BEVERWIJK Een tweede opvoering van het Landsspel. Van heinde en verre stroomt het publiek toe. SCHEEP/ T'JUNCEN De nieuwe bioscoop programma's. Het overzicKt van de groentenmarkt CASTRICUM VOOR DEN1 IPOLITIERECHTER-! DONDERDAG 20 AUG. 1936 CRICKET IN ENGELAND. ATHLETIEK. LAWNTENNIS. ZEILEN. DAMMEN. WIE! RT fHEN. De heer B. A. A. Jansen in Zwitserland overleden. I Een prachtige opvoering. De tweede opvoering van het Landsspel „Kennemerland's Glorie" is wederom met een prachtig succes bekroond. Uit het enthousias me van het publiek na de première van j.l. Zondag en vooral ook na de gunstige pers, die „Kennemerland's Glorie" had, kon reeds wor den afgeleid, dat voor de volgende voorstel lingen een toenemende belangstelling mocht worden verwacht. Dat men echter Woensdag middag voor een nagenoeg „uitverkocht huis" zou moeten spelen, zal zelfs het meest opti mistische bestuurslid van de V. V. V. wel niet hebben durven verwachten. Van heinde en verre was het publiek in drommen opgekomen om van het grootsch opgezette en ook uitge voerde historisch-allegorisch schouwspel te genieten. Wij spraken zelfs toeschouwers, die daarvoor de verre reizen uit Friesland, Gro ningen en Twente hadden ondernomen. Eenige duizenden toeschouwers hebben van het prachtige, kleurrijke schouwspel, dat „Kenne merland's Glorie" biedt met volle teugen ge noten. De onvermijdelijke première-foutjes konden thans vermeden worden, het spel van de hoofdpersonen werd steeds beter. Zij leefden zich gaandeweg meer in hun rollen in, alles klopte nog beter dan j.l. Zondag, zoodat het landsspel ook een vlotter verloop kon hebben. Van de hoofdpersonen noemen wij het goede spel of de keurige dictie van de heeren P. Fiege als hoofdman van den Raad van Ouden, H. J. Buttinger, den aanvoerder van de harde Kennemers, H. Brat als Floris V, van den lakenkoopman, den heer Braun en van den heer J. W. v. d. Mey als de kiezentrek ker. De wijze, waarop de heer F. Maenhout zijn zwijgende rol vervulde als de gauwdief, die ten slotte in 't schandbord wordt vastgeklonken, dwong respect af, evenals de manier, waarop hij het marktgewoel ontvluchtte, door zich een plaatsje te zoeken onder de huifkar van den lakenkoopman. Wat een vondst van de zen uitstekenden typeur. Mevr. M. Hofland-Vellekoop heeft het vers, dat zij tegen het slot declameert, op waarlijk keurige wijze uitgesproken en zij verdient daarvoor een woord van oprechte hulde. Dat was keurig werk. De dames E. Brat-van Wijk,, M. D. S. van Hattum, E. C. Veening en A. H. Veening en de heeren H. Brat, C. Dingier, H. van Gameren, J. T. van Hattum en Louis Stiens vormden de ridderstoet van Floris V en zij allen ver dienen woorden van hulde voor de uitstekende wijze, waarop zij hun paarden reden en hun kleurige en zwierige gewaden droegen. Deze stoet vormde een prachtig geheel. Een woord van lof mag zeker ook niet ont houden worden aan den heer P. Wokke en zijn assistenten, die de priesters voorstelden bij de plechtigheid der huwelijksvoltrekking, een tafereel, dat wel zeer delicaat moest wor den uitgebeeld. Zij droegen de priesterlijke kleeding echter met groote waardigheid, waar aan een ernstige overweging van de voor te stellen figuren ten grondslag lag. Koor en orkest waren onder leiding van den heer H. W. Hofmeester weer goed op dreef, zoodat de mooie composities van Jos. de Klerk uitstekend tot hun recht kwamen. Zoo groeide deze voorstelling onder de vaste leiding van den heer Joh. M. Ridderik- hoff weer uit tot een magnifiek geheel. Dat de talrijke toeschouwers geboeid waren door het gebodene kon wel worden afgeleid uit de schier ademlooze stilte, die bij de groote scè nes werd in acht genomen, maar