De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen BALTUSSEN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1936 Felle strijd om Irun duurt voort 5000 lersche vrijwilligers naar Spanje. Geen plan van Roosevelt voor een vredesconferentie? Een waarschuwing van Stalin? Grensincidenten in het Verre Oosten. Een „weerbelasting" op komst? De 1000-mark belasting deze week opgeheven? HANDELSINSTITUUT PRAKTIJK-EXAMENS Dr. Schacht's bezoek aan Parijs. Het Britsch-Egyptische verdrag onderteekend. De werkloosheid in Amerika. Groote gemeenten tegen steunverslechtering. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De nieuwe Gouverneur- Generaal vertrokken. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, Haarl.-N. PROGRAMMA Een speciale correspondent van Havas seint uit Bayonne: Het bombardement van Irun door de lucht strijdkrachten der opstandelingen is zonder ophouden van Woensdagmorgen tot 's mid dags voortgezet. Verscheidene bommen schenen gericht te zijn op een stuk geschut van 105 m.M., dat gisteren door de loyale troepen in stelling is gebracht aan den voet van het fort Guada loupe, nabij den weg naar Irun en Fontarabië. Tegen 4 uur vuurde het stuk echter nog. Geen enkel jachttoestel achtervolgde de opstande lingenvliegtuigen, die vrij langzaam vlogen en door hun herhaalde bochten duidelijk hun volkomen veiligheid deden uitkomen. Het is niet bekend of de vliegers hun doelen hebben getroffen. Om vier uur beklom een gepant serde auto in groote snelheid den weg, die naar het fort San Martial leidt. De mitrail leurs der regeeringstroepen, welke geplaatst waren bij een boschje ten westen van het fort, werden tot zwijgen gebracht, waarna men het bedienend personeel in allerijl naar de omgeving van Irun zag afdalen. Op dat oogenblik weerklonk de alarmsirene in de stad. Deze phase in den strijd, die van beide kan ten zeer fel gevoerd werd, moet in verband gebracht worden met het geheel der operaties, die gisteren ontketend zijn op het geheele front in Navarra en die Irun, Panajes en San Sebastian ten doel hebben Vliegtuigen der opstandelingen hebben pam fletten uitgegooid boven Irun, waarin de be volking er van wordt verwittigd, dat indien de stad zich niet voor den avond zou overge ven, zij met den grond zou worden gelijk ge maakt. De invallende duisternis deed even wel niet de hevigheid van de gevechten ver minderen. Fort Guadeloupe in handen der opstandelingen? Gistermiddag heeft naar Reuter meldt, het Radiostation van Sevilla medegedeeld, dat in het Guadarramagêbied eenige schermutselin gen hebben plaats gehad. Generaal Mola be zette een vallei, die een uitstekend uitgangs punt vormt voor een aanstaande opmarsch. Verder werd verklaard, dat het fort Guade loupe nabij San Sebastian in handen der op standelingen zou zijn gevallen, waardoor de tegenstand van San Sebastian waar de „Marxisten" reeds onder elkander strijd leve ren, zou verminderen. Nabij Caceres werd een driemotorig regee- ringsvliegtuig omlaag geschoten. In Asturië hebben de nationalisten Canva bezet, en in Aragon Cuenca de Minea, waar de mijnwer kers zich na heftigen weerstand overgaven. Vijfhonderd opvarenden van de „Jaime Primero" omgebracht? Het radiostation van Sevilla deed nog de volgende mededeeling: Toen de kruiser „Jaime Primero" te Car- thagena aankwam tot herstel van de ernstige schade, die bij het luchtbombardement werd opgeloopen, verzochten de Roode Comité's hun de marine-officieren, die zich aanhangers der nationale beweging hadden verklaard, en die aan boord gevangen werden gehouden, uit te leveren. De plaatselijke autoriteiten, die geen besluit durfden te nemen, raadpleegden de regeering te Madrid, die na gehouden mi nisterraad, bevel gaf de gevangenen aan de Comité's uit te leveren. Vijfhonderd