BEVERWIJK Adres van den heer P. J. J. Hazevoet aan den raad. Het programma voor Koninginnedag. De steunverlaging. DRIEHUIS CASTRICUM Ned. Bank blijft goud aantrekken. Fraudeerende notaris-klerk. Rusland wenscht spoedig haring. Misdaad of ongeluk? Bezwaren van Nederlandsche werkgevers. Tegen onze economische en en financieele politiek. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1936 Axel 350 jaar voor den Prins. CRICKET. Flamingo Juniores Tournooi. Rood en WitV. R. A. BURCERLIJKE STANL Het uitbreidingsplan 1909 van Wijk aan Zee behoeft wijziging. De heer P. J. J. Hazevoet, vertegenwoordi gend het Woning- en Grondbedriif „Groot- Beverwijk" alhier, heeft zich met "een adres tot den raad gewend, waarin hij opmerkt: dat het uitbreidingsplan, in of omstreeks 1909 door den raad der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin vastgesteld op de gron den, omgrensd door de Populierenlaan, Arendsweg, Boeweg en Romerkerkweg, gron dige wijziging noodig heeft; dat op deze gronden een stratenplan is ge projecteerd van Zuid-West naar Noord-Oost. terwijl de tuinen kadastraal zijn ingedeeld van Zuid-Oost naar Zuid-West zoodat een ex ploitatie als bouwterrein buitengewoon kost baar zou zijn omdat alle gronden tegelijk in exploitatie zouden moeten komen; dat bij de huidige conjunctuur geen uitzicht bestaat op een zoo grootsch exploitatieplan en dat de financieele positie van Beverwijk geen perspectief toont tot een dergelijke grond- politiek. Verder zegt adressant dat het uitbrei dingsplan 1909 door zijn groot aantal dwars wegen, strijdig geacht moet worden met de meest eenvoudige eischen van veilig verkeer en dat ook reeds de gemeente Wijk aan Zee en Duin er bij herhaling van is afgeweken, getuige de aanleg van den Corn. Matersweg, de Acacialaan en de Lijsterbeslaan, wat een reden temeer is om het resteerend gedeelte niet te handhaven, omdat dit o.m. zou betee- kenen: het sloopen van een groot aantal nieuwgebouwde huizen en een massadoor- braak door de genoemde wegen. Adressant verzoekt daarom een uitbreidings plan tusschen Arendsweg, Boeweg, Corn. Ma tersweg en Populierenlaan, zoodanig te willen vaststellen, dat de straten enz. in hoofdzaak evenwijdig zullen loopen met de kadastrale in deeling der tuingronden, en wanneer de raad een dergelijk plan niet urgent acht, in elk geval toch toestemming worde verleend tot het aanleggen van een straat op de terreinen, kadastraal bekend onder sectie B. no. 1298 en 1290 en sectie B no. 854 en 855, tezamen groot 25320 M2., waardoor een straat zou komen te liggen in de as van de Willem Passtoorsstraat, ruimte biedende voor pl.m. 180 woningen, om dat er een groote behoefte is aan goede en geodkoope arbeiderswoningen. De vereeniging „Koninginnedag" heeft dit jaar wederom een aantrekkelijk programma weten samen te stellen. Begonnen wordt met de traditioneele koraalmuziek vanaf den trans der Wijkertoren te geven door de Beverwij k- sche Harmoniekapel. Daarna volgt om 9 uur de kinderaubade voor het Raadhuis. Gezon gen zal worden „Hollands Liedje", „Voor Ne derland" en het „Wilhelmus", waarna tot be sluit de bekende Kleppermarsch. Het geheel onder leiding van den heer H. W. Hofmeester. Door een commissie zal aan de kinderen die deelnemen aan de aubade, voor het mooiste costuum, groepeering, vlaggen, schilden enz. te zamen 10 prijzen worden uitgereikt. Na deze uitvoering gaan de kinderen langs Breestraat, Peperstraat, Koningstraat en Velserweg naar het weiland tegenover Scheybeeck waar di verse kinderspelen worden gehouden. Des na middags om 2 uur heeft op de Breestraat de start plaats van de Ronde van Beverwijk