HET NIEUWE AVONDBLAD iÊÈMl 21e JAARGANG No. 241 MAAND AC 17 AUC. 1936 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM IJMUIDEN De nieuwe steunregeling. Een succes voor Van Wienen's duiktoren. Gasvoorziening verzekerd door het aanbrengen van een syphon in de waterleidingbuis. mm wmnm De feesten van „IJmuiden- Centrum". Uitstekend geslaagde sprint wedstrijden tot besluit van de feestweek. WANDGEDIERTE. ëuu/ecuttysoftdetH. Mi if fli Techniker valt varensgezel aan. Mr. Goseling bij auto-ongeluk gewond. Post-auto in Oostenrijk van helling gestort. Drie jongemannen verdronken. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. ?i Een adres van den IJmuider Bestuurdersbond en den R.-K. Volksbond. Het volgende adres Is in verband met de nieuwe steunregeling aan den Raad der ge meente Velsen gezonden. Ondergeteekenden, resp. voorzitter en se cretaris van den IJmuider Bestuurdersbond en den R.K. Volksbond, domicilie kiezende ten huize van E. Luikman, Cypressenstraat 12, te IJmuiden-Oost, geven te kennen dat sedert de verlaging der in de steunrege ling genoemde steunnormen op 1 Juli 1934 de steunverleening in ons land ten eenenmale onvoldoende moet worden geacht; dat tengevolge van deze te schriele steun verleening elke reserve uit het gezin van den werkloozen 1 arbeider is verdwenen, waardoor de bona-fide, buiten hun schuld werkloos ge worden arbeiders, gedurende langen tijd in ernstige, armoedige omstandigheden ver- keeren dat de toestand, waarin de werklooze ar beider met zijn gezin leefde, onhoudbaar is geworden en derhalve dringend verbetering behoeft; dat een aantal der wijzigingen, waartoe de regeering met ingang van 31 Augustus a.s. verplicht, inderdaad eenige verruiming in houdt; dat evenwel de intrekking van den huur- toeslag een zoo ingrijpende verslechtering voor de betrokkenen in onze gemeente betee- kent, dat de gevolgen van dezen maatregel on- overkomenlijk moeten worden geoordeeld; dat de regeering blijkens haar mededeelin gen van de afschaffing van den huurtoeslag de gewenschte algemeene huurverlaging ver wacht; dat echter de intrekking van den huurtoe slag veeleer tot gevolg zal hebben, dat, gezien het over het algemeen bestaande tekort aan goede en goedkoope arbeiderswoningen en de wegens de afschaffing van bedoelden toeslag zeker te verwachten verhoogde vraag naar deze woningen, een huurstijging zal plaats vinden dat. de .noodzakelijke verlaging der woning- huren slechts zal worden verkregen door wet telijke maatregelen en/of aanbouw van goed koope arbeiderswoningen; dat, zelfs al zou de afschaffing van den huur toeslag tenslotte wel tot de begeerde huurda- ling leiden, het toch in geen geval oirbaar moet worden geacht de zwaarst getroffen cri sisslachtoffers thans voor de onoverkomen- lijke moeilijkheden, aan dezen maatregel ver bonden te plaatsen; dat een tweede ernstige verslechtering is, de vaststelling van het standaardloon voor ar beiders, die in vier jaar geen 26 weken ge werkt hebben; dat door dezen maatregel duizenden vak lieden tot beroepswerkloozen worden gekwa lificeerd, terwijl velen van hen jaren achter een georganiseerd zijn en hierdoor ook al dien tijd betaald hebben voor de werkloozenverze- kering en een groote onbillijkheid moet wor den geacht dat zij, door de genoemde periode 'van werkloosheid niet meer geacht worden te behooren tot het beroep, dat zij eertijds uitoefenden Redenen waarom ondergeteekenden Uw Col lege beleefd, doch met nadruk verzoeken, mede te willen