HET NIEUWE AVONDBLAD Strootjes. 21e JAARGANG No. 250 DONDERDAG 27 AUG. 1936 IJMUIDEN De tapperijen op Koninginne dag. Het verdrinkingsgeval aan het Zuiderstrand. Shirley Temple, professor Romino en mevr. Nolles. Het Koninginnefeest van de Oranje Ver. „Wilhelmina". Steekt de nationale vlag uit op 31 Augustus. VOOR DEN- -KANTON RECHTER—I CRICKET IN ENGELAND. VOETBAL. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. AT.T.R ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Muziek en dans tot één uur. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis, dat door hem is bepaald, dat de tapperijen in de gemeente op 31 Augustus 193S geopend mogen zijn tot des nachts 1 uur. Voor de tapperijen wordt hierbij op dien datum tot genoemd uur vergunning verleend tot het geven van muziek en dans. Reddingsboot moest 500 M. door de branding geroeid worden. Door den heer Vermeulen werd in de Raads vergadering van 28 Juli j.l. d'e aandacht ge vestigd op de verdrinking van een persoon aan het Zuiderstrand. De heer Vermeulen zei toen dat men hem had medegedeeld: 1. dat de reddingsboot, die daar altijd aan wezig moet zijn, niet spoedig genoeg ter be schikking was en bovendien bij het in zee gaan zwaar lek bleek te zijn; 2. dat de drenkeling eenigen tijd vruchteloos om hulp had geroepen en dat de gewaar schuwde reddingsploeg de zaak niet zoo ern stig zou hebben ingezien en gezegd zou heb ben „die komt wel weer terug". De heer Vermeulen verzocht om een onder zoek. Be Burgemeester heeft dit ingesteld en daar uit is gebleken: 1. dat de verdrinking plaats vond bij K.M. paal 57 dub bij het zoogenaamde vrije strand op 'n afstand van $00 m. van de Zuiderpier (de gemeente heeft het strand ge- en verpacht tot 610 M. Zuidwaarts van de Zuiderpier); 2. dat onmiddellijk nadat van het ongeval kennis is gegeven de aanwezige politiebeamb ten zich per rijwiel naar de aangewezen plaats spoedden. Eén hunner constateerde toen, dat de reddingsboot van den heer Kozielek reeds te water werd gelaten; 3. dat de boot niet lek was. Zij verkeert in zeer goede conditie. Omdat door de branding geroeid moest worden sloeg er water in de boot. De 4 roeiers waren geheel doornat en verdienen een woord van hulde voor hun op treden. De roeiers moesten ongeveer 500 M. afleggen terwijl er veel wind stond; 4. dat er geen enkele aanwijzing bestaat, dat gezegd is „die komt wel weer terug". Tot zoover het antwoord van B. en W. Uit hun antwoord blijkt, dat men al het mogelijke gedaan heeft, om den drenkeling te redden, en dat de boot in goede conditie was. De redders kwamen echter te laat Al mogen de feiten zich dus niet hebben voorgedaan, als den heer Vermeulen is mede gedeeld, toch blijkt uit het antwoord van het College, dat er aan het strand, wat de red dingsmiddelen en -maatregelen betreft, iets niet in orde is. Voor de veiligheid van hen, die baden aan het verpachte strand is wellicht voldoende gezorgd. De pachters hebben een vlet die niet lekt en dan is er npg de IJmuider Reddings brigade, die ook over een vlet beschikt. Maar hoe staat het met de veiligheid van degenen, die bij paal 57, aan het z.g. vrije strand baden? En dit zijn er velen, wellicht nog meer dan op het onvrije enongast vrije strand. Men moet maar eens op een war men Zondag zien, hoe het daar ten Zuiden van paal 57 krioelt van baders en baadsters. Welnu, op dit gedeelte van het strand laat het wat de veiligheidsmaatregelen betreft nog al iets te wenschen over. De gemeente heeft alle maatregelen overgelaten aan het parti culier initiatief. De IJmuider Reddingsbrigade verdient voor