ook uit het medeleven met het bonte, levendige schouw spel, dat het oogstfeest opleverde. Het was een prachtige opvoering, die ook nu groote instemming verwierf. Zaterdag en Zondag vinden de laatste op voeringen plaats en het laat zich thans reeds aanzien, dat deze voor uitverkochte tribunes zullen geschieden. NATUURVRIENDEN GAAN NAAR SCHIPHOL. De plaatselijke afdeeling van de Natuur- vriendengroep zal op Zondag 30 Augustus een excursie maken naar het vliegveld Schiphol. Bij voldoende deelneming zal na loting een der leden een rondvlucht mogen maken. POSTDUIVENVEREENIGING „DE REISDUIF" De postduivenvereeniging „De Reisduif" heeft deel genomen aan een wedvlucht vanuit Mons. afstand 230 K.M. De uitslag was: S. de Prijker 1 2 13, W. Zoutman 3 16, G. v. d. Win den 4 15 17 31; H. v. 't Hof 5 36 34, 39, P. Luit 6 9 38. J. de Vries 7 8 19 20 25 32, J. Schipper 10 12 26 30, Mevrouw Claus 11 18 23 29, J. Luntz 14 40, P. van der Hout 21 28 42, Gebr. van Roon 22 24 33 43, M. Koorn 27 35, J. Din- gerdis 37, P. Outenaar 41. Afdeeling Junioren: W. Kossen 1, A. de Kra ker 2 4. P. van Hoolwerf 3 7, G. Rekveld 5 6 8. De postduivenvereeniging de „Stormvogel" heeft ook deelgenomen aan de wedvlucht van uit Mons. De uitslag hiervan was als volgt: L. Knepper 1 8 14 24 33, T. Loogen 2 6 15 28 29, N. de Wildt 3 5 9, J. Klaver 4, J. Timmer 7 16 19 21 22 23 25 26 27 37, W. Smit 11. Pielage 12 20, L. de Vries 13, C. Kochx 17 34 35, A. Eist 18 30 31 32, J. Koster 36, J. Hoefakker 11. De heeren L. Kneppers, T. Loogen en N. de Wildt ontvingen een eereprijs. HALCYONLIJN. Stad Zwolle, Salta Caballo n. Rotterdam p. 19 Ouessant. Rozenburg, Sfax naar Nantes 17 van Oran. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 19 Aug. te Rotterdam HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisreis) 19 van Beira. Bloemfontein (thuisreis) 19 te Lissabon ver wacht. HOLLAND—AUSTRALIé LIJN. Aagtekerk (uitreis) 18 te Whyalla. Almkerk, 19 van Hamburg te Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) 18 v. Aden. Zuiderkerk (thuisreis) 17 van Manilla. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dreehtdijk, Vancouver n. Rotterdam 17 v. Los An§'Gl6s Bilderdijk, Rotterdam naar Philadelphia 18 te New-York. Damsterdijk, Rotternam naar Vancouver 17 v. San Francisco. Edam, Rotterdam naar New-York 17 (12 nam.) 120 mijl Zuid van Valentia. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver 18 te Cristobal. Al Jolson in een goede rol. Het Kennemer Theater vertoont vanaf Vrij dag als hoofdnummer „Casino de Paris" met Al Jolson en Ruby Keeler in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze prachtige film ontleenen wij het volgende: Een artist van meer dan gewone begaafd heid, Al Howard (Al Jolson) wordt een verder optreden op Broadway onmogelijk gemaakt, omdat hij op de meest ongelegen oogenblikken zijn gezelschap in den steek laat. De directie, van een tooneeltrust ontslaat hem dan ook. Al trekt zich daar niet te veel van aan, hij is een vroolijke Frans en weet wat hij waard is. Ze komen wel met hangende pootjes terug, denkt hij. Al's zuster, (Glenda Farrell) denkt daar echter anders over en als zij hem onder vier oogen heeft, zegt ze hem ongezouten de waar heid. Dat neemt niet weg, dat ze veel van haar broer houdt en dat ze alle pogingen in het werk stelt om hem aan een baantje te helpen. Hetgeen haar gelukt. Door een toevallige om standigheid, komt Dorothy (Ruby Keeler), een dansgirl en vriendin van zijn zuster, in Al's leven en zoo kon het gebeuren, dat Ruby en Al als partners bij hetzelfde gezelschap met succes optreden. Dat Ruby op Al verliefd wordt, zij even terloops vermeld, doch Al be schouwt