Madrid door de opstandelingen gebombardeerd. HAAS BOOG-AZIJN Thijs IJs als bestrijder der reuzen n Acifl „Vxut Vbeahide. Jmettea VjüJ" MAANDAG 24 AUGUSTUS 1936 De burgeroorlog in Spanje Paniek zou in de stad uitgebroken zijn. Engelsch vaartuig door Spaansch oorlogsschip aangehouden. De groep Zinowjef-Kamenef ter dood veroordeeld. Hitier ontvangt Horthy. Dr. Schacht naar Parijs. Stichting van een Vereenigde Duitsche Kerk? Rijksdag zou te Worms bijeen geroepen worden. MUZIEK. CHALK FARM BAND. Ballet-avond Tilly Sylon. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, Haarl.-N. PROGRAMMA Reuter verneemt uit Lissabon, dat een- en-twintig vliegtuigen der nationalisten ge durende vrij langen tijd boven Madrid heb ben gevlogen, zonder tegenstand te onder vinden van de zijde der luchtdoelartillerie van de regeeringsstrijdkrachten. Dezelfde vliegtuigen zouden vervolgens de militaire vliegvelden Getafe en Cuatro Vien- tos hevig gebombardeerd hebben, waardoor de hangars en talrijke vliegtuigen zijn ver nield. Volgens de piloten der nationalisten zou de luchtaanval in de hoofdstad een pa niek teweeg gebracht hebben. Uit Sevilla wordt gemeld, dat een groep vliegtuigen der opstandelingen de Madri- leensche wijken, waar zich de kazernes der militie bevinden, op hevige wijze met bom men heeft bestookt. Inmiddels komt uit Madrid het bericht, volgens hetwelk de regeering ontkent, dat het vliegveld Getafe is gebombardeerd. Zaterdagmiddag heeft een oorlogsbodem van de opstandelingen, welke is niet bekend, zich op zes mijl buiten Kaap Giguiers ge plaatst en vandaar Pasajes en fort Guade- lupe gebombardeerd. Na een bombardement van drie kwartier vertrok het schip weer. Het schijnt, dat het voornaamste punt voor bombardement, behalve het fort, de benzine depots zijn, welke gelegen zijn tusschen ïrun en Passajes Tot nu toe zijn deze evenwel nog niet getroffen. Reuter verneemt voorts uit Sevilla, dat vliegtuigen der opstandelingen boven het Alcazar van Toledo zijn verschenen, waar zij proclamaties neerwierpen, weke den rebellen opwekken den tegenstand voort te zetten, „aangezien de bevrijdende troepen in aan tocht zijn en snel naderen". De atuoriteiten te Sevilla bevestigden, dat een colonne Asturische mijnwerkers Zater dag in een fel gevecht gedecimeerd is. Oviedo zou thans bevrijd zijn van den druk der re- geeringstroepen. Voor den zender van Sevilla heeft gene raal Queipo de Llano medegedeeld, dat, de regeeringstroepen voor Cordora verslagen zijn. waarbij zij een belangrijke oorlogsbuit op bet slagveld achterlieten. De generaal voevd° hieraan toe, dat de regeeringstroe pen eveneens bij Guadelupe verslagen zijn, zulks in strijd met hetgeen door de regee ring wordt gemeld. Tenslotte deelt de zender van Sevilla me de. dat de rebellen Zaraniz hebben bezet en daarmede de verbindingen der regeerings troepen tusschen Bilbao en San Sebastian hebben afgesneden. Gemeldt 'wordt verder, dat de opstande lingen zich meester hebben gemaakt van Villa Nueva de la Serena. Officieel wordt uit Gibraltar mede gedeeld, dat het B'ritsche schip „Gibel Zerjon", dat den dienst tusschen Gi braltar en Marokko onderhoudt, in volle zee is aangehouden, door een oorlogsbodem van de Spaansche re geering. De Britsche kruiser „Repulse" heeft order ontvangen onmiddellijk naar Melilla te stoo- men. Naar vernomen wordt zal de „Repulse" de „Gibel Zerjon" begeleiden. Verder wordt vernomen, dat verscheidene torpedojagers de „Repulse" zullen begelei den, teneinde elke actie van het schip dat de „Gibel Zerjon" aanhield, te voorkomen. Nader deelt de Britsche admiraliteit mede, dat de Britsche flotieljeleider Codrington gis termiddag den Spaanschen kruiser Miguel Cervantes, die het Britsche stoomschip Gi bel Zerjon heeft aangehouden, heeft ontmoet. De commandant van de Codrington begaf zich aan boord van den Spaanschen krui ser en