BEVERWIJK De nieuwe bioscoop programma's. DONDERDAG 27 AUG. 1936 CASTRICUM SANTPOORT Jongeman moet vermoord zijn. Deskundigen-onderzoek wijst het uit. Opening van „Ypenburg' De vliegtuigen naar Spanje. Onderzoek naar de fraude te Vlissingen geëindigd. Vrouw bij ontploffing in brand geraakt. Aan de verwondingen later overleden. «ClEIW T'IfciNCIMj Het I/uxor-Theater vertoont van Vrijdag a.s. af als hoofdnummer „De zwarte Kamer" met Boris Karloff in de hoofdrol. In dit film werk vervult de eminente acteur o.p bewon- deringswaardige wijze een dubbelrol. Het tweede hoofdnummer is de spannende film het Geheim van Quayle Manor naar het bekende boek van Edgar Wallace met. in de hoofdrollen Bette Davis en Walter Byron. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende: Ronald Quayle keert naar Engeland terug onder den naam van Robert Crockett en als welgesteld oliehandelaar. De reden van zijn terugkomst is, om den werkelijken moorde naar van zijn vader op te sporen, voor wien hij tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld was. Met zijn celgenoot Anderson heeft hij een ontvluchting op touw gezet. Na hun onsnapping hadden zij op de olievelden gewerkt en daar werd Quayles gelaat bij een explosie zoodanig verminkt dat hij een ope ratie moest ondergaan, welke zijn gelaats trekken geheel en al veranderde, hetgeen hem bij zijn nasporingen in Engeland goed van pas kon komen. Hij verdenkt zijn jonge knappe stiefmoeder met haar broer Jack Utterson. De valsche getuigenis van deze twee was hem noodlottig geworden. Utterson en een andere schurk, Lewis, hadden het kapitaal der familie reeds lang opgemaakt. Robert's verloofde, Peggy Lowell, gelooft on voorwaardelijk in de onschuld en meldt zich aan als de nieuwe assistente van Bailliff een oude bibliothecaris aan Quayle Manor ver bonden. Ondertusschen had Robert, Lewis bij de andere bewoners van het landgoed geïntroduceerd, die zich beijveren hem zoo snel mogelijk van zijn geld af te helpen. Vooral Caroline tracht bij Robert in de gunst te komen. Hij verraadt zijn identiteit aan Peggy niet, en gaat zelfs zoo ver, Caroline ten huwelijk te vragen. Hij schenkt haar een kostbaar collier, dat de begeerte van haar twee vriendinnen opwekt hetgeen ook de bedoeling van Crockett geweest was. Hij steelt zelf het collier verbergt het bij Lewis en als Utterson het sierraad bij dezen vindt wordt Lewis door hem gedood. Als inspec teur Tracy deze moordzaak onderzoekt, ont dekt hij, dat de zoogenaamde Robert Croc kett Ronald Quayle is en deze geeft dit toe, Tracy geeft hem eenige uren den tijd om zijn onschuld te bewijzen. Dien nacht vindt er een vreeselijk gevecht plaats tusschen Ronald en Utterson, in het verlaten museum. Het standbeeld van den gevleugelden slang valt boven op Utterson. Voor deze sterft be kent hij zijn moord op Ronald's vader De onschuld van Ronald is nu bewezen en Peggy en hij kunnen thans in het bezit van het landgoed een rustig leven tegemoet zien. KENNEMER-THEATER. Het Kennemer-Theater laat van Vrijdag af zien een realistisch en opwindend film verhaal, Brand in „Hotel Albion", waarin Bette Davis en George Brent de hoofdrollen vertolken. Het gegeven behandelt de rivali teit tusschen twee reporters, een man en een vrouw, van twee elkaar beconcurreerende bladen. Het verhaal begint met het verslaan van een executie, waarbij de vrouwelijke repor ter Ellen Garfield (Bette Davis), omdat ze flauw valt niets van haar verslag terecht brengt. Devlin (George Brent) tracht haar te helpen door zijn verslag naar Ellen's krant te sturen met een briefje voor een vriend, die daar werkzaam Is, inhoudende het ver zoek, het verslag om te werken en te willen plaatsen. Door toevallige omstandigheden raakt het briefje weg en den