ATHLETIEK A. A. C wint Prins Hendrik-Beker. CRICKET Haarlem-V. V. V. Cricket in Engeland. ZEILEN PAARDENSPORT KORFBAL POSTDUIVEN. SCHAKEN LAV/NTENNIS MAANDAG 24 AUGUSTUS 19 3 6 Kampioenschappen K. T. K. NEDERL. CRICKETBOND. Rood en Wit-V R. A. HAARL. CRICKETBOND. HAARL KORFBALBOND H. K. C .„D. S. V." T. H. B. - Afd. Korfbal. I Haarlemwordt tweede. Dat A. A. C. den P. H. beker zou winnen stond reeds van te voren vast, doch dat „Haarlem op de tweede plaats zou eindigen, dat is iets, dat zelfs de grootste optimist niet had durven voorspellen. Toen de wedstrijd evenwel teneinde liep, werd allerwegen ge sproken van Haarlem's keurige prestatie, want zoo is het behalen van 55V2 punt bij wedstrij den als deze te betitelen. Het Haagsche V. en L, volgde met 41 pnt op de derde plaats, ter wijl de A. V. '23 en De Trekvogels met resp. 35 pnt. en 33 pnt. de beide volgende plaatsen bezette. Het beste resultaat bereikten Lamoree en v. d. Zee bij het polsstokhoogspringen. De jeugdige Lamoree werd met 3.65 M. eerste, terwijl v. d. Zee met Van Oorschot met 3.55 M. de tweede en derde plaats moest deelen. IOV2 pnt. was hiervoor de belooning. Ook bij het hordenloopen verzamelde „Haarlem" 8 pun ten, alhoewel W. Kaan hier zijn eerste neder laag na jaren had in ontvangst te nemen. Het was Mesman Schultz die dit stukje uithaalde, nadat Kaan het eerste gedeelte van de race de leiding had gehad. Op het laatst kwam de Haarlemmer blijkbaar even lucht tekort en dit kostte hem de overwinning, want sprin ten kan de Amsterdammer veel beter. A. Kaan die nu reeds eenige jaren niet meer van de partij was, zorgde op dit nummer voor een aangename verrassing, door de vierde plaats te bezetten. Zijn tijd zal zeker 16.4 sec. hebben bedragen, wat nog een goed resultaat is, wan neer men zijn leeftijd in aanmerking neemt. Mesmann Schultz en Kaan noteerden beiden 15 1 sec., een resultaat, waartoe beiden dit sei zoen nog niet in staat waren. Op 400 M. heeft Herfst nagenoeg een ge heel seizoen gewacht op de binnenbaan. Steeds maar weer trok hij de nadeelige bui tenbaan, totdat hij het nu beter trof, en al- zijn concurrenten voor zich had. Baumgarten zat in de tweede baan en op dezen looper ging hij direct af. Het werd een goeden wedstrijd, waarin Baumgarten alle zeilen moest bijzet ten om zich den moedigen Herfst van het lijf te houden. Wel won de Hagenaar, doch met 51.3 sec. noteerde hij denzelfden tijd als de Haarlemmer, v. d. Booren kwam niet in de finale, doch mocht loopen om de 5e en 6e plaats, van welke taak hij zich goed kweet, Bij de werpnummers bracht „Haarlem" het er slecht af, evenals bij den sprint. Wel was het resultaat bij de 4 maal 100 M„ waar niet alleen de derde plaats bezet werd, maar tevens met-44.1 sec. den besten tijd in dit seizoen ge- loopen werd, uitstekend. Het wisselen bij Haarlem was goed verzorgd en daar gaat 't bij estafetteloopen voornamelijk om. Ben prachtige sprong Van 6.97 M bracht ook Van Welsenes nog heel onverwacht op de tweede plaats, achter den Hagenaar Geul, die 7 M. sprong. Geul moest later bij de 100 M. uitvallen door een spierverrekking, welke hem ongetwijfeld lang van de velden zal houden. Op de 800 M. werden Tackema en Mans tweede en derde achter Bouman,; die hen weer te slim af was. De eerste- ronde ging zoo langzaam, dat de toen in de vierde positie lig gende Bouman reeds gewonnen spel had. De Amsterdammer moet onderweg hard werk krijgen, wil hij kans hebben op de overwin ning en daarom zal Tackema bij een. volgende gelegenheid de eerste ronde in een sneller tempo moeten loopen. Hij weet nu eenmaal, dat zoodra hij in de baan