haar nog maar als een kind en weet van haar innerlijke gevoelens niets af. Inmid dels zint Al op iets anders en wil voor eigen rekening een cabaret beginnen. Zijn zuster in teresseert zich voor het geval en diept een geldschieter op, die zich eveneens voor de zaak interesseert. Deze geldschieter, Duke genaamd, een onscrupuleus persoon, die met de onder wereld in verbinding staat, geeft Al het geld, dat als garantie moet dienen voor de betalin gen van de salarissen aan de artisten, doch juist wanneer Al er mee in zijn zak loopt, be reikt hem het bericht, dat zijn zuster werd gearresteerd onder verdenking van moord. Hij wendt het geld nu aan als borgtocht, om zijn zuster vrij te krijgen, waardoor hij in moei lijkheden komt met zijn geldschieter en den directeur van zijn gezelschap. De voorstelling staat op het punt om afgelast te worden, als de onschuld van zijn zuster bewezen wordt en Al zijn geld terug krijgt. De première blijkt een overweldigend succes te worden. Terwijl Al zich naar buiten begeeft om wat frissche lucht in te ademen, volgt Dorothy hem, en als een verdacht individu zijn revolver op Al richt, werpt zij zich tusschen beiden en wordt ge wond. Thans beseft Al, dat hij van Dorothy houdt. Zij smeekt hem echter de voorstelling niet te onderbreken. Hij maakt zijn nummer af, en informeert naar Dorothy's toestand en verneemt dat zij slechts licht gewond is. Het publiek vraagt om herhaling en om het te be vredigen, zingt hij zijn nummer, als nooit te voren. Het tweede hoofdnummer is de dwaze klucht „Een dolle Nacht" met in de hoofdrollen Max Hansen en Irene von Zilahy. Het Luxor Theater vertoont als hoofdnum mer het fantastische filmwerk „She" (Zij, die gehoorzaamd moet worden), een fantas tisch opgezette film met Helen Gahagan, Raudolf Scott en Helen Mack in de hoofdrol len. In het programma van dit theater draaien nog twee dol-vermakelijke kluchten, name lijk Wheeler-Woolsey op avontuur en Buster Keaton in „Liefde op het platteland". GEMEENTELIJK SPORTPARK. B. en W. hebben na gehouden inschrijving de fietsenstalling van het Gemeentelijk Sport park verpacht aan J. Walgien, alhier voor f 64,80 en de consumptiegelegenheid aan D. Hi van Graas voor f 100 per jaar, beiden piet recht van optie voor een jaar. DE REGEN DEED EEN AANVAL OP DE FEESTSTEMMING. De opvoering van het landsspel mocht Woensdagmiddag dan al geschieden onder êen dreigende bewolking, het bleef tenminste droog. Tegen het vallen van den avond klaarde het weer wat op, zoodat weer velen zich op maakten om de tentoonstellingen of het luna park te bezoeken. Op het feestterrein was de pret dan ook weldra weer in vollen gang en door de straten bewogen zich talrijke feest gangers, die of de verlichting of de schitte rende étalages van de deelnemers aan den étalage-wedstrijd bewonderden. Maar toen de avond wat gevorderd was, plaste de regen in al te groote mate op de feestende stad neder. Het lunapark ondervond daarvan in de eerste plaats de nadeelige gevolgen, want een deel van het publiek zocht zijn heil in de dancings en het andere deel ging naar huis. En daardoor keerde op een in deze feestweek wel zeer ongewoon uur de rust terug. De versiering. Na van den eersten schrik te zijn bekomen toen de Rijkswaterstraat gelastte de lichtzui- len te verwijderen in de Breestraat voor zoover betreft het gedeelte gelegen tusschen de Hob- bestraat en den Alkmaarschenweg, hebben de' commissieleden, die de versiering van de Bree straat organiseerden met het bestuur van de buurtvereeniging „Paraat" getoond zich niet zoo spoedig uit het veld te laten slaan. Bever wijk viert feest en dus zou zeker de geheele Breestraat daarvan in versiering en verlich ting getuigenis moeten afleggen. De heer G. v. d. Wel stelde bloemen beschikbaar, ijverige organisatiemannen togen aan den arbeid en reeds Woensdagmiddag prijkte iedere gevel met een frissche versiering van gladiolen en siergroen. Ook een bescheiden illuminatie ont brak niet, zoodat ondanks den tegenslag toch van straatversiering en illuminatie kon wor den gesproken. En tegen deze wijze van ver siering kan de Rijkswaterstaat geen bezwaar hebben. Narenta, Vancouver naar Liverpool en Rot terdam. 