Sport voor Zondag. ATHLETIEK. Cunningham loopt nieuw wereldrecord op de 800 M. ZEILEN. De Sneek-week. BILJARTEN. VOETBAL. Schorsing van den Duitschen speler Hoffmann opgeheven. [ZATERDAG 22 AUG. 1936 KORFBAL. Haarl. Tafeltennisbond. ZWEMMEN. HONKBAL iiiiMuuiimniuiiiiiiiup Olympische lessen voor de EngelschenHet metrieke stelsel in de athletiek Langdurige voorbereiding De Spelen in 1944 te Weenen?Waarom geen internationale athletiek in ons land?; De 110 Meter hordenbaanDe cricketmatch HaarlemRood en WitJoe Louis en Ben FoordDe kansen der Hollanders bij de wereldkampioenschappen wielrennen. Het betrekkelijke falen van de Engelsche athleten bij de Olympische Spelen, vooral op de „yeld-nummers" heeft, zooals wij vorige week in deze rubnfk reeds vermeldden, tot veel commentaar aanleiding gegeven. Thans ziet men in, dat het trainingssysteem verbete ring behoeft en dat de voorbereiding ernstiger ter hand dient te worden genomen. Een dei- vele voorstellen dienaangaande betreft de in voering van het metrieke stelsel bij de athle tiek. De bij uitstek deskundige, die dit plan oppert, slaat den spijker op den kop, doch het is zeer de vraag, of de conservatieve Engel schen, zelfs waar het een belang van een dei- meest populaire takken van sport betreft, tot deze wijziging zullen overgaan. De voorsteller wijst er terecht op, dat alle andere Europeesche landen, zoowel als Ameri ka en Japan hun races over in meters bere kende afstanden houden. De standaardnum mers bij de Olympische Spelen zijn 100, 200, 400, 800, 1500, 5.000 en 10.000 meters, voorts 110 en 400 meter hindernis en 3000 meter „steeplechase". Niet een van de bij de Ama teur Athletic Association geldende races gaat over deze afstanden. Honderd yards is negen yards minder dan honderd meter, terwijl de mijl (1609 meter) 120 yards langer is dan de 1500 meter. Het is dus geen wonder, dat de Engelsche loopers bij de Olympische Spelen gehandicapt zijn. Bij de selectiewedstrijden voor Berlijn moesten zij yards-afstanden loo- pen om daarna in de Duitsche hoofdstad hun kansen op een meter-baan te moeten verdedi gen. Engeland, zoo vervolgt deze deskundige, moet met zijn tijd meegaan. Men kan niet verwachten, dat alle landen ter wereld het Engelsche maatstelsel zullen volgen en daar om dient de A. A. A. de kampioenschappen van het volgend jaar over de Olympische af standen te organiseeren. Voorts moeten er meer belangrijke wedstrij den worden gehouden. Tot nu toe ging het precies als bij de lawn-tennis spelers, de bes ten onder hen probeeren zoo lang mogelijk elkaar te ontwijken, om toch vooral door een nederlaag hun plaats als favoriet niet te ver liezen. Het gevolg is, dat athleten van de top klasse, zooals Roberts, Brown, Powell, Swee ney en Ward aan te weinig moeilijke wedstrij den deelnemen en daardoor niet in staat zijn, in een belangrijke race de volle honderd pro cent te geven Op een enkele uitzondering na konden de Engelsche loopers in Berlijn op het laatste rechte eind de eindspurt van hun te genstanders niet beantwoorden; zij misten de felheid en het doorzettingsvermogen, zonder welke eigenschappen geen Olympische over winning behaald wordt. Een derde en laatste belangrijk punt betreft den duur van de Olympische voorbereiding. De gebruikelijke zes maanden zijn lang niet ge noeg, zelfs twee jaar is te weinig. Reeds thans moet men gaan zoeken naar jeugdig materiaal en dit de gelegenheid geven, onder leiding van een ervaren coach te oefenen, zeer zeker, wat de'spring- en werpnummers betreft. Duitsch- land