Cérémonie Protocolaire. CRICKET Cricket in Engeland. HONKBAL SCHAKEN VOETBALNIEUWS ZWEMMEN WATERPOLO KAATSEN MAANDAG 17 AUGUSTUS 193*6 Rie Mastenbroek op den sluitingsavond op het voetstuk der cere NEDERL. CRICKETBOND. Haarlsm-Rood en Wit. HAARL. CRICKETBOND. BUITEN DE COMPETITIE Nederland-België. Derde testmatch Engeland- Britsch-Indië. Het int. tournooi te Nottingham. Haarlemsche Scheidsrechters- vereeniging. Het wijde Reichssportfeld leverde Zondagavond een fantastischen aan blik op, toen Rie Mastenbroek op het voetstuk der eere de gouden medaille in ontvangst mocht nemen ten aan- schouwe van meer dan honderddui zend menschen. De avond was reeds gevallen. Het stadion lag in een waas van grijs licht, waar de stralenbundels van de schijnwerpers doorheen boorden. Rie Mastenbroek wandelde naar het voetstuk, te midden van de andere prijswinnaressen en gevolgd door de heeren De Baillet Latour en baron Schimmelpenninck van der Oye. Toen de winnaressen op het voetstuk ston den opgesteld, werd een schijnwerper op het groepje gericht. Het was voor de Nederlanders, die nog aanwezig weren in deze ontzagwekkende volte en die de wonderlijke sfeer beleefden, een ontroerend oogenblik, toen het Wilhelmus werd ingezet. De hon derdduizend mensehen stonden als één man op. Velen hieven den arm ten groet, in eerbied luisterende naar ons volkslied, De Nederlan ders zongen het mee, uit volle borst. Voor Rie Mastenbroek, die zooveel gepresteerd heeft om den Nederland- schen naam hier hoog te houden, moet dit een aangrijpend oogenblik geweest zijn. Na een zeer spannenden wedstrijd is Haar lem er ook in de tweede plaatselijke ontmoe ting in geslaagd, van Rood en Wit te winnen. Rood en Wit had na het winnen van den toss eerst fielden gekozen; zoodoende open den Kleefstra en Healy voor Haarlem de in nings op het bowlen van Tatam en Van der Togt. Beide batsmen blijken geen moeite te hebben met den Rood en Wit-aanval. Kleef- stra weet ook nu weer voor de runs te zorgen. Eerst wanneer captain Davidson Bruin laat bowlen, valt het eerste wicket. Kleefstra wordt dan namelijk bijzonder fraai door Davidson in de gully gevangen voor een goed gespeelde 24. De openingsstand had 41 runs opgeleverd. De Ruig legt er even flink het hout op. Zoo slaat hij o.a. in één over Van der Togt 3 maal voor 4. Op 61 echter blijkt een goed gepitchte bal van Tatam hem te machtig; hij wordt, na 18 runs gescoord te hebben, l.b.w. gegeven. Op hetzelfde totaal valt ook het wicket van Healy, die na 12 runs gescoord te hebben, wordt ge bowld door Bruin, H. de la Mar en Allart we ten nog even stand te houden, doch nog voor de lunch gaat de la Mar, als het totaal 73 is, l.b.w. waarmede Bruin dan reeds zijn vierde wicket heeft genomen. Na het goede begin is het er dus met een stand van 5 voor 73 voor Haarlem vrij ongun stig gaan uitzien. Na de lunch weten echter Allart en Maas door goed batten de situatie eenigszins te doen keeren. Vooral Maas bleek er weer eens goed in te zijn. Eerst na een stand van bijna 50 runs werd hij bijzonder fraai door Gobetz gestumped. Maas had een zeer nuttige 29 gescoord. Allart bat nog even in gezelschap van Wessel rustig verder en wordt op 137 wederom op het bowlen van Tatam door Gobetz gestumped, na 25 runs gescoord te hebben. Wessel laat hierna weer goed bat ten zien; ook nu weer scoorde hij een uitste kende 16 alvorens hij door Van