VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Olympische notities De schermwedstrijden. Ruitersport Zwemmen. BEVERWIJK De bioscoopprogramma's voor de feestweek. IJMUIDEN De resultaten van heden morgen. De Olympische Spelen te Tokio. Zal Sovjet-Rusland deel nemen? WIELRIJDEN. MOTORWIELRIJDEN. Leslie Banks in een sterke film. De beide bioscooptheaters hebben voor de feestweek een aantrekkelijk programma samengesteld. Het Luxor Theater vertoont als hoofdnummer ,.De man die te veel wist", een bijzonder spannende film met Leslie Banks in de hoofdrol. Toen de Lawrences met hun dochtertje Betty, Zwitserland bezochten, waren ze be vriend met Louis. Deze was, zonder dat zij het wisten, een agent van den Geheimen Dienst en hij ging op dat oogenblik de handelingen na van eeen bende samenzweerders met als leiders Abbott en Levine. Deze bende wilde eeen diplomaat dooden bij zijn bezoek aan Engeland en Louis had de belangrijkste sleutel tot hun plannen ontdekt. Maar Louis werd vermoord, doch wist vlak voor zijn dood aan Lawrence nog eenige aanwijzingen te geven. In de scheerkwast van Louis was namelijk een belangrijke boodschap gebor gen. Daar de bende hiervan echter op de hoogte bleek te zijn, ontvoerden zij zijn doch tertje om hem te dwingen niets aan de auto riteiten te vertellen van hetgeen hij wist. Hij wist te veel, maar als hij zijn mond hield, zou zijn dochtertje niets gebeuren. Geleid door een telefoongesprek ging hij met zijn vriend Clive naar Wapping. En aan de hand van het bericht, dat Lawrence des tijds van Louis gekregen had, ontdekten zij het hoofdkwartier van de samenzweerders in een kerk, waar diensten gehouden worden. Ze raakten echter met hem in gevecht en het resultaat hiervan was, dat Lawrence door de misdadgers werd vasctgehouden. Clive kon echter ontsnappen en telefoneerde Jill, de vrouw van Lawrence, dat zij dien avond naar Albert Hall, een concertzaal, moest gaan, omdat de misdadigers, volgens het bericht, den diplomaat, die daar een concert zou bijwonen, zouden vermoorden. Tijdens het concert merkte Jill dat er in derdaad op de diplomaat geschoten zou wor den doch door de zenuwachtig gespannen toestand, waarin zij verkeerde, slaakte zij even voordat het schot gelost zou worden een gil. Levine schoot daardoor mis en bracht den diplomaat slechts een gering letsel toe. In de veerwarring, door zijn schot gesticht ■^veet hij te ontsnappen, maar de politie zit nem op de hielen en ziet hem in de kerk verdwijnen. Van alle kanten tegelijk valt de politie het huis aan, doch de bende houdt nog geruimen tijd stand. Eindelijk is de politie in 't huis doorgedrongen en vinden zij als laatste overgeblevene Abbott, die dan eveneens gedood wordt. Lawrence had zijn dochtertje in het huis gevonden en tracht met haar naar het dak te vluchten. Maar hij wordt gewond en valt en zijn dochtertje dat al op het dak is, wordt achtervolgd door Levine, die haar wil dooden. De politie durft echter niet op Levine te schieten uit angst, dan ook het kind te raken. Haar moe der echter, die goed schieten kan, neemt het geweer van een agent over en schiet Levine dood. Bettv, die alzoo aan een zeker schijnenden dood ontsnapt, valt haar ge lukkige moeder in de armen. Shirley in het Kennemer Theater. Het Kennemer Theater brengt als hoofd nummer „Om hun kind" met Shirley Temple in de hoofdrol. De kleine actrice speelt in deze film weer op ontroerende wijze haar