HET NIEUWE AVONDBLAD Veerkracht. Een fraaie Zaterdag en Zondag en MAANDAG 24 AUG. 1936 IJMUIDEN Het Nederlandsche Visscherij- proefstation. Bestrijding van de Chineesche krab. Het Excelsior damtournooi. Het hersteilen van den gaszinker. De rivier- en binnenvisscherij in Juli 1936. Visscherijnieuws in een notedop. VELSEN Een serie inbraken in de Duinvlietstraat. Onvoorzichtigheid en onoplettendheid. Merkwaardige brand te Utrecht. Goede vangsten der Haagsche politie. 21e JAARGANG No. 247 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart., tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De krab als poolzoeker. De electrische vischvangst, zooals die reeds sedert eenigen tijd op sommige plaatsen in Duitschland uitgeoefend wordt, in het bijzon der in forellenbeken, had al geruimen tijd mijn aandacht, zoo lezen wij in het jaarver slag van het Nederlandsche Visscherijstation. Daar ook bij de Nederlandsche Heidemaat schappij belangstelling voor deze vangmetho- de bleek te bestaan, heb ik in het begin van het jaar met verschillende vischsoorten uit de kweekerijen van deze Maatschappij afkomstig eenige series proeven genomen. De methode berust op het verschijnsel, dat onder invloed van electrische gelijkstroom spanning de zich in het water bevindende visch bewusteloos of verdoofd kan worden. Heft men die spanning op, dan komt de visch, wanneer de inwerking niet te lang heeft ge duurd, onmiddellijk weer bij en zwemt door alsof er niets gebeurd is. Schadelijke gevolgen heeft die verdooving niet, ook niet later. Nu is voor kleine zoowel als voor groote Visschen van eenzelfde soort het spannings verschil tusschen kop en staart, dat noodig is om verdooving te doen optreden, nagenoeg gelijk en daar bij eenzelfde spanningsverloop in het water groote visschen aan grootere spanningen worden blootgesteld dan kleinere, zullen grootere visschen dus ook het eerst ver doofd worden. Het is gemakkelijk in te zien, dat men het dus in de hand heeft door re geling van de spanning alleen visschen boven een bepaalde grootte te treffen; beneden deze maat wordt dan geen hinder ondervonden. Heeft men met verschillende vischsoorten te doen, dan wordt de zaak iets gecompliceer der omdat de specifieke gevoeligheid voor electrische spanning niet voor alle soorten ge lijk is. Zoo vond ik dat bijv. voorn 5 Volt, forel 7 a 8 Volt, karper en zeelt 10 a 12 Volt noodig hebben om in verdoofden toestand te gera ken. Op de merkwaardige verschijnselen, die zich verder voordoen, kan ik hier niet verder in gaan, maar dat al spoedig de vraag overwogen werd of wellicht de gevreesde Chineesche krab ook langs electrischen weg te verdelgen of in zijn opmarsch naar de Nederlandsche wateren te stuiten zou zijn, is bijna vanzelfsprekend. Want de berichten over de verspreiding van dit uitheemsche schaaldier en de schade, die het veroorzaakte aan de Visscherij, werden steeds onrustbarender. Bij de experimenten bleek al spoedig, dat de Chineesche krab een grootere specifieke gevoeligheid heeft voor de electrische gelijk stroomspanning dan visch, een omstandigheid die de keus op bestrijdingsmogelijkheid ver groot. Eveneens van beteekenis in dit opzicht is het curieuze feit, dat bij verhooging van de spanning boven de waarde, noodig om den verdoovings- of verstijvingstoestand te doen intreden, ledematen worden afgeworpen. Na de opheffing van de spanning eindigt welis waar dadelijk de verdooving of verstijving, maar zijn eenmaal pooten of scharen af ge snoerd, dan is de krab toch in meer of min dere mate invalide en de kans, dat hij in den strijd om het bestaan spoedig ten onder zal gaan, aanmerkelijk vergroot. Als interessante bijzonderheid wil ik hier nog vermelden, dat het gedrag van de krab bij het onder electrische spanning brengen naar gelang van de stroomrichting verschil lend is. De krab kan dien tengevolge als pool zoeker gebruikt worden! In overleg met en door tusschenkomst van de Nederlandsche Heidemaatschappij is, ten einde door samenwerking tot practische proe ven op grootere schaal te kunnen geraken, contact gezocht met den heer Kamps, biolo gisch doctorandus te Groningen, die zich al geruimen tijd met het onderzoek