heeft bewezen, wat op dit gebied met langdurige training kan worden bereikt. Doch ook de hardloopers moeten geregeld in wed strijden uitkomen, immers Jesse Owens dankt zijn fenomenale successen, naast een aange boren geschiktheid, hoofdzakelijk aan het feit, dat hij van zijn twaalfde jaar af steeds tegen loopers van klasse in de baan is gekomen. Tenslotte dient ernstig rekening te worden gehouden met de mogelijkheid van acciimati- satie, vooral waar het Tokio betreft en tevens moet er voor worden gezorgd dat het voedsel geschikt is voor de athleten. De kwaliteit van het eten vormt een der weinige algemeene klachten in verband met de zoo juist beëin digde Spelen en speciaal de lange afstand- loopers, die niet over een eigen kok of dito proviandeering beschikken, hebben daarvan te lijden gehad. De wedstrijden op den langen afstand, zoo wel de 50 kilometer snelwandelen (winnaar de Engelsehman Whitlock) als de Marathon (winnaar de Japanner Son) boden aan dui zenden, voor wie de toegangsprijzen voor het Stadion een beletsel vormden, een mooie ge legenheid toch nog iets van de Spelen te zien. Tegen een entrée van 50 pfennig konden zij zich overal langs het parcours opstellen en honderdduizenden hebben daarvan gebruik gemaakt. Dit parcours was puik in orde; over de geheele 42 kilometer gaf een witte rtreep den te volgen weg aan en overal waren con troleposten ingericht. Men werd herinnerd aan het kostelijk ver haal van den Servischen onderwijzer, die bij den Olympischen fakkelloop opdracht had gekregen om in zijn district alles te regelen. Hij had alle schoolkinderen gemobiliseerd, den boeren instructies gegeven, elk los steentje van den straatweg weggewerkt en zich voor zien van een groote schelle fluit. Daarmede gewapend rende hij, zelf baan makend voor den fakkellooper, nog harder dan deze het geheele traject af. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat een der gelijke fakkelloop ook in 1940 zal worden ge organiseerd want niet alleen is de afstand van Athene naar Tokio een tikje langer dan naar Berlijn, doch men zou tevens de beschik king moeten hebben over lange afstandzwem mers van reputatie, alsmede fakkels, die on der water kunnen blijven branden. Thans, nu pas bekend is geworden, dat de Spelen in 1940 in Japan zullen worden gehou den, bespreekt men reeds weder de vraag, waar zij in 1944 zullen plaats vinden. Dat dit in Europa zal zijn, is zeker, maar naast Hel- singfors en Rome, verwacht men tevens een candidatuur van Londen en.... Weenen. De hoofdstad van Oostenrijk maakt daarbij lang niet de kwaadste kans, want men is in inter nationale Olympische kringen van meening, dat Weenen's centrale ligging groote voordee- len biedt. We vermoeden echter, dat na Tokio de Fin- sche hoofdstad Helsingfors en daarna Londen aan de beurt zullen komen. De Olympische athletiekploegen van vele landen, waaronder Amerika, maken van de ge legenheid gebruik, om na de Spelen in meer dere steden aan wedstrijden deel te nemen. In Oostenrijk, Zweden, Duitschland, Honga rije en Zwitserland hebben de sportliefheb bers kunnen genieten van de goede prestaties dezer athleten. Het is daarom zeer jammer dat men in Amsterdam niet iets dergelijks ge organiseerd heeft nu Osendarp, Van Beveren en Brasser getoond hebben, in internationaal gezelschap op hun plaats te zijn. Wellicht had dit de aanleiding kunnen zijn tot grootere publieke belangstelling voor ée athletiek, die, het is te Berlijn wederom bewezen, de aan dacht van honderdduizenden, waaronder tal rijke