WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. ledenvergadering v.v. beverwijk. IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. p.t.t. op koninginnedag. besommingen. athletiek op koninginnedag. padvinders als wegwijzers. postduivenvereeniging „de stormvogel". agenda te haarlem. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART marktprijzen van donderdag 27 augustus. verwachte vischaanvoer. Vrij vervoer spoorweg personeel. Wordt sterk beperkt. Weer een schilderijen-affaire te Oosterbeek. DONDERDAG 27 AUG. 1936 HOCKEY. GOLF ATHLETIEK. Osendarp tegen Haenni en Homberger. Botwinnik en Capablanca hebben de leiding. De Schaak Olympiade. Het verloop van den handel was ten op zichte van de boonen nog al bevredigend, doch wat de overige groenten betreft maak ten vele artikelen weer een heel slecht fi guur. Ook was de stemming den eenen dag beter als den andere en zoo was dan ook Woensdag de handel eenigszins gedrukter. De aanvoer van snijboonen was deze week weer ruimer als de vorige ofschoon de aan voeren heel wat minder zijn als andere ja ren. Over het algemeen had dit product nog al een vlotten handel en werden voor fa brieken meermalen flinke partijen afgeno men. De prijzen bewogen zich naar kwali teit van 611 ct. per K.G. De aanvoer van dubb. boonen begint al weer sterk te krim pen en de kwaliteiten loopen nogal sterk uit een. De prijzen verschilden hierdoor op som mige dagen van 3—9 ct. per K.G. Pronkboonen bleven vrijwel stationnair op een peil van 45 ct. per K.G. Evenzoo de trosboonen die voor prijzen van 1315 ct. per K.G. hun weg vonden. Wat de spercieboonen met en z. dr. be treft de prijs werd door de kwaliteit bepaald die naar soort uiteen liep van 512 ct. per K.G. Voor bladgroenten, waren de prijzen door een genomen minder gunstig. Bloemkool heeft al heel weinig waarde alleen de beste kwaliteit heeft nog eenige aandacht. Voor de beste waren prijzen gangbaar van 47 ct. per stuk. Andere koolsoorten die thans al weer ruim vertegenwoordigd zijn hebben met het warme weer al heel weinig belangstelling. Postelein die reeds vorige week al zoo sterk naar ^beneden gezakt was 'kon het deze week ook niet hooger brengen dan van 1018 ct. per kist. Sla vertoonde de laatste dagen nog al eens neiging tot vooruitgang doch dat betrof nog maar kleine uitzonderingen. De notee ringen varieerden naar soort van 2045 ct, per kist. Sommige partijen nog iets hooger. Andijvie wordt heel wat aangevoerd hier voor worden naar soort prijzen van 1530 ct. per kist betaald. Bospeen deelde eveneens in den terug slag en werd niet meer zoo vlug afgenomen. De noteeringen schommelden naar kwali teit van 46 ct. per bos. Tomaten doen een heel slechten prijs en blijven maar standvastig op een peil van 46 ct. per K.G. De aanvoeren der verschillende soorten doppers beginnen nu toch merkbaar te ver minderen. De laatste dagen was voor deze producten een weinig meer belangstelling wat de prijzen ten goede kwam. Alleen witte capucijners schijnen nog niet aan te trekken en bleven dan ook laag in prijs. In de fruitafdeeling komen langzamerhand de aardbeien weer naar voren. De doosjes werden verhandeld van 1826 ct. Bessen waren deze week nog van de partij, doch hebben thans afgedaan. Mooie partijen meloenen worden thans aangeboden; de noteeringen wisselden naar soort van 624 ct per stuk. Pruimen zijn duur doch de druiven daar entegen maken zeer lage prijzen. Van de appelen en peren