rol. Er behoeft dan ook niet aan te worden ge twijfeld of velen zullen van deze Shirley- film willen genieten. Het tweede hoofdnummer brengt Martha Eggerth in de prachtige zangfilm ,Haar grootste succes". Deze rolprent geeft een stuk Weensche volkshistorie weer van een eeuw geleden. De figuur van Therese Krones is historisch, evenals die van Ferdinand Raimund. Therese Krones droeg destijds den bijnaam van „de nachtegaal van Weenen". Voor deze rol kon men moeilijk een betere keuze doen dan Martha Eggert „de nachte gaal van het witte doek". Tijdens zijn loopbaan als operazanger koesterde Leo Slezak jaren lang den wensch eens de hoofdfiguur van Raimund's opera „Der Verschwender" te mogen spelen. Eerst in deze film werd hem de gelegenheid ge- j boden. Hij heeft die ten volle benut en men kan deze rol ongetwijfeld de glansrol van Leo Slezak's loopbaan als filmspeler noemen Ook de andere acteurs en actrices hebben zich prachtig in hun rollen ingeleefd. Ariber) Mog als de verliefde kapelmeester is char mant, terwijl Theo Lingen en Gustav Waldau voor verscheidene zeer komische momenten zorg dragen. ,Haar grootste succes" is een romantische spannende zangfilm, waarin de prachtige melodieën van Franz Grothe gezongen wer den door Martha Eggert. En daardoor werd „Haar grootste succes" een schlager. VERGUNNING VOOR COLLECTE GEWEIGERD. B. en W. hebben aan twee plaatselijke com munistische organisaties vergunning gewei gerd voor het houden van een collecte voor de slachtoffers in Spanje tijdens een alhier te houden open luchtbijeenkom-st. VROOLIJKE AVOND EN HET NOORDERBAD In het paviljoen van het Noorderbad heeft gisteravond voor een talrijk publiek de be kende familie Hoffman uit Amsterdam een vroolijken kunstavond gegeven. Het gezel schap heeft met enorm succes een afwisse lend programma van liedjes en schotsen uit gevoerd. Grooten bijval vond ook bij het optreden van de meisjes Hoffman, die op viool en ac cordeon eenige muziekstukken ten gelhoore brachten. De avond werd met een bal be sloten. STERTOCHTEN IN DE FEESTWEEK. De Commissie voor den stertocht deelt ons mede, dat de aangekondigde propaganda- tocht voor automobilisten en motorrijders op Zondag 16 Augustus niet doorgaat, om dat velen verhinderd waren aan dien tocht deel te nemen door het zilveren priesterju bileum van deken P. J. Simons. Degenen, die zich voor dezen tocht reeds opgaven, worden geacht ingeschreven te hebben voor Zondag 23 Augustus. Zij ontvangen voor dien datum startkaarten. Hoewel de inschrijvin gen voor den wandeltocht op a.s. Zondag nog steeds binnen komen, kan reeds nu op een deelneming van 600 wandelaars worden ge rekend. Voor den stertocht op 23 Augustus voor automobilisten en motorrijders sluit de inschrijving op 19 Augustus. Na dien datum kunnen geen startkaarten meer worden afgegeven in verband met het bestellen van de medailles en plaketten, die na het volbrengen van den tocht aan de deel nemers worden uitgereikt. VAN JE VRIENDEN MOET JE HET MAAR HEBBEN Een jongmensch kwam bij de politie aan gifte doen. dat het belastingmerk, waarvoor hij zoo juist een rijksdaalder geofferd had, van zijn fiets was ontvreemd. De politie slaagde er in de.n bedrijver van dezen dief stal aan te houden. Ontkennen baatte niet, want bij fouilleering werd het vermiste plaatje in een zijner zakken aangetroffen. De dader van den diefstal bleek tot de vrienden te behooren van den benadeelde. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. ONGEVAL. Woensdagavond na afloop van de repetitie van het Landsspel, bracht een van de deel nemers zijn paard naar den stal. In de Adrichemstraat kwam het dier, vermoedelijk door de gladheid van den weg, te vallen. Het paard viel op zijn berijder, die daardoor een been brak. Nadat dr. Duterloo den man voorloopig had verbonden, werd hij per ziekenauto naar het Roode Kruis ziekenhuis overgebracht en aldaar ter verdere verpleging opgenomen. BESOMMINGEN Trawlers: Antje RO 15, 290 manden f 2210 Adelante IJM. 19, 1050 m. f 3010 Azimuth IJM. 195, 375 m. f 1610 Uiver IJM. 384, 400 m. f 1850. Bergen IJM. 16, 475 m. f 1710 Maria R. Ommering, IJM 7 400 m. f 2200 Rotterdam IJM. 112, 410 m. f 1690. Logger: KW 60 f 530. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.088.90 Griet per 50 K.G. f 31—15.50 Tongen per K.G. f 1.70—1.20 Groote schol per 50 K.G. f 3231 Middelschol per 50 K.G. f 31—16 Zetschol per 50 K.G. f 22—15 Kleine schol per 50 K.G. f 16.50—5.50 Schar per 50 K.G. f 84.60 Tongschar per 50 K.G. f 25—19 Vleet per stuk f 1.301.08 Kleine poon per 50 K.G. f 4.102 Groote Schelvisch per 50 K.G. f 209 Middelschelvisch per 50 K.G. f 1613 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 1410 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 10.50—7 Kabeljauw per 125 K.G. f 5623 Groote gullen per 50 K.G. f 74.80 Kleine gullen per 50 K.G. f 5.501.4-0 Wijting per 50 K.G. f 3.401.70 Makreel per 50 K.G. f 7.50—2.40 Heilbot per K.G. f 1 Koolvisch per stuk f 0.58—0.50 Versche haring per kist f 5 503.30 Groote hake per 125 K.G. f 43 Middel hake per 125 K.G. f 49 Klein middel hake per 50 K G. f 20—18 Kleine hake per 50 K.G. f 12 A.s. ZONDAG GEEN AFSLAG TE PARIJS. Zooals bekend is wordt op de vischmarkt te Parijs ook devs Zondags visch afgeslagen, zelfs op nationale en kerkelijke feestdagen ging alles zijn gewonen gang. Het schijnt thans de bedoeling te zijn hierin verande ring te brengen. Er is tenminste aan de vischexporteurs medegedeeld, dat a.s. Zon dag geen verkoop zal geschieden in verband met een Katholieken feestdag. RIJWIELDIEVEN ACTIEF. De laatste dagen hebben de rijwieldieven weer 'n groote activiteit aan den dag gelegd. Niet minder dan 5 rijwielen, al of niet voor zien van nieuwe rijwielplaatjes, werden ge stolen. Ee,n bewoner van de Berkenstraat had z'n rijwiel eenigen tijd onbeheerd laten staan op het kermisterrein op bet Willemsplein. Bij zijn terugkomst was het verdwenen. Een bewoner van de Indisehestraat raakte z'n karretje kwijt op het kermisterrein aan de Prins Hendrikstraat. Op de Tegeltjesmarkt raakte een bewo- Schip Almkerk Amstelland x) Angelo Maersk x) Avamemnon Ariadne Ajax Bennekom Beme Barneveid Bloemfontein x) Baarn Breda x) Berenice Ceres (Ned.) Calypso Colombia x) Cottica Cordillera x) Caribia x) Crynssen van Daisy Eurypylus Essen Eurymedon Gera Gerdine AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 14 AUGUSTUS Bioscoop de Pont: „Chasseur Nr. 14" en „Broadway door het sleutelgat". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 13 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw: Zevende Volkscon cert H. O. V. met solisten. 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling. 3—4 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: Jackie Cooper in „Zoo'n aap van een jongen!" 