is, de Amsterdam mer zich achter hem legt en slechts loopt op de overwinning. Bij de 4 maal 400 M., het slotnummer, ging het hard toe en had ook „Haarlem" nog eenigen tijd kans op de overwinning. Bij A. A. C. ging Berger evenwel v. d. Booren voorbij en toen later ook nog Osendarp voor „De Trekvogels" in de baan kwam, toen moest „Haarlem" met de derde plaats genoegen nemen. Osendarp liep een zeer snelle 400 M. noteerde zelfs 48.4 sec., ondanks afstoppen op het einde. Wederom heeft de Hagenaar be wezen, dat hij ook op dit nummer heel wat presteeren kan, doch het lijkt ons toch ver standig, wanneer hij op de kortere sprint zich blijft toeleggen. De resultaten zijn: 100 Meter finale: 1. M. Osendarp, Trekvo gels 10.6 sec. 2'. W. v. Beveren, A. V. '23 10.8 sec., 3. Chr. Berger, A. A. C. 10,9 sec. 1500 Meter Finale: 1. K. de Groot, Trekvo gels 4 min. 12.8 sec., 2. H. Buyen, A. A. C. 4 min. 19,2 sec. 3. J. Struijk, D. O. S. 4 min. 20,5 sec., 6. J. W. Figee, Haarlem. 110 Meter horden finale: 1. B. Mesman Schultz, A. V. '23 15.1 sec. 2. W. Kaan, Haarlem 15.1 sec., 3. A. Jansz, V. en L. 16.1 sec., 4. A. Kaan, Haarlem. Speerwerpen: 1. J. v. d. Poll, A. V '23 58.80 M„ 2. N. Lutkeveld, A. A. C. 57.32 M„ 3. R. J. Brasser, A. A. C. 56.64 M. Hoogspringen: 1. H. v. d. Tooien, P. P., 2. G. Carlier, A. V. '23 beiden 1.85 M. 5. P. Spoor, Haarlem, en 6. C. v. d. Klinkenberg, Haarlem beiden 1.70 M. 800 M. finale. 1. S. Bouman, A. A. C„ 2 min. 2,3 sec. 2. W. Tackema, Haarlem, 2 min. 5 sec. 3. V. Mans, Haarlem, 2 min. 6 sec. Discuswerpen: 1. R. J. Brasser, A. A C 41.62 M. 2. J. v. d. Poll, A. V. '23, 36.62 M. 3. A. Bos, Trekvogels, 35.11 M. Verspringen' finale: 1. H. H. Geul, Vlug en Lenig, 7 M., 2. A. v. Welsenes, Haarlem 6.97 M. 3. M. Klasema, Vlug en Lenig, 6.85 M. Kogelstooten: 1. H. Houtzager, V. en L. 13.57 M„ 2. R. J. Brasser, A. A. C. 13.48 M., 6. C. Lamoree, Haarlem 11,31 M. 400 M. finale: 1. K. Baumgarten, Trekvogels 51.3 sec., 2. M. Herfst, Haarlem 51.3 sec., 5. v. d. Booren, Haarlem 58.6 sec. Polshoog: 1. C. Lamoree, Haarlem, 3.65 M., 2. L. Oorschot, Hellas, 3. A. v. d. Zee, Haarlem, beiden 3.55 M. 5000 M. finale: 1. D. v. Yperen, D. O. S. 15 min. 58.2 sec. 2. H. Bakker, A. A. C. 16 min. 10.4 sec., 4. A. Paap, Haarlem 16 min. 15 sec. 4 x 100 M. finale: 1. A. A. C. 43,5 sec. 2. V. en L, 43,8 sec., 3. Haarlem 44,1 sec. 4 x 400 M. finale. 1. A. A. C. 3 min. 27,8 sec. 2. Trekvogels 3 min. 29,1 sec., 3. Haarlem 3 min. 31 sec. Totaal-uitslag: 1. A. A. C. 72 punten, 2. Haarlem 55V2 pnt., 3. V. en L. 41 pnt., 4. A. V. '23 35 pnt., 5. Trekvogels 33 pnt., 6. Pro Pa- tria 24 pnt., 7. Hellas 21V2 pnt. 8. D. O. S. 10 punten. Aan de K.T.K.-kampioenschapswedstrijden in athletiek, die a.s. Zondag op het gemeen telijk sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer P. J. Wagemans worden gehouden, zullen 29 dames en 59 heeren deel nemen. Vrijwel alle nummers zijn goed bezet. Al leen de 200 M. hardloopen, alsmede de 3000 M. hardloopen en het polshoogspringen voor heeren kunnen niet doorgaan door te weinig inschrijvingen. Deelgenomen wordt door Bato en Con cordia te Haarlem, O.S.S. te Zandvoort, Bloe- mendaal Gymn. Ver., T.V. Santpoort, Olympia en Gratia-Plato te IJmuiden, S.S.H. te Velsen en Turnlust te Beverwijk. Athletiekdag van „Holland". Zondag 30 Augustus zal door de R. K. Athle- tiekvereeniging „Holland" groote nationale athletiekwedstrijden worden georganiseerd op het schitterend sportpark aan den Zeeweg te Overveen (even voor de watertoren). Deelge nomen zal worden door de beste Katholieke athleten van Nederland o.a. door hen die onze