Met de Veendam naar het Noorden. BEVERWIJK De feesten. DINSDAG 11 AUG. 1936 HEEMSKERK De bloembollenexpositie in Marquette. CASTRICUM mcEiv TJMNKM BURGERLIJKE SI AND Het programma voor de feestweek. Het officieele programma voor de V.V.V.- feestweek is thans verschenen. In bet boek je zijn alle feestelijkheden volledig omschre ven. Ook de liederen, die in het Landsspel „Kennemerland's Glorie" gezongen worden zijn in den tekst opgenomen. Vervolgens vindt men er een gids in voor de tentoonstel lingen voor Handel en Industrie, Bloemen, Groenten en Fruit, het programma voor heit vuurwerk op Donderdag 20 Augustus, als mede een volledige beschrijving van den op tocht „De mode voorheen en thans", die op Dinsdagmiddag door de straten trekt. In het kort vermeldt heit programma de volgende gebeurtenissen: Zaterdag: Opening van de tentoonstellin gen en vermakelijkheden. Winkelweek en étalagewedstrijd. Zondag 16 Augustus: Stertocht voor wan delaars, fietsers en ruiters. Eerste opvoering van het Landsspel „Kennemerland's Glorie". Dinsdag 18 Augustus: Optocht „De Mode voorheen en thans". Woensdag 19 Augustus: Tweede opvoering van het Landsspel „Keninemerland's Glorie" Donderdag 20 Augustus: Internationale 'harddraverij op de korte baan. Des avonds vuurwerk. Vrijdag 21 Augustus: Jeugddraverij en mastklimmen. Zaterdag 22 Augustus: Derde opvoering van het Landsspel „Kennemerland's Glorie". Zondag 23 Augustus: Sterrit voor auto's en motoren. Vierde en laatste opvoering van het Landsspel „Kennemerland's Glorie". Men verzoekt ons mede te deelen, dat In het verkorte programma abusievelijk is uit gevallen de voetbalwedstrijd Beverwijk W.F.C. Voorts is voor het binnenkomen van de deelnemers aan de stertochten aangegeven van 12 tot 1 uur. Diit moet zijn van 1 tot 2 uur. De vlaggen uit! Het hoofdcomité der V.V.V. Feestweek ver zoekt alle inwoners van Groot Beverwijk ge durende de Feestweek te vlaggen. Het geeft voor de vele vreemdelingen, die Beverwijk komen bezoeken een feestelijk aanzien en 'het verhoogt de gezelligheid in de plaats. De bewoners van Wijk aan Zee worden verzocht om in het bijzonder op de twee Zondagen, wanneer de deelnemers aan de stertochten Wijk aan Zee als laatste con trolepost komen bezoeken, de badplaats rij kelijk van vlaggen te voorzien. De feestelijkheden beginnen Zaterdag 15 Augustus des middags om twee uur, dus voor dien tijd overal de vlaggen uit! De prijzen voor de stertochten. De prijzen voor de op 16 en 23 Aug. te hou den stertochten zullen van Woensdag af worden tentoongesteld in de étalage van het sigarenmagazijn van mevr. E. Uitentoroefc, Breestraat no. 3, alhier. Groote deelneming aan de stertochten. Voor de op de Zondagen 16 en 23 Augus tus tê houden stertochten hebben zich reeds moer dan 400 deelnemers aangemeld. De illuminatie van den toren. Een van de voornaamste bezienswaardig heden, diie Beverwijk tijdens de feestweek zal bieden, is ongetwijfeld de met 1800 electri- sche lampjes verlichte Wijkertoren. Reeds eenige avonden heeft de verlichting gebrand. De 67 M. hooge toren, waarvan alle lijnen van den grond af tot het uiterste topje van de spits verlicht zijn, levert een schitterend schouwspel op. Zelfs in de Zaanstreek en op den weg van Haarlem naar Amsterdam is de geïllumineerde Wijkertoren met het bloote oog heel duidelijk waar te nemen. Ook op het