gevangenen, aldus het bericht verder, werden naar open zee gebracht, aldaar in groepjes bijeen gebonden en in zee geworpen. De strijd op Majolica. Uit Barcelona: De commandant van de Regeeringstroepen, die op Majorca opereeren heeft den president der generaliteit een com muniqué doen toekomen, waarin hij meedeelt, dat de actie op het eiland wordt voortgezet. De regeeringstroepen hebben vandaag een vijandelijken aanval afgeslagen en den vijand genoodzaakt terug te trekken. Soldaten der opstandelingen, die zich overgaven, deelden mede, dat twee aanvoerders der opstandelin gen door hun soldaten waren gedood. Andere opstandelingen liepen naar de regeeringstroe pen over. In den namiddag heeft de artillerie der opstandelingen opnieuw zonder resultaat het nieuwe Roode Kruis hospitaal gebombar deerd. Speciale rechtbanken in de, provincie. De minister van Justitie heeft een decreet ondertepkend, waarbij in iedere provincie een speciale rechtbank bestaande uit 14 rechters uit de bevolking en 3 gerechtelijke ambte naren, wordt ingesteld. Deze zullen gevallen van rebellie en muiterij te berechten krijgen, alsmede misdaden tegen de buitenlandsche veiligheid van den staat, zoolang de tegen woordige opstandige beweging aanhoudt. Ceuta gebombardeerd. De speciale berichtgever van Havas deelt mede, dat twee regeeringsvliegtuigen Ceuta gistermiddag hebben gebombardeerd tijdens een défilé der troepen van de -opstandelingen. Het défilé werd niet onderbroken en het anti-luchtvaartgeschut kwam direct in actie. Het bombardement eischte enkele slachtof fers, zoowel dooden als gewonden, doch de materieele schade zou niet belangrijk zijn. Het bombardement duurde slechts enkele minuten. Een paniek die dreigde uit te bre ken, werd spoedig voorkomen. 5000 VRIJWILLIGERS VOOR SPANJE. Naar uit Dublin aan Reuter wordt gemeldt, hebben 5000 vrijwilligers gevolg gegeven aan den oproep van generaal OlDuffy tot het vor men eener lersche brigade voor steunver- leening aan de Spaansche opstandelingen. De organisatoren dezer beweging weigerden iedere vraag te beantwoorden met betrekking tot de vereenigbaarheid hunner campagne met de beslissing der regeering van den lerschen Vrijstaat tot nietinmenging in de zaken van het Iberisch schiereiland. Zij be paalden zich ertoe te verklaren, dat de vrij willigers geen enkel wapen zouden meenemen en dat de opstandelingen hun deze waar schijnlijk ter plaatse zouden verstrekken. Ook werd geen enkele aanwijzing verstrekt met betrekking tot den vertrekdatum der vrijwilligers. Zij verklaarden in antwoord op de vraag, of maatregelen werden getroffen voor de ontvangst der brigade in Spanje slechts dat generaal O'Duffy in contact stond met de opstandelingen. AZANA UIT MADRID VERTROKKEN? De speciale correspondent van het blad Diario de Manha meldt uit Avila, dat de opstandelingen Talavera de la Eina hebben bezet. Tweeduizend man regeeringstroepen zouden naar de rebellen zijn overgeloopen. Uit La Coruna wordt bericht, dat in Baena verpleegsters van het ziekenhuis aldaar om gebracht zouden zijn. Radio Sevilla meldt voorts, dat president Azana uit Madrid naar Valencia zou zijn vertrokken. De staatssecretaris van Buitenlandsche Za ken Huil, heeft in de Woensdag gehouden persconferentie verklaard, dat president Roo sevelt zich er nimmer heeft over uitgelaten het voornemen te hebben een groote inter nationale vredesconferentie bijeen te roepen. Ook Huil zelf heeft nooit met iemand daar over gesproken. De „Evening News" publiceert een bericht volgens hetwelk Stalin in een radiorede tot het Roode Leger zou hebben verklaard: „Wij staan aan den vooravond van ernstige ge beurtenissen. Men kan u elk oogenblik vra gen uw leven te offeren in de verdediging van uw proletarischen geboortegrond". Te Moskou wordt dit bericht