Ofyi*fu$tke Nida Senff wint de 100 M. rugslag Dames. N Rie Mastenbroek No. HET ZWEMT0URN00I. WATERPOLO De Roeiwedsfrijden. De sch^rmwedstrijden. Ruitersport Het Voetbaltournooi. Het Bokstournooi. Het Hockey-tournooi. Basketball. y R IJ D A G 14 AUGUSTUS 1936 De Nederlandsche sabelschermers uitgeschakeld. De Nederlandsche boksers niet in de finales. De Peruanen blijven in Duitschland. Olympische kampioenen gehuldigd. De Ned. zwemmer Metman uit den strijd. ida Senff heeft er voor ge zorgd,dat ons land de vierde gouden medaille verwierf, door de finale 100 M. rug slag te winnen. Rie Mastenbroek werd No. 2. Eerst daarna volgden de Amerikaansche zwemsters. Er is dus voor zwemlievend Nederland wel reden om verheugd te zijn. Aan Met man mocht het niet gelukken in de finale 100 M. rugslag heeren te ko men. Onze roeiers en sabelschermers hebben het ook minder goed gedaan en de laatste Nederlandsche boksers, de gebroeders Dekkers uit Den Haag, werden eveneens uitgeschakeld De Amsterdamsche zwemster Nida Senff maakte een fout bij het keerpunt, maar won toch de finale 100 M. rugslag Dames. Onge kende prestatie! 1500 M. vrije slag heeren. In het nummer 1500 M. vrije slag heeren, Werden de series gezwommen. In de eerste serie startten Da Rocha (Bra zilië, Isjiharada (Japan), Leivers (Engeland). Arendt (Duitschland), Birie (Canada) en Angyel (Hongarije). Van iedere serie komen er drie in den halven eindstrijd alsmede de beste vierde. Isjiharada wint in een tijd van 19 min. 55.8 sec. Tweede werd Leivers in een tijd van 20 min 4.4 sec.; derde Arendt in 20 min. 10.7 sec., vierde Birie in 20 min. 16.4 sec. In de tweede serie startten: Faustin (Bra zilië), Medica (V.S.), Terada (Japan), Joer- «ensen (Denemarken) en Hooper (Canada). Tot de laatste meter liggen de Japanner en de Amerikaan gelijk; zij tikken ook op het zelfde moment aan. Beiden maakten een tijd van 19 min. 55.5 sec; derde werd Joergensen in 21 min. 42 sec.; Vierde Hooper in 21 min. 47.4 sec. Derde serie: 1. Uto (Japan) 19 min. 48.3 sec.; 2. Flanagan (Ver. Staten) 19 min. 49.9 sec.. 3. Freese (Duitschland) 20 min. 13.7. sec.; 4. Talli (Frankrijk) 21 min. 3 sec. Vierde serie: 1. Christy (Ver. Staten) 20 min. 26.2 sec.; 2. Wainwright (Engeland), 20 min. 47.6 sec.; 3. Przywara (Duitschland) 20 min. 59 sec., 4. Pader (Oostenrijk) 21 min. 13.9 sec. In de halve finale komen, behalve de eerste drie aankomenden van elke serie, als beste vierden Tally (Frankrijk) en Pirie (Canada). Halve finale 100 M. rugslag heeren. De uitslagen van de Ihialve finale 100 me ter rugslag heeren luiden: Eerste serie: 1 Kiefer (Ver. Staten) 1 min. 6.8 sec.; 2 Vandeweghe (Ver. Staten) 1 min. 8.6 sec.; 3 Oliver (Australië) 1 min. 9.4 sec. Tweede serie: 1 Drydale (Ver. Staten) 1 min. 8.6 sec.; 2 Kiyokawa (Japan) 1 min. 9.7 sec.; 3 Kojima (Japan) 1 min. 9.9 sec.; 7 Metman (Nederland) 1 min. 13.6 sec. Series 200 M. schoolslag heeren. De resultaten der series van het nummer 200 meter schoolslag voor heeren luiden: Eerste serie: 1 Haimuro (Japan) 2 min. 42.5 sec., (nieuw Olympisch record, het oude record bedroeg 2 min. 45.4 sec. en was in 1932 gevestigd door den Japanner Tsuruta), 2. Sietas (Duitschland) 2 min. 44.6 sec., 3 Kaye (Ver. Staten) 2 min. 48..5 sec., 4 Adijaluddin (Phiiippynen) 2 min. 50.2 sec. Tweede serie: 1 Ito (Japan) 2 min. 45.8 sec.; 2 Balke (Duitschland!) 