17 (2.3 n.m.) 230 mijl W. v. Land's End Volendam, 19 van New-York te Rotterdam Maasdam, Rotterdam naar Philadelphia 17 v. Boston. Binnendijk, New-Orleans naar Rotterdam 18 (11.50 v.m.) 450 mijl West van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 18 van Napels naar Barcelona. Atlas 12 van Curacao naar Maracaibo. Costa Rica, 17 v. A'dam te Kingston (J.) Juno, 18 van Triest te Fiume. Midas, 14 van Curacao naar Haiti. Poseidon, 18 van Trapani naar Algiers. Trajanus, 18 van Granton n. Amsterdam. Venezuela, 18 van Barbados naar Amster dam. Vesta, 18 v. Genua n. Castellemare di Stabia. Ceres, 19 v. Bourgas te Amsterdam. Odysseus 19 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Rhea, 19 v. Amsterdam naar Hamburg. Calypso, 19 v. Sunderland te Amsterdam. Irene, 18 v. Kopenhagen te Gdynia. Theseus, 18 van Vigo naar Amsterdam. Fauna 19 van Vigo naar Lissabon. Berenice, 18 v. Danzig naar Kopenhagen. KON HOLL. LLOYD. Eemland, (uitreis) 19 te Rio Janeiro. Amstelland, (thuisreis) 21 te Amsterdam verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba, uitreis, 18 van St. Vincent. Alpherat, (thuisreis) 17 van Montevideo. Alwaki, 18 van Rotterdam te Buenos-Ayres. Het boonenseizoen in vollen gang. Het boonenseizoen is voor deze streek nog altijd van beteekenis. De diverse soorten boo- nen vormen naast zooveel andere producten voor vele tuinders thans weer het hoofdpro duct van den aanvoer. Het spreekt dan ook vanzelf, dat, nü wij weer zoo ongeveer in het midden van den oogst zijn, de verschillende soorten van boonen wel de meeste belangstel ling hebben. Ofschoon de aanvoeren in de af- geloopen week nog steeds in stijgende lijn gaan, toch is van massa-aanvoeren geen spra ke en zal de oogst vermoedelijk erg tegen vallen, want de stand van het gewas laat op vele plaatsen zeer veel te wenschen over. Het verloop voor den handel was deze week nog al wisselvallig en bracht vooral in het laatst der vorige week voor vele artikelen nog al te leurstellingen. Niet alleen voor groenten, maar ook voor boonen gaf de veiling van Vrijdag ai een heel sober beeld te zien. De inzet op Maan dag j.l. was echter weer iets beter en de prijzen voor sommige producten herstelden zich weer. Snijboonen staan zoo langzamerhand in aan bod wel aan de spits van de andere soorten. De handel was de laatste dagen weer. iets vlot ter, met prijzen naar kwaliteit van 710 ct. per K.G. Dubbele boonen liepen in prijs terug en werden verhandeld van 58 ct., welke hoogste prijs niet dikwijls voorkwam. Pronkboonen daalden eveneens in prijs en werden naar soort betaald met 35 ct. per K.G. De aanvoer van spercieboonen is nog matig. Groote partijen komen nog niet veel voor. Trosboonen noteerden van 1316 ct.; zonder draad 1014 ct. en met draad 810 ct. per K.G. Bloemkool heeft lang goed afzet kunnen vinden en maakte mooie prijzen doch deze week bracht weer de streep door de rekening met een sterke inzinking van den prijs. Al leen voor de beste soorten was nog een prijsje te maken van 510 ct., doch iets mindere soorten brachten het er al heel slecht af. Postelein had met het warme weer eveneens weinig aftrek en bewoog zich om den mini