landgenooten, kan boeien, zoodat men daarover spreekt als het fraaiste en spannend ste onderdeel van de Olympische Spreien, wat het ook ongetwijfeld is. In de afgeloopen twee weken is ons herhaal delijk de vraag gesteld, of de hindernissen bij de 110 Meter hordenloop op bepaalde afstan den van start en finish moeten worden ge plaatst, of dat men de tien horden willekeu rig kan neerzetten, zoolang de onderlinge af stand ongeveer gelijk is. De insider weet natuurlijk, dat de uiterste nauwkeurigheid vereischt wordt bij het uitzet ten van juist deze baan, omdat de loopers zich trainen tusschen elke twee horden een be paald aantal passen te loopen, daar zij anders met hun sprongen niet zouden uitkomen. Voor hen, die zich daarvoor interesseeren, of zich op dat moeilijke athletieknummer willen be kwamen, laten we hier de volledige maten vol gen. De baan is 100 Meter lang met 10 horden, die elk een hoogte van 1.06 Meter hebben. De afstand van de startlijn tot de eerste horde bedraagt 13.72 meter, die tusschen elke twee hindernissen is 9.14 meter en de uitloop van de laatste horde tot de finish is 14.02 meter lang. Een eenvoudig rekensommetje leert, dat daarmede de baan volgens de reglementaire eischen is uitgezet immers de negen vakken tusschen de eerste en de laatste hindernis beslaan een afstand van negen keer 9.14 is 82.26 meter. Telt men aanloop en uitloop daarbij op, dant komt men aan de 110 Meter. En nu maar oefenen voor Tokio. De returnmatch tusschen onze beide plaat selijke eerste klasse cricketclubs is wederom in het voordeel van Haarlem beslist, dat daarmede een alleszins verdiende overwinning behaalde. Het batten van beide partijen bleef ook in dit treffen onder de verwachtingen, al moet men een uitzondering maken voor de prestaties met het slaghout van Allart en Wes- sel bij de thuisclub en Lammerts van Bueren en Gobets bij Rood en Wit. Een verblijdend teeken was het goede fiel den van spelers als Mr. B. Davidson, Menalda van Schouwenburg, H. de la Mar en niet te vergeten Healy, die in de „gully" een paar schitterende vangen deed, welke niet weinig tot de overwinning bijdroegen. Zeer goed was het wicketkeepen van Voogd, die wat antici patie en het nemen van de „returns" betreft, eerste klasse werk leverde. Bij de bowlers droeg de Ruig den eerepalm weg, want om in de zomersche temperatuur als fastbowler ruim 23 overs te werp>en met als resultaat 7 wickets voor 52 runs, moet men uitstekend in vorm zijn. Arnold Maas weet zijn bowlen nog steeds listig te varieeren, waardoor de bats- men moeite hebben om runs te maken en bij Rood en Wit was het ditmaal Bruin, die een zijner dagen had, waarop hij de juiste lengte kon vinden en behouden. Ofschoon Mr. F A. Davidson waarschijnlijk wel zijn redenen zal hebben gehad om na het winnen van den toss Haarlem eerst te laten batten, wil het ons voorkomen, dat het lange fielden in de brandende zon niet bevorderlijk was voor een goede prestatie met de bat. Het is zelfs mogelijk, dat daarin het verschil tus schen een overwinning en een nederlaag heeft gelegen, want de openingsbatsmen van Haar lem, Drs. Kleefstra en Healy, waren wel zoo verstandig, het zoo kalm mogelijk aan te doen en aldus den vijandelijken aanval af te mat ten. Alles bij elkaar genomen was de match geen grootsche vertooning en we hebben wel eens betere plaatselijke wedstrijden tusschen deze clubs bijgewoond. De zwaargewicht-boksers hebben weer eens van zich doen spreken. Dat de neger Joe Louis den tien jaar ouderen Jack Sharkey heeft