haar werk alle lof, maar de le den van deze brigade hebben hun dagelij ksche bezigheden. Zij zijn in hoofdzaak alleen des Zondags beschikbaar. Dan vaart de vlet langs het strand heen en weer, tot paal 57'. Maar wat kan men met één vlet doen over een af stand van bijkans 1 K.M Op werkdagen is er geen toezicht. Gebeurt er dan iets ,dan moet de politie, die ten allen tijde de beschik king heeft over het materiaal van de IJ. R. B. „zich per rijwiel naar de aangegeven plaats spoeden", dan moet de boot, die het dichtst bij het vrije strand ligt, die van den pachter Kozielek 500 M. afleggen. Vele kostbare minu ten gaan dus verloren, vooral bij hoog water, wanneer men nu eenmaal aan een rijwiel niets heeft. En toch wordt er ook op werkdagen bij paal 57 druk gebaad, voornamelijk door de bewoners van het kampeerterrein, daartoe ge dwongen door het bewuste artikel 202b der A. P. V. En juist daar ter plaatse, waar zich vele oneffenheden in den zeebodem bevinden, is het zeer gevaarlijk. Waarschuwingen hel pen niet. Dit ondervindt de argelooze bader eerst dan, wanneer het meestal te laat is. En wanneer dan de in nood verkeerende is aan gewezen op hulp, die van het verpachte strand moet komen, is hij reddeloos verloren. De bewoners van het kampeerterrein, het zijn er eiken zomer eenige duizenden, verte ren geen kapitalen in IJmuiden. Maar toch betalen zij duizenden guldens voor het recht, hun tentje op het terrein te mogen plaatsen en voorts zijn ook de indirecte voordeelen van hun bezoek niet gering. Zij hebben dus alleszins recht op een tegen prestatie, die de gemeente niet beter zou kun nen verrichten dan door iets te doen voor hun veiligheid bij het baden. Zij hebben daarop evenveel recht als degenen, die zich de weel de van een badkoetsje kunnen permitteeren. Een daverende middag in het Patronaatsgebouw. De dokken te Southampton zijn geheel bezet. De totale tonnage van de er liggende schepen is 292.000 ton. Vermakelijkheden op het Kennemerplein en aan de Prins Hendrikstraat en een vuurwerk op het Sluisplein. De Oranje Vereeniging „Wilhelmina" heeft voor het Koninginnefeest een aanlokkelijk programma opgemaakt, dat zich uitstrekt over twee dagen. Zaterdag beginnen de feesten met vermakelijkheden op het Kenne merplein en aan de Prins Hendrikstraat, waar thans al weer de draaimolens enz. worden op gebouwd. De feesten op 31 Augustus beginnen des morgens 9 uur met een optocht met muziek van de kinderen van alle scholen af naar het Willemsplein voor gemeenschappelijken zang. Na den zang gaan de kinderen naar het feestterrein, het terrein van Stormvogels, waar kinderspelen zullen worden gehouden Alex en Lotte Wins zullen optreden met, hun poppenspel en hun andere nummers, w.o. „Een half uurtje in het Wonderland van den toovenaar". Voor de ouderen zijn er natuurlijk ook Maandag weer de vermakelijkheden en ver der treden 's middags drie uur op het Storm vogels-terrein „wereldberoemde acrobaten en koorddansers" op. Verder vindt een uit voering en demonstratie plaats van de Gym nastiek- en Athletiek Vereeniging „Olympia", welke vereeniging half drie afmarcheert van het Willemsplein met muziek van Concor dia. De avonds van 810 uur geeft de Muziek vereniging „Wilhelmina" een concert op het Willemsplein, na afloop waarvan op het Sluiseiland een vuurwerk wordt afgestoken, dat is aangeboden door de Buurtvereniging „•IJmuiden-Centrum". DE EERSTE REIS VAN DE MARIA VAN HATTUM. De door de Mij. De Marezaten aangekochte Engelsche trawler, die als Maria van Hattum IJm. 1 zijn eerste reis onder Nederlandsche vlag heeft