voor transportrijwielen. Zes maal moet gei*eden worden het parcours BreestraatMolenstraat ZeestraatGroenelaanPopulierenlaan Cornelis MaterswegKees DelfswegKloos terstraat—Begijnestraat. Vervolgens na de zesde ronde BreestraatCorn. Amsestraat door de tweede poort van het Sportpark al waar de finish is. Beschikbaar zijn gesteld een prachtige wisselbeker terwijl aan iedere deel nemer een herinneringsmedaille wordt uitge reikt. De wedstrijd heeft plaats onder leiding van de Beverwijksche Rennersclub „Kenne- merland". Van 35 uur zullen in het Sportpark gym- nastiekdemonstraties gegeven worden door „Turnlust" onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. Tijdens deze demonstratie zullen de deelnemers aan den wedstrijd met trans portrijwielen op het Sportpark aankomen en zullen de winnaars een eererondje rijden. De gymnasten zullen om 2.45 uur worden opge steld op het Stationsplein en gaan vandaar over de Breestraat met muziek naar het Sport park. De demonstratie zal bestaan uit de na volgende nummers: 1. Vrije oefeningen dames 2. Series 100 M. hardloopen nieuwelingen en Series 100 M. athleten. 3. Handbalwedstrijd (eerste helft). 4. Halve beslissing 100 Meter hardloopen nieuwelingen en athleten. Speerwerpen. 5. Hardloopen 1500 Meter. 6. Ballet, (uitgevoerd wordt het ballet uit het openluchtspel Kennemerland's Glorie). 7. Finale 100 M hardloopen. 8. Handbal wedstrijd (tweede helft). Tot besluit van dezen dag heeft van 6-8 een voetbalwedstrijd plaats tusschen „De Ken- aemers" en „Velox" uit Utrecht. Tijdens de rust zal de Beverwij ksche Jeugd Luchtvaart club een demonstratie geven met vliegtuigmo dellen door de leden zelf vervaardigd. Al met al dus een aantrekkelijk programma, waarbij het te hopen is dat Pluvius zich van haar goede zijde zal laten kennen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nictheroy, Vancouver n. Rott. 23 te San Francisco. Breedijk, Rott. n. New-York p. 23 Lizard. Bilderdijk, 24 v. Rott. te Philadelphia. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 24 v. Genua n. Bizerta. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 24 van Dairen. Zuiderkerk (thuisreis) 24 te Penang. Serooskerk (thuisr.) p. 24 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 25 v. Beira te Rott. Boschfontein (thuisr.) 25 v. Dar-es-Salaam. Randfontein (uitr.) 25 (n.m.) v. Antwerpen. HOLL AN D—AUSTRALIë LIJN Tajandoen (uitr.) 24 v. Kaapstad. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Baam, Amst. n. La Guayra 24 (10.59 v.m.i 50 m. Z.W. v Land's End. Bennekom, Chili n. Amsterdam 24 (12 midd.) 450 mijl N. v. Terceira. Vragen aan den Raad. H. Rothe lid der Raad heeft verzocht op de eerstvolgende raadsvergadering de volgende vragen tot Burgemeester en Wethouders te mogen stellen. I. Hebben B. en W kennis genomen van de laatste wijziging der rijksvoorschriften inzake steunverlaging aan werkioozen? 2. Hebben B. en W. reeds kunnen nagaan, welke gevolgen deze voornemens der Regee ring voor de positie der werkioozen in onze gemeente zullen hebben? 3. Zijn B. en W. niet van oordeel dat het doorvoeren van deze maatregelen een niet te dragen leed en ellende zal veroorzaken voor de werkioozen? 