HET NIEUWE AVONDBLAD Filmontslag. 2Te JAARGANG No. 239 VRIJDAG 14 AUGUSTUS '36 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM IJMUIDEN De feesten in IJmuiden-Oost. De heer G. F. Haak overleden. De feesten van IJmuiden- centrum. H. Ooms in Haarlem terug. LANGS DE STRAAT. De onwillige koffers. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR EOT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Een interessant programma samengesteld. Voor de Shirley Temple-reclamecampagne, gevoerd door de Winkeliersvereeniging IJmui den-Oost en Park Zeeweg bestaat veel animo. Werd de vorige week melding gemaakt, dat 84 winkeliers hieraan deel namen, thans is dit aantal vermeerderd, doordat k winkeliers in IJmuiden-West aan deze campagne deelnemen. Over het behoudens goedkeuring van B. en W. vastgestelde programma voor de feestweek van 7 tot 12 September kunnen wij reeds het volgende mede-deelen. De opening van het reclamefeest heeft plaats op Maandag 7 September 's middags 1 uur in „Het Wapen van Velsen". Bij deze offi- cieele opening zal tegenwoordig zijn de direc teur van de Ned. Middenstandsibanfc te den Haag. 'sMdddags 2 uur heeft de openstelling van den etalagewedstrijd plaats en zal een reclame optocht gehouden worden. Dinsdag 8 September 's avonds 7.30 uur is er een marsch wedstrijd onder leiding van den heer P. Grin met medewerking van den heer Ph. Vlessing. Woensdagmiddag 1 uur ballon optocht, 3 uur kinderfeesten en 4 uur open stelling van het Lunapark op het terrein tus- schen Engelmundusweg en Willemsbeekweg. Donderdag 10 September heeft de harddra verij plaats. Door het bestuur der harddravers vereeniging is plaats toegezegd voor 600 kin- diren die toegang kunnen verkrijgen door mid del van de bekende Shirley Temple bonnen. Na afloop der harddraverij muzikale rond wandeling door de gemeente met als eind punt het Lunapark. Op den avond van de harddraverij wordt een vuurwerk afgestoken. Vrijdagmiddag 4 uur worden er volksspelen gehouden. Zaterdagmiddag heeft een sterrit en 's avonds 8 uur een lichtstoet plaats. Op het Lunapark wordt een cenitraal bureau van de winkeliers geplaatst, waar men alle gewenechte inlichtingen kan verkrijgen, waar biljetten kunnen worden Ingevuld, bonnen in gewisseld enz. De vereenigingen, die de feestweek organi- seeren verwachten een druk bezoek, ook van buiten, vooral op den. dag van de harddraverij en het vuurwerk. HET EXCELSIOR DAMTOURNOOI Toch een match DukelRustenburg. Zooals onze lezers zich zullen herinneren, waren de meesters Dukel en Rustenburg in het zomertournooi. georganiseerd door de dam club Excelsior met een gelijk aantal punten geëindigd. Beide spelers zagen van een match om den eersten en tweeden prijs af en stelden loting voor. In een deze week gehouden be- stuurvergadering van de Damclub Excelsior en de directie van het Terminus Hotel, die een fraaien beker had uitgeloofd, werd besloten van loting af te zien. Er werd een beroep op de spelers gedaan toch nog te spelen, en zoo zal, indien zich geen moeilijkheden voordoen, een match van drie partijen gespeeld worden, en wel op Zondag 16 Augustus, op Woensdag 19 Augustus en op Zondag 23 Augustus. De prijsuitreiking die op 19 Augustus was vastgesteld zal hierdoor op een Iateren datum plaats hebben. PERSONALIA. Bij het laatst gehouden examen costumière slaagde onze plaatsgenoote mej. Bracelé. Overledene was