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Fred Astaire en Ginger Rogers in „Top hat". In voorprogramma's 's middags K XVin-film. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Vorstelijke Emigranten" (Tovaritch). In voorprogramma: Sportief Holland. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Hallo, hier Amerika!" 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij VRIJDAG 14 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma. Heidelberg Hammaren Hedera Hilversum. Hoogland Hamm j P Coen x) Joh de Witt x) Jagersfontein x) Kreta Luneburg Laimdota Michalios Maaskerk Malmen Meïiskerk M. v. St. Aldegonde x) Melampus Margareta Maas Nereus (Ned.) Nedjan Orestes P. L. M. 23 Phoenicia Poelau Tello x) Peisander x) Phrontis x) Poseidon (Ned.) Poelau Laut x) vn'i'nhemu.s x) Poelau Roebiah x) verin aankomst Laatste bericht Salabangka x) Serooskerk x) Sembilan x) Syra Trajanus Tabian x) Tarakan x) Tiberius Triton Uckermark x) Ulysses (Ned.) Waterland x) Venus (Ned.) Zuiderkerk x) Zeeland Zaanland Japan Buenos Aires Curacao. Alexandrië Danzig Midd. Zee 21 Aug. 13 Aug. 16 Aug. Chili Constantza Chili Beira Hamburg Chili. Danzig 20 Aug. 19 Aug. Bourgas Susak. West-Indië. West-Indië. Hamburg. Pto. Barrios. Hamburg 27 Aug. 16 Aug. 16 Aug. 4 Sei- lS Aug. Holmsund 12 Aug. Batavia Ned Indië Batavia. 23 Aug. 12 Sept. 12 Sept. Ned Indië Gefle 24 Aug. heden Ned.-Indië. West-Afrika. Onega. Archangel. Swansea Bintang 22 Sept. 15 Aug. 20 Aug. 16 Aug. Batavia Batavia Hamburg 27 Aug. 22 Aug. 16 Aug. West-Indië. 2 Sept. M°d Indië Riga 13 Aug. heden Zarate West Afrika West-Afrika Zuid-Afrika Batavia. Hamburg. Uuras Leningrad 12 Aug. 16 Sept. 19 Aug. 13 Aug. 16 Aug. Stettin Ornskofclsvik 18 Aug. heden Constantza Bona (v. IJm.) West Indië Batavia Batavia Batavia Midd. Zee. Batavia. Batavia Ned. Indië 14 Aug. 16 Aug. 20 Aug. 31 Aug. 26 Aug. 30 Sept. Hamburg Batavia Japan Ned. Indië West Indië 17 Aug. Alexandrië Ned. Indië Skjölden Hamburg Para 13 Aug 15 Aug. 13 Aug. Ned indië Bourgas 19 Aug. 3 Sept. Buenos Aires 4 Sept. Midd. Zee. Japan Leningrad Buenos Ayres 16 Aug. 6 Aug. te Rotterdam. 11 Aug. van Dakar. 23 Juli vertrokken. 10 Aug. van Beyrouth. 13 Aug. van Kopenhagen. 10 Aug. van Napels. 11 Aug. van Cristobal. 5 Aug. v. Stamboul. 6 Aug. van Arica. 10 Aug. van Pt. Said, vertrekt 15 Aug. 8 Aug. te Valparaiso, in lading. 9 Aug. van Patras. 11 Aug. van Dungeness. 11 Aug. van Madeira. 4 Aug. van Paramaribo, vertr. 15 Aug. 13 Aug. vertrokken, vertrekt 15 Aug. 10 Aug. van Elseneur. 8 Aug. van Pt. Said. 6 Aug. van Colombo. 11 Aug. van Singapore. 10 Aug. van Pt. Said. 10 Aug. van Brunsb-uttel. 10 Aug. van Soerabaya. 5 Aug. van Arica. 9 Aug. van Lodingen. 10 Aug. vertrokken. 13 Aug. vertrokken. in lading. 6 Aug. van Colombo. 9 Aug. van Pt. Said. vertrekt 15 Aug. 11 Aug. van Curagao. 8 Aug. van Gibraltar. 6 Aug. vertrokken. 3 Aug. van Madeira. 9 Aug. van Dakar. 10 Aug. van Las Palmas. 11 Aug. van Kaapstad, vertrekt 19 Augustus, vertrekt 15 Aug. 4 Aug. vertrokken. 10 Aug. vertrokken. vertrekt 15 Aug. 8 Aug. vertrokken. 11 Aug. te Bourgas. 9 Aug. van Tanger. 31 Juli van La Romana. 12 Aug. te Londen. 6 Aug. v. Pt. Said. 1 Aug. van Belawan. 11 Aug. van Messina, in lading. vertrekt 29 Aug. 12 Aug. van Batavia. in lading. in lading 10 Aug. van Perim. 1 Aug. van Triëst. 4 Aug. van Trinidad. 12 Aug. te Aberdeen. 2 Aug van Sabang. 13 Aug. vertrokken. 12 Aug vertrokken. 11 Aug. te Londen. 7 Aug. te Genua. 10 Aug. van Neplaya. 