protesteerde tegen de inmenging in de Britsche scheepvaart buiten de territoriale wateren. De commandant van de Miguel Cervantes bood zijn verontschuldigingen aan. De gezagvoerder van de Gibel Zerjon mag verder naar eigen goeddunken zijn route be palen. Hoofdredacteur van het A.B.C. gefusilleerd. Te Madrid werd de hoofdredacteur van het dagblad A.B.C. en voorzitter van de persver- eeniging te Madrid, Alfonso Santa Maria ge fusilleerd, meldt het D.N.B. Ook de acteur Ri- vellas werd te Madrid terechtgesteld. Miguel de ünammo. Uit Madrid wordt gemeld, dat de premier een decreet ter onderteekening heeft voorge legd aan den president der republiek, waarbij de schrijver Miguel de Unammo ontzet wordt uit alle functies, die hem door het ministerie van onderwijs zijn opgedragen en vervallen wordt verklaard van den titel van levenslang rector van de universiteit van Salamanca. Minister Prieto over de toekomst. Het blad El Liberal bevat in zijn editie van heden een artikel van de hand van minister Prieto, getiteld: „Eenige emblemen, die zich in het uur der overwinning willen voordoen". Na een uiteenzetting der groote moeilijk heden, welke het nationale bedrijfsleven als gevolg van den burgeroorlog zal moeten over winnen, schrijft Prieto. „Indien de overwin ning eenmaal bevochten zal zijn, zullen de zaken niet kunnen blijven zooals deze op 17 Juli waren. Het is dringend noodig het einde van het kapitalisme, van de kerk en van het leger, die de tegenwoordige beweging steun den en veroorzaakten, onder oogen te zien. Toch moet deze hervorming met een dui delijk besef der werkelijkheid worden ter hand genomen. Indien de werkelijkheid door ons niet juist zou worden opgevat, zou onze over winning geen ander nut hebben gehad dan dat wij alsnog onzen ondergang tegemoet zouden gaan. Bij de afschaffing van het groote kapitalisme mag in geen geval het persoonlijk initiatief worden verstikt. Bij de onderwer ping van de kerk ligt geenszins voor het re ligieuze gevoel der massa op wreede wijze te onderdrukken. De reorganisatie van het leger mag van de legerstrijdkrachten niets laten bestaan, dat niet direct en uitsluitend ten dienste van de natie is. Men moet er #ch vooral voor wachten niet in den greep te vallen van het buitenlandsch fascisme, nadat wij het binnenlandsch fas cisme, dat wij thans bevechten, zullen hebben overwonnen." Lansbury vraagt de Britsche regeering te bemiddelen. In een rede gehouden op een openbare vergadering t-e Penistone (Yorkshire) drong Lansbury er op aan te bewerkstelligen dat de Britsche regeering het initiatief neemt voor een internationale beweging tot sta king van den burgeroorlog in Spanje. Te vens maande hij aan tot het houden van een wereldconferentie tot onderdrukking van de factoren, die tot een oorlog kunnen leiden, door vreedzame regeling van de eco nomische, politieke en territoriale vraag stukken Zinowjef. Reutér meldt uit Moskou, 22 Aug.: De procureur heeft tegen alle be klaagden in het proces tegen de Zi- nowjefisten de doodstraf geëischt. Het uitspreken van den eisch werd door de zaal met applaus begroet. De president onderbrak de toejui chingen niet. De beklaagden hoorden den eisch onbewogen aan. Nader - meldt Reuter, dat alle be schuldigden ter dood zijn veroordeeld. Zij zullen worden gefusilleerd. Het Russische persbureau Tass voegt hier aan toe: De beschuldigden in het groote proces Kamenef, Zinowjef, Smirnof, Talberg, Colz- man, Berman, Oerin, Nathan Loerje Moise Loer je, Tervaganian en Fritz David hebben Kamenef. hun laatste woord gesproken. Alle beschuldig den erkenden schuldig te zijn en verzochten de rechtbank te willen gelooven, dat zij hun misdaden betreuren. De rechters zijn hierna in raadskamer gegaan. Tweede Internationale richt zich tot Moskou. De Prawda publiceert een door den raad van Volkscommissarissen der Sovjet Unie door de