Schouwen burg op het bowlen van Bruin gevangen werd. Wel hield Böeree hierna nog even stand doch toen deze door Van der Togt werd ge bowld, was de innings van Haarlem spoedig afgeioopen. Het totaal was 157 geworden; ook nu weer had Bruin met 5 voor 40 de beste cijfers ge haald. Haarlem had voor dit totaal precies de helft van den speeltijd noodig gehad, zoodat Rood en Wit met nog 3 uur en 1 kwartier te spelen tot taak had, 158 runs te maken om te v/innen. Van Bueren en v. d. Bogaard openen voor Rood en Wit de innings op het bowlen van De Ruig en Maas. Van Bueren laat voortreffelijk batten zien. Van den Bogaard daarentegen voelt zich niet erg safe; het duurt dan ook niet lang of hij wordt op het bowlen van Maas door Van Dalsum op square leg gevangen. Ha genaar ondervindt veel last van een voetbles sure en moet dan ook van een substitute- runner gebruik maken. Toch blijkt de bles sure voor hem een zoodanige handicap, dat ook het batten hem niet zoo goed gelukt; na slechts 11 runs gemaakt te hebben wordt hij op het bowlen van De Ruig op cover point gevangen. De Ruig heeft het meeste succes, want ook Van der Togt en B. Davidson wor den kort na elkaar door hem gecleand, ter wijl van Schouwenburg op werkelijk prachtige wijze door Healy wordt gevangen, waarmede De Ruig tevens zijn vijfde wicket nam. Inmid dels was Van Bueren de eenige, die al dien tijd stand had gehouden; eerst op 72 deed Healy wederom een fraaie catch en bezorgde daarmede De Ruig zijn zesde wicket, waarvan Van Bueren voor een zeer goed gespeelde 32 het slachtoffer werd. Met den stand 6 voor 72 zag het er dus voor Rood en Wit vrij hopeloos uit en reeds dach ten de Haarlemmers de twee punten binnen te hebben, doch Gobetz en v. d. Berg dachten er anders over. Zeer langzaam stijgt nu de score; vele maiden-overs worden gebowld, vooral op Maas worden vrijwel geen runs ge scoord. Wanneer eindelijk Allart wordt aan gezet, moet Gobetz den steun van v. d. Berg verliezen, daar deze met een offbreak door Al lart wordt gecleand. Tatam weet echter Go betz nog steun te verleenen. Op 117 wordt Tatam eveneens door Allart gecleand, maar captain Davidson gaat, te zamen met Gobetz, oo den goeden weg voort.. Met nog 20 minuten speeltijd en nog slechts 20 runs te maken, wordt Gobetz even iets te roekeloos door te trachten alles vooruit te spe len. Wel lukt dit eerst, doch een iets korter gepitchte bal van De Ruig komt te hoog op zijn bat en hij wordt voor een goed gespeelde 34 gevangen. De laatste man, Bruin, heeft slechts aan twee ballen voldoende. Hij wordt door de Ruig op eigen bowlen, voor 0 gevan gen. zoodat het totaal sluit op 137. Davidson bleef met 8 not out. Haarlem won dezen spannenden wedstrijd dus met 20 runs op de eerste innings. Innings van Haarlem: B. Kleefstra, c. B. Davidson, b. M. Bruin 24; H. Healey, bowled M. Bruin 12; P. de Ruig I.b.w. F. C. Tatam 18; J. Allart, st. M. Gobets, Tatam 25; J. Voogd, c. B. Davidson, b. M. Bruin 0; H. de la Mar, l.b.w. M. Bruin 7; A. Maas, st. M. Gobets, b. F. C. Tatam 29; H. D. Wessel, c. M. van Schouwenburg. Bruin 16; H. Boeree, bowled A. v. d. Togt 9, K. Rijpma, not out 0, F. van Dalsum, P. L. v. Bueren, A. v. d. Togt 2; Byes 11, Leg byes 1, no. balls 3, Wides Totaal 157. Innings van R. en W.: P. A. L. van Bueren, c. H. Healey, P. de Ruig 32; J. W. v. d. Bogaerdt, c. F. van Dalsum, A. Maas 5; P. C. Hagenaar, c. H. de