VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: .WEERBERICHT IJMUIDEN BEVERWIJK HET OLYMPISCH ZWEM TOURNOOI. De Nederlandsche zwemsters in ons land terug. WATERPOLO. DINSDAG 18 AUG. 1936 t SCHAKEN. Het int. tournooi te Nottingham. Zevende ronde. WINKELIERS VEREENIGING „GROOT IJMUIDEN.". Maandagavond werd in Hotel No. Eén de jaarvergadering gehouden van de Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden' welke matig bezocht was. In zijn openingsrede wees de voorzitter op de moeilijke tijden voor den winkelier door allerlei oorzaken. Bet name wees spreker op de heffing op oliën, waardoor vele winkeliers in moeilijkheden zijn gekomen. De minister heeft gezegd, dat de winkeliers de meest volg zame burgers zijn; sprekers meening is, dat het geduld van den winkelier onuitputtelijk is. Dat de toestand zoo slecht is, is ook te wij ten aan gebrek aan een stevige organisatie. Alleen door een stevige organisatie kan iets bereikt worden. Bereikt de middenstandsorga nisatie dan niets? Toch wel iets, meent spre ker. zoo de wettelijke regeling van uitverkoo- pen, van het afbetalingssysteem, verbod van het verrichten door nevenbetrekkingen door familie van overheidspersoneel, herziening der drankwet, beperking van het automaten-we zen van het vestigen van zelfstandige bui- tenlandsche ondernemingen enz. Laten de ongeorganiseerde winkeliers niet klagen, want zij wenschen geen verbetering. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer F. de Boer, over het vorige jaar, wordt gewezen op de moeilijke tijden voor IJmuiden, welke hun uitwerknng hebben op den midden stand. Verschillende gebeurtenissen worden gememoreerd, waaruit blijkt, dat de vereeni- ging niet stil zit. Volgens jaarverslag van den penningmees ter. den heer S. van Dorp bedroegen de onkos ten f 409.46. De etalagewedstrijd kostte f 103.08, de Mica-campagne leverde een nadee- lig saldo von f 3.78y2, de St.-Nicolaas-cam- pagne kostte f 175.94. Aan contributie der leden werd ontvangen f 420, aan interest belegfde gelden f 9.55. Het nadeelig saldo per 1 Januari bedroeg f 273,621/2 waardoor de bezittingen der vereeniging daal den tot f 267,90y2. Het organiseeren van een tocht naar de jaar beurs wordt overgelaten aan het bestuur. Tenslotte wordt nag besloten een Sint-Ni- col aascampagne te organiseeren. In de kascommissie werden benoemd de heeren Bus en Hoedeman, reserve de heer K. de Jong. De bestuursverkiezing wordt aangehouden in verband met te houden besprekingen over samenvloeiing met andere organisaties. Besloten wordt de leden in de gelegenheid te stellen, onder organisatie van de vereeni ging deel te nemen aan de Mica-campagne. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.80—0.57. Griet per 50 K.G. 189. Tongen per K.G. 1.250.76. Groote schol per 50 K.G. 20. Middelschol per 50 K.G. 16. Zetschol per 50 K.G. 13—9. Kleine schol per 50 K.G. 151.60. Schar per 50 K.G. 6.50. Vleet per stuk 1.10. Kleine poon per 50 K.G. 0.50 Groote schelvisch per 50 K.G. 1512. Middelschelvisch per 50 K.G. 12.5011. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 11.50 8. Kleine schelvisch per 50 K.G. 7.302.50. Kabeljauw per 125 K.G. 3818. Groote gullen per 50 K.G. f 74.40. Kleine gullen per 50 K.G. 4.501.80. Wijting per 50 K.G. 3.402.30. Makreel per 50 K.G. 6.502.80. Leng per stuk 0.550.35. Koolvisch per stuk 0.630.55. Verscne haring per kist 43.30. Klein middel hake per 50 K.G. 12.508.50. BESOMMINGEN. AUTOBOTSING. Maar»3aig had op het kruispunt Kanaal straat hoek Kerkstraat een botsing plaats tussdhen tiwee auto's, resp. gestuurd door den heer J. uit Amsterdam V. alhier. Laatstgenoemde bestuurder, van liniks komende, had geen voorrang verleend. Beide auto's werden beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwam niet voor. GEEN RONDRIT VAN DE V.V.V. In verband met de feestweek zal Woensdag de wekelijk-sche orndrit van de V.V.V. met toeristen door Beverwijk en omgeving niet worden gehouden. BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR IN FUNCTIE. De feestweek heeft tot gevolg gehad, dat van heinde en verre venters zijn komen op dagen, die willen probeeren tijdens de feest dagen in Beverwijk wat te verdienen. Daar voor is echter vergunning van de politie noo- dig. Toen de politie deze vergunningen contro leerde bleek haar, dat de houder van een pa lingkraampje die zijn affaire op de Rree- straat had gevestigd, niet in 't bezit was van de vereischte vergunning. Zij gelastte den man zijn tentje af te breken en maakte te vens proces-verbaal op wegens het verkoo- pen van artikelen langs den openbaren weg zonder vergunning. Onder de omstanders, die van dit voorval getuigen waren, bevond zich een persoon, die zich blijkbaar met het optreden van de politie niet kon vereenigen. Hij bemoeide zich met het geval en ontzag zich daarbij niet den ddenstdoenden majoor van de politie te beleedigen. Hij werd mee genomen naar het bureau, waar tegen hem proces-verbaal werd opgemaakt. EEN DEEL VAN DE VERSIERING VERWIJDERD. Op last van den Rijkswaterstaat zijn gis teravond de lichtzuilen in 'het gedeelte van de Breestraat, gelegen tussdhen den Alkmaar schen weg en de Hobbestraat, verwijderd. Dit werd gegrond op de bepaling van het Rijkswegenreglement, waarbij het verboden is getimmerten te plaatsen op of langs de Rijkswegen, ongeacht of de langs den weg gelegen gronden al of niet eigendom zijn van het Rijk. VOETBAL OP KONINGINNEDAG. Als onderdeel van het feestprogramma op Koninginnedag zal de voetbalver. De Ken- nemers op 31 Augustus in het Gemeentelijk Sportpark een wedstrijd spelen tegen de Utrechtsche tweede klasser Velox. Overal een hartelijke ontvangst. Uit Bentheim: Met den voortrein arriveer den Maandagavond te 19.10 uur Duitsche tijd aan het station Bentheim de Nederlandsche zwemsters, zwemmers en officials. Ter hegroe ting was daar o.a. aanwezig de heer Wesselo lid van het hoofdbestuur van den K.N.Z.B Verder een honderdtal Nederlanders en een groot aantal Duitschers. De heer Wesselo en de stationschef leidden de Nederlandsche ploeg naar het gereserveerde gedeelte van het perron. Hij riep allen een hartelijk welkom toe namens geheel zwemmend Nederland, dat zij zoo glo rierijk vertegenwoordigd hadden. Namens de Hollandsche kolonie te Osnabrück bood hij den leider der zwemploeg, den heer J. de Vries, een bouquet rozen aan. Verder voerden nog vele personen het woord. Geschenken en bloe men werden aangeboden. Bij het vertrek van den trein offreerde de stationschef Rie Mastenbroek bloemen. Na de huldiging werd geestdriftig het Wil helmus gezongen. Te Amsterdam Evenals dit de vorige week bij de terugkomst der athleten het geval was geweest, had men Maandagavond dank zij de groote medewer king van den stationschef een groot deel van het eerste perron afgezet; de eerste klasse wachtkamer was voor de ontvangst ter be schikking gesteld. Een muziekcorps zorgde er voor, dat het wachten niet al te saai was en blies vroolijke wijsjes. Tegen elf uur rolde de trein binnen; de locomotief was met groen versierd; voorop de