vier leiders der Tweede Internationale De Brouckère, Adler, Citrine en Schevenels, getee- kend telegram, waarin zij intervenieeren ten gunste van Zinowjef, Kamenef en de anderen. De Prawda acht het niet noodig. dat de raad van volkscommissarisen het telegram beant woordt. Zelfmoord van oud-vakbondleider. Mikhail Tomsky, de oud-voorzitter van den Bond van vakvereenigingen der Sovjet Unie, heeft zelfmoord gepleegd omdat hij zoo wordt uit Moskou gemeld door zijn relaties met Trotzky en Zinowjef, betrokken was ge worden bij het thans hangende proces. De Hongaarsche rijksbestuurder admiraal Horthy, die zich voor een jachtpartij naar Oostenrijk had begeven, heeft Zaterdag een particulier bezoek gebracht aan Hitier. Op diens landgoed Berchtesgaden in Beieren. Volgens uit Hinterriss (Tirol) ontvangen inlichtingen was het onderhoud van Horthy en Hitier te Berchtesgaden geenszins ge ïmproviseerd, maar langen tijd voorbereid. Het onderhoud zou aldus een Reuter- bericht uit Weenen met name betrekking hebben gehad op de Oostenrijksch-Duitsche overeenkomst, haar terugslag op de Europee- sche politiek, het Bolsjewistische gevaar en kwesties, welke meer in het bijzonder Duitsch- land en Oostenrijk interesseeren. Tijdens de bespreking te Berchtesgaden zou Horthy Hitier het denkbeeld hebben voorge legd van een conferentie der regeeringschefs van Duitschlahd, Hongarije en Oostenrijk, welk denkbeeld Hitier gunstig zou hebben ontvangen. Gezaghebbende kringen te Weenen verklaren op geen enkele wijze kennis te hebben ge kregen van een dergelijk voorstel van Horthy Zij merken op, dat een zoodanige conferentie bezwaarlijk zonder deelneming van Italië zou kunnen worden gehouden. De reis, welke de president van de Duitsche Rijksbank, dr. Schacht dezer dagen naar Parijs zal maken, ter beantwoording van het bezoek van Labeyrie aan Berlijn, wordt niet alleen van groote economische beteekenis ge acht, doch ook van politieke beteekenis. Schacht is de eerste regeeringspersoon uit Duitschland sedert het aan de macht komen van de nationaal-socialisten. die een bezoek brengt aan Parijs. Het laatste bezoek van een Duitsch minister aan Parijs gaat terug tot 1931, toen rijkskanselier Brüning een bezoek aan Laval en Briand bracht. Manifest der Duitsche predikanten tegen de „onderdrukking van het geweten". Reuter meldt uit Berlijn: Het verluidt, dat de Rijksdag te Worms zal worden bijeengeroe pen om de afkondiging te hooren van een enkele Vereenigde Duitsche kerk. Deze zou beoogen een einde te maken aan den kerkstrijd, welke sinds de nationaal socia- 15sten aan het bewind kwamen, onafgebroken heeft voortgeduurd. Zondagochtend hebben alle predikanten van de confessioneels ^erk in Duitschland vah den kansel een h f voorgelezen, waar van de voornaamste nunten hier volgen: „Het Duitsche volk staat voor een groote historische beslissing. Men moet thans weten of het Christelijk geloof in Duitschland kan blijven bestaan. Het evangelie van Christus wordt thans bij ons bestreden, niet alleen door atheïsten, doch ook door lieden, die zon der het bestaan van een God te ontkennen, de Christelijke openbaring weigeren te er kennen. Staat en parti.i gebruiken hun macht tegen het evangelie en de aanhangers hier van. Lang hebben wij gezwegen en wij heb ben den Fuehrer met deze onderdrukking in kennis gesteld. Thans zijn wij in naam van Christus verplicht ons zwijgen te verbreken. In het nationaal-socialistisch kamp leert men de mythe van Rosenberg en beperkt men de mogelijkheid van actie van de kerk, men onderdrukt het geweten, bespion- neert de Christenen en vernielt alle moreele verplichtingen. Tot onze diepe droefheid zijn wij ver plicht deze dingen te zeggen. We zijn bereid ons bloed te offeren voor het Duitsche volk doch wij willen het evangelie verdedigen. Wij vragen vrijheid van gods dienstoefening en vrijheid voor de