naar de leef wijze van de Chineesche krab had bezig ge houden en ook naar bestrijdingsmethoden zoekend was. Na besprekingen met den heer Kamps en den heer Brink van de Ned. Heidsmaatschap- pij hebben de beide heeren Prof. Hazelhoff te Groningen over de bestrijdingsquaestie ge raadpleegd, met het gevolg dat onder diens voorzitterschap een commissie is gevormd, waarin ook de directeur van het Visscherij - Proefstation zitting heeft, ten doel hebbende practische proefnemingen met verschillende bestrijdingsmethoden mogelijk te maken. Zoodra het benoodigde bedrag hiervoor ge vonden is, waarop redelijke kans bestaat en de omstandigheden gunstig zijn, zullen de wenschelijk geoordeelde proeven o.a. met de electrische bestrijdingsmethode genomen kun nen worden. PERSONALIA. 's Gravenhage, 22 Augustus. Geslaagd voor deel 2 van het notarieel examen, de heer N. A. Schol te IJmuiden. Dukel verliest de tweede partij. Van den beslissingswedstrijd van het Ex- celsior-damtournooi tusschen Dukel en Rus tenburg, waarvan Dukel de eerste partij won. werd de tweede partij door onzen plaatsge noot verloren, zoodat de stand gelijk is. Dinsdagavond wordt de laatste partij ge speeld. Tweede lek nog niet gevonden. Nadat het eerste lek in den gaszinker was hersteld en in de waterleidingbuis een syphon was aangebracht heeft men den duiktoren laten zinken op de plaats was men het tweede lek in den gaszinker vermoedde, n.l. daar waar men het water heeft zien borrelen. Bij het onderzoek op de bewuste plaats heeft men echter geen gat kunnen vinden. Het onderzoek zal worden voortgezet. Men hoopt, door den toren steeds te verplaatsen het tweede lek te vinden. VERHARDING VOETPAD. Nadat reeds eerder het voetpad (of is het een rijwielpad?) aan den Westkant en een gedeelte van dat aan den Oostkant van den afrit naar de Visschershaven was bestraat, wordt thans ook het laatste gedeelte van een verharding voorzien, zoodat spoedig beide sin telpaden geheel bestraat zullen zijn. VELSER ZWEMINRICHTING. Het bezoek aan de V. Z. I. in de afgeloopen week van Zaterdag, 15 Augustus t/m. Vrijdag 21 Augustus bedroeg totaal 3085. Het hoogste aantal bezoekers werd geno teerd op Maandag 17 dezer n.l. 692, het laag ste aantal op Woensdag 261. De af deeling Visscherij en van het depar tement van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de visscherij in de rivieren en binnenwateren in de afgeloopen maand. Tengevolge van den sterken regenval in binnen- en buitenland werd op al onze rivie ren de visscherij met zegens en andere netten in sterke mate belemmerd door hooge water standen en voor wat de Zuid-Hollandsche benedenrivieren betreft, buitendien nog door stormachtig weder; ook in de binnenwateren werd veel hinder ondervonden van hoog water en sterken stroom. De opkomst van zalm was ook deze maand weer bevredigend, doch zoowel voor de drijf- want- als voor de zalmzegen en galgvisscherij was de waterstand over het grootste gedeelte van de maand te hoog, zoodat over het geheel genomen de zalmvisscherij slechts in zeer beperkten omvang en niet voldoende intern sief kon worden uitgeoefend, niettemin kon op sommige riviergedeelten, zoo o.a. op de Merwede en de nieuwe Merwede, met de drijfnetten nog behoorlijk zalm worden ge vangen. In weerwil van de belemmering, welke de zalmvisscherij ondervond, verschilde de aan voer van zalm niet veel van dien van Juli van het vorige jaar; aangevoerd toch werden 51 groote zomerzalmen,408 kleine zomerzalmen en 209 st. Jacobszalmen of tezamen 668 stuks met een gezamenlijk gewicht van 3511 K.G. en een opbrengst van f 6449. tegen 137 groote zomerzalmen, 530 kleine zomerzalmen en 40 st. Jacobszalmen of in totaal 707 stuks, te zamen wegende 4821 K.G. en een besomming opleverende van f 9002 in Juli 1935. De aanvoer van zeeforellen of z.g. schotjes bedroeg 56 stuks tegen 50 stuks in dezelfde maand van het vorige jaar. De uitkomsten van de visscherij op aal en paling met de ankerkuilen en andere aal- en palingvischtuigen waren op alle rivieren niet dan zeer matig te noemen en ook de visscherij op schub- of standvisch, welke trouwens in verband met het warme jaarge tijde, den geringen afzet van visch en den