volgenden dag staan in de concurreerende bladen twee pre cies dezelfde verslagen. Tengevolge hiervan krijgen Ellen en Curt ruzie en vallen beide in ongenade bij hun uitgevers. Ellen, ge- piqueerd door Curt's onderschatting van haar capaciteiten wil niet met hem trouwen, voordat hij zal hebben toegegeven, dat hij zich ten opzichte van haar journalistieke be kwaamheid, heeft vergist. Zij krijgt spoedig een kans om van haar talent te doen blijken in een moordzaak, die de politie niet in staat is op te lossen. Mer vin Stone, een vooraanstaand theater-direc teur wordt nl. vermist en men vreest dat er een misdaad in het spel is. Zijn verdwijning was door Curt vastgesteld, met welk feit hij Ellen de loef had afgestoken. Ellen weet Stone echter in een ziekenhuis op te spo ren. waar hij gestorven is aan een messteek. Zij weet bovendien, dat Stone op het tijd stip dat hij vermoord werd, in gezelschap van een man en een meisje was. Curt weet op zijn beurt vast te stellen wie die perso nen waren en zoo verschijnen er beurtelings in de dagbladen exclusieve berichten van Ellen en Curt, totdat een zekere Coulter van den moord beschuldigd wordt en de in structie tegen hem geopend wordt. Als de jury in de raadskamer gaat weet Curt zich in een kamertje daarnaast te verbergen en verneemt als eerste het „schuldig" over Coul ter. Hij brengt vervolgens Ellen op dwaal spoor door de stemmingsuitslag in „onschul dig" te veranderen en Ellen die denkt hier van de primeur te hebben, laat het nieuwtje publiceeren, doch maakt zich opnieuw bela chelijk en wordt ontslagen. Ondertusschen is Curt gearresteerd voor het feit, dat hij de deur van de raadskamer geforceerd heeft Zijn uitgever is echter verheugd over de primeur voor zijn blad en belooft hem een salarisverhooging en pogingen in het wenk te zullen stellen om hem vrij te krijgen. In- tusschen weet Ellen Inez tot een bekentenis te brengen, dat zij den moord begaan heeft en Fluiter onschuldig is. Zoo heeft Ellen dan DAMWEDSTRIJD DUKEL—LOCHTENBERG. Als propaganda voor het damspel zal in de maand September in het clublokaal van de Beverwijksche Damclub een wedstrijd van twee partijen gespeeld worden tusschen de bekende meesters B. Dukel en Lochtenberg. De Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken Eden (in het midden) heeft dezer dagen te Londen den Egyptischen minister-president Nahas Pasja (links van Eden met tulband) ontvangen. tenslotte Curt toch nog den loef afgestoken en bewezen, dat ze een goede reporter is. Als zij Curt dan ook in de gevangenis komt opzoeken, staat zij toe, dat hij een kettinkje om haar enkel bevestigt, het symbool van hunne verloving. Als tweede hoofdnummer wordt gedraaid: „Haar grootste Schat" met Franziska Gaal, Friedrich Benfer en Otto Walburg. „Haar grootste Schat" is een film met een lach en een traan, een echte publiekfilm, die alle successen van haar voorafgaande films nog zal overtreffen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 26 Augustus 1936. Waschpeen per kist 5060 ct. Spinazie per kist 3570 ct. Sla per kist 2065 ct. Postelein per kist 1218 ct. Andijvie per kist 1520 ct. Wortelen per bos 46 ct. Rabarber per bos 2y24 ct. Peterselie per bos 1V/2 ct. Selderie per bos 1V/2 ct. Prei per bos 811 ct. Bloemkool le soort per stuk 5—8 ct. Idem 2e soort per stuk 23 ct. Tomaten per kilo 47 ct. Doppers per kilo 1218 ct. Capucijners W. per kilo 710 ct. Idem B. per kilo 1218 ct. Raspers per kilo 1320 ct. Roode kool per stuk 34 ct. Groene kool per stuk 23 ct. Aardbeien per doosje 2024 ct. Framboozen per doosje 1418 ct. Appelen per kilo 8—10 ct. Peren per kilo 810 ct. Meloenen per stuk 714 ct. Pruimen per kilo 1622 ct. Druiven per kilo 2832 ct. MARKTBERICHT. Spinazie, per kist 1030 ct. Postelein