jarenlang een populaire figuur in IJmuiden. In den ouderdom van 73 jaren is te Heiloo, waar hij gedurende eenige maanden verpleegd werd overleden onze plaatsgenoot de heer G. F. Haak. De overledene was gedurende vele jaren een populaire figuur in onze havenplaats en alles, wat met haven en visscherij verband hield ging hem na aan het hart. Van zijn groote liefde hiervoor getuigen vele zijner gedichten. De heer Haak was oorspronkelijk bij de marine in den Helder. Niet lang bleef hij de uniform dragen; met zijn liefde voor de vis scherij vond hij in een betrekking bij het Rijksinstituut voor hydrologie en visscherij - biologie werk, dat meer in de lijn lag van zijn roeping. In deze functie wist hij spoedig' op den voor grond te treden, hetgeen tot gevolg had, dat hij als deskundige voor het visscherij bedrijf in IJmuiden werd aangesteld. Later werd de heer Haak directeur van een visscherij maatschappij in welke functie hij volop gelegenheid had, zijn bekwaamheden als visscherij-deskundige in de practijk toe te passen. Na gedurende eenige jaren in Hoorn te heb ben gewoond keerde de heer Haak verleden jaar weer naar IJmiuden terug. Zijn oude woonplaats kon hij niet missen. In het Vereenigingsleven heeft de heer Haak gedurende lange jaren een vooraanstaande plaats ingenomen. Zijn populariteit verkreeg hij door de vele gedichten, die van zijn hand verschenen. Algemeene bekendheid verwierf hij met zijn Ode aan Amsterdam, die hij maakte ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van IJmuiden. Deze ode werd, getoonzet door Hubert Cuy- pers met veel succes zoowel in IJmuiden a1 in Amsterdam op officieeie gelegenheden, vel band houdende met de jubileumsfeesten, ge zongen o.a. in Thalia. Een ander bekend werk „Zes jongens van Holland" werd eveneens ge toonzet. A.s. Maandag des morgens 9 uur zal de ter aardebestelling plaats vinden op de R.K. be graafplaats te Heilo. Een vroolijk programma vlot afgewerkt. Gisteren werd de geheele middag iin be slag genomen door de kinder- en volksspe len, waarvan eerstgenoemde bestonden uit tonnetje-steken en zakloopen voor jongens en meisjes, laatstgenoemde uit mastklimmien, boegsprietloopen en kussenslaan, waarvan het laatste geïnspireerd is op het oude steek spel. Deze feestelijkheden, die wederom hon derden belangstellenden trokken, werden gehouden op het sluiseiland nabij het monu ment. Er ds onbedaarlijk gelachen, vooral bij de volksspelen. Loopen over een boegspriet op zichzelf is voor de toeschouwers niet zoo heel interessant. Maar wanneer de -boeg- sprietlooper, die bij het loopsin over den wie- belenden paal zijn evenwicht kwijt raakt bij het vallen te kiezen heeft tussclhen een vang zeil gevuld met water en een dito met meel, wordt de zaak bijzonder interessant. En als dain een gevallen loopier zich eerst omwen telt in het meel en izicih daarna afspoelt in de zeUdoëksehe badkuip, dan zal niemand ons van overdrijving beschuldigen als we zeggen, dat er gebruld werd van het lachen. Ook het slotnummer vain de volksspelen, het kussenslaan, heeft jong en oud ver maakt. Voor degenen, die dit abele spel niet ken nen zij gemeld, dat diit gespeeld wordt door twee tegenstanders, geizeten op een boeg spriet, die gelegd is over een zeil, gevuld met water. Zij worden gewapend niet met een lans, maar met een kussen, gevuld met zee gras of iets dergelijks. Winnaar is hij, die zijn tegenstander zoodanig raakt, dat deze zijn evenwicht verliest. De toeschouwers vonden het erg jammer, dat de gesneuvelde ridders niet zooals bij het boegsprietloopen linea-recta in het water vielen. 