feestterrein kan men van dit prachtige schouwspel genieten. Het terrein zelf wordt eveneens feestelijk verlicht. Op het terras is een fontein geplaatst, die des avonds met gekleurde lampen wordt ver licht. Naar wij vernemen zal de groote koepel van de St. Agatha kerk met schijnwerpers worden beschenen. Uitreiking van werkloozenkaarten. De uitreiking van werkloozenkaarten voor de feestelijkheden tijdens de V.V.V. Feest week zal niet op Woensdag en Donderdag ge schieden, zooals oorspronkelijk werd gemeld, maar op Donderdag en Vrijdag a.s. De uit reiking vindt plaats des avonds tussctoen 7 en 8 uur in het kantoor van de woningbouw- vereemiginig „De Voorzong" in de Deken Waa- res'traat. RIJDT NIET OP HET ASFALT. Hoewel de Breestraat thans voorzien is van twee breede betegelde fietspaden, kunnen velen toch de verleiding niet weerstaan, om op den asfaltweg, die uitsluitend voor het snelverkeer bestemd is, te gaan rijden. Dat is echter bij politieverordening verboden. De politie laat het nu niet meer bij waarschuwin gen, maar maakt onmiddellijk proces-verbaal op. In de laatste twee dagen werd tegen vijf tien wielrijders proces-verbaal opgemaakt. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Noteering van 10 Aug. 1936. Waschpeen per kist 7095 Spinazie per kist 2550 Sla per kist 1535 Postelein per kist 1630 Andijvie per kist 1025 Wortelen per bos 610 Rabarber per bos 23 Raapstelen per bos 1 Peterselie per bos 1—2 Selderie per bos 12 Bloemkool le per stuk 1320 Idem 2e per stuk 58 Tomaten per K.G. 58 Doppers per K.G. 1012 Capucijners W. per K.G. 911 Capucijners B. per K.G, 1014 Raspers per K.G. 1014 Snijboonen per K.G. 1418 Dikke boonen per K.G. 910 Sperc. b. z. dr. per K.G. 1216 Spere. b. m. dr. per K.G. 1112 Tuinboonen per K.G. 69 Trosboonen per K.G. 1517y2 Pronkboonen per K.G. 67 Komkommer per stuk 12Yz Roode kool per stuk 35 Gele kool per stuk 45 Groene kool per stuk 3—5 Frambozen per doosje 2228 B'ramen per slof 7075 Roode bessen per slof 7075 Meloenen per stuk 10—27 MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist 46 ct. Andijvie per kist 1326 ct. Postelein, per kist 3040 ct. Wortelen per bos 812 ct. Komkommers per 100 f 13. Augurken, per K.G. 414 ct. Aardappelen, klei per K.G. 2ZVz ct. Doppers per K.G. 1016 ct. Capucijners per K.G. 1116 ct. Raspers 1017 et. Tuinboonen per K.G. 714 ct. Snijboonen per K.G. I2y216 ct. Heereboonen per K.G. 810 ct. Trosboonen per K.G. 14 ct. Roode kool per 100 f 4. Savoije kool per 100 f 6.50. Bloemkool, per 100 f 514. Uien per kist f 1.25. Sla per kist 1636 ct. Pieterselie per bos 1 ct. Selderie per bos 1 ct. Appelen per K.G. 1628 ct. Peren per K.G. 1024 ct. Pruimen per 100 st. 40 ct. Frambozen per doosje 18 ct. Bessen per K.G. 2836 ct. WAARSCHUWING. Op verzoek van de politie plaatsen wij on derstaande waarschuwing De Commissaris van Politie te Renkum, te Oosterbeek, verzoekt, als verdacht van on eerlijke concurrentie, opsporing, aanhouding en voorgeleiding van een onbekend persoon, die met een aktentasch langs de huizen gaat en zegt een ontslagen kantoorbediende van de firma Pollman te Arnhem te zijn. Hij ver koopt o.m. aluminium schuimspanen van in férieure kwaliteit, die hij, in strijd met de De aloude Wijkertoren zal tijdens de Bever- wijksche feestweek een fantastisch schouw spel opleveren. Bij het proefbranden was het