mumprijs. Voor sla bleven de prijzen nog steeds op hetzelfde uiteenloopende peil van 1540 ct. per kist. Dat gold ook voor andijvie, waarvan het aanbod beduidend groot is, maar ook de kwaliteiten vertoonden afwijkingen, waardoor de noteeringen wisselden van 1035 ct. per kist. Bospeen kon voor goeden soort nog een behoorlijken prijs maken. De prijzen varieerden naar soort van 38 ct. per bos. Waschpeen werd voor prijzen van 6090 ct. per kist willig afgenomen. Komkommers wa ren laag in prijs n.l. van 1 a 2 ct. per stuk. Ook de tomaten bleven aan den lagen kant, wisse lend naar soort van 4—7 ct. per K.G. Van de verschillende soorten doppers werden nog flinke partijen aangeboden. De belangstelling voor deze producten is echter niet groot. De prijzen, die besteed worden, zijn den laatsten tijd steeds dalende. Doppers en capucijners staan naar kwaliteit op 510 ct. per K.G. Soms voor een extra mooie partij iets hooger, maar dit zijn dan ook de uitzonderingen, die den regel bevestigen. MARKTBERICHT. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 19 Aug. 1936. Waschpeen per kist 7595 cent. Spinazie per kist 14—23 cent. Sla per kist 1340 cent. Postelein per kist 1012 cent. Andijvie per kist 25—40 cent. Wortelen per bos 4149 cent. Radijs per bos -'1 cent. Peterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 12 cent. Prei per bos 811 cent. Bloemkool le soort per stuk 89 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 24 cent. Tomaten per K.G. 37 cent. Doppers per K.G. 710 cent. Capucijnders W. per K.G. 59 cent. Capucijnders B. per K.G. 714 cent. Raspers per K.G. 913 cent. Snijboonen per K.G. 7914 cent. Dikke boonen per K.G. 6148 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 914 cent. Perc.b. m. dr. per K.G. 7148 cent. Tuinboonen per K.G. 4714 cent Trosboonen per K.G. 1316 cent. Pronkboonen per K.G. 4414 cent. Komkommers per stuk 12 cent. Roode kool per stuk 34 cent. Groene kool per stuk 24 cent. Frambozen per doosje 1922 cent. Bramen per slof 5060 cent. Roode bessen per K.G. 20 cent. Meloenen per stuk 818 cent MARKTBERICHT. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Woensdag 19 Augustus. Andijvie per kist 1214 ets. Bloemkool per stuk 1147 ets. Groene kool per stuk 5 ets. Komkommers per stuk 114 ets. Dubb. boonen per K.G. 4—8 ets. Dubb. boonen m. draad per K.G. 514 ets. Enk. Boonen per K.G. 7141314 ets. Trosboonen per K.G. 1416 ets. Snijboonen per K.G. 813 ets. Pronksnij boonen per K.G. 2 cent. Tuinboonen per K.G. 2146 ets. Bliss (Abodance) per K.G. 514714 ets. Eng. Groentjes per K.G. 614 cent. Raspers per K.G. 41214 cent. Krombekken per K.G. 6 ets. Capucijnders B. per K.G. 81314 ets. id. W. per K.G. 714 ets. Tomaten per KG. 4—7 cent. Rentegevers per K.G. 81412 ets. Augurken per slof 942 ets. id. per kist 7 ets. Frambozen per doosje 26 ets ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, (thuisreis) pass. 18 Perim. Blitar (thuisreis) 19 van Padang. Kota Nopan, (uitreis) pas. 18 Gibraltar. Modjokerto, (uitreis) 19 te Belawan. Sibajak (uitreis) 19 van Suez. Slamat, (cruise) 19 (6 n.m.) v. Rothesay. Djambi, Batavia naar Rotterdam p. 19 Pe rim. Kedoe, Batavia naar Rotterdam 19 (3 n.m.) v. Londen. STOOMVAART MLJ OCEAAN. City of Bath, Hankow n. Rotterdam 18 v. Penang. City of Eastbourne, Japan n. Rotterdam via Londen 19 v. Havre. Antenor, Japan naar Rotterdam p. 19 Pe rim. City of Christchurch, Taku Bar naar Rotter dam, p. 19 Perim. City of Canton, Saigon naar Rotterdam 18 v Kolumbugan. Ajax, Japan naar Rotterdam 19 van Sin gapore. Phrontis. Batavia naar Amsterdam 18 v. Pt Said. Glenaffaric Dairen naar Rotterdam 19 v. Port Said. Glenapp, Hankow n. Rotterdam 18 te Pe nang. Benvorlicb Otaru naar Rotterdam 15 van Cebu. Hector, Japan naar Rotterdam 16 van Osaka. EXCURSIE. Dinsdag maakten ae meisjes van het Patro naat hun jaarlijksche uitstapje. Dit keer was de reis naar Arnhem, tevens werd een bezoek gebracht aan Rhenen. Een 30-tal meisjes nam hieraan deel. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Op Donderdag 27 Augustus van 91412 en van 13—16 uur alsmede Vrijdag 28 Augustus van 9141114 uur zal in de Centrale Openbare Lagere School te Bakkum plaats hebben de herijk van maten en gewichten. Voor Bakkum zal deze plaats hebben op Vrijdag 28 Augus tus van 12141514 uur zelfde lokaal. Looddieven 't Is natuurlijk wel in zekeren zin een ex cuus voor dieverij, dat men werkloos was, met zijn ziel onder den arm liep en zoo verdwaalde bij een leegstaand huis, waarvan de deur los stond en tot binnengaan noodde, maar de of ficier Mr. Roeters van Lennep bekeek de zaak van een anderen kant. Hij had in zijn prak tijk meer van die knapen meegemaakt, dit looden pijpen of platen uit en van huizen hadden gesloopt om ze te gelde te maken en hij beschouwde hen allerminst als slachtoffers van werkloosheid, maar als een bepaald scort brutale dieven, die zich op het wegsloopen toeleggen, niet achtend de groote schade, die zij aan de huizen toebrengen, een schade, veel grooter dan de waarde van het lood. Uit het bij de stukken gevoegd rapport van Pro Ju- ventute bleek dan ook wel, dat de jongste der twee verdachten, die de aanlegger was geweest, een jongen was, die eigenlijk nooit gedeugd had. Zijn onderwijzer had verklaard dat de knaap op strdat een echte bandiet was geweest; zijn ouders, zeer respectabele men- schen, werden door hem gebrutaliseerd; bij geen baas kon hij het uithouden en zelfs tegen den vertegenwoordiger van Pro Juventute was hij alleronhebbelijkst opgetreden. De andere jongen, die een paar jaar ouder was, was over het algemeen oppassender, maar had op 16-jarigen leeftijd toch ook al een maand tuchtschool voor diefstal gehad. De officier kon het wegsloopen van lood uit een leegstaande villa, waarvoor de jongens te rechtstonden, dan ook allerminst als een kwa jongensstreek of als een uitvloeisel van ledig gang beschouwen, waarom hij tegen ieder 6 weken gevangenisstraf eischte. Mr. Tonino, de verdediger, meende, dat een voorwaardelijke straf meer opvoedend zou werken dan gevangenisstraf, maar de politie rechter kon daarin niet meegaan. Daar Pro Juventute ervoor bedankte den jongsten ver dachte onder toezicht te nemen, veroordeelde de politierechter dezen tot terbeschikking stel ling der Regeering, wat neerkomt op Rijksop voedingsgesticht. De oudste verdachte kreeg een maand ge vangenisstraf. Een klusjesmaker Er zijn werkloozen, die klusjes, zooals men kleine karweitjes noemt, opknappen: een zeil leggen, lampen ophangen, een tuintje schoon maken en dergelijke, wat hun dan eenige be zigheid en wat financieel voordeel bezorgt. Of ze dat mogen doen? Ja, als ze zich dan maar niet als werkloozen opgeven en geen steunlijs- ten teekenen, wanneer ze feitelijk niet geheel werkloos zijn. Een timmerman, die wel geteekend had en daarvoor moest terecht staan, meende, dat hij al deed hij klusjes, toch een werkloos tim merman bleef en dat hij dus als zoodanig kon stempelen, mits hij maar opgaf, wat hij er met de klusjes bij verdiende, wat, volgens hem, ook de meening zou geweest zijn van den penningmeester der vakorganisatie, het geen hij dan wel verkeerd begrepen zal heb ben. De politierechter Mr. Schaeck Mathon, vroeg den verdachte, slechts te willen ver klaren, of hij op de lijsten voor werkloozen had geteekend terwijl hij loonend werk had verricht. Dat werk had dan hierin