De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT RADIO DONDERDAG 13 AUGUSTUS '1936 Heftige strijd om Badajoz; de stad door de rebellen omsingeld? Opstandelingen melden verdere vorde ringen; regeering verwacht daarentegen de vlucht van generaal Franco. Regeering voor non-interventie. België. Vijfhonderd millioen franc voor het leger gevraagd. Noodweer aan de Fransche Atlantische kust. Mijnwerkersstaking dreigt in Wales. RIJKSSTRAATWEG 16 De Duitsch—Oostenrijksche onderhandelingen geëindigd. Regeling van het goederenverkeer. Spoorwegramp op Korea. Wapens uit Antwerpen worden niet verscheept. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Britsche patrouille door Arabieren overvallen. Uit de geschiedenis van Schoonoord. Greta Keller zong...; PROGRAMMA Volgens berichten aan Reuter-A.N.P. uit Lissabon is Badajoz thans geheel omsingeld door opstandelingentroepen. De stad is het voorwerp geweest van een verschrikkelijk bombardement door vliegtuigen van de rebel len, die des middags om vier uur de eerste bommen op de huizen deden neerdalen. Van een hoog uitkijkpunt op de heuvelen aan den Portugeeschen kant van de grens kon men duidelijk zien hoe de burgerlijke bevolking in doodsangst in alle richtingen de vlucht nam. Wat de toestand in de stad zelf betreft, schijnt het, dat de Guardia Civil, die de vorige week reeds in opstand was gekomen, wederom den kant der rebellen heeft gekozen en zich in den strijd heeft geworpen. Er verluidt, dat zij er in geslaagd zijn de carabineros over te halen, evenals de ambtenaren der douane, en dat zij gezamenlijk de volksfrontmilitie heb ben aangevallen. In de straten zijn overal gevechten uitgebroken, overal worden in allerijl barricades opgericht. Vrouwen en kin deren trachten zich te redden door te vluch ten langs de internationale brug over de rivier Guadiana. De Portugeesche grensbewakers brengen de vluchtelingen naar plaatsen, waar voor hen gezorgd kan worden. Mannen, die trachten de grens te passeeren worden on middellijk ontwapend en geïnterneerd. Radio-Sevilla zond des middags om 1 uur het volgende bericht uit: „De regeering te Madrid verbergt de waar heid omtrent de militaire positie. Badajoz is geheel ingesloten en men verwacht, dat de stad heden zal vallen. Met den dag wordt de aaneensluiting van de legers van Mola en Franco nauwer en op het oogenblik zijn de provincies Galicië, Leon en Estramadura behalve Badajoz, Castilië, Andalusië, behalve Malaga en Jaen bezet. Navarra, Aragon en Asturië zijn in handen van de nationalisten. In deze provincies heerscht absolute rust en de werklieden en boeren heb ben den arbeid hervat". Villabona ingenomen. Uit Bayonne meldt Reuter: Na Tolosa te hebben bezet zijn de opstandelingen verder opgerukt en heben zij Villabona 6 K.M. be oorden Tolosa ingenomen. Bommen op San Sebastian. Uit Hendaye 12 Augustus: Ook hedenmiddag werd aan de Spaansch-Fransche grens nog steeds geschutvuur gehoord uit de richting van Irun. Verscheidene vliegtuigen van de opstandelingen vlogen over het door de re- geeringstroepen bezette gebied en wierpen bommen op San Sebastian. In den avond waren de opstandelingen Irun tot op 3 K.M. genaderd Malaga spoedig in handen der opstandelingen? De bijzondere correspondent van O Seculo meldt uit Sevilla, dat generaal Queipo de Llano de inneming van Malaga voorbereidt. De strijd om Toledo. Uit Madrid wordt aan het A.N.P. gemeld, dat in het Alcazar van Toledo nog steeds 200 militairen en 900 man van de civiele garde ingesloten zijn. De drie meter dikke vesting muren hebben tot nu toe stand