BEVERWIJK SANTPOORT. HEEMSKERK De klassificatie voor de Personeele Belasting. /CHEEPS T'JMNCEN JeugdHarddraverij én mast klimmen in de Breestraat. De V. V. V.-Feestweek Bijeenkomst van de stand houders. Belastingverlaging voor de nieuwe inwoners. Voor de heffing van de personeele belasting naar de grondslagen huurwaarde en meubi lair is de gemeente Beverwijk thans inge deeld in de 6e klasse en de gemeente Wijk aan Zee en Duin in de 7e klasse. Het verschil, bij heffing in deze twee klas sen, komt op het volgende neer. Bij plaatsing in de 6e klasse worden perceelen met een huurwaarde van niet meer dan f 125 niet be last terwijl op de hoogere huurwaarden een aftrek wordt toegepast van f 120; bij plaat sing in de 7e klasse zijn deze bedragen resp. f 100 en f 95. In de 7e klasse is de opbrengst naar den grondsdag meubilair ook iets hoo- ger, terwijl in de 6e klasse de kinderaftrek hooger is, zoodat ook daardoor de opbrengst ln de 7e klasse hooger wordt. Bij plaatsing in de 7e klasse wordt dus een grooter belasting opbrengst verkregen dan bij plaatsing in de 6e klasse; dit verschil doet zijn invloed gel den zoowel bij de opbrengst van de hoofd som (welke voor 20 pet. ten bate van de ge meente komt) als bij de opbrengst van de op centen, welke geheel ten bate van de ge meente komt. B. en W. hebben zich beraden over de vraag welke wijziging in de heffing van de perso neele belasting, als gevolg van de samenvoe ging der gemeenten, moet worden gebracht. Daarbij zijn zij allereerst tot de slotsom ge komen, dat het niet wenschelijk is, het be staande verschil te handhaven. B. en W. zien geen enkele reden, waarom de heffing in het ééne deel der gemeente anders zou moeten zijn dan in het andere deel. Gevolg daarvan zou immers zijn, dat de bewoners van het ééne deel zwaarder zouden worden belast dan die van het andere deel. Hoewel de wet zoodanige onderscheiding toestaat ontbreekt daarvoor, naar de meening van het college voor deze gemeente eiken feitelijken grondslag. Ver schil in levensstandaard, waarop zoodanige onderscheiding zou moeten zijn gebaseerd, valt niet aan te wijzen. Wenschen B. en W. aldus het bestaande verschil te zien opgeheven, daarnaast rijst de vraag, in welke klasse de nieuwe gemeente nu ingaande met het belastingjaar 1937 moet worden gerangschikt. Den levensstandaard ter plaatse in aan merking nemende, zou er alle reden zijn om de nieuwe gemeente geheel in te deelen in de 5e klasse, dus nog een klasse lager dan waarin Beverwijk thans is geplaatst. Daardoor zou den perceelen met een huurwaarde van niet meer dan f 150 buiten de heffing vallen.. Ech ter maakt alleen reeds het feit, dat daardoor een belangrijk lager opbrengst wordt verkre gen, verdere overweging van dezen maatregel overbodig. Hierbij moet ook niet uit het oog worden verloren, dat in den laatsten tijd een belangrijke daling in de woninghuren valt waar te nemen, waardoor, ook bij handhaving van de 6e klasse, steeds meer perceelen bui ten heffing vallen. B. en W. stellen den Raad voor, te bepalen, dat de gemeente met ingang van het belas tingjaar 1937 voor de heffing van de perso neele belasting naar de eerste twee grondsla gen, zal worden gerangschikt in de 6e klasse, zulks met intrekking van de thans terzake bestaande verordeningen. Door overbrenging- van Wijk aan Zee en Duin van de 7e naar de 6e klasse wordt, naar globale berekening de opbrengst voor de gemeente per jaar f 11000 lager. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN EN DOKTOREN. Voor spoedgevallen wordt de dienst a.s. Zondag waargenomen door Dr. Th. J. J. Du- terloo, Zeestraat 29, tel. 2147. In de week van 23—30 Aug. wordt de Zon dags- en de nachtdienst der apotheken waar genomen door Apotheek Donker, B'reestraat 67, telef. 2037. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling Waschpeen per kist 6070 ct. Spinazie per kist 1630 ct. Sla per kist 2040 ct. Postelein per kist 1220 ct. Andijvie per kist 2025 ct. Wortelen per bos 57 ct. Raapstelen per bos 12 ct. Radijs per bos 12 ct. Peterselie per bos 12 ct. Bloemkool le per stuk 68 ct. Bloemkool 2e per stuk 24 ct. Tomaten per K.G. 4,8 ct. Doppers per K.G. 813 ct. Capucijners W per K.G. 511 ct. Capucijners B per K.G. 813 ct. Raspers per K.G. 1016 ct. Snijboonen per K.G. 612 ct. Dikke boonen per K.G. 36 ct. Sperc. b. z. d-r.811 ct. per K.G. Tuinboonen per K.G. 26 ct. Trosboonen per K.G. 1216 ct. Pronkboonen per K.G. 34V2 ct. Komkommers per stuk 12 ct. Framboozen per doosje 1520 ct. Appelen per K.G. 712 ct. Peren per K.G. 810 ct. Roode bessen per K.G. 2528 ct. Meloenen per stuk 722 ct. Pruimen K.G. 1220 ct. Bramen per slof 4555 ct. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 20 te Zanzibar. Randfontein 21 v. Hamburg te Amsterdam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 21 van Bremen te Rotterdam. Aagtekerk (uitr.) 21 te Melbourne. HALCYONLIJN. Maasburg, 21 van Genua te Melilla verw. Stad Amsterdam, 23 van Lulea te Rotter- dam-Vlaard. verw. Rozenburg, Sfax n. Nantes p. 18 Gibraltar. Flensburg, 19 v. Genua n. (niet naar Melilla). Stad Haarlem, 19 van Napels n. Bourgas (niet naar Villaricos). Stad Vlaardingen 21 van Vlaardingen n. Buenos-Ayres, HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, N.-York naar Rotterdam, 22 Aug. (3 n.m. G.T.) te Plymouth verw. Damsterdijk, Rotterd. naar Vancouver 20 te Seattle. Leerdam, Rotterdam n. N.-Orleans, 19 van Vera Cr. Onder groote belangstelling. Vrijdagmiddag werd op den westelijken parallelweg van de Breestraat een harddra verij gehouden voor de jeugd, zoo maar offi cieel onder auspiciën van het comité van de V.V.V.-feestweek. Het bestuur van de jeugdharddraverijvereeniging was daar niet weinig trotsch op en zorgde er blakend van ijver voor, dat de „baan" en de heele orga nisatie voortreffelijk in orde was. Dat de ge meente ook haar medewerking voor dit jeugdfeest verleende werd natuurlijk bijzon der op prijs gesteld. De deelneming aan de „course" was zeer groot. Veertig jongens deden dienst als „paard" en veertig anderen fungeerden heel ernstig als „pikeur". De belangstelling voor de verrichtingen van de jeugd was zeer groot, zoo groot was zelf het aantal toe schouwers, dat er extra politietoezicht moest komen om te zorgen, dat het verkeer onge hinderd doorgang kon vinden. De jeugd heeft groote vreugde aan deze draverij beleefd en zeker ook niet minder de oudere toeschouwers, die volop genoten van den sportieven strijd, dien de jongensom de uitgeloofde prijzen voerden. Vaak klonk een daverend gejuich, wan neer een „paard", aangevuurd en onder steund door de kreten van zijn toerijder op het geïmproviseerde draversikarretje er in slaagde met gering verschil door de finish te gaan. Het publiek heeft zich kostelijk ge amuseerd. Des avonds te zeven uur heeft de voorzitter van het hoofdcomité, Mr. A. Moens in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" de prijzen uitgereikt, nadat H. A. Bruin namens de jeugdharddraverij met een vlot speec'hje namens de jongens dank had gebracht aan de V.V.V. en de commissie. Prijswinnaars: 1 M. Ares (fototoestel en V.V.V.-beker met inscriptie). W. Beliën (veldflesch). 