bestaan, dat verdachte gloeilampen en een radiotoestel had verkocht, lampen had opgehangen en in 't algemeen zoo'n beetje had gescharreld in radio- en verlichtingsartikelen. Verdachte moest het toegeven. Een verzachtende om standigheid was, dat hij de ruim 100, welke hij onrechtmatig aan steun te veel zou heb ben gekregen, goeddeels had terugbetaald en als hij niet met het betalen was opgehouden, waarbij familie-omstandigheden een rol had den gespeeld, zou hij waarschijnlijk niet voor de rechtbank zijn gekomen. Nu beloofde hij binnen drie maanden alles te zullen afbeta len en in afwachting daarvan werd de verdere behandeling der zaak geschorst. De eigen nummerplaat Een motorrijtuig, 2 of meer wielig, moet een nummerplaat hebben, maar in de keuze van het nummer is men niet vrij; men vraagt een nummerbewijs ten gouvernementshuize en betaalt een gulden ler/as: aldaar wordt opge geven welk nummer men op de plaat moet hebben en het st»at ieder vrij, het er zelf op te schilderen of het een ander te laten doen. mits men de voorschriften in acht neemt. Waarom de jongen uit IJmuiden dan een nummer had geschilderd, zonder ten gouver nementshuize geweest te zijn? 't Zat 'm in den gulden; anders niet. Boosaardige bedoe lingen had hij dus niet, maar wat hij had ge daan zou, meer toegepast, de heele motorwet op losse schroeven zetten, want 't zijn juist City of Eastbourne, Japan naar Rotterdam 18 van Havre via Londen. Peisander, Batavia naar Amsterdam 18 te Havre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, 19 van Amsterdam, te Skjolden. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 19 van Amsterdam. Marnix van Sint Aldegonde (thuisreis) 19 van Batavia. Saleier (uitreis) pass. 18 Perim. Poelau Tello 19 v. Amsterdam te Hamburg. Johan de Witt, 20 (2 nam.) v. Batavia te IJmuiden en (6 nm.) te Amsterdam verwacht (verb.) AANGEKOMEN. 18 Augustus: Dago s.s. Danzig 19 Augustus: Beverwijk s.s. Archangel Margareta s.s. Trangsund Hilversum s.s. Archangel Baron Carnegie s.s. Rotterdam P. L. M. 23 s.s. Bona Saxen s.s. Oslebshausen VERTROKKEN. 18 Augustus: Kodumaa s.s. Gdynia Luneburg s.s Hamburg Amstelstroom m.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Marga s.s. Mesane de nummers, die moeten dienen om overtre ders te kunnen achterhalen en wie maar uit eigen beweging een nummertje schrijft, kan de werkelijke houder van dat nummer in groote ongelegenheid brengen. Daarom vond de officier het ook een ernstig feit, dat alleen met gevangenisstraf gestraft kon worden. De eischt was 14 dagen. De politierechter meende wel, dat de jongen geen kwade bedoelingen had gehad, maar hij had toch valschheid in geschrifte gepleegd. Hij kreeg drie dagen; voorwaardelijk ging niet. In drie van de Woensdag aangevangen wed strijden kon wegens regen geen bal gebowld worden. De zeven overige moesten herhaalde lijk onderbroken worden. De stand is als volgt: Lancashire 219—3 tegen Middlesex. Notts 146 5 tegen Leicester. Derby 228 tegen Sussex 30 2. Warwick 106 (Gover 7—42) tegen Surrey 401. Somerset 132 tegen Essex 38—2. York shire 208 tegen Kent 83—2. Hants 185—2 (Mead 50*) tegen Gloucester. Philip Mead passeerde in dezen wedstrijd met zijn 40ste run het totaal van 54896 runs door Dr. W. G. Grace in 1ste klasse cricket gescoord. Na Hobbs, Woolley en Hendren is thans Mead de 4de batsman die deze uitzonderlijke prestatie ge leverd heeft. HET INT. DAMES-ATHLETIEKFEEST TE WUPPERTAL. Mej. Doorgeest evenaart het Ned. record 80 meter horden. Uit Wuppertal: Woensdag werd in het Sta dion te Wuppertal een internationaal dames- athietiekfeest gehouden, dat door 35.000 toe schouwers werd bijgewoond. Van de Nederlandsche dames