per kist 1220 ct. Andijvie per kist 1522 ct. Wortelen per bus 512 ct. Bieten per kist 12 ct. Komkommers per 100 13. Augurken per K.G. 57 ct. Aardappelen, klei, per K.G. 24 ct. Doppers per K.G. 17 ct. Capucijners per K.G. 17 ct. Raspers per K.G. 19 ct. Tuinboonen per 1000 8ct. Snijboonen per 1000 812 ct. Heerenboonen per 1000 58 ct. Trosboonen per K.G. 1217 ct. Roode kool per 100 34. Snijboonen per kilo 610 ct. Dikke boonen per kilo 48y ct. Spercieboonen z. dr. per kilo 710 ct. Spercieboonen m. dr. per kilo 57 ct. Tuinboonen per kilo 48 ct. Trosboonen per kilo 1115 ct. Pronkboonen ner kilo 44y2 ct. Sla per kist 2748 ct. Komkommers ner etnk 12 ct. Bloemkool per 100 2.506 ct. Savoije kool per 100 36. Uien per K.G. V/z ct. Pieterselie per kist 22 ct. Selderie per kist 21 ct. Appelen per K.G. 1028 ct. Peren per K.G. 1226 ct. Pruimen per K.G. 1827 ct. Aardbeien per doosje 1420 ct. Frambozen per doosje 25 ct. Druiven per K.G. 32 ct. FLORALIA. EXCURSIE. De leden van den R.K. Vrouwenbond zul len op Dinsdag 8 September en Donderdag 10 September a.s. een reisje maken naar Vlaardingen, alwaar een bezoek zal worden gebracht bij de Zeepfabriek. Na bezichtiging zal een bezoek worden gebracht aan den Haag en Scheveningen. Aan de leden word' een lunch aansebnden Gistermiddag waren de planten te bewon deren, welke door de jeugd van school F uit stekplantjes waren opgekweekt. Eenige maanden geleden waren door het personeel der school namens „Volksonderwijs" een kleine 200 plantjes uitgereikt, waarvan er 125 werden ingeleverd, een behoorlijk percen tage dus. Dat niet de volle 100 pet. terugkomt, is o.a. gelegen in het feit, dat tal van kin deren in den beginne vol animo hun stek- plantje gaan verzorgen, doch dit al vrij spoe dig aan de huisgenooten gaan overlaten met het gevolg, dat de plant heel vaak in 't ver geetboek raakt. Ook blijkt nog al eens, dat de plant op een verkeerde wijze verzorgd wordt, hoewel toch bekend mag heeten, dat een des kundig „Volksonderwij s"-bestuurslid, de heer Bïuning, zich bereid verklaard heeft desge vraagd de jeugd met raad en daad te willen bijstaan. Bij het bekijken van de ingeleverde plan ten viel het ons op, dat de geraniums het over het geheel dit jaar niet zoo best gedaan had den. Er waren tenminste heel wat „magere" exemplaren onder. De kwaliteit van de fuch sia's echter was heel goed te noemen. De taak van de jury, bestaande uit de hee- ren Bakker en De Jager, was ook daarom geen gemakkelijke, omdat er nog al vrij veel gelijk waardige planten waren ingeleverd. In alle drie groepen kende zij daarom nog al eens dubbele prijzen toe. Enkele planten konden, hoe mooi zij ook waren, niet voor een prijs in aanmerking komen, omdat zij verpot en in den vollen grond geplaatst waren geweest, wat het alziend oog van de jury niet ontging. Dat „Volksonderwijs" met het uitreiken der plantjes een werk van opvoedende waarde verricht, behoeft zeker geen nader betoog. Kinderen, die zoo eenige jaren met animo hun plantje verzorgen en het tot hun groote vreugde tot een groote, mooie plant zien groeien, moeten op den duur de natuur gaan liefhebben, althans zullen er niet toe overgaan planten en bloemen moedwillig te vernielen. Bemoedigend voor „Volksonderwijs" leek het ons te kunnen constateeren, dat de belang stelling van de zijde der ouders, zoo groot was. De uitslag luidde: Fuchsia, le prijs R. Evelijn, le prijs Ali Bakker, 2e prijs Dora Schrama, 2e prijs Jan Bastiaan, 3e prijs Dient je Biersteker, 4e pr Jaap Jale. Eervoll evermelding: Carl Eich- horn en Dick Lefering. Impatiens. le prijs Henk v. d. Eynde, le prijs Fré Bakker, 2e prijs Siem Wagner, 2e prijs Hetty Rutgers, 3de pr. Nan Bleeker, 4e pr Greet Oosterwaal, 4e prijs Bram Nooteboom. Eervolle