volbracht, besomde gisteren f 3100 en was daarmede de hoogste aan de markt. Mocht de besomming voor een vangst van 320 manden behoorlijk zijn (de boot trof een vrij gunstige markt), toch is deze eerste reis niet bepaald een succesreis geweest. De reis verliep dan ook niet zonder tegen slag. Want reeds bij den eersten trek ging een net en een bord verloren. En de tweede trek leverde slechts heel weinig visch op. Ongetwijfeld is dit minder gunstige resul taat het gevolg van een of andere kinder ziekte, die eerst overwonnen moet worden. Elk schip heeft nu eenmaal zijn eigenaardig heden. Deze te overwinnen is een kwestie van tijd en routine, HET NIEUWE UITBREIDINGSPLAN. In de Nijverheidschool heeft Dinsdagavond de bijeenkomst plaats gehad van raadsleden, waarin de directeur van openbare werken, Ir. J. A. Verhoef, een uiteenzetting heeft gege ven van het nieuwe uitbreidingsplan. Daarbij waren ook de burgemeester en de gemeente secretaris aanwezig. De uiteenzetting werd gegeven aan de hand van groote kaarten, terwijl ook een toelich tende film werd vertoond. Door verschillende raadsleden werden vragen gesteld, die dooi den heer Verhoef werden beantwoord. ONGEVAL BIJ DE HOOGOVENS. Gistermiddag had de 29-jarige gehuwde losse arbeider J. P. J. Beentjes, wonende te Beverwijk het ongeluk, van een 3 M. hoog bordes bij de cokesovens te vallen, waardoor hij een breuk van het rechter-onderbeen be kwam. Nadat door den verbandmeester der hoog ovens de eerste hulp was verleend, werd B. per ziekenauto naar het Roode Knus Zieken huis te Beverwijk vervoerd. (In de strootjesindustrie op Oost- Java worden thans bijna 10 mïl- lioen strootjes per dag gemaakt.) Die tien millioen zijn niet de laatste strootj es, Waaraan de drenkeling zich redden kan, Zij dienen ook niet voor de fabricage Van een strooweduwe of een strooman. Noch voor stroobord, stroowisschen of stroomatten Of stroomatras, stroozak of zelfs stroohoed, Noch hebben z' iets te maken met de rietjes, Waardoor je limonade zuigen moet. Maar ze zijn wel om stroovuurtjes te maken. Ze worden stuk voor stuk in brand gezet, En dienen dan Maleiers en Javanen, Met wat tabak gevuld, als sigaret. De fabricage is zeer toegenomen, Die tien millioen per dag, dat is niet gek, Dat 's niet van stroo, om het maar zacht te zeggen, De sigaret is ook in d' Oost in trek. P. GASUS. Een verzoek van den burgemeester. De Burgemeester der gemeente Velsen ver zoekt de ingezetenen op 31 Augustus a.s.. den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, de nationale vlag uit te steken. BANKETBAKKERIJ KROMHOUT-v. d. MEER De banket-, koek- en broodbakkerij van den heer C. Koster, Olivier van Noortstraat, is in andere handen overgegaan. De zaak is overgedaan aan den heer J. Kromhout-v. d. Meer, die de zaak op denzelfden voet zal voort zetten. De heer Kromhout-v. d. Meer, die in het bakkersbedrijf geboren en getogen is, en als goed vakman bekend staat, zal ongetwij feld de cliëntèle naar voldoening weten te bedienen. WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen op 31 Augustus 1936 ontheffing is verleend van het verbod des avonds na 8 uur respec tievelijk 9 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben en wel tot des nachts 1 uur. Het is een goede maatregel geweest, dat het inhalen onder de tunnels en de aanslui tende gedeelten van den Stationsweg verbo den is. Dank zij dezen maatregel is het op dit smalle weggedeelte voor wielrijders en wandelaars veel veiliger geworden. Maar er is nog een ander gedeelte van den Stationsweg, waar het, om ongelukken te voorkomen, allernoodzakelijkst