gehouden tegen alle tot nu toe door de regeerings- troepen ondernomen aanvallen. De levensmid delen zouden voor een week toereikend zijn. De vestingbronnen daarentegen zouden niet veel water meer bevatten. Mededeeling der regeering over den toestand. Het ministerie van oorlog heeft medegedeeld dat een uit Galicië komende colonne der opstandelingen, welke hulp wilde gaan ver- leenen aan de belegerden te Oviedo, door de regeeringstroepen vernietigd wordt. Volgens hetzelfde bericht van het ministerie van oorlog, zou generaal Franco bij zekere mogendheden stappen hebben gedaan voor het herstel der verbinding Cadix en de Ca- narische eilanden, aangezien de scheepverbin- gen tusschen genoemde punten onder con trole der regeeringsvloot staan. Tevens wordt verklaard, dat generaal Fran co op een verzoek der opstandelingen van Majorca tot steunverleening, heeft geant woord geen versterkingen, oorlogsmateriaal of vliegtuigen te kunnen zenden. Het communiqué eindigt met de mededee ling, dat de opstandelingen van Burgos en Leon voorbereidingen treffen om hun vlucht naar de Portugeesche grens te verzekeren. Geen Fransche vliegtuigen naar Spanje. De Fransche regeering ontkent formeel, dat de laatste dagen vliegtuigen van Fransch fa brikaat naar Spanje zijn verzonden. Generaal Cabanellas ernstig gewond? Naar het blad A. B. C. verzekert zou gene raal Cabanelias, de leider van het opstande- lingenleger in de provincie Saragossa ernstig CHARLES BENOIST OVERLEDEN. Te Courseulles (Fr.) is Woensdag in den ouderdom van 75 jaar overleden de heer Char les Benoist, oud-gezant der Fransche Repu bliek te Den Haag. Benoist, die van 1902 tot 1919 lid der Fransche Kamer is geweest, ver vulde zijn functie in ons land van 1919 tot 1924. Mij genoot behalve als staatsman be kendheid als journalist, o.a. door zijn mede werking aan de Revue des deux Mondes. Be noist was lid van het Institut de France, ridder van het Legioen van Eer en hoogleeraar aan de Ecole des Scienes Politiques. gewond zijn en vervangen zijn door generaal Gil Juste. Hetzelfde blad meldt tevens, dat de gearresteerde secretaris van Lerroux, Sanchez Fuster, verklaringen heeft afgelegd, die zeer bezwarend voor Lerroux zijn. Secretaris van Azana gevlucht. Het Spaansche Corteslid, Anso Mariano, die secretaris van den president der republiek Azana was, is gisterochtend met zijn gezin te Saint Jean de Luz aangekomen. Hij was met een visschersschuit uit Zaraus gevlucht. In politieke kringen verzekert men, dat de Duitsche regeering haar goedkeuring heeft gehecht aan het Fransche voorstel tot niet- inmenging in Spaansche aangelegenheden, onder slechts dit eene voorbehoud, dat haar voldoening zal worden gegeven met betrekking tot de teruggave der Duitsche vliegtuigen, die door de Spaansche autoriteiten in beslag zijn genomen. De gemengde militaire commissie heeft Woensdag de besprekingen over de technische waarde van het leger voortgezet, vooral wat betreft het luchtwapen. Luitenant-kolonel van den Berghen achtte 500 millioen franc noodig voor de eerste uitgaven voor onmiddellijke materiaal-aankoopen. (Reuter). Groote schade aan wegen en gewassen; twee arbeiders door den bliksem gedood. Uit alle Fransche provincies met uitzon dering van het kustgebied der Middellandsche Zee wordt hevige neerslag gemeld, welke over al groote schade heeft aangericht. Het meest werd de Fransche Atlantische kust geteisterd, waar ontzettende regens vielen. In de buurt van Bologne-sur-Mer, St. Omer en St. Paul zijn alle te velde staande gewas sen vernield. De materieele schade wordt ge raamd