting te heb ben gehad. Met hem zien wij ook het oudste lid in jaren vertrekken. Gij allen met mij zullen hier zijn opgewektheid en bezadigd heid noode missen. Zijn ijver voor en belang stelling in de openbare zaak kan meniigen jon gere beschamen, gelijk ook zijn ijzer gestel ons benijdenswaardig voor komt. Ik gedenk dan ook met erkentelijkheid zijn toewijding als raadslid, als wethouder en als loco-bur gemeester. Wethouder van Groningen zagen wij hier tusschentijds in Febr. van hef vorig jaar komen. Voornamelijk belast met de be handeling der sociale aangelegenheden heeft hij in een moeilijk tijdvak zich met liefde gegeven aan de daarmede verbonden zorgen, bezield met een eerlijken wil, om de hem toevertrouwde belangen zoo goed als de om standigheden het toelieten te behartigen. Hoewel zij voorshands nog niet ontheven zullen zijn van hun bestuurslast moge hun beide reeds bij deze gelegenheid warme dank worden gebracht voor hun arbeid. Het ga u allen, leden, die wij niet zullen zien te rug keeren in den nieuwen raad goed, zoo wel persoonlijk als wat uwe gezinnen betreft. Met deze woorden die ik van harte uit moge ik besluiten. De wethouders Bisschop en v. Groningen dankten den voorzitter voor de vriendelijke en hartelijke woorden tot hen gesproken. 600 DEELNEMERS AAN BOOTTOCHT VAN PLAN-WEST. Naar wij vernemen zullen a.s. Donderdag 598 personen de boottocht van Plan-West naar Oud-Valkenveen meemaken. De kinde ren moeten zorg dragen absoluut om 7 uur op het parkeerterrein aanwezig te zijn. OPENING BAZAR VAN DE CHRISTEL. VROUWENVEREENIGING. Onder groote belangstelling (aanwezig wa ren o.a. Ds. J. A. L. Hovy; Ds. D. J. Haspels; het kerkeraadslid de heer H. Houtwipper) heeft de presidente der Christelijke Vrouwen vereniging „Bid en Werk", mevr. A. Y. van Amersfoort-Louwe met een uiteenzetting van het doel n. 1. het verwarmingsfonds te steunen, den bazar geopend. Een flinke op brengst voor dit fonds is wel zeer gewenscht, daar in verband met de restauratie der kerk. slechts een heete-luchtverwarming passend voor dit gebouw geacht wordt. Aan verschillende stands was gelegenheid voor dit doel te offeren. Er werden dezen eer sten middag dan ook reeds goede zaken gedaan Ged. Staten keuren raadsbesluit goed. Zooals wij reeds in ons blad van gisteren publiceerden, hebben Ged. Staten het raads besluit goedgekeurd, waarbij gronden in erf pacht worden gegeven aan de fa. Gebr. Duyn en Kluft en Tervoort, waarop deze firma's een nieuw veilinggebouw zullen stichten. Wij vernemen nader, dat de architect de heer G. J. W. Langendijk zoo spoedig mogelijk het nieuwe gebouw zal aanbesteden opdat direct na afloop der boonencampagne met den bouw kan worden begonnen. BEROEPEN. In zijn vergadering van gisterenavond heeft het kiescollege van de Ned. Herv. Gemeente officiéél beroepen Ds. R. H. Oldeman, te Varsseveld, wien onlangs toezegging van be roep was gegeven en die deze toezegging reeds aanvaard heeft. HET EERSTE CONCERT IN DE NIS. Onlangs meldden we dat het eerste concert in de nis, behoudens goedkeuring van B. en W. Zondag a.s. zou gegeven worden. Thans ver nemen we echter, dat B. en W. hun toestem ming niet gegeven hebben, omdat het college geen concert op Zondag wenscht. Nader heeft men nu besloten het concert op Dinsdag 11 Augustus te doen plaats vinden. VERTREK VAN PATER EKEN. De Zeer Eerw. Heer P. W. Eken, die 8 maan den lang als Praeses van het mannelijk jeugd werk is werkzaam geweest heeft bij zijn vertrek afscheid genomen van jeugdleiders, patronaats jongens en gezellen. Door verschilende sprekers werden woorden van waardeering gesproken. Pater Eken bracht dank aan allen voor de prettige samenwerking welke hij hier heeft ondervonden. JUBILEUM. Tijdens de groentenveiling van B. E. T. heeft een huldiging plaats gehad. De heer E. Klok man herdacht het feit, dat hij 50 jaar lang in de Zaanstreek