4. Achten B. en W. het mogelijk dat de on dersteunde werkioozen bij afschaffing van den huurtoeslag van hun uitkeering de volle huishuur kunnen betalen? Zijn B. en W. bereid zoo spoedig mogelijk bij de Regeering aan te dringen op intrekking der verslechteringen in de steunregeling. GEEN LUNAPARK IN SEPTEMBER. De laatste dagen doen steeds weer hardnek kige geruchten de ronde, van een lunapark dat de fa. Hommerson en Vermolen in Sep tember a.s evenals het vorige jaar op het terrein aan de Verl. Monnikenweg zouden houden. Ter bevoegde plaatse hebben wij hiernaar geïnformeerd en deelde men ons mede dat hiervan absoluut niets waar is, zoodat wij dus alle geruchten met zekerheid kunnen tegenspreken. NIEUWE VOETBALCLUB. Onlangs is alhier een nieuwe voetbalclub opgericht, die „de Kemphaan" genoemd werd Het bestuur bestaat uit de heeren P. Altena, voorzitter, Dr. Münick, vice-voorzitter, Cas- pers, secretaris, de Korte penningmeester en J. Boogaardt, commissaris. Als speelterrein is een terrein van den heer Herb. Cremer aan den Duin en Kruidberger- weg gehuurd. De eerste wedstrijd is dezer dagen gespeeld tegen d Spaarnevogels te Haarlem, welke met 43 de herinnerings medaille won, door de nieuwe vereeniging uitgeloofd. De voorzitter, de heer Altena heeft vóór den aanvang van het spel een woord gesproken. De vereeniging heeft zich aangesloten bij den Haarlemsclien Voetbalbond. HARDDRAVERIJ. Dinsdagmiddag werd onder groote belang stelling de jaarlijksche Kortebaan-Handicap Prijzendraverij gehouden. Van de 34 ingeschre ven paarden, namen er 28 deel aan de dra verij. Door het mooie droge weer der laatste dagen was de baan aan den Breedeweg uit stekend. Over het algemeen werd er goed gereden. De uitslag is als volgt: le prijs Xuthus, Stal Geersen, 2de prijs Robert Elee. Stal Kor- ver, 3de prijs Uniform, Joh. Borst te Bakkum, 4e prijs Sister Bond, Mevr. L. Kramer, Den Haag. RIJWIEL ONTVREEMD. Dinsdagavond is ten nadeele van J. Gr. Kzn. een rijwiel dat stond bij „Café de Vriendschap" ontvreemd. RAS KOEKSA IN ITALIe. De eerste Abes- synische legeraanvoerder, die zich aan de Italianen onderwierp, Ras Koeksa, maakt op het oogenblik een reis door het land van den Duce. Euterpe, 25 v. Bordeaux te Amst. Juno 24 van Catania n. Messina. Orestes, 24 v. Stamboul n. Rodosto. Poseidon, 24 van Alicante naar Lissabon. Luna, 23 van Maracaibo te New-York, Agamemnon, Sfax naar Delfzijl p. 23 Gibral tar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) 24 v. Sabang. Kota Gede (thuisr.) p. 24 Finisterre. Slamat, Rott. Genua p. 25 Ouessant. Indrapoera (thuisreis) 26 (7 v.m.) te Mar seille verwacht. Garoet (uitreis) pass. 25 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 24 v. Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander, Batavia n. Londen 25 van Amst. City of Eastbourne, 25 v. Dairen te Rott. Eurypylus, 23 v. Batavia te Amsterdam. Laertes, Amst. n. Java 19 v. Casablanca. Glenapp. Dairen n. Rott. 23 van Colombo. Hector, Japan n. Rott. 20 v. Sjanghai. Glenshiel, Dairen n. Rott. 23 Taku Bar. City of Christchurch, Taku Bar naar Rott. 'A van Suez. Polyphemus Batavia n. Amst. 25 te Bela- wan. Phrontis, Batavia n. Amst. 24 v. Marseille. De goudvloed naar de kelders van de Nederlandsche Bank blijft aanhouden. Nu is de toeneming volgens de laatste weekstaat weer f 8,6 millioen. De edelmetaalvoorraad is daardoor gestegen tot 694.3 millioen. De direct- opeischbare verplichtingen zijn voor 80.6 pet. door goud en zilver gedekt. Valsche hypotheekacten opgemaakt. Op het kantoor van notaris E. te Princen- hage heeft een klerk, die ruim zeventien jaar daar werkzaam was en'een behoorlijk salaris genoot, verduisteringen gepleegd, die, voorzoo ver thans bekend, een bedrag van tien mille beloopen. De notaris heeft de gedupeerden on middellijk schadeloos gesteld. De klerk moet deze verduisteringen hebben gepleegd door valsche hypotheekacten op te maken en het gestorte geld ten eigen bate aan te wenden. Tijdens vacantie-afwezigheid van den notaris en den klerk ontdekte de eerste candidaat de fraude. Tegen