BEVERWIJK De wijzigingen in de steun, regeling. Een rustige dag in de feest- week. De V. V. V.-Feestweek De harddraverij wordt een succes. De etalagewedstrijd va» de winkeliersorganisaties. SANTPOORT. HEEMSKERK DINSDAG IS AU G. 1936 Onvoorzichtig wielrijder. BILJARTEN. CASTRICUM VOETBAL •- Een adres van de vakcentrales. De R.-K. Volksbond en de Beverwijksche Bestuurdersbond hebben een adres aan B. en W. gericht waarin te kennen wordt gegeven: Dat sedert de verlaging der in de steun regeling genoemde steunnormen op 1 Juli 1934 de steunverleening in ons land ten eenenmale onvoldoende moet worden ge acht; dat tengevolge van deze te schriele steun verleening elke reserve uit het gezin van den werkloozen arbeider is verdwenen, waardoor de bonafide, buiten hun schuld werkloos ge worden arbeiders gedurende langen tijd in ernstige armoedige omstandigheden verkee- ren; dat de toestand, waarin de werklooze ar beider met zijn gezin leefde, onhoudbaar is geworden en derhalve dringend verbetering behoeft, dat een aantal wijzigingen waartoe de regeering met ingang van 31 Augustus verplicht inderdaad eenige verruiming in houdt; dat evenwel de intrekking van den faiuur- toeslag een zoo ingrijpende verslechtering voor de betrokkenen in onze gemeente be- teekent, dat de gevolgen van dezen maat regel onoverkomenlij-k moeten worden geoor deeld; dat de regeering, blijkens haar mededee- lingen van de afschaffing van den huurtoe- slag de gewenschte algeimeene huurverlaging verwacht; dat echter de intrekking van den huurtoe- slag veeleer tot gevolg zal hebben, dat, ge zien het over het algemeen bestaande tekort aan goede en goedkoope arbeiderswoningen en de wegens de afschaffing van bedoelden toeslag zeker te verwachten verhoogde vraag naar deze woningen, een huurstijging zal plaats vinden; dat de noodzakelijke verlaging der woning- huren slechts zal worden verkregen door wettelijke maatregelen en/of aanbouw van goedkoope arbeiderswoningen dat, zelfs al zou de afschaffing van den huurtoeslag tenslotte wel tot de begeerde huurdaling leiden, het toch in geen geval oirbaar moet worden geacht de zwaarst ge troffen crisisslachtoffers tihans voor de on- overkomenlijke moeilijkheden aan dezen maatregel verbonden, te plaatsen; redenen waarom omdergeteeikenden uw col lege beleefd doch met nadruk verzoeken wel te willen bevorderen dat de regeering als nog op haar voornemen om den huurtoeslag in te trekken terug komt, en ter verkrijging van de huurdaling' tot wettelijke maatrege len en krachtige bevordering van den bouw van goedkoope arbeiderswoningen besluit, door een desbetreffend verzoek tot haar te richten. De christelijke Besturenbond heeft dit adres niet mede-onderteekend, omdat deze organisaties den uitslag wilden afwachten van de conferentie, die het R.-K. Werklieden verbond, het N.V.V. en het C.N.V. over de wijziging in de steunregeling zouden houden. UITSTAPJE SOCIAAL DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB. Maandag werd het j aarlij ksche uitstapje voor de kinderen van de leden der Sociaal Democratische vrouwenclub gehouden, 's Mor gens om negen uur vertrokken de geleidsters met ongeveer 150 jongens en meisjes per autobus naar Bakkum, waar in de bosschen spelletjes gedaan werden. Na een gezellige picknick mochten de kinderen 's middags in de duinen bramen zoeken. 