2 min. 46.4 sec.; 3 Kasley (Ver. Staten) 2 min. 54.4 sec.; 4 Skou (Denemarken) 2 min. 57.6 sec. Derde serie: 1 Hiiggins (Ver. Staten) 2 min. 48.8 sec.; 2 Alpad (Philippijnen) 2 min. 52.6 sec.; 3 Jensen (Denemarken) 2 min. 55.7 sec.; 4 Dos Santos (Brazilië) 2 min. 56.8 sec. Vierde serie: 1 Spence (Bermuda) 2 min. 52 sec.; 2 CJawsen (Canada) 2 'min. 54.7 sec.; 3 Erbert (Tsjecho Slowakije) 2 min. 55.7 sec. 4 Reed (Chili). Vijfde serie: 1 Koike (Japan) 2 min. 43.8 sec.; 2 Ildefonzo (Philippijnen) 2 min. 47.4 sec.; 3 Heina (Duitschland) 2 min. 48.5 sec.; 4 Malmstroem (Denemarken) 2 min. 56.5 s. In de halve finale komen de eerste drie van elke serie en als snelste vierde Adijalud din (Philippijnen) Loting halve finales 1500 M. vrije slag heeren. Het resultaat van de loting voor de halve finale van de 1500 meter vrije slag heeren luidt: Eerste serie: 1. Flanagan (Ver. Staten), 2. Erada (Japan), 3. Leivert (Engeland), 4. Joer gensen (Denemarken), 5. Christy (Ver. Sta ten), 6. Przywara (Duitschland), 7. Freese (Duitschland). Tweede serie: 1. Talli (Frankrijk), 2. Arendt (Duitschland), 3. Uto (Japan), 4. Ishiharada (Japan), 5. Pirie (Canada), 6. Wainright (En geland), 7. Medica (Ver. Staten). Finale 100 M. rugslag dames. Aan het slot van den middag kiwam die finale 100 meter rugslag dames, waarvoor aan den start kwamen: de dames Harding (Engeland1), Brunstroem (Denemarken), Mortridge (V.S.), Mastenbroek (Nederland), Senff (Nederiand), Bridges (VB.) Frampton (Engeland) Nida is wat nerveus, Rie als altijd onver- schülig. Daar kondigt starter Gaiedeoke aan: „Auf die plaetze!" Alien liggen klaar, gereed te vertrekken. Het pistool klinkt. Prachtig gelijk schieten de meisjes weg. Op die eerste 25 meter con- stateeren we onmiddellijk een voorsprong van Nida Senff, terwijl Rie Mastenbroek naar rechts en links kijkt hoe die situatie is. Met een voorsprong van circa 2 meter wil Nida Senff als eerste keeren, doch de talrijke Hollanders houden hun adem in,, want zij mist bet keerpunt 'royaal. Gelukkig heeft zij de tegenwoordigheid van geest, even terug te keeren en dan ligt zij weer spoedig op de tweede 50 meter. Maar intusschen zijn Mor tridge, B-ridges en Mastenbroek baar vóór gekomen. Met haar soepeler, langen slag haalt zij haar achterstand weldra in; Rie Mastenbroek komt dan iets achter; Nida en Mortridge liggen gelijk. Op de laatste 20 meter valt de beslissing. Nida Senff neemt een beslisse.nden voor sprong, terwijl Rie Mastenbroek met haar eindspurt een krachtige poging doet om naar voren te bomen. Zij komt de beidie Amerikaansche zwemsters voorbij, en imet weinig verschil tikt zij als tweede achter Nida aan. De eerste en tweede prijs in dit nummer zijn dus voor Nederland. Enthousiast staan de Hollanders op, zwaaien met de nationale vlag, juichen hun blijdschap over deze dubbele Hollamdsche zeige uit. Nida blijft op 't stiartblofcje 5 zitten; ze is er stil van, dat