effect van de 1800 electrische lampjes verrassend. waarheid, zegt van de firma Pollman te be trekken, welke firma hem zou willen voort helpen, door hem die voorwerpen tegen in koopsprijs te verstrekken. Signalement: lang ong. 1.78 M., 25 a 30 jaar, draagt een gleufhoed. BENOEMINGEN. De WelEerw. Heer S. Ligthart, kapelaan der St. Agathaparochie alhier is door den Bis schop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Den Haag (H. Martha). Zijn plaats zal wor den ingenomen door kapelaan Dr. F. C. J. Holthuizen, die kapelaan was te Rotterdam (H. Jozef). Aan de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad is tot kapelaan benoemd de WelEerw. Heer L. J. van Schijndel. Onze vroegere plaatsgenooten de WelEerw. Heeren A. Bisschop en H. H. Groeneveld, zijn benoemd resp. tot kapelaan te Purmerend en te Nootdorp. MINDERJARIGE AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een jongen aange houden, die de ouderlijke woning te Haarlem was ontloopen. Hij is door de politie naar zijn woonplaats overgebracht. Uitvoerend comité samengesteld. Voor de bloembollen-expositie welke in het voorjaar van '37 in het wandelpark Marquette zal worden gehouden, is het uitvoerend comité als volgt samengesteld: P. G. Henneman, voorzitter; P. v. Essen, 2e voorzitter; J. Tromp secretaris; H. Sinnege, 2e secretaris; D. Schip per, penningmeester. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerardus Jacobus, z. v. P. Groot en Cath. Koper. Ondertrouwd: Hendr. C. N. Denneman en KI. A. M. Aardenburg, beiden alhier. SCHOUW. De jaarlijksche schouw over de wateren in den polder „De Noorderbuitendijken" zal ge houden worden op Donderdag, 27 Augustus 1936. BENOEMD. Tot kapelaan alhier is door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem benoemd de WelEerw. heer H. J. A. Schouten. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer L. A. Res, is ge slaagd voor het eerste deel van het notarieel examen. ,s TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Maandag 10 Augustus. Andijvie per kist 1011 ct. Sla per kist 1030 ct. Wortelen per bos 5lA7 ct. Bloemkool per stuk 1215 ct. Aardappelen per 10C K.G. f 1,50 Bliss (Abodance) per K.G. 811^ ct. Capucijners B per K.G. 8y215J4 ct. Groentjes per K.G. 78y2 ct. Raspers per K.G. 9y214^ ct. Tuinboonen per K.G. 291/, ct. Snijboonen per K.G. 14 ct. Enk. Boonen per K.G. 14 ct. Trosboonen per K.G. 1819 y2 ct. Dutafa. Boonen per K.G. lyi10 ct. Framboozen per doosje 17 ot. INBRAAK. Zondagavond tusschen 56 uur is tijdens afwezigheid der familie Kr. in de woning ge legen aan den Beverwijker Straatweg inge broken. Een buurman heeft het tweetal gezien doch vermoedde geen kwaad en dacht dat deze personen om werk kwamen vragen. Vermist worden twee horloge's en eenig los geld. Van de daders, ondanks de ijverige nasporingen der politie, geen spoor. RIJWIELDIEFSTALLEN. Alhier zijn eenige fietsen van ingezetenen ontvreemd, n.l. die van J. C., die onbeheerd stond bij café „Harmonie". De heer A. de W. kwam to-t de onaangename ontdekking dat tijdens den kerkdienst zijn fiets, die onbeheerd tegen de kerk was geplaatst, was verdwenen. BEGIN VAN BRAND IN EEN HOOISCHELF. Zondagmorgen omstreeks half tien ontdekte de heer H. Beentjes aan den Breedeweg dat een begin van brand was ontstaan in zijn hooischelf op slechts eenige meters afstand van zijn schuur welke tijdelijk door hem wordt bewoond. De vlammen grepen snel om zich heen. Onmiddellijk was de brandweer ter plaatse. Onder leiding van commandant J. Tromp wist men den brand meester te wor den. De schuur bleef gespaard. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Oslo's prachtige hoofdstraat. Op den achtergrond het Koninklijk Paleis. Aan boord s.s. „Veendam". Den derden Augustus viert Koning Haakon VII van Noorwegen zijn ver jaardag. Wij treffen het dus; de stra ten van Oslo zien er door de vele na tionale vlaggen (een wit kruis op een rooden achtergrond) eenigszins fees telijk uit, als wij Hollanders de stad binnentrekken. Men kent hier echter niet die feestelijkheden, die wij in Holland met Koninginnedag gewoon zijn. Alles gaat normaal zijn gang. Behoudens de vlaggen, bemerkt men op straat niets van den natïonalen feestdag. In het plantsoen, dat langs de prachtige hoofdstraat van Oslo, de Karl Johannsgate, is aangelegd, wordt wel een concert gegeven, maar dat vindt iederen dag plaats. In deze Karl Johannsgate houdt Oslo „pan toffelparade". Aan de eene zijde op het breede trottoir langs de mooiste winkels en restau rants van de stad, aan den anderen kant in het gezellige lindenlaantje, waarlangs overal banken staan, ên dat de „Studentenlinden" wordt genoemd, daar het imponeerende Univer siteitsgebouw er juist tegenover gelegen is. Be halve de Universiteit staat aan Oslo's hoofd straat het gebouw van het Storting (stor: spreek uit als stoer, beteekent groot en ting is het Noorsche woord voor vergaderplaats), het parlement van Noorwegen. In het restaurant van Grand Hotel, dat hier schuin tegenover is, hoort men bijna evenveel Hollandsch spreken als Noorsch. Het centrum der stad is trouwens overstroomd met Hollanders. De toeristen van de Veendam zijn echter niet de eenige landgenooten in Oslo. Wanneer ik in de Karl Johannsgate een foto maak, hoor ik mij plotseling in 't Hollandsch aanspreken, niet echter door een reisgenoot van de Veen dam, zooals ik verwachtte, maar door een reeds lange jaren te Oslo wonenden Nederlander. Dat ik geen Noor was, had hij afgeleid uit het feit, dat ik fotografeerde enrookte. De Noren rooken over 't algemeen zeer weinig; sigaren heelemaal niet, niet veel sigaretten, het meeste nog een pijp. Door deze prettige ontmoeting kom ik eenige aardige bijzonder heden van de stad te weten. Oslo heeft groote plannen. De eigenlijke binnenstad van Oslo is niet groot, maar wel gezellig. Er zijn vele fraaie ge bouwen. Behalve de Universiteit en het Stor ting, die ik reeds genoemd heb, maakt het koninklijk slot een schitterenden indruk, even als op het Marktplein de Verlosserskerk. Oslo bezit ook eenige specimina van modernen stijl. Binnenkort zal de stad bovendien een enorm nieuw raadhuis bezitten, waaraan thans druk gebouwd wordt. Wanneer het klaar is, staat Oslo een groote verbetering te wachten. Men wil dan namelijk alle oude hui zen, die het gezicht van den fjord af op de stad en omgekeerd belemme- ren, afbreken. Tusschen het raadhuis en de haven zal een geweldig plein worden aangelegd. De Noren, die een zeevarend volk zijn, willen hun hoofd stad aan zee brengen. Er bestaat nog een ander plan, dat van groot belang is voor Oslo. Evenals in Holland, tracht ook hier de groote stad de omliggende kleine gemeenten op te slokken. Wanneer de