overwonnen, zal niemand hebben verwon derd, want Sharkey's beste tijd is reeds lang voorbij. Het was voor Louis een mooie gele genheid zijn geschokt zelfvertrouwen te her winnen en zijn reputatie weer eenigszins te herstellen. Slechter verging het den Britschen kam pioen Jack Petersen die tegen den jongen Zuid-Afrikaan Ben Foord door technisclien knock-out het onderspit moest delven. Het schijnt, dat de Engelschen er maar niet in kunnen slagen, een zwaargewicht van we reldformaat te ontdekken. Petersen verwierf zich destijds in enkele succesvolle gevechten een groote reputatie, doch het gelukte hem niet, zijn techniek en „ringcraft" op het hoog ste peil te brengen. Hij verloor tweemaal van den middelmatigen Duitscher Neusel en thans heeft ook Foord, die destijds in de 13e ronde verloor, revanche genomen voor die nederlaag en daarmede den Engelschen titel, zoowel als die van het Britsche keizerrijk, veroverd. Eenigen tijd geleden kreeg men reeds een aanwijzing van Foord's vooruitgang, toen hij den geroutineerden veteraan George Cook met knock-out overwon, iets, waL vóór hem aan slechts zeer weinigen, onder wie George Car- pentier, gelukt was. De wereldkampioenschappen wielrennen worden aan het einde dezer maand in Zwit serland gehouden en nu Merkens tot het pro fessionalisme is overgegaan, maakt Van Vliet een goede kans op den amateur-sprinttitel. Zijn zwaarste tegenstanders zullen de Belg Collard (vorig jaar vierde), de Franschman Chaillot en mogelijk de temperamentvolle Ita liaan Pola zijn. Bij de profs, zal Scherens moeten oppassen voor den Duitscher Richter, maar vooral voor Gérardin en het zou ons niet verwonderen, als de snelle Franschman voor de verrassing zorgde. Het is moeilijk aan te nemen, dat de 39-jarige Lacquehaye zijn we reldtitel achter de groote motoren zal kunnen behouden en veel zal afhangen van de vraag of een andere Franschman, b.v. Wambst, er in de finale in kan slagen, de Duitschers Metze en Lohmann af te matten en daardoor zijn landgenoot in de kaart te spelen. De Italiaan Severgnini is nooit op zijn best, wanneer hij twee wedstrijden over 100 kilometer kort ach ter elkaar moet rijden, wat bij de wereldkam pioenschappen in serie en finale het geval is. Op den weg hebben onze amateurs Schulte en Gommans een betere kans op een prijs dan de professional Pellenaars, die het alleen te gen de overmacht moet opnemen, tenzij de N. W. U. inderdaad nog meer renners uitzendt. Tegenstanders als de Belg Jan Aerts (houder van den titel), de Franschman Le Grevès en de Spanjaard Montero zijn niet voor de poes. De amateurs zullen danig rekening moeten houden met den Olympischen kampioen Char- pentier en diens landgenoot Lapébie. Doch het winnen van een wegwedstrijd hangt van zoo veel omstandigheden af en het geluk (geen lekke banden, enz.) speelt daarbij een zoo groote rol, dat men van het resultaat niets kan voorspellen, te minder, omdat de Zwitser - sche hooge lucht de deelnemers, evenals onzen voetballers van het Nederlandsch elftal, wel eens parten kon spelen. Moeten we echter een „tip" voor een Hollandsch succes geven, dan noemen we Van Vliet, mits hij zich voor de volle honderd procent inspant en een niet tè hoog „verzet" rijdt. Glenn Cunningham. De Amerikaansche hardlooper Glenn Cun ningham heeft tijdens de Donderdag voort gezette internationale athletiekwedstrijden te Stockholm, het wereldrecord op de 800 Meter verbeterd en gebracht op 1 min. 49.7 sec. Het record bedroeg tot dusverre 1 min. 49.8 sec. en stond op naam van den Engelgschman