christelijke pers en voor de christelijke liefdadigheid. Wij vragen, dat de Duitsche jeugd niet zal worden belemmerd door politieke oefeningen in het Christelijk familieleven. Wij vragen, alle civiele machten in Duitschland er aan te denken, dat zij voor God verantwoording af moeten leggen en smeeken hen niets te doen tegen zijn geboden en tegen de vrijheid van geweten van hen, die in God gelooven. Wij vragen den dienaars en dienaressen van de kerk zonder vrees voor de menschen het evangelie te bekennen. Verscheidene predi kanten en leeken zijn om hun geloof gevan gen genomen en in concentratiekampen op gesloten. Wij weten niet wat ons wacht, wat ook gebeure, laten wij gehoorzamen aan onzen hemelschen vader. Laten wij de handen op heffen tot God. O God, wees barmhartig voor ons volk, dat uw waarheid bij ons blijve, help ons te overwinnen, amen". Deze brief is onderteekend door dr. Koch, de president van de Evangelische Synode en ds. Mueller, namens het voorloopig bestuur van de confessioneele kerk in Duitschland. Ingehaald en begeleid door het plaatselijke muziekkorps van het Leger des Heils trok de Chalk Farm Band, het gerenommeerde fan farekorps van de Engelsche Salvation Army Zaterdagavond van het Kennemer Plein naar de afgelegen Bakenesser Kerk. Een groot aantal belangstellenden was daar sa mengekomen. Kerkconcerten zijn in de laatste jaren iets zeer gewoons geworden. In vele bedehuizen is de cultus der ernstige Muze toegelaten en is zelfs de instrumentale alleenheerschappij van het orgel verdwenen. Toch zal het wel een zeldzaamheid blijven, dat een fanfarecorps zich in een kerkgebouw doet hooren, al waren de bazuinen reeds in oude tijden bij den eere- dienst gebruikelijk. De vrees dat de klank der vele koperinstru menten te massaal in de gewelfde ruimte zou zijn, bleek ongegrond; kapelmeester Punchard heeft daar voor gezorgd. Alle groepen, van de cornets en bugles af tot aan de laagste bom bardons ontwikkelden een zóó beschaafden klank, dat van hinderlijke hardheid geen spra ke was. De intonaties waren meestal vlekke loos. Zoo kon men van sommige der uitgevoerde nummers zonder voorbehoud genieten. Ik wil als voorbeelden noemen het arrangement van het eerste koornummer uit Handel's „The Messiah" en de contrapuntisch knappe bewer king van „Lof en Eer". De Tchaikowsky-frag- menten werden ook zeer goed gespeeld, maar het potpourri-achtige karakter van dit num mer strookte m.i. weinig met de omgeving, nog daargelaten dat potpourri's gewoonlijk den kenner der werken, waaruit de fragmenten ge nomen zijn, onaangenaam treffen door de on gemotiveerde aaneenrijgingen. Nog verder verwijderd van wat wij doorgaans als voor een kerkconcert geschikte muziek beschouwen waren de banale variaties voor saxofoon-solo en het instrumentale kwartet „Goddelijke Liefde" dat met zijn aan een ouderwetsche opera-ouverture herinnerende inleiding en zijn marsch geen hoogen dunk van de composito rische kwaliteiten van den auteur gaf. We moe ten echter in aanmerking nemen, dat het Leger des Heils ook bij zijn openbare gods dienstoefeningen andere muziek geschikt oor deelt, dan in de kerken gebruikelijk is. Er werden ook enkele vocale soli met orgel begeleiding ten beste gegeven door leden der Chalk Farm Band. De eerst optredende bary- ton had eenige moeite met de ééngestreepte cis en d; de stem van den tweeden bleek beter geëgaliseerd, hoewel niet zeer krachtig. Vóór en tusschen de instrumentale num mers, die wat ook in kerken ongebruikelijk is door applaus werden gevolgd, zongen de aanwezigen, gesteund door het orgel, eenige liederen uit den bundel en werden toespraken gehouden En tot slot speelde het korps een goede bewerking' van de melodie „Nader, mijn God, bij U", die óns ouderen altijd weer de ontzettende scheepsramp der „Titanic" van het jaar 1912 in de herinnering terugroept. K. DE JONG. Prachtig