De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen mèkrAmÊkêm HET STADJE DER ORANJES. Buitenlandsche ambassades beraadslagen over hulp aan de slachtoffers- Luchtvloot der regeering bombardeert Majorca. Trotski laakt het vonnis van Moskou. Leden van Sportbond gearresteerd. Ambassadeur Strauss treedt af. China. Twee Japanners te Szetsjoean door Chineezen vermoord. Frankrijk en de verlenging van den diensttijd in Duitschland. In het Antieke Theater. Uit de Staatscourant. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. PKOEGAMMA WOENSDAG 26 AUGUSTUS '1936 Reuter meldt uit Londen: Officieel wordt vernomen, dat de Europee- Sche en Zuid-Amerikaansche ambassades welke op het oogenblik te Hendaye gevestigd zijn, pogingen doen het lijden van den bur geroorlog in Spanje te verzachten. Het schijnt dat de ambassades een plan hebben opgesteld dat door de betrokken regeeringen zal worden bestudeerd. De voornaamste rol hierin speelt de ambassadeur van Argentinië, Mansilla. Naar vernomen wordt is hier geen sprake van bemiddeling tusschen de partijen, doch alleen tot hulp aan de krijgsgevangenen en andere door den oorlog getroffenen. Aan het noordelijk front. Uit gezaghebbende bron verluidt, dat 700 man van den Tercio in de omgeving van Oyarzun zijn aangekomen, waar zij tezamen met de opstandige militie een aanval op groote schaal voorbereiden op Irun en San Sebas tian. Aan den kant der regeeringsstrijdkrachten is alles gereed voor het bieden van weerstand. Kleine posten met automatische wapenen zijn ingericht en patrouillfes zorgen voor een voortdurende verbinding. De eerste linies lig gen verschanst achter prikkeldraadversper ringen, terwijl speciale secties gereed staan om tusschenbeide te komen. Verder wordt ge- meldt, dat de artillerie van de forten Guade- lupe, San Marcos en San Martial dagelijks hun demoraliseerend vuur op de opstandelingen stellingen doen neerkomen, vooral Oyarzun als doeiwit kiezende. De regeeringstroepen zijn optimistisch. Te San Sebastian heerscht volkomen rust. Vernomen wordt, dat bij het het bombardement van Irun twee anarcho- syndicalisten licht gewond zijn. Drie regeeringsvliegtuigen, die uit Santan der vertrokken waren, hebben gisteravond de stellingen der opstandelingen aan het front van Guipuzcoa gebombardeerd. De leiding van de nationalisten te Burgos heeft het volgende officieele communiqué ge publiceerd: „Aan het Somosierra-front hebben onze troepen geopereerd in samenwerking met de luchtmacht te Cerre Noel Hevero, dat de val lei van Ozoya domineert. Wij hebben belang rijke stellingen bezet, waardoor wij de positie van onze troepen op den rechtervleugel aan zienlijk verbeterden, zoodat zij de basis zul len vormen voor de komende operaties. De vijand bood eenigen tegenstand, doch moest het veld ruimen met achterlating van acht dooden en materiaal. De luchtmacht is verder actief geworden en heeft verkenningen uitge voerd en bommen geworpen aan het Somo- sierrafront, in Asturië en Arragon. Een troep, gecommandeerd door twee commandanten, drie andere officieren en drie onder-officieren, hebben de regeeringstroe pen verlaten en voegden zich bij de Fudarra- kolonne te Alto de Leon". Verder wordt medegedeeld, dat een opstan deling uit San Sebastian heeft kunnen ont snappen. Hij deelde mede, dat een typhus- epidemie in de stad is uitgebroken. Het radio station van Burgos wordt versterkt. De golf lengte blijft 240 meter, doch de energie wordt opgevoerd tot het tienvoudige van de huidige sterkte, zoodat de zender even sterk wordt als Madrid. Spaansch journalist te St. Nazaire gearresteerd. De Spaansche journalist De Molinedo, die er van verdacht werd den Spaanschen op standelingen gunstig gezind te zijn, werd vastgehouden aan boord van het s.s. „Cristo bal Colon" door de scheepscommissie. Dins dagmiddag is de man er op een gegeven oogen blik in geslaagd aan de waakzaamheid