's Avonds te zeven uur arriveerde het ge zelschap, hoogst voldaan over het prettige uit stapje, weer in Beverwijk. DE INTREKKING VAN DEN HUURTOESLAG Op Vrijdag 21 Augustus zal in de zaal van gebouw „Odeon" in de Baanstraat een open bare vergadering worden gehouden, waarin de heer Lindersman, bestuurslid van het N.V.V. zal spreken over het onderwerp Afschaffing- van den huurtoeslag". VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 17 Aug. 1936. Waschpeen per kist 7585 cent. Spinazie per kist 1830 cent. Sla per kist 1540 cent. Postelein per kist 1014 cent. Andijvie per kist 1530 cent. Wortelen per bos 4y26 cent. Peterselie per bos 1—1 Vz cent. Selderie per bos 12 cent. Prei per bos 78 cent. Bloemkool le soort per stuk 610 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 23 cent. Tomaten per K.G. 47 cent. Doppers per K.G. 812 cent. Capucijnders W. per K.G. 510 cent. Capucijnders B. per K.G. 813 cent. Raspers per K.G. 613 cent. Snijboonen per K.G. 712 cent. Dikke boonen per K.G. 68 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G 1113y2 cent. Sperc.b. m. dr. per K.G. 89 cent. Tuinboonen per K.G 49 cent Trosboonen per K.G. 1216 cent. Pronkboonen per K.G. 45 cent. Komkommers per stuk 12 cent. Roode kool per stuk 34 cent. Groene kool per stuk 34 cent. Frambozen per doosje 2025 cent. Bramen per slof 5565 cent. Roode bessen per K.G. 2022 cent. Meloenen per stuk 824 cent. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein 16 v. Amsterdam te Hamburg. Jagersfontein (uitr.) 16 van Dover. Bloemfontein (thuisr.) 16 van Marseille. Boschfontein 17 van R'dam te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) p. 17 Ouessant 19 te Rotterdam verw HOLLAND—AMERIKA LIJN. V oden dam, New-York n. Rotterdam 18 (8 v.m.) te Boulogne verwacht. Beemsterdijk 16 van Rotterdam te Norfolk. Statendam 15 van New-York n. Rotterdam. Boschdijk, Philadelphia n. Rott. 15 v. N.-York Blommersdijk 15 v. N.Orleans n. Rotterdam. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 15 v. Havana. Nictheroy, Vancr. n. Rott. 15 te Seattle. Veendam, Rotterdam n. Lissabon p. 16 Dover. Edam, Rotterdam n. New-York 16 (12.38 n.m)40 mijl van Niton. Spaarndam 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. HALCYONLIJN. Stad Vlaardingen 17 v. Narvik te Vlaard. Stad Amsterdam 16 van Gefle te Lulea. Op het terrein was het toch druk. Om wat op adem te komen van de drukke dagen, waarmede de V.V.V.-feestweek is in gezet deed het programma voor Maandag een rustigen dag verwachten. Inderdaad was het Maandagmiddag rustig in de feestvierende stad en ook op het feestterrein heerschte na de overstelpende drukte van de beide eerste dagen een opvallende kalme stemming. Tegen den avond kwamen de feestgangers toch weer opzetten. Veler schreden richtten zich naar het feestterrein, waar de tentoon stellingen een niet onbelangrijk deel van de belangstelling opeischten. Bij de kermisver makelijkheden vierde de feestvreugde weldra weer hoogtij, zoodat daar toch nog wel van een gezellige drukte gesproken kon worden. Het bezoek stemt over het algemeen tot tevre denheid, want zooals wij vernamen moet het feestterrein stellig reeds door meer dan 20.000 bezoekers betreden zijn. In verband met den optocht wordt voor he den. Dinsdag, weer groote drukte tegemoet gezien. BONTE AVOND IN HET KENNEMER THEATER. Woendagavond geeft het gezelschap Frits Schakels in het Kennemer Theater een bon ten avond, waarvoor een zeer aantrekkelijk programma is samengesteld. Wij noemen daarvan het