2 C. Alberts (armbandhorloge), D. v. d. Outenaar (padvindersmes) 3 J. Falentijn (fototoestel), C. de Wit (vul potlood). 4. N. Warffemius (rugzak), A. Droog (boek) 5 H. Schierbeek (bal), W. Haartman (por- temonnaie) 6. G. H. van Broekhuizen en W. Schaap (zaklantaarn). Tot slot van dezen prettigen middag ont vingen alle jongens nog een tractatie. Ook op de baan was daarvoor tot voldoening van „paaiden en pikeurs" gezorgd Het mastklimmen. Het aloude volksvermaak mastklimmen, dat ook in de Breestraat werd beoefend, trok eveneens groote belangstelling. Aan beide zijden van den rijweg hadden zich in dichte rijen de toeschouwers opgesteld, die vol aan dacht de pogingen van de deelnemers om in den dik met zeep besmeerden paal te klim men, volgden. Boven in den mast bengel den de prijzen voor hen, die den top wisten te bereiken. Vooral in het begin van den strijd moesten vele klimmers hun pogingen halverwege staken. Zij gleden onder groote hilariteit weer naar den grond terug. Daverende toejuichingen klonken toen ein delijk de eerste klauteraar er in slaagde een prijs te bemachtigen. Hij deed snel zijn keuze om even later zegevierend zwaaiend met de veroverde ham den terugtocht, die geen moeilijkheden meer bood te aanvaarden. Toen ging het ook voor de volgende deelne mers gemakkelijker, maar het werd toch nog zeven uur voor de laatste prijs verdwenen was. De voornaamste uitslagen waren: A. Brandjes, lucifersstandaard; C. van Vliet, riem; P. Leusen, portemonnaie met inhoud; W. Opzeeland, zilveren vulpotlood; S. Zoon tjes, portemonnaie met inhoud; P. Luttike, worst; F. Kleine, ham; P. Hergarden, zak mes; D. Post, bonbons; J. Lunzen, sigaretten koker; C. Bloemendaal, kaas; W. Brandjes, armbandhorloge; H. Zonneveld, horloge; H. Muis, potlood; A. Nieuiwkerk, ham; L. Aar denburg, bonbons; P. Heilo, portemonnaie. De commissie voor de j eugddraverij en het mastklimmen, gevormd door de heeren H. A. J. J. v. d. Bergh, H. Blom, D. M. G. Botterop, S. J. de Jonge, en D. G. Minkema, verdient wel een woord van hulde voor de vlotte organisatie. Later op den avond bezochten weer velen de fraaie tentoonstellingen of zochten hun vermaak in het Lunapark. De bloemententoonstelling prijkt thans weer in volle glorie. De inzendingen zijn van versche groenten en bloemen voorzien, zoodat op de altaste twee dagen nog een druk bezoek kan worden verwacht. DE HEFFING VAN DE PERSONEELE BELASTING. Krachtens art. 31 der wet op de Personeele belasting heeft de gemeente de bevoegdheid, de in die wet bepaalde tarieven en belasting bedragen door andere te vervangen. De werk loosheidssubsidiewet heeft deze bevoegdheid ten aanzien van de eerste drie grondslagen tijdelijk buiten werking gesteld, zoodat voor deze grondslagen de Personeele belasting tot nadere wettelijke regeling krachtens de wet telijke tarieven moeten worden geheven. De gemeente Wijk aan Zee en Duin heeft van deze bevoegdheid tot afwijking van de wettelijke bedragen geen gebruik gemaakt. Beverwijk evenwel heeft dd. 26 Augustus 1930 een verordening vastgesteld, krachtens welke de bedragen der belasting naar den grondslag motorrijtuigen met 40% worden verhoogd. Door aldus de hoofdsom te verhoogen, wordt ook een grooter opbrengst aan opcenten ver kregen. Blommersdijk, N.-Orleans naar Rotterdam, 19 Aug. van Havana. Beemsterdijk, Baltimore n. Rotterdam 20 Aug. te New-York. Bilderdijk, 20 Aug. van Rotterdam te Pro vidence. Rotterdam, 20 Aug. van Rotterdam te N.