van „Een der grootste misdaden uit de wereldgeschiedenis." Met betrekking tot de executies te Moskou heeft Trotski te Oslo verklaard: ,,De beschul digers konden niet anders doen dan de be klaagden terechtstellen. Indien den een of den ander gratie was verleend, dan zou deze het net van de Gepeoe hebben kunnen vernielen en daarom werden zij veroordeeld tot eeuwig zwijgen. Ik evenwel, van wien men de voornaamste schuldige heeft willen maken, ben nog in leven. Mijn z.g. terroristische activiteit zou zich voornamelijk hebben afgespeeld in Frankrijk, Denemarken en Noorwegen. De misdaden waarvan ik word beschuldigd zijn in deze landen strafbaar en derhalve ken een aanklacht tegen mij worden inge diend. Doch tevens heb ik de plicht een van de grootste misdaden in de geschiedenis der wereld te onthullen en te wreken. Sir Walter Citrine teleurgesteld over Moskou's houding. Sir Walter Citrine, de secretaris-generaal van het Trade-Unions Congres en voorzitter van het I.V.V. heeft tegenover persvertegen woordigers een verklaring afgelegd met be trekking tot de terechtstelling van de 16 ver oordeelden te Moskou. Hij zeide. dat de re geering te Moskou een schitterende gelegen heid had laten voorbijgaan om aan te toonen, dat zij. hoewel krachtig, ook edel moedig wist te zijn. Verder zeide Sir Walter teleurgesteld te zijn, bij het bemerken dat de regeering van Sovjet-Rusland geen acht had geslagen op het beroep tot clementie van de Labour Party. (Reuter). Massa- arrestaties? Naar het D.N.B. uit Leningrad verneemt hebben in Moskou en ook in Leningrad amb tenaren van de Gepeoe Maandagavond, Maandagnacht en Dinsdagmorgen tal van arrestaties verricht. Volgens het D.N.B. zou het aantal arrestaties in deze beide steden en elders reeds tot verscheidene duizenden zijn gestegen. zijn bewakers te ontsnappen en te vluchten. Hij werd achterna gezeten door leden der equipage, waarop hij een revolver trok en eenige schoten in de lucht loste. De politie heeft hem toen gearresteerd en proces-verbaal opgemaakt wegens het dragen van verboden wapenen. De strijd op Majorca. Volgens een communiqué van den kapitein der luchtvaart, Bayo, die de operaties tegen Majorca leidt, zou de republikeinsche lucht vaart gisteren de luchtvaart en vlootbasis der opstandelingen hebben gebombardeerd. Van drie watervliegtuigen zouden daarbij twee ver nield en een derde onbruikbaar zijn gemaakt. Azana nog te Madrid. Het in handen der opstandelingen zijnde radiostation van Melilla heeft gisterenavond meegedeeld, dat Azana Madrid zou hebben verlaten en zich naar Valencia zou hebben begeven. Azana bevindt zich echter nog steeds te Madrid. Te Dantzig zijn 15 leden van een Arbeiders sportbond gearresteerd, die terugkeerden van een bezoek aan Kopenhagen. De nationaal- socialistische autoriteiten beschuldigen hen in contact te zijn getreden met Deensche socia listen en zich te hebben voorgedaan als „mar telaren" van het nationaal-socialistisch be wind. Ook hebben de autoriteiten het jaarlijksche arbeiders sportfeest verboden, aangezien dit aanleiding zou kunnen geven tot demonstra ties tegen de regeering, aldus Reuter. President Roosevelt heeft meegedeeld, dat de ambassadeur der Vereenigde Staten te Parijs Jesse Strauss, om gezondheidsredenen ontslag heeft verzocht. Tot opvolger van Strauss is benoemd de te genwoordige ambassadeur der Vereenigde Sta ten te Moskou, William Bullitt. Volgens een A. N. P. telegram uit Tokio is groote sensatie gewekt door de in de pers ver schenen berichten uit Nanking, volgens welke twee Japansche onderdanen gedood en twee anderen ernstig gewond zijn door een menigte Chineezen. Dit gebeurde Maandagavond jl. te Tsjengtoe in Szetsjoean, waar, naar het schijnt onder de Chineesche massa ongunstige gevoelens heerschen ten aanzien van het Ja pansche voornemen het daar in 1931 gesloten Japansche consulaat generaal te heropenen. Naar