7 Aug. vertrokken. 6 Aug. te Barcelona. 7 Aug. van Shanghai. 10 Aug. vertrokken, vertrekt 21 Aug. lier van het Koningsplein zijn rijwiel fcwijt. JdONDERDAG 13 AUG 1936 Slachtoffer nummer vier was een bezoeker I van de tennisbaan aan den nieuwen Schulp weg, die zijn fiets bij den ingang van de baan had neergezet. Tenslotte is uit een schuurtje achter een woning in de Ratel- straat rijwiel nummer vijf gestolen. Twee personen aange houden. Verdacht van diefstal van een rijwiel heeft de politie twee personen aangehouden en in arrest gesteld. BERLIJN Woensdag. De hockeywedstrijd NederlandDuitschland vormde op dezen Woensdag voor ons het be langrijkste nummer van het varieerende pro gramma, dat voor dezen twaalfden Olympi- schen dag was vastgesteld en het spreekt wel vanzelf dat we dit hockey-evenement niet wilden missen. Doordat evenwel deze hoofd schotel van het Olympisch menu pas te zes uur 's avonds 'in het hockeystadion werd op gediend, konden we tevoren nog eenige voor gerechten verorberen in den vorm van den handbalwedstrijd OostenrijkHongarije om drie uur in het Olympisch Stadion en den hockeywedstrijd Britsch IndiëFrankrijk te half vijf in het vlakbij gelegen hockeystadion. Handbal is eigenlijk een echte Centraal-Euro- peesche sport: Duitschland, Oostenrijk, Zwit serland en Hongarije bereikten met hun vie ren de laatste ronden, waarbij de Duitsche handbalploeg een puike kans maakt om Vrijdagmiddag den beslissenden wedstrijd te gen Oostenrijk te winnen. Zoo zagen we te drie uur de handbalploegen van Oostenrijk en Hongarije in het Olympisch stadion komen. Er waren 80.000 toeschouwers, waarbij ditmaal het buitenlandsche element veel geringer was dan in de athletiekweek. Vooral door hun veel en veel hooger aan- valstempo wonnen de Oostenrijkers met 117 (rust 52) van de Hongaren, maar wat daar na de Duitsche handbalploeg, die we nog een kwartiertje aan het werk zagen tegen de even eens met dubbele cijfers afgeslachte Zwitsers, ten beste gaf, was toch nog heel wat beter. Van dubbele cijfers gesproken: we zagen de Britsch-Indische wonderhockeyploeg even la ter haar demi-finale tegen de Franschen met daverende cijfers winnen. Het scoringbord telde 100, wij hadden elf goals geturfd, maar in het veen ziet men niet op een turfje! Dhyan Chand en zijn mannen, die niet zoo overtuigend als anders begonnen waren in dit hockeytournooi, hebben dus hun gewonnen vorm weer bereikt en daar is blijkbaar geen enkel land ter wereld tegen opgewassen! Britsch-IndiëFrankrijk was een hockey- demonstratie, hoe dapper de Franschen ook vol hielden; NederlandDuitschland direct er na werd een hockeystrijd, waarin de twee sterkste ploegen veel te zien gaven. De Duit- schers wonnen verdiend door beter voorhoede- spel, maar een doelpunt had Nederland dub bel en dwars verdiend; 30 was te veel voor het krachtsverschil. Merkwaardig genoeg faalde ditmaal onze voorhoede, die anders het beste deel van het Nederlandsch elftal is, tegen de puike Duit sche verdediging, die den te weinig bewegelij- ken Ernst v. d. Berg geen moment kans gaf, één van zijn gevreesde schoten te lossen. Sehnitger was de beste in den aanval, maar zonder hulp kan hij het ook niet! Onze aan de linkerwing vleugellamme voorhoede, die het laatste kwartier in de zonderlinge opstellinj van 4 spelers op rechts en geen enkel op den linkervleugel speelde, bleef even ver beneden de verwachtingen als onze