la Mar, P. de Ruig 11; A. v. d. Togt, bowled P. de Ruig 9, B. Davidson bowled P. de Ruig 10; G. M. van Schouwenburg, c. H. Healey, b. P. de Ruig 2; M. Gobets, c. and b. P. de Ruig 34; A. H. v. d. Bergh, bowled J. Allart 11; F. C. B. Tatam, bowled J. Allart 11; F. A. Davidson not out 8; M. Bruin, c. and b. P. de Ruig 0. Byes Leg byes 1, no bals 3, Wides Totaal 137. H. C. C. IHermes-D. V. S. De Hagenaars hebben dezen wedstrijd volgens verwachting gewonnen. Zij hebben er zelfs voor alle zekerheid een innings overwinning van gemaakt. Eerste innings Hermes-D.V.S. 100; van H.C.C. 1 213 voor 6 (gesl.). Tweede innings Hermes-D. V. S. 99. Competitiestanden, gesp. gew. m.r. gew. m. i. gelijk verloren verl. m. i. punten 10 8 1 1 0 0 20 10 5 1 3 1 0 16 12 4 1 5 1 1 15 11 3 1 4 3 0 13 11 3 1 1 5 1 9 11 3 0 1 7 0 7 11 1 0 4 4 2 4 12 0 0 5 6 1 4 H. C. C. I H. C. C. II V. R. A. V. O. C. Rood en Wit Haarlem Hermes-D.V.S. V. V. V. H. C. C. 3—R. C. H. De laatste competitie-wedstrijd van R.C.H. heeft geen overwinning opgeleverd, daar ook nu weer het batten zóó zwakjes was dat H.C.C. 3 weer zonder te veel inspan ning hier boven uit kwam. R. C. H., dat eerst bat, scoort in totaal 69 runs waarvan G. v. Musscher 21 en L. Kuyt 15 Voor H.C.C. 3 bowlden P. ten Bosch 2 voor 17, Mommaert 5 voor 14 en Arnout 3 voor 24. H. C. C. 3 brengt het hierna tot 96 waarvan P. ten Bosch 45 en Arnout 18 terwijl de wickets werden genomen door H. Zonneveld 5 voor 30. G. v. Musscher 3 voor 3. Het einde kwam dus met een 27 runs over winning voor H. C. C. 3. Haarlem 4Rood en Wit 4. FABER BOWLT DEN HAT-TRICK Na een spannenden strijd is deze ontmoe ting door de bezoekers met slechts 1 run ge wonnen. Rood en Wit begint te batten, doch ondanks het zwakke bowlen der Haarlemmers faal den toch de meeste batsmen. Slechts W. F. Bok, die een kalme 31 scoorde, en H. Wege- rif met 15 maakten een uitzendering. Met in begrip van 8 extra's was het totaal slechts 65 P. Kruyt deed voor Haarlem 3 vangen. De bowlingcijfers van Haarlem luiden: T. Stam 0—11, J. Elsinger 114, C. Dekker 513, P. J. F. Goossens 0—14 en P. Kruyt 2—5. Het bleek dat dit totaal voor Haarlem nog te hoog was, want ook hier wisten slechts 2 batsmen de dubbele cijfers te bereiken, n.l. P. J. F. Goossens met 16 en J. C. v. d. Schaar met 12. Met inbegrip van 7 extra's was het totaal 64 geworden. Joh. Faber bowlde o.a. den hat-trick op de 5den, 6den en lsten bal en had de fraaie cijfers 834. Verder bowlde nog G. Kaptein den Bouwmeester 223. C. V. H. 3Bloemendaal. C.V.H. gaat eerst batten. Doordat slechts met 9 man werd gespeeld, werd geen enkel risico door de batsmen genomen, waardoor vergeten werd te scoren. Zoo stond Seveke ruim een uur voor 18 runs (18x1) L. de Noo 14 en A. v. Roon 14 en werd het totaal dan ook slechts 62 na 2 uur batten. Bowlingcijfers; G. Strik 316, Jac. Bosse 13, G. Kesting 418, H. Eysten 05, M. Dieperink 010. Bloemendaal zag geen kans, de benoodigde runs te maken. Dit was niet te wijten aan zeer goed bowlen doch wel aan het hopeloos falen der Bloemendalers, die te snel wilden scoren. Totaal werd slechts 39. Bosse en Strick werden met 7 nog topscorers. C.V.H. won dus nog met 23 runs. Bowlingcijfers; A. v. Roon 418, F. Seveke 6—13. Nederland wint met 77 runs. De belangstelling voor den wedstrijd Neder land'België, Zaterdag op het V.O.C.