De feestweek van de V.V.V. geopend. Kennemerlan d's Glorie Plechtigheid in „Oud Meerenstein". Commissaris der Koningin hijscht de V.V.V.-vIag. ZATERDAG '15 AU'G. 1936 Geschenk voor de gemeente. De bloemententoonstellingen tijdens de feestweek. Het middeleeuwsche Landsspel n Grootsch opgezet kijk- en hoorspel Geschreven voor en gespeeld door het volk. De V. V. V.- feestweek. /CHEEP/ 'TJWNEM Oudheidkundige vondsten in de Ossche heide. r Hedenmiddag te 2 uur is de feestweek. die de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer organiseerde ter gelegenheid van de ver eeniging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in de bovenzaal van hotel „Oud Meerenstein" in tegenwordigheid van talrijke autoriteiten en verdere genoodigden door den Commissaris der Koningin ge opend. De voorzitter van het hoofdcomité der feestweek, Mr. A. Moens, tevens voorzitter van de V. V. V. sprak een welkomstwoord en zou zich daarna als volgt over de feeste lijkheden uiten: Ik wil dan in de eerste plaats mijn groote voldoening en blijdschap er ov-er uitdrukken dat wij thans hier bijeen zijn en de voor bereidingen voor de feestelijkheden een einde hebben genomen. Nadat op 20 September 1935 de Vereeniging Voor Vreemdelingenverkeer besloten had in den zomer van dit jaar een feestweek te organiseeren en deze, voor ge val de samenvoeging der beide gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zoo als reeds toen verwacht werd op 1 Mei 1936 zou tot stand komen, aan die samen voeging te verbinden, is het bestuur der V. V. V. bij voortduring bezig geweest deze zaak voor te bereiden. Gelijk bekend heeft zij daarvoor een Hoofdcomité en vele subcomités gevormd om de daaraan verbonden werk zaamheden te verrichten. Dat deze zoo vele zouden zijn is toen niet voldoende onder de oogen gezien, doch wel is reeds dadelijk de noodzakelijkheid gevoeld, dat geheel ons aloude stedeke met zijn te verwachten aan was zou moeten medewerken om deze voor genomen plannen ten uitvoer te brengen en te doen slagen. Deze medewerking ls in groote mate aan het Hoofdcomtié verleend en het is mij een behoefte namens het Hoofdcomité op dit oogenblik aan allen, die in eenigerlei opzicht hun medewerking verleenden waaronder de vertegenwoordigers van de pers daar voor hartelijk dank te zeggen. Ik doe dat tevens persoonlijk aan mijn medeleden van het Hoofdcomité, in het bijzonder aan den secretaris en penningmeester daarvan, die zeker niet het minste aandeel in de voorbe reidingswerkzaamheden hebben gehad. De bedoeling, welke aan dezen opzet ten grondslag lag, was om ter gelegenheid van de geboorte van Groot Beverwijk het stedeke ls thans een stad geworden van 20.000 zielen nog eens opnieuw onze plaatts, welke wij zoo gaarne noemen de hoofdplaats van mid den Kennemerland, hetwelk zij feitelijk ook is, onder de algemeene aandacht van geheel Nederland te brengen en te laten zien, wat samenwerking en eensgezindheid aldaar vermag tot stand te brengen. De heer Moens gaf daarna een overzicht van het programma en besloot aldus: Het heeft groote teleurstelling gewekt, dat wegens uitlandigheid de mogelijkheid niet In vervulling is gegaan, dat Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin en Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Juliana, onze ge liefde Prinses, in de volgende week Beverwijk komen bezoeken. Het moge tot troost strek ken, dat de bereidheid daartoe aanwezig bleek te zijn, zoodat de hoop, dat een Koninklijk bezoek'in de naaste toekomst volgt, in ver vulling zal kunnen gaan. Ik vraag uw in stemming om straks aan Hare Majesteit de Koningin het volgende telegram te zen den: „Groot-Beverwijk bevestigt bij de opening der