vermeldingen: Emmy van Millingen en Gerard Zuyderduin Geraniums, le prijs Paul Dal, le prijs Siem v. d. Boogaard, 2e prijs Atie Snoek, 2e prijs Jopie Bonte, 3e prijs Cor Meyer. Eervolle ver meldingen- Martin Zuyderduin en Bert van Daal. DE KONINGINNEFEESTEN. Onder auspiciën van de Ver. „Koninginne dag" zal ook hier ter plaatse de verjaardag van H.M. de Koningin weer op feestelijke wijze worden gevierd. Om 10 uur 's morgens nemen de kinder spelen een aanvang. Dan kan de jeugd naar bedrevenheid toonen in blokjesrapen, balwer- pen, zakloopen, ringwerpen, sleuteltrekken enzoovoort. Des namiddags om 1.30 uur trekken de jon gens en meisjes met de muziek van „Soli Deo Gloria" voorop en zooveel mogelijk gestoken in feestkleeding en voorzien van vlaggen, ver sierde fietsen enz. in optocht door het dorp. Om half 3 nemen de volksspelen een aan vang. Voor de dames en heeren staan ring- rijden per fiets en tonnetje rijden op 't pro gramma, terwijl de heeren bovendien nog kun nen deelnemen aan het ezelvechten. Des avonds wordt allereerst een groote lam pionoptocht gehouden, waarbij „Soli Deo Glo ria" opnieuw haar medewerking zal verlee nen. Dan volgt een turndemonstratie van de turnvereeniging „Santpoort" en tenslotte volgt nog een grootsche filmvertooning. Op het feestterrein zijn diverse attracties als golfmolen, schiettent, slagmachine, enz. aanwezig. Politie onderzoekt de zaak van het in het Merwedekanaal gevonden lijk. De doctoren Hulst en Hammes, heb-" ben een onderzoek ingesteld op het lijk van den 21-jarigen Utrechtschen meubelmaker M. van Hal, dat Maan dagmiddag uit het Merwedekanaal nabij Amsterdam is opgehaald, om vast te stellen of hier sprake is van een ongeluk of van een misdrijf. Bij hun onderzoek is gebleken, dat het lijk verschillende messteken vertoont en dat het slachtoffer aan de gevolgen van geweldpleging is overleden. De Amsterdamsche commissaris van politie de heer E. C. J. Staal en de inspecteur J. v. d. Berg zijn Dinsdag een groot deel van den dag in Utrecht geweest en Woensdagmorgen zijn beide heeren, thans vergezeld van den subst. officier van juistitie, mr. L. de Blécourt, op nieuw naar Utrecht vertrokken. Zooals men weet is daar in arrest een jongeman H. S. in wiens gezelschap van Hal Vrijdagavond nog is gezien en die wist dat van Hal geld bij zich had. Uit Utrecht deelt men ons mede, dat daar thans wordt nagegaan of het alibi, dat S. heeft opgegeven na acht uur dien avond met de werkelijkheid klopt. Er zou daarin een hiaat zijn van drie uur en wel van negen uur tot middernacht. Het bedrag aan geld dat van Hal bij zich zou gehad hebben en dat onge veer f 150 zou zijn geweest is nog niet terecht Ook is het vinden van het rijwiel van van Hal aan het Merwedekanaal bij Utrecht voor de politie nog een raadsel. Men kan niet aan nemen, dat van Hal in het Merwedekanaal bij Utrecht is verdwenen en dat zijn lijk een paar dagen later in dat kanaal bij Amsterdam wordt gevonden. Naar wij nog vernemen is de Amsterdam sche politie thans bezig het Merwedekanaal af te dreggen in de omgeving van de plaats waar het lijk van van Hal werd gevonden. Dat dreggen is een poging om wellicht het mes of een ander scherp voorwerp, waarmede de eventueele misdaad zou zijn geschied, te vinden. Zaterdag a.s. zal de officieele opening van het nieuwe vliegveld Ypenburg bij Den Haag plaats vinden. Om twee uur vangt het officieele gedeelte aan, nadat in den loop van den morgen de deelnemende vliegtuigen zullen aankomen. Dadelijk daarop zal voor den ballon-af standswedstrijd worden gestart. Wij vermel den van het rijke en afwisselende programma nog de demonstratie met de oudste vliegtui gen, die nog aan de lucht kunnen worden toe vertrouwd: sleepstart van een zweefvliegtuig; een bommen