zijn het nog meest soorten voor de keuken, de prijzen wisselen meestal van 812 ct. per K.G. De Voetbalvereeniging Beverwijk hield Woensdagavond een algemeene ledenvergade ring in café De Vriendschap, als voorbereiding voor de a.s. competitie. Dat dergelijke verga deringen haar nut hebben bewees de goede opkomst der leden. De waarnemend voorzitter, de heer Meyer, heette den aanwezigen harte lijk welkom, daar de voorzitter, de heer Kos- sen, door ziekte verhinderd was. De notulen werden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Ingekomen stukken waren niet aan wezig, terwijl punt 4 der agenda „Bestuurs beleid" geen aanleiding tot besprekingen gaf. Punt 6 „bespreking der a.s. competitie" deed wel eenig stof opwaaien, maar de verschillende vragen werden duidelijk door het bestuur be antwoord. De rondvraag was zeer geanimeerd en daar de verschillende sprekers met hun vragen bijna allen het belang der vereeniging beoogden, had de waarnemend voorzitter een zeer gemakkelijke taak. Alles tezamen mogen wij afgaande op de besprekingen, die dezen avond gevoerd zijn, de gevolgtrekking maken, dat de goede geest in de vereeniging weer aan wezig is en dat vol moed door bestuur en leden de a.s. competitie tegemoet wordt ge zien. 13 13; C. Kockx 4, L. Kneppers 5 11 12 19 20 22; J. Klaver 7 10 29; W. Smit 8 14; L. de Vries 15 26; Ph. Braun 21; A. Eist 27 28; L. I Pielage 30. j De heeren T. Loogen, J. Timmer, J. Hoefakker en C. Kockx ontvingen een eereprijs, de heer I J. Timmer kreeg bovendien nog een extra prijs voor de 2 eerst getelde duiven. Groote aanvoer van schelvisch. De Noord booten voeren den laatsten tijd veel schel visch aan. Het gevolg hiervan is natuurlijk, dat de prijzen van deze vischsoort meermalen buitengewoon laag zijn Hooge besommingen zullen deze week dan ook wel niet voorkomen, temeer daar de booten soms reizen maken van 7 a 8 dagen. Garnalen in de pufschuit. Dinsdagmor gen was het alhier aangevoerde kwantum gar nalen hooger dan was toegestaan. Het gevolg was, dat een deel van den aanvoer in de puf schuit werd gedeponeerd Weinig consignatievisch. Door de lage marktprijzen is er de laatste weken weinig aanvoer van consignatievisch. Alleen wordt er nog wat zalm, heilbot en tarbot geconsigneerd. Ter haringvisscherij. De stoomlogger Gor- redijk is gisteren weer ter haringvisscherij vetrokken. Aanvoer van natuurijs. Pas is het ijs- bootje Sande vertrokken of reeds is de Rosten met een nieuwe lading gearriveerd. WEDER BENOEMD TOT CONSUL. De H.V.B. benoemde weder den heer W. Berghuis tot consul over de voetbalterreinen van Kinheim en V.J.B. SERENADE AAN GOUDEN ECHTPAAR. Het echtpaar de Ruyter, dat gisteren zijn gouden bruiloft vierde, werd aangenaam ver rast door de Harmoniekapel St. Caecilia, die het bruidspaar bij zijn woning aan den Ko ningsweg een serenade bracht. Het spreekt vanzelf, dat deze hulde door beiden zeer werd gewaardeerd. HET PROGRAMMA VAN HET KONINGINNEFEEST. De Oranjevereeniging alhier heeft ter vie ring van den verjaardag van de Koningin het volgende programma vastgesteld: Te 9 uur- rondgang van een 1000-tal school kinderen; opstelling Banjaerdstraat. 10 uur: Zang op het terrein aan de Ka naalkade. met begeleiding der Harmonieka pel „De Eendracht". Van 10.1512 uur wordt het jonge volkje bezig gehouden door twee goochelaars en onthaald op een gezellig uurtje bij de ouder- wetsche poppenkast. 24.30 Kinderspelen terrein Kanaalkade. 