tegengespro ken. Het telegraaf-agentschap der Sovjet Unie te Moskou meldt: Uit Chabarowsk wordt be richt, dat den laatsten tijd een groot aantal grensschendingen door Japansche vliegtui gen voorkomen. Alleen reeds tusschen 14 en 23 Augustus zijn vijf gevallen gerapporteerd, waarin Ja pansche vliegtuigen boven Sovjet Russisch gebied hebben gevlogen. De Sovjet ambassade te Tokio en de con sul-generaal te Charbin hebben instructie ontvangen tegen deze vliegtochten van Ja pansche toestellen te protesteeren. Uit Hsinking verneemt het A.N.P.: Het hoofdkwartier van het Kwantoeng- leger deelt mede, dat nabij Woe' ta Kou aan de oostgrens van Mandsjoekwo Woensdag ochtend een Japansche grenspatrouille slaags is. geraakt met een Sovjet Russische ruiterpatrouille, 20 man sterk, welke de grens was gepasseerd. De roode ruiters openden het vuur op de Japanners, die dit beantwoordden en de Russen dwongen terug te trekken met ach terlating van een doode. De Ru-ssen ontvingen later versterking van 70 man met twee mitrailleurs en hebben thans een stelling betrokken aan den Ru,s- sischen oever van de Poltaso-rivier, vanwaar uit zij de Japanners bedreigen. De Japan sche grenswacht is op haar hoede. Het ministerie van buitenlandsche zaken van Mandsjoekwo heeft bij den Sovjet Rus- sischen consul-generaal te Charbin geprotes teerd tegen de grensschending door man schappen van het roode leger. Vermoedelijk zullen de nieuwe militaire maatregelen nieuwe belastingen noodig ma ken, meldt Havas. Het gerucht gaat, dat een „weerbelasting" zal worden ingevoerd, eenigs zins gelijk aan een dergelijke belasting in Zwitserland. Alleen zij, die persoonlijk hun dienstplicht vervullen, zijn vrij van deze be lasting. De belasting is nog niet vastgesteld, doch vermoedelijk zal deze op gelijke wijze worden berekend als inkomstenbelasting e.d. Naar te Weenen vernomen wordt zal deze week de belasting van 1000 Mark, welke ge legd is op het overschrijden door Duitschers van de Oostenrijksche grens, worden opge heven. De Duitsche regeering zou 250 Mark per persoon toestaan om mee te nemen naar Oostenrijk. JANSWEG 42 HAARLEM TELEF. 15548 OPLEIDING TOT ALLE Lessen in Fransch, Duitsch en Engelsch; Steno „Groote" (Ned. en de Mod. Talen) en Machine schrijven. Vraagt gratis prospectus. Uitsluitend GEDIPLOMEERDE KRACHTEN. (Adv. Ingez. Med.) Tijdens zijn besprekingen van gisteren zou dr. Schacht van den kant der Fransche regeering de verzekering hebben gekregen dat, ondanks den druk van Engelsche zijde, de Fransche franc niet zou worden gedevalu eerd. Een prostest van Thorez. Het kabinet van den minister-president heeft het antwoord van Blum gepubliceerd op het schrijven van den communistischen afgevaardigde Thorez, waarin deze pro testeert tegen de bijzondere eer-betuigingen verleend aan dr. Schacht, den dag na het besluit van Duitschland, den militairen diensttijd te verlengen. Minister-president Blum wijst er in zijn antwoord op, dat de Fransche regeering geen enkel oogenblik besprekingen 'wil weigeren inzake een algemeene Europeesche rege ling. Voorts wijst Blum op de draagwijdte en de beteekenis der besprekingen. Deze hebben betrekking op economische en financieele problemen. Het is niet on mogelijk, dat de omstandigheden, waaronder een ander systeem de clearingovereenkomst zou kunnen vervangen, zijn bestudeerd. Het is evenwel licht begrijpelijk, dat den dag na het besluit van Duitschland den mi litairen diensttijd vast te stellen op twee jaren de Fransche minister-president en de ministers bij hun Duitschen collega ophelde ring hebben gezocht. Men weet aldus Reuter evenwel niet of dr. Schacht tegenover de Fransche mi nisters zijn standpunt heeft uiteengezet en de intensieve bewapening van zijn land heeft gerechtvaardigd met oeconomische