verluidt zal de Japansche ambassade in China bij de Nankingregeering protest indie nen tegen de uitspattingen van de anti-Ja- pansche beweging. ACHT DOODEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK IN FRANKRIJK. Uit Chambery, 25 Augustus. Tengevolge van een botsing tusschen een autobus met deelnemers aan een uitstapje en een parti culiere auto is de bus in brand gevlogen. Naar tot nu toe vernomen werd zijn acht personen omgekomen en een dertigtal gewond. (Reuter). KONING EDWARD IN GRIEKENLAND. Reuter meldt uit Athene, dat het jacht, waarmede de Engelsche koning een vacantie- reis heeft ondernomen, in Phaleron is aange komen. Fernand Laurent verzoekt bijeenroeping van de legercommissie. De rechtsche afgevaardigde van Parijs, Fernand Laurent, heeft naar Reuter meldt den president van de legercommissie in de Fran- sche Kamer een brief gezonden, waarin hij vraagt deze commissie zoo spoedig mogelijk bijeen te roepen om den minister van oorlog, Daladier te hooren over de consequenties van het besluit van de Duitsche regeering den dienstplicht te verlengen. Laurent wijst er in zijn brief verder op, dat de socialistische collega's in deze commissie hebben voorgesteld een subcommissie te be noemen, welke belast is met het bestudeeren van de mogelijkheid van een nieuwe groe peering van de strijdmacht om te komen tot een vermindering van den diensttijd in het Fransche leger, zonder de veiligheid van het land aan te tasten. Uit Moskou: Nog onder den indruk van het groote proces tegen Zinowjef c.s. heeft de openbare meening en de pers nog slechts in geringe mate gereageerd op de verlenging van den diensttijd in Duitschland. Scherp Russisch commentaar. De eerste teekenen wijzen er wel op, dat dit besluit van Hitier groote emotie wekken zal onder de bevolking, die er toe neigt Duitschland te beschouwen als een vijand, die bewaakt moet worden. De „Prawda", het eenige blad, dat gisteren is verschenen, schrijft: ,,Men weet thans, waarom het Duit sche Rijk een campagne voerde tegen de z.g. bewapeningen van Rusland. Hitier wil de komst van den Europeeschen oorlog ver- "haasten" Het Weensche „Weltblatt" schrijft dat de versterking van het Duitsche leger neerkomt op een versterking van de wacht tegen het bolsjewisme, en een garantie voor den vrede beteekent, zooals ook de Duitsche bladen heb ben doen uitkomen. In geen geval moet men, aldus het Weltblatt, in dezen maatregel een oorlogsbedreiging zien. Het feit, dat de Duit sche regeering definitief toestemde in een overeenkomst van neutraliteit ten opzichte van Spanje en allen uitvoer van oorlogsmate riaal naar het Iberische schiereiland heeft verboden, op hetzelfde oogenblik dat zij den tweejarigen diensttijd afkondigde, beteekent dat Duitschland in elk geval sterk wil zijn doch in een bijzonder geval er op staat vreed zaam te zijn. Brussel niet verwonderd Uit Brussel: Totnutoe was het nog niet mogelijk van officieele zijde een verklaring te verkrijgen over de verlenging van den diensttijd in Duitschland. Uit de verschillen de gesprekken bleek evenwel, dat men hier niet verwonderd was over dezen maatregel De verlenging van den diensttijd, hoewel niet gericht tegen België houdt echter toch de ge moederen bezig. De kwestie is blijkbaar van belang op internationaal-politiek gebied in verband met de Fransch-Russische betrek kingen en hun ontwikkeling tengevolge van de DuitschRussische spanning. De bladen leveren nog geen commentaar op de beslissing van de Duitsche regeering en beperken zich tot het geven van het bericht. Het Antieke Theater van Orange. FELIX VON WEINGARTNER AFGETREDEN ALS DIRECTEUR DER WEENSCHE STAATSOPERA. Felix von Weingartner heeft zijn ontslag genomen als directeur van de Staatsopera. Hem is de titel verleend van Generalmusik- direktor. Direktor Dr. Erwin Kerber is thans met de algeheele leiding van de Staatsopera be last. ABD EL