is dat het inhalen er verboden wordt, n.l. aan het ge deelte nabij de pont. Hier is de toestand buitengewoon gevaarlijk. Men heeft indertijd een gedeelte van den Stationsweg' tusschen den Kerkweg en het woonhuis naast het postkantoor iets verbeterd door het maken van een voetpad, maar de vraag is, of deze verbetering de situatie nog niet gevaarlijker heeft gemaakt. Wat toch is het geval? Auto's komende van den kant van het Kerkpad komen als 't ware in een trechter, daar de Stationsweg' zich nabij de woning naast het postkantoor, waar het nieuwe voet pad ophoudt, zeer versmalt. Wanneer op dit allernauwste gedeelte een auto-door een an deren ingehaald wordt, blijft er voor een wiel rijder die hierop niet bedacht is, geen andere keus dan over de rollaag op het voetpad te gaan, waarbij hij gevaar loopt op het ijzeren hekje te vallen. Het heeft dezer dagen niet veel gescheeld, of een dergelijk ongeluk was daar ter plaatse geschied. Er is één radicale oplossing: onteigenen en afbreken van de bedoelde woning. Een minder radicale, doch in dit geval, nu er van onteigenen en afbreken wel niets zal kunnen is een maatregel van orde: het bekende bord met het opschrift „Inhalen verboden". Velen zullen zich het hoofd breken over de beteekenis van de combinatie Shirley Temple, professor Romino en mevrouw Nolles. Na tuurlijk weet ieder, wie Shirley Temple, pro fessor Romino en mevrouw Nolles zijn, maar hoe komt dit trio bij elkaar? Ziehier de oplossing van het raadsel: Voort varende winkeliers in IJmuiden-Oost hebben het welbekende kopje van 's werelds jongste filmster Shirley Temple als een soort „blik vanger" gebruikt voor hun reclame-campagne. Overal waar men Shirley Temple's conterfeit- sel ziet hangen, worden den koopers bonnen gegeven, waarop tijdens de feestweek, die Maandag 7 September begint, allerlei attrac ties bezocht kunnen worden, waarop men een reisje naar Artis kan maken enz. Dezer dagen heeft men in ons blad kunnen lezen, wat de bonnen waard zijn. Nog moet de feestweek beginnen en daar hebben reeds eenige honderden kinderen in het patronaatsgebouw aan den Zeeweg een heerlijken middag gehad. En nu komt de rest van de combinatie. Pro fessor Romino en mevrouw Nolles waren door de winkeliers, die de feestweek organiseeren, uitgenoodigd om de kinderen hunner cliën tèle een prettigen middag te bezorgen. En ze zijn daarin volkomen geslaagd. Mevrouw Nol les gaf eerst met haar poppenkast een voor stelling', getiteld „Bob, de slimme aap", spel in drie bedrijven. Geheel de zaal leefde mee met de avonturen van den vertolker van de titel rol en van Fikkie. Na de poppenkast kwamen de goocheltoeren, waarvan de jongelui volop genoten hebben. Veel te gauw was de middag omgegaan, maar het zakje lekkers, dat alle jeugdige bezoekers en bezoeksters mee naar huis kregen vergoedde veel. Dankbaar gestemd gingen de kinderen huis waarts. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Reparaties uitgevoerd. Het stoomschip „Medea" van de K. N. S. M„ dat geregeld in West Indië dienst doet, is de vorige maand naar hier gekomen om zijn vierj aarlij ksche survey te ondergaan, waar voor het schip naar een werf te Rotterdam vertrok. Het stoomschip passeerde Maandag naar Amsterdam om aldaar voor West Indië te laden. Het schoolschip blijft in eere! De „Norddeutscher Lloyd", welke vroeger een schoolschip in exploitatie had, voor de op leiding van haar toekomstige officieren, doch dit schip later verkocht, heeft thans een nieuw opleidingsschip aangekocht. Deze reederij heeft voor dit doel het Duitsche barkschip „Magdalene