-terrein te Rotterdam gespeeld, was vrij groot. Het Nederlandsch Elftal verscheen met Van der Togt voor Dr. M. Jansen en de Engelsche „Belgen" kwamen met drie-invallers. Van Manen won den toss en ging fielden. De Belgen openden met Solbé en Mitton om het bowlen van Terwiel en Sodderland te bespelen. Terwiel is snel en begint met een paar maidens. Sodderland onderhoudt weer een perfecte lengte en Solbé wordt hiervan spoedig het slachtoffer als hij door J. v. d. Bosch gestumpt wordt (15). Op hetzelfde totaal gaat Morrisson l.b.w. Dauncey blijkt nog steeds de vrij-spelende batsman van vroeger te zijn. Hij heeft geluk Mitton is op 22 Sodderland's 3e slachtoffer en Alpen is op 30 No. 4. Terwiel is op eigen grond minder op dreef dan gewoonlijk. Dauncey wipt een bal van Sodderland het veld uit. Van de Belgische batsmen blijken alleen Dauncey en Dodds runs te kunnen maken. Eerstgenoemde verdwijnt op 77 voor een harde 47 en Dodds houdt het met Wynne tot de lunch (1137) uit. Dodds speelde niet minder agressief dan Dauncey. Vooral Sodderland moet het een paar maal ontgelden. Toch neemt de Hage naar zijn wicket voor een forsche 40 (2 X 6). Op 131 komt het einde, Wynne met 14 not out latend. A. Terwiel 247, L. Sodderland 756, Mr. H. v. Manen 18, A. v. d. Togt 02, Jhr. W. v. d. Bosch 013. Het fielden der Nederlanders hebben wij wel beter gezien. Van der Togt deed 3 zeer goede vangen en maakte een gunstige uit zondering. Nederland opent met Jhr. W. v. d. Bosch en Stolk, die thans als openingsbat een kans krijgt op Bridges en Bonnett. Laatstgenoemde, een lange donkergekleurde bowler, blijkt niet gemakkelijk te bespelen zijn. Bridges is niet meer de gevaarlijke bowler van vroeger. Stolk faalt weer op 9, bowled Bonnett. Van den Bosch en Wittebol brengen verbetering en houden stand, zoodat Dauncey aangezet wordt. Van den Bosch scoort veel sneller dan Wittebol. Op 48 wordt Van den Bosch voor een goede 32 in de slips gevangen, spoedig ge volgd door Wittebol (14). Van de Luur de debutant, is op 55 reeds verdwenen. Van Ma nen en Van Stuyvenberg worden dan den Belgischen aanval meester. Vooral Van Stuy venberg laat fraaie drives zien en speelt aan trekkelijk cricket, hoewel niet kansloos. Bij de thee zijn er 110 runs. Van Stuyvenberg 36 en Van Manen 25. Na de hervatting wordt Van Stuyvenberg voor een goede 42 door Dauncey gebowld. Met v. d. Togt, die wederom teleur stelt, wordt het Belgische totaal gepasseerd (6132). Terwiel en Van Manen klappen er dan lustig op los. Op 165 wordt de captain voor een zeer nuttige 47 gevangen. J. v. d. Bosch is spoedig verdwenen en met Van Tienhoven en Terwiel samen gaat de score hard omhoog. De 200 gaan op en nadat Van Tienhoven voor een harde 30 gevangen wordt gaat het laatste wicket dat van Terwiel voor een vroolijke 33 op 208. Bonnett nam 472, Bridges 140 Dauncey 350 en Solbé 242. Nederland wint met 77 runs. Tilburg-comb.Oehoe's. Zaterdag speelden de Oehoe's den iaatsten wedstrijd dien zij wonnen met 37 runs en 2 wickets. Tilburg begint te batten en brengt het met inbegrip van 16 extra's tot 93. De oud-P. W. speler M. Schnitger scoorde hiervan 23 runs, H. Möller en K. Daalderop wisten met resp. 13 en 16 de dubbele cijfers te bereiken. Voor de Oehoe's bowlden: A. Maas 7—38, A. v. d. Bergh 131 en O. Abendanon 28. De Oehoe's wisten dit totaal ruim te pas- seeren en toen met inbegrip van 7 extra's het totaal 130 was voor het