enthousiasme, al die foto grafen, die menschen, die naar haar toeko men en geluikwenschen. Ze gaat op de schou ders van Lotsy en Frans Kuipers. De yell van „Holland spreekt een woordje mee!" galmt door het stadion, zoodat zelfs de Dult- schers ietwat beduusd zijn. Het was een prachtig slot van dezen mid dag. De tijd van Nida Senff was 1 min. 18.9 sec.; van Rie Mastenbroek 1 min.. 19.2 sec.; van miss Bridges 1 min. 19.4 sec. Nauwelijks verschijnt onze Olympische kampioene weer op bet perron van het zwem stadion of zij wordt belegerd door een schare van fotografen en handiteekeningenjagers Gewillig lachend voldoet zij aan al hum eischen. Op de deelnemers-tribune vertelt zij aan haar landgenooten toe het gegaan is met het bewuste keerpunt. „Ik keerde en toen merkte ik, dat ik den wand niet geraakt had. Ik dacht, ik moet terug, want anders word ik gediskwalificeerd. Ik ging dus teirug en zwom toen verder wait ik kon. Het was jammer va.n het keeren. maar het zwemmen was goed, niet?" Dit werd beaamd. Toen kwamen de lauwer kransen. Nida, Rie en de Amerikaansche Bridges be ogen de kleine verbooging, de drie Olympaa meisjes naderden met de kransen, waarmee de zwemsters getooid werden. Evenals toen Rie Mastenbroek Olympisch kampioene wend, weerklinkt schuchter en onregelmatig maar o, zoo heerlijk, het Wil helmus uit de kelen van de honderden Ne derlanders. Als de laatste klanken verstorven zijn. breekt weer een donderend applaus los. Nida wordt weer in beslag genomen; thans dooir een operateur vain de Fox Movitane News, die de kampioene op het celluloid wil vereeuwigen. Bij den reportegewagen vertelt het in- gelukkige, eenvoudige en bescheiden Holland sche meiske nog eens van dat keerpunt. Loting halve finales 400 M. vrije slag dames. De loting voor de halve finale van de 400 meter vrije slag dames luidt als volgt: Eerste serie: 1. Schramebowa (Tsjecho- Slowakije), 2. Tini Wagner (Nederland), 3. Rie Mastenbroek (Nederland), 4. Wingard (Ver. Staten), 5. Sothy (Hongarije), 6. Frederiksen (Denemarken), 7. Morioka (Japan). Tweede serie: 1. Petty (Ver. Staten), 2. Fleu- ret (Frankrijk), 3. Annie Timmermans (Neder land), 4. Azevedo Coutinho (Brazilië), 5. Carl- sen (Denemarken), 6. Kojima (Japan), 7. Hveger (Denemarken), 8. Jeffery (Engeland). De waterpolowedstrijd Zweden—Engeland (troostronde) is door Zweden met 42 ge wonnen, nadat de rust met 21 was inge gaan. Deze wedstrijd werd voortreffelijk geleid door onzen landgenoot Jan de Vries. Ned. ongestuurde en gestuurde twee in de herkansingsraces uitgeschakeld. Donderdagmiddag werden op de Regatta- baan te Gruenau de Olympische roeiwed- strijden voortgezet met verschillende herkan singsraces, waaraan door Nederland werd deelgenomen met de Gestuurde twee (K. J. Hardemann, E. W. de Jonge, J. F. van Wal- sem, st.) en de Ongestuurde twee met Jens en Kramer. De wind was geheel omgedraaid, zoodat de roeiers van start naar finish twee duizend meter tegen den wind in moesten afleggen. Deze omstandigheid is vanzelfsprekend van zeer veel invloed geweest op de tijden. De twee Nederlandsche ploegen zijn er helaas niet in geslaagd, een eerste