op 12 millioen francs. Groote terreinen staan onder water en de landwegen zijn op sommige plaatsen in stroomen veranderd. Veel vee is omgekomen. Het verkeer is in ver scheiden streken zelfs op groote verbindings wegen onderbroken. Op het eiland Moirmou- tier, dat voor de kust van de Vendée ligt, is de kerk door den bliksem getroffen. Te Her- biers, niet ver van Sables d'Olomne gelegen, zijn twee landarbeiders door den bliksem ge troffen. Ook bij Belfort woedde een hevig noodweer, dat aanzienlijke schade heeft ver oorzaakt. Het verkeer moest worden stopge zet. (A. N. P.) NEDERLANDSCHE WAGON BIJ ONTSPORING VERNIELD. Een uit Mechelen vertrokken trein ont spoorde gisteren nabij het station van Den- dermonde. De locomotief, de kolentender, een Nederlandsche wagen en een internationale wagon kantelden. De Nederlandsche wagon werd gedeeltelijk vernield. Het opruimings- werk werd terstond ter hand genomen. Het treinverkeer ondervond geen vertraging. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ultimatum aan de mijneigenaars. Op een conferentie van de mijnwerkers van Zuid-Wales te Cardiff is aldus Reuter besloten te gaan staken, indien niet binnen 14 dagen een wijziging komt in den toestand van de mijnwerkers te Bedwas, waar de eigena ren de arbeiders dwingen lid te zijn van de „Miners Industrial Union" welke bond con curreert met de Trade Union. HAARLEM-N. TELEF 16 7 2 6 met garantie, pijn- vanar J JU." ioos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Beperkende bepalingen voor het reizigersverkeer vervallen. Het D. N. B. meldt uit Berlijn 12 Augustus:' De onderhandelingen tusschen het Duitsche Rijk en Oostenrijk, welke op 27 Juli te Berlijn zijn begonnen en ten doel hadden verscheiden kwesties te regelen, welke verband hielden met de ten uitvoerlegging der Duitsch-Oos- tenrijksche overeenkomst van 11 Juli, zijn vandaag, Woensdag, geëindigd. De leider der Oostenrijksche delegatie, dr. Wildner, en de leider der Duitsche delegatie legatieraad dr. Clodius, hebben eenige over eenkomsten en afspraken geparafeerd, waar door de tot nu toe op het gebied van het rei zigersverkeer bestaan hebbende beperkingen worden opgeheven en voorzien wordt in ze kere maatregelen tot vermeerdering van het wederzij dsche goederenverkeer. De inhoud der overeenkomsten. De overeenkomsten welke na de goedkeu ring door de wederzij dsche regeer ingen eer lang zullen worden onderteekend en van kracht verklaard, houden o.m. in: De heffing van 1000 R M. voor reizen naar Oostenrijk wordt opgeheven. In overeenstemming daarmede worden in Oostenrijk de beperkingen voor reizen naar Duitschland ingetrokken. Tusschen de beide regeeringen wordt een overeenkomst gesloten voor het reizigersverkeer, waarbij het reisver keer naar Oostenrijk wordt aangepast aan den Duitsche deviezensituatie en de noodige betalingsmiddelen voor eenigen tijd worden gegarandeerd. Voorts is een program opge steld voor de afwikkeling der kolenleveringen uit Duitschland naar Oostenrijk, geldende tot einde van dit jaar. De in Augustus 1934 tusschen de beide cir culatiebanken gesloten overeenkomst tot re geling der betalingen van het goederenverkeer wordt vervangen door een clearingverdrag tusschen beide landen. De besprekingen zul len te eeniger tijd worden hervat om na te gaan op welke zijde de ontwikkeling der eco nomische betrekkingen tusschen de beide lan den verder kan worden bevorderd. Spoorlijn tijdens zware regens weggespoeld. Op Korea heeft naar het A. N. P. uit Tokio verneemt een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, doordat door een hevigen slagregen de grond onder een spoorlijn was weggespoeld. 