verlies van 8 wickets, werd gestopt. A. v. d. Bergh 10, B. Kleefstra 22. A. Maas 22, A. Hartog 24 not out en O. Abendanon 27 hadden hierin het leeuwen aandeel. Voor Tilburg bowlden; K. Daalderop 230, Jhr. Bosch van Drakenstein 338, J. F. Beu kers 219, R. v. d. Fuhr 014, M. Schnit ger 09, G. Buddemeyer 18 en H, Daalde rop 06. Toen de Oehoe's in Haarlem waren terugge keerd, werd aan den heer B. Kleefstra een gouden dasspeld met een uil erop aangeboden waarna de traditioneele Oehoe-petten werden uitgereikt. Met het warme weer kwamen Zaterdag ook de runs. De door Hendren, Paynter en Nichols geleverde prestaties zijn een afzonderlijke ver melding wel waard. De 47-jarige Patsy Hen dren scoorde achtereenvolgens 138, 115 en 156, Paynter 123x, 177 en 119. Nichols 106 en 205. Hendren was de eerste batsman die dit sei zoen de 1000 en Zaterdag de 2000 runs vol maakte. Hendren heeft nog 35 centuries noo dig om het record van Hobbs (197) te ver beteren. De stand van de wedstrijden is; Lancs 3457 (Paynter 119) tegen Northants 301. Derby 213 tegen Notts 163 (regen), Middlesex 278 (Hendren 156) tegen Warnick 104. Kent 2'30 tegen Worcester 1140. Elssex 503 (D. R. Wilcox 133, Nichols 205) tegen Hants Surrey 4355 (Sandham 173, Barling 115x) tegen Glamorgan. Sussex 266 tegen Gloucester 752 Somerset 130 (Bowes 637') tegen Yorkshire 503 (regen!) Allen was Zaterdag zoo gelukkig, den toss te winnen; hij liet Barnett en Fagg de innings voor Engeland openen. Na de eerste overs van Nissar en Amar Singh bleek het wicket op den Oval gemakkelijk'bespeelbaar te zijn. Hussain stond achter de palen en C. S. Nayudu was door Baga Jelani vervangen. Op 19 viel het wicket van Fagg c. Hussain, b. Amar Singh 8. Hammond begon met op short leg een moei lijke kans weg te geven. Barnett die in de 1ste over van Nissar den bal reeds naar de boun dary dreef, speelde gaaf cricket. Mustag Ali, Jehanger Khan, Jelani en Nayudu werden achtereenvolgens aangezet. Op 93 tracht Barnett een bal van Amar Singh te „hoeken", hij mist en gaat voor een perfecte 47 l.b.w. Om 1 uur maakt Hammond met een 4 op Nayudu zijn 50 vol. Bij de lunchpauze is de stand 1472 (Hammond 68", Leyland 22*). Na de eerste pauze komt op 156 een snelle bal van Nissar via Leyland's pads in het wicket. De Yorkshire-lefthander scoorde 26. Daarna kwam de stand van den dag tusschen Ham mond en Worthington. Hammond gaf pracht- slagen te zien doch speelde toch niet zoo zeker als in de 2de testmatch te Manchester. Wor thington maakte geen fouten. Door zijn goed pols- en snel voetenwerk zat er vaart achter zijn slagen en wist hij de ballen langs den grond prachtig te plaatsen. Wanneer de 200 opgaan, heeft Hammond er 88 en Worthing ton 23. Met den nieuwen bal zijn Amar Singh's inswingers weer gevaarlijk. Met zijn score op 96 slaat Hammond Amar Singh hoog naar de leg-boundary, Wasir Ali tegen de zon inkijkend mist de kans. Hammond haalt zijn century in 2 3/4 uur. Worthington 50 in 80 minuten. Op 254 wordt ook Merchant aangezet, zonder succes. De Indische captain doet wat hij kan met zijn 7 bowlers. Bij de thee zijn er 3363, de beide batsmen scoorden 180 in 2 1/4 uur. Na de tweede pauze haalt Worthington zijn honderd. De 400 gaan op. Hammond passeert onder geweldig applaus de 200. Op 422 speelt hij een bal van Nissar in zijn wicket na 217 (32x4) gescoord te hebben. Op 437 neemt de nog immer fel en goed bowlende Nissar ook Worthington's wicket voor een prachtige feil- looze 128. De stand tusschen Hammond en Worthington leverde 266 runs in 178 minuten op. Nissar ruimt dan spoedig Allen (13) en Verity op. Sims gaat l.b.w. Amar Singh. Te 6.30 uur zijn er 471 runs voor 8 w. Fishlock 19 not out. E. D. O.