Olympische en de Nederlandsche vlag. Een geweldig gejuich barstte los en toen onze Am- sterdamsche zwemsters Nida Senff, de Olym pische kampioene op den rugslag. Jopie Sel bach van de estafetteploeg en Jopie Waal-berg uitstapten en de muziek een welkomstlied in zette, was er voor de ouders en de officials bijna geen gelegenheid, om hen hartelijk wel kom te heeten. Toen hiervoor eindelijk gelegenheid was en nadat de muziek het Wilhelmus gespeeld had ging men naar de gereserveerde wachtkamer, waar een officieele begroeting plaats had. Hier werd, nadat de dames en heeren rijkelijk van bloemen voorzien, plaats genomen hadden, eerst het woord gevoerd door den voorzitter van den Kring Amsterdam van den K.N.Z.B., Mr. Claessens, die de dames feliciteerde met de behaalde successen en in het bijzonder Nida Senff geluk wenschte met het groote succes, dat door haar te Berlijn behaald was Hij zeide o.a. dat het Olympisch vuur te Ber lijn nu gedoofd was, doch het vuur van den strijdlust onzer dames nog steeds vlamde en dat dit vuur nog menige overwinning op het water zou behalen. Hij dankte ook den voor Trawlers: Claesje, R.O. 46, 1225 manden 3470.— Irene. IJM 89. 300 m. 1440— Vios V, IJM 102, 275 m. 1180.— Amstelstroom, IJM 91, 85 m. 930. Jennny Elsa, IJM. 88, 45 m. 1009. Flamingo, IJM 42, 95 m. 1100. Julie Streiff. IJM. 159, 55 m. 1350.— Dolfijn, IJM 103, 80 m. 1240.— Reiger, IJM 106, 95 m. 730.— CathaT. Duyvis, IJM 60, 410 m. 1920. Kotters: E. 45 660. Loggers: Sch. 132 26. ADJUNCT-INSPECTEUR DER VISSCHERIJEN Bij Kon. Besl. is benoemd tot adjunct-inspec teur der visscherijen de heer D. de Mos Pzn., te Scheveningen, thans hoofdcontroleur bij den dienst der Nederlandsche haringcontrole. VEREENIGING VOOR JONG HERVORMDEN. De gewestelijke landdag van de vereenigin- gen voor Jong Hervormden zal dit jaar te Vel- sen gehouden worden en wel op Zaterdag 5 September in gebouw „Concordia". De voorzitter van het gewest Ds. Hoek uit Hardenberg zal een rede houden. Verder voert de afdeeling Haarlem een lee- kenspel, getiteld „Rebekka" op. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Utrecht IJM 73 vangst 1150 manden ha ring. Beatrice IJM 118 20 manden poon, 19 man den tarbot, 23 manden kleine schol, 2 man den gr. sohol, 5 manden varia totaal 69 m. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadele van den heer H. alhier werd een rijwiel ontvreemd dat hij eenigen tijd had geplaatst in het havenkantoor op het kluisealand. Schip Amstelland x) Agamemnon. Ajax Anastasia Amsterdam x) Albula AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 18 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Confetti". In het voorprogramma silhouette-film van Lotte Rei niger. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Singende Jugend". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Broadway Melody of 1936" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De amateur Jockey" met Heinz Rühmann. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 19 AUGUSTUS Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Bennekom Beme Barneveld Bloemfontein x) Baarn Breda x)- Berenice - Beverwijk Bodegraven Ceres (Ned.) Calypso Cottica Caribia x) van Dalarö Eurypylus Essen Eurymedon x) Eurylochus x) Elsa Gera Heidelberg I-Iammaren. Hilversum Hamm Helder J. P Coen x) Joh de Witt x) Jaarstroom Juno (Ned.) Kreta Kiruna Latava Maaskerk Malmen Meliskerk x) M. v. St. Aldegonde x) Melampus Montferland x) Margareta Nereus (Ned.) Orestes Oberon (Ned.) P. L. M. 23 Peisander x) Phrontis x) Poseidon (Ned.) Poelau Laut x) Polyphemus x) Poelau Roebiah x) Pluto (Ned.) Randfontein x) Salabangka x) Serooskerk x) Sembilan x) Syra Trajanus Tabian x) Triton Tarakan x) Ulysses (Ned.) Urola Waterland x) Venus (Ned.) Zuiderkerk x) Zaanland x) Buenos Aires Alexandrië Midd. Zee Archangel Aruba Danzig Chili Constantza Chili Beira Hamburg Chili. Danzig Archangel Hamburg Bourgas Susak. West-Indië. Pto. Barrios. Lulea (v. IJm.) Batavia Ned. Indië Batavia. Batavia Söderhamn (v. Velsen) Ned Indië Ned.