optreden van miss Alice Mar coni en mr. Stone, die experimenteeren aan het hoogspannings-apparaat. Frits Schakels himself en Lena Ena zorgen voor de vroolijke lach, eerstgenoemde bovendien nog in zijn creatie als de Hollandsche Joe Brown. Tot slot volgt nog de opvoering van het speciale lach- nummer „Het Souper". Hans Verne fungeert als conferencier. Na afloop is er op het buitentererin bal-cham- pêtre. DE STAND VAN DE R.K. TUINBOUW- WINTERSCHOOL. In verband met de groote vakbelangen, die daarmede gediend worden laten wij hieronder op verzoek een deskundige bespreking van de stand der Tuinbouwwinterschool op de ten toonstelling volgen: De stand dient om te laten zien, hoe het theoretisch onderwijs aan toekomstige tuin bouwers en handelaren in tuinbouwproducten zooveel als mogelijk is ook aanschouwelijk wordt voorgesteld. Bij de beperkte ruimte, welke ter beschik king stond, was dit niet gemakkelijk, omdat zooveel vakken op de school gegeven worden. Daarom werden op een groote kaart de vakken van onderwijs op de school ver meld. Enkele vakken werden nog door in strumenten of praeparaten nader toegelicht. Zoo werden in verband met de teelten in Kennemerland enkele belangrijke ziekten ge demonstreerd van tulp, narcis, gladiool en crocus. Van de ziekten voorkomend bij hya cinth zijn aanwezig „gewoon aaltjesziek" bij La Victoire en een vuurblad, waarop scelero- tiën voorkomen. Van de tulp werd een vrij volledig overzicht gegeven van het „vuur". Goed komen uit de verschillen tusschen zieke bollen van een „steker" en die van „kwaden grond" en „smeulplant". Bij de narcis zijn voorbeelden van „vlieg", „aaltjesziek", „bol- rot", „smeul", „kwade grond" en „scab" een paar B'otrytisaantastingen, en een aantasting door penicillium en Fusariumrot te zien. Voor groenteteelt zijn er preparaten van roest op: boon, asperge, selderie en aardbei. Voorts van de gevreesde ruipziekte (bladrol ler) en de kankerziekte van de aardbei. Ook de aantasting van de lapsnuittor bij de aard bei is aanschouwelijk voorgesteld. Voorts ziet men de verwoesting, welke de vliegenmade kan aanrichten bij prei en bloemkool, alsmede de valsche meeldauw bij de spinazie en de voetziekte bij de erwten (Fusarium). Voor fruitteelt zijn gedemonstreerd eenige platen van appels en peren. Voorts praepa raten van schurft (peer), Loodglans (perzik en pruim) bloedluis (appel en spinselmot). Zij, die belang hebben bij de aardappelteelt vinden hier gedemonstreerd zwartbeenigheid aardappel, Rhizoctonia solani (Pokken) en de Coloradokever, alsmede de vroeger zoo be ruchte wratziekte van den aardappel. De groote globe in de hoek van den stand wijst er op, dat handelsaardrijkskunde op de school niet ontbreekt. Natuurkunde is vertegenwoordigd door het instrument „psychrometer". O.m. kan dit in strument benut worden om nachtvorsten te voorspellen. Als namelijk buiten om 4 uur des middags de natte thermometer hooger dan 3 graden C. aanwijst, zal in de daaropvolgende nacht veelal géén nachtvorst optreden. De pulverisateur, alsmede de zwavelblaas- balg, welke bij bestrijding van plantenziekten zulke goede diensten bewijzen, ontbreken niet. Het groote driehoekige bord in het midden van den stand wijst er op, dat de tijd der les sen zóó is gekozen, dat deze valt in de minst drukke periode van het kweekersbedrijf, van October tot en met Maart. Enkele spreuken mochten natuurlijk niet ontbreken. Zoo zal de spreuk: „Kweeken met oordeel, is kweeken met voordeel" zeker niet nalaten de aandacht van de kwekers* te trek ken. Bovendien wordt aan belanghebbenden nog een verkort programma van het onderwijs aan de R.K. Tuinbouwwinterschool verstrekt, zoo dat niets is nagelaten om de aandacht te ves tigen op deze zoo nuttige onderwijsinrichting. Stad Zaandam 15 v. Oxelosund n. Rotter- dam/Vlaardingen. Stad Zwolle 15 v. Lissabon te Salta Caballo. Stad Dordrecht, Bona n. Middlesbro p. 16 Gibraltar. Stad Vlaardingen, Narvik n. Vlaardingen 17 (5 n.m.) te Hoek van Holland verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 14 Aug. te Manilla. Serooskerk (thuisreis) 16 Aug. van Haifa. Grootekerk (uitreis) 15 v. Honkong. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 17 Augustus te Madras. Programma voor Woensdag. 10 uur: Bloemententoonstelling. 210 uur: Tentoonstellingen. 2 uur: Tweede opvoering van het landsspel „Kennemerland's Glorie". 5.3012 uur: Vermakelijkheden, 's Avonds illuminatie. Vijftig paarden ingeschreven. De inschrijving voor de a.s. Donderdag te houden harddraverij is gesloten. Vijftig paar den zijn ingeschreven, een aantal, dat niet alleen de verwachtingen, maar ook alle re cords overtreft. Nog nimmer werd voor de korte baan in Nederland dit aantal bereikt. Ingeschreven werden: Up to date, Viteesse en Lady Bond van den stal Baikkum te Castricuim, berijder J. van Leeuwen Sr. Sister Patrick H. en Weidiooper van J. de Vlieger, berijder eigenaar; Dalia D, eigenaar en berijder C. Vergay uit Amsterdam; Sena tor Brewer en Fanfare berijder en eigenaar Ph. Knijnenburg uit Den Haag; Quita en Harvest Lee, Stal Hofland Beverwijk; Edna M, eigenaar en berijder Swart Zaandam; Determination en Marie P. eigenaar J. de Vlieger, Nieuw Vennep; Brisé, eigenaar en berijder Dirk Beets, Wormer; Clara Bascom, eigenaar K. Nottelman, Sehagen, berijder A. R. Nottelman; Noma B, eigenaar N. J. Sil ver, Oudesluis, berijder A. R. Nottelman, Nordeck, Uilenspiegel en Betty Worthy, eige naar A. J. Kats, uit Amsterdam; Wilhelm, eigenaar F. A. Bosveld, Den Haag; The Gleaner, Zoo Doorlooper, Mac Gregor en Zus Braun van W. H. Geersen, Hilversum, berij der eigenaar en F. A. Bosveld; Diamant Bleu eigen. B. Monsma, Leeuwarden, ber. M. Side- rius; Anlezy, eig. mevr. Knoirr, Sneek, ber. M. Siderius; Princess, eig. Stal R., Wassenaar, ber. M. Renswoud: Xoli, eig. A. Sierdsema, ber. J. F. de Boer; Our Dream, eig. K. van Wijk, Haren; Pinkterton, eigen. Sta. Hofland, Beverwijk; Rober E Lee, eig. Stal Korver, Xilandria, G, stal Birfchoven, Birk'hoven, ber. G. Ensing Loblied, eigen. B Kersbergen, Am sterdam, ber. A. Witteveem; Alinda en Yledi Zoon eig. S. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Francy May en Rolls Royd, eig. B. de Vries, Heerenveen, ber. H. de Vries; Our Uhlan B, eig. en ber. J. A. Mooy, Wieringerwaard; Chili, eig. J. Honing, Purmerend, ber. L. Combee; Miss Everharda, eig. P. Koster, Jisp; Siem Claudy, eig. H. de Lange, Katwijk; ber. R. van Wieringen; Sister Bond, eig. mevr. Kramer, IJsselmonde, ber. L. Ensing, Johan na M eiig. en ber. idem; Glossy Silk, eig. J. Vrijlandt, Den Haag, ber. D. Pronk, Edzard en Konora eig. D. Pronk, Hillegersbeng; Fa- tima, X. Smiling en Anna Bradford's Guy eig. J. de Haan, Wijde Wormer, ber. J. Ver gay; Rose Morgan, eig. K. Wijik, Haren, ber. J. Vergay. In verband met het enorme aantal inschrij vingen zal de draverij a.s. Donderdag