Thijs Us als bestrijder der reuzen De positie der regeeringstroepen te Malaga. RADIO DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1936 De burgeroorlog in Spanje Nachtelijke gevechten aan het Guadarramafront. Spaansche regeering ontkent het gebruik van gasbommen. Benesj pleit voor een goede verstandhouding met Duitschland. Mynen langs de Spaansche kust. De groep ZinowjefKamenef staat terecht. Duitsch schip op weg naar Cadiz aangehouden. VERTELLING De Indringer. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, Haarl.-N. PRUEBAMMA De speciale correspondent van Havas meldt, dat de stad Malaga het centrum van den weerstand der regeeringstroepen en hun aan- valsbasis, een soort enclave vormt, die ten westen begrensd wordt door de provincie Ca diz in het noorden door de provincie Cor doba en in het oosten door de provincie Gra nada, terwijl in het zuiden de zee de grens vormt. Malaga is op het oogenblik de eenige haven aan diepe wateren van belang, die goed geoutilleerd is en ter beschikking staat, van de regeering in het zuiden van de Mid- dellandsche Zee. De regeeringsgetrouwe vloot heeft er haar basis geïnstalleerd en haar een heden zijn gereed om van hier te vertrekken voor een eventueel bombardement van de Marokkaansche havens en de havens aan den Atlantischen Oceaan, welke in handen van de opstandelingen zijn gevallen. De oorlogs schepen kunnen van hier ook patrouille- tochten in de straat van Gibraltar onderne men. Aangezien Malaga slechts op een dertig tal kilometers ligt van San Roque en op 40 K.M. van Algeciras zou het voor de regeering van belang zijn, wanneer zij zich kon mees ter maken van deze beide steden, maar men meent te weten, dat de opstandelingen hier krachtige detachementen van het legioen hebben opgesteld, bestaande uit goed geoefen de en gewapende schutters. De autoriteiten te Malaga bewaren een strenge reserve ten aan zien van een eventueele aanvalspoging, die zou uitgaan van de kust of gericht zou wor den op Granada. Desbetreffende geruchten doen echter reeds geruimen tijd de ronde. Granada zou volgens deze geruchten worden aangevallen van drie kanten tegelijk, nl, van den kant van Jaen, van Guadix en van den kant van Malaga. Op het oogenblik bevinden de vooruitge schoven posten der regeeringstroepen zich te Alahama, ten zuid-westen van Granada, te Lanjaron, ten zuiden van Granada, te Mara- cena ten Oosten der stad en te Isanallos ten noorden. Granada lijkt dus afgesneden van de rest van Andalusië, maar de strategische positie der stad is zeer sterk. De insurgenten, die de belangrijkheid van Malaga wel inzien hebben de stad bijna dagelijks gebombardeerd uit vliegtuigen. De stad biedt een treurig -beeld. Ruim 100 huizen zijn in bran-d geraakt. De politiedienst wordt waargenomen door ge regelde troepen en militiemanschappen. Ver dachte. personen worden na een sommair rechtsgeding gefusilleerd. lederen nacht wordt een vijftigtal arrestaties verricht. Het schijnt, dat de anarcho-syndicalistische elementen een overwegende plaat-s innemen in het bestuur van de stad. Straatgevechten in Irun en San Se- bastian? Volgens een bericht van de Evening Stan dard zijn sedert vanmorgen in San Sebastian en Irun hevige straatgevechten aan den gang. De regeerigsgetrouwe troepen zouden overijld de verdedigingsposities buiten de stedelijke grens van San Sebastian hebben verlaten en teruggetrokken zijn onder dekking van een afw-eervuur, dat gegeven werd door een kleine torpedoboot die in een zijarm van de Bidas- soa lag. Zij zouden talrijke doo-den hebben achtergelaten. San