Th. Hampson, gevestigd tijdens de Olympische Spelen te Los Angeles. CHR. BERGER ZEGT DE ATHLETIEK VAARWEL. Naar de Tel. verneemt zal Chr. Berger a.s. Zondag bij de athletiekwedstrijden om den Prins Hendrik-beker voor 't laatst dezen tak van sport beoefenen. Hij heeft zich wederom als lid van zijn oude voebbalvereeniging D. W. S. aangemeld. DE KIELER ZEILWEEK. Donderdag -verden ue wedstrijden v^n oa Kieler zeilweek voortgezet. Onze landgenoot Den Tex werd ditmaal no. 3 bij de 12 M2. sharpies. Holland wint den teamwedstrijd regenboog klasse. De laatste dag van de Sneeker zeilweek bracht weder goed zeilweer, zoodat ook dit maal de races behoorlijk tot hun recht kwa men en tijdig waren geëindigd. In den teamwedstrijd 12 voetsjollen bezette het Sneeker team wederom de eerste plaats, waarmede het winnaar werd van deze wed strijden. Als tweede eindigde De Kaag, terwijl Nieuwe Meer derde werd. Volgde de teamwedstrijd HollandFriesland in de regenboogklasse. Ditmaal behaalde Hol land 32.1 p.; Friesland 22. Totaal uitslag van beide dagen: Holland 58.1 pnt., Friesland 51.1 pnt. Holland is dus winnaar en heeft daarmee revanche genomen voor zijn op de Kaag geleden nederlaag. NIEUWE LIJST VAN NATIONALE RECORDS. Het bestuur van den Ned. Biljartbond maakt de nieuwe lijst van de houders van de natio nale records bekend. Er werden in het seizoen 1935/1936 in de verschillende Wereld-, Euro peesche- en Nederlandsche kampioenschappen niet minder dan 7 records verbeterd. De vol gende spelers zijn houders der 20 onderschei dene records; J. H. Sweering, Amsterdam, van 11; J. Dommering, Arnhem, van 3; P. de Leeuw, Amsterdam, van 2; A. Sengers, Rot terdam, van 1; H. J. Robijns, C. B. Koopman en B. Buitekant, alle drie te Amsterdam, elk van 1. Uit Berlijn wordt gemeld De schorsing van Richard Hoffmann als lid van den Rijks- bond voor Lichame lijke Opvoeding is in verband met de be langrijke successen van de Duitsche Olympische ploeg, in getrokken, zoodat hij nu weer lid kan wor- den van deze organi satie. Hoffmann zal van 14 September af weer mogen uitkomen. HOFFMANN. ZOMERWEDSTRIJDEN. De in dli jaar opgerichte voetbalvereeni- ging Spoor-Ato-combinatie alhier, behaalde Donderdag een 3—1 overwinning op H.M.S en kwam daardoor in het bezit van den Ier prijs, een door het Sporthuis Van Gastel aan de Frans Halsstraat uitgeloofde zilveren be ker voor een zomercompetitie, gespeeld door S.A.C., H.M.S.C.V.V. en D.O.S. Cricket. Haarlem heeft jl. Zondag kans gezien, in dit seizoen voor de tweede maal van Rood en Wit te winnen. Daarmee hebben deze tiwee clubs voor de zooveelste maal met elkaar van plaats verwisseld. Mede doordat Hermes- D.V.S. van H.C.C. I een inningsnederlaag te slikken kreeg, bestaat er vrijwel geen gevaar voor de laatste plaats meer, voor zoover er tenminste van „gevaar" gesproken kan wor den. Want in de Cricketwereld speelt men heel wat rustiger, dan in de voetbalcompeti tie met haar promotie- en degradatiewed strijden. No. 8 van de Cricketranglijst be hoeft niet voor degradatie te vreezen, want de eerste klas blijft aan het eind van dit seizoen ongewijzigd. Men speelt louter voor de eer en dus voor zijn plezier! R.C.H. heeft Zondag haar seizoen geëin digd met wederom een nederlaag. Het was ditmaal H.C C. 3, die haar de punten ont futselde. De Racing moet het in 't volgende seizoen maar eens beter over doen. Voor morgen is een volledig eerste klas programma vastgesteld. Aan de Spanjaards laan wordt de wedstrijd Rood en Wih—V.R.A. gespeeld. Die begint al hedenmiddag