niet te 2 uur, zooals aanvankelijk was vastgesteld aanvangen, maar reeids te 1 uur precies POSTDUIVENVEREENIGING „DE STORM VOGEL". De postduivenvereniging „De Stormvogel" heeft deelgenomen aan een wedvlucht van uit Zevenbergen. De uitslag hiervan is: L. Knep- pers 1, 8, 19, N. de Wildt 2, 13, L. de Vries 3, 18, J. Hoefakker 4, 6, 12, T. Loogen 5, 7, 9, 14, 22, 23, F. Braun 10, C. Kockx 11, 15, 27 L. Pie- lage 16, A. Eist 17, 21, 24, C. Dekker 20 30, T. Langendijk 25, Th. Joosten 26, 31, J. Timmer 28, 29. De heeren L. Kneppers, N. de Wildt, L. de Vries en J. Hoefakker ontvingen een eereprijs. MARKTBERICHTEN. 17 Augustus. Spinazie per kist 2040 ct. Postelein per kist 1020 ct. Andijvie per kist 1530 ct. Wortelen per bos 812 ct. Bieten per K.G. 3 ct. Komkommers per 100 13. Augurken per K.G. 4—18 ct. Aardappelen, klei, per K.G. 1y23V2 ct. Doppers 6—10 ct. per K.G. Capucijners per K.G. 610 ct. Raspers per K.G. 711 ct. Tuinboonen per K.G. 3y26V2 ct. Snijboonen per K.G. 810 ct. Heerenboonen per K.G. 5V28y2 ct. Trosboonen per K.G. 1316 ct. Roode kool per 100 f 4. Savoije kool per 100 35. Bloemkool per 100 3.507. Uien per K.G. 4 ct. Sla per kist 1320 ct. Rabarber per 100 bos 2. Pieterselie per bos 1 ct. Selderie per bos 1 ct. Appelen, per K.G. 1228 ct. Peren per K.G. 624 ct. Pruimen per K.G. 2036 ct. Framboozen per doosje 18 ct. Bessen per K.G. 26 ct. Druiven per K.G. 40 ct. Euterpe Amst. n. Bordeaux p. 16 Dungeness. Fauna Rotterdam n. Vigo p. 16 Dungeness. Helder 17 van Hamburg te Antwerpen. Hercules 15 van Rotterdam naar Algiers. Irene Amst. n. Kopenhagen p. 16 Holtenau. Juno 16 van Catania te Triest. Nereus 15 van Stettin naar Amsterdam. Oberon 16 van Amsterdam te Alexandrië. Orion Rott. naar Faro p. 16 Dungeness. Orpheus 16 van Amsterdam te Odense. Perseus 16 van Hamburg te Amsterdam. Pluto 15 van Amsterdam te Kopenhagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 15 van Rio Janeiro. Beoordeeling door het publiek. De etalage-wedstrijd, die de Beverwijksche Middenstands Centrale voor haar leden heeft georganiseerd tijdens de feestweek mag zich in een flink aantal deelnemers en in de groote belangstelling van het publiek verheugen. De deelnemende winkeliers hebben van hun étalages bijzonder veel werk gemaakt en som migen dragen het karakter van uitgebreide exposities. Het fraaie embleem van de V.V.V. en ook het zoo geslaagde affiche, dat voor de pro pageering van de feestweek werd ontworpen, waren zeer gewilde attributen om in de étala ges aan de V.V.V.die de feestweek organi seerde, alle recht te doen wedervaren. Maan dag werden de étalages door een deskundige jury beoordeeld. Het resultaat van deze be- oordeeling blijft echter nog een diep geheim, want ook het publiek moet een uitspraak doen. Voor degenen, wier uitspraak het meest met het oordeel van de jury overeenkomt zijn prij zen uitgeloofd. TWEEDE OPVOERING VAN „KENNEMER LAND'S GLORIE". Woensdagmiddag' te 3 uur zal de tweede opvoering van het Landsspel „Kennemerland's Glorie" plaats vinden. In verband met het gunstige onthaal, dat dit openluchtspel zoowel bij het publiek als in de dagbladpers na de eerste voorstelling heeft gevonden, wordt voor de opvoeringen van Woensdag', Zaterdag en Zondag groote toeloop van het publiek ver wacht. STERTOCHT VOOR RUITERS. De ruiters, die aan het Landsspel „Kenne merland's Glorie" hun medewerking verlee- nen, zullen Vrijdag den door de V. V. V. uitge