bevorderen, dat de regeering alsnog op haar voornemen om den huurtoe slag in te trekken, terugkomt en ter verkrij ging van huurdaling tot wettelijke maatrege len en krachtige bevordering van den bouw van goedkoope arbeiderswoningen besluit; dat aan de invoering van standaardloonen als in de ministerieele circulaire omschreven, geen gevolg wordt gegeven. In verband met bovenstaand adres schrijft men ons namens de genoemde organisaties nog het volgende: Naar aanleiding van de actie in den lande speciaal ook van de zijde der landelijke orga nisaties, meende de IJmuider Christelijke Be sturenbond aan een bespreking der plaatse lijke vakcentralen, welke werd gehouden naar aanleiding van de door de Regeering aange kondigde wijzigingen in de steunregeling niet te moeten deelnemen. De R.K. V. B. en de IJ. B. B. achtten echter de voorgestelde ver slechteringen van zoo'n vitaal belang voor de betrokkenen dat zij van meening zijn, dat èn de organisaties plaatselijk, zoowel als lande lijk èn de lagere overheidsorganen h.i. alles in het werk dienen te stellen om dit onheil af te wenden. VELSER ZWEMINRICHTING. Ir. de afgeloopen week van Zaterdag 8 Augustus tot en met Vrijdag 14 Augustus wer den in de Velser Zweminrichting 2710 baden genomen. Het laagste aantal werd genoteerd Zondag 9 dezer nl. 278, terwijl Maandag 10 Augustus het hoogste aantal werd genoteerd, nl. 553. HET EXCELSIOR-DAMTOURNOOI. Dukel wint van Rustenburg. Van het zomertuornooi georganiseerd dooi de damclub „Excelsior", was in de hoofdgroep de beslissing voor de eerste plaats nog steeds niet gevallen. De twee meesters Dukel en Rus tenburg waren tegelijk op de bovenste plaats aangekomen. Een herkamp was noodzakelijk, en zoo werd gisteren in hotel Terminus de eerste partij ge speeld. Na een gecmpliceerde opening, wist Dukel in het middenspel voordeel te behalen, welk voordeel hij op regelmatige wijze zoo danig wist uit te buiten, dat deze eerste partij door hem werd gewonnen. Zondag 23 Augustus wordt de tweede partij van dezen driekamp gespeeld- Werk dat ook voor de gemeente Haarlem van belang is. H. Ooms, Olympisch tandemrijder, wint fraai. De doorgesneden waterleidingbuis in den zinker. Hoe het pok af zal loopen met het herstellen van de gasbuis in den zinker in het Noordzeekanaal, met het werk dat Zaterdagmorgen gereed is geko men, heeft Van Wienens duiktoren bewezen, dat hij voor het verrichten van werkzaamheden onder water van groote waarde is. Aan deze instal latie is het te danken, dat de gasleve ring van het Hoogovenbedrijf aan de gashouders aan deze zijde van het Noordzeekanaal ten allen tijde verze kerd is, zoodat aan alle vrees voor een gasloos tijdperk een einde is gekomen. Ook voor de gemeente Haarlem is hetgeen er tot stand is gebracht, van groot belang, daar ook deze gemeente gas van het Hoogovenbedrijf afneemt, welk gas door de leiding in het Noord- zeekanaal moet worden gevoerd. Zooals bekend, bestond de opdracht die aan den heer Van Wienen werd verleend uit het herstellen van de defecte gasbuis in den zin ker. De groote moeilijkheid bestond echter daarin, dat de plaats, waar het lek zich be vond, niet bekend was, zoodat met het zoeken daarnaar veel tijd verloren ging. Men heeft tenslotte het lek gevonden en toen het een maal zoo ver was, was het ergste leed geleden. Zoo meende men tenminste. Maar toen men nadat dit lek gedicht was, de gasbuis perste, bleek dat zich op een andere plaats nog een lek bevond, want nadat de leiding den