voorgenomen annexatie van de voorsteden doorgaat, zal het aantal inwoners van Oslo van 250.000 stijgen tot ongeveer 400.000. Van de beruchte crisis heeft Oslo, en Noorwegen in 't algemeen, niet te lijden. Integendeel, in de hoofdstad vermindert het aantal werkloozen voortdurend. Dit jaar is het weer 15 procent lager dan in 1935. Wel een groot verschil met de meeste andere landen dus! De stad ziet er dan ook welvarend uit.. Op straat en in de restaurants ziet men bijzonder veel goedgekleede menschen. De vrouwen zijn doorgaans bijzonder knap en van het typische Noord-Germaansche type met licht-blond haar en helderblauwe oogen. Over 't algemeen hebben de mannen scherpe, doch wel sympa thieke gelaatstrekken. Men moet overigens niet denken, dat het verschil met Holland zoo groot is. Natuurschoon in de omgeving. In de naaste omgeving van de stad is veel natuurschoon te bewonderen. Een mooi uit zicht over de „fjord", die strikt geografisch gesproken eigenlijk geen echte fjord is, met de talrijke zijtakken, de „viken", heeft men uit het in oud-Noorschen stijl opgetrokken res taurant te Frognerseteren. Hier dichtbij is ook de wereldberoemde ski-springschans te Hol- menkollen, die nu natuurlijk zonder sneeuw en dus onbruikbaar is. Een andere veel door toeristen bezochte plaats, die wij ook gaan zien is het schier eiland Bygdoy (spreek uit: Buukdeu). Hier bevindt zich het Noorsche Volksmuseum, een groot complex gebouwen in een park gelegen. Eenige origineele oud-Noorsche woningen zijn hier te bezichtigen, alsmede een uit de mid deleeuwen dateerend houten kerkje. Inwendig zijn primitieve wandschilderingen aange bracht, die echter zoo goed als niet te zien zijn, omdat het daarbinnen nagenoeg geheel donker is. Het interessantst evenwel zijn de Viking schepen, die in een speciaal daarvoor bestemd gebouw zijn opgesteld. Men heeft deze sche pen, die een duizend jaar oud zijn, bijna ge heel ongeschonden teruggevonden. Het zee water had ze voor den ondergang bewaard. Alleen de top van den mast en van de achter steven, die boven water uitstaken, zijn ver dwenen. De schoone lijnen van deze schepen zijn een lust voor het oog. Vooral het statieschip met zijn slank oprijzende, sierlijk gebogen voorsteven is buitengewoon mooi. Maar be halve dat ons aesthetisch gevoel gestreeld wordt, wordt tevens onze fantasie geprikkeld. Men stelt zich voor, hoe de stoere Noorman nen in deze vaartuigen uitvoeren, belust op avontuur. In hun schepen beheerschten zij de zeeën. Men zegt zelfs, dat zij reeds Amerika ontdekt hebben. In elk geval waren die Olafs en Haralds uit de vroege middeleeuwen onver schrokken kerels. De roof- en moordpartijen, die zij bedreven hebben, zijn door den tijd op den achtergrond geraakt. Maar de romantiek van hun leven grijpt ons aan! Eén dag in Oslo is eigenlijk veel te kort, maar ja, wij moeten nog zooveel zien en de Veendam wacht niet. Het vertrek uit Oslo is alleraardigst. Vele Noren zijn naar de kade gekomen om ons een afscheidsgroet te bren gen. De komst van de Veendam hadden zij uit de Noorsche bladen vernomen. Ons orkest speelt het Noorsche volkslied en het Wilhel mus en langzaam worden de menschen aan land en de schitterend tegen de bergen gelegen stad op den achtergrond kleiner. In zoo'n vertrek is steeds iets ontroerends. Het mag sentimenteel klinken, maar altijd, wanneer