zomerweer, dat echter later een niet onaanzienlijke afkoeling meebracht, be gunstigde het avondfeest van 23 Augustus in „Velserend". Roerloos stonden de boom groepen, fantastisch verlicht door de schijn werpers; rimpelloos was het water, dat het eilandje der Najaden van ons scheidde Een sprookje, een zomernachtsdroom, die tot werkelijkheid schenen te worden, al wa ren dan de leden van Tilly Sylon's Ballet ensemble geen kabouters, faunen of nimfen, maar meisjes van vleesch en bloed. Trouwens: we bleven bij het balletnummer, dat het programma opende, de Wals uit R. Strauss' „Der Rosenkavalier" nog geheel in de sfeer der realitpit. Sierlijke, zwierige be wegingen waren hier de hoofdzaak, evenals later bij de in snoezige witte kleedij als duo gedanste Menuet uit „l'Arlésienne" van Bizet en bij de Menuet uit Mozart's „Kleine Nacht- musik" het geval was. Nog grooter realisme was in de voorstelling der „Vlaamsche Ker mis" van Flor Peters en der „Boerendansen" van Siep. Maar in het eerstgenoemde kreeg ook de uitbeelding een beurt, nog meer ech ter in „De Buren" van Da Falla, het Ballet, waarvan men enkele nummers ook op H.O.V. concerten gehoord heeft. Geheel in de sprook jessfeer der omgeving pasten de fragmenten uit Mendelssohn's „Sommernachtstraum" muziek. Of nu Tilly Sylon hierin steeds de bedoe lingen van dichter en componist benaderd (Adv. Inqez. Med.) Thijs is dus de grot binnengegaan. Hij is nog maar even binnen of hij ziet al een tooneel, dat hem met groote verbazing vervult. Daar zijn zeker wel honderd reuzen bij elkaar en dat geheele gezelschap ligt in diepen slaap verzonken. Het zaaggeluid, dat Thijs buiten al gehoord had is dus gemakkelijk verklaard. Het was het snurken van de reuzen! Thijs voelt zich wat meer op zijn gemak, want het ziet er niet naar uit, dat een van de reuzen door zijn binnenkomst wakker zal worden. Ze leunen gemakkelijk tegen elkaar aan en Thijs kan al de slapers op die manier van top tot teen bekijken. Maar achter in die grot is iets, dat hij nog niet ontdekt heeft en waarvan je de volgende maal wel meer zult hooren! (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken f 35. met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren: Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. a (Adv. Ingez. Med.) heeft is een vraag, die verschillende beant woording zou kunnen uitlokken. Tilly Sylon heeft ongetwijfeld fantasie, maar het is voor den toeschouwer niet altijd gemakkelijk die te volgen en de vruchten er van als logisch gegroeid aan te voelen. Zoo heb ik in de uit beelding van het „Notturno" de gestes der solo optredende figuur niet begrepen: die de den me eerder aan vertwijfeling dan aan de in het werk bedoelde rust denken. Meer be grijpelijk was de „Groteske" betitelde kabou- terdans uit 't zelfde werk en handeling van „De Buren" was ook wel te volgen. De costu- meering der verschillende nummers was als gewoonlijk zeer verzorgd; alleen heb ik me er over verwonderd dat in Mozart's „Menuet" de heerencostumes lange pantalons hadden, wat toch voor zoover ik weet, in den roccoco- tijd niet het geval was. Elegant en coquet werd Bizet's „Menuet" door twee dames ge danst; ook het boudeeren werd aardig weer gegeven. De dans werd door a-capellazang afgewis seld. Het dubbel mannenkwartet „Bel Canto" was door omstandigheden verhinderd mee te werken; daarom zongen de 4 heeren van het gemengd dubbel-kwartet „Bach", dat even als „Bel Canto" onder leiding van den heer Germes staat, onvoorbereid een paar extra nummers. „Bach" had in den aanvang nogal last met de intonaties, misschien wel wegens het ongewone der klankverhoudingen, want in de open lucht is de klank natuurlijk zwak en ontbreekt elk spoor van weerkaatsing. In ..De Kabouters" van Kools hoe goed was dit voor deze omgeving gekozen! bleek het uitstekend ingestudeerd ensemble: ook de