5.308 uur: Voetbalwedstrijd in Van Gel ders Sportpark tusschen Kinheim en Z.F.C. welke voorafgegaan wordt door een gecostu- meerden voetbalwedstrijd. 8.30 Openbare vergadering in gebouw Con cordia. Sprekers kapelaan De Beer en Ds. Brongeest, tevens zang en spel der kinderen van huize Meerzicht; muziek onder leiding van den heer L. v. d. Hoef. De directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat het hoofd kantoor alsmede de postagentschappen Ken- nemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en Drie huis gemeente Velsen op 31 Augustus a.s. voor den postdienst niet langer zijn open gesteld dan tot 13 uur. De hulpkantoren te IJmuiden-Oost en te Velsen hebben voor dien dienst op 31 Augustus a.s. de eindslui- ting respectievelijk te 12.30 en 12.00. Alle kantoren zullen dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (uitge zonderd telegrafische), postbewijzen, quitan- tiën, aanneming belastingbetalingen, post cheque- en girodienst (behalve voor het aan nemen van stortingen waarvan spoedbehan deling of spoedbericht wordt gevraagd, voor het uitbetalen van cheques, waarvan de ont vangen adviezen zijn voorzien van de aan- teekening „spoedbehandeling" en voor het doen van uitbetalingen op reispostcheque- boekjes). De tweede briefpostbestelling wordt op 31 Augustus a.s. niet uitgevoerd. De openstelling voor de telegrafie- en tele foondiensten ondergaat op dien dag geener lei wijziging. Trawlers: Claesje R.O. 46, 870 manden f 2700. Betje R. O. 16, 60 manden f 1280. Petten, IJM. 49, 400 manden f 3120. I. S. Groen, IJM. 130, 1000 manden f 3190. Gerberdina Johanna, IJM. 190, 290 man den f 2810. Aneta IJM. 82, 1415 manden f 3040. Loggers: Sch. 132 f 260. K.W. 134 f 610, KW. 65 f 520, KW. 159 f 900, KW. 114 f 410. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Noord-Oostelijken tot Oostelijken wind. Helder tot half bewolkt. Droog weer. Koelen nacht. Warm overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 773.5 m.M. te Karlstadt. Laagste 757,4 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND 65 F. 53 F. 60 F. 770 m.M. Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging stilstand Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 11.29 uur; n.m.uur. Zaterdag v.m. 0.03 uur; n.m. 12.42 uur. Zondag v.m. 1.06 uur; n.m. 1.37 uur. Schip Achilles (Ned.) Agamemnon Amsterdam x) Boschfontein x) Bennekom Barneveld Bloemfontein x) Breda x)- Bodegraven Boskoop Brika Colombia x) Caribia x) van verm. aankomst Laatste bericht Midd. Zee Alexandrië Aruba Zuid Afrika Chili Chili Beira Chili. Hamburg Chili La Goulette (v. IJm.) Hamburg ?to Barrios. Ceres (Ned.) Hamburg Ella Essen Eurymedon x) Eurylochus x) Ganymedes Heidelberg iHamm Voor de athletiekwedstrijden, die op Ko- Irene (Ned.) ninginnedag in het Gem. Sportpark worden gehouden, is de inschrijving tot en met Zater dag geopend ten huize van den secretaris van Turnlust, den heer Tabak, Romerkerkweg. J. P. Coen x) Jaarstroom Juno (Ned.) zullen hun diensten verleenen bij de ronde van Beverwijk, welke op Koninginnedag ge houden wordt, als wegwijzers bij de verschil lende kruispunten. Op den hoek Begijnen straatBreestraat zal met vlaggetjes het pas- seeren doorgeseind worden. Na de zesde ronde rijden de deelnemers naar het Gem. Sport park, alwaar een sirene zal beginnen te loeien tij de aankomst van de eerste wielrijders. De postduivenvereeniging „De Stormvogel" heeft deelgenomen aan een wedvlucht