-Indië. West-Afrika. Archangel. Batavia Hamburg Batavia Batavia West Afrika Midd. Zee West-Indië. Oxelösund (v. IJm.) Paimpol West Afrika West-Afrika Zuid-Afrika Batavia. Hamburg. Hamburg Borga Stettin Constantza Alexandrië Bona (v. IJm.) Batavia Batavia Midd. Zee. Batavia. Batavia. Ned. Indië Stettin Hamburg Batavia Japan Ned. Indië West Indië Alexandrië Ned. Indië Para Skjölden Bourgas Casablanca Buenos Aires Midd. Zee. Japan Buenos Ayres verm. aankomst Laatste bericht 21 Aug. 23 Aug. 20 Aug. 4 Sept. heden 20 Aug. 19 Aug. 23 Aug. 20 Aug. 20 Aug. 19 Aug. 19 Aug. 4 Sev 20 Aug. 22 Aug. 12 Sept. 12 Sept. 6 Oct. 19 Aug. 24 Aug. 22 Sept. 20 Aug. 19 Aug. 30 Aug. 20 Aug. 2 Sept. 21 Aug. 18 Aug. 16 Sept 20 Aug. 23 Aug. 20 Aug. 18 Aug. 16 Sept. 20 Aug. 31 Aug. 26 Aug. 30 Sept 13 Sept. 25 Aug. 17 Aug. 15 Aug. 30 Aug. 22 Aug. 3 Sept. 4 Sept. 18 Sept. 11 Aug. van Dakar. 16 Aug. te Sfax. 14 Aug. van Gibraltar. 10 Aug. vertrokken. 16 Aug. vertrokken. 14 Aug. vertrokken. 15 Aug. van Curagao. 14 Aug. van Gibraltar. 13 Aug. van Callao. 16 Aug. van Marseille. 17 Aug. te Antwerpen. 11 Aug. van Valparaiso. 18 Aug. vertrokken. 14 Aug. van Lodingen, in lading. 15 Aug. van Lissabon. 13 Aug te Sunderland. 15 Aug. van Madeira. 18 Aug. van Cartagena. 13 Aug. vertrokken. 17 Aug. van Gibraltar. 15 Aug. van Perim. 14 Aug. van Belawan. vertrekt 29 Aug. 17 Aug. te Hull. 10 Aug. van Pt. Said. 13 Aug. van Batavia. 13 Aug. van Las Palmas. 13 Aug. v. d. Noordkaap. 8 Aug. te Bintang. 17 Aug. te Antwerpen. 17 Aug. van Port Said. 16 Aug. van Gibraltar. 14 Aug. te Liberia. 16 Aug. te Triëst. 16 Aug. van Trinidad. 15 Aug. vertrokken. 15 Aug. vertrokken. 12 Aug. van Las Palmas. 10 Aug. van Las Palmas. 11 Aug. van Kaapstad, vertrekt 19 Augustus. vertr. 19 Aug. v. Bremen, vertrekt 22 Aug. 14 Aug. vertrokken. 15 Aug. vertrok-ken. 14 Aug. te Stamboul. in lading. 10 Aug. van Tanger. 14 Aug. van Gibraltar. 13 Aug. van Perim. 13 Aug. te Trapani. in lading. vertrekt 22 Aug. 16 Aug. van Sabang. vertrekt 22 Aug. in lading. tn lading 16 Aug. van Haifa. 14 Aug. van Liverpool. 4 Aug. van Trinidad. 16 Aug. te Granton. 13 Aug. van Perim. 17 Aug. te Hamburg, vertrekt 19 Aug. 16 Aug. van Kinluk. in lading. 15 Aug. van Rio Janeiro. 6 Aug te Barcelona. 14 Aug. te Manilla. vertrekt 21 Aug. zitter van den K.N.Z.B., den h«er De Vries, voor het vele werk dat hij voor #n tijdens de Olympische Spelen had gedaan voor de zwem sport en bood als erkentelijkheid aan mevr De Vries, zonder wiens steun hij dit alles toch niet had kunnen doen, een bouquet bloemen aan. Ook Mevr. Triebeis, de „zwemmoeder" van Amsterdam, die ook te Berlijn was, deelde in de hulde en had een bloemstuk in ontvangst te nemen. Nog velen voerden het woord. De rij van sprekers en spreeksters zou niet compleet geweest zijn, wanneer ook mevr Triebeis niet enkele woorden gezegd zou hebben. Zij zeide zeer gelukkig te zijn ge weest. dit mooie zwemfeest in Berlijn te heb ben mogen meemaken. Zij was blij dat onze zwemsters bewezen hebben