Sebastian, aldus het be richt wordt van drie verschillende kanten te gelijkertijd aangevallen. De opstandelingen zouden reeds met hun voorhoede voeling heb ben met hun tegenstanders in de straten der voorsteden. In de voornaamste straten der stad zouden de loyale troepen barricades heb ben opgeworpen. Een regiment van het Spaansche vreemdelingenlegioen zou voorts ter versterking naar het front van San Sebastian zijn gezonden. Ook de regeeringstroepen echter zouden versterking hebben gekregen op het front van Irun. waar een duizendtal manschappen zou zijn aangekomen. LISSABON, 19 Augustus. Uit Jeres de la Frontera wordt gemeld dat strijdkrachten der opstandelingen Dinsdag- het plaatsje Zalmea de la Serena hebben bezet. Van hier zullen Belalcazar en Pozoblanco, de beide laatste nog in handen der regeerings getrouwe troepen zijnde plaatsen van Andalu sië aangevallen worden. De speciale correspondent van den „Diario de Noticias" meldt, van de Fransch-Spaan- sche grens, dat daar een groote afdeeling Bel gische socialistische militiemanschappen zou zijn aangekomen. De Belgen, die opgeleid zou den zijn als machinegeweer-schutters, zouden aan den kant van de regeering gaan strijden. Uit Sevilla wordt het bericht bevestigd, dat het marinestation San Javier zich bij de op standelingen heeft aangesloten. Cartagena en San Javier hebben volgens dit bericht medegedeeld, dat zij strijden tegen sterke strijdkrachten der regeering. Regeering meldt succes aan het Guadarramafront. Volgens een nieuwe tactiek van het opper commando der regeeringstroepen worden de nachtelijke aanvallen aan het Guadarrama front voortgezet. In den nacht op Woensdag zijn de regeeringstroepen er in geslaagd stellin gen van groote strategische waarde te ver overen, die hun in staat stellen den weg naar den Leon pas over een lengte van vele kilo meters te overheerschen. Tijdens den aanval he-bben de regeeringstroepen verscheidene ge vangenen gemaakt, die verklaarden dat de opstandelingen gedemoraliseerd waren. De gezichten der gevangenen droegen de sporen van harde ontberingen. Zij bevestigen dat wanneer zij tengevolge van een luchtbombar dement door de loyale vliegtuigen gedwongen waren hun stellingen te verlaten, de leiding der opstandelingen hen dwong, op straffe van te worden gefusilleerd, deze opnieuw te ver overen. Zij bevestigden ook dat door het vuur der regeeringstroepen verscheidene kanonnen vernield werden, waaruit verklaard wordt dat de artillerie der opstandelingen zoo dikwijls zweeg. Zij moest op nieuwe stukken wachten, alvorens het vuur voortgezet kon worden. In den namiddag begonnen de regeeringstroepen een hevig vuur op de eerste linies der opstan delingen nabij den Leon pas. Op het oogen blik, dat de speciale correspondent van Havas het Guadarramafront verliet, deden groote voorbereidingen, die werden getroffen, een energieke nachtelijke operatie vermoeden. De opstandelingen werden teruggeslagen van de hellingen ten Noorden van Peguerinos en Na- valperal de Pinares tot San Rafael, waar zij lievig gebombardeerd werden. De Spaansche gezant te Londen heeft in een telefonisch onderhoud met den minister van buitenlandsche zaken te Madrid het bevel ge kregen de berichten tegen te spreken volgens welke de regeeringstroepen van gasbommen gebruik zouden hebben gemaakt. Dr. Eduard Benesj, In zijn te Zelezny-Brod uitgesproken rede voering heeft president Benesj, naar het D.N.B. meldt, o.m. nog uiteengezet, dat Tsjecho Slowakije als eerste steunpunt van zijn vre despolitiek den Volkenbond beschouwt en wel als centrum van de