BEVERWIJK De nieuwe bioscoop programma's. CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT Communistische predikanten in de Ned. Herv. Kerk. Beraadslagingen der Synode. Zes maanden geëischt tegen dronken autobestuurder. VRIJDAG 7 AUG. 1936 Brug over de Zuid-Willems vaart onklaar geraakt. Zeer brutale overval te Amsterdam. Minister Slotemaker bezoekt padvinderskamp. Vrij veel gespaard van het Nederlandsche ambulance materiaal. WEDSTRIJDEN „WIJK AAN ZEE VOORUIT". Donderdagavond hield onder zeer groote belangstelling van de badgasten en plaatsge- nooten op het Julianaplein de Vereeniging Wqk aan Zee Vooruit de snelheidswedstrijd op autopeds voor kinderen van alle leeftijden en den snelheidswedstrijd voor winkeliersbe dienden op transportfietsen. Om 7 uur waren ongeveer een honderdtal deelnemende kinderen aan den start aanwe zig. Er werd gereden in 8 groepen ingedeeld naar den leeftijd. De prijswinnaars zijn: Groep I: R. Halenbeek le prijs; Willy de Lange 2e prijs. Groep II: Bep Weideveld le prijs. Theo Peters, 2e prijs. Groep Hl: Zus Reis, le prijs. Lidy Wolde- xing, 2e prijs. Groep IV: Henk Buys le prijs, Herman Lammerts 2e prijs. Groep V: Jacques Mellegers, le prijs, Kees Tan der Sman 2e prijs. Groep VI: Lida Smit, le prijs; Elly ter Mo len 2e prijs; Groep VII: Gerry ter Molen, le prijs, Tijs de Boer 2e prijs. Groep VIII: Jetty Bangert, le prijs, Jopie Halenbeek 2e prijs. Na afloop van den kinderwedstrijd volgde de wedstrijd voor winkelbedienden. 70 deelnemers verschenen aan den start. Gereden werd van het Julianaplein, Juliana weg, Verlengde Voorstraat, Voorstraat, Ju lianaplein. Voor dezen wedstrijd waren uitgeloofd 3 geldprijzen, le prijs f 10; 2e prijs f 5; 3e prijs f 2,50. De winnaars zijn: le prijs: G. v. d. Mey, bediende van fa. Ger- ritse, W. a. Zee. 2e prijs: Burger bediende van fa. Burger, Beverwijk. 3e prijs J. van Amersfoort, bediende van fa. W. de Bie, W. a. Zee. De prijsuitreiking heeft plaats Vrijdagmid dag 3 uur in restaurant „De Tuinberg". 1 GEVONDEN EN VERLOREN. Aan den politiepost te Wijk aan Zee worden inlichtingen gegeven betreffende de vol gende gevonden voorwerpen: een kinderman- tel; een damesmantel; een zilveren schaartje; een zilveren servetring; een hondenketting; een raket; een rozenkrans en armband; eën alpinomuts; een schakelarmband; en een groene ceintuur. NOORDERBAD. Maandag 10 en Dinsdag 11 Augustus houdt de heer D. Baars in het paviljoen Noorderbad een filmavond. DS. KRIJGER TE MEPPEL BEROEPEN. Het kiescollege van de Ned. Herv. gemeen te te Meppel heeft met gnoote meerderheid tot predikant beroepen ds. Krijger alhier. Het drietal, ongemaakt voor de voorziening in de vacature Ds. Dönszelmann aldaar, was als volgt samengesteld: C. J. Laarman evang. pred. te Huizuim (C. M. Krijger te Bever wijk en J. P. Wolfensbergen te Smeek. Het is voor de eerste maal dat op ds. Krij ger een beroep wordt uitgebracht sinds zijn komst hier ter plaatse op 4 Sept. 1932. AQUARIUMVEREENIGENG OP EXCURSIE. Zaterdag 8 Augustus a.s. zullen de leden van de aquariumvereeniging „Kenmemer- land" een excursie maken naar de Zuidpier te IJmuiden. Vertrokken wordt om half drie vanaf de pont te Velsem. DE BOOTTOCHT VAN PLAN-WEST. Nadat om 8 uur de beide booten de „Hen drik" en ,,P. v. d. Hoog" van de Pijpkade vertrokken waren, werd na een prachtige reis om half twee uur Huizen bereikt, waar de 5 autobussen klaar stonden, die de 600 kinderen in 3 ritten naar Valkenveen brach ten. In den prachtigen speeltuin hebben groot en klein zich kostelijk geamuseerd en veel te vroeg was het uur van vertrek aan gebroken. Half vijf werden de trassen we der los gegooid en koers gezet naar Bever wijk. De