- York. Nictheroy, Vancouver naar Rotterdam 18 van Seattle. Burgerdijk, Rotterdam naar New-Orleans, 21 Aug. te Antwerpen. KON. HOLL. LLOYD. Salland (uitr.) 19 van Las Palmas. Amstelland (thuisr.) 21 te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stella, 18 van Kingston (J.) naar Macoris. Boskoop, Amsterdam naar Chili 19 van Callao. Stuyvesant, Amsterdam naar West-Indië 19 v.. Madeira. Helder, Londen naar Para p. 20 (12.56 n.m.) Wight. Tiberius, 21 van Amsterdam te Rotterdam. Cottica, 21 van West-Indië te Amsterdam. Deucalion, 21 van Amsterd. te Rotterdam. Ganymedes, 20 van Volos naar Salonika. Juno, 20 van Susak naar Bari. Merope, 20 van Velsen te Amsterdam. Orpheus, 21 van Gothenburg te Aarhuus. Theseus, Vigo naar Amsterdam pass. 20 Ouessant. Krachtens de samenvoegingswet blijft deze Beverwijksche verordening van kracht, totdat de raad een nadere beslissing zal hebben ge nomen, hetgeen dus tot gevolg zou hebben, dat deze belasting in het eene deel der ge meente zwaarder zou drukken dan in het andere deel. Dit is uiteraard ongewenscht en daarom zou de verhooging geheel moeten worden ingetrokken óf voor de geheele ge meente geldend moeten worden verklaard. Dit laatste dient naar de meening van B. en W. te geschieden. Nu de waarde der motorrij tuigen, welke grondslag is voor deze heffing, steeds daalt en dientengevolge ook het bedrag der belasting, wordt deze verhooging des te minder bezwarend. Ook ter wille van de fi- nancieele consequenties zal de verhooging be zwaarlijk kunnen worden ingetrokken. Tegen over deze verzwaring voor Wijk aan Zee en Duin staat bovendien de verlaging als gevolg van de verplaatsing van dat deel der gemeente van de 7e naar de 6e klasse. B. en W. stellen den Raad voor, met intrek king van de thans voor Beverwijk geldende verordening, vast te stellen een verordening, krachtens welke de belasting-bedragen naar den grondslag motorrijtuigen worden ver hoogd in gelijke mate als thans voor Bever wijk het geval is, ingaande met het op 1 Januari a.s. aanvangende belastingjaar. Deze verhooging zal naar raming een bate van 600 opleveren. SUBSIDIE MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De burgerlijke instelling van weldadigheid „Maatschappelijk Hulpbetoon" heeft den Raad ter goedkeuring aangeboden een wijziging van haar begrooting voor 1936. Bij deze wijziging wordt de post „subsidie van de gemeente" ver hoogd met 48.451.72. B. en W. stellen den Raad voor, deze wij ziging goed te keuren. Op de gemeentebegroo- ting voor 1936 zal dientengevolge de post „Subsidie aan de instelling „Maatschappelijk Hulpbetoon" met het aangegeven bedrag moe ten worden verhoogd. Bij de eerstvolgende begrootingswijziging kan dit geschieden. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 21 Aug. 1936. Spinazie per kist 1640 cent. Postelein per kist 1018 cent. Andijvie per kist 1632 cent. Wortelen per bos 814 cent. Bieten per kist 15 cent. Komkommers per 100, f 1f 3. Augurken per K.G. 418 cent. Aardappelen, klei, per K.G. IV23 j/t cent. Doppers per kilo 1018 cent. Capucijners per K.G. 1018 cent. Raspers per K.G. 1119 cent. Tuinboonen per K.G. 9 cent. Snijboonen per K.G. 612 cent. Heerenboonen per K.G. 36 cent. Trosboonen per K.G. 1218 cent. Roode kool per 100 f 3f 5. Savoije kool per 100 f 3f 6. Bloemkool per 100 f 2f 6. Uien per kilo 4 cent. Sla per kist 1836 cent. Rabarber per 100 bos f 2. Pieterselie per bos 1 cent. Selderie per bos 1 cent. Appelen per kilo 1228 cent. Peren per kilo 1226 cent. Pruimen per K.G. 2032 cent. I Druiven per kilo 2836 cent. Programma voor ZONDAG. 12 uur n.m.: Aankomst van de de deelnemers aan de sterrit voor auto's en motorrijwielen. 