drie uur. Rood en Wit wilde er ditmaal eens rus tig twee dagen over doen en aangezien V.R.A. daartegen geen bezwaar maakte (Amster dam ligt immers zoo dicht bij Haarlem), kan deze niet vaak voorkomende gebeurtenis plaats hebben. Het is de bedoeling, heden middag van drie tot zes uur te spelen en morgenochtend elf uur voort te gaan. Rood en Wit heeft intusschen wat goed te ma ken, want zij heeft op 12 Juli de eerste ont moeting tegen V.R.A. met innings verloren. De kans op revanche is vrij groot, al is het jammer dat Mr. B. Davidson niet kan mee spelen. Ook „Haarlem" heeft een thuiswedstrijd. Het gaat tegen het zwakke V.V.V. De groot ste vijand van de Cricketsport, de regen, was op 21 Mei (Hemelvaartsdag) oorzaak dat de eerste ontmoeting niet uitgespeeld kon wor den. Het werd een draw. Het zou nu wel heel raar moeten loopen, wil Haarlem niet op twee punten beslag leggen. Apropos, Haarlem heeft nog geen inningsoverwinning 'beliaa/ld H.C.C. IV.O.C. is vrij zeker voor de Hage naars, zooals dit ook bij de eerste ontmoe ting op 21 Juni het geval was. Op dienzelf den datum won H.C.C. II in Schiedam van Hermes-D V.S., thans spelen die twee in Den Haag. We kunnen moeilijk anders dan een overwinning voor de thuisclub voorspellen. Voor C.V.H. is geen wedstrijd vastgesteld. Voetbal en Korfbal. A. v. d. AART. Onze bekende Haarlemsche voetbal- en korfbalclub „The Haarlem Boys" maakt ernst van de zaak Zij heeft op Mariënbosch aan den Boekenroo- deweg te Aerdenhout nieuwe terreinen en een nieuw kleedhuis gekregen, die Zondag ochtend tien uur door den heer A. van der Aart, voorzitter van den Haarl. Voet balbond, officieel zul len worden geopend. Bij deze openings plechtigheid blijft 't natuurlijk niet. Er zal den heelen dag ge voetbald en gekorf bald worden. Het volgende programma zal worden afge werkt: 10.30 uur: voetbalwedstrijd Ripper da I Hillinen I. 12 uur: Voetbalwedstrijd E.H.S. IT.H.B. I 1.30 uur: Voetbalwedstrijd verliezers. 3 uur: finale voetbalwedstrijd om den v. d. Haim's-beker. 11 uur: Korfbalwedstrijd Oosterkwartier 2 —T.H.B. I. 2 uur: Korfbalwedstrijd Oosterkwartier I Haarlem I. Voor deze wedstrijden zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. We wenschen T.H.B. op haar nieuwe ter reinen veel succes toe. Handbal. Zondag zal het jaarlijksche handbaltour- nooi, georganiseerd door de G.V. Lijnden op haar terrein nabij het Stoomgemaal begin nen. Ongeveer twintig elftallen hebben dit jaar ingeschreven. Voor Zondag zijn vastgesteld: Dames: Kracht en VriendschapSimson 11.20 uur. RapiditasS.S.S. 12.20 uur. TurnoConcordia 1.20 uur. He er en: OlympiaKracht en Vlugheid 9 uur TurnoTonido 10.10 uur. LijndenD.O.S. 2.20 uur. NilocRapiditas 3.30 uur G.V. AmsterdamSimson 4.40 uur. Bij de dames heeft het Haarlemsche Ra piditas een goede kans, zich in de volgende ronde te plaatsen. Concordia heeft het veel zwaarder, daar zij het sterke Turno moet bekampen. Toch kan ook hier door de Haarlemsche dames gewonnen worden. In de heerenafdeeling heeft Rapiditas het al erg slecht getroffen, door direct tegen de landskampioen Niloc te moeten spelen. Mis schien zorgen de Haarlemmers echter voor een verrassing. De wedstrijd LijndenD.O.S. kan heel spannend worden, daar beide clubs zeer sterk zijn en de organiseerende ver- eeniging natuurlijk al haar best zal doen om zich in de volgende ronde te plaatsen. Athletiek. De H.A.V. „Haarlem" gaat Zondag a.s. niet naar Den Haag om den Prins Hendrik beker te winnen. Men is er zich volkomen van bewust, dat A.A.C. uit Amsterdam een te sterke combinatie heeft om haar voorbij te streven, dooh niettemin is de Haarlem sche vereeniging todh van plan, haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Aan deze club, die reeds tien maal achtereen beslag wist te leggen op den beker en zoodoende te vens op den trotschen titel: „clubkampioen van Nederland", is het strijden in een P. H.