nationale kleuren te Weenen hoog hielden. Voor sportliefhebbers zal ongetwijfeld een kijkje op het Holland terrein de moeite loo- nen. Aanvang der wedstrijden 1,30 uur. De Amsterdammers winnen met 10 wickets. Een flinke score van Wittebol. In een zee: eenzijdige en grootendeels een tonige wedstrijd, die reeds Zaterdagmiddag een aanvang nam, heeft V.R.A. op overtuigen de wijze ten tweeden male haar meerderheid bewezen, niettegenstaande zij na het begin reeds vrij spoedig haar besten batsman Glerum verloor en met de score op 20 runs reeds vier wickets kwijt was. Daarna zorgden echter Wittebol en Stone voor een stand van 90 runs, Stone werd voor 53 runs op Yates bowlen gemakkelijk gevan gen op cover-point. Na Stone was het alleen Ingelse die door goed cricket 17 punten bijeen wist te garen; Klink en Inglis Arkell maakten er nog resp. 8 en 6 en het totaal werd tenslotte met inbegrip van 19 extra's 196. W. Wittebol bleef met een uiterst nuttige 79 niet uit. W. Yates en F. Tatam namen de wickets voor Rood en Wit: resp. 455 en 333 Rood en Wit gaat met nog 20 min. speeltijd met v. Bueren (14) en Kramer naar de wickets en om 7 uur zijn er 15 runs zonder wicket- verlies. Zondagochtend wordt de innings van de thuisclub voortgezet, doch het resultaat is in alle opzichten volkomen negatief: op den tweeden bal van Klink haalt van Bueren den bal in de slips, waar Wittebol zijn plicht doet, Yates wordt direct door Glerum gebowld, v. d Togt na een keiharde off-slag, vlakbij het wicket prachtig door van Tienhoven gevangen en A. v. Baasbank (8) eveneens door Glerum gebowld nadat hij den bal in zijn wicket haalde. Met den stand 5 voor 40 is ook Hage naar verdwenen als hij een bal van Klink omhoogwerkt en Laggere hem slechts voor het grijpen heeft. M. Gobets blijft dan staan, zoo dat Kramer eindelijk eenigen steun vindt en voor het zesde wicket een twintigtal punten bijeen worden geslagen. Dan is deze aan de beurt: Stone, die een zeer gevaarlijke „off- spinner" bowlt, neemt zijn wicket voor een geduldige 17 runs. Gobets wordt tenslotte door denzelfden bowler gevangen voor 11 en de innings sluit op 75, waarbij Mr. F. Davidson met 4 not out bleef. H. Klink met 4 voor 20; R. E. Stone met 3 voor 13 en H. W. Glerum met 3 voor 28 deelden de wickets voor V.R.A. Rood en Wit krijgt na de lunch die na het eindigen der eerste innings onmiddellijk ge nuttigd wordt wederom ingestuurd. Het begin gaat wel, heel langzaam wordt er op het vrij zuivere bowlen gescoord en eerst op 38 wordt v. Bueren op wonderbaarlijke wijze voor 14 door Glerum op diens eigen bowlen gevangen van een laag teruggespeelde bal waarbij Gle rum van links een uitval naar den bal deed en dien, languit zijwaarts op den grond lig gend nog juist kon pakken en in zijn hand houden. Stone deed trouwens weinig voor hem onder, door Hagenaar (4) van een return prachtig te vangen en Wittebol deed op cover een zeer mooie catch op Klink waarmede Da vidson (5) kon verdwijnen. Yates die er weer zonder eenige reden op los ranselde maakte 20 runs waarna Klink zijn wicket kreeg en ook A. v. Baasbank vond het noodig onbesuisd te spelen, na een Vier en 2 tweeën rekende Stone hem in. Het ging na het vrij goede begin, lang niet best en de inningsnederlaag werd ter nauwer- nood ontgaan. Het is dan ook vrijwel uitslui tend aan W. Kramer, die thans een heel goede 44 maakte, en op het laatst aan G. Me- nalda van Schouwenburg met 16 en F. C. Tatam met 8, te danken, dat de 196 van V.R.A. na de 2e R. en W. innings nog juist met 7 runs overschreden werden, die V.R.A. natuurlijk zonder wicketverlies snel even maakt. De