den klerk, die in het buitenland ver toeft, zal een strafvervolging worden ingesteld. HET GRAF VAN J. Pzn. COEN. BATAVIA, 25 Augustus (Aneta) Naar de Java-Bode meedeelt, stelde het departement van onderwijs en eeredienst aan de regeering voor het gedenkteeken op het graf van J. Pzn. Coen te doen bestaan uit marmeren pla ten waarop niet alleen de naam van J. Pzn. Coen doch ook die van andere gouverneurs- generaal en hun echtgenooten, wier overblijf selen in dezelfde ruimte gevonden zijn, zullen voorkomen. Hiervoor is een bedrag van 75.000 noodig, waarvan 60.000 voor aankoop en afbraak van een pakhuis. Men rekent dat een gedeelte van dit bedrag door een inzameling zal bin nenkomen: men verwacht dat de groot-handel 30.000 zal geven. Met aflevering heden reeds begonnen. Zooals men weet, zouden van de eerste 40.000 ton haring, welke naar Rusland waren verkocht, 10.000 vaten voorjaarsharing op 10 September worden geleverd. Van de Rus sen is echter een verzoek binnengekomen, of het mogelijk zou zijn de eerste levering wat vroeger te stellen en daar deze partij voor de verzending zoo goed als gereed ligt, heeft men aan dat verzoek kunnen voldoen. Heden is reeds met de aflevering begonnen. Aan 'het einde van deze week hoopt men daarmede ge heel gereed te zijn. De levering van deze partij wordt dus met ruim veertien dagen vervroegd. Niettegenstaande thans 70.000 ton haring werd verkocht, zal er geen verandering komen in de regeling voor de versche haring-vis- scherij. Men zal zich aan het destijds genomen besluit houden en op 15 October met een vier de gedeelte van de vloot aan de versche-ha- ring-visscherij deelnemen. WILDE STAKING IN CONSERVENFABRIEK. Onder het vrouwelijk personeel bij de af- deeling conserven van Tieleman en Dros te Leiden is een wilde staking uitgebroken. De vrouwen eischen een verhooging van het uur loon met eenige centen, aan welken eisch de directie niet wil voldoen, daar de loonen in het begin van dit jaar, in overleg met de or ganisaties, zijn vastgesteld. Na de weigering der directie legden 120 vrouwen het werk neer Zij zijn allen ongeorganiseerd. Het gevonden lijk in het Merwedekanaal; een arrestatie. AMSTERDAM, 25 Augustus: In verband met den vondst van een lijk in het Merwede kanaal dat zoodanige sporen van verminking vertoonde, dat misdrijf niet uitgesloten mag worden geacht, is de politie overgegaan tot arrestatie van een verdachte. Het betreft hier een Utrechtschen jongeman, die het laatst in gezelschap van het slachtoffer is gezien. Op verzoek van de Amsterdamsche politie is tot arrestatie van dezen jongeman nog in den loop van den nacht overgegaan. De 21-jarige werklooze, die te Utrecht woonachtig is, had zich naar de ouderlijke woning te Vaassen op de Veluwe begeven en is daar vannacht gearresteerd. Onder geleide van een Amsterdamschen rechercheur wordt hij heden op transport naar de hoofdstad gesteld. Inmiddels staat nog steeds niet vast of hier inderdaad misdrijf in het spel is. Een heden uit te voeren sectie zal moeten uitwijzen of de wonden van het slachtoffer zijn ontstaan door geweldpleging of tengevolge van de schroef van een der vele passeerende schepen in het Merwedekanaal. City of Bath, Hankow n. Rott. 24 van Co lombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Sembilan, 25, van Amsterdam n. Macassar. Poelau Laut, 22 v. Batavia n. Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 23 van Sabang. Chr. Huygens (uitr.) 24 v. Belawan. Tabian (thuisr.) 24 van Marseille. Madoera 23 van Montreal te New-Orleans. AANGEKOMEN. 