en sociale redenen, daar de oorlogsindustrie de werk loosheid absorbeert. LONDEN, 26 Augustus (Reuter-A.N.P.) In de historische Locarno-zaal van het Foreign- Office is hedenmorgen het Britsch-Egyptische verdrag onderteekend. Voor Engeland teeken den Eden, Halifax, Simon, Ramsay MacDonald en de hooge commissaris Lampson, terwijl Nahas Pasja zijn handteekening plaatste aan het hoofd van die der 13 Egyptische gedele geerden. Ofschoon de tekst van het verdrag nog niet gepubliceerd is, zijn de bijzonderhe den ervan in het algemeen reeds bekend. AANSLAG OP WILLIAM H. FRASER. MEXIOO-CITY, 26 Aug. (A.N.P.) Een ontslagen bediende van de Mexican Light and Power Cy, Chavez Ruiz heeft op den gene ral managers dezer maatschappij, William H. Fraser een revolveraanslag gepleegd, waar door deze,ernstig werd gewond. Chavez Ruiz kwam gisteren plotseling het werkvertrek van Fraser binnen, en loste zon der een woord te spreken, vijf schoten. Fraser werd door een der kogels getroffen. De on middellijk gealarmeerde politie wist den moor denaar spoedig te vinden, die ernstig gewond bleek te zijn. Daar zijn verwondingen een poging tot zelfmoord uitsluiten, staat de po litie hier voor een raadsel. EEN PAARD ALS MENSCHENREDDER. In een dorpje van Zuid-Moravië heeft zich een geschiedenis afgespeeld waarbij een paard een heldenrol vervulde. Het opmerke lijkste van deze geschiedenis is wel, dat het paard niet bestuurd werd öf op toevallige wijze als menschenredder optrad, doch dat het geheel uit eigener beweging deze daad heeft uitgevoerd. Een landheer stuurde zijn stalknecht met eenige paarden naar de nabijgelegen rivier om ze daar te laten baden. De knecht bleef op een der dieren zitten, toen hij ze zachtjes aan in het water dreef. Na korten tijd was het paard waarop hij zat, reeds zoover van den oever, dat het geen grond weer onder zich had en het dier begon te zwemmen. Door de ongewone bewegingen van het paard geraakte de berijder, die niet zwemmen kon, te water. Toen het paard zich vrij voelde, zwom het in de richting van den oever, ter wijl de knecht door den stroom werd mee gevoerd. Op het angstig hulpgeschreeuw van zijn meester keerde het trouwe beest zich plotseling om en zwom den knecht achterna. Weldra was het zoo dicht bij den drenke ling, dat deze zich aan den staart kon vast grijpen. Toen het beest voelde, dat het weer een meester had, zwom het dadelijk in de rich ting van den oever terug. De toegeschoten menschen hadden niets anders te doen, dan den drenkeling, die het bewustzijn reeds dreigde te verliezen, weer tot zichzelf te brengen, toen hij door zijn paard op den wal was gesleept. (K. W. P.) In 1935 pl.m. een millioen werkloozen aan arbeid geholpen. WASHINGTON, 26 Aug. (A.N.P.) Het Ame- rikaansche Bureau voor de Statistiek deelt mede, dat gedurende het afgeloopen jaar bij na een millioen werkloozen in het werkproces konden worden ingeschakeld, terwijl tevens het bedrag aan uitbetaalde loonen met 42 mil lioen dollar steeg. TWEE FOKKER-VLIEGTUIGEN TE BURGOS AANGEKOMEN LISSABON, 26 Augustus (Reuter). Hier zijn twee Poolsche vliegers aangekomen, die de vorige week met twee Fokker-vliegtuigen van Londen waren vertrokken. Zij kwamen van Burgos, waar zij de vliegtuigen hadden achtergelaten, Het zou hier twee van de vier toestellen betreffen, die onlangs door een Poolschen graaf zijn gekocht en naar toen ge zegd werd, voor Polen waren bestemd. GENERAAL GAMELIN CONFEREERT MET BLUM PARIJS, 26 Aug. (Havas)De bladen mel den, dat generaal Gamelin, de chef van den Franschen staf, gisteren een bezoek heeft ge bracht aan Blum, om met hem den toestand te bespreken, die geschapen is door de instel ling van den tweejarigen militairen diensttijd in Duitschland. Men wil, naar de Echo de Pa ris schrijft, maatregelen treffen