HET NIEUWE AVONDBLAD SSAiPl üiï Huiden. 2Te JAARGANG No. 243 WOENSDAG 19 AUG. 1936 IJMUIDEN V.Z.V.I—Tritoni (5—4) De werkloosheid. Fish and chips-winkeliers krijgen hun zin. PJL». if SANTPOORT. Staatswetenschappen op de Middelbare Scholen. Japansche gezant verlaat ons land. De uit Delft verdwenen jongens terecht. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y* cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelmgen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. V. Z. V. promoveert naar de tweede klas. Het verloop van dezen wedstijd is juist zoo geweest als wij in onze voorbeschouwing heb ben geschreven. Inderdaad bleek V. Z. V. in staat, een vijftal doelpunten te scoren, doch den geweldigen schutter Scholten in de voor hoede van Triton kon slechts met moeite wor den verhinderd een zelfde aantal treffers te plaatsen. Reeds spoedig na het begin doelpunt C. Vis- man voor V. Z. V., welk doelpunt spoedig ge volgd wordt door een tweede van G. Janus Als dan Scholten heel even vrij komt te liggen lost hij een van zijn geweldige schoten, waar op v. d. Broek geen kans heeft (21). Het klopt nu best in de linies van de thuis club; er wordt keurig samengespeeld en een tweetal fraaie doelpunten van C. Visman is hiervan het gevolg. De rust breekt aan met een 4—1 voorsprong van V. Z. V. Na de rust schijnt Triton den wedstrijd te willen forceeren, doch de verdediging van V. Z. V. blijft vooralsnog meester van het ter rein., Zelfs weet P, Visman den voorsprong nog te vergrooten (5—1). Triton komt echter steeds weer terug en Scholten weet in deze periode driemaal te doelpunten (5—4). Onder groote spanning verstrijkt dan de speeltijd en als even later het eindsignaal klinkt, heeft V.Z.V. een zwaarbevochten over winning behaald, waardoor de promotie naai de tweede klas een feit is geworden. Gefeliciteerd! De opstelling was als volgt- T. v. d. Broek G. Janus, H. Kluijver, P. Visman Chr. Visman, C. Visman, N. Schoone BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. Klggn-Buoeikamaz., Linden- sitzraat .3, IJmuiden. A. H. Meijer-Schoon- aard, ;z., Genieweg 24, Santpoort, r— Th. G. Heilig-Lijding, z., IJnruikierstraatweg 146, IJimulden. H. F. Mol-Klein, d. en z., van Valkeniburgstraat 1, Veisen N. Overleden: A. C. Willemse, 66 jaren, we duwe van ,H. J. Creimer, Wijkerstraatweg 1:2, Veisen N. H. Krais, 2 jaren, dochter van N. F. Kras, Alex. Bellstoaait 5, IJmuiden. J. Workum, 4 dagen, zoon ,van J. Workum, Annastraat 1, IJmuiden. i J.l. Zaterdag waren aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 432 bouwvakarbeiders, 343 metaalbewerkers, 55 kantoorbedienden, 18 huisschilders, 36 hout bewerkers, 27 landarbeiders, 443 zeevisschers, haven- en transportarbeiders, 659 losse- en fabrieksarbeiders, 310 in overige beroepen; verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 20 bouwvakarbeiders, 34 metaalbewerkers, 7 kan toorbedienden, 24 huisbedienden, 52 losse- en fabrieksarbeiders en 34 overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2463, tegen 2586 in onze laatste op gaaf. In September weer aanvoer van Witte Zee en Bereneiland in Engeland toegestaan. Op aandrang van de reederijen is eenige ja ren geleden door de Engelsche regeering het aanvoeren van visch van de Witte Zee en het Bereneiland gedurende de maanden Juni tot, en men September verboden. De behoefte aan een dergelijk verbond ontstond, doordat de laatste