24 Augustus: Ousel s.s. Liverpool Westfalia s.s. Ornö Ajax s.s. Setubal Medea s.s. Rotterdam Finland s.s. Gdynia 25 Augustus: Pluto s.s. Stettin Rosten s.s. Kragerö Embla s.s. Söderhamn Ransdorp m.s. Nordenham Euterpe s.s. Bordeaux Abando s.s. Bilbao Spes m.s. Swansea Neptun s.s. Pernau VERTROKKEN. Augustus: Johan de Witt s.s. Skjölden Granicos s.s. Rosario Afzetmogelijkheden in Indië gezocht. Dezer dagen verscheen het jaarverslag van het verbond van Nederlandsche werkgevers, loopende van Juli 1935 tot Juli 1936. Het verslag wijst er op, dat sommige lan den ons in verschillende opzichten in econo mische expansie vooruit zijn en dat voorko men moet worden, dat een eventueel komen de periode van opleving in het wereldver keer ons verrast, voordat hier te lande zijn geliquideerd de nog steeds bestaande dispa riteiten tusschen b.v de belooningen van exportarbeiders en arbeiders, werkende in beschutte bedrijfstakken, die niet de inter nationale concurrentie ondervinden, de mede daaruit voortvloeiende nog steeds te hooge huishuren, de te weinig dalende kosten van levensonderhoud, mede door den omvangrij ken landbouwcrisissteun, de tekorten op de budgetten van rijk en gemeenten enz. Het voeren van een „do ut des" politiek tusschen Nederland en Indië acht het ver slag uitgesloten. Als eenig aanvaardbare stelregel zoo vervolgt het verslag kan hier slechts gelden, dat elk gebiedsdeel aan het andere de hulp verleent, waartoe het in staat is. waarbij dan elk geval afzonderlijk op zijn mogelijkheden in het kader der rijkseenheid dient te worden beschouwd. Het verbondsbestuur meent, dat naast alles wat direct of indirect door de overheid geschiedt ter be vordering van de voorlichting om trent Indië, ook behoefte bestaat aan een eigen vertrouwenspost van onze industrie in Indië. Het verslag vermeldt, dat de plan nen van het verbondsbestuur tot het vestigen van een dergelijke vertegen woordiging in Indië thans in verren staat van voorbereiding zijn en ver trouwt, dat deze spoedig hun beslag zullen kunnen krijgen. Het grootste bezwaar van het verbond te gen den landbouwcrisissteun is naar het verslag vermeldt niet gelegen in het feit, dat landbouwbedrijven, die ten onder drei gen te gaan, tijdelijk geholpen worden om ze voor algeheele vernietiging te behoeden, doch in de dikwijls willekeurige wijze, waar op daarbij met de belangen van de rest der bevolking, inzonderheid het industrieele deel, wordt omgesprongen. Het verbond herhaalt zijn standpunt, dat de regeering niet moet volstaan met de be grooting in September op papier sluitend te maken, en dan nog voornamelijk door nieu we heffingen en perspectivische bezuini gingen, doch dat het de taak van de regee ring is zoodanig te ramen, dat de begrooting tegen een stootje kan. De belastingverhooging zonder krachtige aanpassing wordt door het verbond ten sterkste veroordeeld, omdat een zoodanige politiek ons steeds dieper in het moeras brengt en onvermijdelijk tot andermaal nieuwe belastingen moet leiden. Voor de bestrijding van de nog steeds schrikbarende en zelfs toenemende werk loosheid hier te lande en in verband daar mede de handhaving en zoo mogelijk het herstel van onze volkskracht is naar het verslag schrijft activeering en niet belem mering van de mobiliteit van het bedrijfsle ven een eerste vereischte. Naar de schrijvers meenen, dient niet slechts te worden ge waakt tegen verzwaring van de sociale las ten, doch moet in het belang niet het minst van onze arbeidersbevolking, die op het oogenblik van werk verstoken is wor den gestreefd naar verlichting van lasten. Uitvoerig bespreekt het verslag vervolgens de maatregelen, genomen ter bestrijding van de werkloosheid, waarbij instemming