wedstrijd met meelbommen, waarbij gevlogen zal worden door W. v. d. Graft, A. F. Postma en A. R. Somer; het vlieg- gen en kunstvliegen op commando, door mid del van de radio, waarbij de commando's ook voor het publiek hoorbaar zullen zijn door middel van luidsprekers: ballonrammen door S. de Mul en A. R. Somer; „crazy flying", of hoe men niet moet vliegen; parachute-demon stratie. Zondag en Maandag zullen de zelfde pro grammanummers gevlogen worden. Schriftelijke vragen van den heer Schalker beantwoord. Op de vraag van het Tweede-Kamerlid Schalker of de minister, gezien het besluit der regeering om, voor zoover haar bevoegd held strekt, te verhinderen, dat burgerlijke vliegtuigen naar Spanje worden geleverd, bij nadere overweging niet van oordeel is, dat het niet juist was, op 8 Augustus jl. aan de K.L.M. toestemming te verleenen tot het verkoopen van twee Fokkertoestellen aan de Crilly Airways Ltd., niettegenstaande de mi nister tevoren door steller dezer vragen per soonlijk was gewaarschuwd, dat die vlieg tuigen bestemd waren om via Engeland aan de tegen de wettige regeering van Spanje rebelleerende fascisten te worden geleverd heeft minister Colijn ontkennend geant woord. Ten aanzien van de vraag of de re geering maatregelen getroffen heeft -ten einde te verzekeren, dat in den vervolge in geen enkelen vorm van Nederland uit hulp wordt verleend aan de Spaansche fascisti sche opstandelingen en dat agenten van deze laatsten onmiddellijk uit het land zul len worden gewezen, wordt geantwoord, dat hierop reeds voldoende antwoord is gegeven bij een vroegere vraag van den heer Schal ker. Nieuwe feiten aan het licht gekomen. VLISSINGEN, 26 Augustus. Het zeer om vangrijke onderzoek in de geruchtmakende aangelegenheid van de malversaties bij het plaatselijk Crisis-Comité en Maatschappe lijk Hulpbetoon hier ter stede, is thans door de politie beëindigd, die haar bevindingen aan de justitie heeft medegedeeld. Ook Drs. de Kloet, de rijksaccountant die door de justitie als deskundige was aange wezen en die circa drie weken op het bureau van politie hiertoe is werkzaam geweest, met zijn onderzoek gereed gekomen en heeft zijn rapport bij de justitie ingediend. Naar wij vernemen zijn bij dit onderzoek nog enkele nieuwe feiten aan het licht ge komen. De politie heeft nog steeds verschillende zaken van kleinere beteeken-is in onderzoek die betrekking hebben op Maatschappelijk Hulpbetoon. Het betreft hier menschen die gesteund werden, doch tevens andere in komsten hadden, welke zij verzwegen. Tegen hen is en wordt proces-verbaal op gemaakt. Echtelijk drama in het spel? Woensdagavond zijn de kleeron van mevrouw J. C. M. v. Z.B. in haar woning aan de Deiftschestraat te Rotterdam in brand gevlogen. Met hevige brandwonden overdekt is de vrouw naar het ziekenhuis aan de Coolsingel vervoerd, waar zij in den loop van den avond is overleden. Over de toedracht der feiten kan het A.N.P. de volgende bijzonderheden mede- deelen. Hoewel de man en de vrouw besloten had den te gaan scheiden en het proces daartoe reeds aanhangig was gemaakt, zouden zij Woensdagavond samen thuis koffiedrinken. De man was naar den keuken gegaan om koffiewater op te zetten. Daar bedacht hij zich, dat hij nog eenige kleedingstukken met benzine moest wasschen, waartoe hij eenige dagen geleden een blik waschbenzine ge kocht had. Hij stortte daarop de benzine in een emmer en deed de kleeren in een teil met water. Nadat de kleeren waren doorge spoeld, gooide hij het water weg en deed vervolgens de benzine in de teil, zoodat. na verloop van eenigen tijd de keuken vol ben zinedamp hing. Toen de man wat lang wegbleef, ging de vrouw naar de keuken die in het sous-terrain was gelegen. Ondertusschen had de man zich naar