20 personen zijn hierbij om het leven gekomen De hoofdstad Seoel wordt door een overstroo ming van de Hankang-rivier bedreigd. De „Lodewijck" onverrichterzake vertrokken. Uit Antwerpen 12 Augustus. De bond van transportarbeiders bleef weigeren de wapens, welke in de haven van Antwerpen lagen, aan boord van het Nederlandsche schip „Lode wijck" te brengen, niettegenstaande de expe diteurs de papieren overlegden, dat de wape nen niet voor Spanje, doch voor Guatemala bestemd waren. De expediteurs besloten thans de munitie naar de plaats van herkomst te rug te zenden. De „Lodewijck" heeft de haven verlaten; de wagons, waarin de munitie ligt, zijn uit de haven teruggehaald en staan thans bij het station te Antwerpen. NEDERLANDER IN BELGIë OM HET LEVEN GEKOMEN. Gistermiddag is op den hoek van den Van B'ever- en de Lotharingerslaan te Ukkel een motorrijder in volle vaart in botsing geko men met een auto. Hevig bloedend en ernstig gewond werd de motorrijder, die een Neder lander, Cyriel Renis geheeten, bleek t.e zijn naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij na aankomst aan de bekomen kwetsuren is over leden. Daar staat Thijs al voor den koning van het rijk Gindsdaar. Maar wat ziet die man er droevig uit. De kroon staat hem scheef op het hoofd en uit zijn blik straalt slechts wanhoop en verdriet. „Kan ik u helpen, majesteit?" vraagt Thijs eindelijk. Ik vond dit briefje van toovenaar Gogopoen In het betooverde bosch en ik wil graag iets voor u doen. De koning kijkt Thijs vol verrassing aan. „Zoo zoo", zegt hij. „Dus ben jij heelemaal door het betooverde bosch hier naar toe gekomen. Nu. ik beu srg Wij,, dat je wil trachten iets voor rue te doeu" Een doode en drie gewonden. Uit Jeruzalem, 12 Augustus. Een bende van 30 gewapende Arabieren heeft een Brit sche patrouille van 10 man overvallen, terwijl de manschappen aan het baden waren. Acht bevonden zich in het water, twee deden dienst als schildwacht. De Arabieren slopen onbe merkt naderbij tot de schildwachten hen za gen en het vuur openden. Het was evenwel te laat, zij werden neergeschoten en de Arabie ren beletten de baders hun wapens en kleeren te naderen. Een korporaal werd gedood en drie manschappen gewond. De Arabieren maakten zich meester van een mitrailleur en 10 geweren met munitie en de uniformen van de badende militairen en ver dwenen in de heuvels in de richting van Transjordandë. Een sterke troepenmacht en de grenswacht van Transjordanië, gesteund door vliegtuigen, zoekt naar de roovers. HAARLEM Donderdag. Wij hebben melding gemaakt van den aan staanden verkoop van de Hofstede Schoon oord. Na doorwerking van de Protocollen van Bloemendaal, zijn we in staat uit de oude ver koopakten, voor Schepenen opgemaakt en door Schout en Schepenen geteekend, eenige bijzonderheden van Schoonoord eerder Stad- en Landgezigt mee te deelen. Ter informaties van onze weinige lezers, die het nog niet weten, diene dat ze Schoon oord nabij de Brouwersvaart moeten zoeken onder Overveen, vlak bij het hooge „kippe- bruggetje". Met het front naar Haarlem ziet men dan 'n geel 18e eeuwsch gebouw. Als de lezer geen hofstede ziet moet hij ons niet la ken, want het i s geen hofstede of boerderij maar 'twas een hofstede d.w.z. een buiten verblijf van een adellijke of aristocratische fa milie. Nu moet men zich nooit voorstellen, dat zoo'n Hofstede een onveranderlijke grootheid was en bleef. Een Hofstede werd vaak een boerderij, een huis met beplanting en bepoo- ting, dijde'vaak uit tot