plaats in deze herkansingsraces te bezetten, zoodat zij verder niet in de finales kunnen uitkomen. Er is niet slecht geroeid, maar de twee Nederlandsche ploegen konden het in dit sterke internationale milieu toch niet ver brengen. Men rekende in de roeikringen in ons land dan ook alleen op een goede representatie van de Nederlandsche roeisport bij de Olym pische Spelen. In dit opzicht heben ook onze beide tweeën voldaan, want al bleken zij dan niet snel en hard genoeg te zijn, hun stijl en techniek dwong veler bewondering af. Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft de ongestuurde vier van Nereus zich terug ge trokken niet alleen omdat dezelfde vier mèt stuurman waarschijnlijk meer succes zal hebben, maar ook omdat momenteel de boeg van de Hollandsche vier, Schoorl, aan een lichte keelaandoening lijdende is, zoodat het ook hierom beter was Donderdagmiddag niet te starten. Gestuurde twee. Aan start lagen Nederland, Zwitserland, Denemarken, Vereenigde Staten en Brazilië. Alle ploegen kwamen uitstekend weg, niet tegenstaande den feilen tegenwind, waarvan de stuurlui het meeste last hadden. De Deensche zwemster Hveger won de eerste serie 400 M. vrije slag dames in een nieuwen Olympischen recordtijd. Dadelijk na den start namen de Denen eenigen voorsprong, terwijl de Hollanders zich achter Zwitserland en Brazilië met de vierde plaats moesten tevreden stellen. Dit duurde échter niet lang, want toen er 800 meter ge roeid was, spurtten de Hollanders fel; zij slaagden er inderdaad in, de Braziliaansche ploeg voorbij te loopen en de derde plaats in te nemen. Zij schenen er zin in te hebben, want zij bleven in zeer hoog tempo door varen en benaderden zelfs de Zwitsers op een halve lengte, terwijl Denemarken twee lengten voor de Zwitsersche ploeg op de finish afstevende. De geheele verdere race bleef hetzelfde aanzien behouden, zoodat Denemarken met twee lengten als eerste door de finish ging in 8 min. 51.1 sec., vóór Zwitserland, dat een tijd maakte van 8 min. 58.9 sec. De Hollandsche ploeg kwam als derde binnen met een tijd van 9 min. 03.1 sec. Ongestuurde twee. In de derde heat van de herkansingsraces in het nummer Ongestuurde twee startten de ploegen van Denemarken, Nederland en België. Direct nadat de ploegen vertrokken zijn, neemt Denemarken de leiding met Hol land op een taf-lengte. De Denen slagen er echter in, door buitengewoon goed roeien den voorsprong zeer spoedig aanmerkelijk te vergrooten. Wanneer de helft van de baan is afgelegd leidt Denemarken met drie lengten vóór Holland, dat ongeveer een lengte vóór België ligt. De Belgen probeeren met felle spurten de Hollanders van de tweede plaats te verdringen, maar Jens en Kramer roeien buitengewoon economisch, zoodat onze zuider buren hun pogingen niet met succes be kroond zien. Toch blijft de strijd tusschen Holland en België tot de laatste meters zeer spannend, terwijl Denemarken onbedreigd door de finish gaat in 8 min. 53.4 sec. Hol land passeert als tweede de finish op onge veer vier lengten in 9 min. 25.4 sec. België werd 3e in 9 min. 33.1 sec. De uitslagen. Gestuurde Vieren. Donderdagmiddag zijn