'De mees-ten bleven aan den onderkant van den paal hangen. Maar het was toch lollig. Heit tonnetje-steken was natuurlijk ook een groot vermaak Voor jong en oud. Wat werd er gelachen als een onfortuinlijke ring- stekeir of -ste-ekster te hoog mikte en zach daardoor een, nat pak bezorgde. Het mastklimmen viel -den deelnemers niet mee. De paal was wat al te -glad en eerst slaagde geen der deelnemers er in, de van hoogte uit lékkende prijzen te bemachtigen. Tenslotte werd het wat gemakkelijker ge maakt doordat de hoepel wat werd neerge laten. De prij-zen werden als volgt behaald: Mastklimmen J. Veldman, G. Zwart, A. Zwart, H. Zwart, C. Dekker, W. Rademakers, J. Tijims, J. Ka-p- tein, L. Dekker, J Bra-ventooer, H. Engel hart. De prijzen bestonden uit geld in den vorm van waardebonnen t/w. van f 1 tot f 10. Boegspriet-loopen le prijs f 7.5-0 F. Boontjes, 2e prijs f 5 J. Veldman, 3e prijs f 3 C. de J-oode, 4e prijs f 2.50 J. Tij-ms, 5e prijs f 2 P. Clots. Kussenslaan le prijs f 6 C. de Joode, 2e prijs f 4 W. Rademafcers, 3e prijs f 3 J. Ciiots, 4e prijs f 2 J. Bravenboer. Tonnetje-steken (jongens) 1 H. Zwart f 5, 2 R. Clotis f 3, 3 R. de Boer f 2.50, 4 K. Wolf, f 1.50, 5 G. Wolf, 6 W. van Kaam en 7 R. Doets ieder f 1. Tonnetje-steken (meisjes) 1. Kofoa Koster, 2 J. Smit, 3 Mies Henning, 4 Mientje va,n Vliet, 5 Marie de Bruin-, 6 Truiida Koster, 7 L. Konten, Zakloopen (jongens) 1 Gerard Haver, 2 A. Slagboom, 3 R. van Doorn, 4 J. Dekker. Zakloopen (meisjes) 1. Martha Douw-es, 2 Mientje van Vliet, 3 Truida Koster, 4 Trientje Schol. Ook de andere prijzen bestonden uit waar debons. Om te dokken. Het Noorsehe tank-motorschip „Koldfonn", dat te Hamburg gebouwd werd en op de Noordzee een geslaagde proeftocht heeft ge houden, passeerde naar Amsterdam om bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij aldaar te wonden opgenomen in het Droogdok. De gestruikelde boegsprietlooper in het meelbad bij de volksfeesten van IJmuiden-Centrum. (De jongste filmacteur ter wereld, Baby Leroy is door zijn maat schappij ontslagen, omdat hij vier jaar is geworden en daardoor te oud voor de film.) 'k Zie u met mijn geestesblikken, Medelijden op 't gezicht, Even tegen 't voorhoofd tikken, Bij het zien van dit bericht. Maar het is volmaakt in orde, Want het komt maar hierop neer: Baby is een kind geworden, Baby is geen baby meer. Hij kan goed zijn woordjes zeggen En hij wil niet meer op schoot, Ook voor in de luren leggen, Acht zich baby nu te groot. Hij gooit niet meer met zijn papje, Als hij 't eten niet meer lust, Maar verorbert ieder hapje Keurig netjes, zelfbewust. Hij was voor zijn jonge ouders En voor wie hem heeft ontdekt, En zijn filmlicentiehouders, Enkle jaren winstobject. 