KRIM HEEFT REUNION NIET VERLATEN. De Fransche minister van koloniën deelt mede, dat het bericht, volgens hetwelk Abd el Krim het eiland Reunion, waar hij geïnter neerd is, zou hebben verlaten, geheel onjuist is Bij Kon. Besluit van 15 Augustus 1933 is voor het tijdvak van 1 September 1936 tot en met 31 December 1937 belast met de functie van secretaris van den radioraad mr. B. de Gaay Fortman, tevens lid en plaatsver vangend voorzitter van den radioraad en is dr. A. A. M. Eserinek, adjunct-commies bij het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie a. benoemd tot adjunct-secretaris van den radioraad; b. belast met de functie van secretaris van de radio-omroep controle-commissie. Thijs begint dadelijk met de uitvoering van zijn plan. Pakkijs had immers gezegd, dat zonder laarzen geen reus kon bestaan. En dus is het zaak om die heeren zoo spoedig mogelijk van hun schoeisel te ontdoen. Eén voor één trekt Thijs hen snel de reuzenlaarzen uit en het resultaat is wonderbaarlijk. Er blijft niets meer van de gewelde naren over. Het schijnt of ze in damp vervliegen! Thijs loopt van den eenen snurkenden reus naar den anderen, steeds kleiner wordt hun aantal en als hij niet gestoord wordt, zal hij spoedig het land van een groote plaag verlost hebben. Maar.... de toovenaar is er ook nog! (Van onzen Parijschen correspondent.) Maar ik merk daar, dat de goedertieren heid den mensch, als hij in extase is voor een heerlijk landschap, dwaze dingen doet zeggen. Want ik heb dezen middag doorge bracht in de onvergelijkelijk mooie Arena van Nimes, waar een achttal stieren hun brute kracht beproefden op de intelligentie en de soepelheid van een paar „helden". Ollé ollé! Van hier hoor ik de protesten van die- ren-vrienden; laten we de discussie sluiten met een axioma: „ik spaar het leven van een wandluis, maar ik dood een stier." (Henry de Moiitferland). Als je een stadje als Nimes hebt bezocht, met zijn gave, puur Romeinsche „Maison Carrée", met zijn overheerlijke park als je over den Romeinschen ,,Pont du Gard' bent gekomen ,als je Avignon hebt bezocht en klokke 't middernachtelijk uur het Pausen paleis hebt gezien, een waar spookhuis, als je door de bergen bent teruggekeerd naar Oran ge, dan voel je een zekere berusting over je komen, wil je al het wereldsche gedoe van je afschudden als een vod, als een natten regen mantel om op te gaan in de rijpe, klassieke schoonheid van het Antieke Theater. Stel u dan voor een muur van meer dan honderd meter lengte en veertig meter hoogte, waarachter een arena, plaats biedend aan tienduizend toeschouwers. Voor dien muur, met enkele vensters en nissen is een tooneel. Van daar, heb ik zonder de minste stemver heffing enkele verzen van Racine gezegd voor een paar vriendenenfin: slachtoffers, zoo ge wilt.... die op de bovenste rangen zaten minstens honderd meter ver, veertig meter boven me. De ongelukkigen hebben woord voor woord verstaan! Het verloren gegane geheim van de accoustiek vindt men hier verwezen lijkt. Maar ik vraag nog meer van uw verbeel ding. Een intens blauw hemeldak daarboven, alle rangen gevuld met een enthousiast ptu- bliekop het tooneel de aller-eerste artis- ten van de Parijsche Opéra, een madame Rit- ter Ciampi, een André Pernet, een Cambon. een Guiseppe Lugo, een compleet orchestre Colonne, onder de bezielende leiding van Paul Paray, koren van de Orphéonistes de Saint Quentin, de Russische koren van Alexis Vlas- soff, het ballet van de Opéra, met Christiane Dargyl, de muziek van het 46ste regiment in fanterie, en ge kunt eenigszins nagaan welk een opvoering van Gounod's „Faust" wé hier hebben gekregen! De groote orgels verborgen in de acht meter dikke muren van het Ro meinsche theater, Méphisto (André Pernet) die in de kerk-scène verschijnt in een nis, twintig meter boven de zieltogende Mar guerite, een escadron Arabieren van 't garni zoen dat op