jaren de vischaanvoer door de over vloedige vangsten in genoemde gebieden zoo groot werd, dat feitelijk geen enkele Engelsche trawler in de zomermaanden een behoorlijke besomming kon maken. In visscher ij kringen wer d deze maatregel lang niet algemeen toegejuicht, maar het wa ren vooral de 30.000 fish and ships-winkels en de millioenen Engelsche consumenten, die er lang niet tevreden over waren, eerstgenoemde categorie niet, omdat zij in de genoemde pe riode geen voldoende visch tegen redelijke prijzen konden inkoopen, laatstgenoemde ca tegorie niet omdat zij hun populair volksge recht te duur moesten betalen. De reeders trachtten er iets op te vinden. Zij zonden enkele trawlers naar de banken van New Foundland, maar deze visscher ij leverde niet de gewenschte resultaten op. Dezen zo mer hebben ze het in de Groenlandsche wate ren geprobeerd, hetgeen betere resultaten op leverde. Zoo voerde dezer dagen de te Grimsby thuisbehoorende stoomtrawler Jardine 3200 kisten visch, hoofdzakelijk kabeljauw uit de Groenlandsche wateren aan, voor welke vangst 1100 pond werd besomd. Voor de fish and chips-zaken was dit echter 'een droppel op een gloeiende plaat. Zij bleven klagen, dreigden zelfs met een staking, wat èn voor de arbeidsmarkt èn voor de consumenten zeer noodlottig zou zijn. Want sluiting van de 30.000 visch-eethuizen beteekende werkloos heid voor de 100.000 arbeiders, die in dit be drijf werkzaam zijn, beteekende ook, dat mil lioenen van Albions zonen van hun geliefd hapje verstoken zouden blijven. De Engelsche regeering heeft het niet ge waagd, deze machtige tak van het machtige Engelsche visscherijbedrijf tegen zich in het harnas te jagen. Zij heeft n.l. toegestaan, dat in September weer visch van de Witte Zee en het Bereneiland wordt aangevoerd en inmid dels zijn eenige trawlers naar het hooge Noorden vertrokken, ten einde de volgende maand zoo vroeg mogelijk aan de markt te fcijn. x-A-- O-' I De Rotterdamsche zwemsters zijn bij haar terugkeer uit Berlijn met overstelpende uitbundigheid ontvangen. Men herkent op de foto: v. 1. n. r.: Rie Mastenbroek, Mevr. Braun, Mevr. v. Wuyckhuizen, Willy den Ouden en Annie Timmermans. (New York, 17 Aug. Hulden September 10.85; vorige opening 10.80.) Ik moet soms op een schaarschen dag Heel hard naar onderwerpen zoeken, Die ik dan eindlijk vinden mag In onvermoede verre hoeken, Ik haal er een voorzichtig uit, Waarna 't aandachtig wordt bekeken, Zooals bijvoorbeeld nu een huid, Daar kan nogal eens wat in steken. 't Is met het huidige geslacht, (Geslacht hier niet als dooie koeien, Maar 't levend mensch) dat 'k had gedacht, Mij in 't voorbijgaan te bemoeien. Vooreerst valt op te merken, dat Wij zoo in nattigheid verwijlen, Dat wij tot op de huid toe nat, Door 't jachtig leven moeten ijlen. Men wordt soms voor zijn huid wel bang Dat men ons op de huid zal komen, Als men in landen van belang Iets heftigs weer heeft ondernomen. Voorts haalt de fiscus langzaam aan, Nadat hij ons eerst heeft geschoren, Wanneer het zoo nog door moet gaan, Per slot de huid over tie ooren. Als 't eens zoover komt, loopt het mis, Wanneer beteekent dit voor velen, De laatste beer geschoten is, Valt er geen huid meer te verdeelen, Septemberhuiden zijn niet hoog, Maar toch iets hooger dan ze waren, Met deze toekomst in het oog, Valt er alleen maar te verklaren; In 't huidige (strijd)perk van tijd, Moet men maar op het beste hopen En in den zwaren levensstrijd Zijn huid, zoo duur als 't kan, verkoopen. P. GASUS. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Lekke ketel. De stoomtrawler De#ka T kon niet op den vastgestelden tijd vertrek ken omdat bleek, dat de ketel lek was. Naar zee: De Neptunus wordt in de vaart gebracht. Ter haringvissclierij vertrokken. De stoomtrawler Schoorl is ter haringvisscherij vertrokken. Zweedsche visscherij-expeditie naar IJs land. Een Zweedsche vischimportfirma heeft het 1500 ton groote Noorsche s.s. Eik- haug gecharterd om te dienen als moeder schip voor een visscherij-expeditie naar IJs land. De expeditie bestaat uit 4 of 5 schepen, die met de snurrevaad uitgerust berekend zijn voor een vangst van 6000 vaten haring. De Zweedsche regeering heeft deze expeditie ge steund met een bijdrage van 50.000 Kr. De nieuwste trawler. De nieuwste traw ler is de Santa Johanna, die dezer dagen van de Nakskow Skibsvarft te Laaland van sta pel liep, gebouwd voor rekening van de ree- derij „Empreya de Pesca de Aveiro" te Aveiro (Portugal). Deze trawler is uitgerust met een Dieselmotor, is 63V2 M. lang, 10.6 M. breed en 5.9 M. diep, gemeten van kiel tot hoofddek. De trawler heeft een Maiersteven, 6 waterdichte schotten en een dubbelen bodem. De achter steven is van het kruisermodel. Het schip meet 1300 ton met een equipage van 54 man. De capaciteit van het vischruim bedragt 45.000 kub. vt. Het voorschip is overeenkomstig de voorschriften van Lloyds versterkt voor het bevaren van ijszeeën. DE HANZE. In de ledenvergadering der RjK. Midden- standsvereeniging De Hanze werd de Mica actie besproken, alsmede verschillende an dere zaken, als de te houden boekhoudcursus enzoovoorts. Bij de rondvraag werd breedvoerig bespro ken de Lunapark-feestelijkheden in ver schillende deelen der gemeente en de funeste gevolgen daarvan voor velen en voor de mid denstanders in het bijzonder en vooral in een gemeente als Veisen met haar groot percen tage werkloozen. Van verschillende leden wa ren protesten ingekomen, terwijl ook de aan wezigen unaniem hun stem tegen deze ver makelijkheden deden hooren. DIPLOMAZWEMMEN IN DE VELSER ZWEMINRICHTING. De volgende dames en heeren hebben in de Velser zweminrichting met goed gevolg voor hun diploma gezwommen; T. Kelderman. B, H. Nooy, W. Bouman, N. Dobber, A. Noomen, J. Compagnie, P. Broersen, F. Kwak, Mevrouw J. Verschoorvan Zelf, T. Kramer, W. Hei stra, T. Visser, N. Harlaar, M. Neoe, T. Tellier, Mevrouw GrimoisZwaan, Mevrouw van der HorstRetz, Mevrouw J. Bakker, Mevrouw T. Wiersmavan der Leek, J. Troost, A. v. Zwie- ten, J. E. Korporaal, A. Nooy, T. Nooy, F. Rom- kes. J. Bruijnzeel, J. Volder, W. Schackschabel, E. ZwartKramer, L. v. Kempen, A. Kraak, I. de Greef, J. v. d. Veldt, P. J. de Greef, C. Schelvis, Mevrouw A. BoogaardSchoo, C. de Vries, H. Camman. J. Schouten. Zondag 30 Augustus wordt weer afgezwom men. SCHEEPVAARTRERICHTEN. Noodlottige aanvaring. De Schotsohe stoomdrifter BF 29 Ocean Hope is in aanvaring geweest met den Schot- schen stoomtrawler A 910 Fernbank en daarbij ernstig beschadigd. De trawler nam direct den drifter op sleeptouw doch na eenigen tijd zonk dit vaartuig. De opvarenden werden gered en te Fraser burgh aan land gebracht. Naar Ierland opgebracht. Het Fransche visschersvaartuig CM 2626 is naar Burton Port opgebracht wegens het vis- schen binnen de Iersche driemijlsgrens. De schipper