tegen het Duitsche gevaar. Het resultaat der besprekingen is volgens het blad nog niet bekend. Vóór-conferentie te Amsterdam gehouden. Woensdag hebben de wethouders van sociale zaken van Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Utrecht, Groningen, Eindhoven en Haar lem ten stadhuize van Amsterdam een voor bespreking gehouden in verband met de op Vrijdag a.s. bepaalde conferentie met den minister van Sociale Zaken over de wijzigin gen in de steunregeling. De deelnemers aan deze bespreking bleken algemeen van oordeel, dat de afschaffing van den huurtoeslag en de herziening van de loonbasisis in geval van langdurige werkloos heid funeste gevolgen voor de betrokken ge steunden met zich mede zouden brengen. Men zal er Vrijdag dan ook ten sterkste bij den minister op aandringen, af te zien van die wijzigingen, welke verlaging van de steun- uitkeering ten gevolge zouden hebben. Van den anderen kant was men van ge voelen, dat de door de regeering bedoelde verlaging der huren hoogst welkom zou zijn doch het is te betwijfelen of het gekozen middel van afschaffing van den huurtoeslag het juiste is. Bij de bespreking met den mi nister hoopt men tevens te onderzoeken of er andere middelen zijn om tot het beoogde doel te geraken. TENTOONSTELLING „DE HARP". In verband met het feit, dat het dezer dagen 25 jaren geleden is, dat de bekende Nederland sche harpiste mevrouw Rosa Spier als soliste (in het Scheveningscbe Kurhaus) optrad, is in het gemeentemuseum aan de Stadhouders laan in den Haag een tentoonstelling „de harp" ingericht met behulp van attributen uit de verzameling-Scheurleerd, die in 't gemeen temuseum is ondergebracht. Deze tentoonstelling is Woensdagmiddag ge opend. Zij geeft een beeld te zien van de ont wikkeling der harp. De toovenaar heeft van Thijs' aanwezigheid in het geheel niets be merkt en gaat rustig door met het roeren in zijn kom met toover- modder. Na een heelen tijd bemerkt hij pas dat het snurken van de reuzen opgehouden heeft. Daar schrikt hij erg van, want anders waren de reuzen altijd om dezen tijd nog in diepen slaap gehuld. Hij draait zich snel om enontdekt tot zijn groote ontsteltenis niets dan leege laarzen om zich heen. Van de reuzen is geen spoor meer te bekennen! De booze toovenaar Pakkijs staat sprakeloos. De tooverstaf is hem uit de hand gevallen en het lijkt wel of hij van zijn verstand beroofd is! Heden inscheping op de „Johan van Oldenbarnevelt". De nieuwe gouverneur-generaal van Ne- derlandsch-Indië, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer is Woensdagmiddag vergezeld van zijn echtgenoote en beide doch ters, met den boottrein van half vier van het Staatsspoorstation te s-Gravenhage naar Ge nua vertrokken, waar hij zich heden op de Johan van Oldenbarnevelt zou inschepen. Naar men weet is het vertrek van het schip, waarmede de nieuwe Gouverneur-Generaal de reis naar Indië zal maken, één dag vervroegd, met het oog op de bestuursoverdracht, welke op 16 September zal plaats hebben. De minister van Koloniën, dr. H. Colijn, ver gezeld van den secretaris-generaal van zijn departement Jhr. Mr. Six, waren onder de eersten, die cp het perron kwamen om van den vertrekkenden gouverneur-generaal af scheid te nemen. Om vijf minuten voor half vier begaf Jhr. Mr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, vergezeld van minister Colijn, zich naar het voor hem gereserveerde rijtuig. Na even voor de fotografen te hebben geposeerd, stapte de heer Starkenborgh in de wagon, waarin zijn echtgenoote en beide dochters enkele oogen- blikken later plaats namen. Nadat de heer en mevrouw Starkenborgh van het gezelschap, dat hen uitgeleide deed, afscheid hadden genomen, verliet de trein om precies half vier het station. Zij, die den vertrekkenden gouverneur-ge