van Quiovrain over een afstand van 239 K.M. De uitslag van deze vlucht is: T. Loogen 1 9 18 31; J. Timmer 2 6 16 17 23 24; J. Hoefakker Kreta Laurent Meeus x) Merope Maaskerk Meliskerk x) M. v. St. Aldegonde x) Orestes Oberon (Ned.) Orkanger x) Odysseus Poelau Bras x) Phrygia Poelau Tello x) Phrontis x) Poseidon (Ned.) Poelau Laut x) I Polyphemus x) Poelau Roebiah x) Rusoilprod DONDERDAG 27 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Gem. Concertzaal: Volksconcert H. O. V. Soliste J. v. d. Meent-Walter. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Vacantiefilm „Lift boy 14" (Gay Deception). 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Spektakel om Jolanthe" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ginger de wildzang". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Eiken avond om acht uur." 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Beverwijk: Raadsvergadering, 7.30 uur. VRIJDAG 28 AUGUSTUS Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen, nieuw programma. Stella Ned.) saiaoangka x) Serooskerk x) Songdal Soesterberg Tabian x) Ulysses (Ned.) Urola Waterland x) Venezuela x) uenus <Ned.). Vesta (Ned.) Winsum Zuiderkerk x) Zaanland x) Skutskar Ned. Indië Batavia. Batavia Izmir Ned.-Indië. Batavia Danzig Batavia West Afrika Midd. Zee West-Indië. Houston Danzig West Afrika Zuid-Afrika Batavia Constantza Alexandrië Pt. Arthur Stettin Batavia Cristobal Hamburg Batavia Midd. Zee. Batavia. Batavia. Ned. Indië Duinkerken La Romana Batavia Japan Onega Archangel Ned. Indië Bourgas Casablanca Buenos Aires West Indië M;dd Zee Midd. Zee Archangel Japan Buenos Ayres 6 Sept. 20 Aug. te Barcelona. 23 Aug. van Gibraltar. 4 Sept. 16 Aug. vertrokken. 25 Aug. v. Dar es Salaam. 15 Aug. van Curagao. 23 Aug. van Cristobal. 27 Aug. te Hamburg. 21 Aug. te Tocopilla. 6 Sept. vertrekt 2 Sept. 18 Aug. van Callao. 30 Aug. 24 Aug. van Gibraltar. 30 Aug. vertrekt 29 Aug. 4 Sept. 24 Aug. van Barbados. 30 Aug. vertrekt 29 Aug. 27 Aug. 21 Aug. vertrokken. 10 Sept. 22 Aug. van Port Said, 12 Sept. 19 Aug. van Colombo. 6 Oct. vertrekt 29 Aug. 24 Aug. te Stamboul. 23 Sept. 23 Aug. van Colombo. 8 Oct. 21 Aug. van Macassar. 30 Aug. 26 Aug. te Kopenhagen. 30 Aug. 22 Aug. van Genua. 15 Sept. 26 Aug. van Lagos. 15 Sept. 25 Aug. van Messina. 2 Sept. 16 Aug. van Trinidad. 9 Sept. 22 Aug. vertrokken. 3 Sept. vertrekt 29 Aug. 27 Aug. 26 Aug. van Hamburg. 24 Aug. van Dakar. 16 Sept 26 Aug. van Colombo. 16 Sept. 24 Aug. van Stamboul. 20 Sept. 23 Aug. te Kymassi. 5 Sept. 18 Aug. vertrokken. 1 Sept. vertrekt 29 Aug. in lading. 25 Sept. vertrekt 2 Sept. 30 Aug. 27 Aug. te Bremen. 31 Aug. 24 Aug. van Marseille. 1 Sept. 26 Aug. van Gibraltar. 22 Aug. vertrokken. 30 Sept 25 Aug. van Belawan. 13 Sept. 16 Aug. van Sabang. heden 24 Aug. vertrokken. 24 Aug. vertrokken. in lading. 24 Aug. van Gibraltar. 28 Aug. 18 Aug. vertrokken. 1 Sept. 22 Aug. vertrokken. 1 Sept. 24 Aug. van Marseille. 6 Sept. 25 Aug. van Piraeus. in lading. 4 Sept. 19 Aug. van Bahia. 2 Sept. 18 Aug. vertrokken. 2 Sept. 6 Aug. te Barcelona. 23 Aug. te Palermo. 2 Sept. 23 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Penang. 18 Sept. 21 Aug. vertrokken. x) Schepen voorzien van een x) zijn grootei oan 6000 bruto register ton TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Tarbot per kilo f 0.92f 0.69 Griet per 50 kilo f 28—f 18 Tongen per kilo f 1.15f 0.70 Grote schol per 50 kilo f 27 Middelschol per 50 kilo f 22 Zetschol per 50 kilo f 21f '20.50 Kleine' schol per 50 kilo f 23f 6 Schar per 50 kilo f 5f 4.60 Tongschar per 50 kilo f 22f 16 Kleine poon per 50 kilo f 6f 1.