werd veroordeeld tot een boete van 100, waarna hij voor 15 de in beslag ge nomen oesterpotten en het visohtuig kon te- rugkoopen. In station terug. De sleepboot „Utrecht", welke naar hier ge komen was om schoon te maken en te dok ken, is naar Nieuwediep teruggekeerd. De sleepboot „Nestor", welke tijdelijk aldaar ge- stationneerd was, is in verband hiermede naar hier teruggekomen. Opbrengst loodsgelden. De loodsgelden hebben In de afgeloopen maand F. 43.129 opgebracht tegen F. 240.240 in dezelfde maand van het vorige jaar. Over de afgeloopen zeven maanden in dit jaar be droeg die opbrengst F. 320.020 tegen F. 1.746.375 in het zelfde tijdvak van het vorige jaar. CONCERT. Gisteravond werd in de nieuwe muzieknis het eerste concert gegeven. Aanvankelijk vreesden we dat het wegens den regen op nieuw uitgesteld moest worden, doch tegen half 8 werd het gelukkig droog en dit gevoegd bij het feit, dat het tusschen het mooie ge boomte van ons Rijkenspark absoluut windstil was, was oorzaak, dat getuigd kan worden, dat het concert onder vrijwel ideale weers omstandigheden plaats vond. Dit had tot gevolg, dat de belangstelling uitermate groot was. Is dit op zich zelf een verheugend feit, nog prettiger was het te constateeren, dat verre weg het grootste deel der aanwezigen gekomen was om rustig' naar de muziek en den zang te luisteren. En ten opzichte van het kleine deel, dat misschien gekomen was om drukte te maken, "-althans anderen het rustig genieten onmogelijk te maken, nam de politie, die toch slechts door één agent vertegenwoordigd was, op voorbeeldige wijze haar maatregelen. Aan dit concert werd medegewerkt door het fanfare-gezelschap „Wilhelmina" onder leiding van den heer De Groot, het gemengd koor „Vox Humana" onder leiding van Joh. Brands en een dubbelmannenkwartet onder directie van den heer Van Kaam. Dat al deze vereenigingen met zulk een groot en aandachtig gehoor haar uiterste best deden, ligt voor de hand. En 't moet ge zegd worden, dat het ten gehoore gebrachte door de goede accoustiek van de nis prachtig klonk, zoodat onze nis, terecht een groote aanwinst kon worden genoemd en 't een ge not voor onze vereenigingen moet zijn om in een dergelijke nis te musiceeren. Zij tenslotte nog vermeld, dat de voorzitter van „Santpoort's Bloei", den heer Joh. van Beem, tot de vereenigingen, welke dezen avond medewerkten, woorden van dank heeft gericht en de aanwezigen opwekte de plaatselijke ver eenigingen krachtig te steunen. In het rapport, dat is uitgebracht door de vanwege het bestuur der Vereeniging tot Be hartiging van het Ondei'wijs in de Staats wetenschappen ingestelde studiecommissie is verslag uitgebracht over den toestand van het onderwijs in de Staatswetenschappen (hier onder te verstaan: Staathuishoudkunde en Statistiek, Staatsinrichting en Sociologie) zoo als deze was en is en: over den toestand van het onderwijs in de Staatswetenschappen, zoo als deze wordt gewenscht. Ten aanzien van deze laatste vraag worden drie argumenten genoemd, welke pleiten voor de handhaving van de genoemde vakken in ons Middelbaar Onderwijs: a. Ten eerste dient aan de leerlingen mee gegeven te worden een flinke hoeveelheid ken nis, die van een man van beschaving en ont wikkeling in den tegenwoordigen tijd mag worden geëischt; b. Vervolgens dienen we den leerlingen mee te geven de eerste grondslagen van de kennis, die ze later voor hun beroep noodig