met groenten had gevent, tevens is hij een der trouwste klanten van de groentenveiling geweest. Daarom werd hij door de directie gefeliciteerd en werden hem bloemen aangeboden. INGEBROKEN IN HULPPOSTKANTOOR. Toen Dinsdagmorgen de hulpbesteller Eenink om zes uur als eerste op het hulppostkantoor te Warnsveld kwam bemerkte hij, dat het raam van de bestelkamer open geschoven stond, terwijl in de kamer de grootste wanorde heersohte. De laadjes van de bestellers bleken opengebroken te zijn, de kwitanties, postzegels en briefkaarten lagen overal over den grond verspreid. De deur van de op het kantoor staande brandkast bleek tevens geopend. De brievenbesteller wekte onmiddllijk den brievengaarder, wiens slaapvertrek aan de andere zijde van het hulppostkantoor gelegen is. Deze stelde direct den gemeenteveldwachter van een en ander in kennis. Bij het ingestelde onderzoek bleek de oude brandkast op han dige wijze geopend te zijn. De brandkast was niet geforceerd. Een bedrag van 250.de opbrengst tot dusver van de rijwielbelasting, wordt uit de kast vermist. Een bedrag van 100.dat er vlak naast lag hebben de dieven of de dief onaangeroerd gelaten evenals een hoeveelheid nieuwe rijwielplaatjes. HET BLOEMENCORSO GAAT NIET DOOR. Naar we vernemen gaat het kinder-bloemen- corso op Vrijdag a.s. wegens de geringe deel neming niet door. ORGANISATIE LUCHTBESCHERMING VEREISCHT. De inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft aan alle burgemeesters een circulaire gezonden betref fende een gemeentelijk luchtbeschermingsplan. In deze circulaire deelt genoemde inspecteur mede, dat zoodra de Koninklijke Besluiten ter uitvoering van de wet van 23 April 1936 zullen zijn verschenen voor de verschillende ge meenten een plan voor de organisatie van de luchtbescherming zal moeten worden samen gesteld. De inspecteur wenscht een afschrift van het plan te ontvangen en teekent daarbij aan, dat de burgemeesters spoedig zullen ontvan gen de richtlijnen, volgens welke een lucht beschermingsplan kan worden samengesteld, terwijl, indien zich moeilijkheden bij de sa menstelling van het gemeentelijk luchtbe schermingsplan voordoen, vanwege de in spectie de noodige inlichtingen zullen worden verstrekt. WOENSDAG 5 AUG. 1936 Acht personen te water. CULEMBORG, 4 Augustus. He- denmorgen omstreeks tien uur heeft op de Lek nabij het fort ,,'t Spoel" een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen. De heer J. Ulehake, hoofd van de openbare lagere school te Everdingen, was hedenoch tend met zeven kinderen, eenigen van hem zelf en eenige logétjes, in een ijzeren roeiboot op de Lek gaan varen. Toen zij, stroomop waarts varende, buiten een krib kwamen, werd het vaartuigje overvaren door een pas- seerende motorboot. De roeiboot sloeg om; alle inzittenden kwamen in de rivier terecht. Zoodra op de motorboot het ongeval werd be merkt, werd gestopt. Er werd een roeiboot uitgezet om te trachten de drenkelingen te redden. Het mocht gelukken, vier kinderen uit het water te halen. Zij werden binnenge bracht in de woning van den landbouwer O. Vroege aan den Lekdijk. Daar waren intus- schen de politie uit Culemborg en dr. W. O. Brouwer aangekomen. Het gelukte met een zuurstofapparaat de levensgeesten van de vier kinderen,die allen bewusteloos waren, weer op te wekken. De motorboot, waarmede de politie en de dokter uit Culemborg naar de plaats van het ongeval waren gekomen, had onderweg de om geslagen roeiboot op sleeptouw genomen. Toen men de boot weer omkeerde, kwam men tot de ontdekking, dat zich in het vaar tuigje nog een der kinderen bevond. Een ne genjarig meisje had zich, toen de roeiboot werd overvaren, aan een zitbank vastgeklapt; na een uur bevond het kind zich nog steeds in de omgeslagen boot. Het had al dien tijd angstig in het omgeslagen vaartuigje gezeten en was dank zij de achtergebleven zuurstof in