neraal uitgeleide deden en het belangstellend publiek juichten den heer en mevrouw Star kenborgh bij hun vertrek hartelijk toe. BOERENKNECHT DOODELIJK GEWOND. Disdagavond heeft tusschen Overeys en Eys, gemeente Wittem, een ongeluk plaats gehad, dat aan den 23-jarigen boerenknecht P., in dienst op den „Eyserhof", het leven heeft ge kost. P. reed met een driespan voor een oogst wagen naar het veld. Op de z.g.n. Zwartebrug begon een der paarden te steigeren waardoor P. bekneld geraakte tusschen den wagen en de brugleuning. Met zeer ernstige kneuzingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Heer len vervoerd, waar hij kort na aankomst aan de opgeloopen verwondingen is overleden. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35. met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren: Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 28 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 M. 8— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO. 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht 10.35 Grampl. 11.— Vervolg voordracht. 11.20 Gram.pl. 12.Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.15 Voordracht 2.45 Piano en viool 3.154.00 Dansmuziek (In den loop van den middag berichten over het schaaktournooi, Nottingham). 4.Gram.pl. 5.— Kinderuurtje. 6.— Gram.pl. 6.15 Orvitro- pia. 7.03 Causerie over de Intern. Vredes campagne 7.25 De Flierefluiters mmv. solist 7.50 Nieuwsber. ANP. 7.57 Herh. SOS-ber. 8. Nieuwsber. V. G. P. 8.05 „Godsdienst en sport" causerie. 8.30 Cello en Piano. 9.„Gezin, cul tuur en volk", causerie. 9.30 Gram.pl. 10.— Het geestelijk leven in Zuid-Afrika, causerie. 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding. 11. Nieuwsber. ANP. 11.05 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.35—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.0012.Cello-recital, 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gr.pl. 2.— Gram.pl. 2.30 Chr. lectuur 3 Kinderkoor „Wie zingt er mee" 4.Orgelspel 5.Decla matie en gr.pl. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.15 Li teraire causerie 7.45 Reportage 8.Nieuws ber. ANP. 8.15 De Koninkl. Mil. Kapel. 9.10 Een speciaal woord tot Ouders en leerlingen. 9.30 Vervolg Kon. Mil. Kapel. 10.25 Nieuwsber. ANP. 10.3011.30 Gram.pl. Hierna Schrift lezing. DROITWICH 1500 M. 1.05 Orgelspel 11.35 BBC-Schotsch Orkest, mmv. soliste. 12.50 Dansmuziek 1.35 Sopraan, viool en piano. 2 20 Het BBC-Welsh-Orkest, mmv. solist. 3.20 Het Sed. Orkest van Harro gate 4.20 Het Hotel Victoria Orkest 5.05 Gra- mofoonpl. 5.35 John Reynders en zijn orkest. 6.20 Berichten 6.50 Orgelspel 7.20 Sportpraatje 7.35 Het BBC Northern Orkest 8.20 BBC Northern Orkest 8.20 BBC Symphonie-orkest 9.20 Radiotooneel met muziek 10.Berichten 10.20 „Down to the sea in ships" 10.40BBC- Orkest mmv. solist 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Kamerorkest 8.20 Cellorecital 9.05 Orkestconcert 11.0512.35 Dito. KEULEN 456 M. 6.50 Orkestconcert 12.20 Dito. 2.35 Gram.pl. 4.20 Gevar. programma 5.20 Gevar. concert. 6.20 Orkestconcert 7.20 Omroepkleinorkest 8.30 Voor Oud-strijders. 10.40 Gevar. concert. 11.2012.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 6.20 Salonorkest 8.20 Omroepsymphonie-or- kest 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12 50 Salonorkest 1.30 Om roeporkest. 2.052.20 Gram.pl. 5.35 Gram.pl. 6.10 en 6.35 Dito. 6 50 Piano-recital 7.35 Zang. 8.20 Voordracht met muziek. 9.10 Clarinet-re cital. 9.4011.20 Orkestconcert en zang. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Gevar. concert 9.20 Omroeporkest en soliste. 10.20 Berichten 10.50 Altfluit en cem balo. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dans muziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3