wordt betuigd met de onlangs afgekondigde wijzi ging in de tot dusverre gebruikelijke steun- verleening. Gewezen wordt op den verstar- renden invloed van den huurbijslag op de huur van de arbeiderswoningen, waardoor de kosten van levensonderhoud eenzijdig worden hoog gehouden. Vervolgens bestrijdt het verslag in scherpe bewoordingen de bevoorrechting van georga- niseerden bij den werkloozensteun. Een der gelijke bevoorrechting wordt principieel ver oordeeld. Ook bij de werkloosheidsverzekering signa leert het verslag een dergelijke bevoorrech ting. Ook aan de wet op de evenredige vracht- verdeeling besteedt het verslag aandacht. De conclusie van de desbetreffende beschou wingen is, dat de wet op een mislukking is uitgeloopen en ingetrokken behoort te wor den. STICHT KLOOSTERBROEDER BRAND? Ir. het Trappistenklooster De Kievit te Schijf heeft in enkele weken tijds driemaal een brand gewoed. Het vermoeden heeft be staan, dat minder goed-willende elementen uit het naburige Sint Willibrord daaraan schuldig waren, doch thans gaat men op ver schillende gronden overhellen tot de gedachte, dat zich onder de leden van de kloosterge meenschap en „pyromaan" bevindt, die de kloostereigendommen als doelwit van zijn ab normale neigingen zou gebruiken. In deze nchtinv wordt een onder-zoek ingesteld. Flore s.s. Gent 25 Augustus: Quysider s.s. Gent Rim m.s. Rotterdam Peisander s.s. Londen Dalarö s.s. Newcastle FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 25 Augustus 1936. 1. Maarten Berghoef, winkelier in sigaren en bloemist, wonende te Aalsmeer-Oost. Aalsmeerderweg no. 209a. Curatrice: Mej. Mr. D. M. 't Hooft te Aals meer. 2. J. H. Hagedoorn, kapper en winkelier in sigaren, wonende te IJmuiden, Snelliusstraat no. 49. Curator: Mr. K. van Giffen te Haarlem. 3. C. J. Koutstaal, handeldrijvende onder den naam Bloemenmagazijn „Excelsior" wo nende te Haarlem Kruisstraat 12. Curator: Mr. K van Giffen te Haarlem. 4. H. J. A. Jacques, sigarenhandelaar en koopman, wonende te Haarlem. P C. Hooft- straat 7. Curator: Mr. D. de Jong, te Haarlem. 5. G. van Dorssen. manufacturier. wonen de te Haarlem Leidschevaart 130. Curator: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haar lem. Met een feestweek herdacht. In den tachtigjarigen oorlog werd in den nacht van 16 op 17 Juli 1586 Axel bij verras sing voor den Prins genomen. Het feit, dat dit historisch gebeuren 350 jaar geleden voorviel, zal worden herdacht in een feestweek, welke op 29 Augustus wordt ingeluid en van 31 Augustus tot 5 September duurt. Niet alleen zijn er buurtcommissies samengesteld, welke zullen zorgdragen voor de versiering en feest verlichting van de straten, maar een feest comité gevormd na een oproep van den bur gemeester, heeft in samenwerking met de V. V. V. en de harmonie „Concordia" besloten het voornaamste deel der herdenking te deen bestaan uit een historischen optocht, voor stellende den intocht van Prins Maurits in de vesting Axel. Internationale muziekfestivals vullen de verdere dagen, voor zoover deze niet worden bezet door de festiviteiten van de winkel week en de tentoonstelling van oudheden op folkloristisch gebied. BEGRAFENIS J. P. J. LEMSTRA. Onder zeer groote belangstelling is Dins dagmiddag op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te 's Gravenhage het stoffelijk over schot van den reserve sergeant-vlieger J. P. J. Lemstra, die Vrijdagmiddag bij het vliegtuig ongeval in de omgeving van Hilversum om het leven kwam, ter aarde besteld. Reeds geruimen tijd, voordat de stoet van de woning van den overledene vertrok, was daar een groote menigte belangstellenden