tentoonstellingen en feestweek 1523 Augustus 1936 zijn aanhankelijkheid aan Uwe Majesteit en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en brengt Uwe Majesteit eer biedige hulde. A. MOENS, Voorzitter Hoofdcomité. Spr. eindigde met de hoop en het vertrou wen uit te spreken, dat deze zoo grootsch opgezette feesten mogen beantwoorden aan hun doel en zij zouden mogen strekken tot heil van ons geliefd Beverwijk en van hare inwoners. Onze leuze blijve „Beverwijk vooruit". De burgemeester zou na de rede van den voorzitter als volgt spreken: De geboorte van de nieuwe gemeente Beverwijk heeft in breede kringen van de bevolking den drang doen ontstaan om •uiting te geven aan de gevoelens van vreugde over de onlangs verworven eenheid. Wij had den het geluk een wakkere vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hier ter plaatse te hebben die te goeder ure zich heeft opge maakt om leiding te geven aan algemeen feestbetoon, dat onvermijdelijk scheen te zijn. Zij gaf den stoot tot de vorming van het Hoofdcomité voor een feestweek, dat daarvoor een programma heeft voorbereid, dat zal zijn een manifestatie van de levens kracht, die hier ook in dezen tijd nog zoo ruimschoots gevonden wordt. Beverwijk is geladen van een energie en dadendrang op bijna elk gebied, die men onmiddellijk aanvoelt, als men met deze vitale gemeente in aanraking komt. Hoezeer ook gehecht aan het verleden, waarin het heden ligt en waaruit het heden is te ver klaren, houdt Beverwijk het gelaat gericht naar de toekomst, die reeds in het nu is gelegen. Het gemeentebestuur verheugt er zich dan ook over dat de eerste gang van feest vierend Beverwijk en van de vele gasten, die hier zijn, is naar deze tentoonstelling, omdat daardoor reeds aanstonds een economisch cachet aan de festiviteiten wordt verleend. Van groot belang is het toch, dat Beverwijk zich in alle opzichten harmonisch verzorgt en ook cultureel niet achterblijft. Dat de heer Commissaris der Koningin in dit gewest ons de eer heeft willen aandoen in ons midden te komen en deze tentoonstel ling te openen, vindt zoowel bij het gemeen tebestuur als bij de burgerij groote waar- deerling. Wij zijn u, mijnheer de Commissaris, daar voor bij zonderen dank verschuldigd als voor al hetgeen onder uw leiding door het Pro vinciaal bestuur werd verricht ter bespoedi ging van de procedure, welke een samenvoe ging van de beide voormalige gemeenten moest voorafgaan. Daaraan toch is het grootendeels te danken, dat wij ons thans feestelijk gestemd kunnen gevoelen. Na een woord van hulde te hebben ge wijd aan het hoofdcomité zou de burgemees ter als volgt eindigen: Beverwijk wil toonen, dat hier nog moed en vertrouwen leeft en het zou die beide deugden aan de heele omgeving willen mede- deelen. Het is goed, dat men doet blijken vooruit te willen en de kansen, daarvoor ge schapen, te benutten. Moge in de komende dagen zeer velen herwaarts komen en naar hun haardsteden de wetenschap meedragen, dat het in Bever wijk is goed wonen en goed verblijven. De heer H. H. Meyer, die de Kamer van Koophandel vertegenwoordigde zou omtrent de tentoonstelling voor handel en industrie onder meer het volgende opmerken: Het is m.i. wel een zeer goede gedachte van uw comité geweest om aan de feesten ter viering van de samenvoeging van Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin een land- en tuinbouwtentoonstelling te verbinden. Alles wat in deze tijd kan werken tot opwekking van het bedrijfsleven, voor Handel en In dustrie kan niet genoeg worden gewaardeerd en toegejuicht. Deze tentoonstelling bewijst opnieuw met welk een wilskracht u allen bezield bent, om de belangen van Handel en Industrie