druk der persing eenigen tijd had weerstaan, liep de manometer plotseling terug en begon het water op een plaats, verder van den oever op teborrelen: er was dus nog een lek, zoodat men feitelijk even ver was als toen men begon. Maar ook nu reeds had de duiktoren nuttig werk verricht. Vakmannen weten maar al te goed, wat er noodig is, om werk te verrichten 8 M. of meer onder de oppervlakte van het water en dan nog een paar meter onder den bodem. Men heeft wel ingezien, dat het geenszins onmogelijk was, dat de gaszinker voor den toe voer van het gas van het Hoogovenbedrijf naar de gashouders op het terrein van het gas bedrijf uitgeschakeld zou moeten worden en daar de oude zinker in Velsen eveneens on bruikbaar dreigt te worden, kwam men voor het vraagstuk, wat er gedaan moest worden, om de gasvoorziening- te verzekeren. Het maken van een nieuwen zinker zou tien duizenden guldens kosten. De eenvoudigste oplossing was, dat men de andere zich in den zinker be vindende buis, die welke het water van het waterleidingsbedrijf naar gene zijde van het kanaal voert, geschikt maakte voor gastransport. Hiervoor was het noodig in de waterleiding buis een syphon temaken, waartoe dan ook besloten werd. Met dit werk nu is men Zaterdagmorgen ge reed gekomen. Zoo heel eenvoudig was dit niet. Met een handsnij-ijzer heeft men een stuk, ter lengte van c.a. iy2 M. uit de buis ge sneden. Uitbranden ging natuurlijk niet, om dat men met brand-apparaten in den duik toren niet werken kan. Het stuk buis, dat uit gesneden werd is daarop vervangen door een syphon. Wanneer nu de waterleidingbuis voor gastransport gebruikt moet worden, kan men het condenswater, dat steeds in gasleidingen aanwezig is en dat in de syphon wordt verza meld, door een nauwe buisleiding, die onder in de syphon uitmondt, uit de leiding persen. Wanneer de waterleidingbuis als gasbuis gebruikt zou moeten worden, kan de water voorziening van het deel onzer gemeente bo ven het Noordzeekanaal geschieden door het Provinciaal Waterleidingbedrijf, zoodat er geen gevaar bestaat, dat de Velsen-Noorders zonder water komen. Toen wij Zaterdagmorgen naar het werk gingen kijken, was men bezig, de waterleiding reserve-gasbuis door persing op dichtheid te beproeven. Deze persing geschiedde met een druk van 8 atm. of dubbelen werkdruk. Natuurlijk was de heer J. C. Dunnebier wet houder van Openbare Werken hierbij aanwe zig. Met hem volgden ook de heeren Kamp man, adj. directeur van gas en water en Van Wienen met groote belangstelling de bewe gingen van den wijzer van den manometer. En toen bleek, dat deze constant in de buurt van het cijfer „8" bleef, staken de heeren Dunnebier en Kampman hun tevredenheid over het verloop van het werk niet onder stoe len of banken en glunderde het gelaat van den heer Van Wienen. En op den huizenhoogen hefarm van den drij venden bok ging de driekleur omhoog Hiervoor was dan ook alle reden. Het „lest best" geldt ongetwijfeld ook voor de sprintwedstrijden, die Zaterdagmiddag 1 werden gehouden tot besluite van de feest week, georganiseerd door de Buurtvereeniging „IJmuiden-Centrum". De kennismaking van het overgroote deel der toeschouwers met dezen tak van de wieler sport is zeer zeker een van aangenamen aard i geweest. Want doordat de deelnemers de volle 100% van hun capaciteiten gaven en zij allen bovendien een sportieven strijd voerden, heb ben de toeschouwers kunnen genieten van een op hoog peil staanden wedstrijd, die boven dien zeer spannend