muzikanten en de vele versnaperin gen hielden de stemming er in. Eenige had den op de terugreis last van zeeziekte maar deze was dra verdwenen toen er op ijs werd getracteerd. Behoudens een enkel buitje bleef het ook den heelen terugweg droog. Om half negen was men weer in Beverwijk terug. B. R. C. „KENNEMERLAND". Zondag houdt de B.R.C. „Kennemerland" een recordrit over 72 K.M. voor A- en B- klassens en voor de C-klasse over 36 K.M. COLLECTE VOOR HET ROODE KRUIS. Zaterdag a.s. zal een collecte gehouden wor den voor het Vredeswerk van het Nederl. Roode Kruis. De opbrengst komt grootendeels ten goede aan ons eigen Roode Kruis Ziekenhuis. Men ontloope de collectrices dus niet! B. en W. hebben aan Ged. Staten geadviseerd, de eerste vergadering van den nieuwen raad te doen houden op Donderdag 27 Aug. Het geschenk dat de oud-ingezetenen aan de gemeente zullen aanbieden naar aanleiding van de vereeniging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, zal bestaan uit een groot wandtapijt vervaardigd bij Kon. Hand- tapijtknooperij „Kinheim" alhier. Het zal een plaats krijgen in de raadzaal achter de tafel van B. en W., waar nu een groote spiegel hangt. Scène uit de film „Da vid Copperfield", die in het Kennemer Theater draait: Herbert Mun- din, Freddie Bartholo mew en Jessie Ralph. KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater brengt Joan Blondel, Hugh Herbert en Allen Jenkins in de amu sante film „O! Moeder die zeeman!!!" Gloria Fay en Mae O'Brien, twee gestrande chorus-girls houden een ringwerptent op het Lunapark te San Francisco. De vloot keert na een reisje van 7 maanden terug en onder de Jantjes, die eens flink de bloemetjes buiten willen zetten, bevindt zich ook de matroos, Kewpie, midden-gewicht bokskampioen van de vloot, die, ofschoon een beetje aangeschoten, tot schrik van Gloria en Mae, alle voorwer pen binnenhaalt, die zij in haar tent hebben. De twee meisjes vreezen, dat Kewpie hen zal •ruïneeren en bedenken een plan om hem te laten arresteeren. G. August Freytag, President van de plaatselijke Goocheme-Jongens-Club, wil Kewpie laten uitkomen tegen den kam pioen van San Francisco. De winnaar ont vangt als prijs 5000 stembiljetten voor de schoonheids wedstrijd, welke eveneens door Mr. Freytag georganiseerd wordt. De winnaar kan dan zijn 5000 stemmen op het meisje uitbrengen, dat hij tot schoonheidskoningin wenscht te zien gekozen. De winnares van de schoonheidswedstrijd die „Miss Pacific-Fleet" zal heeten, krijgt een prijs van 2500 en een gratis reis voor haar en haar vriend (in) naar New York. Kewpie gaat met Mr. Freytags aanbod accoord en stelt hem voor, een bezoek te brengen aan Gloria en Mae. Als Freytag hun appartement betreedt, maakt Gloria een scène als gevolg waarvan Freytag gearresteerd wordt. De agent herkent hem echter als August G. Freijtag, president van de Gooche- me-Jongens Club en nu worden de rollen om gekeerd en wordt Gloria gearresteerd, wegens poging tot oplichting. Mae, radeloos, dat haar plan in duigen zal vallen, vertelt Kewpie, dat Gloria op hem verliefd is, waardoor Kewpie bewerkstelligt, dat Gloria wordt vrijgelaten. Vervolgens halen Kewpie en Mae, Gloria over, om deel te nemen aan de schoonheidswedstrijd. Kewpie belooft, dat hij, indien hij de wedstrijd wint, zijn 5000 stemmen op haar zal uitbrengen. Bovendien heeft hij een vriend, sergeant Tom Foster, die zijn manschappen wel zal weten te be wegen om op Gloria te stemmen. Als Gloria en Tom elkaar ontmoeten, vatten beiden direct liefde voor elkaar op, wat niet door Kewpie opgemerkt wordt. Tom en Gloria gaan te zamen naar den bokswedstrijd. Kewpie wordt keer op keer down geslagen, doch als hij plotseling