schreven stertocht maken, omdat zij daartoe in verband met de opvoeringen op de Zonda gen niet in de gelegenheid zijn. Voor den a.s. Zondag te houden stertocht voor automobilisten en motorrijders is als extra prijs nog een fraaie beker beschikbaar gesteld. CONCERT. Hedenavond wordt in de muzieknis het eer ste concert gegeven. Dit zou reeds Dinsdag j.l. plaats gevonden, doch toen was het minder gunstige weer oorzaak, dat het werd uit gesteld. RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 20 Augustus 1936 des avond ten 7.30 uur. Eenig punt van behandeling: Voorloopige vaststelling der gemeentereke ning, en rekening' der bedrijven, dienst 1935. GEVONDEN VOORWERPEN. Een damestasch. VRAGEN OVER DE STEUNVERLEENING. J. P. Coen (thuisreis) 16 Augustus te Suez. Tawali (uitreis) 17 Augustus te Soerabaja. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memnon, Japan n. Rotterd. p. 15 Gibraltar. Eurypulus, Batavia n. Amst. p. 17 Gibraltar. Glenapp, Dairen n. Rotterdam 14 v. Singapore Hector 14 van Yokohama naar Rotterdam. Theseus, Rotterdam naar Japan p. 16 Perim. Asphalion, Rott. n. Japan p. 16 Dungeness. Laertes, Amsterdam n. Java 15 (8.22 n.m.) 45 mijl west van Land's End. Calchas, Japan n. Rotterdam 16 v. Port Said. Benreoch 16 Aug van Otaru te Rotterdam. Benlawers 4 van Yokohama n. Rotterdam. Benvenue, Japan n. Rott. 10 v. Colombo. Benvorlich, Japan n. Rott. 15 v. Manilla. City of Eastbourne, Japan n. Rotterdam 19 Augustus te Londen verwacht. Glenbeg Dairen n. Rott. 15 v. Sasablanca. City of Bath Hankow n. Rotterdam 17 van Pt. Swettenham. Philoctetes Japan n. Rott. 16 v. Shanghai. VERTROKKEN. 17 Augustus: Confid m.s. Exmouth Chacal t.p.j. Antwerpen Leopord t.p.j. Antwerper. Nedjan s.s. Bremen Budenni s,s. Spitsbergen Staghound s.s. Garston Utrecht s.b. Nieuwediep TUINBOUW VEREENIGING ONS BELANG. Maandag 17 Augustus. Andijvie per kist 16 ct. Spinazie per kist 22 ct. Postelein per kist 12 ct. Bloemkool I per stuk 7 ct. Bloemkool II per stuk 2y24 ct. Komkommers per stuk iy22 ct. Dubb. boonen per K.G. 47 ct. Dubb. boonen m. draad per K.G. 4 ct. Snijboonen per K.G. 7y2—14 ct. Trosboonen per K.G. 13yi15 ct. Rentegevers per K.G. 8y2 ct. Tuinboonen per K.G. 1V26 ct. Capucijners (B.) per K.G. 14 ct. Capucijners W. per K.G. 3 ct. Bliss (Abodance) per K.G. 6 ct. Eng. Groentjes per K.G. 5 ct. Tomaten per K.G. 7 ct. Frambozen per doosje 27 ct. Bramen per slof 40 ct. Op den Sleeterweg ter hoogte van het woonwagenkamp te Alptoen a. d. Rijn wilde Maandagmiddag de 42-jarige timmerman A. Stigter nabij zijn woning den Rijksstraat weg oversteken. Volgens ooggetuigen heeft de man daarbij de onvoorzichtigheid gehad niet voldoende op te letten en geen richting aan te geven. De bestuurder van een per sonenauto uit Den Haag, die den wielrijder achterop kwam bemerkte op het laatste mo ment diens onvoorzichtige daad en trachtte den wielrijder nog te ontwijken door links van den weg te gan. Op dat moment leek het, of de wielrijder toch weer naar rechte wilde, weshalve de bestuurder van de auto een zwaai naar rechts maakte. Ook deze ma noeuvre baatte niet: de man werd door het achtergedeelte van de auto ge,grepen en kwam na zijn val in een sloot terecht. Een dokter constateerde een beenbreuk en een wervelfractuur. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het Diaconessenhuis te Lei den vervoerd, waar de man kort na aan komst is overleden. OMZETBELASTING OP BROOD. De Nederlandsche Vereeniging van Werk gevers in hét Bakkersbedrijf deelt mede, dat de requesten, door haar tot den minister van financiën gericht, waarin geprotesteerd werd tegen de aan de bakkerij opgelegde verplich tingen om over het tevoren van omzetbelas ting vrijgestelde brood deze belasting voortaan te betalen, alsmede de besprekin gen, door haar ten departemente gevoerd, in zooverre resultaat gehad hebben, dat de minister heeft bepaald, dat vrij blijft van omzetbelasting: a) al dat brood, hetzij groot, hetzij klein- of luxebrood, dat gemaakt is uit deeg, ver vaardigd uit geen andere grondstoffen dan meel en bloem, zemelen, zout, melk. melk poeder, water, moutextract, crème en bak- kersvet, b) krentenbrood (geen krentenbollen), voor welks vervaardiging ten hoogste 10 pet. van het gewicht van het gebezigde deegbe- slag krenten en/of rozijnen zijn gebezigd, e) dat brood, vervaardigd uit gewoon brood deeg, waaraan bijvoorbeeld een weinig suiker is toegevoegd, zooals in sommige streken van het land te doen gebruikelijk is. De aan de hand van het bovenstaande te veel geheven belasting zal worden verrekend met de nog op te leggen aanslagen. AANGEKOMEN. 16 Augustus: Perseus s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Bristol 17 Augustus: Rhein s.s. Hamburg Biri s.s. Oslo Midsland s.s. Newcastle Sembilan s.s. Batavia Texelstroom s.s. Liverpool Sleepreis. De Nederlandsche zeesleepboot „Indus" is van hier naar Granton vertrokken met de bag germolen H. A. M. 108 en de sleepboot H. A. M. 406 op sleeptouw. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip „Glanton" is van Newcastle bij het Hoogovenbedrijf aangeko men met een lading steenkolen. Torpedojagers vertrokken. De Fransche torpedojagers „Chacal" en „Leopard" zijn, na een verblijf van drie dagen in de hoofdstad. Maandagmorger naar de Noordzee gepasseerd. Passagiers ingenomen. De van Hamburg komende motorschepen „Jagersfontein" en „Cordillero" hebben in de Buitenhaven alhier passagiers ingenomen en vertrokken daarna resp. naar Zuid-Afrika en West-Indië. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stuyvesant, Amst. n. W.-Indië p. 15 Beachy Head. Triton, Para naar Hamburg 15 Aug. van Huil Ulysses 15 Aug. van Mutzuna naar Kiuluk. Calypso 13 Augustus van Susa te Sunderland. Costa Rica 14 van Amsterdam te Cristobal. Achilles 15 van Livorno te Napels. Agamemnon 16 van Beyrouth te Sfax. Ajax Napels naar Amsterdam p. 14 Gibraltar Aurora Amst. n. Napels p. 16 Dungeness. Baarn 17 van Hamburg te Antwerpen. Bennekom, Chili naar Lpl. en Amst. 15 van Curacao Ceres 15 van Lissabon naar Amsterdam. Colombia 16 van Barbados te Amsterdam. Cottiea Paramaribo n. Amst. 15 van Madeira Crijnssen 16 van Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 15 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitreis) pass. 16 Kaap del Armi. Slamat, Rotterdam n. Rothesay p. 16 (11 v.m.) Wight. Garoet (uitreis) pass. 16 Aug. Pantellaria. Kedoe (thuisreis) pass. 17 Aug. Ouessant. Kota Nopan (uitreis) pass. 17 Aug. Finisterre STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Simaloer (uitreis) pass. 16 Aug. Dungeness. Sembilan (thuisreis) 17 Aug. te Amsterdam. Johan de Witt (thuisreis) 16 van Gibraltar. Tabian (thuisreis) 15 Aug. van Port Sudan. Chr. Huygens (uitreis) pass. 14 Aug. Perim. Poelau Roebiah (thuisreis) 16 van Sabang. Het z.g.n. Tuinders- en Werkloozen Comité heeft een adres gericht aan B. en W. van den volgenden inhoud: In verband met de alarmeerende berichten als zou de regeering' van plan zijn de reeds te lage uitkeeringen aan de werkloozen te ver lagen, verzoeken wij u nota te willen nemen van onderstaande vragen: 1. Hebben Burgemeester en Wethouders reeds kennis genomen van de laatste belang rijke wijzigingen van de Rijks voor schriften inzake ondersteuning aan werkloozen, in het bijzonder die, welke bepalen dat de huurbijslag zal worden opgeheven? 2. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat het opheffen van de huurbijslag de steuntrekken- den in een onmogelijk te dragen positie brengt en derhalve de uitvoering dier ge wijzigde voorschriften onmogelijk moet wor den geacht? 3. Zijn B. en W. bereid het oordeel aan de regeering kenbaar te maken en den Raad in de gelegenheid te stellen, zich hierover uit te spreken door zoo mogelijk voor 30 Augustus 1936 een vergadering uit te schrijven en te doen plaats hebben ter behandeling van deze aangelegenheden? 4. Zijn B. en W. bereid om, in navolging van andere gemeenteraden, aan den Raad voor te stellen bij de regeering te protesteeren tegen deze voor de werkloozen niet te dragen aantasting van de steunuitkeeringen. NIEUW RIJWIELPAD IN WORDING. De werkzaamheden aan het rijwielpad aan den Heerenweg beginnen te vorderen. De rio- leering is gereed. Verschillende boomen zijn gerooid. Thans is men begonnen de oude laag asphalt en rietmatten te verwijderen. Het nieuwe rijwielpad zal nu worden vervaardigd van beton aan beide kanten van den weg. Het werk wordt uitgevoerd door C. de Groot, aannemer te Castricum. OVERZICHT PROMOTIES 1935-1936. Het overzicht van de spelers, die in het vo rige seizoen in de verschillende nationale kampioenschappen gepromoveerd werden, luidt als volgt: naar de 1ste klasse groot bil jart cadre: L. Gehrels, Amsterdam; naar de 2de klasse groot-biljart cadre: P. A. Kobus, Haarlem en W. L. H. Penning, Delft; naar de lste klasse kleinbiljart cadre: J. L. Baay, Rot terdam, H. J. M. van Rooy, Vught en S. A. Menist, Rotterdam; naar de 2e klasse klein biljart cadre: M. A. van Deventer, Amster dam, H. V. Velgersdijk, Rotterdam en H. D. Buiskool, Amsterdam; naar de lste klasse drie banden groot-biljart, W. Levert en P. J„ M. Geestman, beiden Amsterdam. OM DEN ZILVEREN WESTERTOREN. StormvogelsD. O. S. (14). Stormvogels, dat dit jaar den Zilveren Wes tertoren, te verdedigen had, heeft dit op wei nig succesvolle wijze gedaan: Uit drie wed strijden werd slechts één punt behaald. Zondag j.l. werd met het volgende elftal tegen D. O. S. gespeeld: Hollenberg, Van Dongen, Haak Jr., Wey, Feijen, Bravenboer, v. d. Steen, Schildwacht, Schoorl, Bloemink, Tol. Met de rust leidde D. O. S. met 10, welken voorsprong' de Utrechtenaren zeker verdienden. Onder leiding van hun uitstekenden midvoor Dumortier werden tal van aanvallen onder nomen. De Stormvogelsaanval, die, als er geen gunstige verandering komt, ook nu weer het zwakke deel van de ploeg dreigt te worden, speelde in het veld vaak niet kwaad, doch in de nabijheid van het doel, was het meestal mis. Na de rust maakte D. O. S. er al spoedig 20 van. Toen er nog tien minuten te spelen waren, hadden de Utrechtenaren dank zij Dumortier en spil Bos een 40 voorsprong. Schoorl redde tenslotte de eer, door onbe rispelijk een penalty in te schieten (1—4).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5