wist slechts mej. Doorgeest een uitstekend resultaat te be halen, doordat zij op de 80 meter horden als tweede eindigde in den tijd van 11.8 sec., waar mede zij het Nederlandsch record, dat op haar naam staat, evenaarde. Tijdens deze race had mej. Ter Brake het ongeluk te vallen, waardoor zij moest op geven. In de 4 x 100 meter estafette werden onze dames vierde in den tijd van 46.9 sec. achter Duitschland, Vereenigde Staten en Engeland. De uitslag van deze estafette was: 1. Duitsch land 46.6 sec.; 2. Vereenigde Staten 46.7 sec.; 3. Engeland 46.8 sec.; 4. Nederland 46.9 sec. PERRY IN HET ENKEL- EN DUBBELSPEL GESLAGEN. Uit Rye (New-York) Perry, de Engelsche Wimbledonkampioen heeft in Rye een exhibi- tino-match gespeeld tegen den Amerikaan Parker, die er in slaagde den Engelschman met 6—3, 6—2 te verslaan. In het dubbelspel speelde Perry met Allison. Zij moesten echter de meerderheid erkennen van het Amerikaan- sche dubbel Parker-Budge, die de partij met 64, 63, 6—2 wonnen. OM DEN MARINEBEKER. Uit Kiel: Woensdagmiddag' is de beslissings race verzeild van den wedstrijd om den inter nationalen marinebeker tusschen Duitschland, Zweden en Italië, welke landen elk een over winning hadden behaald. Er ontstond een zeer spannende strijd, welke door Italië werd ge wonnen, in 22 uur 59 min. 58 sec. Tweede werd Zweden met een voorsprong van 6 seconden op Duitschland. Hiermede kwamen de Italianen in het bezit van den Hindenburgbeker, een wisselprija, beschikbaar gesteld door Rijkskanselier Hitier. Het vorige jaar, toen de wedstrijd voor het eerst gehouden werd, won Duitschland den bok GE. Bij de Kieler zeilweek werd onze landgenoot Den Tex in de 12 M2. sharpies met „Duchi Wichy" No. 3. MATCH TUSSCHEN SPRINGER EN VAESSEN. Begin October a.s. zal een match beginnen tusschen den ex-wereldkampioen B. Springer (Holland) en den Belgischen kampioen Leon Vaessen. In verband met de vele verzoeken, die het Comité van organisatie uit verschillende plaat sen van ons land mocht ontvangen, zullen zeer waarschijnlijk niet alle partijen te 's-Gra- venhage worden gespeeld, doch ook elders in ons land. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield een trai- ningsrit over 40 K.M. voor A, B, C en D-klas- sen. Er werd vooral veel strijd geleverd door de renners Wilkens, Bouman, Van Es, Las- schuit en Drogtdrop. Korthals wist een achterstand in te loopen van 600 M. De eindspurt bracht den vol genden uitslag: A kl. 1. W. Drogtdrop, 2. Piet Korthals, 3. Richter, 4. Harry Kleef, 5 Schell Sr. Uitslag B-kl. 1. Lasschuit; uitslag C-kl.: 1. Henk van Es, 2. Hendrik van Dijk, 3. Vos. A.s. Donderdagavond baanwedstrijd. Starling s.s. Londen 19 Augustus: Popi s.s. Kern Dinsdagmorgen is de 39-jarige heer B. A. A. Jansen uit Haarlem in Zwitserland door een noodlottig ongeluk om het leven gekomen. De heer Jansen die uitvoerder van de Haar- lemsche Associatie voor Lijkbezorging was, vertoefde met zijn echtgenoote en een gezel schap van de Nederlandsche Reisvereeniging in Zwitserland. Dinsdagmorgen was hij met zijn vrouw en een paar leden van het gezel schap buiten het reisprogramma om, in een zwembad in het Brienzermeer in Böningen bij Interlaken gaan zwemmen. Hij schijnt plotseling onwel te zijn geworden en is in de diepte verdwenen Onmiddpl'ök schoot men te huln en slaagde er sr)oedi° 5n den heer Jansen aan wa) t,e knives Niet tegenstaande men geruimen tijd alle moge lijke moeite heeft gedaan om de levens geesten bij den ongelukkige weer op te wek ken, mocht dit niet gelukken. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer zal naar Haarlem worden overgebracht. t

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5