evenwichtspolitiek tus- schen de groote mogendheden en als waar borg voor het doen gelden van do kleine sta ten en naties. Er kan geen sprake zijn van een wijziging in deze oriënteering. Het pro bleem van de betrekkingen met Duitschland is voor Tsjecho-Slowakije het belangrijkste. Spreker vindt het begrijpelijk, wanneer de Duitschers in Tsjecho-Slowakije goede en vriendschappelijke betrekkingen van den staat met Duitschland wenschen. De overwel digende meerderheid van Tsjecho-Slowakije heeft denzelfden oprechten wensch. Tsjecho-Slowakije heeft een vitaal belang bij een Duitsch-Fransche over eenstemming, een overeenstemming tusschen Parijs en Berlijn beteekent de automatische oplossing ook van eenige moeilijkheden tusschen Berlijn en Praag, die als consequentie van de geheele Europeesche spanning zijn ontstaan. Daarom heeft spr. steeds beweerd, dat een verhouding van duurzame en behoorlijke vredessa- menwerking tusschen Duitschland en Tsjecho Slowakije mogelijk, nood zakelijk en volkomen natuurlijk is. In Tsjecho-Slowakije bestaat jegens Duitschland in geen der doorslagge vende kringen een objectieve voor ingenomenheid, noch het gevoel van vijandschap of van haat. Ook de bewering, dat Duitschland het be staan van Tsjecho-Slowakije in gevaar wil brengen, welke bewering hier en daar in de Europeesche pers is opgedoken, moet afgewe zen worden als eenvoudig abnormaal. Spreker wenscht derhalve, dat de Tsjecho-Slowaak- sche staatsburgers de verhouding tot Duitsch land rustig zakelijk en waardig beoordeelen, moge in Europa ook gebeuren wat gebeuren wil, met het bewustzijn, dat Tsjecho Slowa kije aanspraak heeft op een zelfde houding van den kant van Duitschland. De Europeesch georiënteerde politiek van Tsjecho Slowakije vormt in niets een hinder paal voor de definitieve regeling van de be trekkingen tot Duitschland. De voor den herfst voorbereide Locarnobesprekingen zul len zeker datgene uit den weg ruimen, wat van Europeesch standpunt nog zou storen, zoodat onderhandelingen met Duitschland, eventueel op grond van de verklaringen van Hitler van 21 Mei 1935 en van zijn verklaring van Maart j.l. een natuurlijke aanvulling zou den vormen van deze onderhandelingen en de verhouding tot het Duitschland van thans opnieuw zouden kunnen regelen. Er is geen reden waarom daardoor iets zou moeten ver anderen aan de samenwerking met de overige Europeesche Staten, waarmede Tsjecho-Slo wakije samenwerkt aan de instandhouding van den vrede. Radiostation zendt waarschuwing uit. De zender te Santa Cruz de Teneriffa heeft Woensdagavond naar het D.N.B. meldt de volgende waarschuwing gericht tot alle zich op zee bevindende schepen: Alle op zee varende schepen worden erop gewezen, dat in de volgende havens gevaar voor mijnen be staat: Malaga, Almeria, Cartagena, Valencia, Barcelona. FRANSCHE VLIEGTUIGEN VOOR DE SPAANSCHE REGEERING. LONDEN, 19 Augustus (A.N.P.) In een te legram uit Barcelona aan de ,News Chro nicle" womd't bevestigd, dait 18 Fransche vliegtuigen ter ondersteuning van de regee- ringsstrijdkrachten te Barcelona z.ijn aange komen. Het betreft hier 12 ultra-moderne bommen werpers, waarvoor de koopprijs reeds door de Spaansche regeering is betaald. Beklaagden wenschen geen verdediging. Tass-A.N.P. meldt uit Moskou, 19 Augustus: Onder voorzitterschap van Ulrich is heden het hoog militair gerechtshof van de Sovjet Unie begonnen met het proces tegen Zinowjef, Kamenef en hun medeplichtigen. De procu reur van de Sovjet Unie, Vychinski treedt op als openbaar aanklager. Alle beklaagden za gen ervan af zich te