210 uur: Tentoonstellingen. 3 uur Laatste opvoering van het landsspel „Kennemerland's Glorie". 5.3012 uur: Vermakelijkheden. 's Avonds illuminatie. 12 uur's nachts: Sluiting van de feestweek. Rhea, 21 van Amsterdam te Hamburg. Tiberius, 21 van Rotterdam n. Genua. Crijnssen 21 v. Amst. naar West-Indië. Poseidon, 21 v. Algiers n. Alicante. Stella, 20 v. Kingston (Ja.) te San Pedro de Macoris. Berenice, 21 v. Kopenhagen n. Amsterdam Orestes, Constantza, n. Amst. 20 van Stamtooul. NEDERL.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agatha, 13 van Singapore naar Pladjoe, B. Papan. Agnita, 22 te Rotterdam verwacht, naar Rouaan, Fayal v. o. Aldegonda, 18 van Batavia naar Pladjoe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitreis) 21 te Genua. Modjokerto (uitreis) 20 van Singapore. Kota Gede (thuisreis) 20 van Marseille. Garoet (uitreis) 21 Aug. van Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Simaloer (uitr.) pass. 20 Gibraltar. Joh. v. Oldenbarnevelt (uitr.) 20 van Southampton. Tarakan, 20 van Bergen naar IJimuiden. Salawati 20 van Amsterdam te Los Angeles STOOMVAART MIJ OCEAAN. Benvenue, Japan naar Rotterdam pass. 20 Perim. Huldiging van de commissieleden. Vrijdagavond is in het tentoonstellingsge bouw op het feestterrein een bijeenkomst ge houden van de standhouders en inzenders met de leden van het hoofdcomité en van de com missie voor de tentoonstellingen met hun dames. De voorzitter van het hoofdcomité, Mr. A. Moens sprak een welkomstwoord, waar in hij o-m. zei, dat de standhouders wel recht hadden om eens een avond gezellig bijeen te zijn, omdat zij toch de menschen zijn, die de V.V.V. in staat hebben gesteld de tentoonstel lingen te organiseeren. Spr. verheugde zich over de uitstekende kwaliteit van het inge- zondene en opende vervolgens de bijeenkomst met den wensch, dat zij nog lang in het ge heugen zou mogen blijven. Namens de standhouders voerde de heer Zeeman het woord. Op initiatief van de standhouders was voor dezen avond een com missie samengesteld, bestaande uit de heeren Blom, Veenhof en Zeeman, namens wie laatst genoemde zijn erkentelijkheid betuigde voor de durf van het comité, om zoo'n tentoon stelling op te zetten. Hij memoreerde de pret tige samenwerking met de standhouders en betrok in zijn woord van hulde ook de dames der Comitéleden. Deze dames hadden een fraaie bloemenhulde in ontvangst te nemen. Bijzondere hulde bracht spr. aan den heer H. J. de Groot wien niets te veel was en die al zijn vrijen tijd aan de tentoonstelling be steed heeft. De heer Zeeman bood „den kapi tein van het schip" een vulpen en een vulpot lood aan. Ook voor het onvermoeide werken van Mevr. Moens had spr. niets dan lof. Wan neer hij het voor het zeggen had. zou hij Mevr. Moens eereburgeres van Beverwijk willen maken. (Daverende toejuichingen). Ook Mevr. Moens ontving een bloemenhulde. Tenslotte richtte de heer Zeeman zich tot Mr. A. Moens, om zijn groote bewondering te uiten voor het vele werk, dat hij als voorzitter van het Hoofdcomité op zoo'n enthousiaste wijze heeft verricht. Namens de standhouders werd Mr. Moens onder langdurig applaus een prachtige tinnen kan aangeboden. Het officieele gedeelte van de bijeenkomst was hiermede geëindigd. Dank zij de mede werking van het orkest en het optreden van Bob Steffin had het verdere deel van den nacht een gezellig verloop. BENOEMING AMBTENAREN BURGERLIJKE STAND. Voor de benoeming van ambtenaren van den Burgerlijken stand hebben B. en W. onder staande aanbeveling ingediend: Jaarwedde 25: 1. Mr. H. J. J. Scholtens; 2. K. Steyn. Jaarwedde 75: 1. K. Steyn; 2. Mr. H. J. J. Scholtens. Jaarwedde 100: 1. C. Schauikes; 2. Mr. J. Kale. Jaarwedde 50: 1. Mr. J. Kale; 2. C. Schaui kes. Jaarwedde 100: 1. P. C. A. Beekelaar; 2. W. C. Huisman. Jaarwedde 50: 1. W. C. Huisman; 2. P. C. A. Beekelaar. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: M. C. Klous en H. J. Hoog land; S. de Vries en A. Smaal; W. Pieksma en J. C. M. Kos; R. Gerssen en H. Bilderbeek; GetrouwdG. A. Boon en C. M. Steenbakker; V. Schwarz en Th. Dehler; D. H. Groen en B. van der Linde. Bevallen: M. C. de Vriesden Bakker, d.; J. RengersSnippe, d.; G. M. de Goede Ruurda, d.; M. M. Dijkman DulkesSmiers, d.; H. A. van ZaanenBoogaard, z.; T. Nieu- wenhuizenMaijer, z.; M. C. Braasvan Hel den, d. Overleden: A. Prins, 44 jaar, ongeh.; C. Stuijt, 75 j., wed. v. J. Bruin. Flintshire, Dairen n. Rotterdam 19 van Ma nilla. City of Eastbourne, Dairen naar Rotterd. 20 te Londen. Eurypylus, Batavia naar Amsterdam 20 (9.8 v.m.) 260 mijl Z.Z.W. van Land's End. Glenberg, Dairen naar Rotterdam 20 te Londen. Memnon, Japan naar Rotterdam 20 te Lon den, vertr. 26 Aug. City of Eastbourne, Japan naar Rotterdam vertr. 24 van Londen. Verdacht vaartuig. De Deensche douane heeft een van Danzig komenden kotter aangehouden en naar Hel- singör opgebracht. Dit schip droeg den naam Maja doch men verdenkt den kapitein ervan, met valsche papieren te varen teneinde in de Oostzee een onwettigen handel in alcohol te drijven. Op het oogenblik van aanhouding was deze verboden vloeistof evenwel niet aan boord aanwezig. Groote diepgang. Het van Ned. Indië naar Amsterdam gepas seerde Nederlandsche passagierschip Johan de Witt had een diepgang van 8,1 Meter. Hout voor Velsen. Het Russisch stoomschip Chapaev is van Archangel aangekomen met een lading hout voor de papierfabrieik te Velsen. ZÏTERBX"G 22 XUG. Ï93S VERTREK KAPELAAN VAN INGEN. Op initiatief van den R.K. Volksbond werd Vrijdag een officieele afscheidsbijeenkomst ge houden in de concertzaal „Zomerlust". De zaal was geheel gevuld toen de voorzitter de heer De Jong het welkomstwoord sprak, in 't bij zonder tot kapelaan Van Ingen en pastoor Goossens. Namens den Volksbond feliciteerde hij laatstgenoemde met zijn zuiveren priester jubileum. Spreker betreurde het, dat deze avond moest worden georganiseerd bij het afscheid van een goed leidsman en trouw vriend. Pastoor Goossens schetste hierna kapelaan Van Ingen als een prima huisgenoot, die om zijn gelijkmatig karakter, een groot vriend van hem was geworden. Hij roemde zijn ver dienste voor de parochie als leider der jeugd, dirigent van het zangkoor, bevorderaar van volkszang, stuwende kracht der congregaties, zorg voor de missievereeniging en meerdere werkzaamheid in catechismus-onderricht, lei der jongenszang en misdienaars. De heer L. Visser, voorzitter der R.K. bouw vakarbeiders, bracht zijn geestelijk adviseur namens zijn leden en de jeugd dank. De heer Heeremans en de heer heer De Jong brachten den scheidenden kapelaan dank voor alles wat hij voor den Volksbond en de arbeiders had gedaan. Namens de organi saties overhandigde hij den kapelaan een enveloppe met inhoud. Kapelaan Van Ingen bracht alle hulde terug op pastoor Goossens, de bestuurders der vereenigingen, de jeugd- leiding en anderen die hem zoo spontaan alle hulp hebben gegeven. Het zangkoor der Mariacongregatie, onder leiding van den heer Speets, zong drie liederen. VOLKSFEESTEN TE HEEMSKERK. Programma van de feesten op Woensdag 2 en Donderdag 3 September a.s. te geven door de vereenigingen „Koninginnedag" en „Harddraverij" te Heemskerk. Woensdag 2 September: 9 uur: Optocht van alle schoolgaande kinderen voorafge gaan door de muziek van het plaatselijke fanfarecorps St. Caecilia. Na de terugkomst aubade door de kinderen voor het Raadhuis, waarna een toespraak door den algemeenen voorzitter den heer Joh. Henneman, terwijl de burgemeester de feesten zal openen. 