Gloria in de armen van Tom ziet. wordt hij zoo woedend, dat hij zijn tegen stander met drie stooten knock-out slaat. Zijn 5000 stemmen geeft hij echter niet aan Gloria, doch aan een andere candidate Vir- gie Matthews. Mrs. Freytag, die haar man reeds herhaalde malen met Gloria en Mae samen had gezien, huurt leen kidnapper om Gloria te ontvoeren en 24 uur vast te houden, zoodat zij niet mee kan doen aan de wed strijd. De kidnapper en zijn handlangers ver gissen zich echter in de persoon en ontvoeren Mrs. Freytag inplaats van Gloria. Gloria en Tom weten intusschen nog de bemanning van een paar kruisers te bewerken en Gloria wordt dan ook op het nippertje gekozen tot „Miss Pacific-Fleet". Gloria en Mae vertrekken naar New York om hun oude baantjes weer op te nemen. Gloria belooft Tom met hem te zullen trouwen, zoodra zijn diensttijd om is en Kewpie gaat zich, om zich te troosten, met Mae verloven. Het tweede hoofdnummer is de super-film David Copperfield, naar het beroemde boek van Charles Dickens. DRUKTE OP HET FEESTTERREIN. Zoo langzamerhand begint er teekening te komen in den opbouw van de diverse gebou wen die op het feestterrein zullen verrijzen. In de groote tent van de tentoonstelling zijn reeds firma's bezig hun stands op te bouwen. De tribunes voor het openluchtspel zijn reeds klaar, terwijl ook de facade waarvoor het openluchtspel zich zal afspelen geheel gereed is, behoudens de triplexbekleeding. Iets nieuws voor Beverwijk is de stalen steiger, waaruit de geheele facade is opgebouwd. Aan de ver siering van de Corn. Amsestraat zal ook eerst daags begonnen worden. De groote toegang tot het feestterrein, die zooals men weet over een gedeelte van het Sportpark zal loopen, zal eerst in de laatste dagen in orde gemaakt worden. Velen hebben ook reeds genoten van het schitterende schouwspel hetwelk de verlichte Wijkertoren bij avond biedt. De verlichting is effectiever dan in 1927, waarschijnlijk omdat men nu meer lampjes gebruikt, in totaal n.l. 1800. Zoo wordt er dus overal hard gewerkt opdat alles op tijd klaar zal komen. BAZAR CHRISTELIJKE VROUWEN- VEREENIGING. De bazar der Christelijke Vrouwenvereeni- ging Bid en Werk is beide dagen zeer druk bezocht. Enkele keeren was de ruimte te klein om alle bezoekers toe te laten. Deels was het minder gunstige strandweer daarvan de oor zaak. Het „rad van avontuur" heeft menigeen in ruime mate begunstigd. De beide spreien welke verloot zijn, vielen op de no. 69 en 98, het tafellaken op no. 63. De totale bruto opbrengst bedraagt ruim f 600. De bestuursleden en mede zij, die op deze beide drukke dagen hun krachten gaven zijn over dit resultaat zeer tevreden. TENNIS-TOURNOOI. Vervolg der wedstrijden. Heerenenkelspel: Bossard slaat J. W. Eer hart 6—3, 6—2. Gemengd dubbelspel: J. MellegersSoeters slaan P. v. d. Smanv. d. Sman 60, 60. N. VinkWiedijk slaat den heer en mevr. v. Swoll 6—3, 6—8, 6—2. Dames enkelspel: Mej. J. Spruit slaat mevr. Wielinga 61, 62. KERMIS. Zondag begint de kermis, met allerlei ver maak. Liefhebbers van dansen kunnen in verschillende gelegenheden genieten, o.a. in café „De Vriendschap" waar muziek is van „The Lenonardi's Accordeon band" onder lei ding van K. Wester. In „De Rustende Jager" spelen „The Harlem Boys"; naast de danszaal heeft de eigenaar, de heer E-ggers, gezorgd voor een goedingerichte tent, waar ververschingen verkrijgbaar zijn. Het Bondshotel Broksma biedt een aardig zitje tegenover het kermisterrein; hier is voortdurend muziek. Café Twisk heeft naast het café een groote tent, waarin kan worden gedanst; het Or- chestrella wonder is geheel iets nieuws; hier zal heel wat gelachen worden. Pension Bak ker heeft gezorgd, evenals vorige jaren, voor een bal-champêtre, tevens is hier een mooi versierde en verlichte tuin. Voor liefhebbers van Accordeonmuziek en een rustig zitje is het adres café Spoorzicht van den heer Lute. Het kermisterrein is evenals vorige jaren weer ruim voorzien van velschillende attrac ties. Voor men naar huis gaat vergete men vooral niet een bezoek te brengen in de Burg. Mooystraat 35, bij de firma Zinkl, waar men een rijk gesorteerden voorraad koek, gebak, taarten enz. in de étalage ziet uitgestald. VERKOOPING. In het K.S.A.