hebben; c. En ten derde „moeten wij hun die alge meene stelling ten opzichte van het geestelijke en maatschappelijke leven geven, die hun de breedte van denken en begrijpen geeft, zonder welke de beste vakgeleerdheid zonder diepere beteekenis is." (Prof. Dr .L. S. Ornstein.) In een toelichting hierop wordt verklaard, dat vooral in dezen tijd het onderwijs in de Staatswetenschappen niet van de Middelbare Scholen mag worden geweerd. De middelbare school heeft in de Staatswetenschappen een prachtig middel om den jeugdigen burger in te scherpen: burgerzin en vaderlandsliefde; zij kan hem brengen tot de volle ontplooiing van zijn burgerschapszin. Er is geen wetenschap, waarmede de mensch van de 20ste eeuw dage lijks zoo nauw in aanraking komt als met de Staatswetenschappen en zou de H. B. S., die toch mede de vorming van den toekomstigen staatsburger beoogt, onder de tegenwoordige omstandigheden wel voldoende „maatschappe lijk" zijn, als ze deze vakken uit haar pro gram moest missen. - Onmogelijk. Ook kan het onderwijs in de Staatswetenschappen op de Middelbare school niet gemist worden, omdat de leerlingen dit onderwijs later in hun beroep noodig hebben. Daarnaast hebben de middel bare school en de school voor voorbereidend Hooger Onderwijs nog het doel van opleiding voor de Universiteit. En voor een groot deel der studenten is onderwijs in de Staatsweten schappen zeer gewenscht, voor anderen zelfs noodzakelijk. Op deze en nog verschillende andere gron den wordt gepleit voor behoud van het on derwijs in de Staatswetenschappen op de Mid delbare scholen, wordt een zekere uitbreiding aangeraden en een urentabel aanbevolen. De heer Taketomi, Japansch gezant bij het Nederlandsohe hof, zal Donderdag a.s. ons land verlaten. De heer Taketomi werd in 1884 te Tokio geboren en trad in 1910 in diplom atieken dienst van zijn land. In 1922 werd hij eerste secretaris bij de am bassade in Washington, vervolgens consul- generaal in San Francisco, daarna directeur van de afdeeling handelszaken van het depar tement van buitenlandsche zaken in Tokio. De heer Taketomi keerde toen naar Ame rika terug en vertegenwoordigde zijn land te Washington in 1932 als tijdelijk zaakgelastigde. In 1933 volgde zijn benoeming tot gezant in den Haag, als opvolger van den heer Saito, die ambassadeur werd in Washington. LANDDAG VAN DE N.S.B. TE RIJSSEN. Op het landgoed te Oosterhoff te Rijssen is Zaterdagmiddag een landdag van de N.S.B. gehouden waar de heeren Van Konijnenburg, Stet, Vlekke en Mussert hebben gesproken. De heer Vlekke hield zich voornamelijk bezig met de aanvallen in een deel der Katholieke pers, op een in verband met den burgeroorlog in Spanje vanwege de N.S.B. uitgegeven brochure getiteld: „Wordt ook uw kerk een paarden stal?" De heer Van Konijnenburg critiseerde de landbouwpolitiek, terwijl de heer Stet een scherp betoog tegen de S.D.A.P. hield. Ir. Mussert zeide in zijn rede o.m., dat er voor het opvoeden van de jeugd een arbeids dienstplicht noodig is. Fel critiseerde hij ver volgens de vakbonden en zeide, dat deze straks zullen verdwijnen en iedereen zijn taak in een corporatie zal krijgen te vervullen. Geen 12 of 13 boerenbonden moeten er ook zijn, aldus spr., maar één boerencorporatie waarin al de belangen van den boerenstand ondergebracht kunnen worden. Na een opsomming te hebben gegeven van de verspreiding van de N.S.B. in Nederland, zeide