't Zuigelingschap kan niet duren, Hij is, tot hun aller spijt, Nu zijn eerste dwaze kuren, Met zijn argeloosheid kwijt Baby was een schat uit velen, Mooglijk hebt u hem gekend, 't Kind Leroy zal niet meer spelen, Want het heeft geen filmtalent. En zoo is het te verklaren, Ook al lijkt het wel wat vroeg, Dat men hem met zijn vier jaren Als te oud voor 't vak, ontsloeg. Hij kan nu de dingen spelen, Die normaal zijn voor een kind, En naar hartelust krakeelen Over knikkers, met een vrind. Nu de filmster 't af moest leggen, Wil ik, ook al is t' verkeerd, Toch nog eenmaal baby zeggen: Baby, wel gefilsiteerd P. GASUS. De ook in ons land bekende Zwitsersche turner Miez won de gouden medaille in de vrije oefeningen. D. K. R—V. Z. V. 1—2. De verre uitwedstrijd naar Utrecht tegen de favorieten voor de bovenste plaats in de promotie-competitie werd met niet al te hoog gespannen verwachtingen ondernomen; en ziet, waar niemand op gerekend had is ge schied: zelfs beide punten gingen mee naar IJmuiden, waardoor plotseling de kans om naar de tweede klas te promoveeren voor onze plaatsgenooten zeer is toegenomen. Beide ploegen stelden zich volledig op waarbij V. Z. V. verscheen met: T. v. d. Broek, G. Janus, H. Kluyver, P. Visman, Chr. Visman, C. Visman, N. Schoone, Oogenblikkelijk komt D. K. R. op het 30 M groote veld overdonderend opzetten en de achterhoede van V. Z. V. moet alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen, hetgeen haar echter niet slecht afgaat. Als er nog eens geschoten wordt, blijkt v. d. Broek in uitstekende conditie. Allengs wordt de druk al minder en een serie gevaarlijke tegenaanval len zijn hiervan het gevolg. Een keurige door slagbal van C. Visman gaat rakelings langs, terwijl Schoone na keurig vrijzwemmen scherp op doel schiet, welk schot echter even keurig wordt gestopt. De rust treedt in met blanken stand. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld, een ge lijk opgaande strijd met beide doelen beurte lings in gevaar. Na een vrijen worp voor D. K. R. weet de rechtsbuiten onder groot ge juich van het publiek zijn vereeniging de lei ding' te bezorgen. Fanatiek valt nu V. Z. V. aan, en inderdaad gelukt het Janus de par tijen weer op gelijken voet te brengen (11). Wegens unfair spel moet dan een speler van D. K. R. het water verlaten, en mede door de numerieke meerderheid neemt V V. het spel in handen. C. Visman 'chiet ra ;elings naast en een vliegend schot van Chr. Visman weet de keeper nog juist tot corner te verwerken. Een scherp schot van Schoone is hem echter te machtig (12). Eenige oogenblikken later klinkt het eind signaal en heeft V. Z. V. dezen zwaren uit wedstrijd verdiend gewonnen. Misschien hadden we het toch nog wel beter kunnen doen HAARLEM Donderdag. Ook onze sportieve stadgenoot H. Ooms, de tandemrijder, die op de Olympiade zich m-et een tweede plaats tevreden moest stel len, is teruggekeerd in Haarlem. Hij was opgetogen over den tijd, dien hij in Duitschland had meegemaakt. Vooral over de organisatie raakte hij niet uitgepraat. H. Ooms. „Natuurlijk", zeide hij ons, „er was wel wat op aan te merken. Vooral voor ons wiel renners. die er zoo nauw mee te maken had den, was d-e kwestie Van Vliet vervelend ge noeg. Voor ons stond het vast, dat Van Vliet had moeten winnen. Als u even bedenkt, dat iemand die in de bocht passeert, ongeveer tien meter meer moet rijden dan degeen dien hij passeert, dan begrijpt u wel dat Van Vliet, die Merfcens in de bocht voorbij schoot, bet had moeten winnen. Maar Menkens klom een heel stuk op en dat heeft Van Vliet zijn snelheid gekost. Het was voor hem -een geweldige slag. Daar om hebben ze in het begin veel ophef ge maakt van het booger beroep, waarvan ze van te voren wel geweten hebben dat er niets van terecht kwam. Maar Van Vliet moest toen zijn kilometer nog rijden en het energieke protest heeft hem wel een hart onder den riem gestoken. Maar laat ik nu maar niet te veel zeggen over die jurykwestie. Daar is al zooveel over gezegd en het geeft toch niets. Het Olympische dorp was prachtig. Niet alleen dat we er goed gehuisvest waren, maar er waren winkels genoeg waarin we alles wat we noodig hadden, konden koopen. En dan hadden ze voor prachtige verbindin gen gezorgd Op ieder uur van den dag kon den we om een autobus vragen, dan stond er een klaar.