- bekersfeer niet vreemd; wij verwachten van haar zulke goede successen, dat een der eer ste plaatsen in de rangschikking haar deel zal zijn. Op de sprint maakt „Haarlem" geen en kele kans, omdat de beste sprinter van Geen huizen juist zóó ts ingedeeld, dat hij niet door zijn serie zal heen komen Anders is dit op de 400 M. waar v. d. Booren en Herfst kans hebben op een goed plaatsnummer. Evenwel zal geloopen moeten worden in se ries, halve beslissingen en daarna beslissing en dit vraagt vooral van den jeugdigen Herfst veel. Dat de kansen bij de 4 maal 400 M. daardoor tevens minder worden, staat on tegenzeggelijk vast. Mans en Tackema zijn eerste krachten op de Nederlandsche velden bij het 800 M.-num mer. Tackema heeft door zijn ziekte nog geen gelegenheid gehad, op Bouman revan che te nemen, doch de wedstrijden van Zon dag geven hem het lang begeerde moment. Mans is in stijgende lijn, zoodat kostbare punten kunnen worden verzameld. Dan is er nog Wim Kaan, die op papier zeker is van de 110 M. horden. Slechts heeft men zich af te vragen, hoe hij in conditie is, nu hij reeds drie weken onder de wape nen is voor herhalingsoefeningen. In v. d. Klinkenberg heeft „Haarlem" bovendien een uitstekende kracht bij hoogspringen. Helaas is Sehoemaker hier niet van de partij. Kansen op het maximum aantal punten zijn er door Van der Zee en Lamoree bij pols stok hoogspringen, terwijl Visser, de oud kampioen speerwerpen, bij speer- en discus werpen nog tot het behalen van punten in staat is. D>e 4 maal 100 M levert eveneens punten op, terwijl ook Van Welsenes bij ver springen nog tot een derde plaats in staat is. Gedurende de tien jaren, dat „Haarlem" beslag wist te leggen op den beker, zag zij zich dikwijls belaagd, doordat zij niet over snelwandelaars de beschikking had. Zij heeft thans de pech, nu zij in Gaarthuis een prima kracht bezit, dat het nummer van het ^pro gramma is geschrapt. Maar „Haarlem" zal Zondag toonen, dat zij, niettegenstaande een kleinen achteruitgang na de lange pe riode van bloei, nog kern gezond is en aan haar tegenstanders handen vol werk weet te geven. SERIEWED STRIJDEN SPORT VEREENT. Morgen beginnen weer de bekende serie- wedstrijden van Sport Vereent te Bloemen- daal-Santpoort. Ze worden Zondag 30 Augus tus voortgezet. Het aantal deelnemende ver- eenigingen is weer groot, zoodat er verschil lende afdeelingen gevormd moesten worden. Voor elke afdeeling zijn twee prijzen uit geloofd. De eerste wedstrijden beginnen Zondagmorgen half tien en de laatste te 4.1'5 uur. T Over enkele weken begint het tafeltennis- seizoen weer. Zooals men weet vereischt het tafeltennis een goeden beginslag, goed op gezette aanvallen, correct en weldoordacht plaatsen, een vaste verdediging, goed effect- spel en een snelle reactie. Vooral dit laatste maakt tafeltennis tot een der actueelste en aantrekkelijkste spor ten. Zij, die tafeltennis eenige maanden be oefenen in clubverband, zullen er spoedig enthousiast over zijn. De vereenigingen, die op het oogenblik bij den H.T.T.B. zijn aangesloten, zijn: H.T.T.C., „Barna", Shot, T.O.G., Victoria. Binnenkort is aansluiting van nog eenige vereenigingen te