-gebouw vond Donderdagmid dag de verkcoping plaats van het café „Jacht lust" aan den Rijksstraatweg, groot 3 Are. Koopster werd die N.V. Friasche Grond Hy potheekbank voor de som van f 3050. KINDERSTRANDFEEST. Op Vrijdag 14 Augustus zal aan het Noor derbad een groot kinderstrandfeest worden georganiseerd. 30 K.M. WANDELTOCHT „VIRIBUS UNITIS". Zondag 13 September organiseert bovenge noemde vereeniging een 30 K.M. marsch, waarvoor een bijzonder mooi parcours is uit gekozen in het mooie Kennemerland. Met welwillende medewerking van de autoriteiten mag de marsch gaan door de uitgebreide be zittingen van het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. Een speciaal model herinneringsdraag- teeken, gewijd aan een historische figuur uit deze streken, zal als belooning na het vol brengen van den marsch uitgereikt worden. Overigens zijn er zeer mooie groeps- en extra prijzen. Inschrijvingen kunnen geschieden bij J. West, Brederodelaan 19 te Santpoort (Station) en bij mej. J. G. Janse. Prov. Ziekenhuis. Start v.m. 10 uur van Hotel „De Weyman" aan de Hoofdstraat. Zaak naar lager bestuur verwezen. De Alg. Synode der Ned. Herv. kerk heeft zich Donderdag bezig gehouden met de zaak van de communistische predikanten dr. Snethlage, te Oyen en dis. Boers, te Roordia- huizum. Er was een rapport uitgebracht, waarin werd uitgesproken, dat het verband tusschen communisme en atheïsme essen tieel is. Prof. dr. Korff besloot, na een toreede uit eenzetting, met den wensch, dat de Synode zich als volgt zou uitspreken: 1. De Synode erkent met leedwezen, dat er ernstige misstanden zijn in de Kecfk. Zij acht het echter verkeerd, deze misstanden geïsoleerd te beschouwen en meent, dat zij gezien moeten worden in samenhang met den gansehen toestand der Kerk. 2. In dezen toestand kan de Synode zeer veel verwachten van de nieuwe doorwerking van Gods Geest, die ons tot verootmoediging en tot meer levend geloof brengt. 3. Als menschelijk hulpmiddel voor deze doorwerking van den H. Geest acht de Sy node een herziening van den vorm der Kerk noodzakelijk waardoor meer normale ont wikkeling van het kerkelijk lieven wordt be vorderd. 4. Met het oog op dit alles acht de Sy node het niet gewenscht kerkelijke tucht te oefenen op enkele personen, wier optreden haar in het oog is gevallen, te minder waar zij de aandacht getrokken hebben minder door hun theologische, dan wel door hun economische denkbeelden. De rapporteerende commissie stelde aan de Synode voor: a. De zaak-SnethlaigeBoers ter behande ling naar een lager bestuur te verwijzen. b. Deze verwijzing te doen plaats hebben naar het provinciaal kerkbestuur waaronder zij ressorteeren. c. Een motie aan te nemen en algemeen bekend te maken, waarin de Algemeene Sy node, gevoelende hare groote verantwoorde lijkheid in deze donkere en verwande tijden, als haar stellige overtuiging uitspreekt, dat het communisme zooals het zich met name in Rusland openbaart, niet slechts toevallig, maar noodzakelijk met een atheïstische we reld- en levensbeschouwing verbonden zijn de, met de kerkelijke belijdenis strijdt. De eerste conclusie der commissie werd aangenomen met 17 