tweede maal had de thuisclub 127 gescoord. De wickets van deze innings werden o-a. ge nomen door Klink (419), Stone 331 en A. Loggere (20). As. Zondag tegen V.O.C. uit Rotterdam krijgt R. en W. haar laatsten thuiswedstrijd in dit seizoen en zal het tegen den uitsteken den aanval: Terwiel—East niet gemakkelijk hebben. Een onverdiende draw. Hoewel de verwachtingen voor Haarlem hoog gespannen waren, is het hun zelfs niet gelukt een gewone overwinning te behalen. Hierbij dient echter opgemerkt te worden, dat Haar lem de overwinning ten volle verdiende en V. V. V. heeft het slechts aan het onsportieve optreden van enkele van haar spelers te dan ken, dat zij nog een draw uit het vuur sleep ten. Captain Maas had voor Haarlem den toss gewonnen en eerst fielden gekozen, waar schijnlijk in de hoop dat V. V. V. spoedig aan den kant zou zitten. Het is echter geheel an ders uitgeloopen. V. V. V. begon met Alders en v. d. Laan al dadelijk zeer goed op het bowlen van de Ruig en Maas. Vooral Alders toonde zich een eerste klas batsman, hoewel hij wel vrij langzaam scoorde. Van der Laan trachtte direct wat sneller te scoren, doch speelde zeer gelukkig daar hij in korten tijd twee maal gemist werd. Toch hadden de openingsbowlers voorloopig geen succes en eerst toen Kleefstra voor De Ruig werd aangezet, viel het eerste wicket, v. d. Laan werd toen door Voogd achter 't wicket gevangen. Ook Engel was spoedig verdwenen, doch Rodenburg wist den uitstekend spelen den Alders den noodigen steun te verleenen. Het grondfielden der Haarlemmers was in deze periode uitstekend geweest, doch het vangen liet wel eenigszins te wenschen over. Zoo werd Engel, alvorens hij 2 runs had ge scoord, zelfs tweemaal gemist, terwijl ook Al- i ders in zijn overigens zeer goed gespeelde in- I nings twee kansen gaf. Op 67 kwam eerst de I scheiding, toen Kleefstra voor de tweede maal i succes had en De Ruig Rodenburg zeer fraai met een hand uitving. Alandt en W. Engel bezorgen den Haarlemschen aanval wederom geen moeilijkheden doch van der Keilen houdt weer langen tijd stand Inmiddels heeft Kleef stra wederom succes, als hij eindelijk Alders op cover-point door De la Mar gevangen krijgt. Alders scoorde een bijzonder fraaie 77. Met den val van dit wicket was ook de groot ste tegenstand van V. V. V. gebroken, want van de overige batsmen brachten alleen D. v. d. Keilen en J. C. Grootmeijer er nog iets van terecht. Vooral het bowlen van Allart bleek vele Amsterdammers te machtig en o. i. heeft deze bowler vooral in den aanvang veel te weinig gebowld. Met nog 2 1/4 uur speeltijd had Haarlem dus tot taak 164 runs te maken om de overwin ning te behalen en in het begin van de innings bleek er niet veel van terecht te zullen komen, daar op 16 reeds 2 wickets neer waren, name lijk dat van Healy, die zeer ongelukkig voor 9 run out ging en de Ruig voor 0. De la Mar, die de innings met Healy had geopend, kreeg toen echter den steun van Allart en samen wisten deze beide batsmen de situatie eenigszins in het voordeel van Haarlem te doen keeren. 't Was Kleefstra zeer waarschijnlijk wel gelukt Haarlem tot de overwinning te voeren, wan neer de Amsterdammers niet elke gelegen heid te baat hadden genomen om het spel op onsportieve wijze te rekken. Zoo werd na iede- ren bal het veld opnieuw uitgezet, terwijl her haaldelijk het wicket onnoodig omver gewor pen werd. Het werd de Haarlemmers zoodoen de zeer lastig gemaakt en het gevolg was dan ook dat Kleefstra er zijn wicket nog door ver loor, na 16 runs gescoord te hebben,evenals Allart, die na een bijzonder fraaie 77 door Alandt op het bowlen van Van Wermeskerken werd gestumped. Op dat moment was de stand 6 voc<- 153, zoodat nog slechts 10 runs benoo- digd waren, terwijl er nog 7 minuten speeltijd was. Wat Rijpma en De la Mar Jr. echter ook probeerden, het mocht niet gelukken, want de laatste over moest 6 runs opbrengen en zij brachten het slechts tot 4, zoodat de wedstrijd in een draw eindigde. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de hierna volgende scores: Innings van V.V.V.: J. Alders, c H. de la Mar, b. Kleefstra 77; W. v. d. Laan, c. Voogd, b. Kleefstra 12; C. Engel, c. Rijpma, b Maas 2; W. Rodenburg, c. de Ruig, b. Kleefstra 16. C. Alandt, bowled Maas 8; W. Engel, st. Voogd, b. Kleefstra 2; D. v. d. Keilen, c. Rijpma, b. Allart 13; J. Grootmeijer, bowled Allart 13; H. v. Wermeskerken, bowled Allart 3; E. Keulemans, not out 10. G. v. Stuy- venberg, bowled Allart 0, wides 3, byes 2, Leg byes 2, No balls 0, totaal 163 Bowlingcijfers; P. de Ruig O. 19, M. 5, R. 43 W. 0. A. Maas 23, 11, 41, 2. J, Allart 11, 2, 30, 4. H. Boeree 8, 4. 22, 0. B. Kleefstra 9, 4 20 4. Innings van Haarlem: H. Healy, run out 9, H. A. G. de la Mar, c. C. Engel, b. Alders 37. P. de Ruig, c. v. d. Laan b. Rodenburg 0; J. Allart, st. Alandt, b. v. Wermeskerken 77; J. Voogd, c. v. d. Keilen, b. Rodenburg 1. A. Maas, c. Engel, b. v. Wermes kerken 10. B. Kleefstra, bowled Rodenburg 16 K. Rijpma, not out 6. J. J. de la Mar, not out 3 H. Boeree, did not bat H. D. Wessel did not bat wides 3, byes 0* leg byes 0, no balls 0, totaal 162 voor 7 wickets. Bowlingcijfers: W. Rodenburg O. 20, M. 1, R. 67, W. 3. J. Alders 15, 5, 36, 1. H. v. Wermes kerken 12, 0, 39, 2. j. C, Grootmeijer 5, 1, 17, 0. C. V. H. 2—V. V. V. 4 C.V.H. won den toss en het onvoltallige V.V.V. werd het eerst naar de mat gestuurd. Het bowlen was eerst zeer zwak, vooral de Wit bezondigde zich aan vele wide-ballen, zoodat het er naar uitzag, dat de score nog vrij hoog zou worden. Doch door meerdere malen te changen kon dit. worderf voorkcf- men eri voor 29 runVzat V.V.V. weer aan den kant. Bowlingcijfers A. v. Saase 1—4, J. de Wit 17, G. v. Langelaar 22, F. Vogelsang 1—1, J. F. v. Orden 1—2. De innings van C.V.H. was ook verre van schitterend. Kwantes wist echter de collapse te stuiten en geruimen tijd stand te hou den. Het totaal werd nog 59. Kwantes 16. Bowlingcijfers: J. Geerlings 321, W. Slag- ter 524, C. Slagter 1-2. Met dezen kleinen voorsprong probeerde C.VH. nog een kans voor het derde punt. Deze poging mislukte echter geheel. De innings sloot thans op 67 runs, waarvan J. Geerlings een zeer goede 40. Bowlingcijfers: A. v. Saase 1—15, F. Vogel sang. 322, G. v. Langelaar 014, A. Eelman 1—6. Natuurlijk werd C.V.H. nu nog eens inge stuurd, doch thans was het batten stukken beter. Voor het verlies van slechts 1 wicket werden de benoodigde runs gemaakt, totaal 44, waarna G. v. Langelaar 34 not out. Bowlingcijfers: J. Geerlings 018. W. Slag ter 0—8, C. Slagter 0—10, W. v. Weelde 0—6. H. C. C. 2—Hermes-D. V. S. Deze wedstrijd is geindigd in een draw. Tijd verstreken. H. C. C. scoorde totaal 188. V. O. C.