dat ook een klein landje nog heel wat kan presteeren. De heer De Vries dankte tenslotte namens allen voor de hartelijke ontvangst, waarna allen nogmaals het Wilhelmus aanhieven. Zegetocht van Nida Senff door de straten van Amsterdam. Voor onze Olympische kampioene Nida Senff was het hiermee echter nog niet afge loopen. Haar wachtte nog iets, dat zij haar leven lang wel niet zal vergeten. Op de schou ders gedragen ging zij naar buiten, waar dui zenden zich voor het Centraal Station had den opgesteld om daar plaats te nemen in een open auto. In langzaam tempo ging het huis waarts. Overal waar zij voorbijkwam steeg een luid applaus op. Op den Overtoom stond het in de omgeving van haar woning zwart van belangstellenden, toen zij uitstapte, moest zij wederom op de schouders genomen worden Het leek wel of aan het gejuich geen einde kwam. Bij den ingang van de deur was een eerepoort van groen en bloemen en vlaggen aangebracht, terwijl ook de balcons met vlag gen en bloemen versierd waren. Eenmaal thuis zijnde, waar de kamer in een waren bloemen tuin herschapen was, moest zij, alvorens de en thousiaste menigte huiswaarts ging. nog een maal op het balcon verschijnen en weer steeg een luid hoera op. Ook de hockeyers, roeiers en hok sers aangekomen. Met denzelfden trein, waarmede de zwem ploeg gearriveerd was, waren ook de hockey ers, roeiers en boksers aangekomen. Hun wachtte echter geen officieele ontvangst en hun aankomst, die geheel te niet ging in de belangstelling voor de zwemsters, is dan ook slechts door weinigen waargenomen. Te Rotterdam. Rie Mastenbroek, Willy den Ouden, Dini Kerkmeester en Annie Timmermans, zijn Maandagavond met den trein van 23.47 uur uit Berlijn te Rotterdam teruggekeerd. Toen de trein met de Olympische zwem sters met een met groen en vlaggen versierde locomotief binnenrolde, waren op het afge zette perron aanwezig mevr. Mastenbroek, de hoofdcommissaris van politie, de heer m-r. L. Einthoven, de Rotterdamsche zeiler Daan Kagchelland en vele functionarissen van ver schillende zwemclubs. De ploegen van O. D. Z en R. D. Z. hadden in clubcostuum met vlag gen een eerepoort gevormd. Een gejuich, dat geen einde scheen te krij gen, steeg op, toen de meisjes uitstapten. Na de begroeting nam men plaats in een aantal autobussen en voorafgegaan door de Post fanfare reed men langzaam naar het ge bouw „Palace" aan de Gedempte Botersloot. Zoowel bij het station als bij „Palace" heersch te een ongekende geestdrift. Bij het binnentreden van de zwemsters in de groote zaal van Palace werd het „Wilhel mus" gespeeld, dat door allen staande werd aangehoord. Nadat de dames op het podium hadden plaats genomen, werden zij begroet door den heer G. Langelaar Jr., voorzitter van den Zwembond voor Rotterdam en Omstreken die haar namens den K. N. Z B. hartelijk welkom heette in het vaderland. Hij zei een gevoel van trots niet te kunnen onderdrukken over het feit, dat het bijna allen Rotterdam sche meisjes waren, die de eer vaii de Neder landsche vlag hebben hoog gehouden. Aan mevrouw Braun en mevr. Van Wuijckhuise werden bloemen aangeboden. Steeds meer bloemen werden op het podium gedragen, zoodat de zwemsters allengs schuil gingen achter den prachtigen bloemenschat. Namens het bestuur van de R. D. Z. sprak mevr. Douwe woorden van dank en hulde en vele anderen sloten zich hierbij aan. Tenslotte heeft de heer Langelaar dank gebracht aan den organisator van het feest, den heer Bou- dewijn, die op zijn beurt allen, die hem hierin bijstonden, dank