oranjeverdediging er boven kwam. Achtertrio en halfbacks ver dedigden als leeuwen, Van Llerop speelde op leven en dood, waarbij hij in zijn geestdrift zelfs enkele malen de grenzen van het geoor loofde overschreed; het pleit ten zeerste voor onze verdedigers, dat de Duitschers geen en kelen keer uit een open aanval konden scoren. De eerste goal der Duitschers immers kwam uit een corner; de tweede uit een scrimmage waarbij de bal van De Looper's beenen terug sprong voor een toestormenden Duitscher en de derde goal ontstond uit een strafcorner De talrijke Hollanders in het uitverkochte hockeystadion kregen een goede partij van hun Oranjeploeg te zien, ook al kreeg men op de tribune geen gelegenheid, de rood-wit- blauwe vlaggetjes en de oranje vaantjes even triomfantelijk te laten wapperen als bij de komst der elftallen. Nederland verloor eervol van een sterkere tegenpartij, die na acht jaar haar Olympi sche revanche van 1928 kreeg op de Waal c.s. Het moet al heel vreemd loopen als Vrij dagmiddag a.s. de beide laatste wedstrijden niet tot resultaat krijgen dat Britsch Indië de gouden medaille, Duitschland de zilveren en Nederland de bronzen wint! x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. De équipe-wedstrijden op sabel. In de tweede ronde der eerste poule-indee ling van het landen-tournooi op sabel werden de volgende resultaten genoteerd: Poule 1: UruguayRoemenië 88, Uru guay wint met 57 ontvangen en 60 gegeven treffers. Roemenië valt af. Poule 3: BelgiëDenemarken 91. Dene marken valt af. Poule 4: PolenGriekenland 93. Grie kenland valt af. Poule 5: EngelandChili 106. Chili valt af Poule 6: ItaliëCanada 151. Canada valt af. Poule 7: ZwitserlandZuid-Slavië 97. Zuid-Slavië valt af; Vereenigde StatenTur kije 142. In deze poule moet een derde ronde geschermd worden, waarvan afhangt, welk land met Zuid-Slavië afvalt. Nederland, dat in poule 5 schermde, heeft zich in de volgende ronde geplaatst. Onze sabelschermers hebben zich ook in de tweede ronde tegen Tsjecho Slowakije van hun besten kant laten zien. De Tsjechen wer den door Nederland met niet minder dan 124 geslagen. Onze nationale kampioen Mosman, die ook nu weer zijn kracht zocht in bliksemsnelle aanvallen, won evenals in den wedstrijd tegen Chili alle partijen. De uitslagen luiden: Faber wint van Benedik en Hildebrand en verliest van Jungmann en Frass-Frieden- feldt. Ontvangen treffers 15, gegeven tref fers 17. Montfoort wint van Jungmann, Frass-Frie- denfeldt en Hildebrand en verliest van Benedik Ontvangen treffers 12, gegeven treffers 18, Mosman wint van Benedik, Frass-Frieden- feldt, Hildebrand en Jungmann. Ontvangen treffers 8, gegeven treffers 20. Van Wieringen wint van Benedik, Hilde brand en Jungmann en verliest van Frass- Friedenfeldt. Ontvangen treffers 13, gegeven treffers 15. Nederland behaalde een 124 overwinning De resultaten van de tweede ronde dei- kwartfinale der équipewedstrijden op sabel luiden als volgt: De Bilt voorspelt: Zwakken wind uit Westelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Aanvankelijk weinig of geen regen. Later kans op regenbuien. Iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 766.0 m.M. te Biarritz. Laagste 743.5 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 0.37 uur; n.m. 1.18 uur. Zaterdag v.m. 1.39 uur; n.m. 2.10 uur. Zondag v.m. 2.24 uur; n.m. 2.52 uur. 66 F. 60 F. 62 F. 757 m.M. Poule 1: Hongarije—Uruguay 14—2. Poule 