—H. C. C. I Deze wedstrijd werd gewonnen door V. O. C. met 26 runs. V. O. C. scoorde 168 runs. H. C. C. 4—H. D. V. S. 2. Gewonnen door H. D. V. S. 2 met 134 runs en nog 2 wickets in handen. H. D. V. S. 197 voor 8 gesloten. H. C. C. 4: 73. C. V. H. 4—R. en W. 4. Rood en Wit moet eerst batten. Geen der batsmen weet het bowlen meester te worden en zoo worden dan ook slechts weinig runs gescoord en dan nog op een zeer trage wijze. Op 41 is de innings dan ook al afgeloopen. W. Kruyff en A. Elfers waren met 7 top scorer. A. v. Saase bowlde 2—13, L. Servaas 513 en F. Vogelsang 12. Ook de innings van C.V.H. is een teleurstel ling, want ook deze batsmen staan te schut teren en het is alleen F. Vogelsang, die goed batten laat zien. Het C.V.H. totaal wordt dan met inbegrip van liefst 22 extra's 57. F. Vogelsang scoorde 13 runs. Bowlingcijfers: A. Elfers 114, D. de Jong 5—8, W. Kruyff 4—13. C.V.H. wint dus met 16 runs dezen wed strijd en bezet hierdoor de tweede plaats. R. C. H. 2—-Haarlem 5. Haarlem trof het dezen middag al heel slecht daar A. v. Roon zoowel met bat als bal geweldig op dreef was en daarbij goed werd gesteund door zijn medspelers. Als eerste man ingaande voor R.C.H. wist hij het bowlen bijna steeds aan zich te hou den en bijna iedere op hem gebowlde bal leverde runs op. Wanneer hij zijn honderd vol heeft sluit de R.C.H.-captain de innings op een totaal van 129. A. v. Roon 101 not out. G. v. d. Meyde 13. Dit totaal werd ge scoord voor het verlies van 7 wickets, waar van M Stam 3 voor 42, J. Elsinger 0 voor 25, A. Kruyt, 3 voor 27 en A. Roggeband 0 voor 27 noteerden. Haarlem 5 zag geen kans om op het uit stekende bowlen van A. v. Roon en T. Ka- moen runs te scoren. Voor 23 hadden allen een beurt gehad. A. v. Roon bowlde 4 voor 11. T. Kamoen 4 voor 10 en J. Siegerist 0 voor 1. R.C.H. 2 won dus met 106 runs dezen een- zijdigen wedstrijd. Haarlem 3C V. H. 3. Haarlem 3 begint te batten, doch het be gin is al heel slecht, daar A. J. v. Roon in z'n 2de over 3 wickets neemt terwijl er nog geen enkele run gescoord is. J. v. Zuylen en P. J. Mulder stuiten dan eenigszins de collapse en zoo valt het 4de wicket op 20. Met de Gebr. Mulder op de mat gaat het daarna uit stekend, waarbij J. Mulder duidelijk toont over meer strokes te beschikken. Ook R. Buissink ziet nog kans een flinke score bij het totaal te voegen, dat tenslotte 131 werd voor het verlies van 8 wickets. W. Onkenhout 15, R Buissink 22* en extra's 11. Voor C.V.H. bowlden: A. J. v. Roon 6—56. F. Seveke 127 en J. Erdsieck 037. C.V.H. zag hierna kans den tijd uit te spe len met een score van 56 voor het verlies van 4 wickets. F. Seveke speelde een goede innings en bleef als openingsbatsman met 24 not out. Extra's 10. Voor Haarlem bowlden: A. Ton 216, V. J. v d Lijke 1—8, A. Hartog 1—6, W. Onken hout 0—11, C. Dekker 0—2, J. Mulder 0—2, R. Buissink 11. De Competitiestand. H. C. C. I H. C. C. II V. R. A. V. O. C. Rood en Wit Haarlem Hermes-DvS V. V. V. o. w <P '00 11 11 13 12 12 12 12 13 É-4 •i-J •1—4 S CD bfl S CD bo gelijk verlorer s Th CD punten 8 1 1 1 0 20 5 1 4 1 0 17 5 1 5 1 1 17 4 1 4 3 0 15 3 1 1 6 1 9 3 0 2 7 0 8 1 0 5 4 2 5 0 0 6 6 1 5 Na de fraaie zege op Yorkshire behaald was Kent Zaterdag tegen Middlesex heel wat min der in vorm. Op het sterke bowlen van den Engeland-captain G. O. Allen (6—39) zat Kent voor 85 aan den kant, waarop Middle sex 2208 bijeensloeg. De Britsch-Indiërs 192 deden tegen Hants 582 ook al niet veel. De resultaten tegen de counties behaald blijven opvallend slecht. Sussex 311—6 (John Lan- gridge 156) tegen Gloucester. Yorkshire 283-7 (Leyland scoorde met 107 zijn 7de centurv van het seizoen) tegen Surrey. Derbyshire 124-6, tegen Northants 144. Lancashire 59-2 tegen Warwick 209, Leicester 210 tegen Glan- morgan 18—0. Essex 300 (O'Connor 111) te gen Notts Somerset 287-5 (N. S. Mitchell In- nes 168 not out) tegen Worcester. Wedstrijden op het Alkmaardermeer. Ook op den tweeden dag zijn de weergoden de Zaanlandsche Zeilvereeniging met haar nationale wedstrijden op het Alkmaardermeer goedgezind geweest. Naast.een heerlijk zonnetje woei er ditmaal wel iets minder