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 13f 12 Middelschelvisch per 50 kilo f 17f 15 KL middelschelvisch p. 50 kilo f 15f 13.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 12f 8.60 Kabeljauw per 125 kilo f 56f 31 Grote gullen per 50 kilo fll.50f 9 Kleine gullen per 50 kilo f 9f 4.70. Wijting per 50 kilo f 4.90f 3. Makreel per 50 kilo f 15f 9 Heilbot per kilo f 0.90f 0.76 Leng per stuk f 1.85f 0.49 Koolvisch per stuk f 0.25 Versche haring per kist f 4f 2.10 Klein middel hake per 50 kilo f 26 Kleine hake per 50 kilo f 18f 17.50 Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Clazona Luther, IJM. 59, vangst: 90 man den schelvisch, 55 m. braadschelvisch. 50 m. gul, 10 m. platvisch, 10 m. makreel, 40 m. radio, 45 m. wijting, 10 m. hake, 15 m. varia, totaal 325 manden benevens 40 st. stijve kabeljauw. Bondsbesturen adviseeren de voorstellen te aanvaarden. In de gisteren gehouden vergadering van de bij den raad aangesloten organisaties van personeel in dienst der Nederlandsche Spoor wegen werd de voorloopige overeenkomst in- zaka het vrije vervoer behandeld. Van het vrije vervoer blijft bestaan, ten behoeve van het personeel en hun gezin twee verlofkaarten per jaar, welke slechts kunnen gelden voor den duur van het verlof van den man. Eveneens zal vrij vervoer blijven gelden bij verplaatsing en ouderbezoek, het laatste evenwel sterk beperkt. Alle ander ver voer gaat voorts uit van het beginsel van sterke beperking en betaling, zij het tegen gereduceerden prijs. Dit zal gelden voor par ticuliere reizen, markt- en kerkbezoek, bene vens voor schoolgaande kinderen, hetgeen tot nu toe gratis werd verschaft en als zoo danig een onderdeel der arbeidsvoorwaarden van het personeel vormde. Ofschoon vanzelfsprekend deze ver slechtering der arbeidsvoorwaarden zeer groote teleurstelling in den kring van het personeel heeft teweeg gebracht, heb ben de hoofdbesturen besloten, in ver band met den bedrijfstoestand en om verder zoo vaak ongemotiveerde critiek op hun z.g.n. voorrechten van vrij vervoer te ontgaan, den leden te adviseeren de nieuwe regeling, welke dus uitgaat van het beginsel van betaling van het vervoer te aanvaarden. Gedupeerde laat er zich voor de tweede maal tusschen nemen. Binnenhaven Hoogovens Nederl. Nederl, m.s. S.8. De Hoop Orpheus Noordzee Amsterdam ledig iaden De Oosterbeeksche politie heeft zich dezer dagen bezig gehouden met een vermoedelijke oplichtingsaffaire met schilderijen, welke verband hield met de bekende schilderijenaffaire, welke zich in 1931 te Oosterbeek afspeelde. Twee Utrechtsche kooplieden hebben in de afgeloopen maanden een Oosterbeeksch in gezetene, die ook in de vorige affaire gedu peerd werd, bewogen tot afgifte van bedra gen van f 300 en 450. Een van hen speelde voor een schatrijk buitenlander, af komstig uit Belgisch Congo, wien een groote erfenis te wachten stond. Deze „kocht" van den Oosterbeekschen inge zetene verscheidene stukken antiek, terwijl deze op zijn besluit den Congolees de genoem de bedragen „leende", wanneer deze in geld verlegenheid zat. Een aantal waardelooze schilderijen, welke ten huize van den Ooster- beeker waren neergezet speelde hierbij een rol, evenals een collectie van 149 schilderijen, welke