—Blauw Wit (13—15) In de eerste innings is Blauw-Wit niet on- fortuinlij'k; doordat er to het veld eenige fouten gemaakt worden, kan zij, mede door een twee-honksilag van Blom, zes punten scoren, waartegen E.D.O. slechte één punt maakt. In de volgende innings Staat Sehijvenaar voor E.D.O. op de plaat; hij heeft meer suc ces dan zijn voorganger v. d. Born. Wan neer Blauw-Wit drie keer voor nul uit is ge gaan, kan zij eindelijk in de vijfde innings één punt scoren. Bij E.D.O. gaat het scoren ieits gemakke lijker; in de vierde innings weet E.D.O. .zelfs vijf punten te maken, doch in de vijfde gaat E.D.O. voor nul uit. De zesde innings is E.D.O. noodlottig; wan neer eindelijk aan Blauw-Wit zijde de derde nul valt, zijn er acht Blauw-Witters de thuis plaat gepasseerd en als E.D.O. dan in de zesde innings maar drie punten maakt, staat Blauw Wit met 11—15 vóór.' In de zevende innings verkleint E.D.O. haar achterstand en dan zien we in de achtste innings een .mooi dublbel-speil door E.D.O. maken. Ten Siethoff, die op een geslagen bal van Ferwerda probeert thuis te komen wordt vlak bij de plaat uitgetikt, nadat Sehijve naar eerst den bal naar het eerste honik had gegooid, zoodat ook Ferwerda uit was. Als daarna Wilders een hoogen bal slaat wordt hij uitgevangen door v. d. Born. E.D.O., met een achterstand van drie pun ten, gaat nu voor het laatst aan slag, doch alleen Putten weet een punt te scoren. De cijfers der inings luiden: Blauw Wit 6000 1800 15. E. D. O. 1 0 2 5 0 3 1 1 13. HaarlemBase-ball Club G. M. C. (Antwerpen) 199. Onder begunstiging van schitterend weer heeft deze eersteinternationale ontmoeting tusschen twee clubs een bijzonder prettig en vooral sportief verloap gehad, Het spel der Belgen bleef iets onder onze verwachting. De cijfers der innings luiden: G.M.C. 1 3 0 0 20300 9. Haarlem 34014412* 19. Voor den wedstrijd bood Payne, de aan voerder der G.M.C.den Haarlem-aanvoerder een keurigen wimpel met opschrift aan. Tijdens het diner kwaim duidelijk uit, hoe zeer de Beigen de prettige ontvangst op prijs stelden. Als aandenken werd aan de Belgen een foto van beide teams overhandigd. De overige uitslagen. In Amsterdam wist Quick op het nipper tje Ajax te kloppen met 1412, hoewel Ajax in de achtste inning nog met 1112 voor stond. Molenaar gaf in deze inning, met twee honken bezet een tik, die twee punten opbracht en voordat de dierde mul viel, wist nog een Quiek-speler te scoren. In de zesde inning sloeg Wabner, met twee honken bezet, een homerun. Door deze nederlaag staat Ajax definitief op de onderste plaats. De uitslagen der Haarlemsche derde klasse zijn: R.C.H. 3 E.D.O. 5 3 4 4 5 2 5 23. 