wind, doch zeker nog ruim voldoende om van drijfpartijen verschoond te blijven. Toch was het briesje oorzaak, dat het geluk soms een woordje meesprak. In den namiddag, werd onze Olympische kampioen Daan Kagchelland door de Z.Z.V. voor zijn fraaie prestaties in de Olympia jollen te Kiel op hartelijke wijze gehuldigd. Hem werd door den voorzitter, den heer J. H. v. d Stad, een krans om de schouders gehangen. De uitslag van de wedstrijden, waaraan stadgenooten deelnamen, luiden: Groepswedstrijd 12 vt. jollen: H.J.C. wint van R.Z.V. bet 12.1-9, terwijl de Z.Z.V. wint van de H.J.C. met 11.1-9, zoodat de uitslag was: 1. Z.Z.V.; 2. H.J.C. Succes voor luitenant Greter. Een eerste en een tweede prijs. Zaterdag is te Aken begonnen het Interna- tinaal Concours Hippique, waaraan ruiters van 16 verschillende landen deelnemen. Na tuurlijk waren talrijke officieren en verder ook burgers die op de Olympische ruiterwedstrij den te Berlijn zijn uitgekomen, aanwezig. In het middelpunt der belangstelling stond een springconcours klasse M. waarin niet minder dan 100 ruiters uitkwamen. Onze land genoot Luitenant Greter bezette met „Ernica tezamen met den Italiaanschen kapitein Con- fotri op „Saba" de eerste plaats met een tijd van 33 sec.. Een nieuw succes behaalde luitenant Greter Zondag met zijn paard „Ernica" in het zware springconcours. 78 deelnemers kwamen uit en hiervan kwa men slechts 7 ruiters zonder fouten over het parcours, waaronder luitenant Greter met „Ernica". De hindernissen werden bij het overspringen verhoogd; nu slaagde alleen rit meester Brandt met „Alchimist" erin het par cours met 8 hindemissen zonder fouten over te komen. Luitenant Greter maakte nu 4 fouten doch had verreweg den besten tijd. Zoo won dit maal onze landgenoot een tweeden prijs. Niet minder dan 18.000 toeschouwers woon den de wedstrijden bij. Uitslagen van vriendsch. wedstrijden: 17 Aug.: Meerleboschcomb.-D.S.V.comb. 3—5 20 Aug.: MeerleboschD. S. V. 62 22 Aug.: D. S. V. adsp.Aurora adsp. 6—6- Te .spelen (vriendsch.) op 25 Aug. 7 uur: Auroracomb.—D. S. V. comb. (Vergierdeweg) Oefenen: Woensdag en Zaterdag 25 uur. Woensdag, Donderdag en Vrijdag na 7 uur. Ledenvergadering. Deze wordt gehouden op Maandag 7 September a.s. Agenda en voor gestelde reglements-wijzigingen worden toe gezonden. Serie-wedstrijden. De adspiranten nemen deel aan de seriewedstrijden van Meerlebosch op 5 6 September. Gespeeld: bij de opening van het terrein Oosterkwartier 2T H. B. 1 13 Eerewedstrijd: Oosterkw. 1—Haarlem 1 75. Voor deze wedstrijden waren aardige prij zen uitgeloofd. Op de S. V.-series heeft het tweede twaalf tal in zijn afdeeling den eersten prijs gewon nen, een zilveren lauwertak. Kranig hoor. Te spelen: A.s. Zondag speelt het eerste op de S. V.-series. Vertrek om 10 uur van het Kennemerplein. Woensdagavond trainen op het nieuwe ter rein, voor het laatst onder leiding van den trainer. Seriewedstrijden S. V. Ook nu weer had het eerste gedeelte der door de Vereeniging S. V. georganiseerde se riewedstrijden een vlot verloop. Het bestuur kan dan ook met genoegen op het tournooi terugzien. Van de 40 deelnemende vereenigin- gen lieten Sparta II en Z. K. V. III verstek gaan. Er werd gespeeld in 10 afdeelingen elk van 4 clubs. Was de kwantiteit dus goed, de spelkwa- liteit stond behoudens eenige uitzonderingen niet op hoog peil. De voorzitter, de heer Schinkel reikte na af loop den winnaars, en dit waren er niet weinig, hun prijzen, onder dankzegging van de hulp o.a. aan de E. H. B. O. die men van verschil lende kanten mocht ontvangen. Afdeeling A. Nieuwendammerham le prijs, Kweek I 