uit de zwendelaffaire van 1931 afkom stig was. Deze collectie is dezer dagen door de politie te Rotterdam in beslag genomen, doch reeds den volgenden dag weer vrijgegeven omdat bleek, dat de beheerder der schilderijen een rechtsgeldig contract met den eigenaar over den verkoop der collectie bezat. Ook de beide gearresteerde Utrechtenaren heeft men weer op vrije voeten gesteld, omdat hun relatie met den Oosterbeekschen inge zetene niet tot verder ingrijpen der politie noopte. Het eigenaardige van de geschiedenis is, dat de in 1931 gedupeerde sinds 8 a 9 maanden weer in relatie stond met den Utrechtschen koopman, die hem in 1931 zoo vlot van ander halve ton had afgeholpen. De koopman had, zoo meldt de Tel., die be rouw van zijn daad getoond, had beterschap beloofd en was weer in genade aangenomen. Hij had zelfs opdracht gekregen te trachten koopers te vinden voor enkele waardevolle stukken. Evenals in 1931 „de Amerikaan" werd ge vonden, om de collectie schilderijen voor eenige tonnen gouds te koopen, zoo kwam de Utrechtenaar eenigen tijd later met een soort gelijken Maecenas op de proppen, een schat rijk man afkomstig uit de Belgische Congo, wiens eind September een groote erfenis te wachten stond. Deze die niemand anders was den een 26-jarige koopman uit Utrecht en meestentijds steuntrekkend reisde in België, Duitschland en Nederland met zijn zuster een personage, dat alleen in de ver beelding der heeren bleek te bestaan. De eerste kennismaking volgde en al aan stonds bleek de man uit de Congo de grootste belangstelling voor den inderdaad waarde- vollen, antieken inboedel te koesteren, waar van hij in minder dan geen tijd voor een be drag van 10.000 aan voorwerpen had ge kocht, te betalen als de erfenis zou zijn los gekomen Later werd geld „geleend" van den Ooster- beekenaar, die de collectie schilderijen bij zich thuis had gekregen. Bij de arrestatie der beide mannen verdedigden dezen zich met de be wering, dat zij de schilderijen aan den man uit Oosterbeek hadden verkocht, voor resp. 300 en 450. DE HOCKEYDAG. Ook dit jaar zal de hockeydag weer over twee dagen verdeeld worden, terwijl in de voorronden de wedstrijden op 20 September a.s. in verschillende centra zullen worden ge speeld, waarschijnlijk Deventer, te Werve, H. D. M. Laren-Bussum, Bloemendaal en Breda. Aan het eindtournooi, dat op 27 September te Amsterdam wordt gehouden, kunnen 16 elftallen deelnemen. Wij vernemen verder, dat de competities van den Nederlandschen Hockeybond op 4 October a.s. zullen aanvangen. Bij de dames is de aanvang der competitie bepaald op 11 October het weekeinde 17 en 18 October zal gewijd worden aan het 25- jarig bestaan van den Nederlandschen dames hockey-bond. De hockeydag zal ditmaal niet in het begin van het seizoen plaats hebben, maar waarschijnlijk aan het einde. HET TOURNOOI TE BADEN-BADEN. Uit Baden-Baden: In het tournooi om den landenprijs heeft Duitschland na de eerste twee ronden over 36 van de 72 holes de leiding met 282 bogeys voor Engeland met 287, Nederland met 289, Frankrijk met 292, Italië met 300, Tsjecho-Slowakije met 305 en Hon garije met 351. De Nederlandsche ploeg, die a.s. Zondag 30 Augustus op de internationale athletiekwed strijden zal uitkomen, is definitief als volgt samengesteld: 100 yards en 100 meter invitatie: Osendarp. 100 meter: Boersma en Baumgarten. 200 meter: Van Beveren. Speerwerpen: Van der Poll. 400 meter: Baumgarten. 