verdedigen. Uit de acte van beschuldiging tegen Zi nowjef, Kamenef en hun medebeklaagden blijkt, dat zij beschuldigd worden van den moord op Kirof, welke 11/2 jaar geleden is gepleegd. De organisatie, welke zij op aanspo ren van Trotsky, vormden, had ten doel Trotsky, aan de macht te brengen door mid del van terreur en het uit den weg ruimen van de leiders van de Sovjet Unie. Alle beklaagden erkenden Trotsky of diens zoon te hebben ontmoet en met hen de actie te hebben besproken. Een van de voornaamste processtukken is een brief van Trotsky, waarin deze de be klaagden aanspoort Stalin en Worosjilof uit den weg te ruimen en cellen te vormen in het leger en gebruik te maken van nederlagen in een geval van oorlog. De beklaagden aldus vervolgt Tass er kenden schuld, behalve Smirnof en Golzman, die verklaarden, dat zij wel deel uitmaakten van de terroristische organisatie en aanwij zingen van Trotsky ontvangen hadden, doch verder zeiden, dat zij geen deel hadden ge nomen aan de practische voorbereiding van daden van terreur. VALSCH GELD IN DE OUDHEID. Bij opgravingen in de omgeving van Savona (Italië) werden onlangs eenige interessante ontdekkingen gedaan. Op drie meter diepte werd een groote hoeveelheid Romeinsche muntstukken gevonden, die. echter reeds lang bekend waren. Maar bij een nauwkeuriger on derzoek bleek, dat er een Sestertius bij was, die 19 gram woog en een diameter had van 35 millimeter. Het geldstuk dateert uit den tijd van keizer Domitianus, zooals uit enkele letters blijkt, en op de eene zijde van deze munt staat de keizer afgebeeld. Het merk waardige van dit geval is wel dat alle ses- tertieën, die tot nu toe uit dien tijd gevonden zijn 26 gram wegen. Volgens de oudheidkun digen heeft men hier te doen met valsch geld, daar het muntstuk uit mindere edele metalen bestaat, dan in den tijd van keizer Domitianus was voorgeschreven. FRANSCH BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Uit Parijs, 19 Aug. Een bombardements vliegtuig van het 12e eskader is bij een nach telijke oefen vlucht boven een munitieopslag plaats nabij Bayonne in het departement Aude neergestort. Vier leden der bemanning kon den zich met een valscherm in veiligheid bren_ gen. Een vijfde inzittende een kapitein-vlieger kwam om het leven. (Reuter). Door schoten gedwongen bij te draaien. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat het Duit- sche stoomschip „Kamerun" dat onderweg- naar Genua Cadiz wilde aanloopen om ter uitvoering van een opdracht vluchtelingen aan boord te nemen op 7y2 mijl van de kust door den Spaanschen onderzeeër B.-6 en den Spaanschen kruiser Libertas door drie scho ten gedwongen werd bij te draaien. Het schip werd doorzocht en vervolgens weer vrijgelaten, maar gedwongen zijn koers te wijzigen en weg te stoomen in de richting van de Middellandsche Zee. Men acht te Berlijn het incident zeer ern stig. Officieuze kringen leggen er den nadruk op, dat het incident zich voorgedaan heeft buiten de territoriale wateren, zoodat deze daad in strijd is met het principe van de vrije zee en slechts gerechtvaardigd zou kunnen zijn in geval van een oorlog. Men toont zich overigens zeer gereserveerd ten aanzien van de gevolgen, die de Duitsche regeering aan dit incident zal geven. Hitier bevindt zich op het oogenblik te Berchtesgaden. Hij zal van het gebeurde op de hoogte worden gebracht. Het minste dat men verwachten kan is, dat de Duitsche regeering excuses en schadevergoe ding zal eischen. Zwart was de naciht. De wolken hingen laag en grauw en eentonig sloten zij den hemel af, waaruit aan