de herkansingswed strijden voor de Gestuurde Vieren geroeid. De eerst-aankomenden in de drie series komen in de finale. Eerste heat: 1. Denemarken 8 min. 9.1 sec., 2. Japan 8 min. 14.4 sec.; 3. Tsjecho-Slowakije 8 min. 20.9 sec. Tweede heat: 1. Hongarije 8 min. 8.4 sec. 2. Polen 8 min. 12.2 sec.; 3. Italië 8 min. 15.4 sec. Derde heat: 1. Frankrijk 8 min. 0.6 sec.; 2. Vereenigde Staten 8 min. 6.4 sec. 3. Uruguay 8 min. 8.3 sec. Vier zonder stuurman. Eerste heat: 1. Oostenrijk 7 min. 23.4 sec.; 2. Denemarken 7 min. 27.6 sec., niet geplaatst; 3. Vereenigde Staten 7 min. 31.5 sec. Tweede heat: 1. Engeland 7 min. 27.4 sec. 2. Italië 7 min. 33.9 sec. niet geplaatst; 3. Hongarije 7 min. 57 sec. Double scull. Eerste heat: 1. Australië 7 min. 58.8 sec. 2. Polen 8 min. 2.8 sec.; 3. Hongarije 8 min. 5.2 sec. Tweede heat: 1. Engeland 7 min. 48 sec.; 2. Vereenigde Staten 8 min. 2.8 sec.; 3. Tsjecho Slowakije 8 min. 7.2 sec. De beide eersten van eiken heat komen in de finale. Dit is ook het geval met het nummer twee met stuurman. Wat het nummer twee zonder stuurman betreft komen alleen de winnaars der her kansingsheats in den eindstrijd. Twee zonder stuurman. Eerste heat: 1. Argentinië 9 min. 11.4 sec. 2. Engeland 9 min. 14.4 sec.; Brazilië en de Ver. Staten gaven op resp. na 1200 meter en 1900 meter. Tweede heat: 1. Zwitserland 8 min. 57.4 sec.; 2. Uruguay 9 min. 0.8 sec.; 3. Oostenrijk 9 min. 42.8 sec. Derde heat: 1. Denemarken 8 min. 53.4 sec.; 2. Nederland 9 min. 25.4 sec.; 3 België, 9 min. 33.1 sec Twee met stuurman Eerste herkansingsheat: 1. Denemarken 8 min. 51.1 sec.; 2, Zwitserland 8 min. 58.9 sec.: 3. Nederland 9 min. 3.1 sec.; 4. Vereenigde Staten 9 min. 13.6 sec; 5. Brazilië 9 min. 32.1 sec.' Tweede herkansingsheat: 1. Italië 8 min. 50 sec.; 2. Zuid-Slavië 8 min. 53.8 sec.; 3. Polen 8 min. 56.2 sec.; 4. Japan 9 min. 6.3 sec. Herkansing Skiff. Eerste heat: 1. Scbaefer (Duitschland) 8 min. 4 sec.; 2. Barrou (Ver. Staten) 8 min. 17.4 sec.; 3. Giorgio (Argentinië) 8 min. 18.4 sec.; Verey (Polen) gaf bij 1500 meter op. Twee heat: 1. Rufli (Zwitserland) 7 min. 4.6.9 sec.; 2. Hasenoehrl (Oostenrijk) 7 min. 54.6 sec.; 3. Campbell (Canada) 8 min. 2.2 sec.; 4. Warren (Engeland) 8 min. 8.8. sec. De eerste drie aankomenden van iedere heat komen in de finale. Herkansing achtriemsgieken. Eerste heat: 1. Duitschland 6 min. 44.9 sec.; 2. Australië 6 min. 55.1 sec.; 3. Tsjecho Slo wakije 7 min. 7.8 sec.; Niet gestart: Denemarken. Twee heat: 1. Italië, 6 min. 35.6 sec.; 2. Japan 6 min. 42.3 sec.; 3. Zuid Slavië, 6 min. 47.3 sec.; 4. Brazilië, 7 min. 6.1 sec. Derde heat: 1. Engeland 6 min. 29.3 sec.; 2. Canada 6 min. 33.8 sec.; 3. Frankrijk 6 min. 36.6 sec. De eersten van iedere heat worden in den eindstrijd geplaats. Loting voor de finale Vier met stuurman. De loting voor de finale van het nummer vier met stuurman, het hoofdnummer, dat hedenmiddag half drie zou worden verroeid, had het volgende resultaat: Startvolgorde: Duitschland, Denemarken, Nederland, Zwitserland, Frankrijk en Hon garije. Het resultaat der loting voor de overige nummers was: Twee zonder stuurman (3 