het leven gebleven. Het kind was ongedeerd. De heer Ulehake, ongeveer 50 jaar oud, en twee kinderen zijn verdronken. De heer Ule hake is een goed zwemmer, doch hij was ge kleed in een leeren jas en het schijnt dat hij daardoor niet in staat was zich boven wa ter te houden. De lijken van den heer Ulehake en de kin deren zijn later opgehaald. De man laat een vrouw en vijf kinderen achter. Nader wordt ons uit Culemborg getelefo neerd: Het blijkt dat van de drie slachtoffers alleen het lijk van den heer Ulehake is geborgen. Dit werd spoedig na het ongeluk door den schip per van de motorboot opgehaald. Men heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch dit is niet gelukt. De beide andere slachtoffers zijn de 17-jarige dochter Geer- truida Paula van den heer Ulehake en hun 23-jarige neef de heer M. van Schalk uit Nij megen. Hun lijken zijn nog niet gevonden. DEN HAAG, 4 Augustus. Door bemiddeling van de Italiaansche legatie is heden aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis bezorgd een 35-tal colli, bevattende sanitair materiaal van de Nederlandsche ambulance in Abessynië, dat indertijd in Dessie achter was gelaten en in Italiaansche handen was gevallen. Op bevel van de Italiaansche legerleiding is dit mate riaal naar Den Haag gezonden. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 4 Augustus 1936. 1. De Naamlooze Vennootschap Hooger- duyn's Warenhuis, gevestigd te IJmuiden, ge meente Velsen, Kanaalstraat 50; Curator: Mr. J. van der Hoeven te Haarlem. 2. H. van Dijk Jr., koopman, wonende te Zaandam, Parkstraat 74; Curatrice: mej. mr. M. J. Kluitman te Haarlem. 3. Jb. de Boer Jbzn., aannemer, wonende te Purmerend, Heerengracht 21; Curator: mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. 4. J. J. F. Sargentini, loodgieter, wonende te Bloemendaal, Verbindingsweg 7. Curator: Mr. A. Beets te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Opgegeven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief, van: 1. C. J. Roosloot, tuinder en koopman in bo ter en kaas, wonende te Wijk aan Zee en Duin (gemeente Beverwijk), Kuikensweg 84; Cura tor mr. L. Ali Cohen te Haarlem. 2. B. van Vliet, caféhouder, wonende te IJmuiden, Breesaapstraat; Curator: mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 3. Johan van Reeuwijk, stucadoor, wonende te Wijk aan Duin, Creutzbergerlaan 20 a. Cu rator: Mr. P. Tideman te Haarlem. Vernietigd op grond van verzet is het fail lissement van: Frederik Gerard Takken, meu belmaker, wonende te Driehuis, gemeente Vel sen. Curator: mr. L. Ali Cohen te Haarlem. (Failliet verklaard 14 Juli 1936). HALCYON LIJN. Stad Zwolle, Rotterdam naar Lissabon 1 (7.10 n.m.) 30 mijl Z.O. van Niton. Stad Haarlem, Rott. n. Napels p. 3 Gibraltar. Maasburg, Rotterdam n. Genua, 2 (4.5 nam.) 20 mijl Z.O. van Niton. Stad Schiedam, Rott. n. Savona, p. 1 Ouessant. Vredenburg, Oxelosund n. Rotterdam/Vlaar- dingen, pass. 4 Aug. Brunsbuttel. Flensburg, 4 van Rotterdam naar Genua. Stad Dordrecht 4 Aug. van Napels naar HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, 3 Aug. van Oslo naar Visby. Dinteldijk, Vancr. n. Rott., 3 te Los Angeles. Edam, New-York n. Rotterdam, pass. 3 Scilly. Nebraska, Vancouver n. Rott., 2 te Liverpool. Rotterdam, Leningrad n. Rott., 3 v. Leith. Edam, New-York n. Rotterdam, 2 (12 midd.) 430 mijl van Land's End. Maasdam, Rotterdam n. New-York 2 (7.37 n.m.) 70 mijl Zuid van Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 3 van Port Said, feandfontein, 4 van Hamburg naar Bremen, HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 1 Aug. van Kobe. Gaasterkerk (uitr.) 1 (6.18 n.m.) 35 mijl Z.W. van Niton. Almkerk, Japan n. Rott., 4 (5.30 n.m.) v. Havre. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vulcanus, 4 v. Bourgas te Amsterdam. Simon Bolivar, 4 v. Hamburg te Amsterdam. Euterpe, Amst. n. Bordeaux, p. 2 Dungeness. Ajax, 3 Aug. van Barcelona naar Marseille. Calypso, 3 Aug. v. Susa naar Sunderland. Colombia, 3 van Barbados n. Amsterdam. Ganymedes, Rott. n. Tanger, p. 3 Ouessant. Perseus, 3 Aug. v. Santander n. Bilbao. Rhea, 3 Aug. van Gibraltar n. Setubal. Stuyvesant, Paramaribo n. Amst., 4 te Havre. Theseus, 3 van Hamburg n. Amsterdam. Venus, 3 Aug. van Genua n .Barcelona. Van Rensselaer, 3 v. West-Indië n. N.-York. Amazone, 2 Aug. v. West-Indië te New-York. Bennekom, Chili n. Amsterdam, 31 v. Callao. Barneveld, 1 Aug. v. Corral te Valparaiso. Bodegraven, Chili n. Amsterdam via L'pool, pass. 3 Aug. Fastnet. Oberon, Rotterdam n. Tunis, 2 (7.14 n.m.) 30 mijl Z.Z.W. van Nitton. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 3 Aug. te Rio de Janeiro. Salland, 2 Aug. v. Amsterdam te Hamburg. Eemland (uitr.) 1 (11.50 v.m.) 170 mijl Z.Z.W. van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisr.) pass. 3 Aug. Kaap del Armi. Kedoe (thuisr.) 4 Aug. v. Port Said. Slamat 4 van Rotterdam te Rothesay Bay. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 2 Aug. van Montevideo. Alpherat (uitreis) 3 Aug. te Montevideo. Alchiba 3 Aug. v. Hamburg n. Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (thuisreis) 2 v. Pt. Said (verb.). Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 2 van Sabang. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr). 6 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amsterdam verw. Chr. Huygens (uitr.) 3 Aug. van Gibraltar. Tajandoen 3 van Amsterdam te Hamburg. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Apitenor, Japan n. Rotterdam, 3 te Singapore. Glenbeg, Dairen n. Rotterdam, pass. 2 Perim. Ajax, 31 Juli v. Yokohama n. Rotterdam. Glenapp, Dairen n. Rotterdam, 2 te Shanghai. Benlawers, 30 van Osaka n. Rotterdam. Radnorshire, Dairen n. Rott., 4 te Londen. Flintshire, 3 van Dairen n. Rotterdam. Benvenue, Japan n. Rotterdam, 4 v. Penang. Memnon, Japan n. Rotterdam, p. 4 Perim. Glenaffaric, Dairen n. Rott., 1 v. Penang. City of Brisbane, Saigon n .Rott., 4 te Havre. City of Christchurch, Taku Bar n. Rotterdam, 4 te Penang. JAPANSCHE WALVISCHV ANGST. Het hulp uit regeeringskringen wil men de Japansche walvischvangst verder vooruit brengen, omdat een in het vorig seizoen uit gezonden depotschip met financieel voordeel gewerkt heeft. Thans zijn twee depótschepen met resp. vijf en acht vangschepen uitgezon den. Vermoedelijk zullen de geldmiddelen ver strekt worden om nog twee nieuwe depotsche pen te doen bouwen. Vertrokken: 3 Augustus: Neleus ss. Londen. Greta Force ss. Blyth. Majfrid ss. Trelleborg. 4 Augustus: Chef. M. A. Blanc, ss. Rotterdam. Oscar ss. Kalshamn. Storfors ss. Immingham. Osmussaar ss. Archangel. Aangekomen: 3 Augustus: Texelstroom ss. Livr pool. 4 Augustus: Samnanger ss. Archangel. Spidola ss. Riga. Pluto ms. Favorsham. Simon Bolivar ss. Hamburg. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem, 3 Aug. Geexamineerd 8 candidaten. Geslaagd: B. Dunnebier, IJmuiden, J. Dijkstra, Haarlem W. F. J. van Harmeien, S. A. Doevendans, IJmuiden. WEER TRAWLERS NAAR DEN SLOOPER. De in 1896 te Huil gebouwde stoomtrawler Invierno (ex Comrade) van de N.V. Visscherij Mij. Invierno te IJmuiden is voor sloop naar Hendrik-Ido-Ambacht verkocht. De in 1896 te Huil gebouwde stoomtrawler Magpie van de Maatschappij „De Nijverheid" te IJmuiden is voor sloop verkocht naar Hen- drik-Ido-Ambacht, waarheen het schip ge sleept wordt en is vertrokken. HAARLEM, 4 Augustus. Ondertrouwd 4 Augustus: A. P. H. Goossen en J. A. Kwast. Bevallen l Augustus: M. M. F. Freiwald— Wijnands, d.; 2 Augustus: J. Noorda—Vern- hout, z.; J. Nalesvan der Meij, d.; C. M. KoekHof, z.; P. H. C. DammerBosman, z.; J. W. BauerJansen, z. Overleden 3 Augustus: E. M. C. Stui—Bee kelaar, 39 j., Gen. de .Wetstraat.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5