tegen 5 stemmen, de tweede werd verworpen met 12 tegen 7 stem men en de derde werd aangenomen met 12 tegen 7 stemmen. De Synode heeft voorts een nieuwe reorga nisatie commissie benoemd, die bij haar ar beid ernstig rekening zal hebben te houden met de door de vereen igingen „Kerkopbouw" en „Kerkherstel" bereikte resultaten. Tenslotte is een commissie benoemd, die de kwestie van het optreden van onbevoeg den in de openbare godsdienstoefeningen, het optreden van godsdienstonderwijzers en het verzwaren van de exameneiscben zal on derzoeken. Twee menschen waren bij een ongeluk om het leven gekomen. 's HERTOGENBOSCH 6 Augustus Voor de rechtbank te 's Hertogenbosch stond Don derdag terecht de 26-jarige garagehouder F. J. M. uit Eindhoven, die op 20 Maart j.i. met een auto, waarin drie personen waren gezeten te Geldrop in een sloot is gereden. Hierbij zijn twee personen door verdrinking om het leven gekomen. De officier van justitie zeide in zijn requi sitoir dat hij in aanmerking wilde nemen, dat beklaagde onder den invloed van sterken drank verkeerde en bekend staat als een zeer woest rijder. Hij eischte zes maanden ge vangenisstraf met ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. DIENSTEN GULFHAVENS—ROTTERDAM VERDUBBELD. De dienst van de Gulf-havens (New Or leans, Houston en Galveston) op Rotterdam is door de HollandAmerikalijn verdubbeld. Voortaan zal elke veertien dagen een schip uit deze havens naar Rotterdam vertrekken. De diensten van Rotterdam uit blijven maandelijksche diensten. TRAGISCH GEVOLG VAN WONING UITZETTING. Donderdagmorgen is de gepensionneerde mijnwerker v. d. B. te Heerlen uit zijn woning gezet. De vrouw des huizes, die reeds lang aan een hartkwaal lijdende was, moet zich dit zoo hebben aangetrokken, dat zij bij de naaste buren in elkaar is gezakt en na enkele oogen- blikken is overleden. De huisdokter van het gezin zou reeds tweemaal een uitzetting heb ben weten te voorkomen door een verklaring, dat het gezin door den zwakken gezondheids- toestand der vrouw niet kon verhuizen. Een andere geneesheer zou echter de meening zijn toegedaan, dat uitzetting voor de vrouw geen nadeelige gevolgen zou hebben. Pijlers na aanrijding afgebroken. 's-HERTOGENBOSCH, 6 Augustus. He denmorgen kort na acht uur is een zwaar be laden aanhangwagen tegen den opstaanden pijler van de brug over de Zuid-Willemsvaart bij Sluis op gereden. Het gevolg was, dat deze pijler, waarop de bascule van de ophaalbrug rust, afbrak, evenals de zijwaarts geplaatste steunbalk. Tevens werd nog een tweede pijler ontzet, welke eveneens brak. Tengevolge hiervan zal de brug moeten wor den gedemonteerd en zal het verkeer hierover geruimen tijd niet kunnen plaats vinden. Vooral met het oog op de doorvaart van de schepen zal het noodig zijn de brug geheel weg te nemen. Het ongeval heeft zich als volgt toegedra gen: Een handwagen, welke door een jongen werd voortgeduwd, naderde hedenmorgen de brug van den kant van de Hinthamerstraat. Toen hij de zwaar beladen tractor met aan hangwagen zag naderen, aarzelde de jongen de brug op te gaan, ofschoon het verkeer aan zijn zijde voorrang had. De chauffeur van de vrachtauto meende dat de jongen met de handkar zou wachten en reed de brug op. Hij zag zich evenwel verplicht toen de jongen met den handwagen op de brug kwam, naar rechts uit te halen. Daar hij met zijn tractor den opstaanden brugpijler reeds was gepasseerd, bemerkte hij niet dat tengevolge van het uithalen op de vrij smalle brug de aanhangwagen in botsing was geko men met den pijler. De wagen kwam met een geweldigen slag tegen den pijler terecht met het bovengenoemde gevolg. Het sluispersoneel zette het verkeer over de