hoog te houden en tevens te trach ten den onderlingen gemeenschapsband te versterken. De Kamer van Koophandel leeft in alle opzichten met uw streven mee. De heer Meyer uitte tenslotte den wensch dat de tentoonstelling een opleving van het zakenleven tot gevolg zou hebben. Na deze redevoeringen zou de Commissaris der Koningin de tentoonstellingen en daar mede de feestweek officieel openen. Het ge zelschap zou daarna het feestterrein en de expositie in oogenschouw nemen. De Com missaris zou tot slot van de openingsplech tigheid op het buitenterras de V.V.V.-vlag hijschen, ten teeken, dat de tentoonstellingen geopend zijn. ZONDAGS- EN NACHTDIENST GENEES- HEEREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt op Zondag 16 Augustus de dienst waargenomen door Dr. Royaards, Vondellaan. In de week van 16—23 Augustus wordt de Zondags- en nachtdienst der apotheken waar genomen door de „Duinwij kapotheek", Popu lierenlaan. Gedenkbord van de V. V. V. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zal als herinnering aan de feestweek, die zij ter gelegenheid van de vereeniging der ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin organiseerde, aan de gemeente een gedenk bord aanbieden. Dit bord, dat een middellijn krijgt van 53 c.M., wordt vervaardigd bij „De porceleyne Fles" te Delft. Tijdens de feestweek zal dit fraaie geschenk aan het gemeentebestuur worden aangeboden. Ook in de morgenuren geopend. Op veler verzoek zal de bloemententoonstel ling, die tijdens de feestweek wordt gehouden, op Dinsdag 18. Woensdag 19 en Donderdag 20 Augustus ook gedurende de morgenuren, van af 10 uur voor het publiek geopend zijn. Voor deze tentoonstelling heeft ook wethou der A. L. van Groningen een groote zilveren medaille beschikbaar gesteld. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: Z. van Woenselvan Veen, d.; A. M. Dekkerreeling, z.; A. C. Westerde Wit, z.; A. A. Gorter—de Boer, d.; H. Loon—Die- terman, z.; M. C. KlousWigchert, d.; C. MiddelkoopMetzelaar, d.; W. C. van Hoog stratenWernink, d.; M. G. van Leeuwen Schoorl, d.; C. de Vreezevan Gelder, d.; J. B. A. ter WalOckers, z.; Overleden: J. Bouwmeester, oud 77 jaar. echtgenoot van C. Meissen. Getrouwd: G. A. Boon en Ch. M. Steenbak ker; V. Schwarz en Th. Dehler; D. H. Groen en B. van der Linde. Ondertrouwd: P. Ursem en A. M. Berkhout; J. H. ten Boon en J. Steegman; H. M. W. van Beek en C. C. H. Addink. DE FEESTELIJKHEDEN OP DE FILM. Naar wij vernemen zullen de N.V. Polygoon filmfabrieken te Haarlem de feestelijkheden tijdens de feestweek voor het Polygoon-jour naal op de film vastleggen. Ten behoeve van het archief der V.V.V. zal Marx' fotohandel van de feesten een smal film maken. Bij de opening van de feestweek zal de re- portagedienst van de A.V.R.O. aanwezig zijn voor het doen van opnemingen ten behoeve van het A.V.R.O.-Radio-journaal. MARKTBERICHTEN. Wasohpeen per kist 6075 ct. Spinazie per kist 5085 ct. Sla per kist 1525 ct. Postelein per kist 1218 ct. Andijvie per kist 1525 ct. Wortelen per bos 610 ct. Radijs per bos 2 ct. Peterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 12 ct. Prei per bos 810 ct. Bloemkool le per stuk 1017 ct. Idem 2e per stuk 57 ct. Tomaten per K.G. 57 ct. Doppers per K.G. 510 ct. Capucijners W per K.G. 58 ct. Idem B per K.G. 813 ct. Raspers per K.G. 813 ct. Snijboonen per K.G. 710 ct. Dikke boonen 5y28 ct. Sperc. z. dr. per K.G. 1012 ct. Spercb. m. dr. 58 ct. per K.G. Tuinboonen per K.G. 410 ct. Trosboonen per K.G. 1415 ct. Pronkboonen 3V24 ct per K.G. Komkommers per stuk 12 ct. Groene kool per stuk 34 ct. Framboozen per doosje 2028 ct. Bramen per slof 6075 ct. Roode bessen per K.G. 20 ct. Meloenen per stuk 