uur)Argentinië, Denemarken, Duitschland, Zwitserland, Hon garije, Polen. Skiff (15.30 uur): Vereenigde Staten Cana da, Oostenrijk, Duitschland, Argentinië, Zwit serland. Twee met stuurman (16.00 uur): Duitsch land, Italië, Zwitserland, Frankrijk, Zuid Sla vië, Denemarken. Vier zonder stuurman (17.00 uur); Italië, Oostenrijk. Duitschland, Zwitserland, Enge land, Denemarken. Double scull (17.30 uur): Polen, Engeland, Vereenigde Staten, Duitschland, Frankrijk, Australië. Achtriemsgieken (18.00 uur): Duitschland, Italië. Zwitserland, Hongarije, Engeland, Ver eenigde Staten. Nederland ook door Hongarije geslagen. De uitslagen der tweede ronde in den halven eindstrijd van het sabeltournooi op sabel lui den: Poule 1: ItaliëFrankrijk 9—2 (opgegeven); PolenOostenrijk 88; Polen wint met 56 ontv. en 59 gegeven treffers. Poule 2: HongarijeNederland 151; DuitschlandVereenigde Staten 97. De Ned. sabelschermers uit den strijd. In den beslissenden strijd tegen Duitschland hebben onze sabelschermers het niet kunnen houden. Toen de stand 93 in het voordeel van Duitschland was en de strijd dus reeds definitief was beslist, hebben de Nederlan ders afgezien van het schermen der vier nog resteerende partijen. Hongarije kampioen sabelschermen. De tweede ronde van de finale van den lan den wedstrijd op sabel had tot uitslag: Honga rije—Polen 101; ItaliëDuitschland 92. Derde ronde: DuitschlandPolen 9—3; HongarijeItalië 96. Het eindresultaat luidt: 1. en Olympisch kampioen Hongarije; 2. Italië; 3. Duitschland; 4. Polen Het resultaat van de eerste ronde der finale van den landenwedstrijd op sabel luidt als volgt HongarijeDuitschland 131 ItaliëPolen 106 Duitsche zege in de zware dressuurproef. Het resultaat van de zware dressuurproef in het Olympische ruitertournooi luidt als volgt: 1 en Olympisch kampioen: le luitenant Pol- lay (Duitschland) op „Kronos", 1.760 punten; 2. Major Gerhard (Duitschland) op „Absinth" 1.745 punten; 3. Majoor Podhasjky .Oosten rijk) op „Nero" 1,721 punten. 8. Kapitein Ver- steegh (Nederland) op „Ad Astra", 1,579 pun ten. Er waren 15 deelnemers. Het landenklassement luidt als volgt: 1. Duitschland 5,074 punten; 2. Frankrijk 4.846 pnt.; 3. Zweden 4,660.5 pnt.; 4. Oostenrijk 4.627.5 pnt.; 5. Nederland; 6. Hongarije. De samengestelde ruiter- wedstrijdent Donderdagmiddag is op het poloveld bij het groote stadion een begin gemaakt met het eerste gedeelte van de samengestelde ruiter- wedstrijden, n.l. met de dressuurproef. Nederland heeft voor deze wedstrijden in geschreven met de ruiters E. Kahn met „Es- poir", It. Pahud de Mortanges met „Maedel Wie Du" en It. Tonnet met „Danseuse Rose". De heer E. Kann, een van de weinige burgers bij deze „military", reed als vijftiende. Onze landgenoot reed op den 10-jarigen prachti- gen bruinen vos „Espoir" de proef op keurige wijze. Met een luid applaus gaf het publiek zijn waardeering te kennen voor de verrich tingen van dezen burger-rijder. Luitenant Pahud de Mortanges en Tonnet rijden heden. Noorwegen bezet de derde plaats In het groote Olympische stadion werd Donderdagmiddag de voetbalwedstrijd Noor wegenPolen gespeeld, welke de beslissing moest