bevel van Orange's député, Dala dier minister van Oorlog, in oud-Spaansche costumes is gestoken om deel uit te maken van het leger, dat onder Valentin's leiding (Cam bon) oprukt ten oorlog, het was wel alles aan gewezen om de menigte in vervoering te bren gen. Maar grootscher indruk nog van het Ro meinsche theater kregen we 's avonds, toen de artistieke soirée werd ingezet met het Sanctus et Tuba Mirum van het Requiem van Hector Berlioz, uitgevoerd door het orkest Colonne, de muziekcorpsen van de vloot, van de infan terie, de enorme zangvereenigingen uit Saint- Qüentin, het geheel gedirigeerd door Paul Paray. Het was daar dat men gelegenheid had te constateeren welke meesters de antieken waren in den leer van de accoustiek. Geen toontje, geen nuance ging verloren; in vlekke looze uitvoering brachten de achthonderd exe cutanten het meesterwerk van Berlioz tot ons. En in die stemming van puur kunstgenot zet ten we ons voor de opvoering van een groot spel „Bertran de Born", comedie in verzen, tien bedrijven, van Jean Valmy-Baysse, met muziek van Darius Milhaud.. Laat mij u da delijk zeggen, dat er oneindig veel moois is in deze al te lange en al te verwarde geschiede nis van Richard Leeuwenhart en zijn tijdge- nooten. De auteur, die administrateur van de Comédie Francaise is, kent het vak door en door, maar zijn verzen snorren te veel, herin neren te sterk aan een poëzie uit ongeveer 1880. En ten slotte kan men ook van het goede, ja zelfs van 't allerbeste genoeg krijgen en 't volgen van een comedie, die tot ver over tweeën 's nachts duurt, dat wordt ten leste een bezoeking. Plastisch echter was deze op voering zoo boeiend, zoo'n heerlijke aaneen schakeling van mooie tableaux, dat men blijft en heen gaat met een onvergetelijken indruk, waaraan zelfs de m.i. minder ge slaagde muziek van Darius Milhaud geen af breuk kan doen. Het valt me moeilijk u precies te beschrijven welk een indruk zoo'n openlucht voorstelling in een antiek theater onder een flonkerenden sterrenhemel maakt. Het is van een verheven schoonheid als daar de kunstig opgestelde Philips-schijnwerpers ineens een stralenbundel zenden over de diverse groepen in hun kleurige costuums en gewaden en ware de muziek van den modernen componist, het ballet van Valmy-Baysse, dat hij onder den naam „Moyen-Age Fleuri" tusschen het 5de en 6de bedrijf invoerde er niet, dan zou de perfectie zijn genaderd. Het is een rijke gedachte geweest van Robert Brisacq om in Orange elk jaar het antieke theater te doen herleven met een korte serie opvoeringen, van meesterwerken; moge het volgend jaar zijn voornemen verwezenlijkt worden, hier voor den antieken muur „Julius Caesar" van Shakespeare te brengen, met Pierre Blanchar in de rol van Brutus, en zoo mogelijk ook een Sophocles- of een Aristopha- nes-opvoering. Want hoe fraai een Faust-op- voering er ook is, toch voelt men 't hier, op deze plaats, een beetje misplaatst, èn voor Gounod, èn voor het antiek theater. Het is dat blijkbaar niet te voorkomen ge brek aan toeristische organisatie waaraan Frankrijk zoo mank gaat, dat ons belette den volgenden avond tegenwoordig te zijn bij de laatste opvoering van dit seizoen, van „Helio- gabale" van Bmile Sicard, van de dansen van Serge Lifar, van de tragedie „Ajax" van Julien Maigret, waaraan beroemdheden als Mme Mary Marquet en Roger Gaillard medewerk ten. Te acht uur 's avonds reeds was elke trein-, iedere bus-verbinding tusschen Avig non en Orange stopgezet. Ah.fada! Maar terwijl ik deze regels schrijf in een sneltrein die door den nacht utstormt, acht honderd kilometers, herleef ik m gedach te al die emoties van de laatste dagen, het kunstgenot, het oneindig schoone landschap van de rijke Midi, mijn eenzame wandeling door de bergen, vluchtend voor ongedierte „die in dees wildernis, van dorst en honger tieren" Joseph in Dothan), de gezamenlijke maaltijden met alle