10 uur: Kegelloopen door meisjes van 7 tot 10 jaar aan de Maerelaan; 11 uur: Zakloopen voor jongens van 7 tot 10 aaar aan de Kerk- laan; 12.30 uur: Loten voor ringrijden in het café de Oranjeboom; 1 uur nationale ringrijderij aan de Van Assendelftstraat; 2 uur: Bij genoegzame deelname en goede weersgesteldheid zwemwedstrijden voor hee ren in het zwembassin Fort bij Veldhuis aan de Maerelaan, o.a. 100 M. schoolslag en 100 M vrije slag. 8 uur: Gymnastiekdemonstratie door de plaatselijke vereeniging D.O.K. op het Ren- dorpplein. Donderdag 3 September: 10 uur: Hardloo- pen met hindernissen voor meisjes van 10 tot 14 j. op de Maerelaan; 10 uur: Handicap draverij voor jongens van 10 tot 14 jaar aan de Kerklaan met eigen gemaakte kar of sulky's. Extra prijs voor mooisten pikeur en sulky. 1 uur: Nationale harddraverij op de Marquettelaan. Daarna uitreiking der prij zen door burgemeester Vreugde voor het raadhuis. De burgerij wordt verzocht die dagen te vlaggen en zooveel mogelijk te il- lumineeren. Opgaven voor het ringrijden bij den secre taris J. Bekker, Kerklaan 1. Inlegigeld f 1.50. Opgaven voor de verschillende spelen bij de heeren C. van Veen, Spoellaan 1, J. Tromp Kerklaan 17, J. Bekker, Kerklaan 1, C. Smit, Oosterstreng 23, J. Beentjes, Ooosterstreng 30 J. Kos, Maerelaan, J. Beentjes, M. van Heemskerkstraat 13, H. Beentjes, M. van Heemskerkstraat 34to, Jac. Meyland, Bree- slaglaan en G. de Boer, Kerkweg. Inleggeld voor de verschillende spelen 5 ct, TUINDERS- EN WERKLOOZENCOMITé. Op Woensdag 26 Augustus houdt het werk- loozen- en tuinderscomité een openbare ver gadering in café „Flora". De heer D. Makkinga gemeenteraadslid van Zaandam zal spreken over de voorgestelde wijziging in de steun regeling. „VRIENDENKRING" De tooneelclub „Vriendenkring" heeft in studie genomen „Vlammen", tooneelspel in vier bedrijven, door Jan Grosfeld. WITTE KRUIS. De alhier gehouden collecte ten bate van het Witte Kruis heeft opgebracht f 40,97. ZWEMWEDSTRIJDEN. Zondag 23 Augustus zullen door de Heems- kerksche zwemclub onderlinge zwemwed strijden worden gehouden zoowel voor dames als voor heeren. Hiervoor zijn medailles be schikbaar gesteld. Tevens zal dien dag diplo- mazwemmen worden gehouden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Engel, z. v. G. Looijenga en Eijb. Klokman. Gehuwd: Hendr. C. N. Denneman, 34 jr. en KI. A. M. Aardenburg, 21 jr., beiden alhier. AANGEKOMEN. 20 Augustus: Surreybrook s.s. Goole 21 Augustus: Amstelland s.s. Buenos Aires. Chapaev s.s. Archangel Dritura m.s. Huil Delphinus s.s. Antwerpen Mascotte m.s. Grevelingen Cottica s.s. West Indië Emmy Friedrich s.s. Eastham Ebenhaezer m.s. Londen Malmen s.s. West Afrika VERTROKKEN. 20 Augustus: Freden s.s. B. Island Velta s.s. Riga Westlaan m.s. Yersey Miohalios s.s. Emden Tiberius s.s. Midd. Zee Deucalion s.s. Piraeus Lingestroom s.s. Plymouth Menjinski s.s. Archangel Garm s.s. Rotterdam 21 Augustus: Amsterdam s.s. Buenos Aires. Texelstroom ss.. Liverpool Hoogland s.s. Rotterdam Portelet s.s. Sunderland Sammanger s.s. Heröen Everanna s.s. Archangel Prowess m.s. Hull

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5