zegde. In de N. R. Crt. lezen we nog, dat overal in de straten, waar de stoet moest passeeren, muziekkorpsen stonden opgesteld. De stem ming onder het publiek was uitbundig. Het duurde dan ook niet lang, of de wachtenden maakten een dansje. Men vond het heelemaal niet jammer, dat de trein laat binnenkwam Velen trachtten natuurlijk op het perron te komen om daar van de ontvangst getuige te zijn. In den loop van den avond werd dan ook de verkoop van perronkaartjes stopgezet. Zij, die echter absoluut op het perron wilden komen, kochten toen.... een spoorkaartje naar Schiedam, zooals dit daar altijd het ge val is, wanneer een groote gebeurtenis plaats heeft. De Tuindersstraat, waar Rie Mastenbroek woont, was in feestdos gestoken; oranje-, rood-wit-en-blauwe- en groen-wit-groene vlaggen waren uitgestoken en aan den ingang van de straat stonden eeremasten met dun doek opgesteld. Zij droegen een transparant, waarop een hartelijk welkom aan de buurtge- noote werd toegeroepen. Ook tal van café's in de buurt hadden vlaggen uitgestoken. In de straat was het den heelen dag al één onafge broken feeststemming geweest, omdat Rietje 's avonds, met lauweren beladen, weer thuis zou komen. Politie te voet, te paard, in auto's en op mo torfietsen heeft langs den geheele weg voor een ruime afzetting zorg gedragen. r) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Tengevolge van de Olympische Spelen is de competitie een-ige weken onderbroken geweest Het resteerende programma zal nu vlot worden afgewerkt. Wat de eerste kïasise A der heeren betreft, hiervoor moeten nog de volgende wedstrijden worden gespeeld: 19 Augustus: H.P.C.Het IJ 20 Augustus: L.Z.C.Het IJ 21 Augustus: DolfijnH.P.C. 23 Augustus: Het IJ—Dolfijn 25 Augustus: HaarlemHet IJ 26 Augustus: DolfijinHet IJ Zoo zal dan eindelijk deze wek beslist wor den, of H.P.C al of niet afd-eelingskampioen wordt. A.s. Woensdag wordt de belangrijk ste match van het seizoen gespeeld in Groe- nendaal, nl. H.P.C.—Het IJ. Sinds jaren ach tereen zijn dat spannende ontmoetingen, waarvan veel afhangt. Wat veriiespunten be treft, staan belde zeventallen gelijk. Prac- tisch gesproken, kan d-e winnaar van -dezen wedstrijd zich kampioen noemen, want de wedstrijden, die na Woensdag door Het IJ gespeeld worden, zullen d-en Amsterdammers De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Weste lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog behoudens geringe kans op onweer, aanvankelijk iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 768,8 m.M. te Santander. Laagste 742,0 m.M. te Vestmanoer. THERM OME TERS TAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. 72 F. 63 F. 68 F. 763 m.M. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 4.15 uur; n.m. 4.39 uur Donderdag v.m. 4.47 uur; n.m. 5.12 uur. Vrijdag v.m. 5.20 uur; n.m. 5.41 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 70 gr. F. Temperatuur water ,69 gr. F. w-el twee punten opleveren, al zal Dolijn zich. flink weren. Ook H.P.C. moet nog tegen Dolfijn spelen. Eenige weken geleden won H.P.C. dezen uit wedstrijd met 31, doch de duisternis was oorzaak, dat de ontmoeting drie minuten voor het verstrijken van den speeltijd ge ëindigd werd. De ontmoeting wordt thans ge heel overgespeeld, hetgeen voor Dolfijn wel, doch voor H.P.C. minder prettig is. Toch kunnen Braam c.s. het ook nu wel tot een goed einde brengen. DE PROMOTIE-DEGRADATIE-COMPETITIE D.W.R. dat haar eersten promotie-wed strijd tgen L.Z.C. reeds reeft gewonnen, moet nog drie