den kelder begeven om waschknijpers te halen, terwijl hij het koffiewater op een heel flauw pitje had gezet. De vrouw, in de keuken komend, heeft daarna de gaskraan geheel opengedraaid en op hetzelfde moment ont stond een hevige ontploffing, waarop de kleeren van de vrouw vlam vatten. Even later keerde de man in den keuken terug. Maar daar komende en zijn door vlammen om geven vrouw ziende, maakte hij onmiddel lijk rechtsomkeert, niet zoo vlug echter of ook zijn kleeren werden door de vlammen gegrepen. De man rende naar boven en toen de straat op, de buitendeur achter zich dichttrekkend, zoodat de vrouw er niet uit kon. De vrouw rende ondertusschen als een brandende fakkel door het huis en pro beerde zich de kleeren van het lijf te scheu ren. Buren, die de knal van de ontploffing gehoord hadden, liepen naar beneden en zagen de wanhopige positie, waarin de vrouw verkeerde. Zij sloegen een ruit in om de vrouw hulp te bieden. Met een brandbluschapparaat van een juist passeerende postauto, zijn daar na de brandende kleeren van de vrouw ge doofd. De vrouw en de man zijn toen naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. De buren, die de huiselijke omstandig heden van het echtpaar kenden, bespraken het geval druk en gaven als hun veronder stelling te kennen, dat hier sprake moest zijn van een aanslag, gepleegd door den man, waarvan de vrouw het slachtoffer geworden was. Dit gerucht drong ook tot de politie door, die daarna onder leiding van commis saris Roszbach van de afdeeling Centrum, een onderzoek heeft ingesteld. Er zijn buren, die de politie hebben medegedeeld, dat toen zij de vrouw te hulp waren gesneld, deze zou hebben gezegd: „hij heeft me van kant ge maakt". De situatie in de echtelijke woning kennende hebben de buren niet anders ge dacht, dan dat de vrouw met deze woorden haar man bedoelde. In het ziekenhuis werd de vrouw, zoo goed en zoo kwaad als het ging, verhoord, die daar op een bezwarende verklaring voor den man heeft afgelegd. Zij geloofde evenwel niet, dat er opzet in het spel was geweest, maar meer kon zij niet zeggen, want zij verloor het bewustzijn en zonder bij kennis te zijn ge komen, is zij later in den avond over leden. De politie achtte voldoende termen aan wezig om den man, nadat hij in het zieken huis behandeld was, in arrest te stellen. Hij ontkende alle schuld ofschoon hij toegaf hoogst roekeloos met de benzine te hebben omgesprongen. De door de ontploffing ontstane brand heeft niet veel schade veroorzaakt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Vancouver n. Rott. 25 te Glasgow. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 24 v. Tampico Boschdijk, Philadelphia n. Rott. 27 (2 v.m.) voorgaats N. Waterweg verw. HALCYON LIJN. Rozenburg, Sfax n. Nantes 25 te reede van St. Nazaire (voor Rott.-Vlaard.) Stad Zaandam, 26 v. Rott. te Norrkoping voor Vesteras. Vredenburg, 24 v. Pepel n. Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 26 v. Rott. v. Dakar. Randfontein (uitreis) 26 v. Antwerpen. Meliskerk, (thuisreis) 24 v. Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 26 te Sydney. Almkerk (uitreis) 25 v. Antwerpen en p. 26 Vlissingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, Antwerpen n. Hamburg, p. 26 Vlissingen. Gaasterkerk (uitreis) 25 v. Colombo. Zuiderkerk. (thuisr.) 24 v. Penang. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitreis) 22 v. Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Juno, 25 v. Messina n. Lipari. Merope, 25 v. Kopenhagen n. Gdynia. Orion, 25 v. Gibraltar te Tunis. Stella, 24 v. La Romana n. Land's End v.o. Tiberius, 25 v. Vigo n. Ceuta. Ulysses, 25 v. Piraeus n. Malta. Helder, Londen n. Para p. 25 Madeira. Perseus, 26 van Amst. n. Hamburg. Nereus, 26 v. Amst. n. Kopenhagen. Fauna, 26 v. Oran n. Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, 26 v. Rott. n. Batavia. Indrapoera (thuisr.) 26 van Marseille. Kota Nopan (uitreis) 26 van Port Said Kota Gede (thuisr.) 26 te Havre, vertr. 27. Slmat, Rott. n. Napels 25 v. Le Verdon. Kota Gede (thuisr.) p. 25 Ouessant. Kedoe, 25 v. Rott. te Hamburg. Baloeran, 26 v. Batavia n. Rott. Indrapoera (thuisr.) 26 te Marseille ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi, 25 v. Rott. te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 24 van Algiers. Poelau Bras (uitreis) 24 van Padang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Philoctetes, Japan n. Rott. 25 v. Singapore. City of Christchurch, Dairen n. Rott. 25 v. Port Said. Genaffaric, Dairen n. Rott. 25 v. Oran.. Polyphemus, Batavia n. Amsterdam 25 v. Bela wan. Flintshire, Dairen n. Rott. 24 te Singapore. Eurybates, 24 v. Liverpool te Batavia. City of Canton, Saigon n. Rott. 24 v. Ma nilla. Glenshiel, Dairen n. Rott. 25 v. Tsingtao. City of Cardiff, Rott. n. Dairen 26 v. Shanghai. Glenbeg, 26 v. Dairen te Rott. Calchas, Japan n. Rott. 26 v. Portland (D.) Laertes, Amst. n. Java 26 te Port Said. Benvenue, Japan n. Rott. 26 te Suez. AANGEKOMEN. 25 Augustus: Jolly Days m.s. Londen Livonia s.s. Huil De Hoop m.s. Noordzee 26 Augustus: Apollinaris VII m.s Boston Elusa m.s. Houston Gera s.s. Nederl. Indië VERTROKKEN. 25 Augustus: Sembilan s.s. Ned. Indië Amstelstroom m.s. Leith Cimbria s.s. Bremen Baltic m.s. Boston Albion m.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Starling s.s. Londen 26 Augustus: Henca m.s. Aberdeen Gorselands s.s. Grangemouth Asturias s.s. Archangel Tarakan m.s. Macassar 55-JARIGE ECHTVERBINTENIS HAARLEM Woensdag. De zevende September zal voor het echtpaar H. J. Dirks en M. C. Fontijne een zeer heugelij ke dag zijn Zij zullen dien dag hun vijf en vijftigjarige echtvereeniging vieren. Ongetwij feld zullen velen dien dag het echtpaar, dat in de Rozenprieelstraat 36a woont, hun geluk- wenschen brengen JAARVERGADERING DER KON. LETTER LIEVENDE VEREENIGING „J. J. CREMER" Maandagavond is in hotel „Lion d'Or" de jaarlijksche algemeene vergadering van de Kon, Letterlievende Vereeniging „J J. Cre- rner" gehouden onder voorzitterschap van den heer W. Kruijshoop Jr. Door den secretaris werd een uitvoerig ver slag uitgebracht van den toestand en de werk zaamheden der vereeniging over het 54e Vereenigingsjaar, waarin o.m. werd gememo reerd het verlies dat werd geleden door het overlijden van de heeren Frits Schinkel en Lo Hirs. Niettegenstaande de moeilijke tijds omstandigheden voor het vereenigingsleven kon „Cremer" met voldoening op het afgeloo- pen jaar terugzien en haar programma op be vredigende wijze ten uitvoer brengen. Het le dental bleef vrijwel gelijk. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester kon worden geconstateerd dat ook de financieele positie der vereeniging niet ongunstig was. Aan beide functionarissen werd onder in stemming der vergadering dank gebracht voor hun werkzaamheden in het afgeloopen jaar. De begrooting voor 1936—1937 werd goedgekeurd en was gebaseerd op zes tooneel- avonden, waaronder vier wedstrijdvoorstel- lingen, en een kienavond, alles besloten door bal in het kegelgebouw. De periodiek aftre dende bestuursleden N. A. Faase, J. van der Kuen en Th. Stevens werden bij enkele can- didaatstelling herkozen terwijl tot 'er kascommissie voor het k>on°nrie den benoemd de heeren -T G Roré t- telman en Jac. Timmerman Na eenige mededeelingen inzake den te houden Nationalen Tooneel wedstrijd in het komende seizoen, werd de vergadering na rondvraag met een opwekkend woord door den voorzitter gesloten.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5