ongunstigen stand van het water slechts op beperkte schaal werd uitgeoefend, leverde over het geheel ook maar geringe vangsten op. In de binnenwateren waren de omstandig heden voor de aal- en palingvisscherij gunstig doch ofschoon hier en daar vrij goede vang sten van aal en daarnaast ook van telpaling werden verkregen, bleven de uitkomsten van deze visscherij toch ver beneden de gestelde verwachtingen. De visscherij op de schubvischsoorten was evenals op de rivieren van weinig beteekenis en alleen op snoek werd vrij druk en over het geheel met vrij gunstig resultaat ge- vischt. De aal- en palingprijzen bleven evenals de prijzen van de meeste schubvischsoorten ten gevolge van de geringe vraag aan den lagen kant. Voor snoek kon doorgaans nog een be hoorlijke prijs worden bedongen. Naar zee. De stoomtrawlers Derika 7, Nep- tunus, Timor en Raaf zijn naar zee vertrok ken. Vischomzet in Oostende. Gedurende de week van Vrijdag 14 Augustus tot en met Donder dag 20 Augustus bedroeg de vischomzet in Oostende 1.948.000 francs. Aanvoer van tonijnen en haaien. De haring en makreelbooten voeren de laatste weken vele tonijnen en haaien aan, welke visschen. zooals men weet steeds bij scholen haring en makreel worden aangetroffen, met welke vischsoorten deze roofvisschen zich voeden. Eenige der gevangen exemplaren waren ware zeemonsters. Sommige wogen ca. 300 K.G. Schommelende garnalenprijzen. Dat ook de garnalenprijzen aan schommelingen onder hevig zijn is j.l. Zaterdag bewezen. Hoewel de aanvoer niet bepaald groot was, werden de eerste levende garnalen verkocht voor f 1.80 per litie. Later liep de prijs op tot f 2.70 per litje. Herstellingen uitgevoerd. Het Grieksche stoomschip „Papalemos", dat 14 Maart j.l. van Shields naar Amsterdam ge sleept werd om belangrijke herstellingen uit te voeren bij een Droogdok, aldaar, is met dit werk gereed gekomen. Het schip is inmiddels van eigenaar veranderd en vertrok Zaterdag j.l. van hier. Reederijbedrijf. Het hier thuisbehooren.de motorschip „Al bion", kapitein Schipper Jr., is van Londen te Brussel aangekomen. Beëindiging toeristenreizen. Het Nederlandsche motorschip „Tarakan" is van Skjölden naar Amsterdam gepasseerd en heeft zijn toeristenreizen naar de Noorsche fjorden hiermede beëindigd. Scheepvaartverbinding. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 67 stoomschepen, 15 motorschepen, 3 zee sleepbooten en 1 oorlogsbodem, tezamen 86 schepen tegen 76 schepen in de voorafgaande week. Naar zee vertrokken 63 stoomschepen, 17 motorschepen, 3 zeesleepbooten, 1 bagger molen en 2 oorlogsbodems, tezamen 86 sche pen tegen 64 schepen in de week tevoren. Uit- en naar zee passeerden in de laatste week 172 schepen of 32 schepen meer dan in de voorlaatste week. Engelsche toeristen Het Engelsche stoomschip „Vienna" is Zater dag j.l. van Harwich naar Amsterdam gepas seerd met een aantal Engelsche toeristen, die onze hoofdstad en haar omstreken willen be zichtigen. Het schip vertrok via Hoek van Holland weder naar Engeland terug. Ertsaanvoer Het Fransche stoomschip „Niobé" is van Caen bij het Hoogovenbedrijf aangekomen met een lading ijzererts. Met een zelfde lading- kwam het Zweedsche stoomschip Kiruna hier aan van Oxelösund. De buit was gering. (Nijmegen heeft, ondanks zijn fraaie brug, toch weer een veer dienst met een motorboot op de oude plaats gekregen, ten behoeve van de bewoners, voor wie die brug wat ver weg ligt.) Nog steeds is Nijmegen verrukt, Dat het dan toch maar is gelukt, De fraaie, trotsche brug te krijgen; Waardoor naar d' overzijde gaan, Niet meer op kosten komt te staan, Om van vertraging nog te zwijgen. Het oude veer is indertijd Vaarwel gezegd met plechtigheid, Als oude vriend die was gestorven; Men bracht het vroolijk naar zijn graf. Men voelde er zich goed van af, Nu er iets beters was verworven. Dat 's tien weken gelee, en ziet, Nu blijkt, men kan het veer toch niet Voor heel het Nijmeegsch volk ontberen; Een motorboot bewijst nu weer, Er is nog veerkracht in een veer, En in 't verkeer kan 't ook verkeeren. Het komt tenslotte hierop neer: Een brug is mooi, maar ook een veer, Kan op zijn wijze velen baten; En daarom riep men het terug, Want, komt men graag over de brug, Men wil er toch geen veer voor laten. P. GASUS. Vele verkeersongelukken. De zon schijnt in flesschen en spiegels. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij een viertal inwoners van Velsen ingebroken, terwijl voorts nog pogingen tot inbraak in eenige andere woningen werd geconstateerd. De inbrekers kwamen de door hen bezochte woningen binnen door het opschuiven van het keukenraam. De moeite der inbrekers werd slecht be loond. De totale buit bedroeg slechts ongeveer zeven gulden. DE K 18-FILM NAAR WEST-INDIë. De film ,.20.000 mijlen over zee", de wereld reis van Hr. Ms. K 18, die door filmfabriek Polygoon te Haarlem nog steeds zoowel hier te lande als in Oost-Inaië, met veel succes wordt uitgebracht, komt thans ook in ver tooning in West-Indië, waar voor dit na tionaal product zeer veel belangstelling be staat. Te Curacao zal binnenkort de gala première plaats vinden. TWEE VILLA's AFGEBRAND. Zondagavond ongeveer half zeven brak brand uit in de villa, bewoond door den heel de Jong aan de Heidelaan te Eemnes, waar schijnlijk doordat een spirituslichtje op een zolderkamertje is omgevallen. De brand, die door de buren werd ontdekt, breidde zich snel uit en in een minimum van tijd stond het met riet gedekte huis in lichter laaie. Daar er ter plaatse geen waterleiding is kon de brand weer niets uitrichten. Een vonkenregen, die neerkwam op de villa Heidelaan 8, welke aan zomergasten was ver huurd, veroorzaakte eveneens brand. Ook dit perceel brandde tot den grond toe af. De villa's waren verzekerd. Een zonnige Zondag in Augustus, en toch een ongeluksdag voor den kapper van Z. in de Waalstraat te Utrecht. Zijn kapperszaak brandde geheel uit als gevolg van een merk waardige samenloop van omstandigheden, welke zich onder onze bewolkte luchten wel zelden zal voordoen. De kapper van Z„ had in zijn étalage ten toongesteld flesschen eau de cologne en ook eenige spiegels. De zon scheen in de bolle flesschen, die als lenzen werkten en in de spiegels, die mede als brandglazen fungeerden Door een toevallig zeer ongunstigen stand van de flesschen en de spiegels moet er papier aan het branden zijn gegaan. Onge veer te half drie in den middag ontdekten voorbijgangers brand in de étalage. Zij waar schuwden de brandweer, die na korten tijd ter plaatse was en het vuur, dat zich snel had uitgebreid, met twee stralen bestreed. Het leek er een oogenblik op, dat het vuur zich aan de belendende perceelen zou mede- deelen, doch de brandweer kon het beper ken tot de kapperszaak. Deze brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Het onheil speelde zich af tijdens de af wezigheid van den heer van Z. BRANDSPUIT REED TE HARD. Drie spuitgasten er af geslingerd. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vijf werden de landbouwer D. Kasse en zijn vrouw, die in het land het vee melkten, ge waarschuwd, dat er brand was uitgebroken in de kapitale schuur van hun boerderij te Zandijk onder de gemeente Veere. De schuur is geheel uitgebrand. De inven taris, waartoe een met vlas geladen wagen en een leegen wagen behoorden, is eveneens geheel verloren gegaan. Op het pas ingere den vlas na was alles verzekerd. De spuit en de brandweerlieden werden met een vrachtauto naar de plaats van den brand gereden, doch dit geschiedde met zulk een snelheid, dat in een scherpe bocht drie spuitgasten van den wagen werden geslin gerd. Eén van hun bleef ongedeerd, doch de beide andere liepen eenige verwondingen op en moesten zich onder behandeling van den plaatselijken geneesheer stellen. Het is den afgeloopen Zaterdag en Zondag schitterend weer geweest. Iedereen is er op uitgetrokken en heeft genoten van den heerlijke zonnesshijn Maar helaas zijn er weer verschillende gezinnen in rouw gedompeld: de dood was op den weg. Zaterdag heeft in de Waverstraat te Am sterdam een ongeveer vierjarig jongetje, S. Koppenhagen genaamd,, dat op het trottoir aan het spelen was plotseling deze veilige plaats verlaten en is onder een passeerende met melkbussen geladen auto terecht gekomen. Het knaapje werd met ernstige verwondin gen naar het Ned. Isr. Ziekenhuis overge bracht, waar het kort na