1026 ct. Druiven per K.G. 3842 ct. Een kijkje bij de voorbereiding van de buiten-tuinen op de bloemen tentoonstelling die tijdens de feestweek wordt gehouden. H. W. HGi'xVlLESTER, De Dirigent. Na maandenlange voorbereiding zal Zon dagmiddag te 3 uur dan eindelijk de ouver ture klinken van het Landsspel „Kennemer land's Glorie", dat tijdens de feestweek van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer vier malen zal worden opgevoerd. De V.V.V. heeft met de opvoering vam dit historisch- allegorisch schouwspel een werk tot stand gebracht, dat respect zal afdwingen van degenen, die bij deze voorstellingen in de open lucht tegenwoordig zullen zijn. Wat al zorgen, wat een arbeid is aan deze opvoerin gen voorafgegaan, wat een organisatiever mogen moest hier worden tentoongespreid om het reusachtige apparaat van de onge veer 500 medewerkenden in beweging te brengen en te houden en om het tenslotte zoover te brengen, dat dit alles ineensluit als het raderwerk van een mechanisme, waar van ieder onderdeel, hoe klein ook zijn taak te vervullen heeft om het geheel zonder ha pering te doen functioneeren. Grootsch van opzet is dit landsspel, grootsch zal ook de uitvoering zijn. De auteur, de heer Joih. N. Tromp, secretaris van de V.V.V. heeft zijn spel getiteld „Kennemerland's Glorie" en om die glorie van dit mooie deel van Nederland te demonstreeren greep hij terug in de histo rie, naar het moment, dat de Hollandsche graaf Floris V aan Beverwijk het recht tot het houden van een markt verleende. En rond dit historische feit. dat van zoo'n on schatbare waarde is geweest voor de ont wikkeling van de aloude stede Beverwijk, bouwde hij zijn spel op. Om Floris V, die de centrale figuur is in dit spel, schaarde de schrijver het volk, het volk, dat tot taak kreeg het privilege te benutten en dienstbaar te maken aan het welzijn van allen, die de bewoners waren van „Heerlij ckheyt Bever- wijck". Het groote zangkoor neemt de taak van het volk over, wanneer de dank aan Floris moet worden uitgejubeld, wanneer zijn schitterende ruiterstoet de speelplaats is binnengereden. De Kennemers hebben strijdensmoe de wapens neergelegd. Bant de wapens, bouwt de velden, Bouwt het nieuwe Beverwijk! zoo zingt het koor. „Bouwt, ja, bouwt het nieuwe Beverwijk" roept het volk in spreekkoor. De grondslag voor Beverwijk's welvaart is gelegd. Floris' woord heeft geklonken door het fiere Ken nemerland. Een volk bouwde aan zijn wel vaart en aan zijn historie, in het grafelijk woord lag immers de bron voor welvaart en geluk verborgen, de kiem voor 't nieuwe leven. Door dit alles loopt de romantische draad van het leven. Er vindt met veel plechtig heid een huwelijksvoltrekking plaats, een bont schouwspel biedt het groote oogstfeest vol kleur en beweging, vol vroolijkheid ook. En altijd speelt het volk de hoofdrol, het reageert op alles, wat in de stede gebeurt, het maakt er zich meester van, het draagt het uit in massale spreekkoren. Het spel voert dan langzaam naar de be- j kroning van dit alles, naar de gedachte ook, die voorzat bij het organiseeren van de feest week, namelijk de vereeniging der gemeen ten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Kennemerland's glorie wordt tentoon ge spreid in het toonen van het product, in den rijken overvloed van den Kenoemer bodem. Fier bezingt de stedemaagd op haar zege wagen den roem van Kennemerland, de glorie van verleden, heden en toekomst. Dan is de nieuwe phase ingetreden. Be verwijk en Wijk aan Zee en Duin zijn één. En nu een nieuwe phase ingetreden, Het volk, gebonden in één band, Staat, sterk en krachtig in het heden, Pal voor den roem van Kennemerland! Groot Beverwijk, bij uw geboorte Gloort in 't verschiet een nieuwe Tijd; Wat samen hoort, is saam gebonden En wordt ter toekomst ingeleid. Zoo declameert de Stedemaagd. Zij roept allen op ten arbeid en tot eensgezinde trouw aan Beverwijk. Van de torentransen wordt de Beverwij ksche vlag geheschen en fier wap pert het rood-wit boven alles uit.