was, doordat het krachts verschil in tal van ritten meermalen zoo mi niem was, dat pas op de laatste meters de be slissing viel. Wat het cachet van de wedstrijden niet weinig verhoogde was de deelne ming van den Haarlemschen renner H. Ooms, de 50% van het tandempaar, dat ons land vertegenwoordigde op de Olympische Spelen te Berlijn en van daar met de zilveren medaille terug-keerde. Voor den aanvang van den wedstrijd reed Ooms, getooid met een lauwerkrans, die hem door den heer Joh. de Waard namens „IJmui den-Centrum" was aangeboden een eererondje, waarbij de populaire renner luide werd toege juicht. De wedstrijd had, dank zij de goede organi satie, een vlot verloop. Wellicht waren er on der de toeschouwers, die het verloop nog vlot ter hadden gewenscht, maar men dient niet te vergeten, dat vooral de renners, die het tot den halven of heelen eindstrijd brachten, tal van zware ritten hadden te rijden en hun daarom eenige rust tusschen deze ritten ge gund moest worden. Dat er fel gestreden is blijkt wel uit de tij den, die in de laatste 200 M. gemaakt werden. In de finale reed Ooms deze in 13 seconden, waarbij niet vergeten moet worden, dat deze gereden moesten worden op een sterk hellen de baan, den oprit van den bootsteiger. Hieronder volgt de gedetailleerde uitslag: le serie: 1. B. van Dijk, 2. K. de Jong; 2e serie: 1. C. Schenk, 2. W. Bouquet; 3e serie: 1. H. Dieterman, 2. B. Duineveld; 4e serie: 1. C. Moeke, 2. Th. Pronk; 5e serie: 1. D. Groene- wegen, 2. H. van 't Hof; 6e serie: 1. F. Herbers hof, 2. C. de Best; 7e serie: 1. H. Ooms, 2. J. Mans, 8e serie: 1. W. Metz, 2. P. Oiijve; 9e serie: 1. M. van Gelder, 2. C. Schelvis; le serie: 1. N. Kemp, 2. H. Oudshoorn. Achtste finale: le serie: 1. B. van Dijk, 2. F. Herbershof; 2e serie: 1. M. van Gelder, 2. C. Moeke, 3e serie: 1. H. Ooms, 2. C. Schenk; 4e serie: 1. J. Mans, 2. W. Bouquet; 5e serie: 1. H. Dieterman, 2. W. Metz. Voor de herkansingsritten plaatsen zich 8 renners. Deze herkansingsritten werden ge wonnen door K. de Jong en D. Groenewegen, die dus met de twee eerstaankomenden der achtste finale in de kwart finale kwamen. Vierde eindstrijd. De series der kwart-finale werden gewon nen door van Dijk, Metz, H. Ooms en C. Moeke, die zich dus in den halven eindstrijd plaatsten. De herkansingsritten tusschen de tweeden Mans, Herbershof, van Gelder en Schenk werden gewonnen door Mans en van Gelder, die dus eveneens in den halven eindstrijd kwamen. Halve eindstrijd, le serie: 1. Van Gelder, 2. van Dijk, 3. Moeke. 2e serie: 1. H. Ooms, 2. Metz, 3. Mans. De tijden der winnaars dezer ritten waren resp. 13 2/5 en 13 1/5 sec. Eindstrijd. Om den vijfden en zesden prijs. 1. Mans, 2. Moeke. Om den derden en vierden prijs: 1. Van Dijk, 2. Mets. Om den eersten en tweeden prijs: 1. H. Ooms, 2. Van Gelder (tijd van den winnaar 13 sec.) De uitslag was dus: le prijs H. Ooms, Haar lem, 2e prijs M. van Gelder, Amsterdam. 3e prijs B. van Dijk, Haarlem, 4e prijs W. Metz, Haarlem, 5e prijs J. Mans, Amsterdam, 6e prijs C. Moeke, Amsterdam. Bijzonder fraai was de rit om den eersten en tweeden prijs tusschen Ooms en Van Gel der. Op ca. 200 M. zette van Gelder de spurt in met Ooms aan zijn wiel. Spoedig lag Ooms naast zijn riviaal en tot op ca. 40 M. voor de eindstreep was het resultaat nog een open vraag. Maar met een formidabele eindspurt passeerde Ooms van Gelder om ten slotte met ca. IV2 fietslengte te winnen. Luid toegejuicht door de duizenden toe schouwers reed Ooms, die de oranjetrui droeg, zijn eererondje. Vooral bij de jeugdige toe schouwers had de Haarlemmer zich zeer popu lair gemaakt. De prijsuitreiking vond plaats in de Willem Barends en wel door den heer A. van Nieuw koop, nadat de aanwezigen waren welkom ge- heeten door den voorzitter van IJmuiden- Centrum den heer G. Fennell. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftelijke garantie. Talrijke tevre denheidsbetuigingen ter inzage. Overal te ontbieden. GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARLEM-N. TELEFOON 11657. (Adv. Ingez. Med.) SCHEEPVAARTRERICHTEN. Terug van sleepreis. De Nederlandsche zeesleepboot „Hector" is na het stoomschip „Chantecler" naar Rotter dam gebracht te hebben, alhier in de Buiten haven teruggekeerd. Stroomlijn bij scheepsbouw. Het Noorsche tank-motorschip „Kaldfonn", dat te Hamburg gebouwd werd en Zaterdag voor. zijn eerste reis van hier naar San Pedro (Arg.) vertrok, is geheel in stroomlijn ge bouwd. Bovendien heeft het schip ter bevorde ring van de snelheid een Mayer-steven ge kregen. Groote diepgang. Het Deensche tank-motorschip „Anglo Maersk" passeerde het Noordzeekanaal naar Amsterdam, komende van Curagao, met een diepgang van 8,1 Meter. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip „Optima" is van Antwerpen bij het Hoogovenbedrijf aangeko men om een partij ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven, Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 57 stoomschepen, 16 motorschepen en twee oorlogsbodems, tezamen 76 schepen tegen 66 schepen in de week tevoren. Naar zee ver trokken 49 stoomschepen, 14 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 64 schepen tegen 75 schepen in de voorafgaande week. Uit- en naar zee passeerden in de laatste week 140 schepen of 1 schip minder dan in de voorlaatste week. Combinatiedienst. Het Duitsche motorschip „Pernambuco" is van Hamburg via Emden te Amsterdam aan gekomen om aldaar in den gecombineerden dienst metde Kon. Hll. Lloyd te laden voor Zd Amerika. BONNEN VOOR RADIO-DISTRIBUTIE. Het comité maakt bekend, dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand September voor de Radio Centrale's in de gemeente Velsen moet geschieden op Don derdag 20 Augustus voor de Centrale Kenne- merland en Velsen-Noord; uitreiking ge schiedt op Donderdag 27 Augustus voor Ken- nemer Centrale van 78 uur en voor Velsen- Noord van 6.307.30 uur. Voor de Centralen Huisman en v. d. Broek inschrijving op Vrij dag 21 Augustus en uitreiking op Vrijdag 28 Augustus van 78 uur. Het- comité wijst er op dat inschrijving bij de exploitanten aan huis niet meer wordt ge accepteerd. pMSl Mlf x-x-x :.:y:yx x^xxxyx-x vxx-'x-x'-: x-xx.- Slachtoffer met slagersmes ernstig verwond. Op de derde verdieping van een perceel aan de Prinsengracht tusschen Utrechtsche- straat en Amstel. te Amsterdam, heeft Za terdagavond te zes uur een 47-jarig machine techniker een bewoner van het huis, een. 30-jarigen varensgezel, met een slagersmes een aantal steken toegebracht, tengevolge waarvan het slachtoffer ernstige verwondin gen opliep aan het dijbeen en bij de knie. De verwondingen waren van dien aard, dat de man naar het Binnengasthuis moest wor den vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. De dader, die na de steekpartij ijlings de vlucht had genomen, is op aan wijzing van een jongmensch dat hem ge volgd was, op de Prinsengracht bij de Vijzelstraat door een agent aangehouden, die hem naar het bureau Stadhouderskade