4 1 0 12 3 9 29. D. E. V. 2 6 3 6 6 7 28. Schoten 2 7 9 3 01 20. Zesde ronde. Eu we remise met Fine. De uitslagen van de partijen in de zesde ronde waren: ThomasAljechin afgebroken. Botwinnik, remise met Flohr. Lasker remise met Capablanca. Rechevsky met Tartakower. Vidmar wint van Bogoljubow. Euwe remise met Fine. Winter remise met Alexander. Tylor was vrij. EuweFine. Over de partij EuweFine het volgende; In een orthodox dame-gambiet volgden de spelers tot en met den llden zet een partij uit de match AljechinCapablanca, zooals geschied de in de partij BeckerMaroczy te Zandvoort. Evenals laatstgenoemde bevrijdde Fine zijn spel door c6c5. Euwe liet daarna niet dade lijk toe, dat hij een geïsoleerden pion op d4 kreeg, maar bood dezen zelf aan Fine aan. Deze ging daarop terecht niet in, daar Euwe dan gereed stond, een paardoffer op f7 te brengen, wat hem wel de winst gebracht zou hebben. Toen Fine zich ertoe bepaalde, Euwe's aanval te pareeren, bood deze op den 19den zet remise aan, hetgeen zijn tegenstander aan nam De afgebroken partij uit de derde ronde tusschen Alexander en Rechevsky werd door laatstgenoemden speler gewonnen. De afge broken partijen uit de vierde ronde tusschen Tylor en Flohr en tusschen Reche sky en Fine werden opnieuw afgebroken. De hangpartijen. Hoewel het Zondag een rustdag was, wer den toch verschillende hangpartijen gespeeld. De uitslagen luidde; Thomas remise met Aljechin. Tylor wint van Flohr. Rechevsky remise met Fine. Fine remise met Thomas. Bogoljubow verliest van Rechevsky. De stand. De stand luidt thans; Euwe 41/2 pnt uit 5 partijen. Botwinnik 4y2 pnt uit 6 partijen. Vidmar 3V2 pnt uit 1 partijen. Rechevsky en Fine 3y2 pnt. uit 6 partijen. Aljechin 3 pnt uit 5 partijen plus 1 afgebro ken partij. Tylor en Flohr 2y2 pnt. uit 5 partijen. Lasker en Tartakower 2y2 pnt. uit 6 partijen. Capablanca 2 pnt. uit 5 partijen en 1 af gebroken partij. t Thomas en Bogoljubow 2 pnt. uit 6 partijen. Winter iy2 pnt. uit 4 partijen. Alexander 1 pnt. uit 6 partijen. Gazelle. Het secretariaat van bovengenoemde ver- eeniging is thans gevestigd bij L. Angenent, Gen. de Wetstraat 14rood, Haarlem-Noord. Aan de vereeniging, die in het bezit zijn van een terrein en tegen de „Gazelle" wenschen te spelen, wordt verzocht, hun aanvrageg uit sluitend naar dit adres te zenden. Het Westerkerk-tournool. De Spartaan wint. De wedstrijden voor het Westerkerk-voet- baltournooi werden te Amsterdam voortge zet. De uitslagen luidden: D. O. S.Stormvogels 41; De Spartaan— D. W.S. 3—0; D. W.S.—D.O.S. 0—5 De Spartaan won het tournooi en daarmede den prijs. ZeemeeuwenV. S. V.-comb. (13) Wederom speelde het eerste elftal van de Zeemeeuwen een vriendschappelijken oefen wedstrijd op haar terrein tegen een com binatie-elftal van V. S. V. Zeemeeuwen opende de score door Keesman, waarna V. S. V. gelijk maakte en voor de rust nog eenmaal doelpuntte. Het einde kwam met 31 voor de Velsenaren. Secretariaat: Marnixstraat 152. VOETBAL-TOURNOOI VOOR SCHEIDS RECHTERS TE AMERSFOORT. Wij herinneren de deelnemers er nog even aan, dat de autobus Zondagmorgen 23 Augus tus a.s. om 7 uur van de Groote Markt te Haar lem vertrekt. Wij verzoeken ieder tijdig aanwezig te wil len zijn, daar niet gewacht zal worden op langslapers Uitslag proef wedstrijd van 16 Augustus: Heemstede IIScheidsrechterselftal B 9—3. Laat dat in Amersfoort anders zijn! VERGADERING VAN SCHEIDSRECHTERS H.V.B. 20 AUGUSTUS A.S. Het bestuur maakt de leden attent op deze vergadering en verzoekt aldaar aanwezig te willen zijn, terwijl het tevens aan het besluit van onze jaarvergadering herinnert, waar be sloten werd de aftredende leden van de scheidsrechterscommissie wederom voor een benoeming voor te dragen. Heemsteedsche Reddingsbrigade. Onder begunstiging van fraai zomerweer werd Zondagmorgen in den Zwemvijver te Heemstede het op 2 Augustus door gietbuien afgebroken zwemfeest voortgezet. Het bestuur van den Zwemvijver had voor het leveren der beste prestatie op dezen dag een mooien beker uitgeloofd. De uitslagen zijn als volgt: 25 M. gekleed zwemmen dames (groep A): 1. H. Broekman 27.2 sec.; 2. D. v. d. Jagt 28.8; 3. G. Helleganger 29.2; 4. J. Steinhof 29.3. Idem voor heeren: 1. N. Kersten 21.5; 2. J. Plantenga 22.8; 3. H. Rietveld 23.6; 4. R. Abra hams 24.2. 