-Die wachtte dan net zoolang als je haar noodig had. Aardig was ook, dat ze o-ns jonge gidsen hebben meegegeven. Dat waren Duitsche jongens, die twee jaren lang hiervoor had den moeten werken. Ze spraken een hoop talen en wisten vrijwel alles, wat er te vra gen was. Er kon geen vlag omhoog gaan, of zij kenden haar. Wat ook erg makkelijk was, ze deden alle boodschappen voor je". .Hierop vertelde de heer Ooms ons iets over den aankomst van zijn jongeren broer, die op de fiets naar Berlijn is gegaan. Natuurlijk wisten ze, dat hij komen zou en de vrienden van d-en wielrenner zorgden er wel voor, dat de ontvangst hartelijk genoeg was. „Hij heeft ook nog een medaille gekregen. Er was een vaardigheidsrit uitgeschreven van 1 tot 10 Augustus. Iedere vijftig kilome ter moest hij zijn kaart laten afstempelen. 4Is ie bedenkt, dat hii bijna geen woord Duitscli kent dan is het toch maar kranig wat hij gedaan heeft". Tenslotte zei de beer Ooms ons nog, dat hij eigenlijk den indruk heeft, dat ze slech ter hebben gereden dan noodig was. „Och", zei hij filosofisch, „achteraf h-eb je dat gevoel wel bij iedere-n wedstrijd. Je ziet altijd fouten, die je niet had moeten maken. Als iemand verre reizen doet, dan kan hij veel verhalen. Maar met de verhalen over wat er aan op-reis-gaan voorafgaat, zouden ook boekdeelen gevuld kunnen worden, verhalen over passen, koffers pakken, en weer uitpak ken, omdat pa zijn scheerkwast of ma haar reisnécessaire vergeten heeft. Koffers pakken is een ernstige, zenuwsloo- pende bezigheid, maar dan komt feitelijk nog het ergste. Ten minste voor die toeristen, die er met een auto op uitgaan, die een paar ja ren óud is en waarop de koffers achter op een carrier vastgebonden moeten worden. Zulk een koffer-drama beleefde een echtpaar, dat zich had opgemaakt voor een buitenland- sche reis. Ze hadden een grooten auto en twee kleine koffers. Die moesten op een carrier worden gebonden. Meneer zette den auto ergens in een der „quality streets" van IJmuiden. Toen kwam hij aandragen met een stel spiksplin ternieuwe leeren riemen, die Bureau Wijsmul ler wel als sleeptrossen zou kunnen gebruiken Daarna kwam een zeil waarin meneer z'n heele auto wel had kunnen inpakken. Voorts was er nog een kleedje, dat zooals later bleek, tusschen de koffers moest, voor het bescha digen. Meneer kon beginnen Het zeil werd over den carrier gelegd, ver volgens kwam de grootste koffer, dan het meergemelde kleedje en vervolgens de kleinste koffer. Klaar! Nog niet, Want het zeil, veel en veel te groot voor de koffers, moest nog dicht. En dat had wat voeten in de aarde. Met een servet doe je als tafellaken niet veel. Maar gebruik nu eens een tafellaken als servet. Dan zit je absoluut met het te veel verlegen. Zoo ging het onzen a-dspirant-toerist ook Hij zat dubbel en dwars met het zeil verlegen: dubbel was het te lang en dwars was het te breed. Eindelijk zat het zaakje