4 x 100 meter estafette: Boersma, van Be- veren, Baumgarten en Osendarp. De leiding berust bij den heer P. Korver. Op de 100 yards en 100 meter zal Osendarp o.m. uitkomen tegen Haenni (Zwitserland) Homberger (Duitschland) en' Robert Paul (Frankrijk). Onder de andere bekende buitenlandsche athleten voor diverse nummers noteeren wij Dessecker (Duitschland) 800 meter Domfert (Duitschland) 3000 meter Woellke (Duitsch land), Stoeck (Duitschland) kogelstooten en speerwerpen, Winter (Frankrijk) Keiler (Frankrijk). Naar wij vernemen zal Osendarp Dinsdag 1 en Woensdag 2 September deelnemen aan de internationale athletiekwedstrijden, die op deze dagen te Goetheborg worden gehouden. Osendarp komt uit op de 100 en 200 meter. NOTTINGHAM. Het uitspelen der hangpartijen heeft Capablanca naast den Rus gebracht. De resultaten van de heden uitgespeelde hangpartijen van het tournooi te Nottingham waren: Alexander wint van Flohr. Fine remise met Alexander. De partij CapablancaVidmar, uit een der vorige ronden, die vandaag plaats vond, werd door Capablanca gewonnen. VidmarCapablanca. Het was vandaag een rustige dag. Behalve de twee hangpartijen stond op het programma de uitgestelde partij VidmarCapablanca. Laatstgenoemde partij was van groot be lang, daar de Cubaan door te winnen gelijk met Botwinnik aan den kop kon komen. De algemeene verwachting was, dat Vidmar zeker niet zonder meer zou verliezen, daar hij wit had. Toch is deze verwachting geen werke lijkheid geworden, integendeel Capablanca won zonder eenige moeite. Doch deze zege moet eerder aan het zwakke spel van Vidmar dan aan het sterke spel van Capablanca worden toegeschreven. Vidmar speelde het damegambiet, waartegen de Cu baan de verdediging 4.h7h6 koos. Vidmar koos een voortzetting met de be doeling druk op de zwarte stelling uit te oefenen. Vervolgens rocheerde hij lang ten einde een aanval op den zwarten koning te kunnen ondernemen. Hij schijnt echter de situatie onjuist be oordeeld te hebben, want Capablanca kreeg den aanval. Deze rukte met zijn a-pion op en forceerde daardoor zwakten in de witte koningstelling. Hierna noopte het indringen van een zwarten raadsheer Vidmar om een toren tegen, dezen looper af te staan. Eerst nu ging hij tot den tegenaanval over, welke door Capablanca op eenvoudige wijze afge slagen werd. Vervolgens maakte de Cubaan handig gebruik van de omstandigheid, dat de witte figuren gedeeltelijk aan de bescherming van de verzwakte witte rochadestelling ont trokken waren, door met de dame beslissend in te grijpen. Op den 31sten zet gaf Vidmar op. De hangpartij AlexanderFlohr werd door laatstgenoemde zonder verder spelen opge geven. In de partij FineAljechin werden nog slechts weinige zetten gedaan. Aljechin on dernam nog enkele winstpogingen, doch zag alras in, dat Fine de zaak grondig bestu deerd had, en zich afdoende kon verdedigen, waarna hij in remise berustte. Morgen is het een zeer belangrijke dag. Dan staan op het programma o.a. de par tijen EuweBotwinnik en FineCapablanca. De Schaakolympiade te München is voort gezet met de veertiende ronde. Nederland kwam hierin uit tegen Brazilië, waarbij drie partijen werden afgebroken. De stand is 32 in het voordeel van onze landgenooten. Doordat Van Scheltinga de partij uit de twaalfde ronde tegen Rasmussen heeft ge wonnen, is de match tegen Noorwegen met 5i/22Vz in het voordeel van Nederland ge ëindigd. i

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6