bracht, waar hij is opgesloten. Omtrent de aanleiding tot het gebeurde vernemen wij, dat de machine-techn. eenigen tijd geleden wegens zijn gedrag uit de ouderlijke macht was ontzet. Desondanks trachtte hij her haaldelijk zijn vrouw en kinderen op te zoeken en zoo was het ook Zaterdagavond weer het geval. De man wist binnen te komen en ofschoon de vrouw hem tot drie keer toe verzocht heen te gaan, daarin, ter zijde gestaan door den 20-jarigen zoon, bleef de man weigeren. De in het beneden huis wonende varensgezel, die het reeds meermalen voor de vrouw en de kinderen had opgenomen, kwam ook thans te hulp en gelastte den man zich te verwijderen. De machine-techniker ontstak hierover in zulk een hevige woede, dat hij het mes te voorschijn haaide en den ander aanviel, met het reeds vermelde gevolg. De chauffeur en een reiziger werden gedood. Een met 25 personen bezette post autobus is op den Gross-Glocknerweg nabij Heiligenblut een 50 meter diepe begroeide helling afgestort en ver scheidene malen over den kop gesla gen. De chauffeur en een reiziger wer den gedood, de overige inzittenden werden gewond. Daaronder bevonden zich drie Amsterdammers nl. dr. M. Marres, die een verwonding aan den rug opliep en vermoedelijk ook een hersenschudding. Mevr. Goseling, die snijwonden kreeg boven het rechter oog en mr. C. Goseling, voorzitter der R. K. Staatspartij, die er met lichte ontvellingen afkwam. De finish in de finale van het nummer 100 Meter rugzwemmen voor dames. Op baan no. 4 de winnares Nida Senff, op baan no. 3 Rie Mastenbroek, tweede, op baan no. 5 Miss Bridges (V. St.), derde. Drie jongemenschen zijn Zaterdag en Zondag slachtoffer van het water geworden. Twee van hen hadden zich te water begeven, hoewel zij de zwem kunst niet of niet voldoende machtig waren en moesten daardoor hun on voorzichtigheid met den dood be- koopen. De achttienjarige J. Lenningh, wonende in de Banierstraat te Rotterdam, begaf zich Zon dagmiddag in het Zuiddiepje tegenover Brie- nenoord te water, hoewel hij niet kon zwem men. Al spoedig zonk de jongeman naar de diepte. Tien minuten later werd hij opgehaald. Kunstmatige ademhaling en zuurstofappara ten konden toen echter niet meer baten. In de Maas verdronken. Zaterdagmiddag om half zes was de zes tienjarige M. D„ uit Grave die te Venray als schilder in betrekking is, met zijn familie in een bootje op de Maas aan het varen. De jongeman wilde wat zwemmen en sprong daartoe midden op de rivier in het water. Aangezien hij geen geoefend zwemmer was, bevond hij zich spoedig in moeilijkheden. Men wierp hem op zijn hulpgeroep wel een roei spaan toe, doch de jongeman greep mis en verdween in de diepte. Aanstonds is men be gonnen te dreggen en tegen acht uur heeft men het lijk gevonden. Groentenventer met bakfiets te water geraakt. Zaterdagavond is te Nijega de 26-jarige groentenventer P. de Boer, wonende te Op- einde, toen hij met zijn driewielige bakfiets langs de Nijegasche vaart huiswaarts keerde, plotseling in de diepe vaart gereden. De man kwam in de vaart, die ter plaatse twee en een halve meter diep is. onder zijn fiets terecht, en hoewel onmiddellijk eenige personen trachtten den man boven te bren gen, slaagden zij daarin evenwel pas na een kwartier. De levensgeesten waren toen reeds geweken. De Boer was in Mei j.l. gehuwd. Ver moedelijk moet het ongeval worden toege schreven aan het feit, dat het fietspad langs de vaart zeer smal u.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1