2: Duitschland—Frankrijk 11—5; EngelandBelgië 115. Poule 3: Italië—Tsjecho Slowakije 9—5. Poule 4: Vereenigde Staten—Zweden 9—1; Polen—Turkije 92. Derde ronde: Poule 2: Duitschland—Engeland 11—5; Frankrijk—België 8—8. (60 ontv., 63 gegeven treffers) De poule-indeeling voor de halve finale luidt: Poule 1: Italië, Polen, Frankrijk en Oosten- rij Poule 2; Vereenigde Staten, Nederland en Duitschland. Turkije zag in de kwartfinale van een derde ronde tegen de Vereenigde Staten af. zoodat het werd uitgeschakeld. De Ned. sabelschermers in de demi-finale. Daar Italië van Tsjecho Slowakije heeft ge wonnen, hebben de Nederlandsche sabel schermers reeds de demi-finale bereikt. Heden worden de wedstrijden voortgezet. De zware dressuarproef. Woensdagmiddag hebben de ruiters van de tweede groep de dressuur-proef op het polo terrein bij het rijkssportveld afgelegd. Onze landgenoot majoor G. W. Le Heux op „Zon netje 2" reed als zevende. De fraaie, bruine vos liep iets losser en levendiger dan „Wo- dan" van majoor Camerling Helmolt _'s mor gens. Even struikelde „Zonnetje" in een korten, vluggen draf dwars over het terrein, doch dit was dan ook de eenige en zeer kleine fout, die gemaakt werd. De laatste galop ging eenige momenten on regelmatig, doch dit was iets, dat haast bij eiken ruiter voorkomt, daar het paard, dat zich gedurende den geheelen wedstrijd inge spannen heeft, altijd de neiging vertoont zich bij den laatsten galop uit te loopen. Het is dan zeer moeilijk, het in bedwang te houden. Doch alles bij elkaar genomen kunnen de Ne derlandsche ruiters tevreden over hun pres taties zijn. Heden rijdt kapt. P. M. R. Versteegh op „Ad Astra". Tini Wagner No. 1 in haar serie 400 M. vrije slag. Hedenmorgen werden de series 400 M. vrije slag gezwommen. De resultaten der series 400 meter vrije slag dames waren als volgt: Eerste serie: 1 Hveger (Denemarken) 5 mm. 28 sec. (nieuw Olympisch record, het oude stond met 5 min. 28.5 sec. op naam van de Amerikaansche Helen Madison), 2. Wingard (Ver. Staten) 5 min. 43 sec., 3. Coutinho (Bra zilië) 5 min. 35. 5sec„ 4. Morcom (Engeland) 6 min. 0.8 sec. Tweede serie- 1. Tini Wagner (Nederland) 5 min. 57.5 sec., 2. Sothy (Hongarije) 6 min. 14.8 sec. Niet gestart: Dewar (Canada), Dickinson (Ver. Staten), Hinton (Engeland) en De Moraes Salles (Brazilië). Volgens de internationale bepalingen moest door Wagner en Sothy gezwommen worden, hoewel het vaststond, dat beiden in den hal ven eindstrijd zouden komen, vandaar de zeer slechte tijden. De Japansche ambassadeur te Moskou, Ohta, die met verlof naar zijn land terug keert, verklaarde aan een persvertegenwoor diger te Seisjin (Korea) dat Sovjet Rusland zal deelnemen aan de Olympische spelen te Tokio in 1940. VAN EGMOND WINT TE HILVERSUM. De Haarlemsche wielrenner Van Egmond heeft Woensdagavond op de wielerbaan te Hilversum een omniumwedstrijd voor profs gewonnen. No. 2 was van der Linden. INT. MOTORRACES TE ALKMAAR. Op 23 Augustus zullen op de grasbaan van het sportpark te Alkmaar internationale mo torraces plaats hebben, waaraan door niet minder dan 55 renners uit Nederland, België, Duitschland en Oostenrijk zal worden deel genomen. Er zal een landenwedstrijd worden verreden, verder langebaan-races van een in ternationale massastarts, terwijl voor den breker van het snelheidsrecord var haan een beker is beschikbaar gesteld.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6