op den carrier. Toen de riemen er om en Kees was klaar. Echter erg tijdelijk, want de boel zat zoo los als een hoop turven. Dan er maar weer af. De riemen werden weer ontgespt. Meneer haalde z'n zakdoek voor den dag en wischte zich het voorhoofd af. Daar lag weer het zeil, daar stonden weer de koffers. Bij de eerste poging had meneer de kof fers op elkaar gelegd. Bij de tweede werden ze naast elkaar op den carrier geplaatst, keurig netjes, de grootste achter, de kleinste voor. Het kleedje kwam er weer over, het zeil er omheen. Ook nu was dit weer veel te groot. Dubbel en dwars hield de man evenveel over als daar net. Want twee koffers naast elkaar zijn even groot als twee koffers op elkaar. Het leek nergens op. Want de riemen waren veel te lang voor enkel en te kort voor dub bel gebruik. Onze vriend transpireerde en hij gebruikte een woord, dat ik hier liever niet herhaal. Maar ten laatste zat het zaakje er toch weer op. Alleen wat scheef, doordat de auto niet precies waterpas stond. Om dit te ver helpen werd de auto naar den anderen kant van de straat gereden. En toen zat de boel zoo los en wankel, dat als de man er zoo mee weggereden was, de beide koffers, voordat hij aan gene zijde van Velsens territorium was, vast en zeker al op de keien hadden gelegen. Dan nog maar eens overdoen. Mevrouw kwam er hij. En meneer martelde verder. Maar hij was zeker nooit bij een transport onderneming in dienst geweest, want hij zag geen kans om de koffers behoorlijk op den carrier te verankeren. Mevrouw was met het lot van haar in het zweet zijns aanschij-ns ploeterenden man be gaan. En nam resoluut een der koffers, den kleinsten natuurlijk en stopte dien in den auto. Je hebt van die vrouwen. Dat was precies een half uur nadat meneer met het werk was begonnen.... Nu zat hij nog met den grooten koffer. En die kwam dan ten slotte, niet een, twee drie, maar met vieren en vijven op den carrier. De riemen zaten eigenlijk verkeerd, name lijk zoo, dat ze vast- of losgemaakt moesten worden naar den auto toe, wat natuurlijk heel onhandig is en waardoor het niet moge lijk was ze flink vast te sjorren. Maar meneer vond het welletjes. Toen de auto weggereden was, waren de straatsteenen eenigszins vochtig. Van de ver loren zweetdroppels. Meneer heeft zijn vacantie wel verdiend. Het is te hopen, dat hij al z'n vacantietijd in één en hetzelfde hotel blijft logeeren. Opdat de pakkerij slechts eenmaal herhaald behoeft te worden. S. B. Je d-en-kt altijd wel dat als je dit of dat maar gedaan had, het wel terecht zou zijn gekomen" En over vier jaar? „Och, wie weet, wat ik over vier jaar doe. Misschien ben ik dan wel geen amateur meer. Je moet tenslotte toch ook eten. En tijd om er een andere betrekking bij aan t-e nemen heb je nauwelijks. De meeste menschen weten niet, wat zoo'n training voor een Olympiade beteekent. Maar als u bedenkt, dat we ied-eren dag naar Amsterdam gingen met den trein, daar trainden, dan naar huis gingen en vroeg naar bed. Maar ja we moeten niet verbeten, dat het over vier jaar in Tokio zal zijn. Onze leider heeft gezegd, dat hij, als hij -nog leider is, er dan met ons per vliegtuig naar toe gaat. En dat reisje zou ik wel willen meemaken, als ik n-og in vorm ben. Ik ben tenslotte pas twintig jaar. Maar ja, er kan in dien tus- schentijd nog zooveel gebeuren".

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1