^ Het volk zweert trouw, een ballet van 60 meisjes geeft uiting aan de algemeene vreugde. Voor de laatste maal laat het koor zich hooren en jubelend klinkt de laatste strophe: Op! Bouwt mede aan uw stede, j Bouwt het nieuwe Beverwijk! I Met deze krachtige aansporing, van groote propagandistische beteekenis, eindigt het Landsspel „Kennemerland's Glorie". Heel dit bonte schouwspel speelt zich af voor een imponeerende facade, een bouw werk, dat op waarlijk schitterende wijze is uitgevoerd. Het ontwerp is van den heer G. Langendijk, eveneens een bestuurslid van. de V.V.V. De breedte van de gebouwen is 60 M„ de hoogte van de torens 12 M. en van het hoofdgebouw 10 M. Het speelterrein met bordes, dat zich voor het bouwwerk uitstrekt is 35 M. lang. De tribunes zullen plaats bieden aan 2500 toeschouwers. De muziek voor het Landsspel werd ge componeerd door den bekenden Haarlem- schen musicus Jos de Klerk. Koor en orkest staan onder leiding van den heer H. W. Hofmeester, die met groot enthou siasme zijn moeilijke taak vervult. De spel- leiding is in handen van den heer Joh. M. Ridderikhoff uit Hoorn die een bijzondere prestatie moet leveren op het gebied van massa-regie. Als nu het weer ook zijn medewerking ver leent, zullen de opvoeringen van „Kenne merland's Glorie" tot een bijzondere presta- JOS. DE KLERK, De Componist. JOH. M. RIDDERIKHOFF, De Spelleider. tie uitgroeien, niet alleen vam alle medewer kenden, maar ook van het bestuur van de V.V.V., dat de durf en het optimisme bezat, om een dergelijk grootsch spel tot middel punt van de feestviering te maken. Programma voor Zondag. Sterrit voor wandelaars, wiel rijders en ruiters. Aankomt tus- schen 1 en 2 uur. 210 uur: Tentoonstellingen. 3 uur: Eerste opvoering van het Landsspel „Kennemerland's Glo rie". 5.3012 uur: Vermakelijkheden op het feestterrein. Maandag. 210 uur: Tentoonstellingen. 212 uur: Vermakelijkheden op het feestterrein. Alle avonden illuminatie. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk 1 v. Houston te N.-Orleans yertr. 15 n. Rott. Statendam Rott. n. N.-York 13 v. Boston. Maasdam 13 v. Rotterdam te New-York. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 12 v. Hongkong. Gaasterkerk (uitreis) 14 v. Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 14 v. Hamburg te Amst. HALCYONLIJN. Stad Zwolle 12 v. Lissabon n. Rotterdam/ Vlaardingen. Rozenburg 13 v. Sfax naar Nantes. Stad Schiedam 13 v. Rott. te Genua. Stad Dordrecht 13 v. Bona n. Middlesbro. Stad Vlaardingen 12 v. Narvik naar Rot- terdam/Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 13 te Lor. Marques. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 13 v. Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Astrea 14 v. New-York n. Port au Prince. Achilles 13 v. Genua n. Livorno. Ganymedes 13 v. Malta n. Piraeus. Juno 13 v. Catania n. Triest. Orestes 13 v. Bourgas n. Stamboul. Orion 13 v. Amst. te Rott. Perseus 13 v. Amst. te Hamburg. Stella 12 v. Curacao n. Aruba. Triton Para n. Hamburg 12 v. Londen. Barneveld Chili n. Amst. 12 te Callao. Breda Chili n. Amst. 11 v. Valparaiso. Hercules 14 van Amsterdam te Rotterdam. Orpheus 14 van Amsterdam naar Odense. Stuyvesant 14 van Amsterdam n. Parama ribo. Colombia, Barbados n. Amst. 14 v. Plymouth. NEDERL. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 12 te P. Soesoe n. Pladjoe B. Papan. Agnita 1 v. Houston n. Rottendam, Rouaan. Miralda 5 v. Balboa n. S. Francisco, Enge land Continent. Mirza v. N. York n. Curacao waarsch. Italië. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (uitr.) p. 13 Gibraltar. Kedoe (thuisr.) p. 14 Sagres. Kota Gede (thuisr.) 14 van Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisreis) 13 v. Genua. Tarakan 13 v. Bergen n. IJmuiden. Tabian (thuisreis) p. 13 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoctetes Japan n. Rott. 14 te Shanghai. City of Eastbourne Japan n. Rott. p. 14 Gi braltar. Peisander Batavia n. Amst. p. 14 Gibraltar. Hector 8 v. Taku Bar n. Rotterdam. City of Bath, Hankow n. Rott., 14 te Sin gapore. Glenbeg, Dairen n. Rott. p. 14 Gibraltar. Benvorlich, Otaru n. Rott. 13 te Manilla. Phrontis, Batavia n. Amst. p. 13 Perim. Eurymedon Batavia n. Amst. 14 v. Belawan. AANGEKOMEN. 13 Augustus: Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen Velta s.s. Riga Tiberius s.s. Hamburg 14 Augustus: Nedjan s.s. Ornskoldsvik Oise m.s. Rotterdam Surreybrook s.s. Goole Laimdota s.s. Riga Luneburg s.s. Ned. Indië Reggestroom s.s. Hamburg VERTROKKEN. 13 Augustus: Hedda s.s. Malmö Leeuwarden s.s. Harlingen Sande m.s. Brussel Orion s.s. Midd. Zee Visten s.s. Rotterdam Ousel s.s. Liverpool 14 Augustus: Norvinn m.s. Londen Oise m.s. Parijs. Fundamenten uit de vroege Middeleeuwen. OSS, 14 Aug. Op initiatief van belangstel lenden in de geschiedenis van Oss werd een onderzoek ingesteld op de plaats waar Wille- brordus in 713 doopte en waar sinds eenige jaien een monumentale put de herinnering daaraan levendig houdt. Bij dit onderzoek, dat onder leiding stond van dr. F. C. Busch, conservator van het Rijksmuseum van Oud heden te Leiden, kon geconstateerd worden, dat bovengenoemde put geplaatst was op een verveend ven. Het is dus niet onmogelijk dat het doopen door Willebrordus daar ter plaatse door onderdompeling geschiedde en een twee de put, die in het einde der vorige eeuw werd teruggevonden, bewoners van deze plek van drinkwater voorzag. Bij dieper graven bleek, dat deze monumentale put stond op een ring van z.g. „reuzemoppen", groote baksteenen uit de Middeleeuwen. Deze ring lag op haar beurt op een fundament van tufsteenen, los gevlijd, die met groote steenen een toonput insloten. Deze toonput zelve bestaat uit en kele baksteenen, die blijkbaar door middel van vuur zijn uitgehold. Al deze verschijnselen duiden op een zeer hoogen ouderdom, die wel licht tot in de vroege middeleeuwen terug gaat. Op dezen tijd wijzen ook enkele scherven van Pingsdorfer aardewerk, in de nabijheid van de put gevonden. Ook zijn de totaal uitgebroken fundamenten van een kapel teruggevonden. Dit gebouw, dat door Engelsche en Hannover- sche troepen die in de naburige heide legerden in 1748 was verwoest, kan naar bij den bouw gebruikte materialen te oordeelen hoofd zakelijk reuzemoppen in de middeleeuwen gebouwd zijn. Het onderzoek werd buitengewoon bemoei lijkt door het feit dat door zware regens der laatst weken het bodemwater zeer hoog stond. Dank zij de medewerking van de gemeente Oss, die een brandspuit en een z.g. kattekop afstond, konden de opgravingen tot vorenge noemde resultaten leiden. Het ligt in de be doeling van het gemeentebestuur om deze vondsten ter plaatse vast te doen leggen, ter wijl de gevonden voorwerpen, zioomede eenige specimina van gevonden bouwfragmenten in de oudheidkamer te Oss bewaard zullen wor den. Te oordeelen naar het in de nabijheid ge vonden schervenmateriaal is de waarschijn lijkheid groot, dat nog meer opgravingen uit de eerste tien eeuwen van onze jaartelling te wachten zijn.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5