spr., dat deze beweging thans veel meer dan 50.000 leden telt. Ook sprak hij volgens de N. Rott. Crt. nog van een verrassing, die de volgende week zou komen. Te Antwerpen gearresteerd. De politie te Antwerpen heeft volgens een Reuterbericht twee uit Delft afkomstige_ jon gens gearresteerd, die aldaar op 4 Juli j.l. waren vertrokken, na in het gymnasium che mische stoffen te hebben weggenomen, ter wijl zij voor hun vertrek eveneens een bedrag aan geld hadden ontvreemd. Zooals men zich zal herinneren hebben twee Delftsche jongens, W. A. J. G. en D. V. Z. op Zaterdag 4 Juli j.l. de ouderlijke woning ver laten. Behalve een briefkaart welke zij op 6 Juli uit Nijmegen verzonden, hebben de jon gens niets van zich laten hooren. Zij waren in het bezit van een bedrag van f 450, ter wijl zij uit het gymnasium te Delft een flesch met aether, een flesch met chloroform en een flesch met arsenigzuur hadden ontvreemd. Wat de jongens met dit gevaarlijke goedje hebben uitgevoerd, is nog niet bekend. Van het geld was niet veel meer over. Nog een laatste zege van Neder- landsche zwemsters. Willy den Ouden (2e van 'inks) en Jopie Sel- bach (rechts) vormden met dei Duitsche zwemsters Arendt en Lohman nog een Europeesche ploeg, die na de eigenlijke Olympi sche wedstrijden een wisselbeker won om den Werelddeelenprijs. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 18 Augustus 1936. 1. Th. van der Hoorn, timmerman, wonende te Hillegom, Meerstraat 56. Curator: Mr. H. J. Tonino te Haarlem. 2. C. Chardon, winkelier in manufacturen en galanterieën, wonende te Nieuw-Vennep, Lei- muiderdijk 297. Curator: Mr. J. H. van Gelde ren te Haarlem. 3. De Naamlooze Vennootschap Hoeiings Stoomerij en Ververij N.V., gevestigd te Haar lem, Spaarndamscheweg 214222. Curator: Mr. W. Briët te Haarlem. 4. Jac. Drogtrop Jr., fruithandelaar, wonen de te Haarlem, thans Jansstraat 56. Curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem. 5. Joh. C. Pondman, architect, wonende te Haarlem, Cremerplein 24. Curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem. 6. J. Ligthart, houtbuiger, wonende te Assen delft. Curatrice; Mevr. Mr. L. M. I. L. van TaalingenDols te Haarlem. 7. De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van het Motorvisschersschip „Zeemeeuw", kantoor- houdende te IJmuiden, Trawlerkade 69. Cura tor: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. 8. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging op Christelijken Grondslag' „Ons Beginsel", ge vestigd te Zaandam, Bootenmakerstraat 26. Curator: Mr. A. van Leyenhorst te Haarlem. 9. J. F. Mulders, koopman in huishoudelijke artikelen, wonende te Beverwijk, Kerkstraat 15a. Curator: Mr. E. van Tuinen te Driehuis- Velsen. 10. J. H. Cliteur, boekdrukker en winkelier, wonende te Haarlem, Jansstraat 42. Curator: Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisemen- ten: Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief werd het faillissement van: P. B. F. de Graaf, groentenhandelaar, wo nende te Bloemendaal, Boschlaan 65. Curator; Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende fnmiosemen- ten wegens het verb'ndend worden der uitdeelingslijst van: 1. P. van Boort, aannemer, wonende te Zandvoort. Curator: Mr. G. E. Mellema te Haarlem. 2. N. P. Kruyer, kruidenier, wonende te Haarlem. Curator: Mr. G. E. Mellema te Haarlem.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1