een stuk door den regen neerruischte. Behalve dit geruiscih was er niets, dat de stilte in de lange, donkere laan verstoorde. Bijna geruisöhloos bewoog zij zitih onder de groote boomen, naderde het buis. Er was geen geluid te hooren. Voorzichtig stak zij een sleutel In het slot, dat goed gesmeerd was en opende de deur. Zij stond in de donkere hal en zag rond. Er was niets ongewoons, en toch Plotseling werd haar oog getroffen door een flauw schijnsel. Het straalde flauw uit een smalle zijgang waar zij slechts één ka mer wist. Snel besloten, haalde zij een klei nen revolver voor den dag, schoof de vei ligheidspal weg en liep vastberaden in de richting, vanwaar het licht scheen. De deur van het vertrek stond aan. Een smalle kier slechts liet het licht in de gang toe en zij naderde voorzichtig, bracht haar oog voor de spleet. Neen, er was zoo niets te zien. Zou zij Met een ruk opende ze de deur en trad binnen, de revolver vooruitgericht. Doch er was niets te zien. De kamer lag verlaten, in bijna volmaakte orde. Een oogenblik stond zij verstomd, liet snel haar oogen dwalen om te zien, of er werkelijk niets was veranderd, toen klonk aohter haar een stem, kort en gebiedend: „Steek uw handen op". Een oogenblik scheen zij te aarzelen, doch een hard voorwerp werd haar in den rug geduwd en langzaam rezen haar handen. Een onzichtbare hand nam haar den revol ver af, toen klonik de stem weer: „Zie zoo, draait u zich nu maar gerust om". Ze was een oogenblik verwonderd over de verandering in de klanik van deze stem. Een oogenblik geleden had hij zoo kil, zoo beve lend geklonken, thans was hij bijna onder danig beleefd. Zij keerde zich om en keek den onbekende aan, doch een zwart mas ker, met lange zijden franje bedekte zijn gelaat geheel. Zijn linkerhand hield een pistool, doch achteloos speelden zijn vingers met het vuurwapen. Hoffelijk sprak hij „Vergeef mij, dat ik U zoo onheusch moet behandelen, mevrouw, maar er bleef mij geen keus." Zij glimlachte ondanks de critieke situatie om de voorkomendheid van zijn stem. „Mijn werk hier is te belangrijk, dan dat ik mij kan laten storen. Maar ik zal graag van Uw hulp gebruik maken bij mijn bezigheden. Ik twijfel er niet aan of U bent beter met de situatie hier op de hoogte dan ik. Ik geef U de verzekering, dat ik het niet op Uw bezittin gen gemunt heb. Maar Uw echtgenoot heeft een tweetal documenten in zijn bezit, die voor mij van onschatbare waarde zijn, terwijl zij voor hem en U slechts weinig beteekenen. Ik verzeker U, dat ik U geen haar zal krenken, indien U mij bij het zoeken behulpzaam wilt zijn, doch mocht U mijn plan willen dwars- boomen. Zij voorkwam hem reeds: „Weest U niet bezorgd, ik ben U erkentelijk voor Uw welwil lendheid. Wat de documenten betreft, mijn man houdt mij slecht op de hoogte van zijn zaken. Misschien wilt U mij iets meer ervan vertellen?" De vreemde keek heel ernstig, en onwille keurig teekende zijn gezicht meer vastbera denheid af dan tot nog toe. De loop van het pistool wees weer in haar richting, toen hij voortging: „Ik kan U niets vertellen zonder U een spoor te geven, dat bij mijn vervolging van groote waarde zou zijn. Ik moet U dringend verzoeken mij te zeggen, waar Uw echtgenoot zijn papie ren opbergt." Even aarzelde zij. Toen zeide ze vastberaden: „Ik weet geen andere plaats dan de brand kast." „Misschien kunt U mij den sleutel verschaf fen?" Ging de onbekende voort en toen zij wei felde: „Aiders zullen we samen zoeken." Doch de sleutel bleek niet te vinden. Steeds nerveuzer werd de indringer en plotseling zei- de hij, de