aankomst is over leden. Pater dr. J. J. Soons S. M. M. bij botsing gedood. Zaterdagmiddag is op het kruispunt Molen eind bertscheweg te Oirschot pater dr. J. J. Soons S. M. M., professor aan het studiehuis der paters missionarissen van het gezelschap van Maria, te Oirschot, met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een personenauto, welke van links kwam en bestuurd werd door ir. J. W. D. uit Goirle. Dr. Soons, slog achterover met het hoofd tegen den grond, waardoor hij een schedel- basisfractuur opliep. Dr. Verbeek uit Eindho ven, die in zijn auto achter den heer D reed, verleende geneeskundige hulp. Korten tijd la ter is pater Soons overleden. Auto en motorrijwiel werden licht beschadig.d Tienjarig meisjes levensgevaarlijk gewond. Zaterdagavond omstreeks vijf uur stak op den rijksweg NijmegenDen Bosch onder de gemeente Heesch het tienjarig meisje Geer- truida van de K. achteloos den rijweg over. Het kind werd gegrepen door een personen auto, bestuurd door den heer T. T. uit Nijme gen. In deerniswekkenden toestand is het slachtoffer de ouderlijke woning binnenge dragen. De toestand van het meisje is zorg wekkend. Jongetje lette niet op. Zaterdagmiddag is het zesjarig zoontje van den hteer van de K. toen het op den drukken rijksweg om diens vrachtauto heen liep door een voorbijkomende personenauto bestuurd door den heer J. O. kreeg een zware schedel fractuur en is in hoogst zorgelijken toestand naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat den heer O. geen schuld treft. In mul zand geraakt. Bij het uitwijken voor een tegenligger kwam Zondagmiddag te ongeveer half drie de 63- jarige autobestuurder N. M. uit Noordwijker- hout terecht in het mulle zand, dat wegens herstellingswerkzaamheden aan het rijwiel pad naast den rijksweg bij Nieuwerbrug ligt opgehoopt. De auto maakte een zwaai naar links, geraakte op het rijwielpad aan de over zijde van den weg en botste, bij een po-ging van den bestuurder om weer op den rijksweg te geraken, tegen een boom. De wagen werd geheel vernield. De bestuurder werd ernstig gewond en werd met eenige gebroken ribben en inwendige kneuzingen naar het diacones- senhuis te Leiden vervoerd. Zijn echtgenoote, die naast hem had gezeten, werd licht ge wond. Motor tegen tram gebotst. In den afgeloopen nacht reden op de Nas- saukade nabij het Frederik Hendrikplantsoen te Amsterdam twee mannen op een motor in volle vaart tegen een motorwagen van de tram. Met een harden slag werden de berijders van hun voertuig geworpen en bleven roerloos op straat liggen. De mannen werden in bewustelooozen toe stand overgebracht naar het Wilhelmina- Gasthuis. Beiden hadden een schedelfractuur opgeloopen. Zij verkeeren in levensgevaar. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan onvoorzichtigheid van den bestuurder, die, ko mende van het Nassauplein, niet opmerkte, dat van het Frederik Hendrikplantsoen een tram naderde. Reykjavik, de hoofdstad van IJsland, bestaat dit jaar 150 jaar. Van de 116000 be woners, die het land telt, woont precies een derde deel in de hoofdstad. Op de foto links een kerk, rechts een school in Reykjavik. Geheel links het monument voor den beroemden Deenschen beeldhouwer Thorwaldsen, die van afkomst een IJslander was. Door de Haagsche recherche werd dezer dagen aangehouden de 20-jarige timmerman A. T. naar aanleiding van het feit, dat bij een ingesteld onderzoek was gebleken, dat door T. een jas was verkocht, welke ont vreemd was bij een inbraak in het begin dezer maand gepleegd in een tijdelijk on bewoond perceel aan de Laan van Poot te 's-Gravenhage. Bij een huiszoeking in de woning van T. werden niet alleen meerdere goederen aan getroffen van vorenbedoelde inbraak afkom stig, doch ook nog diverse goederen, afkom stig van een inbraak, omstreeks denzelfden tijd gepleegd in een eveneens tijdelijk onbe woond perceel aan den Duinroosweg aldaar. T., die een bekentenis aflegde en ondanks zijn jeugdigen leeftijd reeds meermalen met de justitie in aanraking kwam, is ter be schikking van de Justitie gesteld. De politie is overtuigd met deze arrestatie een goede vangst te hebben gedaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1