een aangenaam bui tenverblijf, een bleekerij werd een „plaats" enz. Vaak kwam er wat bij, maar ook dikwijls ging er een stuk af, wat dan soms 't begin werd van een nieuw kleiner buitenverblijf. Het oudste gegeven dan is een acte opge maakt door Notoris Schoneven te Wolvega 20 April 1681. Daarna compareeren Mr. Engel- brecht van der Mijl, getrouwd met -Joffrouw Marya Bon en andere kinderen en behuwd- kinderen van wijlen Rogier Bon, Baljuw en rentmeester van Bredérode op 22 Mei 1681 voor Schout en Schepenen van Tetterode, Aelberts berg en Vogelsande, om te transporteeren den opstal van een vermakelijke Hofstede met tuinmanswoning, schuur, stal en wagenhuis, voorzien met verscheide weldragende ooft boomen, staande in Overveen op grond van den heer Pieter Ramp (deze bezat dus nog den grond) groot 1 morgen 75 roe. De erf ge namen van Sinjeur David de Neuville zijn dan buren aan het Oosten en Zuiden. De vol gende acte van 12 Januari 1713 vertelt van den koop a f 3145 uit den insolventen boedel van Diederik Ramp van twee stukken weiland groot samen 345 roeden op David Matheus de Neufville. Dezelfde Matheus de Neufville koopt 4 Mei 1713 voor f 2000 contant uit de nalatenschap van den Heer Jucourt een stuk weiland van omtrent 1 morgen 400 roe alwaar het vinkenhuisje op staat. Dat land was „leen roerig aan de B'aronnye van IJselstein". Dan volgt 3 Maart 1729 een andere koop. Op dien dag heeft Abraham Stoelman getransporteerd aan de Heeren Paulus Caesar, Jacques en Alexander Le Candele een gedeelte in een stuk land, met deszelfs huizinge, bepoting en beplantingen daarop staande en bij David Mattheus de Neuville met de weduwe Daniel de Neuville gekocht en van den anderen ge separeerd aan de noordzijde met een ge- meene schutting, aan de overzijde met een gemeene sloot. Het land over de plaats mag niet worden beplant of bezet met eenig boom gewas, hoedanig het zou mogen wezen, zonder consent van Heeren Koopers. Alsdan 14 Mei 1729 Aeltje Bruyn, Weduwe van Daniël de Neuville gestorven is transporteeren execu teurs en voogden over haar minderjarige kin deren voor f 6500 op Harmanus van der Graas den grond en opstal van de Hofstede met schuur, stal enz. in Tetterode en door voor noemde Weduwe met David Mattheus de Neu ville te zamen gekocht volgens opdraehtbrief dd. 9 Juni 1714. Buren zijn dan nog de heeren le Candle. Dezen handelen 4 Sept. 1749 met 't ouderlijk erfdeel en zoo transporteert broer Jacques voor f 1000 2/3 in een stuk land met deszelfs huizing, bepoting en beplanting, eer der gekocht van David en de Weduwe Daniel de Neufville voor f 1000 op broer Paulus Caesar. Aan 't Oosten zijn dan nog de Erven Abraham van Limburgh op Vaart en Duin buren. 3 November 1768 komen op 't Rechthuis van Tetterode c.s. Mr. Bruno van der Does, Raad in de Vroedschap en Burgemeester van Gouda, met Vrouwe Helena Maria le Candle, eenige erfgename van wijlen haar oom Paulus Cae sar en transporteeren op Isaac ten Cate een gedeelte in een stuk land met de huizinge en verdere getimmerte, bepoting en beplanting daarop onder Tetterode en bij wijlen David Mattheus en de wed. Daniël de Neufville ge kocht. De koop is dan f 5000. Buren zijn dan Weduwe Jacob van der Graas en W. Jan Wil lem Brands, met de gewezen plaats Rolland. Dat perceel was 8 October te Haarlem publiek verkocht. Op 18 April 1771 komen daarop Albertus Hodson Jr. en Ameldonk Leeuw op „Van Ouds het Rechthuis" en wel als execu teurs testamentair van Vrouwe Cornelia Crayesteyn weduwe Jacob van der Graas. Dan wordt Mr. Adriaan Salomon van der Hoop. Bewindhebber der