2e prijs. Sparta II—Nieuwendammerham II 05 regl. Ados Ade Kweek I 11 Sparta IIAdos A 05 regl. Nieuwendammerham IIDe Kweek I 21 Sparta IIDe Kweek I 05 regl. Ados ANieuwendammerham II 03 Afdeeling B. O.B.Z.B. le prijs, Alw. Ready 2e prijs. Always Ready IO.B.Z.B. I 12 Always Ready IAdos B 1—1 O.B.Z.B, I—Z.K.V. in 5—0 regl. Always Ready IZ.K.V. Ill 50 regl. Ados B—O.B.Z.B. I 1—2 Afdeeling C. Amstelodanum II le prijs, Palvu 2e prijs. Palvu IIndo I 10 Amstelodanum II—Oosterkwartier I 30 Palvu IAmstelodanum II 11 Indo IOosterkwartier I 50 Palvu IOosterkwartier I 02 Amstelodanum IIIndo I 21 Afdeeling D. le prijs K.V.T., 2e prijs Flora. Watervliet IIFlora II 02 Oosterkwartier IIK.V.T. 03 Watervliet nOosterkwartier II '11 Flora II—K.V.T. I 0—1 Watervliet II—K.V.T. I 0—5 Oosterkwartier IIFlora II 03 Afdeeling E. le prijs Meerlebosch, 2e prijs Algemeene. Meerlebosch ITogo II 12 De Algemeene—O.K.V. 10 Meerlebosch IDe Algemeene 10 Togo II—O.K.V. l—O Meerlebosch I—O.K.V. 5—2 De AlgemeeneTogo II 21 Afdeeling F. le prijs Always Ready II, 2e prijs Noorderkwartier. Always Ready II—D.D.V. HI 1—0 NoorderkwartierDe Kweek comb. 40 DD.V. IllDe Kweek comb. 30 Always Ready IINoorderkwartier 21 Always Ready IIDe Kweek comb. 22 NoorderkwartierD.D.V. Ill 43 Afdeeling G. le prijs Sparta III, 2e prijs Meerlebosch II. Meerlebosch IIFlora III 21 Sparta IIIHet Oosterkwartier I 40 Meerlebosch IISparta HI 15 Flora IIIHet Oosterkwartier I 05 Meerlebosch IIHet Oosterkwartier I 10 Sparta IIIFlora III 32 Afdeeling H. lë prijs D.E.D. Ill, 2e prijs Am stelodanum III. Oosthoek ID.E.D. Ill 1—1 Amstelodanum III—Nieuwendammerham III 4—0 Oosthoek IAmstelodanum III 06 D.E.D. IllNieuwendammerham III 30 Oosthoek INieuwendammerham III 03 Amstelodanum IIID.E.D. Ill 13 Afdeeling J. le prijs District V II, 2e prijs Always Ready III. District V IIAlways Ready III 60 Indo II—K.V.T. II 2—0 District V nIndo II 40 Always Ready III—K.V.T. II 2—0 District V II—K.V.T. II 15—0 Indo IIAlways Ready III 02 Afdeeling K. le prijs T.H.B. II, 2e prijs O.B.Z.B. II. S.V. Comb—T.H.B. II 2—2 O.B.Z.B. IIHet Oosterkwartier II 00 S.V. Comb.—O.B.Z.B. II 1—2 T.H.B. IIHet Oosterkwartier II 30 T.H.B. II—O.B.Z.B. II 2—0 S.V. Comb.Het Oosterkwartier II 22 Snelpost. Bovengenoemde vereeniging van Postduiven- liefhebbers hield een wedvlucht op Zondag 23 Augustus van Roozendaal. Afstand 95 K.M. Duiven los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: A. Brakel 1 2 10 11 13 20; J. Hardenberg 3 8 16 21; E. Cassee 4; D. Schuurman 5 6; G. Dollé 7; Th. Veen 9; T. Luikel Jr. 12 14 22 23; G. Zaagsma 13 15 24; H. Rijbroek 17; J. J. v. d. Linden 19. Eerst getoonde duif 9 uur 34 min. 11 sec.; laatst getoonde duif 9 uur 49 min 49 sec. De Schaak-Olympiade te München. In de negende en tiende ronde luiden de uitslagen der Nederlanders: NederlandFrankrijk 32 plus 3 hang- partijen; YoegoslaviëNederland 414IV2 plus 2 afgebroken partijen In de tiende en elfde ronde: NederlandZweden 114—AV2 met 2 hang- partijen; BulgarijeNederland 25 met 1 hangpartij. MEJ. ROLLIN COUQUERQUE EN MEVR. SCHNEIDER—PEIZ IN HET DUBBELSPEL UITGESCHAKELD. Na in het Internationale tournooi in het enkelspel van mej. Horn te hebben verloren, is thans onze nationale kampioene, mej Rollin Couquerque ook in het dubbelspel tezamen met haar partner mevr. Schneider—Peitz (Duitsch- land) uitgeschakeld. Van het Engelsche dubbel werd achtereen volgens met 61, 79 en 2—6 verloren. In het dames-enkelspel won mej. Rollin Couquerque van Bussmann (Duitschland) met 62, 63, en van Erte (Hongarije) met 6—3, 6—0.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3