25 M. gekleed zwemmen dames (groep B) 1. F. Kaper 31.4 sec.; 2. J. F. M. Konings 32.2; 3. M. Kaper 35.1; 4. A. Baumeester 38.2/ Idem voor heeren: 1. Th. J. v. Bakel 28.6; 2. W. v. d. Berg 29; 3. J. Petterson 29.1; 4. G. Rooyacker 29.6. 25 M. ongekleed sleepen met drenkelinge, dames: 1. Cor, Broers 33.9; 2. F. Steinhoff 36.8; 3. D. v. d. Jagt 41.7; 4. A. Lieferink 41.8. Idem voor heeren: 1. B. Kooiman (buiten mededinging) 33.2. 1. J. Plantinga 35.4; 2. H. Rietveld 36.3; 3. R. Abrahams 39.1; 4. N. Ker sten 41. Wedstrijd onder water zwemmen voor da mes; 1. G. Helleganger 20.25 M.; 2. Truus Broers 18.80 M.; 3. D. v. d. Jagt 18 M.; 4. C. Broers 17 M. Idem voor heeren: 1. F. Abrahams 34 M.; 2. A. E. de Haas en B. Kooiman (buiten mede dinging) beiden 29 M.; 3. N. Kersten 28.50; 4. P. Wesseiman 25 M. Bij de puntentelling bleek dat mejuffrouw D. v. d. Jagt en N. Kersten en J. Plantenga een gelijk aantal punten, wat prestaties betrof, hadden behaald. Het drietal had nu te loten, met uitslag, dat de beker gewonnen werd door Plantenga. De heer L. C. Band, voorzitter, eindigde met een dankwoord voor den goed geslaagden morgen. Tournooi van U. Z. C. In de eerste ronde speelde H. P. C. tegen Zwemlust. In 'n zeer slechten wedstrijd slaagde H. P. C. er in, met een doelpunt van Kooyman deze ronde te overleven. Daar U. Z. C. met 5—3 zegevierde over het zwakke L Z. C. kwam H. P. C. in de finale te gen U. Z. C. Thans speelden de H. P. C.'ers veel beter; het werd een goede en snelle wedstrijd. Uitendaal en Eldering brachten voor de rust den stand op 20. Na rust moest Eldering wegens verzwem- men het water verlaten. Toch zag H. P. C. kans, een doelpunt te maken (30) Het is Eldering, die den eindstand op 40 brengt. De uitslagen waren; H. P. C.—Zwemlust 10 U. Z. C.—L. Z. C. 5—3 Verliezersronde ZwemlustL. Z. C. 32 Winnaarsronde H. P. C.U. Z. C. 40 Nederlaagwedstrijden D. W. R. De zwemvereeniging „De Waterratten" or ganiseert voor haar eerste heerenzevental ne derlaagwedstrijden, waaraan wordt deelgeno men door A.Z. 1870 (Amsterdam), H.V.G.B. (Haarlem), Nereus (Koog a/d Zaan) en De Zijl (Leiden). Dinsdagavond 8.15 uur wordt aan de Klever laan de eerste wedstrijd gespeeld tegen H.V.G.B. Kaatspartij te Koog-Zaandijk. Onder begunstiging van prachtig zomerweer hield de kaatsclub „De Zaanstreek" op het K. F. C.-terrein te Koog-Zaandijk een groote kaatspartij door elkaar loten voor de buiten- afdeelingen. Met een toepasselijk woord reikte de voorzit ter, de heer Vonk, de prijzen uit. lste prijs A. P. v. d. Sluis, Amsterdam; K. Wijngaarden, Amsterdam; H. van Houten, Zaanstreek. 2de prijs S. Bijtsma, Amsterdam; R. Hibma, Haarlem; P. Knol, Utrecht. 3de prijs N. Stegenga, Amsterdam; J. van Dijk, Haarlem; S. Broersma, Utrecht. 4de prijs Tj. v. Dalen, Zaanstreek; J. Dijk stra. Zaanstreek; H. Brijker, Zaanstreek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3