revolver weer op haar richtend: Het spijt mij. maar ik zal mij voor eenigen tijd van Uw aanwezigheid moeten ontdoen. Misschien wilt U zoo vriendelijk zijn mij in de gelegenheid te stellen U vast te binden. Neen", ging hij dadelijk voort, „U behoeft geen alarm te maken. U woont hier te verlaten dan dat iemand het zou hooren." Dreigend drukte hij het pistool tegen haar borst en er bleef haar niets over dan aan zijn wensch gehoor te geven. Zorgvuldig deed hij daarop zijn werk. Hij bond haar vast op een stoel (glimlachend had hij gezegd: „Wij zullen maar een makke lijke uitzoeken") en duwde haa* een prop in den mond, die hij echter met veel zorg zoo vastmaakte, dat het haar geen pijn deed. Een blinddoek voltooide het geheel en toen zij Als Thijs wat van den schrik bekomen is gaat hij voorzichtig den omtrek verkennen. En al gauw bemerkt hij, dat hij hier werkelijk in het land van Pakkijs is. Want daar ziet hij den man, die de ge weldige steenen geworpen heeft. Het is een reusachtige kerel met een leelijk en boos gezicht. Dat steenenwerpen vindt hij blijkbaar een erg leuk spelletje, want het eene projectiel na het andere slingert hij door de lucht. Gelukkig maar, dat Thijs zich op een veilig plaatsje kan opstellen en de reus hem niet in de gaten heeft! Thijs spiedt in- tusschen eens voorzichtig in het rond of er misschien nog meer van die vreemde snoeshanen te bekennen zijn. machteloos en zonder dat zij iets kon onder scheiden zat, zei hij zacht: „Zonder masker werk ik makkelijker." Zij hoorde, hoe hij blijkbaar gereedschappen uitpakte, zacht gepiep weerklonk. Zeker een boor, dacht zij. De geluiden gingen voort ge durende eenigen tijd. Toen hoorde zij zijn stem weer: „Ik dank U, mevrouw. Ik heb gevonden wat ik zocht, ik zal U nu moeten verlaten. U be grijpt, dat ik U niet kan losmaken. U zou on middellijk alarm maken en dat zou mijn vlucht belemmeren. Maar ik zal U toch niet zoo ach terlaten. Ik zal U een mes in de hand geven. Ik twijfel er niet aan, dat U binnen het uur U daarmee zoo ver hebt kunnen bevrijden, dat U de telefoon kunt gebruiken om de politie te waarschuwen. Dan zal ik ver genoeg hier vandaan zijn, om niets meer te vreezen. Nog maals. ik hoop dat U mij dit alles niet al te kwalijk zult nemen. Maar U kunt niet van mij verwachten, dat ik mij aan de politie over ga leveren." Zij voelde, hoe haar iets hards en kouds in de hand werd gedrukt. Het moest het mes wezen, doch haar handen waren goed gebon den en slechts met moeite kon zij ze een weinig bewegen. Toen hoorde zij zijn stem in de verte zeggen: „Goedennacht, mevrouw". De voordeur sloeg zacht dicht, de stilte keer de weer. Koortsachtig werkte zij, doch slechts lang zaam vorderde het. Een kwartier lang zwoeg de zij, om haar handen zoo ver bewegingsvrij te krijgen, dat zij met het mes ten minste een der touwen, die haar vasthielden, kon bereiken. Toen ging het sneller en een half uur nadat de vreemde het huis verlaten had, stond zij, trillend en vermoeid, op van den stoel. Haar eerste blik was op de brandkast gericht. De indringer had zijn werk goed ge daan. De halve achterwand was als een stuk blik opengescheurd, de inhoud was eruit ge nomen, doch de vreemde had geen wanorde achtergelaten. In keurige stapels had hij papieren en dossiers op den grond gelegd, en bovenop lag. Een portefeuille! Zij keek even verbaasd, toen glimlachte ze. Neen. hij was niet voor geld gekomen, dat was dus waar geweest. Het was, alsof een trek van verlichting over haar gelaat streek. Zij bukte zich, haar zwart gehandschoende hand greep de portefeuille, opende deze. Met een oogopslag zag zij, dat hij nog geheel gevuld was. en goed gevuld! Toen keek zij de kamer rond, haar oogen rustten een oogenblik op de telefoon en zij lachte een geluidlooze lach. Zij liet de portefeuille in haar groote, zwarte tasch glijden, liep zacht naar de deur, draaide het licht uit, schreed door de gang. De huisdeur sloeg achter haar dicht en de vochtige grond dempte haar stappen. Het huis lag stil en verlaten als te voren. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35. met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren: Maandags, Dins dags en 'Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 21 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO. 11.— VARA. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding' VPRO. 10.15 Voordracht 10.35Gram.pl. 11.— Vervolg voordracht. 11.20 Gxam.pl. 12.Gram.pl. 12.30 „The Palladians". 1.30 Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. 3.Gram.pl. 3.20 Dansmuziek 4. Gram.pl. 4.30 Voor de kinderen. 5.— Kamer muziek 5.30 Orvitropia en gram.pl. 7.03 Cau serie over Spanje. 7.25 Gram.pl. 7.55 Nieuws berichten ANP. r .59 Herh. SOS-Berichten 8.— Nieuwsber. Vrijz Godsd. Persbureau 8.05 Cau serie: Als groote menschen bellen blazen. 8.30 Zang en piano. 9.— Causerie: De mensch en zijn persoonlijk leven. 9.30 Gram.pl. 10.- Causerie over het Vredesvraagstuk 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding. 11.— Nieuwsber. ANP. 11.05 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3512.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen progr. verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10— Gram.pl. 11.3012. Voor zieken 12.15 KRO-Orkest 1.Gram.pl. 1.30 KRO-Melodisten 2.15 Gram.pl. 3.Or gelconcert. 4.15 Zang en piano en gram.pl. 5.10 KRO-Orkest 6.Land- en tuinbouwpraatje 6.20—7.— KRO-Melodisten 7.15 „De Phohi- typiste vertelt". T.3S Gram.pl. 8.Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 9.10 KRO- Orkest 10.— Gram.pl. 10.10 KRO-B'oys. 10.30 Berichten ANP 10.35 Dansmuziek 11.1512. Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.0 5 Orgelspel. 11.35 Het Arthur Dulay Kwintet 12.20 Gram.pl. 12.50 Val Rosing en zijn orkest 1.35 Het Alfred Cave kwartet. 2.20 Het BBC-Northern-orkest mmv: solist. 3.20 H. Darewski en zijn orkest. 4.20 Het Hotel Victoria Orkest 5.05 Gram.pl. 5.35 Medvedeff's Balalaika-orkest. 6.20 Berichten 6.50 Charles Ernesco en zijn kwintet 7.30 Sportpraatje 7.45 Jack Richards en zijn ensemble 8.20 Peter Yorke en zijn orkest 9.05 Het BBC-Sympho- nieorkest mmv. solisten. 9.45 Voordracht 10. Berichten 10.20 Causerie: „Down to the sea in ships" 10.40 Viool en piano 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert 8.20 Cello recital. 8.50 Symphonieconcert 10.20 Kwintet concert 11.051.05 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 6 50 Orkestconcert 12.20 dito. 1.35 Omroep- kleinorkest 4.20 West-Duitsch Kamerorkest 8.30 Vroolijk programma mmv. solisten en het Plietzsch-Marko-orkest. 10.40 Concert 11.25 12.20 Dansmuziek BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Populair concert 1.30 Omroeporkest 1.502 20 Gram.pl. 5.20 Om- roepsalonorkest en zang 7.20 Zang 8.20 Om- roep-Symphonie-orkest 10.3011.20 Dans muziek. BRUSSEL 484 M. 5.20 Populair concert 6.35 Gram.pl. 7.10 Dito 7.35 Zang 8.20 Omroeporkest 9 20 Orkestcon cert 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Gevar. progr. mmv solisten en het Plietzsch-Marko-orkest 10.20 Berichten 10.50 Viool en piano 11.2012.05 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3