Vinnen" overgenomen en brengt dit na een vertimmering in de vaart onder den naam „Kommodore Johnsen", vernoemd naar een der oudste kapiteins van haar vloot. Een kostbare lading. Het Duitsche stoomschip „Europa" heeft in Cherbourg 51 kisten met 2.740 K.G. goud in geladen bestemd voor New York. De waarde van deze partij bedraagt niet minder dan 45 millioen Fransche francs. Een rondreis. Het Zweedschë stoomschip „Elsa" loste te Amsterdam stugkoed, kwam vervolgens met cellulose bij de papierfabriek te Velsen, laad de toen ijzer bij het Hoogovenbedrijf, ging daarna naar Amsterdam om stukgoed te laden en is thans naar Zweden vertrokken. IJzerverseheping. Het Nederlandsche stoomschip „Orpheus" is van Amsterdam bij het Hoogovenbedrijf aangekomen om ijzer in te laden, bestemd voor Kopenhagen. Vacantiegenoegens. Een tijdelijk inwoner van Zandvoort werd op een morgen te 5 uur gewekt door een on gewoon gerucht. Opstaande en uit het raam van zijn bovenkamer ziende, zag hij, dat een viertal jongelieden het zich op zijn terras ge makkelijk had gemaakt door in de daar staan de fauteuils te gaan zitten, terwijl zij de auto, waarmee ze blijkbaar waren gekomen, voor het hek hadden geparkeerd. Dat alles zou den heer des huizes niet uit den slaap gewekt hebben, doch de jongelieden waren in feest stemming, wat zich uitte in luidruchtigheid, welke daarna tot baldadigheid oversloeg', want zij begonnen bloemen af te plukken en plan ten uit den grond te trekken. De villabewoner nam toen een afdoenden maatregel door een emmer water over het viertal uit te storten, wat de heertjes weer naar de auto dreef. De villabewoner zag echter, dat zich in de auto een vaatje bier bevond, waarom hij het raad zaam oordeelde de politie te waarschuwen, waarmee hij de jongelieden waarschijnlijk een goeden dienst bewees, want anders wa ren zij misschien in het gasthuis terecht geko men in plaats van in het politiebureau. Nu moest een hunner nog terecht staan voor het uittrekken van planten. Zijn vader ver scheen als gemachtigde en gaf het ten laste gelegde toe met de opmerking: „Ze waren uit geweest, edelachtbare en niet heelemaal nuch ter meer". De villabewoner maalde wel niet veel om de vernielde planten, maar de kan tonrechter vond, dat een pretje niet op die wijze moest besloten worden, waarom hij 6 boete oplegde, conform den eisch. Een andere zomerverblijver woonde in een huisje naast een heer, die Zandvoort perma nent tot verblijf had gekozen en daarom prijs stelde op een goed uitziend voortuintje. Hij had daar een heg geplant, maar de grond in Zandvoort is droog, waarom hij de heg gere geld moest besproeien, wilde hij, dat ze een toonbare heg zou worden. Nu hielden de tijdelijke buren ervan, in hun voortuintje te zitten, wat door het sproeien eenigszins bemoeilijkt werd, want buurman spoot niet alleen op, maar ook over de heg. Dit was ook het geval, toen de zomerverblij ver op een dag met een paar kennissen, die op straat vóór zijn tuintje stonden, aan het spreken was, waarop hij tegen buurman zei, dat deze wat spaarzamer met dat sproeien moest zijn, want hij kreeg spatten op zijn kleeren. Buurman excuseerde zich niet, waar op de heer op straat zich met het geval be moeide en zei, dat het hem niet moest gebeu ren. Zoo netjes schijnt hij het echter niet ge zegd te hebben, althans het woord schoft schijnt erbij uitgesproken te zijn en daarom richtte de sproeier de waterstraal op den spreker en diens vrouw en spoot ze weg. Daarvoor moest hij zich verantwoorden, want al komen de badgasten te Zandvoort ter wille van het water, ze willen