wachten. Het ledental van deze vereeni gingen is echter reeds groot. Daarom raadt de Haarlemsche T.T.B., den adspirant tafel tennissers van Haarlem en omstreken aan, zelf nieuwe vereenigingen te vormen. Het bestuur van den bond zal gaarne inlichtin gen verstrekken. Ook bij het geven van de monstraties verleent de H.T.T.B. gaarne me dewerking. Secretaris is de heer J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169, Overveen. Het rayon van den bond omvat Noordwijk aan Zee, Hillegom, Hoofddoip, Halfweg, Spaarndam, Beverwijk en Wijk aan Zee. Alles, wat bin nen deze lijn valt, behoort tot den H.T.T3. AMERIKAANSCHE ZWEMPLOEG NAAR AMSTERDAM. Naar wij vernemen zullen op 20 September a.s. internationale zwemwedstrijden in het Sportfondsenbad te Amsterdam worden ge houden, waaraan een aantal zwemmers van de Amerikaansche Olympische zwemploeg zul len deelnemen. Het staat vrijwel vast, dat in Amsterdam zullen uitkomen de wereldkam pioen rugslagzwemmer Adolf Kiefer, de vrije slag zwemmer Highland, die zich in de 100 meter vrije slag op de Olympische zwemwed strijden had geplaatst, de schoonspringer Greene en de vrije slag zwemster en schoon- springster Catherine Rawls. Verder zijn nog onderhandelingen gaan over het uitkomen van den wereldkampioen vrije slag zwemmen Jack Medica, de bekende zwemster mevr. Win- gard, beter bekend onder haar meisjesnaam Leonore Kight, en de 13-jarige Amerikaansche Olympische kampioene schoonspringen Mar- jorie Gestring. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag meldt de vol gende wedstrijden: Eerste klasse: Blauw-Wit 1—E. D. O. 1 Quick 1Haarlem 1 Tweede klasse: A F. C. 1—Haarlem 2 A. M. V. J. 1—R. C. H. 1 Derde klasse (Haarlem): R. C. H. 4—D. E. V. 2 E. D. O. 5De Duvianen 2 Zoowel E. D. O. als Haarlem gaan Zaterdag middag naar Amsterdam Wat Haarlem be treft, gelooven wij niet, dat Quick haar een oogenblik zal bedreigen, daar laatstgenoem de vereeniging ook ditmaal weer met invallers komt. De Haarlem-hitters zullen dan ook wel niet veel last met het pitchen hebben, waar van een flinke score het resultaatzal zijn. Er wordt gespeeld aan den Zuid. Wandelweg te half vier. E. D. O zal het moeilijker krijgen. In Haar lem verloor E. D. O. op het nippertje van Blauw-Wit; de E. D. O.'ers zullen dan ook wel probeeren om revanche te nemen Wan neer E. D. O. maar met voldende zelfvertrou wen den wedstrijd speelt, zullen de punten wel in Haarlem komen. Gespeeld wordt te half vier op het terrein aan het Nieuwe Diep. Voor de tweede klasse moeten ook twee Haarlemsche clubs naar Amsterdam. Haarlem 2 en A. F. C. 1 spelen hun laatsten wedstrijd. Haarlem 2 staat twee punten voor op A. F. C. 1; als Haarlem 2 dezen wedstrijd wint, dan is ze kampioen van 2B; wordt ver loren, dan zal er een beslissingswedstrijd moe ten plaats hebben. We achten Haarlem 2 ster ker, vooral wat het werpen aangaat; het zou ons dan ook wel verwonderen, indien Haar lem 2 zich liet kloppen. Verder is er nog de beslissingswedstrijd voor het kampioenschap van 2A tusschen A. M. V. J. 1 en R. C H. 1 Van de twee ontmoetin gen tusschen deze twee clubs, heeft ieder er een gewonnen en een verloren. Het belooft dus wel een spannende wedstrijd te worden. Wij vertrouwen er echter op. dat R C H. 1 als kampioen terug zal komen. Voor de Haarlemsche derde klasse worden gespeeld: R. C H 4—D. E. V 2 in het He°m- steedsche Sportpark en E. D. O. 5De Du vianen 2 in het Noorder Sportpark. Beide wedstrijden beginnen te 3 uur.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 9