Oost-Indische Compagnie ter kamere Amsterdam voor f 14500 de geluk kige kooper van Stad en Landgezigt met des zelfs Heerenhuizing, stal, schuur, wagenhuis en tuinmanswoning onder Tetterode, alsmede 8 morgen 24 roe weiland, liggende voor de Hofstede, zijnde dit gedeeltelijk leenroerig aan de Baronie van IJselstein. Een paar jaar te voren n.l. 23 Februari 1769 had Mr. David van Lennep, Schepen en Raad van Haarlem op genoemde Joffr. Cornelia Crayesteyn voor f 6500 getransporteerd lo twee stukken weiland onder Tetrode, samen groot 3 morgen 444 roe, ten noorden liggende aan de Brouwersvaart en het weiland in quaestie van 1 morg. 400 roe, leenroerig aan de Baronie van IJselstein. 24 December 1773 draagt Mr. Salomon van der Hoop Stad- en Landgezigt (nu Schoon oord) met deszelfs Heerenhuizinge c.a. als mede 5 morgen 245 roe weiland voor gemelde Hofstede over op Pieter Anthony Crevenna en wel voor f 12500. Een acte van 5 Mei 1791 maakt melding van Mr. Adriaan Jacob van der Does, Bewindheb ber der Oost-Indische Compagnie, te Gouda. Deze draagi met' volmacht van aijr vader Mr, Een volle zaal bij Riche in Zandvoort en toejuichingen zonder einde. „Eine kleine Reise, im Frühling mit dir Als eindelijk deze muziek door de zaal klinkt, is tot de laatste stoel toe alles bezet. Greta Keller zingt en Zandvoort ontvangt haar, gelijk het behoort bij een artiste van zulk een internationale beroemdheid, met een vol huis. In de veel te kleine, veel te lage en veel te warme zaal zitten wij als haringen in een ton, als in de verte eenige beweging ont staat en Greta Keller zich bij den ingang ver- toont. Een applausje klatert, mat nog. Hen is vreemd, maar zelfs nu nog schijnen deze Hol landers geen kat in den zak te willen koopen. Zij klappen niet, voor ze gehoord hebben dat het mooi is. En het is mooi, en ze klappen! Men kan er sceptisch naar toe gaan, tenslotte tóch niet heelemaal voldaan over de gramofoonplaten van deze artiste, als zij daar staat, voor het zwart-wit van het orkest in het hei-rood, als de expressieve handen een enkel onmisbaar gebaar schetsen, dan zijn al die bezwaren ver dwenen. Is het nuttig hierbij nog te zeggen, dat Greta Keller toch eigenlijk muzikaal niet zoo'n mooie stem heeft? Welnu dan, voor wie het nog niet wist, het is voornamelijk haar voordracht! Maar het is dan toch maar deze voordracht, die haar deze ongekende roem bracht. Dit kan geen gramofoon ons vertellen. Zelfs hier, waar haar zachte stem door micro foon en luidspreker versterkt wordt, hoort men, dat het iets anders is. Men behoeft bij deze songs het gebaar even van het hoofd, van het lichaam soms. Als zij de toehoorders, die zoo flauwtjes ap plaudisseerden bij haar binnenkomen, dan eindelijk voldoende heeft bewezen, dat zij het kan, dan komen de handen los. Dan wordt het applaus luider en nadrukkelijker, tot er geen eind aan schijnt te willen komen bij haar laatste „verplichte nummer". Maar Greta Kel ler is niet zuinig met haar toegiften. „Ik heb meer moeite met mijn rok dan met mijn liedjes", zegt zij, als zij voor de zooveelste maal met dit kieedingstuk is blijven haken en ze geeft toegift op toegift. Greta Keller is gekomen en heeft overwon nen. Het is dwaas een vergelijking te willen maken met de Fransche chansonnières van internationale roem. Er is in deze „kleine kunts" een heel ander, geheel eigen accent, dat niemand kan wegpraten. Zij beschikt over een microfoontechniek in den uitgebreidsten zin des woords. Wie, die de kleine kunst op zijn tijd graag hoort, kan zich aan de bekoring hiervan ont trekken? G. I. Bruno, Oud-Burgemeester