je zoo wegvaart van de kade, ook al ken je niemand van de achterblijvenden, vóel je toch iets van binnen. Die menschen daar aan den kant, die toch hun vreugde en hun verdriet kennen, juist zooals wij, die zie je voor 't eerst en waarschijnlijk ook voor 't laatst. In dit ééne oogenblik komen onze levens sa men om dan voor goed uiteen te gaan. Maar genoeg hierover. Eindelijk hebben dan velen van ons kennis gemaakt met de zeeziekte. Na ons vertrek uit Oslo is de wind in sterkte toegenomen en als wij in het Kattegat (tusschen Zweden en Denemarken) varen, staat er een stijve bries. De gevolgen hiervan zijn; leege plaatsen aan tafel, menschen, die met ongelukkige gezich ten in hun dekstoel liggen, om van den erg- sten graad van zeeziekte nog niet eens te spreken! Degenen, die nog gezond zijn, genieten van het uitzicht op de zee. De golven dragen witte koppen en spatten aan het voor- en achterschip hoog op. De kleur van het water varieert van diep-blauw en loodgrijs tot het eerste groen. Toch kan men nog lang niet van storm spreken. De stoelen en de voorwerpen op tafel blijven rustig staan, al schommelt het schip een beetje. En zoolang dat het geval is, mogen de gezonden, die thans een klein beetje leedvermaak hebben, niet pochen op hun goede „zeebeenen". Het over-oude stadje Visby op het Zweed- sche eiland Gotland bereikten wij bij prachtig zonnig weer. Maar tot aller teleurstelling maakt de hooge zeegang het onmogelijk te ankeren en met de sloepen naar land te varen. En de kleine haven van Visby biedt niet vol doende plaats voor de groote Veendam om te meeren. Het stadje, dat beroemd is door zijn middeleeuwsehe bouwvallen en zijn rozen, kun nen wij dus niet bezoeken. De kusten van Got land, het ons ontzegde beloofde land, zien wij voorbijglijden van onze dekstoelen uit. Wij varen nu rechtstreeks naar Stockholm. R. PFAFF. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 8 v. Londen. Nebraska, Vancouver naar Rotterdam 8 te Londen. Blommersdijk, Galveston naar Rotterdam, 1 te Houston. Volendam, 8 v. New-York naar Rotterdam Veendam 9 v. Stockholm te Kopenhagen. Edam, 9 v. Antwerpen te Velsen Breedijk 9 v. N.-Orleans te Rotterdam. Bilderdijk, Rotterdam n. New-York p. 7 Li zard. Delftdijk Rotterdam n. Vancouver 9 (12.20 n.m.) 90 mijl Z.O. van Lands End. HOLLAND— WEST-AFRIKALIJN Reggestroom 10 van Amsterdam n. Ham burg. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Nijkerk (thuisreis) 10 te Port Natal. Aagtekerk (uitreis) 9 te Fremantle. Tajandoen (uitreis) p. 8 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis» 8 te Manilla. Gaasterkerk (uitreis) 8 v. Genua. Almkerk 10 v. Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisreis) 10 v. Port Said. Jagersfontein, 10 v. Antwerpen n. Hamburg Springfontein (uitreis) 10 v. Aden. HALCYONLIJN. Stad Haarlem 9 v. Rotterdam te Napels. Vredenburg Vlaardingen n. Pepel 8 (10.14 v.m.) 30 mijl Z. v. Niton. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ulysses 8 van Stamboul te Pyli. Odysseus, 10 van Stettin te Amsterdam. Calypso, Susa naar Sunderland 10 op 90 mijl Z.W. van Ouessant. Achilles, 8 v. Ceuta naar Genua. Ajax, 8 v. Livorno te Napels. Aurora 9 v. Kopenhagen te Amsterdam. Barneveld, 6 v. Arica naar Mollendo. Bennekom 8 v. Paita naar Panama. Bodegraven, Chili naar Amsterdam, 9 te Antwerpen. Boskoop, Amsterdam naar Cili, 8 te Cris tobal. Euterpe, Bordeaux naar Amsterdam, 3 v. La Fallice. Ganymedes, 9 v. Gibraltar te Oran. Juno, 9 v. Castellamare di Stabia te Napels. Oranje Nassau, 8 v. Amsterdam te Parama ribo. Orestes 9 v. Stamboul te Constantza. Orpheus, 9 v. Aarhuus te Amsterdam. Perseus, 9 v. Bilbao te Amsterdam. Poseidon, 9 v. Bari te Catania. Simon Bolivar, Amsterdam naar Barbados p. 9 Ouessant. Tiberius, 9 v. Amsterdam te Hamburg. Triton, 8 v. Para te Havre. Venezuela, 9 v. Pt. Limon n. Cristobal. Vulcanus, 10 v. Hamburg te Amsterdam. Trajanus, Susa n. Granton 9 (6.53 v.m.) 105 mijl ZW. v. Niton. Vesta, Rotterdam n. Vigo p. 8 Dungeness. Theseus Amsterdam naar Oporto p. 8 Dun geness. Ino. 8 te Balboa. KON. HOLL. LLOYD. Waterland, 7 v. Buenos-Ayres te Amster dam. Montferland, 9 v. Buenos-Ayres te Amster dam. Salland, 9 v. Hamburg te Amsterdam. Zaanland (uitreis) 6 v. Santos ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, (thuisreis) 8 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, (thuisr.) 10 van Marseille. Baloeran (uitreis) 10 te Belawan. Dempo (thuisreis) p. 9 Finisterre 11 (9 v.m.) te Southampton 12 (10 v.m.) te Rotterdam verwacht. Indrapoera, (thuisreis) 9 v. Sabang. Sibajak (uitreis) p. 9 Finisterre. Slamat Rotterdam naar Rothesay p. 9 (11.30 v.m.) Wight. Garoet (uitreis) p. 9 Ouessant. Kota Nopan, Bremen naar Rotterdam 9 te Londen. Modjokerto (uitreis) p. 9 Perim. Kota Gede (thuisreis) p. 10 Perim. Garoet (uitreis) 9 (10.11 v.m.) 40 mijl v. Niton. STOOMVAART-MIJNEDERLAND. Johan de Witt (thuisreis) 9 v. Port Said. Tarakan 9 v. IJmuiden te Norheimsund. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Radnorshire, 9 v. Dairen te Rotterdam. Dolius, 8 v. Rotterdam te Yokohama. Ajax, Japan n. Rotterdam 9 v. Shanghai. Eurymedon, 9 v. Batavia naar Amsterdam. Benvorlich, 2 v. Otaru naar Rotterdam. Laertes, Amsterdam naar Java, 9 te Swansea Flintshire, Dairen n.Rotterdam 9 v. Crefoo. AANGEKOMEN. 9 Augustus: Orpheus s.s. Gothenburg Schokland s.s. Goole Amstelstroom m.s. Leith 10 Augustus: Alice Marie s.s. New Castle Rhein s.s. Hamburg Ek s.s. Oslo Stohors s.s. Archangel Vulcanus s.s. Hamburg Constantmos Louloudis s.s. San Pedro Ousel s.s. Manchester Spero s.s. Onega. VERTROKKEN. 10 Augustus: Michael Frunze s.s. Leningrad Reggestroom s.s. Hamburg Belgische visscherij. Voor drie verschillende reederijen te Oostende zijn in Juni drie motorvaartuigen voor de vis scherij te water gelaten. Deze schepen meten van 145 tot 216 bruto reg. ton. HAARLEM, 10 Augustus. Getrouwd 10 Augustus: G. J. Wassenaar en M. F. J. Zuurendonk; F. P. J. Mulder en H. C. W. Brijan. Bevallen 6 Augustus: M. Ineke—v. d. Burg, z.; 7 Augustus: A. J. L. Hendriks—Lange, d.; W. M. de Vrind—Wahlen, z.; 8 Augustus: C. M. ZandvlietBartels, d.; N. Bulters—Roele, z.; H. G. QuibellLoeff, d.; E. Molhoek—Smit, d.; 9 Augustus: E. J. Wernars—Martini, d.. E. M. HeerensSchouw, d.; J. H. v. d. Burg Uitendaal, z.; G. D. Verheul-Bijster, d 10 Augustus: A. H. M. van Koperen Riksen z: M. W. C. Tijsma—Albertus, d. Overleden 7 Augustus: T. Koster—Raven, 84 j., Da Costastraat: 8 Augustus: K. 11 mnd., d. v. A. G. de Borst, Duvenvoordestraat; j'. Lindewa, 70 j., K. Poellaan; C. M. Duiven voorden, 55 j., Kamperlaan; C. M. Hijnsber- genter Metz, 54 j., Kampersingel.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5