artisten, mijn zoeken en vinden van de oude souvenirs aan het Huis van Oranje, het wederzien van oude vrienden en vriendinnen, een brokje Spaansche furie in een fel belichte arena, een tragisch, spook achtig paleis uit de middeleeuwen en beter begrijp ik nu de overdrijving van den bege nadigde uit het zonnige zuidr'\ die me dood ernstig zei: tja.als Parijs tjn „Cannebière" had zou 't een klein Marseille zijn! HENRY A. M. LESTURGEON. BRAND OP EEN BOERDERIJ. Dinsdagmiddag omstreeks 5 klonken de alarmsignalen als een teeken dat er weder brand was -in Haarlemmermeer. Deze bleek te zijn uitgebroken in een schelf met pakken stroo, staande achter de boeren hofstede van den landbouwer Van Haaster aan den hoek van den Spieringweg nabij den Kruisweg. De brandweer was met de autospuit spoedig ter plaatse en slaagde er in den brand tót de schelf te beperken en de woning met da landbouwschuur, waarin de opbrengst van den oogst was geborgen, te behouden. De gunstige richting van den wind heeft ook veel bijgedra gen. Oorzaak onbekend. Verzekering dekte de schade, DONDERDAG 27 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Jetty Cantor's Ensem ble. 10.00 Morgenwijding Gram. pl. 10.30 Ver volg concert. 11.15 Omroeporkest, en solist. 11.45 Gram. pl. 12.00 Omroeporkest. 12.45 Gram. pl. 1.00 Orgel en viool. 1.30 AVRO-Aeo- lianorkest. 2.05 Kovacs Lajos' orkest. 2.50 Om roeporkest, radiotooneel en dansmuziek. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Gram. pl. 5.00 Kinder uurtje. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 De Staalmeesters. 7.30 Zang. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Omroeporkest mmv. so liste. 9.00 Voordracht. 9.30 Omroeporkest, mmv soliste. 10.20 Gram. pl., met toelichting. 11.00 Berichten ANP. 11.1012.10 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuurtje. 12.10 Gram. pl. 12.30 KRO-orkest en gram. pl. 2.00 Zang en gram. pl. 2.45 Gram. pl. 3.153.45 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Sticht- sche Salonorkest, en gram. pl. 7.15 Journ. Weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berich ten ANP. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Causerie over het hospitaal-kerkschip „De Hoop". 9.30 Gram. pl. 9.45 Nieuwsber. A.N.P. 9.50 Kamermuziek. 10.50—11.30 Gram. pl. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gram. pl. 12.20 Het Trocadero Cinema Orkest. 1.05 Gram. pl. 1.35 Het Paviolion Theatre orkest. 2.35 „The Alphas". 3.20 Het Carlton Hotel Orkest. 4.10 „The fog of war", causerie. 4.30 Gram. pl. 5.05 Het Harptrio. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten 6.50 Tommy Kinsman en zijn orkest. 7.35 De Amington Band. 8.20 Variété-programma m. m.v. Ch. Manning en zijn orkest en solisten. 9.15 Causerie over Hadhramaut. 9.50 Zigeu- nermuziek. 10.00 Berichten. 10.20 Radiotooneel 11.05 Pianorecital 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 9.20 Gram. pl. 9.50 Orgelcon cert. 11.20 Omroeporkest 2.50 en 4.20 Gram. pl. 5.20 Radiotooneel. 7.20 Gram. pl. 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 10.05 Nat. Orkest. 11.35- 12.35 Pascal-orkest. KEULEN. 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroep- kleinorkest en solisten. 4.20 Omroeporkest. 5.10 Zang 6.20 Gram. pl. 7.20 Omroepkwintet en solisten. 8.30 Sportreportage. 9.05 Omroep orkest 10.40 Gevar. Concert. 11.20—12.20 Popu lair concert. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Populair concert. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Populair concert. 1.30 2.20 Gram. pl. 5.20 Gram. pl. 6.35 en 7.35 dito. 8.20 Populair concert. 8.50 Gram. pl. 9.35 Po pulair concert. 10.3011.20 Omroepdansorkest. nPTTTSOHiAVneiRNDER. 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Viool en piano. 11.05 Scheepsweerbericht. 11.20 12.05 Orkest, koor en solisten.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3