werkjes van Kallenbach en Abt werden zeer goed gezongen. De onderlinge klankverhou ding was voortreffelijk te noemen. Het mannenviertai zong, zooals ik reeds zei, onvoorbereid, en dus mogen we het niet hard vallen omdat de zuiverheid wel eens zoek was. De aangename klank van het stem- menmateriaal maakte veel goed. Mej. Carolina Luitjes begeleidde de dans- nummers als gewoonlijk voortreffelijk, maar zij deed dit niet „aan den vleugel", zooals het programma vermeldde, doch aan een pianino, die in de serre van Hotel „Velser end" stond, en waarvan de klank door mi crofoon en luidspreker naar buiten werd ge leid. Over 't algemeen voldeed deze weer gave wel, maar bij de klompendansen van Siep bestond een ongelijkheid tusschen klom pen en klavier, die misschien heel echt boersch, maar toch niet mooi te noemen was. Een bal-champêtre besloot den avond. K. DE JONG. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.Gram. platen. 10.Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Pianorecital. 11.Voor dracht. 11.30 Lyro-trio. 12,15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1,15 Gramofoonpl. 1.45 AVRO- Aeolean-orkest. 2.30 Orgel en alt. 3.15 Gram. platen. 3.30 Pianorecital. 4.Voordracht. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonpl., 5.45 Omroeporkest. 7.Dans muziek. 8.— Berichten ANP. 8.10 Gevarieerd programma m.m.v. Renova Kwintet, Kovacs Lajos' orkest en solisten. In de pauze: Radio- tooneel. 10.45 Reportage schaaktournooi Not tingham. 11.— Berichten ANP. 11.2012. Ensemble Pali. HILVERSUM II 301 M. KRO-uitzending. 8.9.15 en 10.Gram. platen. 11,3012.— Godsd. halfuurtje. 12,15 KRO-orkest.. 1. Gramofoonpl. 1.20 KRO-Melodisten. 2.Voor de vrouw. 3.Vervolg concert. 3.45 Gramo foonpl., 4.KRO-orkest. 4.45 Gramofoonpl., 5.Vervolg KRO-orkest. 5.45 Felicitaties. 6. Gramofoonplaten. 6.15 KRO-Melodisten; 7,15 Causerie: De orde der Kruisheeren. 7.35 Gra mofoonpl., 8.Berichten A.N.P. en mededee- lingen 8.10 Russisch orkest „Slawa" 9.30 Gra mofoonpl., 8.50 Vervolg concert. 9.10 Gramof. platen. 9.30 KRO-orkest. 1015 Gramof. platen, 10.30 Nieuwsber.,ANP„ 10.35 KRO-Troubadours 11,3012.Gramofoonplaten. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35 Gramofoonplaten. 12,20 BBC-Schotsch orkest, en solist. 1,35 Troise and his Mandoliers. 2.35 Gramofoonpl., 3.20 Jack Wilson and his versatile five. 4.05 Gramofoon platen. 3.35 Het Norbert Wetzmar Trio en so liste. 5.35 Het London Zigeunerorkest. 6.20 Be richten. 6.50 Het BBC-variété-orkest en solist. 8.20 Filmpraatje. 8.35 George Scott-Wood and his six Swingers. 9.05 Het BBC-symphonie orkest. 10.Berichten. 10.20 Radio-tooneel. 10.50 Het Gershom Parkington Kwintet. 11.35 Maurice Winnick en zijn orkest. 11,5012,20 Dansmuziek (Gr. pi.) RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11,20 Kamer orkest. 2,50 Gramofoonplaten. 3.20 Orkestcon cert. 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Kamerorkest. 7.20 „Cosi fan tutte" Mozart. 11.0512,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12,20 dito. 1,35 Omroep- klein orkest. 4.20 Gramofoonpl., 5.35 Piano recital. 6.20 Omroepkwintet. 7.20 Omroepor kest. 9.05 Lizt-concert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonplaten, 12,50 Populair con cert. 1,30 Salonorkest. 1,502,20 Gramofoon platen; 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.20 Gramo foonplaten. 8.20 Salonorkest. 9.50 Omroep- dansorkest. 10.3011,20 Gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gramofoonplaten; 12,50 Salonorkest. 1.30 Populair concert. 1,502.20 Gramofoonpl. 5.20 Pianorecital 6.25 Gramofoonpl., 7,25 „Cosi fan tutte",, Mozart. 10.3011,15 Gramofoon platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Operetteconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weerbericht. 11.2012,20 Omroeporkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2