toch niet van de straat gespoten worden en een Zandvoor- ter moet wat égards hebben jegens de bezoe kers. De kantonrechter gunde den man zijn tuin tje en een groene heg, maar was van meening dat de besproeiing niet over het aangrenzende erf moest gaan en zeer zeker niet over men- schen, die op straat stonden, al zouden die iets gezegd hebben wat den man niet aan stond. Daarom kreeg hij 5 boete; de ambte naar had 12 geëischt De man met één arm. Een man moest terechtstaan, omdat hij op een bakfiets gezeten, geen behoorlijk teeken had gegeven, dat hij naar links wilde zwenken. „Ik kon geen teeken met de linkerarm ge ven", zei de man, „want ik heb geen linker arm" en hij toonde zijn ledige mouw. Dat was een eenigszins pijnlijk geval. Men kan wel zeggen: „Dan moet de man niet op een bakfiets rijden", maar de man moet dat voor zijn broodje doen, want hij tracht met handel wat te verdienen, aangezien er anders niet veel voor hem open staat. De kanton rechter begreep de moeilijkheid, maar zei, dat de man toch niet kon rijden zonder de ver keersregels in acht te nemen. „Ik gaf de rich ting aan met mijn linkerbeen", zei de man, maar dat is eerstens geen wettelijke manier en tweedens zal een andere weggebruiker dat niet begrijpen, omdat men maar niet direct ziet, dat de man op de bakfiets geen linker arm heeft. Een teeken geven met den rechter arm is al even moeilijk, omdat dan het stuur moet losgelaten worden. „U moet daar wat op vinden", zei de kantonrechter, „want zoo levert u gevaar op voor uzelf en voor ande ren. Laat iets op het stuur maken, dat u met de rechterhand kunt bedienen en waarmee u de richting kunt aanwijzen. Ik wil met uw moeilijkheid rekening houden en u daarom voor dezen keer schuldig verklaren zonder toe passing van straf; in t vervolg zou ik u boete moeten opleggen. Na een zeer spannenden strijd wonnen de Britsch-Indiërs 192 (Merchant 76) en 199 met slechts 2 runs te Bournemouth van Hamp shire 238 en 151. Kennedy speelde nog eens voor Hampshire en nam 429. Essex 300 en 216 won van Notts-286 en 196, waardoor Middlesex thans de 3de plaats inneemt. War wick 209 en 255 won van Lancs 199 en 147 (Payne nam in totaal 12 v. 110). Sussex dat n.b. 439 in de 1ste innings scoorde verloor nog metinnings van Gloucester 586!, door in de 2de innings (130) op Mammond (527) te falen. Crapp verhoogde zijn score tot 168 en haalde voor het eerst de 1000 runs in een sei zoen. Te Kidderminster won Somerset 401 (N.S. Mitchell Innes 182 Wellard 64) en 110 van Worcester 314 en 100. Perks nam in de 2de in ning 758, Wellard en Hazell beide 543. Wellard, de zessen-specialist, scoorde 64 in 39 minuten, waarvan 54 in 10 slagen 7 x 6 en 3 x 4). In een draw eindigden: Derby 209 en 173—7 tegen Northants 144 en 4116. Bake- we'll voerde zijn score op tot 241 not out. Yorkshire 315 en 1578 werd door de klok van een derde nederlaag tegen Surrey 495 (E. R. T. Holmes 172) gered. Leicester 210 en 2618 (M. J. Packe 118) tegen Glamorgan 225 en 1284. De stand is thans: 1. Derby, 2. Yorkshire, 3. Middlesex, 4. Notts, 5. Surrey, 6. Essex. Het Engelsche test-team. Ames (Kent) zal de toer naar Australië medemaken. Voor E. R. T. Holmes, de Surrey- captain, die verhinderd is mede te gaan, moet nog een 17de speler gekozen worden. OPENING TERREIN SPAARNEVOGELS. Zondag 30 Augustus opent Spaarnevogels haar terrein. Voor dezen dag is „Verkade" uitgenoodigd uit Zaandam. Om 11 uur Spaar nevogels 3—Verkade 3; om 1 uur Spaarne vogels 2—Verkade 2 en om 2.30 uur Spaarne vogels 1—yerkade 1.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1