ontmoetingen spelen, nl. op 23 Aug. tegen Zwemlust in Utrecht, op 26 Augustus aan de Houtvaart tegen Star en op 28 Aug. in Hillegersberg tegen S.V.H. Onze stadge- nooten hebben zoo'n uitstekend seizoen ach ter den rug, dat wij hen ook succes in deze zware competitie voorspellen. Aan Koilerie c.s. de taak, deze voorspelling waar te ma ken! Euwe behoudt de leiding. De uitslagen van de partijen in de zevende ronde luiden als volgt: AljechinRechevsky afgebroken FlohrThomas afgebroken CapablancaBotwinnik remise Tylor verliest van Lasker TartakowerVid-mar remise BogoljubowEuwe remise Fine wint van Winter Alexander was vrij. Aan de partijen ontleenen we het volgende: BogoljubowEuwe. E-uwe, die op Bogoljubow een revanche voor zijn geleden nederlaag te Zandvoort te goed had, verdedigde zich met zijn geliefkoosd wa pen, de Tsjechische verdediging, met de mo derne variant lb4. Tot den negenden zet was de partij identiek aan die van LaskerCapa blanca uit de vorige ronde. Euwe volgde een analyse, die hij tijdens zijn match om het we reldkampioenschap geanalyseerd had. Bogol- _ubow schoof den centrum-pion door, moest dezen echter direct met den f-pion ruilen. Door deze afwisseling verkreeg E-uwe 'n zwak punt: 'n pion op e6 tegen 'n dito op d4 van Bogoljubow. Even later werd de zwakte van Euwe opgeheven, toen hij een pion van g7 naar f6 kon brengen. Bogoljubow moest om een aanval te voorkomen de koninginnen ruilen, hetgeen hem een dubbelpion op de g-lijn be zorgde. Echter stonden bij het afbreken de stel lingen vrijwel gelijk. Na de pauze kwam spoedig het vreedzame einde. Euwe onder zocht eerst nog een twintigtal minuten de stelling en overtuigde zich ervan, dat bij de goede verdediging, die Bogoljubow gekozen had, niet meer dan remise te bereiken viel. FineWinter. Ook Winter verdedigde zich met de Tsjechi sche verdediging. Fine bewandelde eigen pa den en bracht met den zesden zet het paard naar h4 om dit tegen den vijandelijken raads heer te ruilen. In het vervolg offerde Fine een stuk, waarvoor hij niet alleen twee pionnen verkreeg, maar ook den zwarten koning, die nog niet gerocheerd had, bedwong. Winter kreeg uiterst zwak spel, terwijl Fine daaren boven nog een pion dreigde te winnen. De Amerikaan manoeuvreerde uitstekend met zijn stukken in het centrum en rukte toen met zijn d-pion op. Hij verkreeg een mat-aanval en Winter gaf op. De stand. De stand luidt thans: Euwe 5 pnt. uit 6 partijen; Botwinnik 5 pnt. uit 7 partijen; Vid- mar 4 pnt. uit 6 partijen; Rechevsky V/2 pnt. uit 6 partijen en een afgebroken partij; Fine 4y2 pnt. uit 7 partijen Aljechin 3 pnt. uit 5 partijen en twee afgebroken partijen; Tylor 2y2 pnt. uit 6 partijen; Flohr iy2 pnt uit 5 partijen en een afgebroken partij; Lasker Zl/2 pnt. uit 7 partijen; Tartakower 3 pnt. uit 7 partijen; Capablanca iy2 pnt. uit 6 partijen en een afgebroken partij; Thomas 2 pnt uit 6 partijen en een afgebroken partij; Bogoljubow 2y2 pnt. uit 7 partijen; Winter ly pnt. uit 6 partijen; Alexander 1 pnt. uit 6 partijen. TIJDENS BRAND INGEBROKEN. Te Heyen, gem. Bergen (L.) heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag brand gewoed bij den landbouwer en caféhouder Th. Deenen. Na het ontdekken van den brand zijn in in zittenden van een auto hulp gaan halen bij den nabij wonenden landbouwer Kreemers, ver moedelijk om dezen uit huis te lokken. Toen de familie Kreemers n.l. na den brand naar huis terugkeerde, bleek een bedrag van 1000.te zijn gestolen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6