brengen inzake de bezetting van de derde plaats in het Olympisch voetbal-tour- nooi. Noorwegen won met 32. Met rust was de stand 22. Amerikaan Kiefer won '""derd-ag den eersten <lveh eindstrijd 100 M. ugslag heeren. Ook de Gebr. Dekkers in de kwart-finale uitgeschakeld. In een matig bezette zaal hebben Donderdag middag de twee gebroeders Dekkers, de eenige nog overgebleven Nederlandsche boksers, hun partijen gebokst in de kwart-finale. De weltergewicht Hans Dekkers kwam in den ring tegenover den Duitscher Murach, Daarna kwam de middengewicht G. C. Dekkers in den ring tegen den Argentijn Vil- lareal. Beide gebroeders werden door de scheids rechters tot verliezers op punten verklaard. Het publiek was het echter met de beslissing van den scheidsrechter ten opzichte van G. C. Dekkers niet eens en protesteerde heftig Dit baatte echter niet. De beslissing bleef ge handhaafd. De troostwedstrijden. In de troostronde van het hockeytournooi heeft België Donderdag een nederlaag tegen Hongarije geleden. Na 25 minuten scoorde de Hongaarsche rechtsbinnen, dr. Kormos. Dit was het eenige doelpunt van den wedstrijd. Hongarije won dus met 10. Afghanistan behaalde een 30 overwinning op de Ver. Staten. Denemarken heeft een 41 nederlaag tegen Japan geleden. De halve eindstrijden. In den halven eindstrijd van het basketball- tournooi hebben de Ver. Staten van Mexico gewonnen met 25—10. Daarmede hebben de V.S. den eindstrijd bereikt. In den anderen halven eindstrijd sloeg Canada Polen met 4215. De Philippijnen wonnen tegen Italië met 3214. Om de eerste en tweede plaats spelen de Ver. Staten en Canada, om de derde en vierde plaats Mexico, en Polen om de vijfde en zesde plaats de Philippijnen en Uruguay. Italië is zevende geworden. Dank zij de bemiddeling van den Peruaan- schen gezant heeft de Peruaansche Olympische ploeg besloten, niet, zooals aanvankelijk de be doeling was, naar Frankrijk te gaan. oin daar in wedstrijden uit te komen, doch in Duitsch land te blijven. Er zullen verschillende wedstrijden in Duitschland tegen Duitsche ploegen plaats vinden. Door deze houding wil de Peruaansche de legatie duidelijk doen uitkomen dat het snnu- leeren der inschrijvingen niet is bertip'^ als een demonstratie tesen Duitschland. De Nederlandsche wielrenner Van Vliet is Donderdagavond in zijn woonplaats Woerden gehuldigd. Op het station werd hem een krans omgehangen, waarna hij met muziek voorop naar het stadhuis werd gebracht. In de raadszaal werd hij toegesproken door den burgemeester den heer H. G. van Kempen, die hem een fraaie plaquette aanbood. Tenslotte werd Van Vliet op het voetbalveld van „Woerden" gehuldigd, waar hem geschenken werden aangeboden. De dames- en heeren-athleten werden op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Am sterdam gehuldigd. Deze huldiging ging uit van het personeel der sintelbaan, dat een aardige versiering had aangebracht. Aan Osendarp en de aanvoerster van de estafette ploeg werden bloemen aangeboden. Tot laat in den avond bleef men gezellig bijeen. (Voor verder Olympisch nieuws zie men pag. 2%

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7