aanwezig. Op het kerkhof was de belangstel ling buitengewoon groot. De politie zorgde voor een ordelijk verloop van de plechtigheid. VERBOUWING NED. HERVORMDE KERK TE HOEVELAKEN. Zooals wij onlangs berichtten heeft dr. C. J. K. van Aalst, oud-president van de Neder landsche Handelmaatschappij, ter gelegen heid van zijn 70sten verjaardag het bestuur van de Ned. Hervormde gemeente te Hoevela ken aangeboden, de verbouwing van de kerk van genoemde gemeente voor zijn rekening te nemen, een aanbod dat met groote dankbaar heid aanvaard werd. Dinsdagmiddag heeft in tegenwoordigheid van een aantal genoodig- den de eerste steenlegging voor de verbouwing plaats gevonden. Zij geschiedde door een kleinzoon van dr van Aalst. Bij deze gelegen heid werd door dr. C. J. K. van Aalst een korte rede uitgesproken Rood en Wit plaatst zich in de demi-finale. Voor de tweede ronde van bovengenoemd^ tournooi speelde gisteren Rood en Wit tegen V.RA. Daar Rood en Wit er in geslaagd is deze wedstrijd te winnen speelt zij a.s. Vrij dag in den Haag tegen A.C.C. (Amsterdam) dat zich zonder spelen in de demi-finale plaatste. Rood en Wit gaat na het winnen van de toss eerst batten. Zij opent met v. Rossem en de Haan. Beide spelen uiterst voorzichtig zoodat de runs slechts langzaam komen. Op 31 gaat. v. Rossem run out op het bowlen van Jibben. Met de twee volgende ballen neemt Jibben de wickets van De Haan (7) en P. Ligtenstein (0). 3 for 31. Berendsen scoort snel 16 runs (3 x 4) en gaat dan l.b.w. F. Poping. De wickets van Bouricius (3) Hacke- nitz (3) Meeuwenoord (3), Bosschart (6) leverde V.R.A. geen moeilijkheden op. 8 for 62. Van Zijl en H. Reus houden dan weer stand. Als op 84 de aanval veranderd wordt, is het spoedig afgeloopen, daar R. Bosschart en de Graaff ieder een wicket weten te nemen. Van Zijl scoorde een nuttige 7, H. Reus 17 en H Ligtenstein 6 not out. Totaal 92. Geen extra's. Bowlingcijfers V.R.A. Jibben 449 (in 24 overs achter elkaar gebowled). F. Popping 335 (in 23 overs, eveneens achter elkaar gebowled), De Graaff 1—3, R. Bosschart 1—5. V.R.A. brengt het hierna slechts tot 34. Alleen R. Bosschart wist eenige tegenstand te bieden en bereikte met 11 de dubbele cijfers. Evenals tegen Haarlem bowlde Berendsen ook nu schitterend en zijn cijfers 6—11 zeg gen dan ook genoeg. Meeuwenoord 117. Het fielden en bowlen is bij Rood en Wit goed verzorgd en dit team maakt een goede kans op den eersten prijs. V.R.A. toonde al heel weinig strijdlust door om half drie van verder spelen af te zien. Rood en Wit won dus deze wedstrijd met 58 runs op de perste 'nnings. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. E. H. F. W, van Schaeck Mathon te Haarlem. Vernietigd werd het faillissement op grond van verzet van: De N.V Maatschappij tot Exploitatie van het Motorvisschersschip „De Zeemeeuw", ge vestigd te Rotterdam, doch kantoorhouden- de te IJmuiden. Curator: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haar lem. Opgeheven werden de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief: 1. A. Willemse. koopman, wonende te Vijf huizen. Vijfhuizerdijk 83. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haar lem. 2. P. Homan. brandstoffenhandelaar. wo nende te Haarlemmermeer Lijnderdijk 54. Curator: Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. 3 C. Goosen, schilder, wonende te IJmui- den-Oost. Velserduinweg 194. Curator: Mr J. A. B. Sanders te Pp,,orwijk. HAARLEM, 25 Augustus. Bevallen 22 Augustus: J. de Graaf—Berg huis, d.; 23 Augustus: J. van Wijngaarden—v. Putten, d.; 24 Augustus: H. Ran—Krvi, d.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5