en Weduwnaar van Vrouwe Helena Maria le Candele over op An- tonie Pieterse Roux een stuk weiland van 1 morgen 365 roe en nog een stuk van 1 morg. 577 roe, een van 1 morg. 172 roe en een stuk tuinland van 1 morg. 440 roe. Het oud-archief, loopend tot 1813 meldt dan ten slotte een overdracht van 28 Februari 1794 voor een som van f 14925. Jaques Philippe Bo- longara Crevenna, koopman te Amsterdam draagt dan over op Abraham Feitama, koop man te Amsterdam Een Hofstede van ouds genoemd Stad en Landgezigt nu Schoonoord c.a. en voorts nog een Hofstede Bij duin met deszelfs Heerenhuizing enz. Deze perceelen waren 23 September 1793 in 't Oudezijds Hee ren Logement te Amsterdam geveild en had den behoord aan Pieter Anthonie Crevenna, in leven te Amsterdam. Deze, de gelukkige vader van 9 kinderen, was 8 October 1792 te Rome op terugreis naar Amsterdam overleden. VRIJDAG 14 AUGUSTUS HILVERSUM I 1875 M. 8— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 9.— VPRO 11.— VARA 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 „De Notenkrakers", en zang. 10.45 Voor dracht 11.Vervolg concert 11.30 Gram.pl. 12.Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. 2. Tuinbouwpraatje 2.30 Dansmuziek 3.15 Olym pisch nieuws 4— Gram.pl. 4.30 Kinderuurtje 5.E.Walis en zijn orkest en gram.pl. 6.45 „De nieuwe Gulliver", causerie 7.03 Orgelspel 7.30 Gram pl. 7.50 Nieuwsber. ANP. 7.57 Herhaling SOS-ber. 8.Olympisch nieuws. 9.„De i en het artistieke leven", causerie. 9.30 Piano-recital 10— „Rondom het vredes vraagstuk", lezing. 10.30 Gram.pl. 10.45 Avond wijding. 11— Nieuwsber. ANP. 11.05 Jazzmu ziek (Gr.pl.) 11.35—12.— Gram.pl. HILVEKatJM 51. 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.Zang 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst 2.— Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.— Orgelspel 4— Pianorecital 4.45 Gram.pl. 5.30 Arnhemsch Strijkkwartet. 6.30 Tuinbouwpraatje 7.Berichten 7.15 Literaire causerie. 7.45 Reportage. 8.Nieuwsber. ANP. 8.15 Orgelconcert 9.„Zakenbrieven in le vende taal" causerie. 9.30 NCRV-Strijkorkest (Om 10.Berichten ANP). 11.0011.30 Gra- mofoonpl. hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelconcert 11.35 Het Serge Krish Septet 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1 35 Het Birmingham Ladies' Trio. 2.20 BBC-Nor- thern-orkest 3.20 Het Buxton Spa Orkest 4.20 Het Hotel Victoria Orkest 5.05 Gram.pl. 5.35 Populair concert 5 45 Olympisch nieuws. 6. Vervolg concert 6.20 Berichten 6.45 Olympisch nieuws. 7.Dansmuziek 7.35 Het Ralph El- man Sextet 8.05 Sportpraatje 8.20 Operette uitzending 9.20 Voordracht 9.40 Fluitrecital 10.Berichten 10.20 „Down to the sea in ships", causerie 10.40 Viool en piano 11.35 12 20 Dansmuziek RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2-50 Gram.pl. 4.50 Dito 5.50 Kamerorkest 8.20 Zang en piano. 9.05 Operette-uitzending 11.05 —1.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.20 Populair concert 8.20 Gevar. concert 9.20 Gram.pl. en Olympisch nieuws. 12.20 Om roeporkest en solisten. 2.20 Omroep-Amuse- ments-orkest, populair orkest en solisten en Olympisch nieuws 8.301.15 Zie Deutsch- landsender. TRUSSEL, 322 M. 12.20 M. Alexys' orkest. 1.30—2.20 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 6.50 J. Schnyder's orkest 8.23 Vlaamsch Kwartet 9.20 J. Schnyder's orkest 10.50 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest en solisten 11.05 Scheeps weerbericht. 11.05 Dansmuziek en populair concert. 1.10—1.15 Sluiting.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7