brug, waarboven de bascule in een gevaarlijke positie was komen te hangen, stop, waarna de politie het verkeer verder regelde. Rijwieldief poogt meisje haar fiets te ontrukken. Donderdagmorgen heeft op de Nassaukade bij de Zaagpoortsbrug te Amsterdam een bru tale overval plaats gehad. Een 17-jarig meisje, dat in gezelschap van haar broertje op de fiets reed, is op deze hoogte aangevallen door een ongeveer 50-jarigen man, die haar van haar rijwiel duwde en ermede van door ging, bewerende dat de fiets van hem was. Het meisje verzette zich uit alle macht, daarbij krachtig door haar broertje ter zijde gestaan. Weldra kwam er van alle kanten publiek toe- loopen, met het gevolg dat de man de fiets los liet en er vandoor ging. Hij kon niet wor den aangehouden. Der Padvinders Vereeniging Nederland. Minister Slotemaker de Bruine heeft Don derdag een bezoek gebracht aan het kamp van de Padvindersvereeniging Nederland te Hel- lendoorn. Na het bezoek aan het kamp vereenigde de minister zich met andere gasten in hotel Van den Berg te Hellendoorn aan een lunch, welke was aangeboden door het bestuur der P.V.N. en het was hier dat de tafelpresident, ir. C. Beets, de gelegenheid vond, zich met een toe spraak tot zijn gasten te richten. In het bijzonder tot den minister richtte de heer Beets, sprekende namens het bestuur der P.V.N. woorden van groote erkentelijkheid voor zijn bezoek, opmerkende dat men met dit kamp heeft willen toonen, dat de ruim 2000 padvinders, aangesloten bij de P.V.N. goede padvinders zijn. In uw hulp, de aanwezigheid van uwe excel lentie in ons midden, mag ik, zoo zeide spr., het bewijs zien, dat uwe exc. onze zaak, een goede Nederlandsche zaak, de warme stralen van de zon waardig heeft geacht. De heer Beets dankte den minister voor het feit, dat, ofschoon de wolken nog niet zijn verdwenen, de zon begonnen is, er doorheen te schijnen, terwijl hij in zijn woorden van groote erkentelijkheid mede betrok den vice- voorzitter van den Raad van State, den heer Beelaerts van Blokland, die op het verzoek van den minister bemiddelend heeft willen optreden en zich een uitnemend bemiddelaar heeft betoond. Zoomede de hoofdverkenner, vice-admiraal Rambonnet, voor de door hem betoonde tegemoetkomende gezindheid. Minister Slotemaker de Bruine, de rede van ir. Beets beantwoordende, zeide dat hij zijn aanwezigheid bij de P.V.N. gaarne zou willen verklaren. Spr. merkte in dit verband op dat er gesproken wordt van een zekere splitsing in de Nederlandsche padvinderswereld, op het bestaan waarvan spr. niet zou kunnen ingaan. Wel deed de minister uitkomen, dat hij het buitengewoon gelukkig zou achten, als zij niet bestond of als zij zou plaats maken voor coöperatie. Wij leven zoo zeide de minister voorts in een sombere wereld en daarom is het te meer noodig, dat allen, die van goede wille zijn, de roeping voelen om wrijvings- vlakken weg te werken, niet om ze te doen ontstaan. HALCYONLIJN. Stad Dordrecht, 5 v. Napels te Bona, voor Rott.-Vlaard. Flensburg, Rott. n. Genua p. 5 Beachy Head. Stad Amsterdam, 4 van Vlaardingen te Gefle. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 5 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 6 van Antwerpen te Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 6 van Rotterdam n. New-York. Binnendijk, 4 van New-Orleans n. Rott. Rotterdam. 5 van Oostzee te Rott. Statendam, Rott. n. N.-York 6 v. Boulogne. Veendam itouristenreis) 6 te Stockholm. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 6 te Londen. Nictheroy, Rott. n. Vancouver 5 te San Francisco. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajadoen, 6 v. Rott. n. Sydney via Antwer pen. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein, 6 v. Amst. n. Rott. Bloemfontein (thuisr.) p. 5 Perim. Randfontein, 5 v. Hamburg te Bremen, vertr. 7 n. Amsterdam. Boschfontein (uitr.) 6 van Kaapstad. Springfontein (uitreis) 4 van Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Jaarstroom (uitreis) 5 van Dakar. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, uitreis pass. 4 Madeira. Zaanland (uitr.) 5 te Santos. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 5 van Marseille te Genua. Breda, 3 Augustus van Callao n. Mollendo. Euterpe, 5 v. Amst. te Bordeaux. Iris, 3 van Curacao te Kingston (Ja). Orestes, 5 van Izmir te Stamboul. Poseidon, 5 van Venetië n. Bari. Stuyvesant, 6 v. Paramaribo te Amsterdam. Barneveld 5 van Corral te Tocopilla. Colombia, 3 v. Barbados n. Port Limon. Telamon, 2 van Iquitor n. Manaos. Fauna, 6 v. Hamburg te Amst. Vesta, 6 v. Amst. n. Rott. Ceres, 6 v. Piraeus te Candia. Aurora, 6 Aug. v. Danzig te Kopenhagen. Agamemnon, 6 van Algiers te Alexandrië. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan, 6 v. Hamburg te Bremen. Sibajak (uitr.) 6 te Southampton. Sitoebondo (uitr.) 5 van Padang. Kota Nopan, 6 v. Hamburg n. Bremen en Rott. Modjokerto (uitr.) 5 van Port Said. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 5 v. Colombo. Patroclus, Japan n. Rott. via Londen p. 6 Prawle Point. Benreoch, Otaru n. Rott. via Londen 5 (11.18 v.m.) 60 mijl N.N.O. van K. Villano. City of Bath, Hankow n. Rott. 5 v. Shanghai. Ajax, Japan n. Rott. 4 van Kobe. Neleus, Batavia n. Liverpool p. 5 Prawle Point. Eurylochus, 4 van Yokohama n. Rott. Melampus, Batavia n. Londen 6 v. Amst. City of Brisbane, Saigon n. Rott. via Lon den 6 v. Havres Peisander, Batavia n. Amst. 5 te Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, 6 v. Bergen n. IJmuiden. Marnix van St. Aldegonde, 6 van Amst. te Batavia. Johan van Oldenbamevelt, 6 v. Batavia te Amsterdam. J. P. Coen (thuisr.) 6 van Colombo. Saleier (uitr.) passeerde 4 Gibraltar. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 4 v. Sin gapore. Johan de Witt (thuisr.) pass. 5 Perim. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) p. 6 Ouessant, 7 (2 n.m.) te Rott. verwacht. Vertrokken: 5 Augustus: Trito, ss. Rotterdam. Nereus ss. Kopenhagen. Rhein ss. Hamburg. Vulcanus ss. Hamburg. Alkmaar ss. Chili. St. Joseph ss. Rotterdam. 6 Augustus: Deni ms. Exmouth. Confid ms. Caen. Keti Chandri&ss. Archangel. Plato ss. Blyth. Skirner ss. Rotterdam. Cordillera ms. Hamburg. Jagersfontein ms. Rotterdam. Melampus ss. Hamburg. Aangekomen 5 Augustus: Jolly Days ms. King's Lynn. Stuyvesant ss. West-Indië. Satumus ss. Santander. 6 Augustus: Borthwick ss. Leith. Dionyssios ss. Constantza, Gudur ss. Londen. Joh. v. Oldebarnevelt ms. Batavia. Marga ss. Mesane. Gateshead ss. Newcastle. Cordillera ms. West-Indië. Ardennia ss. Gothenburg. Vliestroom ss. Huil. Italianen hadden voor een zorgvuldig transport gezorgd. 's-GRAVENHAGE, 6 Augustus. Gisterenmiddag zijn de 35 collis, die door de Italianen naar Den Haag zijn gezonden, aan het gebouw van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis bezorgd en in het magazijn opgeslagen. Men is hedenochtend be gonnen met een onderzoek in te stellen naar den staat, waarin het materieel verkeert. Hoe wel er natuurlijk veel beschadigd en vernield is, is de eerste indruk toch, dat er van de kost bare uitrusting onzer ambulance vrij veel te recht is gekomen. De diverse toestellen en het instrumentarium, welke in Dessie waren achtergelaten, zijn bijna alle teruggevonden. De Italianen hadden alles zorgvuldig ingepakt en veel zorg besteed aan het transport.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6